Jongeren antwoorden positief op nieuwe koers in onderafdelingen p Wit STEM-FEUILLETON Totale ledental stijgt Zwart o Spelregels gewijzigd i Wijziging van kweekschoolwet TOSCA GING NIET DOOR hoofdpijn Binnen de Katholieke Jeugdbeweging: DURE FOUT DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 11 JUNI 1958 Briefwisseling met bloemen... Minister Struycken op t.v. scherm Ike wil praten met Kroestjev 2)ocumentenJpel Jlodand door Emily Grant Nieuw kleurtje voor vliegtuigen Peronisten onrustig TV'RADIO'T V* RA DIO *T V* li. (Van onze verslaggever) Ongeveer zestigduizend jongens zijn lid van de Katho lieke Jeugdbeweging. Dit aantal stijgt, terwijl er verhou dingsgewijs onvoldoende geschikte leiders zijn. Hieruit spreekt duidelijk, dat de jongeren positief antwoorden op de nieuwe gedragslijn, die de KJB sedert kort volgt in al haar onderafdelingen. Wanneer men deze zestigduizend onderverdeeld ziet in de vier groepen verkennerij, patronaten longensclubs en gilde Jong Nederland, dan bewijst het respectieve ledental dat de belangstelling voor verkennerij en clubs het grootst is. Conclusie: de jeugd kiest zowel het gesloten als het open jeugdwerk. En al heeft het laatste op dit ogenblik de voor keur, het is twijfelachtig of dit van blijvende aard zal zijn. Jeugd en jeugdbeweging maken immers een kentering door en er zijn nog geen tekenen die erop duiden dat het gesloten jeugdwerk heeft afgedaan. patronaatswerk zeker niet aan be langstelling inboet. De jongens clubs, die zowel sport- als hobby- beoefening nastreven, zijn het nieuwe verlengstuk van het pa tronaatswerk. Zij zijn uit de oude patronaten voortgekomen en groeien naar een ver doorgevoer de zelfstandigheid. Ook hier ziet men dus een te gemoet komen aan de huidige in stelling van de jeugd. Zij aan vaardt dit alles met grote instem ming en vindt binnen deze orga nisatie jaarlijks nieuwe vormen. De centrale leiding steunt en sti muleert haar daarbij. Om geen onjuiste voorstelling te krijgen van de gang van zaken in de onderafdelingen: de verken nerij is over het algemeen DE grote trekpleister voor de jongen. Meer dan bij andere organisaties komt hij hier in aanraking met het „mannenwerk". Hij houdt er niet van, om ge drild te worden. Zijn drang naar avontuur, naar levensmogelijkhe den, die Baden Powell en Gilwell zo goed hebben aangevoeld, treedt naar buiten in zijn verlangen naar ontdekking. Dat ontdekken doet hij nuchter en praktisch, maar vaak zal 'hij zich ook onzeker voe len. Goede leiding is dus onont beerlijk. Niet alleen de natuurlijke aan leg van de jongen geeft richting aan zijn verkennersleven. Ook de mentaliteit spreekt sterk en is er bijvoorbeeld de oorzaak van, dat de animo voor het zeeverkennen zo groot is. Het karakter van het spel van verkennen is vanaf het ontstaan onveranderd gebleven. De spel regels tot voor kort eveneens. Maar niet zodra werden de interne verhoudingen stroef, of onmiddel lijk liet de staf de teugels vieren. Echter zodanig dat de vormende waarde bleef, maar de idee zich vrijer te kunnen bewegen bij de jeugd werd opgewekt. Deze maat regel heeft een zeer gunstige uit werking. Bij het land-, zee- en luchtverkennen vinden nu jon gens van onverschillig welke aard wat zij zoeken. De laatste tijd rijzen de zgn. zwarte dassen-patrouilles als pad destoelen uit de grond. Ze ont staan overal waar jongens het spel van verkennen naar hun eigen opvattingen willen beoefenen. Vanzelfsprekend is het echter, dat de leider deze „vrijbuitersgroe- pen" adviseert en ervoor waakt, dat zo'n patrouille de grondbe ginselen van het verkennen aan tast. Veel is er dit jaar geschre ven over het