Plotseling géén Italianen in Ronde van Nederland aan kop Jempy Schmitz won Ronde v. Luxemburg P.S.V.-atletiekploeg (estafette) verbeterde Nederlands record Magneet Roosendaal kreeg goede schoolatletiek te zien Amateurs naar eiland Man Buchly met jonge équipe in de strijd Kampioensdoelpunt DOS-Enschede B-ploeg won in Zierikzee KNVB-beker Handbal promotie hoofdklasse Tak grote man in S.L.S.-rit DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 17 JUNI 1958 Coppi's schuld Wie wordt nu de ploegleider Bobet in Tour Extra televisie Magneet „De Platte Pen" gaf viswedstrijd Promotiegtrijd beslist Zeeuws handbal Oostburgse B-junioren kampioen van Zeeland Veteranen sterker dan Antwerpse arbiters A vondvierdaagse in Oostburg Zeeland Sport startte goed Hulst-jeugd won SPORT IN 'T KORT Cujé en Roovers in topvorm Schrauwen snelste in Zuiddorpe Jubileumschieting van „De Friezen" EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN (Van onze sportredacteur). AMSTERDAM, maandagavond. Rondedirecteur Otto van Erps gezicht stond vanmiddag op zeer slecht weer. Maar een paar uut- later was het al weer vol ledig opgeklaard. Er was zo het een en ander gebeurd. De Ita liaanse ploeg, kopman Willy Vannitsen inbegrepen, had op de valreep getelegrafeerd, dat ze niet zou komen. Adrie Voorting, Henk v. d. Broek, Joop v. Putten, Gerard Blaauw, Adri Roks, Jan Rol, Joop Bruggekamp en Arend van 't Hof. De Belgische coureur was door zijn fabriek opgecommandeerd om van daag in Italië te fietsen. (Men zegt dat Coppi daar schuld aan heeft). Daarmee was geen contractbreuk ge pleegd. Het is te ingewikkeld om er hier over uit te wijden, maar direc teur van Erp kon er niets tegen doen; Het was een der vele gevallen van force-majeur in de wielersport. De oplossing bracht, verheugend snel, Vrumona-directeur Kees Becht, onze vroegere Beigse prins Carnaval, ..Stel een vierde jonge Nederlandse ploeg samen", dirigeerde hij door de telefoon uit Bunnik. En zo gebeurde het, dat Klaas Buchly op het laatste moment en bij volkomen verrassing ploegleider in de ronde van Neder land werd met de volgende equipe; van het sportnieuws verdringen zich allerlei kwesties in de wieler- wereld. De Ronde van Nederland kreeg één dag voor de start de klap te verwerken, dat de Italiaanse ploeg met de Belg Vannitsen als kopman niet zou deelnemen. Kees Becht ex-carnavalsprins in Ber gen op Zoom maakte echter mogelijk, dat er e?n nieuwe (Nederlandse) ploeg voor in de plaats kwam. Een onzer sportredacteuren schrijft over dit alles in een voor beschouwing, elders op deze pa gina. Heden (dinsdagavond) zou be kend moeten zijn wie de chef d'équipe wordt van de Nelux- ploeg. Luxemburg wil met geen geweld Klaas Buchli hebben en schuift met steeds meer nadruk Jean Goldschmidt naar voren. Hoe ver die ontwikkeling leidt bewijst het nieuws op onze voor pagina. Eèn lichtpunt ziet Jacques Goddet, die langzamerhand de lol van alle ru zies rond zijn Tour ook niet meer ge- niet: Louison, drie maal achtereen winnaar van de Ronde, heeft de finitief toegestemd deel te nemen. „Ik heb mijn besluit alléén ge nomen, een beetje tegen het ad vies van mijn familie en zelfs van mijn arts in", verklaarde de ex- wereldkampioen. Bobet gaat nog per vliegtuig naar St. Brieuc, waar hij een medische behande ling zal ondergaan. Zijn broer Jean is niet op zijn besluit teruggekomen. Hij