JONGE coureurs grepen bloemen in Nederlandse eerste Ronde „Toss" in variaties Russen sloegen pech-ploeg Engeland Flitsen uit Zweden Triomf voor Schulte Junkermann nam revanche in Ronde van Zwitserland W ales klopte veel te zeker Hongarije X00P IN VLISSINGEK Peter Post na fraaie openingsrit winnaar Ronde-cijfers „Caritas" kwam wéér voor VIV0 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 JUNI 1958 Smeekbeden Schots °°a VÜn Z1Jn i?nt' ?ij ®ebru'kt zijn eigen geldstuk niet. Hij nnnit- 8f bT' hot rokeer ik mijn eigen geld niet. Je weet SPORT IN 'T KORT In 100ste minuut werd Noord-Ierland kwart-finalist KNWU handhaaft Klaas Buchly Alarm in Amerikaanse atoomcentrale MARKTEN Winkelsluitingswet Spoorweg-ongeluk in Italië WATERSTANDEN Een vierkant blik BOTERHAMWORST van 200 gr. 69 ct. met 5 punten 1 potje APPELMOES TEO voor slechts 55 ct. 1 blik WIENER WORSTJES 200 gr. voor 1.24 nu voor 1.05 ■ÜÜC- (Van onze sportredacteur) LEEUWARDEN, dinsdagavond. Zo'n start heeft nog geen voor gaande Ronde van Nederland gekendNiet zozeer om de, uiteraard zeer verheugende Nederlandse zege hier in de Friese hoofdstad, als wel van wege de buitengewoon aantrek kelijke koers, die onze landge noten, en daarvan vooral de jongeren onder hen, hebben ont wikkeld en waardoor onze na tionale tour 'n uitgesproken Ne derlandse tint verkreeg. Men mag het good old Gerrit Schulte, die toch wel uitzonderlijke kwa liteiten heeft, op zijn conto schrijven, dat het Peter Post is geweest, en met deze de nog iets langere Geurt Pos, die de „zwarte" equipe op alle fronten hebben doen zegevieren. We hebben blonde Gerrit in werkelijke zin op de voet kun nen volgen en hem in de eerste plaats als onnavolgbare vete raan en verder in zijn functie als bevelvoerende generaal met Dit is de routedie de renners in de Ronde van Nederland vandaag (woensdag) voor de wielen krijgen grote bewondering gadegesla gen. De situatie in de internationale, maar vooral in de nationale wieler sportwereld, had aanleiding gege ven tot een, door ons voorziene, spec taculaire ontwikkeling zoals die van daag werkelijkheid werd. Het feit, dat de jongeren een ge rede kans werd geboden om zich naar de voorgrond te fietsen en die ook hebben aangegrepen, is de grote ver dienste van deze eerste etappe ge weest. Kans gegrepen Niet alleen de jongeren van de Ra- diumploeg hadden zich intussen rondom de fou pedalant geschaard, ook de opkomende coureurs uit de equipe van Klaas Buchly, -gaven de gehele rit blijk er van de supervisie van „generaal" Schulte te willen aanvaarden. Het spel werd voortref felijk gespeeld. En omdat de jonge ren, onafgebroken door Schulte aan gevoerd en aangemoedigd, zich vol komen realiseerden, dat hier van daag lauweren waren te plukken en door zich geheel te geven en deskun dig te laten leiden op de voorgrond te fietsen, de geboden kansen wilden aangrijpen is de bekroning zo briljant geworden. Weinig ruimte Toen, in de allerlaatste kilometers van de zware weg, die over die ver maledijde vandaag extra als lood in de benen wegende Afsluitdijk de finish in zicht kwam, dat was na ca. 170 km., steeds straffe wind op kop, pro beerden de uitstekend rijdende Ker sten en de oersterke Piet van Est een beslissing in hun voordeel te force ren. Het gelukte hun slechts gedeel telijk, want iedere uitlooppoging van de twee Magneetrijders werd door Peter Post en Leon van Daele in de kiem gesmoord. Omgekeerd trouwens eveneens en nu tweevoudige rondewinnaar Rik van Looy zich tezamen o.a. met Schulte, op de achtergrond Meld, lag in Leeu warden een dubbele Nederlandse overwinning te wachten. Zo gebeurde het ook. De Belg van