Kermis in Oostburg begint vandaag „MUZIEKFEEST TE HEINKENSZAND" Problemen rondom de nieuwe Bergse haven Tal van attracties Wielerkoers Herstel van het Bastion Kaden dienen berekend op 50 cïn. boven N.A.P. ixtra. All risk verzekerd. Ové- :a, Breda, Oranjeboomstr. 26-55b el. 31200. 64787 1250. Euterpe Heinkenszand naar slot van jubileum Café Wed. Hoondert ZWITSERS FABRIKAAT 10 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 20 JUNI 1958 10 Opening raadhuis Oriëntatierit voor het Rode Kruis Landsteinerpenning uitgereikt te Vlissingen Recreatie-commissie voor Willemstad samengesteld Komende zaterdag Opvoedend werk vruchtbaar TopP restaties Winkelsluitingswet aangenomen PERSPECTIEVEN SCHELDE-RIJN Bedenkingen over het peil van N.A.P. zoals beoogd in het plan Witteveen Tarieven grondkamers MAKE-UP Fa. DE JONGE - HEINKENSZAND SI-SI AMSÏELB1ER G. WISSE Adverteert (.VERMEULEN - HEINKENSZAND Gafé De Toelast A. VermeuHen TE KOOP Adverteren is bekend blijven! WÊÊ!!ïSWfM\WÊê> Va cant ie *UWE ELEKTR. HYPERMODERNE NAAIMACHINES 1 ingsbouwd naailicht van 400 - voor slechts Verschillende attracties staan de bezoekers van de kermis te Oostburg:, welke vandaag begint en waarvan maandag 23 juni de laatste dag is te wachten. Op de allereerste plaats zal het marktterrein geheel gevuld zijn met diverse kermisattracties, zoals scooter, vliegoctopus, zweefmolen, lucht- schommel, 2 draaimolens en diverse kleinere amusementsbedrijven. Daar naast zullen de liefhebbers van dansen op niet minder dan 8 plaatsen in de gelegenheid worden gesteld hun hartje op te halen. Op zaterdag 21 juni om half drie pal het startsein gegeven worden Er de wielerkoers voor amateurs onafhankelijken op het bekende >onwijkparcours. Traditie-getrouw hier weer van ,,echte" strijd ge en kunnen worden. Dit temeer uen de vele inschrijvingen, die het liserende comité reeds mocht vangen. Onder de ingeschreve- treft men de bekende namen van P. van As, Roosendaal, M. H. van Glerum, St. Wille- C.J. Paymans, Tilburg, J. Bloetjes uit Alkmaar en Raes uit 's-Heerenhoek. De belangstelling zal vooral uitgaan naar de verrichtingen van de streekfavoriet Emiel Verstrae té uit Eede, die het vorig jaar met de erepalm ging lopen. Naast boven- genoemden zullen ook nog enkele Belgen aan de wedstrijd deelnemen, hetgeen aan een en ander een inter nationaal cachet zal geven. Een regen van premies zal er voor zorgen, dat er van het begin tot het einde een spannende strijd te zien zal zijn zodat de echte wie- Ierliefhebber zeker niet mag verzui men zaterdag op het Kroonwijkpar- cours aanwezig te zijn. De wedstrijd gaat over 100 kilometer of in totaal over 110 ronden. Voetbal Alhoewel de zondag geen officiële kermisdag is, staat er ook voor de ze dag een en ander op het program ma. In de eerste plaats zullen zondag middag 3 voetbalwedstrijden op het gemeentelijk sportterrein gespeeld worden. De eerste vangt aan om 1 uur en De officiële opening van het prachtige nieuwe gemeentehuis, die oorspronkelijk op 4 juli a.s. zou plaats vinden, is thans uit gesteld tot op 18 juli 1958. gaat tussen de windbuksschietvereni ging „De Treffers" en een zuster vereniging uit Brugge, St. Barbara. Aangezien verwacht wordt, dat de windbuksschutters over niet veel wind beschikken zal de wedstrijd slechts gaan over 2 x 20 minuten. Volgens insiders ruimschoots vol doende om uit te maken wie op voetbalgebied het meest de roos (het doel) zal raken. De Belgische tegen strevers hebben volgens hun zeggen er zeker zoveel moed op om na de wedstrijd „hun dorst te lessen" dan op de wedstrijd zelf. De tweede wedstrijd wordt gespeeld tussen twee „oude" tegenstanders nl. de veteranen van Oostburg tegen de veteranen van Schoondijke. Een wed strijd, waarvan de uitslag zeker