Langs een omweg naar het doel toch GOLDEN FICTIONi EAU DE COLOGNE Zeeuws juniorentoernooi van Oostburg en Vlissingen Apen voor Canada stierven tijdens transporttocht BRAND IN DE ORIëNT PENIBELE KWESTIE EXPO gezegd toch maar liever Mgr. Bekkers in St.-Oedenrode gehuldigd TWEEDE BLAD dagblad PeSïem DINSDAG 17 JUTO 1958 GEEN DIRECT SUCCES VOOR VRIJE-VEREN-ACTIE Spreiding van industrievestiging kan Z.-Vlaanderen te hulp komen Premickeu ringen van merries Koninklijk paar bezocht Expo Heinkenszand muziekdorp op 21 juni De „verschrikkelijke sneeuwman' bestaat Scherpe kritiek Moh. Roem Kroestjevs brief aan Eisenhower Ruim 10.000 voor helikopter V.S. en vrijlating 3 De grote spectaculaire actie van Zeeuwsch-Vlaanderen zal nu uitvloeien in een rustig en volhardend werken tot het wekken van begrip voor de specifieke positie van dit gewest en de daar op af te stemmen overheidsmaatregelen. Dat is zaterdag in een vergadering te Sluiskil tot uiting gekomen. Zal het geen straks bereikt wordt, héél erg afwijken van hetgeen men in de petitie, die aan de minister ter hand werd gesteld, is gevraagd? Vol komen vrije veren heeft het actie comité ook niet op het oog gehad. Het heeft geen bezwaar tegen een matig tarief dat ongeveer overeen komt met de kosten, welke men ook zou hebben, als men op de afstanden van de veerrouten zou kunnen rijden in plaats van varen. Tussen Vlissin- gen en Breskens is dat zes kilometer, tussen Perkpolder en Kruiningen viereneenhalve kilometer. Er zijn deskundigen, die becijferen dat de nieuwe tarieven met de toe gestane reducties bij druk veerge- bruik, dus voor de oeverbewoners van de Westerschelde, aan deze wens vrij. wel zouden beantwoorden. We zullen het niet narekenen, maar ook al klopt dit helemaal, het is en blijft toch iets heel anders dan vrije tunnels en bruggen, waarvan men elders in dit land profiteren kan en waarop men in Zeeuwsch - Vlaanderen nog geen uitzicht heeft. Dit gewest moet nog altijd boeten voor zijn bijzondere lig ging, waardoor het in een tang wordt geklemd door Nederland en België. Krachtens de staatsgrens in het zui den wordt Zeeuwsch - Vlaanderen door Nederland gedwongen zich voor het onderwijs, de administratie, de justitie en velerlei maatschappelijke betrekkingen op het noorden te rich ten; vanwege het belang van de Wes terschelde voor de Antwerpse zee scheepvaart wordt het door België in het noorden gehinderd de gemakke lijke verbinding van een normale brug te verkrijgen met de overige delen van Nederland, waartoe het be hoort. De interpellatie Verkerk Wij hebben nu ook nog af te wach ten, wat de interpellatie-Verkerk in de Tweede Kamer zal opleveren. De interpellant, mr. dr. Verkerk, is een partijgenoot van minister Algera en zal daarom zeker niet zijn hoofd eisen. Maar dit behoeft aan de ernst van zijn interpellatie niets af te doen; men kan die ernst juist ook in de om standigheid onderkennen dat een par tijgenoot van de minister zich de kwestie bijzonder aantrekt, zonder zelf bij de Zeeuwse belangen direct betrokken te zijn. Wij kunnen ons daarom ook voo stellen, dat de heer Verkerk de veren, kwestie buiten de sfeer der emoties zal behandelen en in een nieuw-zake- lijk perspectief betrekken. Daartoe bastaat te meer aanleiding, als men de steeds toenemende belangstelling voor de ruimtelijke ontwikkeling op merkt, waarvan de jaarvergadering van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel donderdag j.l. te Amsterdam weer een frappant bewijs leverde. Men heeft hier kun nen ervaren, dat de gedachte van de spreiding der industriële ontwikkeling over het gehele land dus óók over Zeeland gemeengoed aan het wor den is en als richtlijn voor de toe komstige expansie algemeen wordt aanvaard- De mogelijkheden van het Wester- scheldebekken niet alleen voor vesti ging van