Voorzitter K.A.B. pleit voor loonwet Zwart o p Wit FILTRA Son filtre est si pur Economische opbloei in Y.S. en Duitsland STEM-FEUILLETON Jeugd... in DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 17 JUNI 1958 Verbondsvergadering te Utrecht Weduwen- en Wezen verzekering verdient prioriteit boven nieuwe kinderbijslagwet Felle kritiek op kunstexpositie Venetië Loonsverhoging in Israël Stevenson reist door Europa Erhard E.E.G. ook politiek verbond Aardsate/lieten Oesterseizoen vroeger open Sovjet-ambassadeur uit Amerika geroepen Aanval op Madonna van Raphaël ^tjocumentenópel ^Jlollancl door Emily Grant Jongen verdronk te Enschede Messteek bij burenruzie* Maastricht Prettig weekend met Meester's heerlijke KNAKWORSTJES! TV*RA D I O'TV'R A D IQ'TV* Sedert de laatste Verbondsvergadering is de ontwikkeling in gunstige rich ting verder gegaan. De deviezenvoorraad, de vooral voor Nederland met zyn uitgebreid internationaal handelsverkeer zo noodzakelijke buffervoorraad om schokken in het internationale economische gebeuren op te vangen, is niet onbelangrijk gestegen. Weliswaar spelen hierbij ook enkele grotere buiten landse leningen een rol, maar het is daarnaast duidelijk geworden, dat het vertrouwen in de Nederlandse gulden is teruggekeerd". De hoop, dat wij binnen niet al te lange tijd wederom zullen kunnen verder werken aan de verwezenlij king van bepaalde sociale verlangens, lijkt de heer Middelhuis niet onge grond. Lonen Zo begon de voorzitter van de Ne derlandse Katholieke Arbeiders Be weging, de heer J. A. Middelhuis, zijn openingsrede van de Verbonds vergadering, die gisteren en vandaag in Utrecht wordt gehouden. Hoewel het herstel van het evenwicht in de Nederlandse economie ook nu nog niet geheel bereikt is, stemt deze ontwikkeling toch tot voldoening en geven de resultaten aanleiding om de politiek van beheersing nog enige tijd voort te zetten, totdat het herstel is geconsolideerd. Om die consolidatie te bereiken zal met name de export nog verder op gevoerd moeten worden. Hier ligt te vens een belangrijke taak voor de overheid, die de exportfinanciering steun kan verlenen. Het gaat dus weer de goede kant uit. Toch is voor lopig nog voorzichtigheid geboden, want een te snel van koers verande ren zou ons in het zicht van de vei lige haven nog kunnen doen stran den, aldus de heer Middelhuis. (Advertentie). De twee-in-één camera met de beroemde Agfa Color Apotar- lens (op kleur gecorrigeerd) «n SVS- siuiter met lichtwaarden. De heer Middelhuis zeide, dat de K.A.B. in algemene zin kan instem men met hetgeen minister Suurhoff in zijn persconferentie heeft gesteld omtrent de loonvorming. Voorlopig geldt nog: Alleen loonsverhoging, als aperte achterstanden of grove onbil lijkheden worden aangetoond. De ontwikkeling in de loonvorming van de laatste tijd doet bij de K.A.B - voorzitter de vraag rijzen of men de stelling, dat de werkclassificatie een hulpmiddel is bij de loonvorming, maar niet de gehele loonvorming van het begin tot het eind kan zijn, geen geweld heeft aangedaan. Nu na moeizaam overleg een aan tal belangrijke loonvoorstellen lang zaam hun definitieve vorm beginnen te krijgen, leek voor de K.A.B.