voor en tegen van de nieuwe KJB-koers in de ver kennerij. Van groot belang nu is de briefwisseling van ver kenners en voortrekkers met het hoofdcommissariaat. Er spreekt een warm enthousiasme uit. En nooit zal een leiding een beter inzicht van de reacties bij de jongeren kunnen krijgen, dan uit deze brieven. Men deelt er bevindingen en interne moeilijkheden in mee. Kritiek van buitenaf, op wat voor de schrijvers het hoogste ideaal is, wordt er heftig in weerlegd. Dit is het antwoord van de jon gen aan zijn leider. Een alles omvattend antwoord, dat le vensvatbaarheid en bloei bij de verkennerij bewijst. Na de laatste wereldoorlog heb ben ook de patronaten positi"' antwoord op het veranderde tijds beeld. Ook nu nog stelt de leiding hch tot taak de jeugd van de straat te houden. Lijkt dit thans moeilijker dan voorheen, dat ant woord wordt zó gegeven, dat het Pottenbakken is een van de meest creatieve vormen van handenarbeid, die op de jon gensclubs veelvuldig wordt be oefend. De vierde grote groepering in de KJB, het gilde Jong Neder land, verenigt in zich elke acti viteit, waaraan bij de jongen be hoefte bestaat. Het is een jongens gemeenschap, waarin vooral aan dacht wordt besteed aan zelfvor- ming. Ten aanzien van de verken nerij is er een nuance-verschil. Men werkt in groter verband. De leiding ziet het als een voordeel, om de interesse van de jongen vanuit de gemeenschap als geheel te kunnen opwekken. De sport wordt er ook veelvuldiger be oefend dan bij de verkennerij. Met de jongensclubs en patro naten bestaat dit verschil, dat er minder spelvormen zijn. Er leeft dus een eigen sfeer binnen dit gilde, waar de jon gens in vrijheid hun eigen spel kunnen spelen. Het is een ty pisch nationale beweging, een eenheid in verscheidenheid, omdat de methode afhangt van plaatselijke omstandigheden. Samenvattend kan men stellen, dat iedere jongen bij de KJB de kans krijgt zijn eigen aard en aan leg de vrije teugel te laten. Dat hij zich geen binding hoeft op te leggen en zich onder goede leiding kan ontwikkelen tot een karak tervast mens. Het antwoord van ae jeugd blijft voorlopig een toenemend zoeken naar ds oorspronkelijkheid bin nen de organisatie, 'n Zoe ken dat de KJB activeert. Het resultaat van de ver nieuwing is een stijgend ledental over de gehele linie. Veel jongens voelen zich aan getrokken tot het zeeverken nen, het spel van wind en water. Een vergissing bij het overschrij ven van een getal, kostte de klerk Felice Doria iets meer dan 80.000.000 lire ofwel 486.000 gulden. Doria was de enige Italiaan die alle 13 uitslagen, van de voetbalpool raad de. Helaas schreef hij een van de uit slagen verkeerd over op de laatste rij van het formulier, juist de rij die be slissend is, ingeval van twijfels. Als gevolg hiervan won hij slechts 1.490.000 lire (ngeveer 8.900 gulden), inplaats van 82 000.000 (498.500 gul den). (Advertentie) (zondag 13 Juni) MAAK VAN VADERDAG j EEN FEESTDAGt Advertentie* Mr. A. A. M. Struycken. Minister van Binnenlandse Zaken, P.B.O. en Bezitsvorming, zal op 19 juni voor de televisiecamera's komen in de ru briek „Gastenboek" van de K.R.O. In dit donderdagavondprogramma treedt voorts het „Hollands Strijk kwartet" op, ingeleid door Manus Willemsen. President Eisenhower heeft pre mier Kroestsjev voorgesteld „zo spoedig mogelijk" besprekingen te beginnen over de technische aspec ten van 'n overeenkomst betreffende het staken van proeven met kern wapens. Aldus heeft de perschef van het Witte Huis, James Hagerty, mee gedeeld. Eisenhower wenst Genève als con ferentieoord. De Sowjetregering noemde aanvankelijk Moskou en Ge nève als plaatsen waar