Walcheren E F.J. van den Bossche was gouden ontvanger Weinig standwerkers op concours te Goes Uitbreidingsplan Koewacht moet gereviseerd worden Koninklijke blik over Zeeland Dagblad De Stem Xi/noteum Folkloristisch festival te Assenede ZUID-BEVELAND Z.-Vlaanderen Mopperen en wandelen „Olivia Winther*' op weg naar Terneuzen Hoog bezoek aan Expo-stal DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 JUNI 1958 VLISSINGEN „Fiscaal" jubileum in Vlissingen HULST ffC.Jhri&euniifêfi. Weer telling van broedgevallen Hoogwaterstanden Eerste klas werk negen inschrijvers - en de be- ïangsteïiïnV en" waardê7ingT"Hif wëesT langstelling had ook aanmer- Medewerking uit Z Vlaanderen Raad in eer aangetast Herrie rond benoeming ambtenaar 's Werelds grootste koffiepot Mosselvissers in Zeeland terug Nieuwe veerboot „Prinses Beatrix" in reparatie Liturgische dagen voor onderwijzers te Heeswij k Applaus' van Hudson AGENDA Vandaag Morgen FIETSER AANGEREDEN Op het kruispunt Koudekerkseweg- Pres. Rooseveldtlaan vond dinsdag middag een verkeersongeval plaats, waardoor de 12-jarige Jan K. in het ziekenhuis ,»Bethesda" moest worden opgenomen. De automobilist F. reed per auto over de Koudekerkseweg en sloeg linksaf de Pres. Rooseveldtlaan in. Hij verzuimde voorrang te verlenen aan het recht doorgaande verkeer op dezelfde weg, zodat hij de 12-jarige Jan, die op het fietspad reed, tegen de straat slingerde. De jongen werd ernstig aan één der armen gewond. Dokter Sluyters, die de eerste hulp verleende achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. De fiets werd beschadigd. Heinkenszand RAADSAGENDA Hedenavond om 19.30 uur, komt de raad in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling zijn o.m.: vaststelling huurvergoeding kleuter onderwijs; bezwaarschrift m.b.t. wei gering bouwvergunning A. Rijk; on bewoonbaar verklaring van wonin gen; verzoek subsidie van gezinsver- zorgingswerk, verhoging tarieven badhuis; garantieverlening m.b.t. wo ningbouw; beschikbaarstelling voor woningwetbouw; wijziging besluit on- derh. aanbesteding verbetering Dorpsstraat. Rilland-Balh BEGIN VAN BRAND. Maandagmiddag omstreeks half vijf loeide de brandweersirene. Het bleek dat er brand was uitgebroken bij de heer M. Zandee aan de Sta tionsstraat. Toen de vrijwillige brandweer ter plaatse verscheen, was de zaak door omwonenden reeds geblust. Het bleek, dat door een brandend gasstel de gordijnen in brand geraakt waren, en dat daardoor het plafond (karton) was aangetast. De heer E. F. J. van den Bossche, ontvanger van 's rijks belastingen te Vlissingen, had zijn vijftigjarig ambtsjubileum gisteren liever onopge merkt laten verlopen, maar zulks was ten enen male onmogelijk. Dat zag hij tenslotte zelf wel in en hij legde zich dan ook bij het onvermijdelijke neer. Dat echter zijn kantoor aan de Zeilmarkt maar nauwelijks groot genoeg zou zijn om alle belangstellenden bij zijn huldiging van een plaats te verzekeren, had hij echter niet verwacht. Want uit vele regionen van het belastingwezen was men naar deze feestelijke bijeenkomst gekomen. Verder waren er nog vele schriftelijke en telegrafische gelukwensen o.a. van Zijne Excellentie minister H. J. Hofstra persoonlijk. (Advertentie) Op verzoek van de jubilaris zelf werd de plechtigheid sober gehouden en er werd dan ook niet veel gespro ken. Het hoofd van de inspectie dei- belastingen te Middelburg, de heer A. A. Vermeulen, herinnerde er aan, dat de feitelijke erkenning der ver diensten van de heer Van den Bos sche reeds had gelegen in de toeken ning van de hoge koninklijke onder scheiding op Koninginnedag en dat daardoor de jubileumviering zelf een weinig was afgeroomd. Hij noemde een dienstverband van 50 jaar toch wel een opmerkelijke tijd de heer Van