niet te voorspellen valt. De derde wed strijd tussen Biervliet I en Oostburg I is een voorproefje voor de volgen de competitie, waarin beide elftallen in de vierde klas der K.N.V.B. zul len uitkomen, door de degradatie van Biervliet. In deze wedstrijd zijn naar onze mening toch nog de beste papieren voor Biervliet. Aangezien de baten van deze wedstrijd bestemd worden voor de „Rijtoer ouden van dagen" is niemand van het betalen van entree-geld vrijgesteld. Handboog en bollen Alhoewel men er tot op heden niet in is geslaagd in Oostburg weer een handboogmaatschappij op te richten, die in deze gemeente voor de oor log groeide en bloeide, toch zal er weer op zondag een grote kermis- schieting op de liggende wip plaats vinden in het café Buitenlust aan de watertoren waaraan de schutters uit de gehele omtrek en ook veel Bel gen zullen deelnemen. Vanzelfsprekend zal er gedurende de kermisdagen weer lustig op los ge bold worden op de open baan aan de Tol, mits men goed weer treft. Het is nog altijd een vrome wens van de eigenaar van deze baan, de heer E. Westdorp, om de boilers eens in een overdekte baan te kunnen ont vangen, waardoor men niet meer zo afhankelijk is van het weer. Zou er niets op gevonden kunnen worden om deze oude volkssport ter wille te zijn? De muziekvereniging „de Harmo nie", zal zondagavond om 7 uur aan de Tol weer haar gebruikelijk open lucht-concert geven, waarvoor steeds een grote belangstelling bestaat. Het is zonder meer duidelijk, dat de middenstand van Oostburg zijn bes te beentje vooruit zal zetten om de vele bezoekers van de kermis op waardige wijze te ontvangen en de service te bieden, waarop het cen trum van West Zeeuwsch-Vlaanderen groot gaat. Op 5 juli a.s. zal door de Zeeuwsch- Vlaamse Automobielclub ten bate van het Nederlandse Rode Kruis weer een rallye gehouden worden, waarvan de start en de finish zal plaats vinden op het Ledelplein te Oostburg. Het tra ject van plm. 75 km ligt geheel in west-Zeeuwsch-Vlaanderen. Na de rit wordt een gezamenlijke koffiemaaltijd gehouden in het hotel De Eenhoorn, waar ook de uitslag zal worden bekendgemaakt. Vele bezoekers van Oostburg zullen ongetwijfeld een kijkje willen nemen bij de werkzaamheden van het herstel van het Bastion. Zij die de wieler koers bezoeken worden al dadelijk met deze werken geconfronteerd aan gezien zij midden in het Kroonwijk- parcours plaats vinden. Het is zelfs zo, dat de koers door het wegkappen van het struikgewas op verschillende plaatsen nog beter gevolgd kan wor den. De werkzaamheden aan het Bastion v/elke worden verricht door de firma P. Mollet te Hoofdplaat onder leiding van hef ingenieursbureau van Hasselt en de Koning, worden in DACW-ver- band uitgevoerd. Men is momenteel druk doende het oude Vestje te ver vangen door een 110 meter lange en 7 meter brede gracht, die loopt vanaf de Noordwal, om de Vesting- en Brins Mauritsstraat. De uitkomende grond wordt gebruikt voor de aanleg van een vestingwal, waarop een wandel pad zal worden aangelegd. Wanneer het werk gereed zal zijn, zal Oostburg ongetwijfeld weer een mooi plaatsje rijker geworden zijn. Tijdens een speciaal belegde bijeen komst van de afdeling Vlissingen van het Rode Kruis die o.m. werd bijge woond door de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolft en de heer A. Condstance namens het kringbe- stuur werd aan een kleine 80 donors, die vijf maal vrijwillig hun bloed heb ben afgestaan, de Landsteinerpenning uitgereikt. Dokter Veening verrichtte deze plechtigheid en hij wees in zijn toe spraak op de belangrijkheid van de bloedtransfusiedienst, die uitsluitend en alleen door het Rode Kruis wordt georganiseerd. Het feit, dat deze dienst zo goed kan functioneren is uitsluitend te danken aan de vele