PAL MALETER. de held van Boedanest, en oud-premier Nagy TERECHTGESTELD Zwart AMSTLEVEN levensverzekering STEM-FEUILLETON Dure violen gestolen Chefarine „4" doet wonderen! DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 JUNI 1958 Laatste acte Hongaarse drama Nog twee doden Ep zifn flessen en n Esso gas flessen bevatten gegarandeerd 13 kg veilig butaangas. Heus... met Esso bent U beter uit. Èjl Braziliaans vliegtuig neergestort Twee-traps raket van Japanse werf Rozekweker Meilland overleden Polis juist verlopen ^J^ocumentenópef! ^JloHan J door Emily Grant Verduistering van f 71000 Kantoorbediende kreeg 18 maanden R.A.F.-hunters naar Soesterberg Bergingspogingen „Prins Willem V" en Andrea Dor ia' Ambonezen onder verstekelingen TV-RADIO'TV'R ADIO-TV- voor dege- >t, maar ik m wel nooit eden zij» dat tzelfde ogen- laven haven- ïw uitziende utbroedt om reken. Imre Nagy, Hongaars premier van het „onafhankelijkheidskabinet 1956", en Pal Maleter, minister van defensie en om zijn weergaloze moed tijdens de Hongaarse op stand bijgenaamd „De held van Boedapest zijn terechtgesteld. Dinsdag in de vroege morgen uierd dit bekend. Hoewel het von nis waarschijnlijk werd voltrokken in Boe dapest, kwam het bericht uit Rusland. Daarin heet het o.a.: „Het college van het volkstribunaal dat ressorteert onder het Opperste Gerechtshof heeft bevonden, dat Imre Nagy en zijn handlangers door hun Tegelijk met Nagy en Maleter zijn nog een onbekend aantal Hongaarse verzetsstrijders egvonnist. De jour nalist Miklós Gimes en de naaste medewerker van Nagy Josef Szilagy, zijn met name genoemd op de doden lijst. Anderen kregen gevangenisstraf. Daarbij zijn: de vroegere Hongaarse president Zoltan Tildy, de journalisten Ferenc Donat en Vasarhei, de politie- prefect Sandor Kopaczi en de vroe gere minister van cultuur Ferenc Ja nos. Er is dus helaas opnieuw alle aan leiding ons te verdiepen in wat zich rond de Hongaarse opstand van okto ber 1956 afspeelde. Het woord „he laas" betekent dan, dat we de som bere aanleiding een zwarte bladzyde temeer achten in het weerzinwekken de „dodenboek" van het dappere Hongaarse volk. Beginnen we met woorden van bewondering voor de man, die zjjn naam als een fel-oplich- tende fakkel liet stralen in de nacht van de Hongaarse vrijheidsstrijd: Pal Maleter. Eer en geweten Hij vocht als een nog nauwelijks be kend doch zeer dapper officier in het Hongaarse leger, toen het in de jong ste oorlog aan de zijde van Hitier vocht tegen Sovjet-Rusland. Na de ne derlaag tegen de rode legers werd Maleter bij wijze van straf naar het Russische front gestuurd en tenslotte naar Moskou. Daar is hij „omge schoold" cn als communist keerde hij naar Boedapest terug. Dat hij vóór en ondanks alles de nationale vrijheid zijn eer en de drang van zijn geweten boven alles stelde zou enkele jaren later maar al te duidelijk en tot scha de van de Sovjets blijken. Toen de door Rakosi verdreven pre mier Nagy op zijn verjaardag in 1956 door een samengestroomde menigte werd toegejuicht en in triomf naar de regeringsgebouwen werd geleid, was het sein voor de algemene op stand gegeven. Op dat moment be vond zich kolonel Maleter in de Ki- liankazerne. Ten overstaan van de daar aanwezige officieren en cadetten rukte hij demonstratief de Rode Ster van zijn uniformpet. Dit gebaar werd door de officieren, zij het aanvanke lijk aarzelend gevolgd en de cadetten juichten Maleter geestdriftig toe. De kazerne werd, terwijl rondom de Sovjettanks dreigend oprukten,- her metisch gesloten. Langs één uitweg echter begon de bezetting wapens en munitie uit te delen aan duizenden jonge Hongaren, die bloed en leven veil hadden voor de vrijheid. Zij kre gen bevel te wachten met vuren tot Maleter