Herderlijk schrijven Mariacongres '58 over Nieuw ZWARE SHAG een nieuwe van Douwe Egberts Eerste burger van Oosterhout drievoudig jubileum Vlissings Openluchttheater viert STEM-FEUILLETON in handige plastic tabakszak! bijzonder van kwaliteit in nieuwe verpakking DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 9 JUNI 1958 Nü extra lekker roken van de pittigste Zware Shag, altijd soepel en vers tot de laatste draad. Veertig jaar in overheidsdienst Sluiskilse scholerj brengen aubade in Den Haag Bedevaart naar Paray-le-Monial -lj)ociun entenópel door Emily Grant TV-RADIOTV-RADIO-TV- Gisteren is in alle kerken een herderlijk schrijven der bisschoppen voorgelezen in verband met het nationale Mariacongres van 11 Vm 13 juli te Nijmegen. De tekst ervan luidde: „Beminde Gelovigen, In zijn schrijven van 1 nov. 1957 heeft Onze H. Va- dr Paus Pius XII de gehele katholieke wereld opgeroe pen om het Eeuwfeest der verschijning van de H. Moe der Gods in de grot te Lour- des gedurende een vol jaar zo waardig mogelijk te vie ren. Allen roept Hij op om zich de ver heven deugden van de Moeder Gods levend voor ogen te stellen en naar best vermogen na te volgen en haar boodschap aan de wereld, waarin Zij vraagt om gebed, boete en volkomen bekering tot God, zo ijverig mogelijk te beantwoorden. Dit zal volgens de woorden van de H. Vader bevorderd worden door de bedevaarten, die de gelovigen in dit jubeljaar in de geest van gebed en boete naar Lourdes zullen ondernemen, maar ook door kleine re bedetochten naar Maria's heilig dommen in ieder land en door bij zondere plaatselijke oefeningen en feestelijkheden. Velen van onze landgenoten maken zich in dit jubeljaar op om een wa re bedevaart te maken naar Ma ria's heiligdom te Lourdes. Aan anderen is dit door omstandighe den niet gegeven, maar zij nemen in de geest van gebed en boete deel aan de bedetochten naar de ver schillende plaatsen in ons vaderland waar Maria bijzonder wordt ver eerd. En in vele parochies vinden bijzondere oefeningen en plechtig heden plaats ter ere van de Moe der Gods, om God te danken voor hetgeen Hij ons in Maria heeft ge schonken en om gehoor te geven aan de boodschap die Maria' bij haar verschijningen te Lourdes ons heeft gegeven, waarin Zij ons allen heeft opgeroepen tot gebed voor de zondaar en tot inniger gemeenschap met haar Goddelijke Zoon. Daarnaast echter schijnt het pas send, dat geheel het katholieke volk van Nederland gelegenheid vindt om in een massale hulde en een gezamenlijk gebed te beant woorden aan de oproep van de H. Vader. Daarom zal er dit jaar een groot Nationaal Maria Congres gehouden worden van vrjjdag 11 tot zondag 13 juli in de stad Nijmegen, waar alle groeperingen van ons katholie ke volk, alle rangen, standen en leeftijden naar wij hopen en In groot getal aanwezig zullen zijn als vertegenwoordigers van geheel on ze katholieke gemeenschap. Op dat Congres zullen wij even als te Lourdes ons eensgezind weten onder elkander wat ons overigens ook scheiden moge één in geloof, één in liefde, één in blij de dankbaarheid om Maria's uit verkiezing en om haar moederlijke zorg voor haar kinderen, die gelo ven in haar goddelijke Zoon en die trachten met alle menselijke zwak heid om haar Jezus lief te hebben en getrouw te dienen. Daar zullen wij gezamenlijk onze jubel en dank doen weerklinken. Op dat Congres zullen wij ons be zinnen op de diepe betekenis der Mariaverschijningen en op de drin gende bede, welke Zij zo dikwijls herhaalde, de aansporing tot gebed tot boete, tot volledige bekering, tot reiniging van onze zielen en tot innige