Daele, overi gens niet de eerste de bestein een eindsprint moest 't in de beslissende spurt tegen Peter Post afleggen. Uit stekend werd intussen Jac. Kersten derde en de vierde plaats die stoom- fietser Piet van Est veroverde, was zeker zo waardevol. Gerrit geklopt Rik van Looy klopte blonde Gerrit met miniem verschil in het sprint duel om de vijfde plaats en achter eenvolgens wipten v. d. Brandt, de Eindhovenaar Coone (lid op het laat ste nippertje van de Duitse equipe), Adri Voorting, Hinsen, Adri Roks en Geurt Pos langs de jury op het im mense Zaaiveld hier. Leo van der Pluym won de spurt van het daarop volgende groepje van vijf met Jo de Roo, de Belg Vlaayen, Daan de Het opwerpen van een geldstuk is voor de meeste voetbal scheidsrechters een simpele affaire, maar bij de wereldkam pioenschappen in Zweden is dat anders. De moeilijkheid is, dat sommige ploegen hun eigen geldstukken willen gebruiken. Sommige scheidsrechters willen dat ook En sommigen gebruiken in het geheel geen geldstuk. Het probleem wordt op diverse manieren opgelost De keuze van de speelhelft is tot dusverre bepaald door alles variërend van Russische 50 kopek-stukken tot oude Mexicaanse' goudstuk ken. De Belg van Nuffel heeft een eigen methode. Hij heeft een zakje met stokjes in de Belgische kleuren en verzoekt de aan voerders er één uit te vissen. Mexico was een van de ploegen, die met eigen geld wilde wer ken. Voor de eerste wedstrijd van Mexico (8 juni) liepen de Mexicaanse ploegleiders naar de Russische scheidsrechter Laty- chev, die gewoonlijk met een muntstuk van 50 kopek werkt. Latychev voelde er weinig voor het oude Mexicaanse geldstuk te gebruiken, dat de Mexicanen speciaal voor dat doel hadden meegebracht, Toen de gehele Mexicaanse ploeg met smeekbeden kwam, liet de Rus zich vermurwen. De Mexicanen hebben bij alle drie hun wedstrijden de scheidsrechter „omgekocht" Geluk heeft het goudstuk de Mexicanen echter geen erukele maal gebracht.... De Schotse scheidsrechter John Mowat, toont zich een goede W' l, l®ek ka? raken' Ik leen een Zweedse kroon voor de toss zegt hij simpel. De Ronde van Nederland is van start. We zien hier hoe de renners tussen enorme hagen belang stellenden de eerste meters in de Amsterdamse binnenstad afleggen. Groot en de dappere Schalk Verhoef en pas ruim 13 minuten na de triom fator viel de grote groep binnen, met aan het hoofd de wereldkam pioen Rik van Steenbergen, die de ganse rit, die hem kennelijk te zwaar op de maag had -gelegen, in de ach terhoede had gefietst. Begeesterend In een notedop is dit het verhaal van het begin van de tiende Ronde van Nederland, die inmiddels grote begeestering heeft gebracht en een verloop, dat zich slechts weinigen hadden durven voorstellen. De jubileumronde begon op het Rembrandtplein bij zonni'ge en fees telijke entourage om een uur vanmid dag precies. De Amsterdamse politie. kapel zorgde voor opgewekte muziek en bracht tijdens de voorstelling der equipes de resp. nationale hymnen ten gehore. Opperwachtmeester Jan van Deyl werd omkranst vanwege het feit, dat hij vandaag voor de tiende keer aan zijn in het verleden zo briljant uitgevoerde taak van al gemeen verkeersregelaar begon en burgemeester van Hal, sportief uitge dost met strooien hoed, loste het tra ditionele schot, datals vanouds een paar maal mislukte. Het toeval heeft gewild, dat Uw verslaggever deze maal terecht is ge. komen in de wagen van de wedstrijd leiding, d.w.z. met Wim van Steen bergen. Jef Meys en J Förstner. Mannen, die het klappen met deze zweep volledig beheersen en ons in staat hebben gesteld de wedstrijd- ontwikkeling perfect te