zal niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. De NTS zal vanavond (18.45- 20.45 uur) een extra televisie uitzending geven van de beslis- siugswedstrüd Engeland-Rusland. I Ir. A. van Emmenes praat erby. Korreltje zout Klaas Buchly, zo pas uit Luxem burg teruggekeerd, vertelde ons lang durig met Charlie Gaul en Gold schmidt te hebb enesproken over de ploegleiderskwestie. Gaul had verklaard het om het even te vinden of Goldschmidt dan wel onze land genoot Buchly ploegleider van de Nederlands-Luxemburgse ploeg in de komende Ronde van Frankrijk zou worden.H Wat er uit Luxemburg allemaal over de ploegleiderskwestie wordt ge seind naar de bladen, ook de Neder landse, moet men met veel korrel tjes zout nemen, zei Buchly. Er wordt daar, net als hier, hetzelfde verwar ring stichtende spel achter de scher men gespeeld. Feit is echter, dat wie men ook als chef d'équipe mee naar de Tour gaat zenden, Pellenaars ze ker niet. Die komt niet meer in aan merking. De K.N.W.U. heeft daarin definitief en voorgoed beslist. Graag gaan ,,Ik wacht nu maar af", besloot Buchly, „wat de K.N.W.U. zal beslis sen". Vanmiddag komt de Unie in spoed vergadering bijeen en dezelfde avond zal de beslissing zijn gevallen.: Buchly of een Luxemburgse ploeg leider. „Zelf heb ik er niet om ge vraagd als ploegleider naar de Tour te worden uitgezonden, maar als men mij aanwijst zal ik graag gaan, al licht", besloot Buchly. Het is dus te verwachten dat onge veer terzelfdertijd dat de eerste etap pe van de Ronde van Nederland ach ter de rug is in Leeuwarden daar gaat immers de reis in eerste aanleg naar toe bekend zal zijn, wie de NeLuxploeg in de Tour gaat leiden. Jongeren In overeenstemming met wat gis teren als onze mening in dit blad werd geschreven neemt men aan de vooravond van onze jubileumronde voor zeker aan, dat zich een hoogst interessante strijd gaat ontwikkelen. Het wegblijven vna de (onbekende) Italianen kan daaraan niets afdoen, temeer niet, omdat met de komst van de vierde Nederlandse ploeg het jongerenelement geducht is verste vigd. Zoals Gerrit Schulte vorige week terecht opmerkte: „Van de jongeren moet het komen". En het is te verwachten, dat de jeugdige acht, die nu op het laatst nog wer den aangeworven, deze uitspraak van de fou pedalant zullen helpen waar maken. De tiende Ronde van Nederland wacht op haar vertrek. Vanmiddag om één uur zal zij door Amsterdams burgemeester in beweging worden gezet. Evenals haar voorgangsters kwam zij moeizaam tot stand. Maar de organisatie is prefect rond en men mag werkelijk optimistisch zijn over het verloop. =1 PEiTiseooti Dit is de eerste etappe van de Ron de van Nederland, die vandaag start (Advertentie) IN DE RONDE VAN NEDERLAND De beste start met het beste materiaal die zekerheid heeft de MAGNEET- PLOEG onder leiding van Kees Pelle naars. 8 vermaarde renners zullen 1166 km lang profiteren van de be trouwbaarheid van de lichLopende Magneet Fietsen. snel en sterk voor sport en werk De Ronde van Luxemburg is ge wonnen door de Luxemburger Jempy Schmitz. De laatste etappe, van Die- kirch naar Luxemburg (183 km) werd een zege voor zijn landgenoot Marcel Ernzer. De Nederlanders lieten zich ook in de vierde en laatste rit niet onbe- tqjgd. De Limburgers Lahaye en v.d Brekel finishten respectievelijk als zevende en achtste, vlak achter de beroemde ru gvan