de bespre kingen zouden kunnen worden gehou den. Omtrent Eisenhowers reactie op het Russische voorstel, ook neutrale landen als India en tegen Frankrijk en Engeland Polen en Tsjechoslowa- kije aan de besprekingen te laten deelnemen is niets bekend. De Amerikaanse president stelde aanvankelijk voor dat de besprekin gen op 24 juni zouden beginnen. Men verwacht echter dat dit in verband met voorbereidende onderhandelin gen niet mogelijk zal zijn. Voor de beantwoording van de vraag omtrent het effect van de Kweekschoolwet op het peil van de opleiding dient voorop te staan, dat de nieuwe opleiding nog slechts kort volledig in werking is. Niettemin kan in het algemeen reeds thans worden geconstateerd, dat de vernieuwde opleiding inder daad belangrijke verbeteringen heeft meegebracht, vooral wat de pedago gische bekwaamheid en de oefening in de praktijk van het lesgeven be treft. Dit deelt de minister van O., K. en W. mee in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer. Dat anderzijds bij de nieuwe op leiding een tekort aan parate ken nis kan optreden, omdat daar minder dan voorheen de nadruk op wordt ge legd, is een reëel gevaar. Een der gelijk tekort behoeft echter geens zins inherent te zijn aan de nieuwe opleiding. De instelling van een examen aan het einde van de eerste leerkring achte de minister niet wenselijk. De minister heeft getracht de mo gelijkheid te openen ook in de derde leerkring een of meer keuzevakken op te nemen. In de Kamer heeft dit voorstel geen meerderheid kunnen verwerven. Een nieuw voorstel in die richting is niet te verwachten. Ook voor leerlingen van bijzondere kweekscholen geldt hierdoor de re gel, dat vrijstelling van het volgen van het onderwijs in lichamelijke oefening, in handenarbeid of in nut tige handwerken voor meisjes slechts wordt veleend op grond van een ge neeskundige verklaring. Met een wijziging wordt een akte Spaans l.o. in het leven geroepen. De instelling van deze akte is vooral van belang voor die onderwijzers, die naar de west emigreren. NAAM In Norfolk is de heer Cash J Register naar de cel gebracht wegens het gewapend binnen- dringen in warenhuizen, waar hij de kas leeghaalde om dan te verdwijnen. De politie heeft S ontdekt, dat de man telkens S de grootte van zijn buit no- teerde. Hij had er een hele boekhouding van. In Neder- land zou de boef Kas Register S heten. ••••••••••••••••••••••••••••••••••ft* Uitgesteld De bruiloft van de 18-jarige Judith Bjorkland uit Milwaukee met Franc Salisbury is uitgesteld moeten wor den. Juist voordat het huwelijk vol trokken zou worden, werd onze Ju dith namelijk gesnapt bij het stelen van een trouwring voor haar brui degom. Zij werd naar de gevangenis gebracht. Franc zal moeten wachten tot ze daar haar straf heeft uitge zeten. Gemakkelijk In Topeka drongen dieven een fa- briekskantoor binnen. Zij hadden het gemakkelijk- Hoogstens een uur tevoren waren er al andere boeven geweest, die haastig de safe en het kasregister hadden geforceerd en met enkele grepen in het geld had- den volstaan. Zo konden zij uit de safe zonder moeite nog een bedrag van 1000 gulden büeen harken en in het kasregister zat nog 780 gulden. Startbaan In Oakley hebben de burgers de koppen bij elkaar gestoken. Ze willen op eigen kosten een start baan laten aanleggen, want het aantal malen, dat er sportvlieg- tuigen landen op de aanlokkelijk brede verkeerswegen van de stad, wordt hen te groot. Binnenkort kunnen de vliegtuigen terecht op geëigend terrein. „Dan kunnen we eindelijk weer rustig autorijden", aldus de burgers. Kaartje In Fulton liep de politie een me neer tegen het lijf, die met een