bekijken. Eerste pech Als steeds bij het prille begin liep de karavaan hard van stapel (gem. 45 km. per uur), maar in werkelijk heid was er pas in het centrum van de stad Hoorn (55 km) voor het eerst iets te noteren. Gerrit Blaauw van Buchly's ploeg had daar een lekke band. Arend van 't Hof assisteerde hem bij de reparatie en na een poos hadden ze weer aansluiting bij de groep aan de kop gevonden. Eenzelf de ongemak, dat Henk v. d. Broek overkwam, kon op dezelfde manier worden op-gelost. Even voor Medemblik (70 km) stuurde Schulte een van zijn man netjes weg: Schalk Verhoef. In feite is deze het geweest, die de stoot heeft gegeven tot het hóógst interessante verloop van de eerste etappe. Later heeft lange Schalk de tol voor die (te zware) inspanning moe ten betalen, maar dat doet niets af aan het feit, dat drie makkers van zijn ploeg beslag legden op de eerste plaats in het ploegenklassement en dat zijn bijna even lange vriend Pe ter Post de bloemen in ontvangst mocht nemen. De tactische zet van veldheer Schulte werd om pl.m. 3 uur. na twee uur koers dus, geplaatst, in sterke tegenwind. Ploegmaat Geurt Pos probeerde in Peters kielzog te komen, doch dit mislukte. Post, zeer sterk fietsend, wist ongeveer een mi nuut voorsprong te behalen, maar hij was in zijn eentje niet langer in staat de achtervolging van het peloton te weerstaan. Hij koos de verstandigste weg en liet zich terugvallen. Afsluitdijk.... Tot voor de voor zovelen fatale Afsluitdijk was bereikt, er woei een zeer straffe wind praktisch recht op kop, scheidde zich een groepje van 13 man af en deze 13, 'geen als for tuinlijk beschouwd aantal, is verder doorgegaan tot in Leeuwarden, toen met uitzondering van Geurt Pos. Het waren Hinsen, de enige uit de Loco motief ploeg. Gerrit Schulte, rijdend als in zijn beste jaren (formidabel want hij is de 42 reeds gepasseerd), Rik van Looy, Adri Roks, die gemak kelijk zijn partij blies, van Coone. de formidabel en agressief rijdende Kersten, Geurt Pos, Peter Post, Adri Voorting, die uitstekend terugkwam, en Leon van Daele. Uit het grote peloton hadden in' tussen Daan de Groot, de Belg Vlaay en, Leo van der Pluym en Jo de Roo nog wel getracht bij de vluchtelingen te komen, maar dit werd niet ver wezenlijkt. Grote „mes' In de allerlaatste kilometers heb ben Peter Post, van Daele, Kersten en Piet van Est het zeer grote mes er op gezet en het gelukte dit viertal afgescheiden de finish te bereiken met een voorsprong van 23 seconden op de acht anderen, van wie Rik van Looy en Schulte nog even een span nend sprintduel weggegeven ten be hoeve van de enthousiaste Friezen. Inderdaad moet 't voor de renners prettig zijn geweest dit steeds toene mende medeleven der sportieve mas sa in deze provincie te hebben kun nen ondervinden. Conclusie: deze tiende Ronde van Nederland is magnifiek gestart en de komende dagen mag op voort durende spanning en strijd worden gerekend. Tn ieder geval .tienen wij voor de volgende "een ko'er's a.ls die van vandaag! 'Zij was ho.ogst aantrekkelijk, spannend en sófionk een beeld, dat de kenners vreugde en voldoening deed beleven. De uitslag van de eerste etappe over een afstand van 180 km luidt 1. Post (Ned. Zwart) 4.45.11, 2. Van Daele (Belg. II) z.t., 3. Kersten (Ned. Blauw) z.t., 4. Piet van Est (Ned. Blauw) z.t., 5. van Looy (België II) 4.45.34, 6. Schulte (Ned. Zwart) z.t., 7. van de Brand (Ned. Groen) z.t., 8. Coone (Did.) z.t., 9. Adri Voorting (Ned. Groen) z.t., 10. Hinsen (Ned. Geel) z.t.. 11. Roks (Ned. Groen) z.t., 12. Pos (Ned. Zwart) z.t., 13. van der Pluym (Ned. Blauw) 4.50.11, 14. de Roo (Ned. Blauw) z.t., 15. Vlayen (Belg. I) z.t., 16. de Groot (Ned. Blauw) z.t., 17. Verhoef (Ned. Zwart) z.t., 18. Schroeders (Belg. II) 4.56.24, 19. Ziegler (Did) 4.56.26, 20 van Don gen (Ned. Geel) 4.56.31, 21. Het pelo ton geleid door van Steenbergen (Belg. I) 4.57.13. Het ploegenklassement van de eerste etappe ziet er als volgt uit: 1. Nederland Zwart 14.15.19, 2 Neder land Groen 14.16.42, 3. Nederland Blauw 14.20.33, 4. België II 14.26.39; 5. Duitsland 14.39.13: 6. Nedertand Geel 14.39.27, 17. België I 14.44.37. Uitgevallen zijn de Duitsers Lie- belt en Klein. (Speciale berichtgeving) GOTENBURG, dinsdag. De derde wedstrijd, die Engeland en Rusland binnen enkele weken tegen elkaar gespeeld hebben, heeft eindelijk een beslis sing opgeleverd. De Russen wonnen met 1-0, waardoor Engeland werd uitgeschakeld voor de kwart-finales. De rust was ingegaan met een dub bel blanke stand. Het enige doelpunt werd door links buiten Ilyin in de 69e minuut ge scoord. Engeland was de pechploeg in deze wedstrijd. Want de Engelsen hadden het beste van het spel op het midden terrein, speciaal in de tweede helft. Zij leken in betere lichamelijke con ditie dan de Russen, die er vermoeid uitzagen. Doch evenals in de andere wedstrijden, die de Engelsen hier ge speeld hebben, ontbrak de afwerking in de Britse aanval. De veel bekriti seerde midvoor Kevan in het bijzon der kan deze nederlaag verweten wor den. Hij miste een half dozijn niet te moeilijke kansen. De linkervleugel A'Court-Haynes was ook uit vorm. Vooral in de eerste helft was de wedstrijd onder de verwachtingen. Het plaatsen was van beide kanten slecht. De Russen hadden de bal wat De dag, nadat de Duitser Hans Junkermann de leiding in het al gemeen klassement van de Ronde van Zwitserland verloor aan de Italiaan Catalano, revancheerde hij zich weer. Dinsdagrwon hij namelijk de ze vende en voorlaatste etappe van Lo carno naar Klosters in 5 uur 44 min. en 3 sec. en kwam daardoor op de tweede plaats in de algemene rang schikking, zeven minuten achter For- nara, die zijn landgenoot Catalano van de eerste plaats verdrong. Slaagt de Italiaan erin om woens- De directeur van de nationale ver eniging „Caritas", M. Hermes te Heerlen, heeft gisteren in hoger be roep terecht moeten staan voor de rechtbank te Maastricht. De president stelde, nadat de feiten van de poolactie door de directeur waren bevestigd, dat het hier vooral ging om de vraag of de Caritasver- eniging een gesloten karakter ten aan zien van haar ledengroep droeg. Aan de hand van de gebleken ge slotenheid en de beperktheid van de lidmaatschapsrechten van „Caritas", concludeerde de verdediger, mr. Prickartz, vol vertrouwen tot de be vestiging van het vonnis van de kan tonrechter te Heerlen, namelijk ont slag van rechtsvervolging. Mr. Prickartz heeft voorts nog uit voerig betoogd dat ten aanzien van de KNVB-pool de zaken heel anders liggen, zodat een analogie tussen „Caritas" en KNVB-pool onjuist is. De rechtbank bepaalde de uitspraak op maandag 30 juni. dag zijn voorsprong met succes te verdedigen, dan wint hij de Ronde van Zwitserland voor de vierde maal. Reeds bij de beklimming van de 2063 m hoge St. Bernhard-pas gingen Fornara en Junkermann er vandoor. De Duitser was het eerst boven, op tien seconden gevolgd door Fornara in het gezelschap van Catalano, die bij de afdaling echter kwam te val len. Toen vergrootten Junkermann en Fornara in prachtige samenwerking hun voorsprong, die bij de finish meer dan vier minuten bedroeg. Fornara, die zeker was van de goudgele lei derstrui, gunde de etappezege aan Junkermann. STOCKHOLM, dinsdag. In het Rasunda-stadion te Stock holm heeft Wales gisteravond met 