vereniging met haar god delijke Zoon. Daar zullen wij kunnen zien, wat de eeuwenlange devotie in ons va derland aan literatuur en kunst heeft voortgebracht. Daar zullen wij evenals in Lourdes ons ver dringen om onze Heer Jezus Chris tus in Zijn H. Sacrament en Hem beloven Zijn H. Wil te volbrengen, die ons door tussenkomst van Zijn Moeder opnieuw duidelijk werd. Daar zullen wij gezamenlijk de voorspraak van Maria afsmeken over geheel ons vaderland, over gelovigen en niet-gelovigen, over dwalenden en zondaars, om redding van alle kwaad om een leven van geloof en van liefde. Dit Congres, goed. voorbereid en meegevierd, kan een hoogtepunt worden in de viering van dit ju beljaar, zeker wanneer dit Con gres op zondag 13 juli a.s. in al le parochies wordt meegeleefd door bijzondere oefeningen of plechtigheden ter ere van de Moeder Gods. Daarom, dierbare gelovigen, wilt aan de roepstem van onze Vader de Paus beant woorden en komt zoveel mogelijk persoonlijk deelnemen aan het Congres. Wij hopen dat ook dit congres er toe mag bijdragen dat in dit jubeljaar de boodschap van O. L. Vrouw van Lourdes des te beter wordt begrepen. Haar boodschap heeft geen andere bedoeling dan ons dichter te bren gen bij haar goddelijke Zoon Bidt toch en doet boete voor uzelf en voor anderen en leeft in innige ver eniging met God door bewuste en gelovige deelname aan de viering van de H. Eucharistie. Dit Con gres mag 'n grootse uiting zijn van onze dankbaarheid en hulde; maar het zij voor alles een verdieping van ons geloof in de Verlossing en een verinniging van ons leven in liefde met onze Heer Jezus Chris tus. die geboren wilde worden uit de Maagd, gezegend boven alle vrouwen". Gegeven te Utrecht, 10 mei 1958 Het Nederlands Episcopaat. Advertenlie) (Van onze verslaggever) De man, die Oosterhout een nieuwe dimensie gaf, viert zaterdag 14 juni a.s. een drievoudig jubileum: burgemeester F.A.J. van Oers, 40 jaar in overheidsdienst, 25 jaar in dienst van de gemeente Oosterhout, waarvan 12 1/2 jaar als secretaris en 12 1/2 jaar ais burgemeester. Burgemeester van Oers, de man, die Oosterhout door zijn grote, ruime visie, harde werkkracht en de gunst der tijden loodste van donkere naar lichtere dagen de man die de kans greep en daarmede de daad verrichtte van de schep pende bestuurder. Burgemeester van Oers, de man, die Oosterhout verhief van een sluimerende, langzaam tanende, tot een fascinerende gemeente, waar „het lied van de arbeid" klinkt, dag en nacht. Dezer dagen hebben wij een ju- In de raadsvergaderingen is hij geen bileumpraatje met hem gemaakt en meester in het preciseren van zijn we hadden zo'n beetje verwacht een uitspraken a l'improviste, maar toch lijst in handen gespeeld te krijgen, wel een leider, die de dingen raak waarop bescheiden vermeld het aan- zegt en dan steeds met het robuuste tal openbare functies, maar niets van en onaantastbare gezag van de mens, dat. Wat wij eigenlijk wilden weten, j wiens leven door tucht en hard wer- was zijn vraag. En terstond reali- ken bepaald wordt seerden wij ons, dat burgemeester Soms kan er tijdens een discus- Van Oers in wezen een nederige i- gje onverhoeds een korte, rake in- gende^ambities. Wij zijn genegen te terumptie in hem ontploffen, geloven, dat hij ongewild op de voor- wclcltitl een situatie tot in ae Kern grond treedt doordat hij nu eenmaal wordt getroffen. Zo'n man-recht- zo'n bindende persoonlijkheid is. toe-recht-aan, die zich door niets laat weerhouden wanneer hij een bepaald, naar zijn mening goed doel nastreeft, zo'n man dachten wij zou wel gespitst zijn en voor bereid op een