gro te koffer op weg was naar Ken tucky. De koffer bleek het stoffelijk overschot van een van zijn familie leden te bevatten. De reiziger had gehoord, dat begrafenissen in Ken tucky zo goedkoop zijn en daarom had de familie hem op pad gestuurd, want ecg dik bij kas zat zij niet. Argument In Toledo werd juffrouw Patricia Parent aangehouden, omdat ze te hard met haar wagen over de weg raasde. Ze smeekte de agenten haar geen proces-verbaal te geven. „Want", zei ze, „ik ben zo zenuwach tig van aard. Ik zal het me erg aan trekken en misschien maak ik daar door wel ongelukken". De politie bleef onbewogen. Dezer dagen is on ze Patricia zelfs tot 250 gulden boete veroordeeld, niet alleen vanwege het harde rijden, maar ook wegens po ging tot omkoperij van ambtenaren in functie. De opera „Tosca", die gisteravond in liet gebouw voor Kunsten en We tenschappen in Den Haag zou wor den gegeven, en waarin de gewezen kapitein Westerling de rol van Cava- radossi zou vertolken, heeft geen doorgang kunnen vinden. Coen Ruivenkamp, de Haagse zang leraar vari Westerling, die tevens de algehele spelleiding had, deelde mee dat financiële moeilijkheden aan dit uitstel ten grondslag liggen. Ook zeide hij ernstig bevreesd te zijn geweest voor politieke manifestaties in de zaal tijdens de uitvoering. Het gerucht deed reeds de ronde onder het publiek aldus de heer Ruivenkamp, dat er geschoten zou worden, en de kaart verkoop was hierdoor ongunstig be ïnvloed. Gistermiddag waren nog slechts 450 kaarten verkocht. 1» Enerzijds moeten die politie- aC8oo pusqBM uaa snp saijeuuoj houden op de min of meer lei dende figuren van het land zelf maar tevens op de mannen en vrouwen, die van vreemde natio naliteit zijn en die uit geldzucht of gedreven door liefde voor hun va- Xanthopoulos. Zij is een heel bijzon dere vrouw, die ons reeds menige dienst heeft bewezen. Ons, dat wil zeggen de Süreté.. wij in Frankrijk „werken" veel met vrouwen, weet u, maar Vera is ons ook wel eens te slim af geweest.. En op het ogen blik ligt de situatie zo, dat zij het- „T --— - zelfde zoekt als Pestalozzi en ik.. herland proberen om de geheimen kortom, verdwenen papieren van het Hef buitencentrum Overasselt, waar zgn. Gilwell-cursussen gorden gegeven voor verken- van het andere land te leren kennen. Zij proberen dan., ja. Onze Lieve Heer heeft rare kostgangers, heren, dat leer je wel in mijn beroep., do cumenten betreffende de verdedi ging. de politiek en de financiën van het andere land in handen te krijgen. Het is (Durand dacht even na) vaak erg moeilijk om de hand op die mensen te leggen, omdat ze als regel over uitstekende relaties, veel geld en veel ervaring beschikken.... bovendien zijn ze vaak heel intel ligent en voor geen kleintje ver vaard.. en heb je eenmaal de hand op zulke mensen gelegd, dan moet je nog de grootste omzichtigheid be trachten. Tact, inzicht en besluit vaardigheid worden van onze man nen in hoge mate gevraagd, heren". „Nu, aan besluitvaardigheid ont breekt het u zeker niet, monsieur Du- rand", merkte van Schoonhoven op. „Dank u.aan tact soms wel? Ver geet u niet (glimlachend weerde de Fransman van Schoonhovens protest af)nee, u waart heus niet onbe leefd.. vergeet u niet, zei ik, dat al te veel vertoon van tact vaak erg verraderlijk kan zijn en dus veelal in wezen tactloos is. Wij moeten ons n eenmaal wel eens van midde len bedienen, die door de doorsnee burger als niet correct zouden wor den bestempeld. Maar als het om grote belangen of grote geheimen of belangrijke figuren gaat., kortom, als de inzet van het spel erg hoog is, ja, dan zijn wij wel eens erg doortastend, moeten het trouwens