daartoe het sein gaf. Weergaloos Op weergaloze wijze heeft Maleter de strijd geleid. Van de Russische tanks werden er tenminste honderd vernield, meer dan duizend Sovjet soldaten lieten daarbij het leven. Maar ook duizenden Hongaarse jon gemannen verloren hun leven in de met bloed doordrenkte straten van hun worstelende hoofdstad. Bij herha ling kwam van premier Nagy het bevel Staakt het vuren" en telkens luidde Maleters antwoord: „Wanneer de laatste Sovjet-tank de stad verla ten heeft Ook dat moment kwam. Toen begon, zoals nadien is gebleken het verschrikkelijke drama pas voor goed. In volle vrijheid kon Pal Mal eter zich toen naar Nagy spoeden, the hem benoemde tot generaal en tot minister van defensie. Ook Nagy wilde onderhandelen met de Sovjets, echter zonder de onmiddellijke drei ging van tanks en automatische pisto len in de stad. Hoewel o ironie van het lot Premier Nagy de „bijstand" van de w,i °epen„had gevraagd en hij tenslotte m volle vrijheid wilde onder handelen over de toekomst, was het diezelfde Nagy die ongewild het lot an de Hongaarse vrijheid bezegelde. Er kwam door zijn bemiddeling oen gesprek tot stand tussen de s„,S?e.n t" Pal Maleter in de Sovjet-ambassade. De Held van Roe- dapest Is daar nooit meer uit terug- Uhdrtbi, rit Vr" man' hoewe> hem InlfH n t vrtigeleide was be loofd. De Sovjet-tanks kwamen terug ,'lTY - 6n 7:,"mipr genade de stad "P de knieen te dwingen. Nagy en zijn getrouw;en zochten en vonden een toe dien' r" a6 Zu:ds|avisehe ambassa- h Boedapest. Nadien werd ook zfi hef". "iJge ,ejde be,oofd. vanneer ks hJn, u dcV verlaten. Nauwe- hit ,?en Z,J enkele stapm-n buiten net ambassadegebouw gedaan, of gezaeRihanPend° RUSSI"n "amen het è>ezeiscnap gevangen. de felle Protesten van Tito noch de massBle betogingen in de ge hele vnje wereld mochten baten Hongarije bloedde dood aan duizend gruwelijke wonden. Hóe gruwelijk en onafwendbaar zou de historie maar te spoedig uitwijzen Nog geen Nagy twee jaar na deze dag kwam thans het bericht van de terechtstelling. Hongarije heeft zijn martelaren voor de vrijheid weer met enkelen zien vermeerderen. Maleter en Nagy zijn niet meer. Vele gedachten Lang heeft men na de bewogen ok- tobedagen van 1956 nog aangenomen dat Nagy en Maleter in leven waren. Zij zouden zijn gevlucht en de strijd ondergronds voortzetten. Sindsdien is echter maar al te luidelijk gebleken, dat de Hongaarse helden zuchtten in een Sovjet-gevangenis. Daar zag revisionistische, burgerlijkenationalisti sche, politieke opvattingen logisc' wijze naar een bondgenootschap met de ultra reactionaire imperialistische krachten van de bourgoisie waren afgegleden en daar door het volksdemocratische stelsel, de Hongaarse werkende bevolking en hun so cialistische vaderland hadden verradenOp 23 oktober 19" mtketenden de beklaag den met de ac-.^ve steun van de imperia listen een gewapende contra-revolutionaire opstand, welke gericht tvas op het omver werpen van het wettige stelsel in Hongarije Nagy die tweemaal premier van zijn land werd, zijn leven van eerlijk vechten voor land en volk langzaam ten einde lopen. In zijn cel zal hij waarschijnlijk vele gedachten hebben gewijd aan zijn eertijds mislukte po gingen om de economie van zijn door Rakosi naar de afgrond gevoerde land nog te redden door over te scha kelen op een grote produktie van ver bruiksgoederen. Nog meer gedachten zullen zijn uitgegaan naar zijn ver woede poging om Hongarije los te maken uit de wurgende greep van de Sovjets. Misschien zelfs heeft hij de laatste dagen van zijn leven begrepen, dat t ij ten offer moest vallen aan de jong ste Sovj et-terreur onder Kroest- sjev. Dit laatste immers is een aspect van de terechtstelling, waaraan buitenlandse commen