Charlie Gaul. In dezelfde tijd arriveerden ook de Jongh •lie), v.d. Borgh (20e), Steenbakkers (21e) en v.d. Zande (25e). Als der. tigste finishte v.d. Zande met ruim vier minuten achterstand en Westdorp die 31e werd. Dat de Nederlanders sterk domi neerden in deze Ronde blykt uit de posities, die verschillende oranje-rij ders in het eindklassement innemen De Madenaar Piet de Jongh behield zijn derde plaats en Sjef Lahaye nes telde zich definitief op de vierde plaats. Het eindklassement luidt: 1 Schmitz (Lux.) 19.29.08; 2 Annaert (Fr.) 19.32.09 3 de Jongh (Ned.) 19.33.35; 4 Lahaye (Ned.) 19.33.57; 5 Mahé (Fr.) 19.36.33; 6 Debuschmann (Did.) 19.37.43 7 Zagers (Belg.) 19.38.31; 8 Gaul (Lux) 19.38.36;, 9 van den Borgh (Ned.) 19.39.10; 10 Friedrich (Did.) 19.39.2<j. De posities van de overige Neder landers luiden: 19 van den Brekel 19.47.29; 22 van der Zande 19.50.32; 26 Vergoossen 19.55.04; 30 Steenbakkers PIET DE JONGH Beste Nederlander 20.06.17; 31 Westdorp 20.12.54; 33 Fran ken 20.22.35. De bergprijs werd gewonnen door de Belg Zagers met 15 pnt. Esnault (Fr.) werd tweede met 13 pnt. en Lahaye (Ned.) derde met 10 put. Het vertegenwoordigende elftal van Schouwen-Duiveland, dat te Zierikzee de strijd aanbond met de Zeeuwse B-ploeg, heeft kranig par tij gegeven, maar moest tenslotte toch het hoofd buigen. Reeds na drie minuten strafte Dun nes van Zeeland Sport een fout in de verdediging van Schouwen-Duive land af en scoorde van dichtbij (0-1). Na de hervatting zag het er even naar uit, alsof de elf van Schouwen met hun tegenstanders gelijk zouden komen. Hun offensief duurde echter maar kort cn toen in de 19de minuut middenvoor van Iren (Zeelandia) de gehele verdediging omspeelde, de doelman inbegrepen, was het pleit beslecht. Acht minuten later tekende van Iren nummer drie aan. Toch slaagde de Vlieger van Zierikzee er acht minuten voor het einde in door te breken en met een onhoudbaar schot de eer te redden (1-3). Voor de kwart finales van de be kercompetitie van de KNVB zal woensdag te Maastricht de wedstrijd AGOVV-MW, welke zaterdag in een gelijk spel (0-0) is geëindigd, worden overgespeeld. Zaterdag 21 of 22 juni zullen de halve finales worden gespeeld. Feye- noord komt tegen Sparta uit en Volen- dam tegen de winnaar van de ont moeting AGOW-MVV. Op woensdag 25 juni volgt de eindstrijd. De hengelclub De Platte Pen hield haar jaarlijkse viswedstrijd op de Bui. tenvest te Hulst. Slechts vier henge laars slaagden er in vissen boven de maat te vangen. De eerste prijs, een prachtige beker, was voor Miel Adam met 2 voorns. De 2e prijs was voor Wagenaer sr. met 2 voorns. De 3e prijs voor Wagenaer jr. met 1 voorn en de 4e prijs voor E. Danckaert met 1 voorn. De strijd om de promotie naar de eerste klasse van de Zeeuwse zater dagmiddagcompetitie is gestreden. Hoewel Kapelle zich op eigen veld met 0-3 geklopt zag door Seroosker- ke, promoveerde het toch met Seroos- kerke en Hoek naar de eerste klasse, want Serooskerke kreeg van Hoek met 1-9 de kous op de kop en werd daardoor definitief uitgeschakeld. De nog resterende wedstrijden zullen niet meer worden gespeeld. In de 1ste klasse heren van de Zeeuwse handbalcompetitie besloot Volharding uit Goes met een royale 17-7 overwinning op Fortuna 2. Wal cheren deed het tegen EMM 2 nog wat duidelijker, want het bleef met 18-3 baas in eigen huis. In de 1ste