Hulst viert feest rondom herstelde Basiliektoren Geef mij maar Nescafé de lekkerste half zware shag Nieuwe Pellenaars-show „;i3.50 iagUaü Pextent Nescafé Diocesane vrouwelijke bij studie van neger K.A. helpt •studente Woningbouw te Goes Nescafé erd Durg IF Spel van drs. Lockefeer hoogtepunt juliprogramma Ruzie met i KNWU I Ik ga niet Bezwaren tegen uitvoerder Hulp" ruim 3 uiti ■erko De laatste klok getakeld en geplaatst RANDSTAD HOLLAND WONINGEN Lichting van de Corale5 Een zittend leven? naar zen daag 3 TWEEDE BLAD DONDERDAG 12 JUNI 1958 Meisje vermoord in heide te Kalmthout Werk verloopt naar wens Prof. Th. Bours sprak over plicht om de missie te steunen Doorgaan Conclusies Capituleren ner der arron- vele belang- IV. Thöne ge- Thöne, die as, werd, zoals d. i, dat mr. Thö- in een klein leine rechtbank k te weten, wie voorts de inte- t gezin," zo zei •na hij ook me- ar beide zoons resident richtte aders van mr. wens ooit, dat voortreffelijke de de rechter- vader heeft gé- openbaar mini» ier van justitie, een felicitatie». >p, dat met de Thöne een wens i vervulling is tiller voerde heit ;riffie, waarna in de bake, mjF, sen woord VWÏ1 ie rlchttte. I gaderde de ver alp" onder voor- J.A. Dumon Tak. cretaris-penning- verslag zij het De hulp. die op tiling der vereni- >estaat in finan- ie opleidingskos- n kinderen van itoffers, bedroeg 1956 14.290.— de oprichttni in met rond 129 000 het accountan' Hermans, de na ds-s45 - - lechar'gei en vcor er. in de rubriek ste prijs kreeg. iders, die eerste ijn: I Schilderen: lelburg; tekenen: jen; boetseren en de Bliek, Sas van gitaren: N. P. polder; klokken: ludekerke. ing, r..B, projectie: W. delburg: vieuwer: gewone metaal- soyen, Goes. :rkgeen eerste ind werken, haak- W. Minderhoud, C: A. Jager-Stout- kantwerk: mevr. ees, Schoondijke: k: mej. K. C. da P. Bosdijk, Mid- -nevr. Notebaard- rg; L. Viergever, ilieba, Vlissingen. spoorwegbouw: Goes (medaille sningin)zeiljach- Hartman, Middel- n: P. Akkerman, n in flessen: M. ssingen; hoogaar- Marijs. Vlissingen; aout, Vrouwenpol- H. Bakker, Vlis- fantasieën: J. P. n met miniatuur- e Vos, Middelburg !r Poorte" en A. tirg met sieraden. ten tie) vJDA lid van de zee, 14 j- Iectro: The sun alö° hambra: Het schaap uxor: Testpiloot m ion. Vlaamse Opera ssers. (Advertentie) wereld merk voor reiswekkers (Van onze speciale verslaggever) De laatste klok, de 550 kilogram zware „Cornelius Jansenius", kreeg zijn plaats in de basiliektoren van Hulst. Over een kleine maand, op zaterdag 5 juli, zal de klok, tezamen met de 35 anderen, klanken strooien over het oude vestingstadje. Een grote wens is daarmee in vervulling gegaan. Want reeds in 1930, toen de Hulster gemeenschap het 750-jarig bestaan van het stadje vierde en de gehele bevolking in een feestroes dook, reeds toen wer den de eerste guldens in de collectebus geworpen om Hulst te geven wat het zo graag bezat, een gloednieuwe beiaard, die zyn vrome en vrolijke lie deren aan stad en streek zou schenken. De wens van de beiaard is nu een feit, want na drie weken noeste arbeid hingen de klokkenbouwers van de firma Petit en Fritsen de laatste klokken in de toren. Wat zij nu, zestig me ter boven de begane grond nog moeten doen. is routinewerk. De klavier cabine moet nog worden gebouwd en daarna komen nieuwe vakmensen, die alles afweten van de elektrische apparatuur voor het speelwerk. .,Ik zou u waarachtig niet durven zeggen hoeveel klokken ik in mijn leven gemonteerd heb in het frame", zo zei Marinus Graat, een man van 51 jaar, de