2-1 gewonnen van Hongarije. De ruststand was 1-0 in het voordeel der Hongaren. Toen de met zelfvertrouwen spelen de Hongaren zich begonnen te reali seren. dat er voor hen verlies dreig de, begonnen ze ruw te spelen. Vijf minuten voor het eindsignaal werd Ron Hewitt van Wales door spil Sipos gevloerd. De Russische scheidsrechter stuurde Sipos het veld uit, terwijl He witt op de brancard moest worden weggedragen. Later moest hij in het hospitaal een knieblessure laten be handelen. Reeds bij het begin van de tweede helft raakte John Charles tweemaal aangeslagen. De rest van de wedstrijd bleef hij hinken. Charles werd ook in de lucht onzacht bewerkt tijdens hoekschoppen. De voorsprong van de Hongaren voor de rust was verdiend. De enige goede kans voor Wales was een kop bal van Charles, maar Grisics redde prima. Voor Hongarije scoorde Tichy uit een worsteling voor het doel van Wales. Vol vertrouwen gingen de Honga- Het is gevaarlijk sterke drank mee te nemen naar de wereld kampioenschappen. Als men in een stadion op het bezit daarvan betrapt wordt, kan een boete van 300 kronen, of zelfs gevangenis straf het gevolg zijn. In de sta dions mag alleen alcohol-vrij ge dronken worden. Drinkebroers hebben overigens tal van manieren gevonden om hun spiritualiën langs de controle bij de ingang te krijgen. Vele Zwe den komen binnen met grote fles sen in hun zak. De etiketten ver tellen dat de flessen slechts on schuldig vocht bevatten. Ongeacht de gang van zaken tijdens de Wedstrijd, worden de eigenaars van deze flessen echter steeds vrolijker. De Denen bleven gisteren ver stoken van de tv-uitzending van Engeland-Rusland. Als gevolg van de gespannen betrekkingen tussen de Deense tv en de voet balbond, had de manager van de Deense tv besloten de wed strijd niet uit te zenden. De iro nie wilde, dat de transmissie uit Gotenborg verzorgd werd door de Deense tv-ploeg. Argentinië blijkt op uiterst felle wijze te hebben gereageerd op de smadelijke 6-1 nederlaag van het nationale elftal tegen Tsjechoslo- wakije. Maandagmorgen werd met stenen gegooid naar de gla zen deuren van het hoofdkantoor f der Argentijnse voetbalbond en de telefoon daar werd de hele dag niet koud van de dreigemen ten en beledigingen, die de Ar gentijnen na deze nationale schan de kwijt moesten. Meer dan een half miljoen be talende bezoekers hebben de wed strijden van de achtste finales van het wereldkampioenschap bijgewoond. In totaal passeerden 541.753 bezoekers de tourniquets. TE TOKIO heeft Takashi Ishimoto, de 100 meter vlinderslag gewonnen in 60.7 sec. Dit is een nieuw we reldrecord. BIJ DE jaarlijkse schieting werd de koningstitel van Kwadendamme be haald door J. Rijk. P. VERMEULEN uit Heinkenszand heeft beslag gelegd op de beker, die voor de sportdag van de Cul tuur Technische Dienst in Zeeland werd beschikbaar gesteld. ren de 2de helft in, maar Allchurch scoorde na 56 minuten de gelijkma ker. Nadat Charles hem de bal pre cies voor de voeten had geschoven schoot hij raak. De Hongaren rea geerden fel; maar konden niet verhin deren dat Medwin, profiterend van een fout in de verdediging, scoorde. MALMö, dinsdag. Noord Ierland heeft met 2-1 ge wonnen van Tsjechoslowakije. De ruststand was 1-1. De normale speeltijd eindigde eveneens met de ze stand. Er werd een half uur ver lengd. Het doelpunt, dat in de 100- ste minuut door Mc. Pariand ge scoord werd bracht de beslissing. Mc. Pariand had in de 45ste minuut ook de eerste treffer geplaatst, nadat Zikan in de 19de minuut de Tsjechen de leiding had gegeven. De Ieren bezorgden de toeschouwers een grote verrassing door het spel over te ne men. Slechts