den Bossche heeft nog te ma ken gehad met de zogenaamde pa tentbelasting, die anderen slechts uit de grijze geschiedenis kennen en hij vestigde de aandacht op een-in het vertrek aanwezige foto, die een halve eeuw oud is, waarop temidden van deftig in pandjesjassen geklede streng kijkende mannen een wat bleek jong broekje staat afgebeeld. Dat was de heer Van den Bossche aan het prille begin van zijn carrière. De heer Ver meulen zei tenslotte, dat de heer Van den Bossche in deze lange ambtelijke periode niet is verstard, maar nog steeds met een zeldzame vitaliteit zijn dienst uitoefent. Hij overhandigde de jubilaris de gebruikelijke gratificatie. Ook de heer L. J. van Veeren - hoofd van de inspectie der invoer rechten en accijnzen te Vlissingen, hield rekening met de soberheids- wens van de jubilaris. Hij dankte hem hartelijk voor zijn altijd zeer waardevolle adviezen. Namens het personeel van de douanedienst werd een gelukwens uitgesproken dooi de heer J. Voorhans en namens het kantoorpersoneel door de heer J. Sanderse. Op zijn beurs bracht de heer Van den Bossche allen dank voor de be- Graauw VERKEERSONGEVAL Toen de heer B. uit Hulst, die aardappelen nodig had voor zijn friteskraam waarmee hij op de ker mis staat, naar Hulst reed met zijn luxe auto om zijn voorraad aardap pelen aan te vullen, moest hij even buiten het dorp op de weg naar Zand berg een bromfietser passeren. Het schijnt dat deze niet voldoende rechts van de weg reed: de auto reed hem aan, waarbij hij beide be nen brak. Het was de 44-jarige heer A. van Nieuw-Namen. Burgemeester en wethouders van Hulst maken bekend, dat wethouder F. A. M. G. de Meurichy op donder dag 19 en 26 juni a.s. geen spreekuur zal houden. HULST, 16 juni 1958 Burgemeester en wethouders voornoemd, A. L. S. Lockefeer, burgemeester J. F. van Denderen, secretaris. Westdorpe EEN TOONTJE HOGER De r.-k, muziekvereniging „Eikels worden Bomen" heeft op het muziek concours te St. Jansteen een schitte rende prestatie geleverd. In de derde afdeling behaalden zij met 294 punten een eerste prijs, waardoor zij pro moveren naar de tweede afdeling. De beker, die was uitgeloofd voor de ver eniging, die het hoogst aantal punten behaalde, was eveneens voor onze fanfare. De dirigent en spelende le den van de muziekvereniging zijn trots over dit prachtig resultaat en met hen heel Westdorpe. VERBETERING MOLENSTRAAT Dezer dagen is men begonnen met het verbeteren van de weg in de Mo lenstraat. De wegverbreding naast het rijwielpad zal worden verhard met steenslag. IJzendijke WANDBORD OVERHANDIGD AAN DE HEER DOENS Na het afscheid van burgemeester von Bönninghausen tot Herinckhave vond er in 't stadhuis nog een plech tigheid plaats. Oud-wethouder Doens die bijna twee maanden geleden af- scheid als wethouder van de ge. meente genomen had wegens zijn ver trek naar de N.O.-Polder, was voor het afscheid van de burgemeester overgekomen, waardoor er een goede gelegenheid was hem het fraaie Delftsblauw wandbord te overhandi gen, dat bij zijn afscheid niet klaar was geweest. Burgemeester van Bönninghausen deed dit vergezeld gaan van de bes te wensen, waarna de heer Doens het gemeentebestuur dankte voor het fraaie geschenk. Bij de inrichting van zijn nieuwe woning in de N.O.-Polder was er door zijn vruow een ere-plaats opengelaten aan de muur voor het beloofde wandbord. Het bord, waarop een afbeelding van het ruim duizend jaar oude wapen van IJzendijke, zou hen steeds herinneren aan IJzendijke dat ook in hun hart altijd een ere plaats zou blijven, houden. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7, Tel. 102. RayonredacteurM. J. Groen RayonbeheerderL. K M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland Goes, Westsingei 98, Tel. 2236 Rayonredacteur: N. Karhof Redacteur voor Walcheren: J. Maas Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voüj less»- advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelin gen" 0.37 per mm Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes"- 8 regels of minder 0.90; elke regel meer 0.15 Bij plaatsing óók in de Brabantse oplage resp. f 1.50 en f 0.40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. zinning dan tot feesten, hoewel an derzijds toch dankbaarheid en blijd schap in vele vormen aanwezig wa ren. „Een halve eeuw is snel voorbij" zo zei hij. De heer P. Nonnekes uit Breda sprak nog als vriend van de jubilaris die hij door zijn voorbeeld een sti mulans noemde voor alle Zeeuwse ambtenaren om te studeren. Hierdoor hebben reeds velen bereikt, wat er te bereiken viel. (Advertentie) MARKT 5 TEL.SAS AXEL MARKT S TEL.SAd AXEL Evenals vorig jaar zal ook dit jaar weer een telling worden ge houden van de broedgevallen van de boeren- en huiszwaluw en dit jaar niet alleen in west-, maar ook in oost-Zêeuwsch-Vlaanderen. Beide Wachten rekenen op de volle mede werking van de bevolking, opdat de telling evenalg vorig jaar mag slagen. Komt de jeugd, die de tel ling wederom onder leiding van haar onderwijzend personeel verricht, niet bij U op bezoek voor het opne men van gegevens. U kunt deze dan altijd zenden aan één van de secre tariaten, resp. Oostburg en Bosch- kapelle. Morgen, donderdag 19 juni, gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden; te Hansweert om 4.19 en 16.39 uur, te Terneuzen om 3.38 en 15.59 uur en te Vlissingen om 3.12 en 15.29 uur. Het standwerkersconcours, dat dinsdagmiddag op de Goese markt werd gehouden, is geen onverdeeld succes ge worden Het aantal deelnemers was Vrij laag - er waren slechs er nog eens op, dat dit jubileum hem meer stemt tot herinnering en be- (Adverte tie) lelijk peter kunnen zijn. Om gekeerd evenredig, met de ge ringe kwantiteit was de kwali teit van de standwerkers, want er werd werkelijk eerste klas werk geleverd. Burgemeester W. C. ten Kate reikte om vijf uur in „De Landbouw" de prij zen aan de winnaars uit, nadat MQRK7 5 TEL.SAd AXEL Op 13 juli wordt te Assenede een folkloristische stoet gehouden. Het oude stadje in Meetjesland heeft daartoe nl. een opdracht gekregen van het bestuur van de provincie Oost-Vlaanderen. Aan dit besluit Advertentie) van de provincie zal uiteraard het grote succes van de carnavalsstoet, die dit jaar te Assenede uittrok, niet vreemd zijn geweest. Het is niet eenvoudig de'carnavals stoet om te bouwen tot een. synthese van de vele folkloristische uitingen van het Vlaamse volk, maar men werkt al met enthousiasme en groot vertrouwen aan dit werk, vanzelf sprekend weer onder leiding van de heer Frans van ïmmerseel. Aan dit folkloristische festival zullen ook de plaatsen Boekhoute, Hulst en Axel meewerken. Hun na men zijn immers onverbrekelijk met die van Assenede verbonden door de oude luister der Vier Ambachten. De Hulsterse medewerking zal bestaan uit een deelname van figuren uit de Reinaertstoet, een omstandigheid die dit Hulsterse evenement dan meteen uitstekend zal propageren. Het festival wordt besloten met een groot volksfeest, waaraan o.a. volks- dansgroepen en véndelzwaaiers zullen j meewerken. de heer M. A. Donker, hoofdbe stuurslid der Centrale Vereni ging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel, een openings woord had gesproken. In dit openingswoord verwelkom de de heer Donker uiteraard de eer ste burger der gemeente Goes en voorts allen, die het hunne hadden bijgedragen tot het welslagen van het concours. De voorzitter van de jury, de heer I. Groenewe'ge, maakte vervolgens de namen van de prijswinnaars be kend, er daarbij op wijzend, dat het vinden van de eerste prijs niet zo moeilijk was geweest, doch dat de volgende drie met een gelijk aantal punten uit de bus gekomen waren, zodat de vaststelling van de volg orde niet zo eenvoudig was. De prij zen werden als volgt toegekend: 1. de heer C. Koldewijn uit Amsterdam met sc'neerartikelen. 