taren grote aandacht wijden. Ook geeft het te denken, dat de vonnissen werden voltrokken (waar is niet bekend) op de dag van de vijfde jaarherdenking van de opstand in Oost-Duits- land. Ook daar sloegen de Sov jet-tanks meedogenloos de vrij heid aan bloedige scherven. \[{t '-** Vakkundige voorlichting en volledige service door ervaren depothouders. Nabij Curitiba in zuid-Brazilië is een Braziliaans vliegtuig met 22 pas sagiers en vijf bemanningsleden neer. gestort. Hierbij kwamen negentien mensen om het leven, onder wie de Braziliaanse oud-minister van justi tie, Leoberto Leal en de gouverneur van de staat Santa Catarina, Jorge Laeerda. (Advertentie) Van Nelle bestellen (Advertentie) Mitsubishi, de Japanse scheeps werf die in de oorlog torpedo's bouw de, heeft meegedeeld, dat zij een experimentele twee-traps raket met vloeibare brandstof heeft geconstru eerd. De firma kondigt aan. dat zij nog wel niet bezig is met een geleid projectiel, doch dat men er wel naar streeft de basis te leggen voor een binnenlandse produktie van de voor de defensie nodige geleide projectie len. (Advertentie) Van Nelle bestellen Francois Meilland, een rozekweker van wereldfaam, wiens fantasieën luister bijzetten aan de charme van zulke hooggeplaatsten als koningin Elizabeth van Engeland en ex-keize rin Soraya van Iran, is na een lang durig ziekbed op 46-jarige leeftijd overleden. Meilland vestigde zich voor de twee de wereldoorlog in Antibes van waar uit zijn faam als rozekweker spoedig de grenzen van Frankrijk over schreed. De door Meilland gekweekte rozen variëerden in kleur van zwart tot dieprood. LIEFDE J In het Turkse Izmir werd de t heer Hassan Coshtu vrij ge- laten uit de gevangenis, waar t hij wegens diefstal drie jaar f had doorgebracht. De man t spoedde zich zo hard hij lopen kon terug naar de rechtbank t om daar te vertellen, dat hij J verliefd tuas geworden op de vrouwelijke rechter, die hem indertijd had veroordeeld. „Ik heb al die drie jaren haar ge- J zicht voor ogen gehad," ver- klaarde Hassan. „Ik kan niet J meer buiten haar." De rechtbank heeft hem prompt de nodige maanden straf bij gegeven wegens „het aantasten van de goede naam van een ambtenaar in functie." recht op de nette uniformen van de leden van de examen-commissie en diezelfde leden moesten bovendien lopen voor hun leven om uit de buurt van het neerkomende toestel te geraken. Machine Sinds enige tijd heeft de heer Jack Coffmann een machine thuis, die automatisch room klopt. Hele maal goed schijnt het apparaat ech ter niet in elkaar te zitten, want de zer dagen moest onze Jack overhaast naar het ziekenhuis worden ver voerd, aangezien hij fors onder stroom had gestaan. De verpleegsters knapten hem een beetje op. Jack mocht naar huis om drie uur later wegens eenzelfde feit wederom in het ziekenhuis te belanden. Zijn vrouw had room in huis gehaald om de goede afloop te vieren en Jack had grootmoedig gezegd: „Die klop ik wel even met het apparaat." Schrijver Niet lang geleden schreef de be kende auteur Peter Bell een navi- gatieboek voor amateur-zeilers over de Moreton-baai in Australië. Hij legde er precies in uit hoe men daar zonder stukken te maken doorheen kon komen. Het boek was drie da gen uit, toen onze Peter zelf een zeiltochtje ondernam en hopeloos vastliep in de Moreton-baai. De ver koop van zijn boek wil sindsdien maar niet vlotten. Examen In Baraga (Verenigde Staten) moest straaljagerpiloot Milton Nel son onlangs examen doen. Er mis lukte tijdens de vlucht echter het een en ander. Onze Milton wist dus niets anders te doen dan het groot ste deel van de brandstof te laten wegvloeien om met de laatste drup pels een noodlanding te maken. Hij voorkwam daarmee, dat zijn machine in