lichte industrie, maar voor al ook voor de spreiding van haven activiteiten en zware industrie, zijn hierbij onderstreept. Niet enkel de drang naar verdere industrialisatie, maar tevens de noodzaak om de Randstad Holland van de daar aan wezige of dreigende congestie te ont lasten, zal de ontwikkeling van het Westerscheldebekken gaan stuwen. Dit zal noodwendig de verkeers- verhoudingen in Zeeland beïnvloeden. De uitvoering van het Sloeplan ener zijds en de ontwikkeling van de Zeeuwsch - Vlaamse kanaalzone an derzijds kunnen niet anders dan de drang versterken om tot steeds be tere en definitieve vaste verbindingen tussen de Schelde-oevers te komen. Langs' een omweg zal Zeeuwsch- Vlaanderen toch aan de vervulling van zijn wensen geraken. De uitvoering van het Deltaplan zal tevens, juist doordat zij Zeeuwsch- Vlaanderen ten opzichte van overig Zeeland op het gebied van het ver keer zou doen achterblijven, een prik kel gaan vormen om daarvoor com pensaties te zoeken of dit nahinken ongedaan te maken. Het wordt toch een paradoxale toe stand, wanneer de van nature ge- isoleerde eilanden tengevolge van de Deltawerken géén eilanden meer z\jn en gratis van vaste oeververbindin gen via dammen kunnen profiteren, terwijl Zeeuwsch - Vlaanderen, dat TN het Midden-Oosten is op twee plaatsen de temperatuur tot kook hitte aan het stijgen. Cyprus en de Libanon verwekken de ernstigste zorg voor al degenen, die de vrede werkelijk lief hebben. Maar zij, die de vrede het luidruchtigst belijden, zijn het juist, die op arglistige wijze het vuur aanporren. Bericht wordt, dat Rusland bereid is wapens te leveren aan de verzetsbeweging Eoka. Die wapens zouden dan door bemiddeling van Nasser naar Cy prus gesmokkeld moeten worden. De moderne en overvloedige bewa pening van de opstandelingen in Libanon is via Syrië ook ongetwij feld te danken aan leveringen door het Sovjet-blok. Het kleine staatje is nu blootgesteld aan vernielingen en bloedvergieten, alleen om de werking van het Westers-georiën- teerde Bagdad-pact te ondermijnen. Het wekt verbazing, dat de Ver enigde Staten zo lang talmen de Dulles-doctrine in werking te stel len, m.a.w. niet duidelijk laten we ten. dat ze zullen ingrijpen, als daar het internationale communisme vaste voet dreigt te krijgen. Toen het vorig jaar een soortgelijke be weging tegen de koning van Jor danië werd ingezet, heeft het op- stomen van een Amerikaanse vloot in het oostelijk deel van de Middel landse Zee de rebellen spoedig in hun schulp doen kruipen. We vragen ons overigens af, waar nu de protesten van al die intellec tuelen blijven, die door Moskou ge ïnspireerde vredesmanifesten ple gen te ondertekenen. Nu Moskou weer de stokebrand speelt en ijve rig wapens aan het uitdelen is, blij ven de handtekeningenwervers ten gunste van de vrede thuis. JN de Antillen schijnt men bijzon- f j seP'keerd te zijn over het feit, dat de kwestie van de uitwij- z!"?,van de journalist De Wit nog altijd niet in Rijksverband is afge handeld. Men heeft de in Nederland residerende gevolmachtigd minister mr. Lampe naar Willemstad terug geroepen en schijnt ook van plan te zyn hem voorlopig afwezig te laten, tiet is dus een vorm van protest, zoals meer gebruikelijk tussen sta- aT' u teSen elkaar hebben: de ambassadeur of gezant wordt teruggeroepen en men laat de be rt"'irlng van zaken aan een waar- nemer over. Nu ziet de regering te Willemstad de kwestie-De Wit wel zeer een- .onze" interne aan- KonfnV ?e,gt Ze' daar heeft het de aïo»nj ni?ts ™ee te maken. In er van de Caraïbisciie wereld vindt men het uit het land zetten van een scribent die ongezouten kritiek uitoefent op de autoriteiten, de gewoonste zaak. Wij hier in Ne derland vinden echter het onge moeid laten van ongezouten kritiek de gewoonste zaak. Pas als men meent, dat er een