-voor zitter de tijd rijp om de procedure van de loonpolitiek onder de loep te nemen. Een ontwerp-loonwet dient z.i. daarom ten spoedigste in gereedheid te worden gebracht. Nu hebben we nog de kans de no dige maatregelen te treffen om te voorkomen, dat het straks een chaos wordt. Het woord is voorlopig aan de regering. Binnen de K.A.B. zijn we daarop reeds vooruit gelopen door een intensiever overleg over de lonen voor te stellen, aldus de heer Mid delhuis. Niet alleen met betrekking tot de werkgelegenheid, de produktiviteit en de lonen, maar ook op het gebied van de prijzen maakt de vakbeweging zich op om haar inzicht en invloed te verstevigen. In samenwerking met de (Advertentie) Van Nelle bestellen andere vakcentrales, met de coöpe raties en de consumentenbond wordt een doelmatig apparaat ingericht, dat zal worden belast met deze taak. Sprekende over de bezitsvorming, zei de heer Middelhuis dat men hier in reëel moet zijn en geen gouden bergen moet voorstellen. ,,Er zijn hier vele wegen, die naar het beoogde doel kunnen voeren, maar niet van alle kan worden gezegd, dat zij reeds geheel in gereedheid en begaanbaar zijn. Enkele daarvan zijn echter goeddeels gebaand en die wegen kun nen wij dus gebruiken", aldus de K.A.B-voorzitter. Optrekking van loongrens Voorts betoogde hij dat bepaald wel behoefte aanwezig is aan een werkloosheidsverzekering en een zie kengeldverzekering voor werknemers met een loon van boven de f 6900 per jaar. Ook deze werknemers lopen zijns inziens een werkloosheids- en ziekterisico, dat in de persoonlijke sfeer niet of moeilijk kan worden gedekt. Het verheugt de K.A.B. dat de be studering van dit vraagstuk op korte termijn wordt ter hand genomen. In het vervolg van zijn rede zei de voorzitter nog, dat het hem, wanneer een prioriteitskeuze moet worden ge maakt, vrjj duidelijk lijkt, dat de in voering van een algemene weduwen- en wezenverzekering de voorrang verdient boven de Invoering van de nieuwe kinderbijslagvoorziening. (Advertentie) (Advertentie) "iet alleen een periode van hei leven, ook een gevoe| van opgewekt- onvernietigbare veetk„cht, °[Vtkk'nd' verkwikkende g happtn v,n het natuurprodukt w»«ruir King pepermunt is bereid be vorderen dit jeugdlg gevoel van „ge. meen welzijn. U wilt Uw zwart/wit foto's op het mooie, moderne 6x6 cm formaat maken en óók kleinbeeld-projec- tieplaatjes op Agfacolorfilm De AGFA ISOLETTE L van f 199.- maakt dit met één camera mogelijk door een vernuftige constructie en bovendien: de camera heeft een ingebouwde belichtingsmeter, die voor het maken van Agfacolor foto's onontbeerlijk is. Wrft V ook iets van de andere Agfa camera's weten, van duurdere of goed kopere? Vraag brochures bij Uw foto handelaar of bij de Agfa Amateur Servicedienst, Postbus 98 te Arnhem. In Israël zal een algemene loons verhoging plaatsvinden in verband met de gestegen prijsindex-cijfers. De verhoging van de loonsom zal 'n bedrag van vijftig a zestig miljoen Israëlische ponden bedragen. Momenteel zoeken vakverenigingen en overheid naar middelen om de hui dige inflatie te bestrijden. De voormalige presidentskandidaat van de democraten in Amerika, Adlai E. Stevenson, is uit Chicago vertrok ken voor een reis van drie maanden door Europa en Rusland. Na een week in Engeland gaat hij via België Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland naar de Sovjetunie. Daar zal hij optreden als vertegenwoordiger van de Amerikaanse schrijversbond om te onderhandelen over de betaling van de auteursrechten voor Ameri kaanse artikelen in Russische bla den. Hij is van plan van 12 juli tot 10 augustus in Rusland te blijven en daar gebieden