jubileumartikel. Maar er was geen pose in hem. Uit niets bleek, dat hij er zich op laat voorstaan de militante figuur te zijn die Oosterhout zijn nieuwe aanzien gaf. Niet verbloemen kon hij echter, dat hij in een bestendige geestdrift verkeert waar het de belangen van zijn gemeente betreft. Evenredig aan zijn geestdrift is echter zijn beschei denheid, die wil men objectief zijn afgemeten moet worden aan de gint tekening te komen in de hechte zeewerende dijk. Dijkbouw dijkaanleg voor de boulevard van Vlissingen. Her en der liggen reeds zinkstukken, verzwaard met basalt blokken en bij laag water komen er enkele droog. Over het strandje aan de boulevard de Ruyter, vóór de bomvrije torenspreiden thans bulldozers puin uit en verschuiven zij grote hoeveelheden zand. Vracht auto's voeren onafgebroken klei en basaltblokken aan, en draglines, die als driftige werkmieren over de oude basaltglooiing kruipen, zorgen voor verder transport. Het is als het ware één groot mie rennest geworden met een voor de buitenstaander onbegrijpelijke chaos van stenen, puin, zinkstukken en klei. Uit deze schijnbare chaos bouwt Rijkswaterstaat echter een die, omdat zij onder aan de bou levard plaats vindt, door eenieder kan worden gadegeslagen en waar door een inzicht kan worden ver kregen van alle fasen der dijkbouw. Geen wonder, dat thans de bou levard, van oudsher een promenade, thans de functie heeft gekregen van „openluchttheater". Deputaties van het plaatse lijk katholiek, christelijk en openbaar onderwijs te Sluiskil werden uitverkoren om namens alle Z'eeuwsch-Vlaamse scho len op het Binnenhof te 's- i ^erdSen^an^e mens.' Gravenhage een zangaubade I ten gehore te brengen. Het is een versie op het Zeeuwse Volkslied, dat in een Vrije „vrije veren-bewerking" door en lid van het actie-comité werd gecomponeerd. Op vrij dag 13 juni zullen de zanger- tjss gezamenlijk per bus van Sluiskil uit starten. Industrialisatie Burgemeester van Oers' spectacu laire activiteiten begonnen na de oor log. Evengoed als voordien werden toen alle plannen met mislukking be dreigd en kon iedere luidruchtig ge heven vaan ook die der industria lisatie een ijdele en zinledige ver toning blijken. Er waren zeer velen, die dachten en zeiden, dat te hoog gegrepen werd en dat de gehele in dustrialisatie tot stof zou vergaan, 9) Kraan, we wachten af, heel rus tig, en drinken bier, heel rustig. Die naamgenoot van die Italiaanse super schoolmeester, ik bedoel die Pestaloz- zi, zal zeker van zich laten horen.. parfum., tabac blond, stelde de Ve- netiaan vast., hing in de kamer. Die lieve Vera, dacht hij. die lieve meid. Ze is hier geweest en wilde, dat ik het zou weten. Ik zal haar eens fluks een tegenvisite gaan maken. Hij luisterde. Op de gang was het hij de deur open en dicht. Met 5 a 6 pas- Hoe dit zij toen Vera deze portier Een natte handdoek op het hoofd, vroeg om haar sleutel en terloops haar fles parfum onder de neus van vroeg, of mijnheer Pestalozzi in het de bewusteloze, een lichte massage hotel was, voelde de man in li- bij de slapen.. Kijk, Pestalozzi opent vrei in zijn vingertoppen, dat er iets verbaasd de ogen en ziet een la- aan de knikker was. chende en geamuseerde Vera op hem Zeker madame" en zijn Frans neerzien. Tussen de namen Londen, Parijs, Brussel, Zwitserland en de Rivièra, waar men voor zijn jaarlijkse vakan tie per ,,Zon-expresse" naar toe kan reizen en last but not least: Lour des, waar dit jaar de grote bede vaarten naar toe trekken neemt de naam Paray-le-Monial een bescheiden en onopvallende plaats in. Maar voor hen, die niet alleen hun