element van be lediging in zit, wordt de straf rechter te hulp geroepen. Doch verbod van publiceren en uit wijzen is wel de strafste vorm van publikatieverbod past niet in onze rechtsbegrippen. Wie moet hier nu buigen? In Den Haag broedt en broedt men op een antwoord en men wacht met een beslissing, blijkbaar in de hoop, dat men van die zware karwei kan afkomen door een of andere onverwachte wending. Inmiddels echter is er kortsluiting ontstaan in de verhou ding Den Haag-Willemstad, een on- pleizierige situatie, die er toe noodt aan het talmen een einde te maken. ■y^/IE de Expo bezoekt, kan niet voorbij aan het Vaticaans pavil joen, een merkwaardig en indruk wekkend bouwwerk. Velen trekken er ook binnen. Van de 10 miljoen bezoekers hebben er ongeveer 2 miljoen dit paviljoen bezocht en ze werden daar geconfronteerd met een veelvuldige en veelzijdige uit beelding van het thema: Welke bij drage levert de Kerk aan het ware geluk van de mens? Het is een machtige manifestatie van het feit, dat het geloof niet alleen maar iets is voor sacristie en binnenkamer, maar ook een levende en warmte- brengende werkelijkheid voor heel de mensheid, ongeacht taal, huids kleur of bezit. Het opbouwen, in richten en open houden van zo'n paviljoen vergt natuurlijk veel geld. Tot nu toe het kapitale bedrag van 7,5 miljoen. Van den beginne af hebben de organisatoren er op gerekend, dat de katholieken uit verschillende landen hun bijdragen zouden geven. In Nederland heeft zich het co mité Civitas Dei, waarvan mgr. mr. Fr. J. C. H. Op de Coul voorzitter is, nu tot de katholieke organisaties en instellingen gewend om ook hun medewerking te verkrijgen bij de financiering van deze unieke pres tatie van het Vaticaan. In een circulaire vraagt mgr. Op de Coul „dat Nederland, hetwelk in zijn geschiedenis van een zo grote apostolaatsgeest heeft blijk gege ven, en dat in onze tijd een ere plaats opeist voor zijn vooruitstre vende missiegedachten", zijn bijdra gen zal storten op het gironummer 663342, onder vermelding van „Bouwsom Civitas Dei". Wie het enorme belang begrijpt, dat er gelegen is in dit „aanwezig zijn" van de Kerk temidden van dit grootscheepse schouwtoneel, dat mensen uit alle werelddelen trekt, zal dit verzoek verstaan en er naar handalen. geen eiland is, meer dan ooit in de positie van een eiland is gedrongen en daarvoor dan nog als het ware de boete van veergelden moet blijven betalen. Tegemoetkoming Ook in het licht van deze toekom stige verhoudingen past het, dat Zeeuwsch - Vlaanderen wordt tege moet gekomen. Het dient in zijn ver- keerscondities gelijke tred te kunnen houden met de gewenste eigen ont wikkeling en met de ontwikkeling in de rest van Nederland, waarmee een verdere liberalisatie van het ver keer door nieuwe werken, zoals tun nels en bruggen gepaard pleegt te gaan. In afwachting van een definitie, ve oplossing in de vorm van de vaste oeververbinding zou men intussen naar een overbrugging van de be staande bezwaren voor Zeeuwsch- Vlaanderen kunnen streven door de frequentie van de veerdiensten te verhogen en ook door op de tarieven het beginsel van de verkeersliberali- satie te laten doorwerken. Dat kan het rijk dan wel meer geld kosten, maar dit zal toch ook meer geld be steden aan de verkeersverbindingen, die de ontwikkeling elders vereist. Waarvoor bestaan anders het We genfonds en de belasting op auto's? Voor Zeeuwsch Vlaanderen mag gelden, dat het naar evenredigheid wordt behandeld en in het geheel mee omhoog gaat. Deze stelling zal de regering niet betwisten. Zij tracht er ook voortdu rend naar te handelen, maar dit streven zelf zou meer en meer in het gedrang geraken, wanneer de be lemmerende factor van de huidige verkeerssituatie voor Zeeuwsch- Vlaanderen niet mede in de bereke ning wordt opgenomen en niet ten