in het zuiden en mid den te bezoeken, waar tot dusver geen Amerikanen werden toegelaten. Van Rusland gaat hij naar Polen en vervolgens naar Italië. (Advertentie) Van Nelle bestellen het natuurlijke haarglansmiddel geeft Uw haar een briljante schittering! De Westduitse minister van econo mische zaken, dr. Erhard, heeft in het Amerikaanse tijdschrift Foreign Affairs een artikel geschreven, waar in hij betoogt het volledig eens te zijn met de gedachte dat de Europese Ecnomische Gemeenschap uiteinde lijk ook ten doel heeft, een politiek verbond te zijn. „We zouden stellig de geest, die aan deze gemeenschap van zes landen ten grondslag ligt, on derschatten indien we veronderstel den dat zij alleen economische doel einden dient. En juist omdat de E.E. G. vooral een politieke organisatie is is het niet reëel om te zeggen dat zij voor alle landen open staat die zich willen aansluiten. Immers dit zou in de praktijk betekenen dat een land uit economische noodzaak gedwongen zou kunnen zijn ook de politieke con sequenties van een lidmaatschap te aanvaarden". Het sociaal-democratische Italiaan se parlementslid Luigi Preti heeft zich aangesloten bij de reeds jaren lang gehoorde kritiek op de eerbied waardige 63 jaar oude Biënnale van Venetië, vanwege de te grote plaats die op deze culturele manifestatiae wordt ingeruimd voor de abstracte kunst. Preti verzocht de minister van cul tuur formeel een eind te maken aan deze kostbare „kermis van versleten kunstrichtingen en verwaand provin cialisme" of om er een volledige ver andering in aan te brengen. Zoals de Biennale nu is, aldus Preti, draagt zij bij tot de ontaarding van alle ar tistieke smaak en brengt zij de men sen ertoe alle belangstelling voor schilder- en beeldhouwkunst te ver liezen. De „Giornale d'Italia" schreef over de tentoonstelling, dat zij „de bodem van de afgrond" was. Twee kunstenaars, die werk ten toongesteld hadden op de Biennale de Japanner Kenzo Okada en de Spanjaard Antonio Tapies, hebben een onderscheiding van de Unesco ont vangen. bestaande uit 100 dollar en de publikatie van het bekroonde werk. Volgens de Engelse Sunday Gra phic" kan Engeland voor 28 miljoen dollar een aardsatelliet lanceren, door gebruik te maken van materiaal dat reeds ten behoeve van raketten is ont. wikkeld en van een raketmotor die Rolls-Royce heeft vervaardigd. Het bedrag van 28 miljoen is een fractie van hetgeen de Sovjetunie en de Verenigde Staten aan de ont wikkeling van aardsatellieten ten grondslag hebben gelegd. Boven New York is de laatste trap van de raket, waarmee Spoetnik III werd gelanceerd, met het blote oog duidelijk zichtbaar geweest. De raket zelf die op 26 minuten zou volgen, was door wolkenvelden niet zichtbaar. (Advertentie) In tegenstelling met de laatste ja ren zal het oesterseizoen ongeveer een week vroeger geopend worden. Dit is althans door de Oesteradvies commissie besloten. Uiteindelijk zal dit echter nog bekeken moeten wor den door het Comité Zeeland Presen teert. In principe is besloten de fees telijke opening te doen plaats vinden op 28 augustus a.s. De verzending zou dan de volgende dag toegestaan zijn. Omtrent de vervroegde datum lopen de meningen nog al wat uit een. Het komt nog al eens voor dat de oesters zo vroeg in het seizoen nog niet ten volle uitgegroeid zijn en ook de smaak daarom nog niet tot zijn recht komt. De Expo te Brussel heeft er echter de doorslag toe