donors. Hij ging over tot uitreiking van de penning aan tien dames en 64 heren, en reikte twee Landsteiner- plaquettes uit. Dit is een bijzondere gebeurtenis, omdat deze slechts wordt uitgereikt aan hen die 15 maal hun bloed hebben afgestaan. Mevr. Touw- Roelse kreeg een plaquette uitge reikt en dokter Veening complimen teerde haar in het bijzonder, omdat het Rode Kruis sinds tal van jaren een actieve kracht aan haar heeft. Zij is werkzaam in het ziekenhuis op de operatiekamer en heeft reeds vele nachtwaken voor haar rekening ge nomen. Aan de heer P. van Loenen, die be hoort tot de oudste leden van het donorkorps in Vlissingen, werd even eens een plaquette uitgereikt. Tot slot van deze avond werden enige filmpjes vertoond. De door het gemeentebestuur van Willemstad samengestelde commissie ter bestudering van de recreatiemo gelijkheden is thans definitief samen gesteld als volgt: G.L.W. Sliepen, namens de VW te Breda, voorzitter; J. Tramper na mens het gemeentebestuur, secreta ris; A. C. Spijkerman namens de Ne derlandse Kampeerraad; ir. G. Swier namens de Deltadienst van de Rijks waterstaat; ir. J.J. Margry, stede- bouwkundige van Willemstad; M Ruytenschildt namens het bureau voor watertoerisme; B. Stijger, idem K. Dane namens de VW „Willem stad"; L.C.A. van den Hout namens de VVV te Bergen op Zoom; mr. J. van Vollenhoven namens het cen traal bureau voor watersport der K. V.N.W.V.; A.G. van Berkel namens de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W. B.; H.J. van Harderwijk namens de provincie Noordbrabant; L. Vriens industrieel en J. Reinders namens de Ned. Kampeerraad. Het standpunt dat het verenigingsleven op het platteland en speciaal het muzikale verenigingsleven, kwijnende is, doet de laatste jaren steeds meer opgeld. Allerlei invloeden, zoals de totaal gewijzigde levensomstandigheden waardoor het ontspanningselement naar een ander vlak werd verlegd, de meer materiële instelling van de jongeren enz. worden aangevoerd om dit standpunt te staven. Ongetwijfeld schuilt achter deze redenering een kern van waarheid. Maar toch levert menige dorpsgemeenschap nog steeds positieve bijdragen, die evenzovele bewijzen zijn van een rijkbloeiend en kerngezond verenigingsleven. Eén daarvan is zonder twijfel het thans 65-jarige Euterpe", de Hein- kenszandse muziekvereniging, die het bestaan heeft om gedurende een men. senleeftijd lang, een gemeenschap van muziekvrienden op te bouwen, waarin de opwaartse lijn zich door de jaren heen duidelijk heeft afge tekend. In belangrijke mate is dit te danken geweest aan het feit dat de vereni ging steeds weer opnieuw krachten wist aan te trekken, die in bestuurs functies, de leden in hoge mate wis ten te animeren en door hun erva ring en enthousiasme steeds weer op het juiste moment de „injectie" toe dienden, die prikkelde tot grotere activiteit. Een tweede factor van betekenis is voor Euterpe" de onmisbare steun geweest, welke zij altijd ruim kreeg toebedeeld van het gemeentebe stuur. Het is nl. in de loop der ja ren een steeds kostbaardere zaak geworden om een muziekvereniging financieel in stand te houden. Naast de steun van de pl. overheid kwamen er echter op dat stuk tal rijke spontane reacties van de eigen dorpsgemeenschap. Een gloednieuwe muziekkiosk, keu rige uniformen, een geheel ver nieuwd instrumentarium, een vrij kostbaar vaandel als jubileumge schenk, zijn daar de bewijzen van. De muzikale prestaties van het ge zelschap geven een duidelijke afspie geling van hun streven naar vervol making. In de jaren voor de oorlog 1914-1918 werden de eerste wanke le schreden gezet op het concours pad en het duurde tot 1920 voor de opwaartse lijn te bespeuren viel. Van de derde afdeling klom Euterpe naar de eerste afdeling en het