slotte in een positieve factor wordt omgezet. De mentaliteitsbarrière tussen de Randstad Holland en de buitenpro vincies waarop dr. J. de Quay te Amsterdam heeft gewezen, brokkelt af en die afbrokkeling zal het, naar wjj vertrouwen, de Neder landse regering vergemakkelijken door overbruggingsmaatregelen er voor te zorgen, dat Zeeuwsch- Vlaanderen bij de ontwikkeling van Nederland niet behoeft achter te blijven, totdat evenals voor de an dere Zeeuwse eilanden de defini tieve oplossing in een vaste oever verbinding is gevonden- Zoals men zaterdag in ons blad heeft kunnen lezen, heeft de heer J. W. Hupkes, directeur van de maatschappij „De Schel de" te Vlissingen, op markante wijze een lans gebroken voor de ontwikkeling van het Wes terscheldebekken. In de vergadering van de Mij. voor Nijverheid en Handel te Amsterdam, waar dit woord werd gesproken, heeft de Noordbrabantse commissaris prof. dr. J. de Quay daarop in gehaakt. Hij sprak als zijn over tuiging uit. dat een vergadering als deze de mentale barrière kan doorbreken, zoals die maar al te lang tussen het Westen of de Randstad en de buiten gebieden heeft bestaan. Die mentale barrière, welke Zee land. en Noordbrabant even goed als de noordelijke pro vincies als minder geschikte plaatsen voor vestiging en be woning deed beschouwen, moet plaats maken voor welgemoede bereidheid tot wonen in de vroegere randgebieden, waar dan ook de leefbaarheiddient te worden bevorderd. Men heeft Brabant evenals Zeeland in tussen al beter leren kennen, niet alleen voor carnavals viering en vendelzwaaien, maar t i 0 t 0 0 0 0 0 1 i i i i i 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 \0 0 0 0 0 0 ook voor de mogelijkheden, die het biedt voor industrievesti ging. De mening welke prof. de Quay vertolkte, heeft ook haar be lang voor Zeeuwsch-Vlaande ren. Als daar meer industrieën worden gevestigd en de bevol king verdubbelt, mede inge volge de steunmaatregelen voor vestiging en spreidingdie nu algemeen gedachtengoed aan het worden zijndan kan het aan geen twijfel onderhevig zijndat men het bezwaar van moeilijke of dure overtochten over de Westerschelde uit de weg zal weten te ruimen. In deze geest behandelen we in nevenstaand artikel de stand van de kwestie der veren over de Westerschelde. Zaterdagmiddag werden in Middel burg de halve finales en de finales gespeeld van het massale Zeeuwse juniorentoernooi, waarvan de eerste ronden op Hemelvaartsdag in Vlis singen waren gespeeld. Er waren zo wel in de A-groep als in de B-groep zes ploegen voor de halve finale, die verdeeld waren in twee poules van drie. Bij de B-junioren plaatste Oostburg zich in de finale door een beter doel- gemiddelde dan Terneuzense Boys. De andere finalist werd Vogelwaarde dat zowel van Zierikzee als van RCS won. De finale eindigde in een- 00 gelijk spel, zodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. Hierin toonde Oostburg zich iets beter, zodat het met de beker naar huis kon. In de eerste poule van de A-junio ren begonnen Zeelandia en Vlissingen A I met een 11 gelijk spel. Hierna won Zeelandia met 61 van Wol- faartsdijk. Vlissingen 'deed het met 30 echter juist iets beter en kwam De jaarlijkse premiekeuringen van merries, van de afdeling Zeeland van "Het Nederlandse Trekpaard", worden van 20 juni tot 10 juli gehou den. De data zijn als volgt vastge steld: vrijdag 20 juni Scherpenisse, woensdag 25 juni Goes, vrijdag 27 juni Kortgene, woensdag 2 juli Mid delburg, donderdag 3 juli IJzendijke, zelfde dag. 13.30 uur Oostburg, vrijdag 4 juli St. Philipsland. (10 uur), zelfde dag 14. uur Zierikzee en dins dag 10 juli Axel. (Advertentie) dus door een beter doelgemiddelde in de finale. In de tweede poule werd Clinge finalist door overwinningen op Vlis singen 2 en Patrijzen. De finale eindigde in een