klasse dames kwamen alleen Sios 2 en Marathon 2 tegen el kaar in 't veld. De Vlissingsen namen de beide punten mee naar huis, 10-12. In het toernooi om het kampioen schap van Zeeland hebben de B-ju nioren van de voetbalvereniging Oost- burg een prachtig resultaat geboekt door als eerste te eindigen. Aan dit kampioenschap werd door 54 clubs uit Zeeland deelgenomen. De finale tussen Oostburg en Vogel waarde eindigde in een gelijkspel (1-1), zodat strafschoppen de beslis sing moesten brengen. Door Oostburg werden er 3 in een doelpunt omgezet, terwijl Vogelwaarde er slechts 2 wist te benutten. De deelname aan de schoolatletiek- wedstrijden, welke telkenjare op het Red Band Sportpark te Roosendaal worden gehouden, voor lycea, ulo-, mms-, kweek-, huishoud, en am bachtscholen was dit jaar bijzonder groot. Niet minder dan 29 scholen traden voor dit grootse sportfeest aan. In een vlot tempo werden eerst de nummers van de meisjes afgewerkt. Bij de leeftijdsgroep 12-14 jaar waren het de mms uit Etten en het St.-Ger- trudislyceum uit Roosendaal, die bij zonder fel om de punten streden. Dank zij het prima verspringen van de meisjes uit Etten werd tenslotte het pleit gewonnen door de mms. De oudere meisjes leverden pres taties die zeker boven het Nederland se gemiddelde liggen. Vooral het St. Gertrudislyceum uit Roosendaal werkte goed, zodat verschillende Roo- sendaalse records verbeterd werden. Het St.-Norbertuslyceum uit Roo sendaal gaf de toon aan bij de jon gens van 12 en 13 j. en 14 en 15 j. De einduitslag was: Meisjes 12-14 jaar: 1 MMS Etten, 27,5 pt.; 2. St. Gertrudislyceum Roo sendaal 25 pt.3. Kweekschool A Et ten 14,5 pt.; 4. RHBS Bergen op Zoom 13,5 pt.; 5. Kweekschool B Etten 9,5 punt. 15 jaar en ouder: 1. St.-Gertrudis- lyceum Roosendaal 47,5 pt.; 2. Pro fessor Zeemanlyceum Zierikzee 39 pt.; 3 MMS Etten 31,5 pt.; 4 Kweek school A Etten 29,5 pt.; 5. Land- bouwhuishoudschool Zierikzee 22 pt.; 6. Openbare Ulo Zierikzee 18 pt.; 7. Kweekschool B Etten 14,5 pt.; 8. Chr. Ulo Zierikzee 14 pt. Jongens 12-13 jaar: 1. St. Norbertus- lyceum Roosendaal 20 pt.; 2. RHBS Bergen op Zoom 16 pt.; 3. Ambacht school Bergen op Zoom 10.5 pt.; 4. Zeeland Sport is de promotiestrijd om een plaatsje in de hoofdklasse uitstekend begonnen door met 32 van het bezoekende Amstel uit Am sterdam te winnen. Beide ploegen speelden kennelijk onder de druk der omstandigheden, want van goed spel was geen sprake. In het veld wogen de ploegen bovendien goed tegen el kaar op, doch de Vlissingse dames bleken iets beter in het afwerken en dat gaf tenslotte de doorslag. Rie van Zweeden gaf Zeeland Sport de leiding, doch al spoedig lag de ge lijkmaker achter Matty van Schaik. Nog voor de rust echter zorgde Le- nie Minderhoud opnieuw voor een voorsprong (21). Ongeveer tien mi nuten na de hervatting kon Amstel door een blunder in de Vlissingse verdediging nogmaals gelijk maken, doch dadelijk daarop scoorde Rie van Zweeden met een prachtig schot in de uiterste bovenhoek (32). Amstel trachtte nog de bakens te verzetten doch slaagde daarin niet. De veteranen van Vlissingen speel den een voetbalwedstrijd tegen de ploeg van de Antwerpse scheidsrech ters. De oude glorie van de roodwit- ten bleek te sterk voor de Belgische arbiters, die voor de rust nog goed stand wisten te houden en de achter stand konden beperken tot 21. Na de thee