handhaafde zich daar geruime tijd met steeds betere prestaties. Daarna ging het snel naar de top. In 1938 werd de afdeling uitmuntend heid bereikt en in 1954 de ereafdeling In 1956 zetten de wakkere muzikan ten de kroon op het werk van hun muzikale ijver, met de promotie naar de hoogste ere-afdeling. Temidden der festiviteiten rond het jubileum zorgde „Euterpe" tijdens het bondsconcours op tweede pink sterdag, zelf voor het mooiste jubi leumgeschenk: het hoogste aantal punten in de hoogste ereafdeling, welke prestatie tevens het grootste puntental van het gehele concours betekende. Welbewust werd steeds gestreefd naar het brengen van goede muziek en ook in dit opzicht gaat haar „op voedende" taak de laatste tijd ken nelijk vruchten afwerpen door de steeds groeiende publieke belangstel ling. De slotviering van hun jubileum, a.s. zaterdag, staat vanzelfsprekend in het teken van de muziek. Twintig gezelschappen met plm. 000 muzikan ten zullen het nijvere Zuidbeveland- se dorp doen daveren in een non stop programma. En daarmee zal ook de Zeeuwse muziekwereld uiting geven aan haar waardering voor het geen in 65 jaren door een vereniging van pure plattelands muziekamateurs werd bereikt. (Van onze parlementaire medewerker) De Tweede Kamer heeft besloten, dat het uur van sluiting voor de win kels in de dagen voor Sinterklaas en Kerstmis op 9 uur moet worden ge handhaafd. De gemeenteraden mo gen echter zelf bepalen, dat in de periode voor Sint-Nicolaas de win kels eventueel tot 10 uur open zullen blijven. Dit alles is neergelegd in een amendement van dr. v. d. Heuvel (KVPdat met grote meerderheid werd aanvaard. Voorts werd bepaald, dat de ver koop bij het houden van modeshpws na het sluitingsuur niet meer kan worden toegestaan. Het ontwerp win kelsluitingswet is zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Nu de gemeenteraad van Bergen op Zoom zich heeft verenigd met het plan voor de nieuwe haven in de Theodoruspolder, en de kredieten ad f 9.457.0U0 gevoteerd voor de eerste fase van het werk, is een basis gelegd voor de verdere ontwikkeling van Bergen op Zoom tot binnenvaartcentrum en zelfs tot zeeha ven, wanneer het later met een doorsteek langs het Kreekrak een verbinding krijgt met de Westerschelde. Het plan Witteveen en Bos, dat nu in uitvoering komt, zal vooralsnog meer havenruimte en gelegenheid tot industrie vestiging schenken dan het vroegere plan-Bollen, waarbij een haven op de schorren werd geprojecteerd. De nieuwe haven in de Theodoruspolder olijft, zolang de Oosterschelde nog niet is afgesloten, een tij haven en zij wordt van een schutsluis voor zien. De toegangsgeul komt uit in het Bergse Diep en zal nog met half tij voor schepen toegankelijk zijn. Het peil van de haven zal volgens de opzet gelijk zijn aan N.A.P., zoals voor de Mark en Dintel en het Markkanaal het geval is. Hierbij is kennelijk rekening gehouden met de moge lijkheid, dat nog eens een kanaal ten oosten van de sluis der Bergse haven zou worden aangelegd in de richting Willemstad, terwille van een nieuwe Schelde-Rijn-ver binding als variant van het Moerdijkkanaai. Een paar vragen rijzen. Doet deze constructie het peil van N.A.P. niet aan als een vergissing, omdat er geen rekening schijnt ge houden met het toekomstig peil van het Zeeuwse meer na voltooiing van de Deltawerken? Dit Zeeuwse meer en ook de verdere Tussenwateren zoals Eendracht en Volkerak zullen als regel op een peil worden gehou den van 20 tot 50 cm boven N.A.P. De Bergse haven zou dus een lager peil krijgen dan het Zeeuwse meer en het gevolg hiervan is dan, dat de schutsluis ook na de voltooiing van de Deltawerken steeds moeten blijven functioneren, niet permanent geopend kan blijven. Zou het geen aanbeveling hebben