aanvoerder van de groep van Petit en Fritsen. „Ik durf wel te vertellen, dat Hulst geen enkele technische moeilijkheid heeft opgele verd. Het klimmen naar de toren spits is een koud kunstje. Natuurlijk, het is een karwei om de zware en lichte klokken naar boven te take len, maar ik heb reeds zo dikwijls de leiding gehad over zulk werk. dat er praktisch niets meer fout kan lo pen". Sjaak van Leeuwen en Hendrik van Brussel, eveneens van de Arle- Rixtelse firma beaamden hetgeen Marinus Graat vertelde. Het was al lemaal even prettig en vlot verlopen. Dat meende ook Guust Ferket, 'n in- £)E Randstad raakt zo overbevolkt, dat men eigenlijk geen uitweg ziet hoe men de mensen er kan laten wonen, ter school kan laten gaan, ze rustig en veilig kan ver voeren van en naar het werk. Er wordt heftig over gedebat teerd, geschreven en gecongres- seerd. Laten we er ons, hier in het zuiden niet al te druk over maken. Want ze luisteren daar toch niet naar ons. We weten hier nu al enige eeuwen, dat ze daar in Holland al les beter weten. Nu gaat het erom wat men onder de „Randstad Holland" wil ver staan: de vierhoek Amsterdam- Haarlem-Den Haag-Rotterdam of alleen maar Den Haag-Hoek van Holland-Rotterdam. We geloven, dat het nu hoofdzakelijk gaat over dit laatste gedeelte van de rand stad. Rotterdam gaat rustig door met zijn plannen. Het doet zichzelf uit groeien tot de Europa-poort of zo als de Engelsen (in jaloezie over de positie van Engeland in de scheep vaart) zeggen: Europa-haven. Het gehele gebied groeit vol met scheep vaartwegen, scheepswerven, inter nationale olie-installaties en de daaraan onmiddellijk verbonden in dustrieën. En eigenlijk durft nie mand ze tegen te houden. Land- en tuinbouwgronden worden opge slokt, bloemen-, fruit- en groenten- tuinen worden samengedrukt en de regeringsstad Den Haag wordt over spoeld door werkende „gewone" mensen. Vanuit Den Haag klinken vooral de noodkreten. Het is maar gelukkig voor de THS-stad Delft dat er een tweede THS in Eindhoven is opgericht en al aardig groeit. En als die groei doorgaat, zal het geen tien jaar weer duren, of een derde THS er gens in Overijssel zal grote kans maken. In verband met al die ang sten nemen de voorstanders daar Ui Holland van een grote spreiding van de industrievestigingen toe. Men gaat in Den Haag nu luiste ren naar de voorstellen om de ..Hollandse" industrie te spreiden naar het zuiden langs het Volkerak en naar de Westerschelde toe. Het zal er heus wel van moeten komen en van Willemstad tot Os- sendrecht zal men er zich op moe ten voorbereiden. Maar heus, dan zijn ze er nog niet. Men zal ook de regeringscentra moeten spreiden. Werkelijk geen nieuw denkbeeld, in 1958 uit sommige verlichte geesten ontloken.... wel neen in 1946 waren er omtrent dit onderwerp al voor stellen. Juist om de moderne vor men van oorlog tussen Oost en waarvan we helaas de moge lijkheid niet kunnen wegcijferen. Daarom: weg met het ministerie van Oorlog uit Den Haag. Onder gronds moet dit gelegerd worden aan de boorden van Waal en Maas Weg daar met het Hoog Militair Gerechtshof en de Hogere Krijgs school.... naar de provincie met die instelling. De gebouwen blijven dan in Den Haag heus niet leeg staan en de 1500 huizen, die dan vrij ko men, zullen welkom zijn aan de tienduizenden, die daar nu een wo ning zoeken. Misschien komt er dan los van de „Haagse sfeer", hij onze krijgsoversten wel een jeugdiger en moderner geest ten aanzien van le ger en vloot. B. o. Z. ir. J. gTATISTIEKEN peilen op geregel de tijden