gegeven, dat men dit jaar zo vroeg mogelijk wil beginnen. (Advertentie) Van Nelle bestellen i ■- TARZAN De politie van Nabburg in het Rijnland zoekt naar het „hol" van een moderne „Tarzan", de 38-jarige Johann Schreiber, die vijftien jaar geleden de moderne samenleving de rug toedraaide en in het bos ver dween. Zij is hem op het spoor ge komen, nadat een boer had medegedeeld in bomen vlees te hebben gezien, dat Schrei ber te drogen had gehangen. Volgens de politie is Schrei- bers „hol" vol levensmiddelen en flessen geestrijk vocht. Beter De Amerikaanse mevrouw Frank Williams won verleden week dui zend dollar door 38 uur achter elkander te blijven spreken. Mevrouw Thomas Iuliucci, echt genote van een kolonel van het Amerikaanse leger, verklaarde on middellijk daarna: „Dat kan ik ook en beter." Zij maakte haar woorden waar, door 53 uur achter elkander voor de microfoon van een plaatse lijk radiostation aan het woord te blijven. Zij mag zich thans ,,'s we relds beste langspreekster" noemen. Schrijfmachine Een Italiaanse professor heeft pa tent aangevraagd voor een schrijf machine, die bedoeld is als hulp bij het lees- en schrijfonderricht. Het herkennen van de lettertekens wordt de kinderen vergemakkelijkt door de figuurtjes die naast de letter tekens op de toetsen staan. De eerste letters van de namen van deze figuurtjes bestrijken het hele alfabet. De Russische ambassadeur in Was hington, Mensjikof, is voor „een tij delijke officiële missie" naar Moskou teruggeroepen, aldus een bekendma king van de ambassade in de Ameri kaanse hoofdstad. Mensjikof is per vliegtuig vertrokken. Meegedeeld werd, dat hij spoedig in Amerika te rug zal zijn. Naam Marléne Dietrich zal op 5 juli in het huwelijk treden met Graham J Tonks- Maar deze Marléne Dietrich is 21 jaar en van beroep se cretaresse, zonder enige inter esse in filmsterren. Toeval Een boerenknecht George Evans (32) werd gedood toen een schaap, dat hij aan het scheren was, het elektrische scheerapparaat tegen zijn keel schopte. Fontein In München is een fontein ge bouwd, in de vorm van een ketel uit het bierbrouwersbedrijf, versierd met taferelen uit 't brouwersbedrjjf. Op feestdagen zullen meisjes de drie bierkranen bedienen die in de ketel zijn aangebracht. Het bier zal dan door buizen naar de fontein worden geleid. Jij bent geen man om mee te praten! Als ik wat zeg geel je me dadelijk gelijk! President Eisenhowers voornaam ste adviseur op economisch gebied, dr. Gabriel Hauge, heeft verklaard, dat er zeer spoedig een eind zal ko men aan de recessie en dat Amerika in de herfst een nieuwe economische opbloei kan verwachten. „Het Amerikaanse volk", zo zei hij, heeft door zijn zelfvertrouwen en in spanning de recessie tot stilstand ge bracht en zal spoedig in staat zijn de economie weer een grote stap voor waarts te doen gaan. Er is een dui delijk verzet tegen de neerwaartse be. weging merkbaar, zodat we spoedig een eind aan de terugslag gemaakt zullen hebben". En hij somde op: de stijging van de industriële produktie, de daling van de werkloosheid, het omhoog gaan van de persoonlijke inkomens en het toenemen van de huizen bouw. De opleving in de herfst zal, vol gens hem, in hoofdzaak het resul taat zijn van de toegenomen activi- (Advertentie) Van Nelle bestellen Een geesteszieke heeft in het museum van Breara, in de omge ving van Milaan, een madonna van Raphael met een ijspik beschadigd ue