verdiend en nog verdienen om het peil van de Bergse haven gelijk te maken aan dat van het toekomstige Zeeuwse meer? Dan kan de haven straks open blijven voor de scheep vaart vanaf de Tussenwateren en wordt Bergen op Zoom als haven aantrekkelijker. Vanaf de Wester schelde zal men dan geen twee, doch slechts één sluis moeten passeren om de Bergse haven aan te doen. als een doorsteek langs het Kreekrak naar de Westerschelde en de dokken van Antwerpen is tot stand gebracht. De ontwerpers van het plan heb ben, zoals hierboven opgemerkt, nog gedacht aan de mogelijkheid van de aanleg van een kanaal ten oosten van de schutsluis in de Berg se haven. Het lijkt evenwel on waarschijnlijk, dat België na uit voering van de Deltawerken, waar op het voor een nadere beslissing over de nieuwe Schelde-Rijn-ver- binding wacht, nog een duur ka- naai zal vragen, ongeveer even duur als het Moerdijkkanaal, wan neer het 'n veel goedkoper verbin ding kan krijgen. Deze goedkopere verbinding ligt na voltooiing der Deltawerken feitelijk voor de hand westelijk van de Bergse haven in de dan tijloze Tussenwate ren, die een gelijk peil verkrijgen vanaf het Kreekrak en het Zeeuwse meer tot in het Volkerak. In dit rustige water kan men dan tamelijk gemakkelijk een nieuwe Schelde-Rijn- verbinding tot stand brengen, na doorsteken van het Kreekrak, door de Eendracht te verbeteren en het Slaak tussen Sint-Philipsland en de Brabantse wal te heropenen, of vanaf de Eendracht bij Nieuw Vosmeer een kanaal te graven naar het Volkerak bij De Heen. Sluizen behoeven er dan niet te worden gebouwd. Alleen tus sen de Antwerpse dokken en het Kreekrak alsmede in de Volkerak- dam treft men dan een sluis in de nieuwe Rijnvaartweg, in totaal slechts twee sluizen. Deze oplossing is voor België aanmerkelijk goedko per dan een kanaal oostelijk van de schutsluis te Bergen op Zoom naar het Hollandsch Diep bij Willemstad. De gedachte aan een Moerdijk kanaal werd in Antwerpen, zoals uit een verklaring van de directeur- generaal der Antwerpse haven, de heer O. Leemans, op het V.E.V.-con- B'ezoekt tijdens het Muziekfeest De dansmuziek wordt verzorgd door de band „BLACK AND WHITE SWINGERS". gres te Brussel bleek, meer en meer losgelaten. Wat overigens niet zeggen wil, dat Antwqrpen verder niet staan zou op een nieuwe of verbeterde Schelde-Rijn-verbinding. Nog steeds wil men de Rijnvaart verlossen van de noodzaak tezamen met de .eevaart de bochtige Wester schelde tussen Antwerpen en Hans- weert te moeten gebruiken. Men wacht alleen af, in hoever de uitvoe ring der Deltawerken dienstig kan zjjn aan de Antwerpse behoeften. De uitvoering der Deltawerken kan juist aan die behoeften tegemoetko men, omdat zij de mogelijkheid voor een goedkopere oplossing biedt, zoals hierboven geschetst, waarbij de bre dere wateren sneller vaart met mo torboten toelaten dan op een kanaal en ook de thans opkomende duwvaart kan worden toegepast. Geen haast In Antwerpen heeft men overigens met de nieuwe Schelde-Rijn-verbin ding nog geen haast, omdat vooreerst het zeekanaal van de Antwerpse dok ken naar Fort Frederik in Zandvliet tot stand moet komen, waarmee nog wel minstens zes jaar zullen heen gaan. Intussen kunnen de verbeteringen van de Westbrabantse waterwegen tot stand komen, waarvoor reeds gel den zijn uitgetrokken. Zij scheppen, zoals minister Luns in maart 1957 heeft verklaard, een nieuwe toestand, waarmee bij de onderhandelingen over de Schelde-Rijn-verbinding dan rekening moet worden gehouden. Men kan zich met name indenken, dat deze nieuwe toestand een Moer dijkkanaal of een variant daarvan naar de conceptie-Van Cauwe- laert-Steenberghe voor België nog duurder en onaantrekkelijker zou ma ken. Nederland heeft indertijd bewilligd in deelneming ad 