kwamen zij er echter niet meer aan te pas, terwijl de voorhoede van Vlissingen nog zes maal de roos trof. Het einde kwam dus met 81. Na afloop was er een gezellig sa menzijn in het clublokaal van Vlissin gen. Vier Nederlandse amateurs zullen deelnemen aan de jaarlijkse Man-inter national, een internationale wedstrijd op het eiland Man, die over plm. 180 km zal gaan en op donderdag 19 juni wordt gehouden. In overleg met de sportcommissie van de KNWU zijn de volgende ren ners aangewezen: J. Hugens (Hoensbroek), P. Rentmeester (Yerseke) A. van Houwelingen (Sassenheim) en C, Moonen (Maastricht). St. Joan Bergman Ulo 9 pt. Jongens 14 en 15 j.: 1. St. Norber- tuslyceum Roosendaal 29 pt.; 2. St. Joan Bergman Ulo 20 pt.3. Am bachtschool Bergen op Zoom 15 pt. 4. RHBS Bergen op Zoom 13 pt.; 5. O.L.Vr ter Duinen Ossendrecht 8 pt. 16 jaar en oudêr: 1. Kweekschool Breda 35 pt.2. Kweekschool Ouden bosch 34 pt.; 3. St. Norbertus lyceum Roosendaal 32 pt.; 4. St. Wïllibrordus College Goes 16 pt.; 5. Professor Zee man lyceum Zierikzee 15 pt.; 5. O. L. Vr. ter Duinen Ossendrecht 15 pt.; 6. Ambachtschool Bergen op Zoom 7 punten. Bij de prijsuitreiking werd dank gebracht aan de vele medewerkers die deze sportdag tot een groots eve nement deden uitgroeien. THOR had daarin een zeer groot aandeel. Onder grote belangstelling werden de tippelaars van de avondvierdaag se te Oostburg, op de laatste dag door de muziekvereniging de Harmonie af gehaald en gebracht naar het gemeen telijk sportveld aan de Tol, waar de prijsuitreiking plaats vond. Deze prijsuitreiking, die werd ver richt door wethouder Geuze, beteken de tevens het einde van de zeer ge slaagde avondvierdaagse, waaraan de laatste dag tevens een schoolwandel tocht was verbonden. Daaraan namen in totaal 7 scholen met 225 kinderen deel. De groepsmedailles bij de senioren konden worden uitgereikt aan de groepen De Eenhoorn en de Techni. sche School. Bij de schoolwandeltocht over 10 kilometer telde men geen en kele uitvaller, zodat alle 225 kinde ren een schooldiploma kon worden uitgereikt. De strijd om de wisselbeker was dit jaar bijzonder scherp, hetgeen wel blijkt uit het puntenverschil dat tus sen de nummers 1 en 2 slechts één enkel puntje bedroeg. De uitslag was hier: 1 openbare la gere school te Cadzand 129 pnt; christelijke lagere school te Oost>burg 128 pnt; 3 openbare lagere school te Oostburg 125 pnt; 4 Koningin Wilhel mina Lyceum 122 pnt; 5 r.-k. lagere school, Oostburg 114,5 pnt; 6 openbare lagere school. Zuidzande 113,5 pnt; 7 r.-k. lagere school, Oostburg 110,5 pnt. Zeeland Sport is de promotiestrijd om een plaatsje in de hoofdklasse uitstekend begonnen door met 3-2 van het bezoekende Amstel uit Am sterdam te winnen. Rie van Zweeden gaf Zeeland Sport de leiding, doch al spoedig lag de ge lijkmaker achter Matty van Schaik. Nog voor de rust echter zorgde Lenie Minderhoud opnieuw voor een voor sprong (2-1). Ongeveer tien minuten na de hervatting kon Amstel door een blunder in de Vlissingse verdediging nogmaals gelijk maken, doch dadelijk daarop scoorde Rie van Zweeden met een prachtig schot in de uiterste bo venhoek (3-2). Te Hulst vond een serie wedstrij den plaats tussen de juniorenelftal len van de v.v. Hulst ,en de junioren van r.