de stand van de wo ningnood in ons land.. Het gebeur de op 30 juni 1956 en nu weer op I januari 1958. Daaruit blijkt dat er op laatstgenoemde datum nog rond 151.000 woningen tekort wa ren. In anderhalf jaar tijds is het tekort met ongeveer één vijfde in gelopen. Als dat zo doorgaat, zou het dus nog zes jaar duren, alvo rens het tekort geheel gedelgd is. Maar onder extra krachtsinspan ning zal het zo niet doorgaan, want de geboortenpiek van vlak na de oorlog gaat nu doorwerken tot aan de huwbare leeftijd en dan ontstaat er nog grotere behoefte aan wonin gen voor jonge gezinnen. Intussen zijn er al 208 van de ongeveer 1000 gemeenten in ons land, die bevrijd zijn van de grote volksplaag. Echter wonen er slechts 7 procent van het totaal aantal inwoners. Het gunstigst staat er volgens de statistiek Zeeland voor, waar reeds 60 van de 101 gemeenten (met 55 procent van de bevolking) vrij zijn van woningnood. Een veel minder gunstig cijfer heeft Noord-Brabant: II van de 142 gemeenten (3.2 pro cent van de bevolking huisvestend) Laatstgenoemde provincie staat na Zuid-Holland en Utrecht bovenaan wat het statistisch woningtekort aangaat. Met 18.600 woningen be draagt het 6.1 procent van de wo ningbehoefte, terwijl het landsge- middelde slechts 5.4 procent be draagt. Zuid-Holland houdt de top met 6.7 procent, Zeeland staat on deraan met slechts 0.9 procent (700 woningen). De toelichting wijst er intussen nadrukkelijk op, dat bij de bepaling van het statistische tekort geen re kening is gehouden met enige wo ningreserve noch met de kwaliteit van de woningvoorraad. Krotten zijn dus meegeteld als woningen. Er moge al veel bereikt zijn op het gebied van de woningbouw, de cijfers roepen op tot voortdurende en zo mogelijk verhoogde inspan ning. We zijn er nog lang niet! Drie weken lang werkten vier man aan het hangen van de 36 klokken in het frame. Geheel links op de foto Guust Ferket, vervolgens Marinus Graat, Sjaak van Leeuwen en Hendrik van Brusselde bouwers. woner van Hulst, die de vaklieden met zijn werkkracht terzijde stond en die daarmee 'n ervaring rijker werd. Sjaak van Leeuwen klom voor de aardigheid op het frame van de bei aard en las wat er op de verschil lende klokken zoal gegoten werd. ..Kijk eens", zei hij en hij wees naar de ..Cornelius Jansenius". ,.Dit is dus de zwaarste klok. Zij is daar omtrent 550 kilo. De ..Polenklok" is de tweede zwaarste en woegt onge veer 450 kilo. Op de derde klok staat een heel verhaal". Sjaak las het. Bij de viering van het feest tot herdenking van het 750-jai-ig bestaan der stadsrechten in augustus 1930 is door de burgerij het eerste geld bij eengebracht voor het tot stand ko men van deze beiaard". ,.Ik vind leiok wat op de klokken van de omliggende gemeenten staat", vervolgde Sjaak en hij las de .rijmpjes. „Clingeling, geschonken door de gemeente Clinge". „Hontenisse zond mij hier, nu breng ik hier vertier". „Vereend in alle noden heeft Graauw mij aangeboden". ..Dank Vogelwaarde, dank, van u krijg ik mijn klank". gebruikname van de beiaard. In gro te lijnen is het programma kant en klaar. ,,De feesten", zo vertelde de heer Loof, „zullen zaterdag 5 juli om drie uur officieel geopend worden. Om half vier brengt de harmonie een serenade, terwijl om vier uur de beiaard voor de eerste maal wordt bespeeld. Om vijf uur zorgt de Ko ninklijke Stedelijke Harmonie voor een concert, terwijl om zeven uur een concert wordt verzorgd door de jeugddrumband Thalia Tremola uit Axel. Kort na acht uur (het moet wat donker zijn!) volgt