man, wiens naam wordt gene ven als Gluglielmi, sloeg met be hulp van oen omwikkelde hamer het glas voor het schilderij stuk en bracht in het doek een diepe Df madonna geldt als een der meesterwerken uit de Um- brtsche periode van Raphaël (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 16) ..Ik zie het, Giovannije hebt gelijk,.,. Dit Webster Brothers-eti- ket is later in de das genaaidje hebt volkomen gelijk!" „Maar dan heeft dat etiket als her kenningsteken ook geen enkele waar de, heren", zei Zwaardslijper verbijs terd. „Misschien", antwoordden Pesta- lozzi en Vera tegelijk. Durand had niets gezegd. Van der Droes evenmin. Van Schoonhoven rookte rustig een sigaret en keek zo nu en dan naar Vera. De telefoon rinkelde. Zwaardslijper nam de hoorn van de haak. Ja, dat was goed, de inspecteur kon direct komen. Niets gevonden? Wat donder nog aan toe! Ja, in ieder geval toch maar ko men. Een Ford, een verlaten Ford? Van Schoonhoven knikte en mom pelde „Van d'Arlemont". Goed, uit stekend sleep die Ford dan maar naar het hoofdbureau.. Morgen on derzoeken. Ja, kom dan maar dade lijk, inspecteur. „Niets gevonden, hoegenaamd niets", wendde Zwaardslijper zich tot het gezelschap. „Zoals te verwachten is wanneer La Chiquita zich op het oorlogspad bevindt", merkte Pestalozzi op. De inspecteur kwam en vertelde in het. kort zijn bevindingen. Wel aarzelde hij aanvankelijk, toen hij zag, dat er zo veel gasten bij de H.C. waren, doch met een kort ge baar beduidde zijn chef hem, dat hij kon spreken. Nu, niets gevonden.. d'Arlemont had wat geld bij zich, de gebruikelijke papieren en enige familiebrieven., nee, geen sieraden, behoudens dan een zegelring en een horlogeHet schot was gelost uit een gangbaar type revolver van gangbaar kaliber.ja, de kogel was gevonden, dat wil zeggen, die zat in het hoofd., zou met de sectie wel tevoorschijn komen., van die ver dachte vrouw geen spoor., ja, het signalement van die vrouw was uit Parijs ontvangen en direct in bin nen- en buitenland verspreidtot uw dienst, mijnheer., ja. wij houden de zaak scherp in het oog. morgen krijgt u uitvoerig schriftelijk rap port.. ja (dit tegen Durand en Pes talozzi), op die vrouw zullen we bij zonder scherp letten een knap meiske zo naar het signalement te oordelen. Goeden avond.." De inspecteur was heengegaan. Pestalozzi geeuwde, van der Droes keek geërgerd. Vera zat voor zich uit te staren en observeerde de hoofd commissaris, die nerveus in het dos sier zat te bladeren. Durand was de enige, die wat converseerde. Of mijnheer Skoonhofen vaak op reis ging? Ja, inderdaad, reizen was pret tig. Kende mijnheer Skoonhofen Pa rijs? Een beetje maar? Zou hij het prettig vinden om met hem, Durand, daar een weekje te zijn? Durand kende Parijs op zijn duimpje en had entrées.. nu monsieur Skoonhofen zou zich bepaald amuseren.. Ja, morgenmiddag ging Durand terug of beter (met een blik op de klok) straks., goed., wilt u mij mijn ho tel wijzen? Durand kende Graven- dam immers niet en op de weg naar zijn kamers kwam van Schoonhoven langs het „Kasteel van Gent". Nu dan gaan we maar.. Durand en van Schoonhoven na men afscheid. Ook de anderen maak ten zich gereed om te vertrekken. Pestalozzi reed met Vera in een po- vendam was niet gesteld op deining van deze soort. De hoofdcommissaris dacht aan zijn jaarwedde en aan zijn oudste zoon. die zo'n knappe jongen was en die hij wilde laten studeren.. De