-k. VES uit Oudenbosch. De gastheren lieten er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was, want de blauw-gele-toekomst won alle 7 gespeelde wedstrijden. MARIE POISSONNIER uit Schoon- dijke heeft tijdens selectiewedstrij den in België de 800 meter voor da mes gewonnen. Zij liet de uitste kende tijd van 2.18.4 voor zich af drukken en dat betekent een nieuw Zeeuws record. DE VETERANEN van Vlissingen speelden een voetbalwedstrijd tegen de ploeg van de Antwerpse scheids rechters. De oude glorie van de roodwitten won met 8-1. Het Haagse Vlug en Lenig or ganiseerde ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan een natio nale wedstrijd met een klein, maar select programma. Het werd een atletiekmiddag, die vele hoogtepunten telde en zui delijke successen opleverde. Allereerst de verbetering van het Nederlands record op de 4 x 800 me ter, door een PSV-ploeg, bestaande uit de lopers Hendriks, Van den Broek. Van Dorst en Haus, die met een tijd van 7 min. 42.7, 7.6 seconden onder het oude record van de Trek vogels Verweij, Van Kreuningen, Blankenstein en Slijkhuis bleven. Henk Haus als slotloper was met zijn 1.50.6 de snelse. Over het algemeen hebben de kan didaten voor de Europese kampioen schappen in Stockholm zeer goede prestaties geleverd. Henk Visser, bijvoorbeeld, sprong 7.83 meter en plaatste zieh hierdoor ana de top van de Europese ranglijst 1958. 7.47 was zijn eerste sprong, 7.83 de tweede, toen volgde een foutsprong en daarna 7.37 meter waarna hij niet meer deelnam. Corrie van den Bosch, Nederlands recordhoudster kogelstoten, zegevier de bij het kogelstoten met 13.08 m. Het beslissende moment in de voet balwedstrijd DOS-Enschede te Nij megen die door DOS met 1-0, na verlenging, werd gewonnen. De Utrechtenaren werden daardoor landskampioen. We zien hier de bal in het Enschedese net vliegen. Op de sprint bij de dames was Fina van Kuik, nu Hannie Bloemhof had afgeschreven, oppermachtig. Zij won de 100 meter in 12.sec. Scherpe tijden Bij de heren leverden Hans Smit en Aad van Hardeveld een scherpe tijd op de 100 meter. Beiden noteerden 10.7 sec. tot nog toe de beste pres tatie van dit jaar. Eef Kamerbeek, die verleden week het Nederlands hordenrecord tot 14.4 sec. terugbracht, won nu zonder dat er maar een vleugje wind over de sintelbaan stond in 14.7 sec. vóór Eef Boere in 14.9 sec. Meindert Blanken stein behaalde een duidelijke zege op de 1500 meter in 3 min. 50.7 sec. De Amsterdammer Harry Jansen, die aanvankelijk de kop nam, werd twee de en Joep Delnoye uit Maastricht stelde teleur met zijn 3.55.6. Zuidelijk duel De 3000 meter werd e-en strijd tus sen Hein Cujé en Wim Roovers. Tot 2000 meter speelden Henk Viset en Sjoerd Koster nog mee, maar de Zaterdagmiddag werd de door de supportersclub De Zwaluw te Zuid dorpe uitgeschreven kermiscours ver reden. Er was flink wat publiek. Dertig coureurs verschenen aan de start. Het 70 km lange parcours be stond uit 14 ronden. De uitslag luidt: 1. Schrauwen (Ossendrecht) 70 km in 1 uur 56 min.; 2. Deegens (Mid delburg); 3. Jochems (Rijsbergen) 4. op 5 min. Van Dongen (Made); 5. v.d. Kloot (Zundert)6. v.d. Vijver (Axel); 7. Ferket (Hulst); 8. Felius Kattendijke)9. Wieles (Terneuzen) 10. Boonman ('s Heerenhoek). daarop volgende scherpe sprintjes van Cujé en Roovers waren voor hen te veel. De aanval van Roovers, 300 meter vóór de eindstreep werd door Cujé afgeslagen en hjj wist op het laatste rechte stuk nog iets uit te lo pen. Zijn tijd, 