de eerste op voering van het openluchtspel, dat tegen de gevel van 't stadhuis wordt opgevoerd, als titel ..Torenspel" draagt en in elkaar is gestoken door drs. Louis Lockefeer. Het „Torenspel", waarin de rijke historie van Hulst wordt verweven zal een hoogtepunt zijn van het feest programma. Zondag 6 juli is er nadat een H. Mis van dankbaarheid voor het to renherstel is opgedragen, om twaalf uur opnieuw beiaardspel. Om twee uur begint vervolgens een concert door Semper Gaudete uit Clinge. waai-na om drie uur een kinderop tocht plaats grijpt, gevolgd door kin derspelen. Om half zes opnieuw bei aardspel, om zeven uur een concert door de Verenigde Vrienden uit Sas Van Gent, waarna voor de tweede maal de opvoering van het open luchtspel. Maandag 7 juli is er om half vijf (ter gelegenheid van de markt!) bei aardspel. om zeven uur een concert van de Stedelijke Harmonie en ten slotte de derde en laatste opvoering van het „Torenspel". In aansluiting op deze feesten wordt op 12 en 13 juli een accor deonconcours georganiseerd. Daar voor hebben zich reeds 200 deel neemsters en deelnemers gemeld. Hulst is dus wel van plan zijn her stelde toren te vieren. Toren feesten Terwijl de beiaardbouwers hun werk voortzetten was de heer J. C. Loof, de secretaris van de stadsto renfeesten druk bezig met het in el kaar zetten van het feestprogram ma, dat op 5, 6 en 7 juli zal plaats grijpen ter gelegenheid van de in- (Advertentie) De 23-jarige verpleegster Maria van Steensel u t Kalmthout (B.) is op de Kalmthoutseheide om het leven ge bracht door een tot nu toe onbekende dader- Een Antwerps echtpaar, dat de afschuwelijke daad ontdekte, trof het meisje nog levend aan en heeft de dader zien vluchten. Eer echter dok ter en politie gewaarschuwd konden worden, was het slachtoffer overle den. Het meisje, dai /door messteken in de hals gedood is, genoot in de paro chie Achterbroek, waar zij woonde, en in het St. Elizabethgasthuis te Ant werpen, waar zij werkte, een bijzon der goede reputatie. Noch haar huis genoten, noch haar vriendinnen wis ten dat zij kennis met een jongeman had aangeknoopt. Men vraagt zich dan ook af, wie bij een dergelijke daad belang kan hebben gehad. Op weg naar de plaats van het dra. ma heeft een der politiemensen een fietser ontmoet. Toen hij deze maan de tot stoppen gaf de man daar geen gehoor aan. Een achtervolging haal de niets uit, omdat de politieman, die een taxi had weten te bemachtigen, tijd verloor voor een gesloten over weg. Hij kon evenwel een vrij nauw keurig signalement van de fietser opgeven. 99 99 Sinds gisteren zijn bergingsvaar tuigen, een bak en een hefbok van het bergingsbedrijf van den Akker weer begonnen met het „schuren" van stroppen onder de vlak voor de boulevard van Vlissingen gezonken coaster „Corale". Het aanbrengen van de stroppen onder het schip, nood zakelijk voor de definitieve berging, is een zeer tijdrovend werk en kan alleen uitgevoerd worden bij gunstig tij en goede weersverwachtingen. Het bergingswerk verloopt echter volgens wens, zodat binnen niet al te lange tijd overgegaan kan worden tot het lichten van de Corale". Daar dit dus in het vakantie-seizoen valt zal het aan belangstelling van het publiek niet ontbreken, temeer daar men thans in de gelegenheid is een ber ging van zeer nabij circa 50 meter uit de wal gade te slaan. (Advertentie) Nescafé is niet te evenaren: in de kop geeft Nescafé de lekkerste koffieDat bewijzen geur, kleur en bovenal... smaak! De katholieke actie voor de vrouw, uit het diocees