brand vloog. Toch is hij niet ge slaagd, want de brandstof kwam te- Verplichting In Penang heeft mevrouw Teh Shew Ean een proces ingespannen tegen haar schoonmoeder. Die had de dag na haar trouwen geëist, dat ze voortaan elke morgen om drie uur zou opstaan om de varkens te voederen. (Advertentie) De internationale politie zoekt op het ogenblik naar de man, die twee violen tezamen ruim 28.000 gulden waard, heeft gestolen. Het slachtoffer van de diefstal is de Italiaanse violist Bronislav Gim- bel, die met een geleend instrument een concert moest spelen. Gimbel vertelde zijn publiek dat de violen gestolen waren uit de trein waarmee hij zondagmorgen van Parijs naar Bazel reisde. Een van de violen is een Carlo- Tononi uit 1726, eens gebruikt door de befaamde violist Kotek, bij de eerste uitvoering van Tsjaikowski's vioolconcert in D grote terts in Moskou. Het andere instrument is een Ludwi-Hoefer. De diefstal wordt niet gedekt door verzekering, daar de polis enkele dagen geleden was verlopen. (Advertentie) Van Nelle bestellen (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 17) Twintig minuten later stapte Laag- huis het politiebureau aan de Zwar te Mannenkade binnen en 'drukte hij inspecteur van Eerkerk de hand. Het was een mooi geval, vond de jour nalist, toen hij van Eerkerk's relaas had aangehoord.. Waren er nog bij zonderheden? Zo, internationale ver wikkelingen.. Best., van der Droes leidde deze kant van de affaire? Dat is interessant.. De hoofdcommissa ris in de war.. Franse en Italiaan se veiligheidspolitie., nu, dat is een lekkere zaak.. Kon Laaghuis even telefoneren? Ja, daar was geen be zwaar tegen. Murat was op zijn post. „Begint u maar, mijnheer", zei hij tot Laaghuis, toen de telefoon op het redactiebureau overging. „Begint u maar, we hebben nog 27 minuten voor we de krant draaien.." Laaghüis sprak. Murat noteerde. Korte tussenvragen. Korte antwoor den. Geen woord teveel. Beide man nen kenden hun vak en de stad Gra- vendam goed. „Murat, dat is voor vannacht al les.. maak het wat sappig op., een kop, die het doet., je begrijpt me., leg verband tussen deze moord en de drenkeling van een maand geleden- juist, die met die groene das., suc ces! ja, ik ga naar huis., dank je, ook zo!" „Eerkerk, tot ziens en bedankt., graag nog een sigaret.wat een ma nier om iemand uit zijn bed te bel len.. wat doen jullie nu?.. Op de vrouwenjacht gaan?O ja, La Chi- quita.. schaam je man. je bent pas getrouwd.. Nu tot ziens". Des ochtends lazen de brave bur gers van het dommelende Neder landse provinciestadje het volgende bericht in „hun" krant: LAATSTE NIEUWS Stadsnieuws EEN DIPLOMAAT VERMOORD Misdaad van internationaal karakter Commissaris van der Droes leidt het onderzoek Een dodelijk schot maakte he dennacht een einde aan het leven van de Nederlandse legatie-secre taris te Brussel, de heer Arnold d'Arlemont. Het slachtoffer behoort tot een in onze provincie zeer be kende familie. De lafhartige moor denaar liet geen sporen na. De po litie betracht de grootste geheim zinnigheid en wilde ons aanvanke lijk niet mededelen, waar de moord geschiedde. Een onzer verslagge vers telefoneerde ons evenwel om drie uur vannacht, dat de plaats van de misdaad was het bekende Hotel der Nederlanden hier ter ste de. Bij informatie gaf de politie de juistheid hiervan toe. Nader vernemen wij nog, dat de politie alle reden meent te hebben verband te leggen tussen deze moord en de geheimzinnige dren keling die ongeveer een maand ge leden uit een der Gravendamse grachten werd opgehaald. Deze zaak is opnieuw in onderzoek ge nomen. De Franse en de Italiaan se contra-spionage-diensten zijn nauw bij het onderzoek betrokken. De chef van de Vreemdelingenpo litie, commissaris