20 pet in de kosten van het kanaal op Nederlands ge bied; dit geschiedde op grond van de overweging, dat het bedrag van deze 20 pet toch ongeveer besteed zou moeten worden aan de verbetering der Westbrabantse waterwegen. Wan neer hiervoor echter nu afzonderlijke uitgaven moeten worden gedaan, reeds zijn ruim 15 miljoen guldens uitgetrokken is het voor Neder land niet meer vanzelfsprekend nog eens 20 pet in de nieuwe Schelde- Rijn-verbinding voor België bij te dragen. België zal dus eerder moeten rekenen op hoger kosten voor een „Moerdijkkanaal", wanneer het daar. op later nog prijs zou stellen. Dat het anderszins thans toch tot een definitieve regeling zou kunnen komen, zoals nog wel met het oog op de jongste verkiezingsuitslag en nieu we regeringsvorming in België wordt gesuggereerd, is nauwelijks te ver wachten en overigens onaannemelijk, omdat het een definitieve regeling op papier zou zijn, welke geen uitvoe ring op de kortst mogelijke termijn tot gevolg zou hebben. In Antwerpen gaan de gedachten immers thans meer uit naar een oost-west-verbin ding van de Rijn en de Maas met de Antwerpse haven en heeft men de handen nog vol met het zeekanaal vanaf de dokken naar Fort Frederik. De definitieve regeling zou in de la den blijven liggen en alleen nog eens ettelijke jaren de verbetering van de Westbrabantse waterwegen verijde len. En dat laatste is voor Neder land onaanvaardbaar. Op 17 april jl. belichtten wij fn eer. artikel over Bergen op Zoom en zijn toekomst de goede zijden van het Bergse havenplan in de Theodorus- polder. Thans willen vrij iets J nader 'ngaan op het waterpeil van de nieuwe haven. Aangezien de aanleg van een S nieuwe Schelde-Rijn-verbin- ding steeds onwaarschijnlijker is geworden, ligt het voor de i hand, dai in de nieuwe haven J het waterpeil vooral zal wor- den afgestemd op het peil van S het toekomstig Zeeuwse meer. Daarom valt er praktisch ook niet meer te rekenen met een kanaal van of langs Bergen op Zoorn in noordelijke richting naar het Hol landsch Diep, zoals bjj het ont- werpen van het plan Witteveen en j Bos ls geschied. Nu behoeft het waterpeil van N.A.P., dat voor de Bergse haven in het plan Witteveen en Bos met het oog op dit eventuele kanaal werd aangehouden, daarom nog geen ver gissing op grond van vroegere, nu achterhaalde gedachten te zijn, wan neer bij de bouw der kaden maar wordt gerekend op een gelijk water peil met het toekomstige Zeeuwse meer, dat in de regel 20 tot 50 cm boven N.A.P. zal liggen. In dat ge val kan straks de schutsluis in nor male omstandigheden open blijven. In noodgevallen, als de waterstan den van de afgesloten Oosterschelde hoger oplopen, wellicht tot 2 meter, zal de schutsluis altijd dienst blijven doen. Men moet tevens rekening hou den met lagere waterstanden, tot 50 cm min NAP, zodat er in te voor zien is, dat de schepen bij dergelijk laag peil niet aan de grond geraken. De nieuwe haven van Bergen op Zoom zal een grote verbetermg zijn voor het Scheldestadje, doch niette min toch nog bescheiden van propor ties blijven. Op de duur zal er zeker wel behoefte ontstaan om grotere schepen te kunnen ontvangen. Dit zal ongetwijfeld het geval zijn, als een aansluiting met de Westerschelde en met Antwerpen tot stand komt. Het plan voorziet al in de mogelijkheid van uitbreidingen van de nieuwe ha ven in zuidelijke richting. Daar zal het ook nog eens tot de aanleg van een buitenhaven moeten komen, in open verbinding met het Zeeuwse meer. Voor grote zeeschepen blijft overigens het perspectief open van insteekhavens nabij het sluizencomplex dat het her opend Kreekrak later met de Westerschelde nabij Bath moet verbinden. medewerker) (Van onze parlementaire De minister van Landbouw, dr. Vondeling, heeft in de Tweede