32 punten, 2 me vrouw De Zwaan uit Amsterdam met slagroomkloppers, 31 punten, 3 de heren J. Goberts en M. van Gelderen uit Amsterdam met figuurbalonnen, 31 punten en 4. de heer H. te Pas uit Bergen op Zoom met anti-vlekken- zeep, 31 punten, Burgemeëstei" Ten Kate reikte aan de heer Koldewijn de beker en de eerste prijs uit en aan de anderen de hun toekomende prijzen. In hun dankwoorden toonden de standwer kers zich nogmaals goed van de tong riem gesneden. Tevoren bracht de burgemeester de Centrale Vereniging dank voor hetgeen voor de Goese markt is gepresteerd, omdat de stand werkers veel gezelligheid aan de makt gebracht hebben. Een slotwoord werd nog gesproken door de heer Goberts, secretaris van de sectie Standwerkers der Centrale Vereni ging, die een uitgebreide nabeschou wing hield. (Advertentie) MARKT s TEL. SAS AXEL De Koewachtse raadsvergadering, reeds tweemaal uitgesteld wegens be langrijke gebeurtenissen (eerst een voetbalwedstrijd en toen de protestrit naar Den Haag) kon bijna nóg niet doorgaan, omdat slechts drie van de zeven leden gekomen waren. Een kwartier na de aanvangstijd wilde men daarom opbreken, maar juist op dat mament kwamen nog twee vroede va deren binnenvallen en even later nog een. Toen kon dus de agenda afgewerkt worden. Men heeft er wel de tijd voor genomen. Na afloop werd nog even herdacht dat het juist 20 jaar geleden was dat de heer G. C. E. M. Dierick als burgemeester van de gemeente werd ge ïnstalleerd, waarmee de raad hem feliciteerde. De raad was deze keer nogal kor zelig. Er werd hevig gemopperd op Ged. Staten, die hadden laten weten dat het door de Centrale Dienst te Terneuzen opgestelde uitbreidings plan niet deugde en dat men in de volgende raadsvergadering moest besluiten een nieuw plan te laten ma ken. Men had de naam van een des kundig bureau gekregen, hetwelk voor die arbeid 4570 gulden vroeg, voorlopig tenminste, want de prijs zou nog verhoogd worden met aller lei kosten. De raad was verontwaar digd. „Wat hebben we eigenlijk nog te vertellen?" vroeg men zich af. De heer Alb. de Waele vond dat "Middelburg" de boel zelf maar moest opknappen. „We zitten met een dure dienst in Terneuzen (die blijkens de mededeling van de voorzitter "geen architectje mag spelen" van Ged. Staten) en kun nen voor een doodgewoon uitbrei dingsplan nog eens duizenden gul dens gaan neertellen!" mopperde hij. De voorzitter zei dat er niets anders opzat dan maar te besluiten een nieuw plan te laten maken om dat het nu eenmaal een bevel van Ged. Staten was. Als men het niet deed, zou Mid delburg de gemeente op allerlei ma nieren dwars kunnen zitten. De raad legde het hoofd in de schoot: bij de stemming waren er drie leden voor, twee tegen en de heer de Waele ont hield zich van stemmen, zodat het even aantal aanwezige raadsleden toch geen staken van stemmen tot ge volg had. „Na u" Later geraakte men bijna op nieuw in het slop, toen de kwestie van aanstelling van een tijdelijke secretarie-ambtenaar ter tafel kwam. B. en w. lieten weten dat de raad zich moest uitspreken over de nood zakelijkheid van die aanstelling, waarvoor de raad paste. ,,B. en w. moeten die uitspraak doen" be toogden de heren Baart, de Schep per en de Waele, maar de voorzit ter zei dat hij daar niet wenste in te trappen. De secretaris, om advies gevraagd, zei inderdaad een schrijver erbij no dig te hebben. De reden voor de aarzeling, zowel van b. en w. als van de raad. om de noodzaak van aanstelling