8 min. 18.2 sec. was een verbetering van zijn beste per soonlijke prestatie, evenals de 8.21.8 van Roovers. In stralend zomerweer en met grO' te publieke belangstelling werd zater dagmorgen op de boulevard te Sche- vemngen met een klassementsproef voor alle deelnemers de 7e Scheve- ningen - Luxemburg - Scheveningen rit besloten. De totaaluitslag luidt Algemeen winnaar superklasse W. Tak (Bloemendaal) en A. Hilarius (Wassenaar) Mercedes 300 SL 0 straf- punten (perc. 571.06). Algemeen winnaar sportklasse P. R. Schous en J.H. de Vries (Haarlem) met M.G. 0 strafp. (perc. 586.56). Damesprijs mej. D. v. Strien (Heem stede) en mevr. A. Hulsker (Rotter dam) 0 strafp. (perc. 630.16) met Fiat 600. Mixed prijs superklasse hr. en mevr. Van der Werff-den Hartog (Den Haag) Volkswagen 0 strafp. (perc. 611.18). Mixed prijs sportklasse hr. en mevr. Gillissen - Rossinskaja (Rotterdam) Volkswagen 0 strafpt. (perc. 594.25). Clubteam prijs 1 RAC West 1 met de equipes Hardebelt - Vader, De Wild - De Wild, Den Ouden - Polder man 0 strafp. 2. RAC West Den Haag 1 en 3. KNAC 1. Merkteam prijs Peugeot III met de equipes Berkman - Elshout, Zonne veld - van den Berg en Eykelboom- van Weezei 0 strafp. „De Friezen" gaven een grote jubi leumschieting ter viering van het feit. dat hun voorzitter de heer Fr. Stey- aert door de Koningin was benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Er was een officiële ont vangst ten gemeentehuize, waar de burgemeester de jubilaris toesprak. Toen begon de schieting, waarbij op twee wippen werd geschoten. Op de beide hoogvogels werd als extra herinnering een beker gegeven. Zil werden afgeschoten door de heren Urb. Heyens, van Graauw en K. Mid delkamp van Kieldrecht. HANDELSDAGSCHOOL Voor het eindexamen Handelsdag school 4-jarige cursus slaagden de volgende leerlingen: J. v. Dorsselaer, St.-Jansteen; H. Hageman, Clinge; H. Mangnus. BoscMkapelle; G. Maes- sens, St.-Jansteen; J. Remyn Osse- nisse; J. Rombout, Hulst; C. de Rooy, Graauw; J. Sey, Axel. Te Roosendaal slaagden voor de middelbare handelsdagschool R. Coens te Aardenburg en J. Huige te Lewe- dorp. ONDERWIJZERES Aan de r.-k. meisjeskweekschool ,,St. Antonius" te Dongen zijn de vol gende kandidaten geslaagd voor on derwijzeres: de dames M.E. v.d. Avoird, Oosterhout, A.M.B. Beekho ven, Chaam; A.C.M. van Beek, Tete- ringen; M.C.H. Bees, Dongen; B.E. Every, Aruba; H.A.M. van Genk, Dorst; C.A.J.L.M. van Hees, Alphen; N.-Br,; Chr. M. Hermie, Aardenburg; A.H.M. Jacobs, Gilze-Rijen; C.E. Janssen, Breda; J.E. Krols, Breda; A.Th.M. Luijben, Oosterhout; W.J. Mathijsen, Udenhout; A.A.M. van Nimwegen, Teteringen; D.M.Th. Pee- ters, Dorst; J.A.E. v.d. Put, Alphen, N.-Br.; M.P.H. Timmermans, Gilze; Y.M. Timmermans, Dongen; A.A.M. Vrienten, Dongen en A.M.C. Wouters Gilze. M.M.S. TE HULST Voor het eindexamen voor de Middelbare School voor meisjes met 5-jarige cursus slaagden aan het Jan- senius-Lyceum te Hulst, de dames; E. Casteels, Axel; T. Geerards, Koe wacht; L. d'Hondt, Hulst; T. de May er en I. Picavet, Hulst. M.M.S. Aan het St. Gertrudislyceum te Roo sendaal is geslaagd voor MMS Pau- lien Pieters te Roosendaal. GOES, 16 juni. Exportveiling. Kruisbessen 64.70—66,20, Aardbeien per doos I 26—34, II 18—28, afw. 18— 23; aardbeien per kg. I 96110, II 71 —119, afw. 55—92. Groenten: kropsla A I 34, All 3, bloemkool AI 30—38, All 