bijzonderheden, die van der Droes vertelde over La Chiquita, droegen er ondanks hun kortheid niet toe bij om Zwaardslijper in een betere stemming te brengen. Die van der Droes wist ook al te veel! Waar om hield hij zich als fatsoenlijk Hol lands politieman niet buiten al die vieze zaakjes? La Chiquita, Vera, Durand en Pastalozzi pasten niet in Zwaardslijper's gedachtenwereld en die van der Droes nog maar half. Hij maakte een opmerking in die richting en voegde er aan toe: „Van der Droes, u hebt een grote verantwoordelijkheid op u genomen voor deze zaak.." „Ja, zeker, Zwaardslijper., maar niet alleen voor de internationale zij de van het geval. Laten wij niet vergeten, dat een paar uur geleden in uw stad een Nederlander op ver raderlijke wijze is vermoord en dat u gehouden bent om de dader op te litie-auto naar het Hotel der Neder landen. De afspraak was. dat zij al len de volgende ochtend om half twaalf op Pestalozzi's hotelkamer zouden samenkomen. Van der Droes bleef met de hoofd commissaris op diens werkkamer achter. Hij vertelde de Gravendam- se politiechef, wat er al zo gebeurd was. Toen Zwaardslijper hoorde, dat de student Kraan Hendriksen spoor loos was verdwenen, vloekte hij luid. Ja, de Kraan was weg en geen der politiemannen had hem kunnen ont dekken; daar was niets aan te doen, meende van der Droes. Het relaas van de strijd tussen Durand en Pes talozzi ontlokte de hoofdcommissaris een diepe zucht. ,,Hoe raken we die kerels zo gauw mogelijk zonder veel lawaai kwijt?" vroeg hij aan van der Droes. „We raken ze vermoedelijk pas kwijt, als u er in slaagt, de hand te leggen op die Zuidamerikaanse vrouw op La Chiquita". antwoordde de aan gesprokene met enig leedvermaak in zijn stem. Zwaardslijper zuchtte opnieuw hoorbaar. Evenmin als zijn vriend, de hoteldirecteur van Eem, hield hjj van verwikkelingen. Gra- sporen. Daar helpt geen lieve va dertje of moedertje aan, Zwaardslij per", voegde van der Droes er wat wrevelig aan toe. Zwaardslijper vond het niet pret tig. Zijn zoon Bastiaan, die knappe jongen, was toch belangrijker dan die Zuidamerikaanse misdadigster.wat deed die meid hem dwars te zitten.. Toen zijn vrouw hem een kwartier later vroeg, of er iets bijzonders aan de hand was. omdat hij zo lang op het hoofdbureau was gebleven, gaf Zwaardslijper nauwelijks antwoord. „Man", zei mevrouw Zwaardslij per, „manlief, je wordt te oud voor je vak.." Zwaardslijper bedwong zich, al had een goed luisteraar hem kunnen ho ren denken: „Loop naar de pomp!" Het was half drie. De telefoon naast het bed van Laaghuis, de hoofd redacteur van het Gravendamse Nieuwsblad, rinkelde. Laaghuis werd half-wakker. Die nachtredacteur leek wel gek, mopperde hijpas die druk ke dagen en nachten met de Tsjecho- slovaakse crisis., en wat nu weer? Hij nam de hoorn van de haak. „Mijnheer Laaghuis, bent u daar?" xei een plagende stem. „Ja? Nu, Laaghuis, dit is., je weet wel wie., je vriend de ballendief.Ik heb een moordbericht voor je., ja, man, een levensgroot moordbericht ja werke lijk waar., een echte moord... Hotel der Nederlanden.. d'Arlemont van onze legatie in Brussel". „Legatie in Brussel?.. d'Arlemont? ja, wacht eens, ik ben er., is toch familie van de eigenaar van „Krin gendel"? Ja, juist en van die dikke feeststudent.die Kraan Hendrik sen.. ja, ja., en verder..? Laaghuis stond inmiddels naast zijn bed. Zijn vrouw was eveneens wak keer geworden. „Nu, ik wilde