Breda, heeft het plan, geld bijeen te brengen voor de studie van het Afrikaanse meisje uit Basuto-land Mary Joice Mabuza. Hierbij is men van het standpunt uitgegaan, dat het meisje, wanneer ze haar studie voltooid zal hebben een be langrijke invloed zal kunnen uitoefenen op de verdere ontwik keling van Basutoland. Om de noodzaak van dit plan nog eens extra te onderstre- vrouw in het diocees Breda gisteren in Breda hield de vele pen, werden op de studiedag, die de katholieke actie voor de moeilijkheden in de missie van Afrika nog eens nader be licht door prof. Th. Bours, uit Roermond. In zijn inleiding wees prof. Bours erop, dat wij blanken een ereplicht hebben tegenover de onontwikkelde gebieden. De bewoners van deze ge bieden hebben er recht op, dat we hen helpen. De Kerk moet de moe der zijn van alle volkeren en wij mogen niet denken dat de missie iets aparts is, want zij staat midden in het hart van de Kerk. Vroeger wisten deze mensen niet beter en beschouwden zij de ellende waarin zij leefden voor normaal. Dit is echter in de laatste jaren sterk veranderd. De mensen weten dat wij blanken hen uit de talrijke moeilijk heden kunnen helpen, dat het zelfs onze schuld is, dat deze mensen in bijna onhoudbare omstandigheden moeten leven. Het is gewoonweg om bang van te worden, wanneer men beseft, dat er van de tien wereldbe woners vijf ziek zijn, en dat 70 pro cent voortdurend in hongersnood leeft. In onze moderne wereld ver oordelen we de mensen uit de onder ontwikkelde gebieden omdat zij te lui zouden zijn -om te werken, maar we denken er niet bij na, dat deze men sen en door lichamelijk en door gees telijke gebreken, niet in staat zijn, te werken. Wij blanken zyn keiharde egoïsten, aldus professor Bours- Al te lang zijn deze mensen achtergesteld. Al- leen al om het feit, dat de bewo- MSON (Van onze speciale vei-slaggever) De Nederlandse gegadigden voor de Nelux-ploeg in de Tour hebben gisteren meegespeeld in de zonderlingste Pellenaars- show sinds jaren. Twee weken voor de Ronde in Brus sel van start zal gaan, haperde de regie van de Bredase ploegleider. De sportcommissie van de KNWU was hem vóór met de samenstelling van de Tour-ploeg. Het maakte Pellenaars zo kwaad, dat hij op klassieke wijze de armen hief en voor de zoveelste maal aankondigde niet naar de Ron de te gaan. Tegen fotografen en fil mers, die gekomen waren om de offi ciële Nederlandse afvaardiging voor het grote wieleravontuur te „nemen", zei hij kortaf: „Dit is de Tourploeg niet". Maar volgens de sportcommissie is het wel degelijk de Tour-ploeg. Zij stelde die zondag na een spoedver gadering vast en reed er inderdaad Pellenaars mee in de wielen. Die had van de bekendmaking een stunt wil len maken, voornamelijk ook van wege de publiciteit rond de profkoers, die hij zondag in Etten organiseert en waarvoor hij gisteren zijn „stal" had bijeen geroepen. Dieper verborgen koestert Pelle naars andere grieven. De sportcom missie heeft met name nog geen enkele afspraak met de Luxembur gers op papier laten zetten. Men wil de samenwerking en de verdeling van de winst vlak voor de start wel even regelen. contracten voor stayers-wedstryden, omdat hy zich, zoals hy zei, niet wenst te schikken naar de condities, die Gaul en zijn drie makkers op het laatste moment kunnen maken. En Pellenaars begreep, dat sportieve en financiële successen met 'n ploeg van deze samenstelling niet erg voor de hand liggen. Het was voor hem reden genoeg om (voorlopig) tebedanken. 