30, BI 22— 32, BII 27, afw. 1328. komkom mers AI 44—47. B: 3840. wortelen 52, kroten 1421, radijs 2, rabarber 1621, peulen 180, groene sav. kool 79, tuinbonen 46, spinazie 735, vroege aardappelen grote 3739, id. drielingen 3235, idem kriel 26. KAPELLE, 16 juni Exportveiling van groene kruisbessen 69.4072. aan voer 8 ton. Aardbeien voor industrie zonder dop: Regina 127, mach fruh- ernste 129, madame moutot 95; af wijkende aardbeien 93. Totaal aanbod 7 ton. Aardbeien per doos van 250 gram. totaal aanbod 110.000 doosjes. Regina 1 2332; 2 1925, mach. fruh- ernste 1 2332, 2 2123, sengana 1 2432, 2 1924; deutisch evern 1 24- 31; 2 19—25; climax 1 26—31; 2 22— 25; madame moutot 1 2427! 2 22 25; madame lefebre 1 2326; 2 17 23; bowa 1 24-34; 2 21-26; Aardbeien in chips per kg (met dorp) 1 92105; 2 7096, afw. 45—75, totaal aanbod 10 ton. Kersen per doos van 250 gram early rivers 2 44, 2 per kg. idem f 1.60 Groentenveiling: kropsla 3-5,5, bloem, kool 1315; boskroten 1726; rabar ber 21; komkommers 17-41; Aardap pelen nieuwe oogst 1 36—39, oude oogst afw. 14. Vandaag werd de eerste veiling ge houden van aardbeien voor de indu strie. Hiervoor werd f 1,27 tot f 1,29 per kg betaald. Dit is belangrijk meer dan op het ogenblik betaald wordt voor de beste kwaliteiten aardbeien in doosjes. Hiervan was heden ook een zeer groot aanbod. In verband met het prijsverschil ten opzichte van de industrie-aarbeien wordt verwacht dat het aanbod van aardbeien voor verse consumptie zeer vlug zal gaan afnemen en dat het aanbod voor de industrie een snelle stijging te zien zal geven. Overigens is het weer op het ogenblik wel bijzonder ongunstig voor de aardbeien. Er is zeer hard gebrek aan regen en indien deze niet spoedig mocht komen rekent men op vele bedrijven op het praktisch mis lukken van de oogst van late aard beien. ROTTERDAM, veemarkt. Aan voer in totaal 2045, vette koeien en ossen 1231, varkens 814. Vette koeien le kw. 3,00-3,30, 2e kw. 2,75-2,90, 3e kw. 2,50-2,70, varkens 1,72 1,70 1,68 per kg. Vette koeien, aanvoer iets ruimer, handel traag, met teruglopende prij- ben, prima's boven notering. Varkens (lev. gew.), aanvoer ruimer, handel kalm, de prijzen van vorige week konden zich vooral bij afloop met moeite handhaven, enkele prima exemplaren boven notering. TERNEUZEN, 16 juni Sla A2 3-6,70, bl.kool A2 11-15, B2 10-20, C2 10, afw. 10-11, witte komk. A 41-45, B 31-39, peen 2 37-41, kroten 20-25, uien 6-9, eerstel. 1 38-47, 2 18-42, kr. 13-32, and. 11-24, asperges 78-1,68, princ. bonen 2.51. peulen 1,32-1.56, sav. kool 10-16, rabarber 20-25, torn. A 1.37-1.41. spitskool 13-14. aardbeien p. doosje deutsch evern 1 17-24, 2 12-17, climax 1 22. regina 1 16-35, 2 11-26, afw. 12, aardbeien koude grond, mad. frulfernte 1 16-25, 2 13-15, 9engana 1 17-24, 2 17, yden 1 19-25. 2 16 aardb. afw. p. kg 45-70, kersen 1.60-1.68, kruisbessen 2 32. Konstanz 415 (-4), Rheinfelden 314 (-5), Breisach 258 (-16), Straatsburg 346 (-17), Maxau 536 (-20), Mannheim 413 (-29), Mainz 371 (-15), Bingen 277 (-10), Kaub 311 (-17), Trier 157 (-5), Koblenz 312 (-2), Keulen 306 (+13), Ruhrort 504 (+80), Lobith 1102 (+22), Nijmegen 870 (+14), Arnhem 882 (+13), Eefde Mssel 389 (-^5). De venter 285 (onv.i, Monsin 5550 (+20), Visé 4995 (+13), Borgharen 3960 (+30), Belfeld 1098 (-21), Grave be neden de sluis 465 (-10).

de Stem | 1958 | | pagina 3