je even waarschu wen, Laaghuis". zei de plagerige stem aan het andere einde van de draad, „wat ik je nog vragen wilde, sliep je al Laaghuis?" besloot in specteur van Eerkerk, die er zich op beroemde goede relaties met de pers, en vooral met het Graven- dams Nieuwsblad te onderhouden, en die vaak met Laaghuis de Graven damse zaken besprak. „Nee, ik droomde", antwoordde de hoofdredacteur, „bedankt intus sen. heb je de nachtredactie nog gewaarschuwd?.. Nee?.. Waarom niet?Zo wil de H.C. geen deining nu, die oude zwaardvechter heeft misschien gelijk., ja, ik kom zelf langs., een minuut of twintig., ja, je ziet me verschijnen., dag., be dankt!" Laaghuis kwam snel in actie. Hij draaide een nummer.'t bureau van het Nieuwsblad.. „Laaghuis hier.. Jij daar, Murat? (zo heette de dienstdoende nachtre dacteur) halve kolom voorpagina vrijhouden., nee, geen tegenwerpin gen, het is beslist noodzakelijk., ja, dat weet ik, het is al half drie., om kwart over drie heb je het., ja, moord.. Bloed?., o, man, stromen en poelen, de straat is rood.. Draai desnoods de provincie-editie, die moet op tijd de deur uit voor de stads editie stoppen.. Directie waarschu wen?.. Murat, ouwe rot, hoe heb ik het nu met je? Schrijven zij de krant vol of wij?.. Nee, laat ze maar rus tig slapen., ja, ik bel nog., tot ziens., val niet in slaap!" Voor de tweede maal draaide Laag huis een nummer. „Hyacinthenlaan 16.direct voorrijden.juist, ik ben Laaghuis.. kom je gauw, chauffeur? Mooi, uitstekend,, nee, niet bellen., ik sta achter de deur., juist.." (wordt vervolgd) (Advertentie) Van Nelle bestellen I teit op velerlei gebied in de parti culiere sector. Meer dan van het ingrijpen van de staat, hoewel deze wel haar mede werking verleend heeft. Daarvan be ginnen de gevolgen reeds merkbaar te worden". Dr. Hauge bevestigde opnieuw de tegenzin van de regering tegen belas tingverlaging. Het Amerikaanse nationale planbu reau heeft gewaarschuwd, dat de toe. stand in de landbouw ernstig zal wor den, als de recessie doorzet. De re gering dient zich te hoeden tegen elke politiek, waardoor het inkomen der boeren zou dalen, aldus het bureau. De Westduitse minister van econo mische zaken, Erhard, schrijft, dat de gebeurtenissen in de Verenigde Staten geen dramatische invloed heb ben gehad op de Westduitse econo mie. De vrees voor een recessie behoort in Duitsland tot het verleden, aldus de minister. Belangrijker was de in vloed van de daling der grondstoffen- prijzen in de wereld op de in econo misch opzicht minder ontwikkelde landen. De minister is vast besloten, zowel om economische als om poli tieke redenen, iets te doen tot herstel van de verminderde koopkracht in die landen. In het zwembad „Diekman" te En schede is de 13-jarige J.C. Velders uit Overdinkel verdronken. De jon gen, die niet kon zwemmen, had zich te water begeven in het diepe bad. Twee andere zwemmers zagen dat hij in moeilijkheden geraakte. Zij brachten hem naar de kant, waarna kunstmatige ademhaling werd toege past. Deze mocht echter niet meer haten. (Advertentie) Van Nelle bestellen In de nacht van zondag op maan dag is een burenruzie ontstaan tussen de families Dircke en Groutars, die samenwonen in een huis aan de lage kanaaldijk te Maastricht. Tijdens deze ruzie, die ontaardde in een vechtpar tij, werd de ongeveer 50-jarige schoonmoeder van de heer Dircke, mevrouw Cremers op bezoek bij haar dochter, met een mes in de zij en in de hartstreek gestoken. Zij moest in het ziekenhuis St.