duidelijke 30 overwinning voor de Vlissingers die daarmede dus toernooiwinnaar werden. Na afloop reikte de voorzit ter van de afdeling Zeeland van de KNVB. de heer I.W. Bakker de prij zen uit. H.M. Koningin Juliana en prins Bernhard hebben gisteren een bezoek gebracht aan de Expo, waar zij o.m. het Nederlandse paviljoen, dat voor deze gelegenheid voor het publiek ge sloten was, bezochten. Zij zijn de gasten van koning Boudewijn en lo geren in het paleis te Laeken. De koningin werd op het vliegveld bij Brussel begroet door koning Bou dewijn. De commissaris-generaal van oe wereldtentoonstelling, baron Moens de Fernig. leidde het koninklijk paar door het Nederlandse paviljoen. In de middag" werden de paviljoens bezocht van Luxemburg. België en Belgisch Kongo. Frankrijk en Israel. Vandaag wacht koningin en Dii.ns nog een bezoek aan het paviljoen van de protestantse kerken, het paviljoen van het Vaticaan „Civitas D^i", inzen dingen van de Verenigde Staten, Pin geland, Duitsland. Venezuela. Mexico, Marokko. Italië, de Sovjet-Unie, Bene lux en EGKS. In totaal zullen ongeveer twintig paviljoens worden, bezocht. Terwijl de vele muziekvrienden die het sympathieke "Euterpe" uit Hein kenszand telt. nog druk nakaarten over het prachtige succes (een eer ste prijs in de hoogste ereafdeling en de beker voor het hoogst aantal punten) behaald tijdens het Zeeuwse muziekconcours, heeft het actieve be. stuur al weer de eindfase bereikt van de voorbereidingen tot 'n nieuw mu ziekfeest. Met dit feest, dat op zaterdag 21 juni om 14.00 uur aanvangt, gaat Heinkenszand een complete "invasie" beleven van muziekgezelschappen. Tevens betekent het een daverend slot van de viering van het 65-jarig bestaan, dat een hoogtepunt vond op 26 april, toen het jubileumgeschenk van de burgerij werd aangeboden. Ongeveer 20 verenigingen zullen aan dit festival meewerken, in totaal een kleine 600 muzikanten. Er is blij kens het aantrekkelijk programma boekje naar gestreefd, een zo geva rieerd mogelijk repertoire te bren gen. Naast de meer serieuze con- certwerken, wordt een stroom van po. pulaire klanken aan de bezoekers voorgezet. Op 2 plaatsen zal worden geconcerteerd, n.l. op de muziekkios- ken in de Kerklaan en Julianastraat. De deelnemende verenigingen werden daartoe in twee groepen ingedeeld. Na een officiële ontvangst in de raadszaal door burgemeester Derckx en de wethouders, volgt om 14.40 uur een show met marsmuziek in de bebouwde kom, waaraan alle ver enigingen deelnemen. Om 15.45 uur vangen de concerten aan, om 20.00 u. zal de prijsuitreiking plaats vinden. Op de speciaal verlichte muziekkiosk aan de Kerklaan geven de jubileren de vereniging en de muziekvereni ging Excelsior uit Kloetinge gezamen lijk om 20.30 uur, een galaconcert. Voor dit „experimentele" concert, ge. bracht in een bezetting van 70 mu zikanten o.l.v. Jac. de Toonder, is een aantrekkelijk programma samen gesteld. Een massale taptoe, met o.a. de drumband van de muziekvereniging Mozart uit Yerseke. zal het klank en kleurrijke slot betekenen van de ze muzikale manifestatie. „De verschrikkelijke sneeuwman is niet langer een mythe, maar harde werkelijkheid". Dit heeft een lid der Amerikaanse expeditie, die op zoek is geweest naar de sneeuw man, gerapporteerd. Professor Norman Dhyrenfurth heeft na terugkeer in Kathmandu verklaard: „We zijn teruggekeerd met definitieve bewijzen dat de Yeti (zo wordt het beestmens in het Tibe- taans genoemd! bestaat." (Advertentie) Onder ons Wm&-- Weldadige verkwikking brengt men aan elk ziekbed met een fles 4711 Eau de Cologne. Juist in de verbruikte lucht van de ziekenkamer is baar lente>frisse geur de ao welkome hulp en verkwikking voor de zieken. Het juiste geschenk eoor *iekenbe»ael<4711.Echte Eau de Colagne. Zoals we gisteren reeds meldden, zfón van de 