van der Droes, heeft de leiding van de zaak op zich genomen voorzover zij inter nationaal van belang is. Een aan- en deftige gasten van het Hotel der Nederlanden, zeiden in de ontbijtzaal tot elkaar, dat het echt een grieze lig bericht was en dat zij zich in een zo gevaarlijke en griezelige om geving helemaal niet thuis voelden, o nee, volstrekt niet., en ze zeiden tegen mijnheer van Eem, dat ze die zelfde dag wilden vertrekken, maar hun vertrek had natuurlijk niet, mijnheer van Eem, hoe komt u daar bij? niets te maken met de dood (het woord moord werd zorgvuldig vermeden) van mijnheer d'Arlemont, ook al was de overledene dan nog een bloedverwant in de twaalfde graad van Freule van der Brol.. dag meneer van Eem... Laaghuis kreeg om negen uur in de ochtend een zeer boze hoofdcom missaris aan de telefoon. Waar hij die onzin vandaan haalde over die moord? Hij droeg toch als hoofdre dacteur ook verantwoordelijkheid., kom, Laaghuis, wie is die verslag gever van je?En hoe weet je van de arrestatie, die wij verwachten..? „Zwaardslijper, je bent een kind in de boosheid.. Hoe ik aan dat be- tal verdachte vreemdelingen is door hem en zijn medewerkers on dervraagd. Arrestaties konden nog niet worden verricht, maar naar wij van doorgaans goed ingelichte zi> de vernemen, verwacht hoofdcom missaris Zwaardslijper, dat nog in de loop van vandaag de dader achter slot en grendel zal zitten. In ons avondblad komen wij uitvoe riger op deze zeer geheimzinnige moordzaak terug. (Ongecorrigeerd) „Goed zo, Murat", mompelde Laag huis. toen hij dit bericht aan het ont bijt las, „goed zo, nu beginnen de poppetjes op het hoofdbureau te dan sen.. maar niet van plezier.." De heer van Eem, directeur van het Hotel der Nederlanden, belde reeds vroeg zijn vriend Zwaardslij per op en vroeg hem, of hij niet wel bij het hoofd was. Zwaardslijper zei tot van Eem, dat hij beter op zijn personeel moest letten: dat discretie een eigenschap was, die aan het ho telpersoneel niet mocht ontbreken en richt gekomen ben? Beste vriend, dat is voor jou een vraag en voor mij een weet., begrijp je'' Of ver tel jij me soms, hoe je fietsendie ven en andere min of meer zware jongens vangt? ..Natuurlijk niet?.. Nou, wat verwacht je dan van mij? Of dacht je soms.. Kom nou. niet dreigen., denk aan het avondblad.. Ja. natuurlijk ben ik voorzichtig, ik heb juist een nieuwe bel op mijn fiets gekocht., wees gerust hoor, maak je om mij geen zorgen., suc ces!" „Die zit op de kast", zei Laaghuis tot zijn secretaresse, terwijl hij de hoorn op de haak legde. „En lees me nu eens fluisterend de ingezonden stukken voor, dan kan ik mijn slaap wat inhalen.." Het opsporingsapparaat van de Ne derlandse politie had die nacht op volle toeren gedraaid. Telefoon, te legraaf. telex en radio hadden top prestaties geleverd. In tal van grote en kleine steden had de politie kaartsystemen en registers doorge- dat hij dus mensen in dienst moest werkt. Tal van vreemdelingen en ook nemen, die wisten wat zwijgen was. enige Nederlanders waren van hun Freule van der Brol en mevrouw bed gelicht. De gehele nacht vonden van Vreemdstra, twee gewaardeerde ondervragingen piaats. Het resultaat was nihil. De moord op d'Arlemont was geen stap nader tot zijn oplos sing gekomen. Zwaardslijper ijsbeer de ongenaakbaar door zijn kamer op het Gravendams hoofdbureau van po litie. Die Laaghuis ook met zijn rare berichten.dat deed de vent om hem dwars te zitten., maar die Murat was ook een lastige dwarsdrijver.... Van der Droes had eveneens het berichtje in het Gravendamse Nieuws blad gelezen en toonde zich niet on voldaan. Goed werk voor een journa list, was zijn mening. Wat zal die stomme Zwaardslijper kwaad zijn dat de krant hem zo in het