officieel vast te stellen, was een ietwat pijnlijke zaak. De raad had destijds nl. een bode-schrijver aangesteld, die evenwel slechts bo dediensten verricht. De meerderheid van b. en w.. die daaraan niet mee gewerkt had, destijds, was er nu ken. nelijk op uit de raad de verantwoor delijkheid op te dringen. Vandaar de tegenzin. „Laat ons de zaak maar opschorten en de vergadering slui ten" vond de heer de Waele, maar wethouder R. Polspoel eiste een uit spraak. De zaak raakte in een impasse, ook toen de heer Baart overstag ging en voorstelde dan maar meteen een vas te ambtenaar te benoemen en de heer van Damme het op een tijdelijke wil de houden. De heer Matthijs zei "ik stem niet" en de heer de Waele ging een beet je op de gang wandelen. Opeens was de boel toch nog voor elkaar, toen de voorzitter een beetje water in de wijn deed door te zeggen dat de aan stelling van een tijdelijke ambtenaar tegen een salaris van 1500 gulden tot b. .en w.-voorstel gepromoveerd was. Daar stemde toen iedereen, be halve de heer Baart voor. Banken Men wil banken voor ouden van dagen plaatsen, op verschillende plaatsen in het dorp. Men kan ze la ten maken en dan kosten ze 100 gul den per bank (voor vijf personen) maar men kan ze ook. blijkens een aanbieding van de pastoor, van het patronaat overnemen. Dan kosten ze maar 50 gulden en er gaan, aldus de heer Aug. Matthijs, we] acht flinke dikke mannen op, en als het wat dunnere zijn. wel tien. Ze zijn van hout en er zitten ijzeren stoelen on der, bijna zo dik als een bierfles. Ondanks deze prijzende kwalificatie was men het er nog zo maar niet over eens. Tenslotte besloot men de banken eens te bekijken. Als ze niet voor het doel deugden, kan men al tijd nog andere laten maken (met betonnen voeten) maar dan door am bachtslieden uit Koewacht, bepaalde de raad. Verder trad de gemeente toe tot de gemeenschappelijke brandweerre geling met St. Jansteen en Clinge, reageerde op het hernieuwde ver zoek om een derde schoolarts nodig te verklaren precies als de vorige keer (nl. door "neen" te zeggen) en betuigde uiteraard vlot adhesie aan de verenmotie van Terneuzen. Het Comité Vrije Veren kreeg honderd gulden subsidie. Mocht er later geld tekort zijn, dan mag men best op nieuw aankloppen. Ook verscheidene andere, minder belangrijke, voorstellen werden aan genomen. Dat inzake het plaatsen van nieuwe verkeersborden (o.a. stopborden bij Zusterschool en aan het eind van de. Wouterij) evenwel nog niet, omdat de raad eerst nog eens nader wü overleggen met de politie. Een beeld van het bezoek, dat koningin Juliana en prins Bern- hard hebben gebracht aan de wereldtentoonstelling in Brus sel. De foto toont de koningin in het Nederlandse paviljoen bij de maquette van Zeeland. Naast de uorstin staat prins Albert van België. Door een fout in de verzen ding varen we gisteren helaas niet in de gelegenheid foto's te publiceren van het koninklijk bezoek aan de Expo op maan dag. We geven er hier alsnog twee interessante plaatj°s van. ^Advertentie) MARKT S TEL-54d AXEL De Nederlandse sleepboot „Zee land" is met het wrak van het Deense vrachtschip „Olivia Win ther" uit Mobile, in de Ameri kaanse staat Alabama, naar Terneuzen vertrokken. De 5.000 ton metende „Olivia Win ther" vloog op 17 mei in de Golf van Mexico in brand. Het schip was met een lading van 125 ton koffie uit Trinidad vertrokken en kreeg de bij naam van ,,'s werelds grootste kof fiepot", toen water in de ruimen met brandende koffie werd gepompt. W.H. Osterholz van de Strachan Steamship Co., die in Mobile optreedt als agent van de Nederlandse scheep vaartmaatschappij, die de „Olivia Winther" had gecharterd, zeide dat de sleepreis naar Terneuzen 28 tot 30 dagen zal vergen, daar het trans port niet sneller