Ka mer meegedeeld, dat de tarieven, die de grondkamers in rekening bren gen voor de behandeling van ver zoeken, hier en daar verhoogd zijn, vooral omdat de landbouwkundige toetsing meer werk vraagt en dus eentra kosten meebrengt. Wanneer echter baten en lasten van de grond kamers weer in evenwicht zijn, zal van deze verhoogde tarieven geen gebruik worden gemaakt om geld naar de schatkist over te hevelen, maar komt aanstonds tariefsverla ging aan de orde. DAMES Voor uw slaagt U in de DROGISTERIJ t.o. „De Twee Leeuwen" Heinkenszand. Thans ook JUNO-CREME AïDA-antitrainspiratie- stiften RIDIN-ontharingscrème ZONNEBRAND ARTIKELEN. Drinkt gedurende het Muziek, j festival Agent: J. A. DE JONG Dorpstr. A78 Heinkenszand VLEES MAAKT STERK VOOR SPOKT EN WERK Profiteert van onze weke lijkse vleeswarenreclame met belangrijke reductie. WARME KROKETTEN VERKRIJGBAAR! SLAGER HEINKENSZAND in bet DaRblad De Stem Bezoekt morgen met het Mu ziekfeest ERKENDE PHILIPS liSIO SERVICE Een RADIO of TELEVISIE VERKOPEN kan iedereen Maar als er gerepareerd moet worden? Daarom, koopt bij de erkende vakman! A 139 Tel. 379 Cf'li hij frittr Net zeLst. meiesje gevr. v.d. of d.e.n. in gezin v. 3 pers. Me vr. Smit Fr. Rooseveltlaan 52 Breda, telefoon 36435. 64675 Net meisje gevraagd bij Am7 echtpaar met kl. kind, enige kennis van Engels gewenst, echter niet noodzakelijk, Bra bantpark, Breda. Br. onder no. 64713. Voor direct gevr. net meisje voor d. o. d. en n. zelfst. kun nende werken in gezin met 7 kind Hulp van werkster. Loon 90.- p.m. Mevr. v.d. Muijsen- berg. Stationstraat 24, Bergen op Zoom. Zeifst. borduursters gevr. voor thuiswerk. Uitsluitend uniform- bord.werk. Schrijft u eens on der no. 64818 v. dit blad. Nette vertegenwoordiger gevr. - v. gangbaar etalage-artikel. Ruime provisie. Zeer goed be staan. Br. no. 64756. Wi Klaverruiters, te koop, 1,65 p. st. A. Oerlemans, Roosen- daalseweg, Kruisland. Tel. 144 Ko'ferschrijfmachine, z.g.a.n. - 185-, Spotkoopje, terwijl u met 2.50 p.w. kunt afbeta len. Brieven onder no. 63894 bureau van dit blad. Prima en billijke consumptie Gezellig zitje met muziek. HEINKENSZAND Dorpstraat A 193 Tel. 319 Onderstaande gebruikte Landbouwwerktuigen 508— M Massey Harris 2 schar rondg. ploeg Allis Chalmer 2 schar rondg. ploeg Mc. Cormick 4 schar rondg. ploeg Ferguson Kantelploeg 3 Cappon kantelploegen 500.600 1 Cappon 2 schar stoppelploeg 1 Atilla 1 schar wendploeg I Case 1 schar rondgaande ploeg 2-1 paards wentelploegjes a Massey Harris schijvenploeg (6 sch.) II tands tractorcultivator op wielen 13 tands tractorcultivator op wielen 550.- 600.- 1200.- 700.- 600.- 500.- 175.- 150.- 500— 550— 700— Ford schijfegge met 24 schijven 650— Allis Chalmer schijfegge met 28 schijven 750— Eberhard schijfegge met 28 schijven 709— I.H.C. schijfegge met 24 schijven 509.— 1 Boomgaardschijfegge met 8 schijven 150— 3-delige sleepcultivator 21 tanden 350— Muihof schijfegge met 24 schijven, nieuw 1400— Smijth zaaimachine, met autostuur, 2 M 450— CAPPON HEINKENSZAND In meubels, ook stalen, vloer bedekking, vitrage, kortom complete woninginrichting als mede stofferen van meubelen slaagt u voordeliger bij: Meu belcentrum, Boschstraat 104, Breda, tel. 36723. Maak gebruik van onze krediet-service8747 Alle soorten ras- en speelhond- jes te koop. Wed. v. Vugt, Beü- kenstr. 86 bij watertoren, telef. 25804, Tilburg. 64810 Een prachtige witte bruidsjapon maat 40. Br onder no. 21707 De Stem, Ternêuzen. 't Oevertje heeft te koop extra mooie cockerspaniels en pin- chertjes Oeverstr. 60, tel. 20854 Tilburg. 