ook zijn., het is een gevaarlijk spel, he ren, maar boeiend als geen ander", zei Durand nadenkend, terwijl hij zijn glas naar zijn mond bracht, „ja, boeiend. „Dat heb ik gemerkt", merkte de Kraan wat ironisch op, „dat heb ik gemerkt .je drinkt rustig een bor rel. «en giftige dame in het groen komt naast je zitten en dan ineens., plof, plof., schoten., en je zit in het pikkedonker op de grondboeiend is het juiste woord, mijnheer Du rand!" „Ja, die Vera., en nu zijn we w® kom®n moesten.bij Vera allergrootste gewicht.en alle drie vermoeden wij, dat mijnheer d'Arle- mont er iets van weet of dat hij er iets mee te maken heeft., en nu pei len wij., en maken contact., en zoe ken wijen u heeft gemerkt, mijnheer „Enrieksen als het moet, wordt er ook nog geschoten., maar toch raad ik u aan, uw twee re volvers niet op zak te houden. Het is zo verschrikkelijk opzichtig en het neeft in de praktijk geen nut". Lachend keek Durand de Kraan van de misdaad jongeman?" zei de Fransman. ,,Ja? Nu. dan kunt u in uw leerboeken stellig vinden, dat veel meer dan de helft van alle mis daden en misdrijven door de politie ontmaskerd kan worden door ver raad- En ook behoort er in te staan.. maar de geleerde schrijvers verzui men wel eens om dit te vermelden., dat de politie in alle kringen en voor al in de onderwereld vertrouwens mannen, dus politiespionnen heeft". „Bewonderen kan ik dit allesbe halve; ik vind.." zei van Schoonho ven. „Of u het bewondert of niet, dat is uw zaak, mijnheer Skoonhofen, maar ik ben geen dimonee en doe niet anders dan u de feiten vertel len zoals ze nu eenmaal zijn. Met bewondering of afkeuring houd ik me vanavond niet op, al heb natuurlijk ook ik een mening op dit punt.. Maar dit terzijde gelaten. Er is nog iets, dat u moet weten. Er bestaat zoiets als intuitie, ik bedoel het ge voel, dat om zo te zegen in de vin gertoppen zetelt. Welnu, we kregen in Parijs ruim een maand geleden aan. Deze frommelde wat verbouwe reerd aan zijn jaszak. „Cadeautjes, mijnheer Durand". zei hij wat verlegen.. „Gevaarlijk speelgoed, monsieur 'Enrieksen", merkte Durand zachtjes op. „Ver trouwt u liever op uw kennis van mijn taal en houdt uw ogen wijd open, jonge man. Dan hanteert u betere wapens. Geloof mij, aan ken nis en een koel verstand heeft u meer dan aan melodramatische pis tolen.. Bovendien, u bent niet in het bezit van een permissie om wapens te dragen,, en tegen een echte re- volverschutter bent u toch niet op gewassen.Ja, graag, dank u.. cog nac en soda graag.." „Maar mijnheer Durand wat heef! in 's hemelsnaam mijn neef d'Arle- mont met deze affaire te maken?" vroeg de Kraan. „Hij is een jong di plomaat, hij houdt van het leven en van een feestje, hij leidt een zorge loos bestaan, heeft geen gezin., ik vraag me af. wat hij met die ge heimzinnige verdwenen documenten uitstaande heeft en waarom u zo veel belang in hem stelt?" „Omvat uw studie in de rechten ook de criminologie, de wetenschap een mededeling van een onzer ver trouwensmannen. „Open kaart, mijnheer Durand", onderbrak van Schoonhoven, „wie was de man of de vrouw, die u in lichtte?" „Mijnheer Skoonhofen, de politie noemt haar bronnen nooit. Deed ze dit wel, dan zouden die bronnen snel opdrogen., en de misdaad nog weli ger tieren dan reeds het geval is maar terzake. We kregen dan een inlichting, dat Vera veel contact had met een jong Nederlands diplomaat in Brussel, d'Arlemont geheten. Dit was zowat een week nadat de door ons gezochte documenten spoorloos verdwenen waren.. Vera is een rood licht, heren. Waar zij is, zijn als re gel ook gevaren en moeilijkheden. mogelijkheden, als u dat wilt zien zoals