99 99 De koudste zakenmensen van het gezelschap trokken inmiddels uit dat laatste reeds hun conclusies: Wagt- mans begon met het zoeken naar Ondertussen blijft hij niet bij de pakken neerzitten. Hij heeft op een KNWU-telegram boos gezegd, dat hij nog altijd wil praten, maar dan met het hoofdbestuur en niet met de sport commissie. Zoals zijn plannen giste ren waren, stond er ook een onder houd met Tour-directeur Jacques Goddet op het program. En hy gaat door met het vormen van nieuw kader. Veelbelovende ama teurs als de Ettenaren Toon van Steen en Frans Hofmans heeft hy al vriendelijk uitgenodigd eens te komen praten. Hij heeft er dus kennelijk nog wel zin in. Alleen zal hij willen vertrek ken met bepaalde garanties, die hem zelf gunstig uitkomen. Vermoedelijk had hij andere renners op het boekje staan dan de sportcommissie koos. Misschien heeft hij met name Leo v. d. Pluym en Daan de Groot (gis teren present) op het oog. Deze twee voerde de KNWU van de lijst af, na dat Klaas Büchli een lelijke brief over hen naar Nederland had ge schreven, aangezien ze er in de Dau- phiné Libéré de brui aan gaven. Büchli was overigens gisteren ook te gast bij Pellenaars. De Luxemburgers reageren niet. Het enige wat ze tot nu toe gedaan hebben is, dat ze een nog hogere prijs eisen voor ,.hun" Charlie, vooral na dat deze in de Ronde van Italië zo voortreffelijk fietste. Verder hebben ze het nieuws van Pellenaars weige ring vernomen en gezegd, dat het niet zo erg is, want dat ze ook de oud-wielrenner Jean Goldschmidt als ploegleider kunnen mee sturen. Dat is een nieuw gerucht. Als Pellenaars dreigement inder daad slechts als „theater" heeft ge diend, belooft het dus anders te lo pen dan hij zich had voorgesteld. Al gemeen is de opinie, dat de kloof tus sen hem en de sportcommissie niet meer is te overbruggen en dat, met de Tour in aantocht, of de een of de ander smadelijk zal moeten capitu leren. ners uit de onderontwikkelde gebie den van mening zyn dat de weste lijke beschaving en het christendom hetzelfde zyn, hebben de christenen de plicht hen niet teleur te stellen. Ze verwachten alles van ons. Is de hulp aan de onderontwikkel de gebieden .van onschatbare beteke nis, van groter belang is nog de mo rele en financiële steun aan de stu denten uit de onderontwikkelde gebie. den, die in West-Europa en Amerika studeren. Het zijn juist deze studen ten, die straks de belangrijkste func ties in hun land te vervullen krij gen. Het zwaartepunt van de commu nistische activiteiten ligt dan ook niet in Afrika, maar in de grote universiteitssteden Hoe groot de moeilijkheden zijn, waarmee de missionarissen te kam pen hebben, werd nog eens duidelijk aangetoond, door prof. Bours. In In dia moesten vijfhonderd grootsemi naristen hun lessen aan het groot seminarie staken, omdat er geen eten meer voor hen was. Wanneer we de ze wantoestanden toelaten, verliezen we de miljoenen mensen, die in de ze toestanden leven, voor de Kerk. „Het gaat", aldus spreker, „niet al leen om het heil van de Kerk, maar om het heil van de gehele wereld". Tot slot drong prof. Bours aan op materiële steun voor de onderontwik kelde gebieden. Bidden voor de mis sie is uitstekend maar we kunnen pas echt bidden, wanneer we ons in derdaad verheugen in de vooruitgang in de Kerk. Het ligt voor de hand dat deze vooruitgang slechts geboekt kan worden na grote offers. Na de inleiding van prof. Bours stond er voor de ruim zevenhonderd vrouwen uit alle delen van het dio cees, een heerlijke Brabantse koffie tafel klaar. In de middag sprak pa ter