zonnetje heeft gezet! Vera en Pestalozzi aten gezamen lijk hun ontbijt. De Italiaan vertaal de het bericht voor Vera. Wie de drenkeling toch wel geweest mocht zijn, die ze hier uit de gracht had den opgevist? vroeg zij de politie man. Deze keek haar ernstig aan en bewoog zijn wenkbrauw. Dat kon ze bij gelegenheid beter eens aan La Chiquita vragen, antwoordde hij. Ve ra zweeg. Pestalozzi ook Durand zat in de hail van het ho tel „Kasteel van Gent". Hij hield een exemplaar van het ochtendblad in de hand. Een blauw pakje regie sigaretten lag voor hem op het ta feltje. Die naam Laaghuis? Ja, die was hem toch eens genoemd door een zijner vrienden in Den Haag., ja. Durand stond op. ging naar de portier en vroeg een Haags telefoon nummer aan. Een minuut of tien la ter stond hij in de telefooncel en kreeg de verlangde informatie... Jong nog., maar meer dan middel matige kwaliteiten., ja, goede rela ties.. in zakelijke zowel als in di plomatieke kringen., ja., zo. ach kom. meent u. wat u daar zegt?., nu, dan zal ik eens met hem pra ten Durand besloot, nog diezelfde dag met Laaghuis contact te zoeken. De secretaresse had zojuist met een stapeltje brieven en ingezonden stukken de kamer van de hoofdre dacteur verlaten. Laaghuis legde bei de benen op zijn bureau en graaide naar een Hikken busje met sigaret ten.. zo. nu eens een uurtje rust., hahaha. die Zwaardslijper., wel jam mer van die d'Arlemont.nu ja, de vent was een beetje een deftig- doener geweest, maar niet kwaad., wat slap en nogal stomDe tele foonbei rinkelde. (wordt vervolgd) (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 De rechtbank te Almelo heeft de 42-jarige Enschedese kantoorbediende B.A.R., die in zijn functie van admi nistrateur bjj het ziekenhuis „Zieken zorg" te Enschede een bedrag van f 71.000.- had verduisterd door het invull envan loonstaten met gefin geerde gegevens, veroordeeld tot an derhalf jaar gevangenisstraf. R. had in 1955 dertien staten, in 1956 en in 1957 vijftien staten ver valst door deze van zijn handteke ning te voorzien en het geld te incas seren. Hij was hier ongeveer f 54.000 beter van geworden. Dit bedrag had hij gespendeerd aan grote reizen, bui tensporig grote giften voor collecten en dergelijke. Tegen R. was twee jaar en voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering met drie jaar proeftijd geëist. De R.A.F. zal aan de NAVO-vlieg- demonstratie, op 5 juli te Soester berg, onder meer deelnemen met een Hunter-team, dat uit negen vliegtui gen bestaat. Deze negen Hunters zul len in formatie starten en daarna een uitgebreid aerobatisch programma uitvoeren. Dit wordt de eerste keer dat dit team, waaraan reeds een grote faam vooraf gaat, buiten En geland optreedt. (Advertentie) Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag. e»nt die wordt beschermd door het bestanddeel Chelero». Een woordvoerder van een Ameri kaanse bergingsmaatschappij heeft verklaard dat duikers er in hopen te slagen de 900 ton metende „Prins Willem V" te bergen, die in 1954 naar de bodem van het Michigan-meer verdween na een aanvaring. Zij ma ken daarbij gebruik van samenge perste lucht. Als men gereed is met het bergen van de „Prins Willem V" zal begonnen worden met pogingen om de Andrea Doria, die bijna twee jaar geleden na een aanvaring zonk, terug naar de oppervlakte te bren gen. Ongeveer 40 duikers zullen deel nemen aan de berging van het 29.000 ton metende Italiaanse passagiers schip. (Advertentie) Van Nelle bestellen Naar de voorlichtingsdienst van de R.M.S. in Rotterdam mededeelt, be vindt zich onder de verstekelingen, die de laatste tijd uit Indonesië in Nederland zijn aangekomen, een aan tal Ambonezen, die in verband met hun sympathie voor de Zuidmolukse