dan zes tot zeven knopen zal kunnen varen. Bij de brand werden de boven bouw, de cabines en het elektrische systeem van het schip vernield. De 38 koppen tellende bemanning werd gered. De „Olivia Winther" werd in Ter neuzen gebouwd en de onderneming die het schip bouwde was de laag ste inschrijver voor de herstellings werkzaamheden. De Zeeuwse mosselkwekersvaartui- gen zijn na een ongeveer zes weken durend verblijf op de Waddenzee, waar naar mosselzaad werd gevist, thans weer alle in hun thuishavens teruggekeerd. Met de sluiting van het Groninger Wad is de zaadvisserij-cam pagne voorbij. Kon bij de visserij op het Friese Wad (eind april tot midden mei) ge sproken worden van een vangst die 3.11e verwachtingen overtrof, de vis serij op het Groninger Wad (eind mei tot half juni), heeft niet geheel aan de verwachtingen beantwoord. Grote mosselen, geschikt voor de consump tie, waren bijna niet te vinden. Een voorstel van de mosselhande laren, om de prijzen der mosselen met 1 per ton te verlagen ten koste van de mosselkwekers heeft de goed keuring van het bedrijfsleven voor visserij produkten niet kunnen weg dragen. (Advertentie) Op de eerste dag van zijn be zoek aan de wereldtentoonstel ling in Brussel heeft het Ne derlandse koninklijke paar o.m. het Nederlandse paviljoen be zichtigd. De foto toont de ko ningin op de afdeling Zandbouio en veeteelt, begeleid door de president-directeur, de heer van Walsum. De nieuwe veerboot „Prinses Bea trix", die vorige week in aanvaring is geweest met het voor anker lig gende Noorse tankschip Freddy, waardoor de veerboot ernstig aan stuurboordzijde werd beschadigd, wordt hersteld op de werf van de n.v. Kon. Mij. De Schelde te Vlissin gen. De „Prinses Beatrix" heeft reeds ligplaats genomen aan de dokkade en de herstelwerkzaamheden zijn begon nen. De nieuwe veerboot zal binnen zeer korte tijd weer „als nieuw" zijn. Met de werkzaamheden aan het ge reedmaken van de nieuwe veerfuik te Vlissingen vordert men gestaag, zodat waarschijnlijk op 1 augustus de veerboot in de vaart zal komen. Dins dagavond arriveerde de bij „Kloos Kinderdijk" vervaardigde oprijbrug, die een gewicht heeft van 265 ton. De brug was geladen op enkele pontons en werd getrokken door een aantal sleepboten. Vanzelfsprekend trok dit transport de nodige belangstelling. Voor de elfde keer zullen in d« abdij van Berne te Heeswijk li turgische studiedagen voor onder wijzers en onderwijzeressen worden gehouden. De dames en zusters.wor den verwacht van zaterdag 16 tot dinsdag 19 augustus, de heren en broeders van woensdag 20 tot za terdag 23 augustus. Daar de H. Eucharistie het cen trum is van de H. Liturgie en zij een belangrijke rol speelt in de vor ming van de schooljeugd, zal dit jaar gesproken worden over de Heilige Mis. Inleidingen zullen worden ge houden door Dom dr. Ambr. Ver- heus o.s.b., J. Beex, pr., Greg. v. d. Ven o.f.m., Emmanuel Hoekx o. praem. en Pasch. van Kaathoven o.praem. Een forum over het mis bezoek der schoolgaande jeugd be sluit het programma. (Advertentie). Hudson brengt, een nieuwe geurige sigaar - 'n kloeke 27 ets bolknak, die rust en gezelligheid geeft. Vraag Uw winkelier Hudson Applaus en geniet er vele uren van. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Monpti, 18 j. met voorbeh. OOSTBURG Ledel 8 uur: Jenny, 18 3 SAS VAN GENT Olympia 8 uur: In de greep der zonde. MIDDELBURG Electro: Met zachtheid en geweld, 14 j. GOES Grand: Oorlog en vrede, 14 j. VLISSINGEN Luxor: De gebrand merkte vluchteling, 18 j. Alhambra: De grote verleiding. MIDDELBURG Electro: Fernandel als modekoning, 18 j. GOES Grand: The rose tattoo, 18 J- VLISSINGEN Luxor: De gebrandmerk te vluchteling. Alhambra: Het leven van Vincent van Gogh.

de Stem | 1958 | | pagina 2