lichaam, maar ook hun ziel van deze vakantie willen laten meegenieten, kan de jaarlijkse bedevaart naar Pa- etcetera etcetera ray-le-Monial een prachtige uitkomst betekenen. Voor mensen, die het in Lourdes te druk vinden, of die opzien tegen de lange vermoeiende reis, of voor wie de kosten van een Lourdesbedevaart niet name dit jaar te hoog zouden liggen, is deze reis een ideale com binatie van bedevaart en ontspan ning. In Paray-le-Monial, dat diep in Frankrijk ligt, is in de 17e eeuw het H. Hart verschenen aan Margaretha Maria en de heiligdommen en heilige plaatsen, die aan deze belangrijke verschijningen herinneren, zijn gaaf en in hun oorspronkelijk sfeer van rust en wijding bewaard gebleven. In de reis is om. ook opgenomen een bezoek aan Nevers, waar men bij het ongeschonden lichaam van de H Bernadette een stukje Lourdes vindt, dat op velen, die daar gebeden heb ben een nog diepere indruk gemaakt heeft dan Lourdes zelf. Deze Nederlandse bedevaart naar ^aray-le-Monial, niet ver van Lyon wordt gemaakt per autocar, met nachtverblijf in uitstekende hotels. Voor uitvoerige inlichtingen kan men zich wenden tot pater Renée Molenkamp s.s.c.c., Seminarieweg 26 wieuwGumeken, post Bavel. ja, ober breng ons nog maar twee a P I S glaasjes bier 7" doodstil. Behoedzaam deed Toen Pestalozzi na zijn heengaan uit „Zuid-Limburg" in het Hotel der |f" stond h« voor, een andere deur. Nederlanden arriveerde, begaf hij een Passepartout (eerst de vol- zich onmiddellijk naar de portierslo- 8end? ®nd .zo8. een d?r bamer- ge. Op zijn vraag of „ze" vertrok- m i gemis hiervan bemerken) ken was, knikte de portier bevesti- ?pe? andere duer. Hij stap- gend. De Italiaan dook in een tele- te d® kamer van ™®vrouw Xantho- fooncel. Hij vroeg nummer 11576 aan. Poul°s e" vleJd,® zlch n,fer „m Het hoofdbureau van politie ant- n stoel. Weldra krinkelden rookwolk- woordde. Jes UIt een der „Zuid-Limburgse" si- „Wilt u mij commissaris van der 8aren amk?°6' ^e.s'ai7zïi sk>°t de Droes geven? Ja, hij weet er van.. °8en- O'6 Durand tochl Dat zo n be- Ja, zegt u maar zijn Ialiaanse roemde, wereldvermaarde firma kon vriend.. Wat zegt u.. Ja, vriend uit beh°renDie Durand toch. Hoe Italië., o, jij daar, van der Droes? mocht er wezen „zeker, monsieur Pestalozzi is op zijn kamer., num mer 35, madame.." Vera ging naar boven. Voor de deur van nummer 35 bleef zij staan „Cher ami, maakt gij er een sport van om mij aan het schrikken te ma ken? Dit is nu al de derde keer, weet gij wel? De eerste keer., dat is nu twee jaar geleden.in hotel Geen geluid drong tot haardoor Wel Meurice in parijs; toen gij mij bij zag zij e^ zwak lichtschijnsel onder het helpen in mijn jas een kleine re de deur. Hij is zeker op bezoek, dacht vojver jn de rug duwde en mij dwong Vera. Snel ging zij naar haar eigen t te gaan jn a]]e eer kamerdeur, stak de sleutel in het - 1 J „IV w uoU* en deugd overigens, Pestalozzi.. en slot, draaide, knipte het licht aan.. j-oen de tweede keer., in januari en bleef staan. van dit jaar., in hotel Imperial, of Voor een der fauteuils lag Pestaloz- was het Bristol?, in Wenen, toen gij Z1 °P de. grond- De uit zijn hand ge- my een sjgaret uit de hand sloeg, vallen sigaar bad een gastje in het n w»,^<->>->,-1 toronVit **r»numnc licht was hij te verschalken geweest. Een doffe bons op Pestalozzi's ach terhoofd maakte een eind aan deze Mooi.. Ja, je moet telefoneren., met ia. de eerste letter is voldoende., dus met P.. je vraagt Durands chef ja., nee, man, geen namen door de telefoon., juist., vraag Durands chef of hij wil laten nazien of ongeveer een maand geleden in