vrijheidsstrijd uit Indonesië zijn ge vlucht. Het hoofd van de Zuidmolukse poli tieke missie in ons land, ir. Manu- sama, heeft naar aanleiding hiervan een dringend beroep gedaan op de minister van justitie om aanvragen om politiek asiel door deze Zuidmo lukse politieke vluchtelingen vooral in het licht van het menselijke aspect te overwegen. (Advertentie) Van Nelle bestellen DONDERDAG, 19 JUNI HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7,00 Nws. 7,10 Gram. 7,45 Morgengeb. en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V.d. vrouw 9.35 Waters!. 9,40 Schoolradio NCRV: 10,00 Gram. 10.30 Morgend. KRO: 11.00 V.d. zieken 11,45 Gram. 12.00 Middag klok-noodklok 12,03 Gram. 12,25 V.h. plat teland 12,35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Ballroom ork. 12,55 Zonnewijzer 13,00 Nws. en kath. nws. 13,20 Pianorec. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Kamerork. en sol. 14,45 V.d. vrouw 15,15 Gram. 15,45 Vocaal ens. 16,00 Bijbellez. 16,30 Klarinet kwint. 17,00 V.d. jeugd 17,30 Gram. 17,40 Beursber. 17,45 Gram. 17,55 Lichte muz. 18.15 Fries progr. 18,30 Gram. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Gram. 19,20 Sociaal perspectief, caus. 19,30 Lichte muz. 19,50 A.R., pol. caus. 20,00 Radiokrant 20,20 Spoorzoeken door Europa 21,30 Gram. 22,00 Tijdschriftenkron. 22,10 Orgelconc. 22,40 Gram. 22,45 Avondoverd. 23,00 Nws. en SOS-ber. 23,15 Sportuitsl. 23,20-24,00 Gram, HILVERSUM II 298 m. AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. VPRO: 7,50 Dagopening AVRO: 8.00 Nws. 8,15 Gram. 9,00 Gym. 9,10 V.d. vrouw 9,15 Gram, 9,40 Morgenwijd. 10,00 Gram. 10,50 V.d .kleuters 11,00 Eten over de grenzen, caus. 11,15 Sopr. en piano 11,45 Dialoog 12.00 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Dansmuz. 12,50 Uit het be drijfsleven 13,00 Nws, 13,15 Meded. of gram. 13,20 Dansmuz. 13,55 Beursber. 14.00 2 Violen en clavecimbel 14,30 V.d. vrouw 15,00 Lichte muz. 15,45 Pianorec. 16,15 Voordr. 16,35 Gram. 17,00 V.d. jeugd 17.45 Lichte muz. 18,00 Nws. 18,15 Metropole- ork. 18,45 Sportpraatje 18,55 Gespr. brief uit Londen 19,00 Gevar.progr. 19,55 Ronde van Nederland 20,00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20,30 Wereldkamp. voetbal 20,45 Gram. 21,00 Operaconc. 22,00 Act. 22,10 Viool en cleveclmbel 22,25 Sportact. 22,35 Gram. 23,00 Nws. 23,15 Koersen v. New York 23,16 Act. of gram. 23,25-24,00 Gram. BRUSSEL, 324 m. 12,00 Amus.muz. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Gram. 14.00 Eng. les 14,15 Gram. 14,30 Franse les 14,45 Zangrecital 15,00 Zang en piano 15.20 Gram. 15,35 Idem 15.45 Duitse les 16,00 Koersen 16,02 Gram. 16,45 Cello en piano 17,00 Nws. 17.10 Gram. 17,15 V.d. kind. 18,15 Vlaamse lie deren 18.30 V.d. sold. 19.00 Nws. 19,30 Wereldtentoonstelling 20,00 Symf.ork., koren en sol. 21,00 Verz.progr. 21,30 Jazz- muz. 22,00 Nws. 22,15 Intern. Radio Uni versiteit 22,30 Gram. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL, 484 m. 12,00 Gram. 12,30 Idem 13.00 Nws. 14.1*5 en 14.24 Gram. 15,24 Koorzang 16,05 Gram. 17,00 Nws. 17,35 en 18,32 Gram. 19.30 Nws. 21,00 Gram. 21.30 Gevar.muz. 22,00 Nws. 22,10 Gram. 22,55 Nws. Televisie DONDERDAG, 19 JUNI NTS: 18.45-20,50 Eurovisie: Wereld'kamp. voetbal 20,5o Journ en weeroverz. KRO: 21,10 Gastenboek 21,30 Televitrinê 21,50 Filmintermezzo 22,20 Strijkkwartet 22,50 Epiloog. FRANS BELG. 17,00 V.d. kind. 18.00 Wereldtentoonstelling 18,45 Eurovisie: Wereldkamp. voetbal 20.50 Télé-Match 21,50 Nws. 22,15 Filmprogr. Daarna: We- reldnws. VLAAMS BELG.: 16,00-17.30 Wereldten toonstelling 18,45 Eurovisie: Wereldkamp voetbal te Zweden 20,50 Nws. 21,20 Speel film 22,45 Nws. (Advertentie) Van Nelle bestellen 1

de Stem | 1958 | | pagina 7