1600 apen die van Ethiopië naar Canada werden vervoerd, er on geveer 900 onderweg gestorven. Nader vernemen we dat onderweg naar Ad dis Abeba reeds een groot aantal van deze apen stierf. Nogmaals honderd apen stierven op het vliegveld, voor het inladen, en eenzelfde aantal gaf tijdens het eerste traject van de vlucht, van Addis Abeba naar Cairo, de geest. De heer Noorduyn die namens het KLM-bureau te Toronto deze mede deling deed. zei dat de dierenverzor ger Jan Fokkema alles in het werk stelde om de apen in leven te houden. De president van de vereniging voor dierenbescherming afd. Toronto, kolonel E. G. Reade, verklaarde naar aanleiding van het gebeurde: „Het schijnt dat de oorzaak van het over lijden der dieren in Ethiopië ligt. Voordien zijn nimmer klachten ont vangen naar aanleiding van derge lijke transporten." Dr. J. K. W. Ferguson, de directeur van de „Connaught Laboratories", die zich met de vervaardiging van salk- vaccin bezighouden, zei dat de apen die vrijdag arriveerden goed gezond waren. „Misschien hebben enkele pneumonia of een vorm van tropische diarrhee, maar dat komt bijna altijd bij dergelijke transporten voor," aldus dr. Ferguson. Wij hebben nog nooit een hoog sterftecijfer geconstateerd, zo voegde hij hier aan toe. De ondernemer van de transporten, Walter Jankaitus, heeft toegezegd een onderzoek te zullen instellen naar het overlijden van de honderden apen, die overigens verzekerd waren. De waar de der apen is vijftig dollar per stuk. Jankaitus zei voorts te hebben ver wacht dat in bet vliegtuig de druk geregeld zou zijn. maar dat dit niet het geval was. „Wellicht zijn hierdoor enkele apen om het leven gekomen," zo zei hij. Volgende maand hoopt hij 1600 apen naar Canada te laten transporteren. Mr. Moh. Roem, vooraanstaand lei der van de Masjumi. heeft scherpe kri tiek geuit op het schema voor „ge leide democratie" van president Soe- karno. 1 In een rede voor Islamitische stu-1 denten in Jogja zeide Roem: „De Wes. telijke democratie, die volgens Sot- karno onverenigbaar is met het ka. rakter van de Indonesische natie, is in feite beter dan het schema van de president voor geleide democratie". Ter gelegenheid van zijn zilveren priesterfeest hebben kinderen mgr. Bekkers in zijn geboortedorp St-.- Oedenrode gehuldigd. Op de foto de bisschop met zijn moeder (in Brabantse klederdracht), temidden van de kinderen. de Westelijke voorstellen voor voer. bereidende diplomatieke besprekingen niet ten doel hebben nog meer belet selen voor een bijeenkomst aan de top op te werpen". Kroestjev zegt te geloven, dat de tijd gekomen is om openhartig het standpunt van de partijen aangaande de belangrijkste vraag: of allen een bijeenkomst aan de top wensen, te verduidelijken. „Wij zijn nog steeds niet verder ge komen en in sommige kwesties zelfs achteruitgegaan", zo zegt de Rus.ische premier Kroestjev in een brief aan president Eisenhower over een top conferentie, die gisteren door het Rus sische persbureau Tass is gepubliceerd en enkele dagen geleden is overhan digd. „Onder deze omstandigheden" aldus Kroestjev, „vragen velen zich af, of Naar van doorgaans welingelichte zijde te West-Berlijn verluidt, eisen de Oostduitsers een bedrag in dol lars ter waarde van 13.000 Oostduitse marken voor de vrijlating van de Amerikanen en de teruggave van de helikopter. De persdienst van de Oostduitse re gering heeft bekendgemaakt, dat de Oostduitse vertegenwoordigers op de bespreking van gisteren met Ameri kaanse afgevaardigden een ontwerp overeenkomst hebben ingediend voor de „onmiddellijke terugzending" van de acht Amerikaanse officieren en het hefschroefvliegtuig. waarmee deze officieren begin vorige week in Oost-Duitsland een noodlanding heb ben moeten maken. Morgen worden de besprekingen voortgezet.

de Stem | 1958 | | pagina 5