het Hotel Cas- tiglione.. mooi, je kent het adres? Des te beter.juist. Rue du Faubourg gelogeerd heeft een zekere monsieur Legrand of wel de neef uit Brussel van die dikke jongeman.. Wat zeg je?., dan bel je H. op, juist Duitsland., het hoofd- mijmering. Grinnekend keek Durand bureau van politie is daar vlak bij naar zijn bewusteloze Italiaanse col tapijt gebrand en was toen gedoofd. Vera sloot de kamer af en deed de knip op de deur. „Kijk, kijk, dat is aardig! Welk een verrasing., wat je noemt een Italiaans souper., .zou hij de reke ning kunnen betalen?" Met vaardige hand, die op kennis het station., ja, we zijn er eens sa men geweest., je vraagt de politie- president of mensen met de reeds genoemde namen.zelfde als voor P... daar onlangs hebben gelogeerd in eerste klas hotels. Europa Hof" is mogelijk, maar ik vermoed boven lega. ,,De stand is 1-1", prevelde de Fransman en verliet het vertrek. Buiten het hotel gekomen riep hij een taxi aan en liet zich naar ,,La Tristesse" brengen. Nabij dit caba ret dook hij in een portiek, stak een op de berg., ja, ,,Schloss Hotel"., regie-sigaret aan en hield de uitgang Natuurlijk je kent de weg in H.. nu van het etablissement in het oog. succes., o ja, en als je antwoord Toen hij Vera zag vertrekken, wacht- hebt, laat je mij dat dan onder en- te hij nog even en ging toen naar veloppe brengen?en dan kom je binnen. De verlichte wijzers van Gra. vanavond om twaalf uur kijken.ja, vendams hoogste toren stonden 0^ in ,,De Nederlanden"., of ik de brief kwart voor elf. heb afgehaald., is dit niet het geval, van zaken en routine wees, doorliep zij de zakken van Pestalozzi's pak. Portefeuille: niets bijzonders. Pas., identiteitspapieren als politieman. Twee brieven van zijn vrouw., kijk, een portret van haarzelf, van Vera („niet onaardig' merkte Vera bij deze vondst halfluid op). Verder een foto van Pestalozzi in uniform, com- omdat u meende., terecht trouwens, dat die bedwelmend zou werken.en nu vandaag in het brave, goedige Gravendam, nu komt gij ongenodigd als half-lijk bij mij op bezoekfoei. monsieur Pestalozzi, waar zijn uw goede manieren van vroeger?" Nog wel verbaasd, maar reeds iets minder pijnlijk keek Pestalozzi haar aan. Lieve vriendin, leken zijn ogen te vragen, geef mij eerst wat cognac en stop die sigaren zo ver mogelijk weg. Als kon zij gedachten lezen, vol. deed Vera aan deze wensen. „Wat een afschuwelijke smaak op rookgebied, mijn waarde.hier drink eerst eens en neem dan een sigaret van mij. Pestalozzi was dankbaar. „Ik wilde met je praten, Vera", zei hij, „je begrijpt waarover. Het gaat me om die stukken. Voor jou hebben ze alleen maar geldswaarde. Nu ik kan je er veel voor betalen.. Twintigduizend dollar? Nee. Te wei nig? Nu, ik mag tot vijftigduizend dollar gaan., maar je weet, dat Du rand van de Sureté ze ook zoekt., je geeft ze mij, voorai niet aan hem. pleet met sabel en steek.. Verder jij dient geen vaderland., ik doe dat eiftoroHon UIQt lliniforc Lfni.o dan ga je naar de kamer van., nu ja, je weet wie ik bedoel.ja, dan maar fors zo, verheug je je daar op? Staat je fraai., nu, nogmaals succes en adieu.." „En nu Vera", mompelde Pestaloz zi vergenoegd, „nu gaan we aan het werk.. Pax hominibus bonae volun tatis, maar wee de anderen!" Hij haalde zijn sleutel bij de por tier en begaf zich naar boven. Daar ging hij zijn kamer binnen en draai- d« de lichten aan- Een zweem van HOOFDSTUK V Vera converseert en Durand geeft college De portier van het Hotel der Ne derlanden had meer van de wereld gezien dan het weliswaar achtens waardige, maar toch wat saaie Ne derlandse