-Annadal worden op genomen. Ook twee andere personen liepen rake klappen op en moesten zich onder geneeskundige behande ling stellen. (Advertentie) meer meest VLEESWAREN FABRIEK MEESTER N V. WIJHE WOENSDAG 18 JUNI HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws. 7,10 Gewijde muz. 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8.15 Gram. 8,30 Amus. muz. 9,00 V. d. zieken 9,30 V. d. vrouw 9,35 Waterst. 9,40 Radio Filharm. ork. 10,30 Morgendienst 11,00 Pianorecital 11,30 Gram. 11,55 Orgelconc. 12,30 Land en tuinb. meded. 12,33 Amus. muz. 12,53 Gram. en act. 13,00 Nws. 13,15 Met PIT op pad 13,20 Metropole ork. en solist 14,00 Gram. 15,30 Vocaal dubbel kwartet 16,00 V. d. jeugd 17,20 Interscholair jeugd- toernooi 17,40 Beursber. 17,45 Gram. 18,00 Gram. 18,15 Spectrum v. h. chr. organi satie- en verenigingsleven 18,30 Mannen koor 18,55 Gram. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Gram. 19,30 Buitenl. overz. 19,50 Gram. 20,00 Radiokrant 20,20 Omr. ork. en solist 21,05 Muzikale luisterwedstrijd 21,25 Vocaal kwartet en sol. 21,55 Naar een rechtsorde van de arbeid: Intern, organisatie van de arbeid, caus. 22,15 Lichte muz. 22,45 Avondoverdenking 23,00 Nws. en SOS-ber. 23,15 Sportuitsl. 23,20-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8,00 Nws. 8,18 Gram. 9,05 Gym. 9,15 Gram. VPRO: 10,00 Schoolradio. VARA: 10,20 V. d. vrouw 11,00 Gram. 12,00 Dansmuz. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 V. h. plat teland 12,38 Pianoduo 13,00 Nws. 13,15 Orgel en zang. 13,50 Gram. 14,30 V. d. jeugd 16,00 Volksmuz. 16,15 V. d zieken 17,00 Vakantietips 17,50 Regeringsuitz. Emigratierubr. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk 18,00 Nws. en comm. 18,20 Lichte muz. 18,40 Act. 18,50 Gram. 19,00 V. d. jeugd 19,10 Joodse liederen. VPRO: 19,30 V. d. jeugd. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Tussen de regels door, caus. 20,15 Lichte muz. 20.30 De klucht van de trom, hoorspel 21,25 Gram. 21,55 Ma rimba 22,35 Gitaarduo 22,50 Medische kron. 23,00 Nws. 23,15 Gram. en interv. 23,50-24,00 Soc. nws. in Esperanto. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Kamerkoor en sol. 14,00 Wereldtentoon stelling 16,00 Koersen 16,02 Gram. 16,15 Lichte muz. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,30 Idem 17,50 Boekbespr. 18,00 Gram. 18,10 Caus. 18,30 V. d. sold 19.00 Nws. 19,30 Wereldtentoonstelling 20,00 Hoorspel 21,15 Gram. 21,30 Idem 21,40 Pianorecital 22,00 Nws. 22,15 Caus. 22,25 Pianorecital 22,55 Nws. 23,00 V. d. zeelieden. BRUSSEL 484 m 12.00 Gram. 13,00 Nws. 13,10 Gram. 14,10 en 14,15 Gram. 15,15 Koorzang 15 30 Gram. 16,05 Dans muz. 16,15 Zang en piano 16,35 Gram. 17,00 Nws. 17,35 Gram. 18,30 Idem 19,30 Nws. 20 00 Hoorspel 22,00 Nws. 22,10 Vrije tijd 22,55 Nws. T elevisie WOENSDAG 18 JUNI KRO: 17,00-17.45 V. d. jeugd. NTS: 20.00 Weekjourn. AVRO: 20,30 Luipaard op schoot, doc. film 21,00-22,30 Misdaad in Londen, TV-spel. FRANS BELG. 17,30 Wereldtentoon stelling 19,00 Reflets du libéralisme 19,30 Act. 20,00 Nws. 20,30 Gevar. progr. 21,50 Literair progr. Daarna wereldnws. VLAAMS BELG. 16,00-17,30 Wereld tentoonstelling 19,00 Lekenmoraal en filo sofie 19,30 Nws. 20,00 Kaleidoscoop 20,30 Interview 20,55 Overname v. d. NTS: Misdaad in Londen, TV-spel 22,30 Nws. (Advertentie) Van Nelle bestellen

de Stem | 1958 | | pagina 7