wij, politiemensen het zien.... welnu, wij informeerden in Londen, Brussel, Berlijn, Rome, Den Haag en Praag naar d'Arlemont.. verder hielden wij een oogje in het zeil en gingen Vera's en d'Arlemonts gangen na., en dat doen we nog. Pestalozzi werd door Rome op het spoor gezet. Hij is een uitstekend vakman., en nu zijn we hier en wachten op de dingen die komen zullen, ja, en in tussen zoeken we verder". „Verwacht u dan nieuwe verwik kelingen, mijnheer Durand?" „Zeer zeker verwacht ik die., en wel tamelijk spoedig. U moet het schot van hedenmiddag als een waar schuwing beschouwen., ja, er ge beurt spoedig meer.mijn vingertop pen (en Durand stak ze even om hoog) tintelen., dat is een goed of een kwaad teken, al naar u het wilt zien. „Dat ls een prettig vooruitzicht", mijnheer Durand", merkte van Schoonhoven op, „vind je ook niet, Kraan?" „Bloed-link", antwoordde dit dik ke heerschap in het Hollands, daar hij zich geheel inleefde in zijn rol van misdadigersslachtoffer en boven dien zijn kennis van populaire termen graag luchtte. „Op de man af vraag ik n, mijn heer .Enrieksen, wat weet u van de documenten af?" Durand had deze vraag snijdend en kort gesteld- „Ik.ik? Geen bliksem, mijnheer Durand, hoe zou ik?" „En uw neef d'Arlemont? U sprak hem ongeveer een week geleden in Brussel., ja, in die nachtclub.. U was toen 'vat opgewonden, nietwaar, en uw neef was wat nerveus?" „Ja, nu u het zegt.ja, Arnold was inderdaad wat uit zijn doen., ner veus en zo. Hij wilde weer gaan stu deren zei hij. En hij vroeg om boe ken.. Niks voor Arnold., maar over moeilijkheden sprak hij helemaal niet., nee.." „Kom, als dat zo is, dan roken we nog een sigaret, nee, niet van die alledaagse, die zijn uitsluitend voor mijzelf.voor mijn vrienden heb ik altijd Gitane bij de hand.kent u ze? Een uitstekende sigaret., astublieft en nog een glas bier?" „Dank u, graag, mijnheer Durand", antwoordden de beide studenten. „En vertelt u me nog eens heren, wat la belle Vera,." Van Schoonhoven gaf een nuchter relaas van het gesprek met madame -lanthopoulos. Een enkele maal on derbrak Durand hem om een korte, schijnbaar onbelangrijke vraag te stellen. Willem gaf dan een duidelijk antwoord en ging verder. „Vooral het afscheid is belangrijk mijnheer Skoonhofen". Durand luis terde aandachtig. „Zo, dus ze zei bij het weggaan „au revoir"? Nog eni ge nuance? Ja., zo. Wat zegt u? U dacht, dat ze even lachte., hoe? Menselijk, zegt u? (wordt vervolgd) Di( OP het oog nogal onopval lend plaatje stamt uit Zeeuwsch- Vlaanderen. Er is eigenlijk niet zo gek veel op te zien, maar onze fotograaf keek eerst rechts en toen links.' Daarom zag hU ach tereenvolgens (boven) een eer zaam beroep om vervolgens (on der) een kleiner bord te zien, waarop een niet minder eerzame, maar wat vreemde bezigheid wordt aangekondigd. HU ligt thans nachten wakker van de vraag, wat de kapper vraagt: „Knippen, meneer, of alleen maar bespuiten?" (Advertentie) De Amerikaanse „Civil Aeronautics Administration" heeft aangekondigd zijn 92 vliegtuigen van een oranje, fluorescerende verf te zullen voor zien, zodat zij duidelijker zichtbaar zullen zijn. De kosten van het aanbrengen der oranje, zwart-omrande vlakken wor den geraamd op duizend dollar per vliegtuig. De commerciële luchtvaartmaat schappijen zullen de resultaten van de „Civil Aeronautics Administration" afwachten alvorens ertoe over te gaan, hun achttienhonderd toestellen met fluorescerende verf te behande len. Een 40.000 Peronisten hebben maan dagavond te Lanus, een voorstad van Buenos Aires, de militaire leiders herdacht, die na de mislukte Peroni». tische opstand van 9 juni 1956 terecht