P. Suasso de Lima de Prado over de grote strijd tussen christen dom. communisme en islam. Achter het ijzeren gordijn studeren al sinds 1928 jongelui uit de missiegebieden. Zij dringen door in de sleutelposi ties van nationale en politieke bewe gingen, waardoor zij dus de gelegen heid krijgen hun landen in de rich ting van het communisme te stuwen. De katholiek moet steun verle nen aan de missie enkel en alleen omdat hij lid is van het ene mys tieke lichaam van Christus, dat de gehele wereld moet omvatten. Na deze inleiding toonde pater Suasso de Lima enkele films, over Afrika. De dag werd begonnen met een H. Mis in de kerk van de H.H. Pe trus en Paulus. Na een ontvangst in Concordia opende voorzitster N. Mol- Sinnige de vergadering met een kor te speech waarin ze het plan. om Mary Joice Mabuza te helpen uiteen zette. Vanmorgen zullen weer een groot aantal leden van de katholieke actie voor vrouwen uit het diocees Breda, een zelfde studiedag bijwonen. (Advertentie) Velen leiden een ongezond, onnatuurlijk leven. Gevolgen slappe werking der or ganen. onzuiver bloed, verstopping. Daar door ontstaan moeheid, hoofdpijn, puistjes, aambeien enz. HERBESAN kruidenthee bevat 14 verschillende Kruiden met eik een eigen heilzame werking en herstelt de natuurlijke functies van het lichaam. Verkrijgbaar bij apotheker of drogist f. 1.80 per groot pak, voldoende voor' maanden* Da voorzitter van de raad van Goes heeft tijdens een raadszitting meegedeeld dat G.S., gezien het be grotingstekort 1958. zich genoodzaakt zien voorlopig toestemming te wei geren tot verlening van subsidie voor de gereformeerde kerkenbouw. Bij het voorstel om de bouw van dertig woningen in plan zuid-oost voor een f 464.000.- te gunnen, maakten de ver schillende commissies bezwaar tegen de firma Broek, die met de uitvoe ring zou worden belast. De reden is, dat de commissies zich niet langer aan deze firma willen binden, daar de vorige dertig huizen drie maan den te laat werden opgeleverd. B. en w. toonden aan, dat hier sprake was van overmacht en dat er overigens geen gronden aanwezig waren om de firma te passeren. Na lang heen en weer gepraat werd het voorstel aan vaard. Er ontstond ook een discussie naar aanleiding van het voorstel van b. en w. om de onlangs opgerichte Goese woningbouwstichting bijna ze ven ton te lenen voor de bouw van dertig huizen aan de Bergweg, met (Advertentie) een gemiddelde huurprijs van f 87.- en dertig huizen in zuid-oost met een gemiddelde huurprijs van f 65.- per maand. Het voorstel werd uiteinde lijk toch aangenomen. Grondmin koop Vei-der besloot de raad tot aankoop van ga'onden van de erven Jutkam in zuid-oost voor ruim f 25.000.- en tot aankoop van grond voor het sportter rein van de wed. Suuriand voor f 45.000. Het voorstel tot wijziging van het uitbreidingsplan werd aanvaard. De heer P. van der Weele uit Zaandijk kreeg zijn aanstelling tot onderwijzer aan de openbare u.l.o.-school. Bij de rondvraag vroeg de heer van Riesen of het niet wenselijk was te protesteren tegen de vei-hoging van de veertarieven. In zijn algemeenheid vond men dit te vaag, ook omdat ver- betea-ing van de veea-dienst in het ge ding is. De heer de Munck vond zelfs, dat de Zeeuwsch-Vlaamse actie com promitterend was voor overig Zee land. Hij stelde voor zich te bepalen tot adhesie-betuiging aan de Kamers van Koophandel. Dit werd aanvaard. Nescafé is niet te evenaren: in de kop geeft Nescafé de lekkerste koffie! Dat bewijzen geur, kleur en bovenal... smaak!

de Stem | 1958 | | pagina 3