sporadisch kwamen de Tsjechen nog tot een aanval. Nadat Noord Ierland de leiding had genomen raakten de Tsjechen van de kook, Spil Bubernik werd het veld uitge stuurd wegens belediging van de scheidsrechter. De grote man van de Ieren was Blanchflower. De problemen rond het ploegleider schap van de Nederlands-Luxemburg- se formatie voor de Tour zijn nog steeds niet opgelost. Naar aanleiding van de weigering van de Luxemburgse wielerbond om Klaas Buchly als directeur-technique te aanvaarden 'heeft de sportcommis- sie van de KNWU dinsdagavond be sloten de Luxemburgers mede te delen dat zij Buchly als ploegleider wenst te handhaven. Aan deze mededeling is toegevoegd dat de KNWU bereid is Jeng Gold- schmidt de Luxemburgse kandidaat als assistent van Buchly te accep teren. Onze krant meldde dit gisteren reeds. In een atoomcentrale in de Ame rikaanse stad Oak Ridge is een auto- matiscn alarmsignaal gegaan, ten teken dat de hoeveelheid radio actieve straling was toegenomen. Als voorzorgsmaatregel werd een aantal gebouwen ontruimd. Zeven personen zullen worden on derzocht. Men wil nagaan of zij aan atoomstraling hebben blootgestaan. Er was een lek ontstaan, waardoor enige straling naar buiten trad. Er is echter geen gevaar voor de om geving. meer in hun bezit en Ilyin en Voinov waren beiden dicht bij het Engelse doel gekomen voor keeper Yashin ge dwongen was een spectaculaire duik naar de voeten van Kevan te maken. Engeland bracht het pas in de 36ste minuut tot een gevaarlijk schot, maar Yashin stopte op zijn spectaculaire manier. Brabrook was na de rust de beste Engelse aanvaller. In de 60ste minuut scoorde hij, maar het doelpunt werd wegens hands afgekeurd. In de 69ste minuut kwam de be slissende treffer: Ilyin kreeg een pass van de rechtervleugel, sneed naar bin nen en schoot van tien meter afstand hard in. De bal trof de linkerpaal, maar kaatste langs de duikelende MacDonald het net in. Na het Russi sche doelpunt werd de Russische druk nog groter. (Van onze parlementaire medewerker) De Tweede Kamer zal vandaag, ver moedelijk zonder dat er veel in ver anderd hoeft te worden, een aantal voorstellen aannemen tot wijziging van de winkelsluitingswet. Dr. v.d. Heu vel (K.V.P.) die de gehele stof liever door de publiekrechtelijke bedrijfsor_ ganisatie dan door de regering gere geld wilde zien, vroeg o.m. om een betere controle op overtredingen van de wet op het platteland. Dé heer Cornelissen (V.V.D.) en de heer Ree horst (P.v.d.A.) wilden ook kopers strafbaar stellen bij deze overtredin gen. Niet iedereen was het eens met het verlengen -van de koopavonden voor St. Nicolaas en Kerstmis tot tien uur. Eerv man en twee kinderen, allen berijders van een landbouwt'ractor, zijn op een spoorwegovergang bij Brescia door een passerende trein ge grepen en gedood. De bestuurder van de tractor was de 36-jarige landbouwer Camillo Cas- tellini. Van de twee omgekomen kin deren was een zijn 8-jarige zoon Re- mo, het andere een neefje van 12 jaar. Twee andere kinderen van res pectievelijk acht en tien jaar, wer den zeer ernstig gewond. GOES, 17 juni Industrie- en ex portveiling: mach. fruhernte 136, re- gina 136, jucunda 121, mad. moutot 88-91, sengana 82, kruisbessen 58-58.40 aardb. p. doos 1 27-35 2 19-32 afw. 15; p. kg 1 96-112, 2 57-95, afw. 46-71. GOES, 17 juni Bericht van han delaren. Eierenprijzen: kippe-eieren 11,5, poelje-eieren 8, eende-eieren 8, ganze-eieren 20. GOES, 17 juni Vlas. Er bestaat veel belangstelling voor het groene vlas te velde, waarvoor prijzen van f 1200 tot f 1500 per ha worden be taald met alle werkzaamheden voor rekening van de koper. Voor levering uit de schelf wordt 16-17 cent per kg betaald. In beide gevallen betreft het aankoop van beste partijen. Hooi. Lucernehooi wordt verkocht voor f 70 per ton op de ruiter, met perskosten voor rekening van verko per. Eieren. De eieren noteerden f 2,04 per kg. KAPELLE. 