gesteld zijn. Verscheidene vroegere Peronistische ministers namen aan de betoging deel. Ook te Mendoza heb ben tienduizenden Peronisten maan dagavond gedemonstreerd. Er werd een boodschap van oud president Peron verspreid, waarin deze zijn volgelingen opriep de hui dige president, Frondizi, te steunen, zolang diens regering een „national® politiek" volgt en „het volk verde digt". (Advertentie) die niet wijken wil helpen direct DONDERDAG, 12 JUNI HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7,00 Nws. 7,10 Gram. 7,45 Morgengeb. en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V.d. vrouw 9,35 Waterst. 9,40 Schoolradio NCRV: 10,00 Gram. 10,30 Morgend. KRO: 11,00 V.d. zieken 11,45 Kamerkoor 12,00 Mid dagklok-noodklok 12,03 Gram. 12,25 Wij van het land 12,35 Land- en tuinb.meded. 12,38 Gram. 12,55 Zonnewijzer 13,00 Nws. en kath. nWs. 13,20 Gram. 13,25 Gevar. muz. 13,50 Gram. NCRV: 14,00 Prom. ork, en sol. 14,45 V.d. vrouw 15,15 Lichte muz. 15,40 Gram. 16,00 Bijbellez. 16,30 Kamerkoor en gamba-kwint, 17,00 V.d. jeugd 17,30 Gram. 17,40 Beursber. 17,45 Kamerork. en sol. 18,30 Gram. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Gram. 19,20 Sociaal perspectief, caus. 19,30 Lichte muz. 19,50 CHU, pol. caus. 20,00 Radiokrant 20,20 spoorzoeken door Europa 21,30 Gevar. muz. 22,00 Tijdschriftenkron. 22,10 Or- gelconc. 22,40 Gram. 22,45 Avondoverd. 23,00 Nws. en SOS-ber. 23,15 Sportuitsl. 23,20-24,00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. VPRO: 7,50 Dagopening AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Gram. 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,10 De groenteman 9,15 Gram. 9,40 Morgenwijd. 10,00 Gram. 10,50 V.d. kleuters 11,00 Eten over de grenzen, caus. 11,15 Kamerork. en solist 12,00 Orgel en zang 12,30 Land en tuinb.meded. 12,33 Gram, 12,50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13,00 Nws. 13,15 Me- ded. of gram. 13,20 Metropole-ork. 13,55 Beursber. 14,00 Vioolduo 14,30 V.d. vrouw 15,00 Gram. 16,00 Varianten 17,00 V.d. jeugd 17.45 Orgelspel 18,00 Nws. 18,15 Lichte muz. 18,45 Sportpraatje 18,55 Ge- spr. brief uit Londen 19,00 Gevar.progr. 20,00 Nws. 20,05 Radiofilharm.ork. en sol. 20,55 Logboek 1941 21,25 Radioiilharm. ork. 22,10 Act. 22,25 Jazzmuz. 22,50 Sport- act. 23,00 Nws. 23,15 Beursber. v. New York 23.16-24,00 Gram. BRUSSEL, 324 m. 12,00 A mus .ork. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Gram. 14,00 Eng. les 14,15 Gram. 14,30 Franse les 14,45 Gram. 15,00 School radio 15,30 Gram. 15,45 Duitse les 16,00 Koersen 16,02 Goethe in de muziek 17,00 Nws. 17,10 Gram. 57,15 V.d. kind. 18,15 Kinderkoor 18,30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereldtentoonstelling 20,00 Gram. 20,10 Moderne tijden 20,40 Verz.progr. 22,00 Nws. 22,15 Intern. Radio-Univeni- teit 22,30 Ierse muz. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL. 484 m. 12,00 en 12,30 Gram. 13,00 Nws. 14,15 Gram. 14,30 Ka- mermuz. 15.15 en 15,30 Gram. 16,05 Lich te muz. 16,30 Dansmuz. 17,00 Nws. 17,35 Gram. 19,30 Nws. 20.00 Gram. 20,56 Idem 21,30 Gevar muz. 22,00 Nws. 22,10 Gram. 22,55 Nws. Televisie DONDERDAG, 12 JUNI NTS: 18,45-20,50 Eurovisie: Wereldkamp. voetbal AVRO: 20,50 Journ. en weer- overz. 21,10 Sportpanorama 21,40-22,40 Gevar.progr. FRANS BELG.: 16,00 Wereldtentoon stelling 17,00 V.d. kind. 18,50 Eurovisie: Wereldkamp. voetballen te Zweden 20,50 Télé-Match 21,50 Nws. 22,15 Onbekend. Daarna: Wereldnws. VLAAMS BELG.: 17,30 Wereldtentoon stelling 18,45 Eurovisie: Wereldkamp. voetballen te Zweden 20,50 Nws. 21,15 Volksdansen 22,00 Wereldfilmfestival 22,15 Nieuws.

de Stem | 1958 | | pagina 7