stadje Gravendam. De ho teldirecteur placht tot zijn deftige gasten te zeggen, dat de barman droomde van een grote toekomst en de portier van een groot verleden. een doosje sigaretten, wat lucifers, negen donkere goedkope sigaren., zakboekje. Wat staat hierin? Enige verjaar dagen, vertrekuren van treinen. Een paar andere notities,, onze vriend is veel te uitgeslapen om zijn ziel e- zaligheid op papier te zetten, dac! Vera goedkeurend., maar war eens? Wat is dit voor een not In haast gemaakt, dat is duidel inkt nog niet geheel ingedroogd- Snel schreef Vera de aante' gen over:.. „c.i. d'A-KH" .w tekent dal? Nu snel het zr'-br- de borstzak terug, ziezo, dal les. En nu gaan v.c onze v nieuw leven wekken en eens gezel lig met hem praten! wel, Vera „Cher ami, je spreekt in raadse len. Als ik de papieren had, zou ik ze je geven., voor vijftigduizend dol lar en we zouden als goede vrien den scheiden., je hebt gelijk: ik vecht niet voor mijn land of voor enig ander land., ik vecht voor me- ?3lf, omdat niemand het voor mij 'oct.. Maar ik heb de papieren niet 'i vermoed slechts, waar ze kunnen 'in..." Vera wachtte even en keek belang- ellend naar Pestalozzi. „Trouwens", vervolgde hij, „jij ver- edt dat ook, evenals Durand. Wie i ons juist gist, weet ik niet. Daar- n blijven we om elkaar heendraai- on en spelen ieder ons eigen spel.." (wordt vervolgd) indien de buitenlandse industrieën weer zouden opkomen. Doch het is burgemeester Van Oers geweest, die zich niet liet deprimeren. Hij stond constant gloeiend, wanneer hij dacht aan de halve eeuw van stilstand, waarin Oosterhout had verkeerd en het werk, dat nog gebeuren moest om deze achterstand weg te werken. Hij was het die tijdens deze strijd vrijwel zonder kwartier tegen lauw heid, vermoeidheid, gemakzucht en soms bureaucratie, voor Oosterhout een goodwill verwierf, die nodig was om de stad die plaats te geven, die in zijn ruime visie paste. Hij greep niet alleen de kansen, maar hij smeedde ze ook de eigenschap die de ondernemer doet slagen. Hij gaf blijk een groot ondernemer te zijn en toch werd hij geen ondernemer, zal hij ook nimmer worden.... want uit eindelijk graaft toch de schop van de bestuurder dieper in de gemeentelij ke aarde dan die van de ondernemer. Voor hem als bestuurder was er geen winstmotief, slechts beoogde hjj zijn gemeente een harmonische vorm te geven, de mogelijkheid tot de ver vulling van het verlangen zijner ge meentenaren naar ontplooiing en ont wikkeling, naar schoonheid in het le ven, naar gezondheid, naar goed uit gebalanceerde welvaart, naar onder linge, goede verhoudingen en betrek kingen, kortom naar hetgeen geest en lichaam oen edel behagen verschaft. Het bereiken van die harmonische vormgeving leidt via een barricade (Advertentie) BURGEMEESTER VAN OERS van problemen. Het is de harmonisa tie van het oude met het nieuwe, van het achtergeblevene met hetgeen te snel met de tijd is vooruitgeijld, van worteling met ontworteling, van losgeslagen bindingen met nieuwe eenzaamheid; problemen, die uitput tend zijn voor de topman, die uitein delijk slechts de mens op het oog heeft. Ongetwijfeld zal burgemeester Van Oers de Oosterhoutse geschiedenis in gaan als een daadwerkelijke bouwer, die op het juiste moment het juiste ijzer gesmeed heeft. Niet echter slechts Oosterhout heeft van zijn werkkracht, ijver en inzicht geprofi teerd, het gehele gewest heeft de vruchten geplukt van Van Oers' rijke geestesgaven. Heeft hij niet zitting in de besturen van 28 instellingen, die de gewestelijke belangen dienen en is hij niet in meer dan de helft van dit aantal besturen de praeses? DINSDAG 10 JUNI HILVERSUM I 402 m KRO: 7,00 Nws. 7,10 Gram. 7,45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8,15 Gram. 8 50 V d. vrouw 9,35 Waterst, 9,40 Gram. 9,45 Lichtbaken, caus. 10,00 V. d. kind. 10,15 Gram. 10,30 Schoolradio 10,50 Gram 11 00 V. d. vrouw 11,30 Schoolradio 11,50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok noodklok 12,03 Gram. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Gram. 12,55 Zonne wijzer 13,00 Nws. en kath. nws 13 20 Gr 13,30 Dansmuz. 14,00 Twee hoorns 14 30 V. d. vrouwen v. h. land 14,40 Chansons 15,05 Gram. 15,25 Viool en piano 16,00 V. d; zieken 16,30 Ziekenlof 17.00 V.d. jeugd 17,40 Beursber. 17,45 Regeringsuitz.Rijks delen Overzee: Het tienjarenplan in Su riname door W. Joseph 18,00 Lichte muz. 18,20 KVP, pol. caus. 18,30 RVU: dr. H. Groot: Wisselwerking tussen sterrenkun de en wereldbeeld, tweede lezing: Het preklassieke wereldbeeld (Egypte, Baby lon. China) 19,00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 19.15 Lichte muz. 19,35 Gram 20,20 Katechismus 20,30 Act. 20,45 De ge wone man 20.50 Planorecital 21.20 Gram. 21,40 Concertgebouwork., mannenkoor en soliste 22,45 Avondgebed en liturg kal 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m AVRO: 7.00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. VPRO' 7,50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8,15 Gram 9.00 Gym. v. d. vrouw 9,10 De groente man 9,15 Gram. 9.40 Morgenwijding 10.00 Gram. 10,50 V. d. kleuters 11,00 RVU: Romeinse kunst door mevr., dr. H. E. s'Jacob, tweede lezing 11.30 Gram. 12.20 Regeringsuitz.: Landb. rubr. Het proef bedrijf voor de voederwinning ln Zeg veld 12.30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Lichte muz. 13,00 Nws. 13,15 Meded. of gram. 13,20 Promenade ork. 13,55 Beurs ber. 14,00 Paul Vlaanderen en het Spencer Mysterie, hoorspel 14,40 Schoolradio 15.00 Sopr en piano 15,30 Bijzondere beleve nissen, reisbeschrijving 15,46 Gram. 16,30 V. d. jeugd 17,30 jazzmuz. 18,00 Nws. 18,15 Pianospel 18,30 Dansmuz. 18,55 Paris vous parle 19,00 Gram. 19,45 Toneelbe schouwing 20,00 Nws. 20,05 Gam. 20,40 Ik heb mijn vader niet zelf gekozen, hoorsp. 21,45 Act. 22,00 Volksmuz. met comm. 22,20 Improvisaties aan de piano 22 46 Lichte muz. 23,00 Nws. 23,15 Beursber. te New York 23,16 New York calling 23,21- 24,00 Gram. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,15 Pianospel 12,30 Weerber. 12,34 Pianospel 13,00 Nws. 13,15 Gram. 14,00 Schoolradio 15.45 Gram. 16.00 Koersen 16,02 Gram. 17.00 Nws. 17,10 Diederik en Katrina, cantate 17,45 Boekbespr 18,00 Jeugdconc 18.30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereld tentoonstelling 20,00 Syndicale kron. 20,10 Grafin Maritza, operette 21,45 Gram. 22 00 Nws. 22,15 Orgelconc. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m 12,00 Gram 12,20 Nouveautés 12.35 chansons 13,00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14,00 Gram. 14.45 Omr. ork. 15.30 Gram. 16,05 Jazzmuz. 16 30 Gr 17.00 Nws. 17,35 Gram. 19.30 Nws 20 00 Filharm. ork. en solist 21,50 Gram 22,00 Nws. 22,10 Vrije tijd 22,55 Nws. Televisie DINSDAG 10 JUNI NTS: 20.00 Journ, en weeroverz. 20 20 TV-film 21,10-22,35 Speelfilm. FRANS BELG 16,00-17,30 Wereld tentoonstelling 19,00 Waals progr. 19,30 Le temps et les oeuvres 20,00 Journ. 20,40 Fllmprogr. 22,20 Filmfestival en wereld nieuws. VLAAMS BELG. 17,30-19.00 Wereld tentoonstelling 19,00 De socialistische ge dachte en actie 19,30 Nws. 20.00 Speel film 21,25 Literair progr. 21,55 Wereld- filmfestival 22,10 Nws.

de Stem | 1958 | | pagina 7