17 juni Export- en industrieveiling: groene kruisbessen 66,50-66,60, aanvoer 9 ton: aardbeien zonder dop: regina 1 136-138, 2 133, mach. fruhernte 1 141, 2 126, mad. moutot 1 en 2 88, deutsch evern 1 141, 2 126, jucunda 1 122, sengana 1 85, div. rassen afw. 75, totaal aanbod 27.000 kg; aardbeien binnenland per doos van 250 gr; regina 1 29-37, 2 24- 27, mach. fruhernte 1 28-36, 2 22-28, deutsch evern 1 27-35, 2 21-26, mad. lefebre 1 24-27, 2 17-22, sengana 1 25- 34, 2 24, climax 1 30-35, 2 28. talisman 1 28-31, ydun 1 32, bowa 1 25-38, mad. moutot 1 24-30, 2 19-22, kersen per doos van 250 gr. early rivers 1 52-55, aardbeien in chips per kg 1 90-107, 2 71-102, afw. 45-72. MIDDELBURG, 16 juni. Aard beien 1 exp. 26-33 p. doos 250 g, 1 26- 29, 2 19-27 p. doos 200 g, aanvoer 16.000 doosjes, rode bessen 68-71 per doos, perziken 14-21 p. st., deutsch evern 120-126, regina 88-127, mad. moutot 121-132, mad. lefebre 117, lax- ton 112-126, maehereau 109-138, afw. 81-99 p. kg. Aardappelen aanvoer 10 ton. groten 36-43, drieling 28-33, kriel 1 29-32, 2 18-33, Groenten: sla A 3-6, B 3-4, andijvie 10-18, postelein 30-40, rabarber 16-36, tuinbonen 36-47, spi nazie 48-54, boskroten 12-22,. bospeen 32-55, waspeen 45-64, komkommers A 46-56, B 33-51, C 28-44, snijbonen 134- 140. peulen 191, dubben prinsessen 179. 202, spitskool 6,5-10, bloemkool 4 per kist 22-34, 6 12-28, 8 10-18, 10 10-12, 12 10-11, 15 10. ROTTERDAM, veemarkt. 17 juni. Aanvoer in totaal 3458, weektotaal 5503, vette koeien en ossen 260, ge- bruiksvee 609, vette kalveren 260, graskalveren 90, nuchtere kalveren 675, varkens 84, biggen 34, paarden 99, veulens 4, schapen of lammeren 203, weide-zuiglammeren 1115, bokken of geiten 25. Vette koeien le kw. 3.00-3,30, 2e kw. 2,74-2,90, 3e kw. 2,50-2,70, vette kalve ren 2,90-3.05, 2.55-2,85. 2,10-2,55, gras kalveren 500 450 300, nucht. kalv. 72 62 52, biggen 58 42 38, slachtpaarden 2.30 2,10 1,90, schapen 95 85 75, lammeren 100 85 75, weide-zuiglammeren 65 50 40, kalfkoeien 1200 975 850. melk koeien 1200 975 850, vare koeien 900 780 680, vaarzen 925 800 600, pinken 650 500 400. Vette koeien, aanvoer als vorige week, handel flauw, prijzen vooral niet hoger. Vette kalveren, als vorige week, vlot, goed prijshoudend. Gras kalveren, matig, kalm. ongewijzigd. Nuchtere kalveren, korter, williger, stijgend. Biggen, matig, stroef, als vo rige week. Slachtpaarden, als vorige week, lui, teruggaand. Schapen, gro ter, kalm, onveranderd. Lammeren, groter, kalm, onveranderd. Weide- zuiglammeren, ruim, kalm, niet hoger. Kalfkoeien. redelijk, stil, niet geheel prijshoudend. Melkkoeien, redelijk, stil, niet geheel prijshoudend. Vare koeien, gewoon, slepend, gedrukt. Vaarzen, gering, traag, iets teruglo pend. Pinken, gering, traag, iets te ruglopend. Konstanz 412 (-3), Rheinfelden 307 (-7), Breisach 256 (-2), Straatsburg 342 (-4), Maxau 522 (-14), Mannheim 390 (-23), Mainz 357 (-14), Bingen 262 (-15), Kaub 290 (-21), Trier 152 (-5), Koblenz 284 (-28), Keulen 287 (-19), Ruhrort 500 (-4). Lobith 1112 (+10), Nijmegen 889 (+19), Arnhem 900 (+18), Eefde IJssel 404 15), Deven ter 300 15), Monsin 5540 (-10), Visé 4981 (-14), Borgharen 3902 (-58). Bel- feld 1122 (+24), Grave beneden de sluis 473 (+8). van de o.a. reizen naar Oostenrijk, Italië, Duitsland en honderden dagtochten EXPO '58, Brussel

de Stem | 1958 | | pagina 3