64809 f 2.per week kan iedereen missen! Geen incasso. Betaling per giro. Lederen jassen, heren- kostuums, mantelkostuums enz. Vraag inlichtingen. Geheimhou ding verzekerd. Brieven onder no. 64002 bureau van dit blad. ,,Wees uw eigen rijwielhande laar en koop zelf uw rijwiel direct van de fabriek, daardoor 20 pet. korting! Thans ook was machines, centrifuges, stofzui gers en radio's met 20 pet. kor ting, Vraag gratis prijscourant: M. van Haas, Rijwielfabriek Dordrecht. 64819 Voor week of weekend naar EXPO-BRUSSEL. Ga met auto, brommer of fiets. Verblijf voor- lelig in Camping ,.Hof te Ro le" te Meise bij Brussel. Inl. foppens, Rosmalen tel. 04192- ioi. Jxpo Brussel. De goedkoopste reisgelegenheid met 9 p. Volks. ^ragenbus zonder ehauff. slechts f 49 met inbegrip benzine. All- isk verzekerd. - Ovéka Breda, jranjeboomstr. >6-55b tel. 31290 «Tieuwe Volkswagens 1958 ner- jens goedkoper f 5 p. dag en T ct. per km. Opeis Rekord f 7.50 p, dag en 8 ct per km, Volks wagenbusjes 9 per*., zondags f 5 Alle soorten jonge rashondjes te koop zoals zwarte poedels, - zwarte en oranje cocker spa niels, bruine en zwartbruine pinchers, goudgele boxers enz. alle van 7 tot 9 weken oud. - ..Simba" Vogels en Dieren, B. Zwijsenstraat 116, Tilburg, tel. 20706 en 22261. Ullings voor ledgrkleding. Kor te Brugstraat 9. Breda tel. 39460 Ruime keus in jas*en. vesten, jekker* onder garantie. 8795 ieuze uit nieuwbouw van 22 -ouwers, gedeeltelijk vrije ves tiging, inzage tek. bij makelars v.d. Berg en Co.. Nw. Ginne- kenstraa 43, Breda. 64530 R'damBreda of B. o. Z. Heb mooi ben. huis bev. 4 k„ keu- Ken, waranda, betonnen plaals jnet bloementuin, in ruil voor vrije woning te Breda of Ber gen op Zoom, liefst stadsrand. Willebrordusstr. Ma Rotterdam. Te huur aangeboden voor juni, juli en aug.: Gedeelten van ge riefelijk ingerichte kampeer boerderij op Walcheren. Inl. A. J.M. Jacobs, L, Kerkstr. 11-17 Goes, tel. K1100-2684.64722 Pension. Door ernst, nog vrij gedur. aug. kamer(s) met ge bruik v. k. of voll. pens. dicht bij zee en België. Br. Zuidwal, Oostburg, tel. 468. 20554 Buitenkansje. Enkele r.-k. r« genoten gevr. bij autobus te peerreis naar Fatima, 18 d. Vr trek 27 juli, kosten toaal f Inl.M. Timmerman, Huis*' sestr. 133 III Arnhem. 6!1 wmmmmmmm, Voor beter gebruikte auto bielen: Verwijs' Autobedrijf Roosendaal, Hoogstraat 75, 4583 en 4859. Verkoop onder f- ledige garantie. Regelmatig kt ze uit 50 stuks Betaling t« gelen. Volkswagenbusje bestel met banken, koopje. Wittoucksir^ 18 Bergen op Zoom. Uitsluit® tussen 8-9 uur n.m. Iedereen scooterrijden, niw1 en gebruikt mèt garantie!**?1 Vraag soooterspaarpolisbroch- res of abonnementfolders weinig contanten toch direct f.' den". Motorhome Henk Vink Maasland. 7 gecomb. harken te koop. hooischudders, oliebad, 10 ho harken, 6 maaimachines n* oliebad voor 1 en 2 Paard*l Alles als nieuw en de be^' merken. R. J v. Merriënbod Brugweg 3, tel. tl, Kruisland. Overgangsleeftijd MIgrai* Ongezonde teint? Jeugdpu'-' jes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's bloedzuiverend thee nr. 8 helpt! Groot Py 1,85, bij elke drogist. Obligatiën (Grondbrieven Voor belegging in onroeren goederen of hypotheken r Grondbrieven met winstaana coupons 1 jan en 1 juli. s' ken van 1000 en 500.- krijgbaar Kantoor Grondt»» bank, Breda. Door het uitvallen van een export-order van één onzer fabrieken wisten wij beslag te leggen op een partij elektr. naaimachines van bekend fabrikaat, welke wij tegen fantastisch lage prijzen gaan ver kopen. Op deze machines kunt u stoppen en bord uren en zig-zag naaien is event, ook mogelijk. De ze machines worden geleverd compleet met koffe r en alle hulpstukken. Gratis les aan huis. Lang durige garantie. Wij demonstreren zonder enige verplichting bij U aan huis. Levering door geheel Nederland. Desgewenst gemakkelijke betaling. Schrijf ons zo spoedig mogelijk onder no. 31168-0 o bur. v. d. blad.

de Stem | 1958 | | pagina 14