MENSEN EN MUZEN BOB Adriaan Roland Holst zeventig jaar LUYCKS ONZE PUZZEL L 1 1 1 1 1 1 ui 1 II EIGEN WERK Prinses Brocadia ding EPPEN Mijn vriend Wil is mooi VA AR DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 7 JUNI 1958 Raadsel In de klas van meester Pieters KABOUTERLAND -.J\abouter j \ur tneuó Vfc Kruiswoordraadsel Feestelijk dubbelnummer van De Gids en Maatstaf BUITEN SPELEN Voor de meisjes Correspondentie Grootste veefarm ter wereld Nederlandse familie opgesloten in berghut Meer kleur op appels Festival der twee werelden LIMONADE v\ 1J fs OPLOSSING ERNEUZEN bat- thuis op Ite 30 om. atterijen. De versjes en verhaaltjes die hier naast in een lijstje staan, zijn door de kinderen helemaal zelf verzonnen en zonder hulp gemaakt. Wie ons iets opstuurt en erbij schrijft dat het „eigen werk" is, die heeft kans ook in het lijstje te komen staan: als het mooi is en als je met loten geluk hebt 1 M ar de versjes en verhaal tjes die je niet zelf gemaakt hebt vin den andere kinderen soms mooier en daarom mag je die ook blijven stu ren. Wij zijn blij met elke brief Hieronder lezen jullie een belangrijk „familiebericht". Leuk hè OOM JAN EN XANTE XHEA mei kreeg ik van deze ooievaar een zusje, ELLY. Anny van Aperen Hilbersedreef 21 Breda Qrloeg Ack e7nans to«s in9s Beste Oom Jan en Tante Thea, We hebben een clubje van 7 kinderen. Nu willen we voor uw dagblad een lied opschrijven. We heb ben het zeif gemaakt en zingen het elke keer als het club is. (Wijze: onder moeders paraplu). Wij zijn lid van Rood Wit Blauw En komen bij elkander We zingen, maken veel plezier En lachen als geen ander En elke week zijn wij bijeen We kennen elkaar van top tot teen De club van Rood Wit Blauw De club van Rood Wit Blauw ,tD Babs Oudenhuyzen Diny Beekers Liesboslaan 170, Breda Toen ik jong was en schoon Droeg ik een blauwe kroon Toen werd ik oud en stijf En kreeg een band om 't lijf; Ik werd gerukt, geplukt, geslagen En door arm en rijk gedragen. Ingezonden door Trudie Eisinga Buys Ballotstraat 16, Breda Ik dek hem toe En fluister-. „Goede nacht, mijn lieveling", hij is nu moe Hij kijkt mij aan alsof hij lacht Hij rilt opeens en zucht Een zucht zo zwaar als lood Nog even likt hij mij de hand Zijn ogen breken, mijn hond is dood Ik laat een snik En neem hem langzaam op Vóór ik hem in een mandje leg Kus ik hem innig over z'n trouwe hondekop Nelly Borburgh Fellenoordstraat Breda Ik voel de natte hondesnoet Heel even tegen mijn wang Mijn Bobby-lief, hij is zo zoet Ik hou van hem, mijn levenlang Zijn ogen staren mij nu aan Vol goedheid en met trouw En als hij stout geweest was keken zij mij aan met diep berouw De meester kwam de klas binnen. De jongens zeiden: „Meester, een half uur te laat." „Hou je mond zei meester tegen Leen Klapman, die een sigaar zat te roken. „Jullie krijgt straks proefwerk van meneer Geit". Een half uur later. Meneer Geit kwam binnen en zei: „Jongens, kennen jullie je proef werk?" „Ik wel" zeiden Leen en Piet. Meneer Geit begon. Hij zei tegen Leen die zat te slapen: „Wie ont dekte Ameraka?" „O", zei Leen, „Vader niet". „Goed", zei meester. „Piet, wie is Karei de Stoute?" „O, dat is die jongen van Vissers die bij Gerritsen appeltjes pakte". Toen zei meester: „Wout, noem dieren die tegen de wand kruipen." „O", zei Wout, „wandluizen en vlooien." „Goed zo", zei meester, „jullie zijn allemaal geslaagd voor de kleuter school." „Daar heb ik allang gezeten", zei Leen. „Ja, dan ga je nog maar een keer." „Dag jongens!" riep Leen door de klas. „Peukie hebben van mijn sigaar?" „Ik niet", riep Wout, „want jij hebt er met je mond aangezeten!" Johan Kastelijns St, Antoniusstraat 11, Oosterhout Op hun kleine vlugge voetjes Gaan kabouters door het bos En ze lopen, o, zo zoetjes Over 't zachte groene mos. En waar gaan ze toch wel henen Nu, dat is heel gauw gezegd 't Kevertje is komen klagen Over Klipper-klap de specht Alle slachtoffers van kevers Worden opgegeten, hoor En nu was 't de beurt aan Spenne Maar de kabouters zijn al vóór. En nu gaan ze Klipper leren Dat hij het eens laten moet Spenne, wees niet ongerust hoor Zegt kabouter Vluggevoet. Maria Brouwers Zeisstraat 40, Breda Puntneus was een grappemaker. Zo gauw hij een grapje maakte vielen de kabouters om van het lachen, zo leuk was het. Op een keer maakte hij een grapje bij een feest. De kabouterkoning vierde het feest van zijn vijftigste verjaardag. Dat was even een feest, jongens De kabouters kochten een hele grote taart, met vijftig gekleurde kaarsjes, rood, geel, blauw en alle kleuren van de regenboog. Toen ze gegeten hadden mocht ieder om de beurt iets verzinnen, een grapje of een spelletje. Eindelijk kwam Puntneus aan de beurt. Hij zei: 9 apen en 12 noten is samen 33 apen. Iedereen viel om van het lachen, het was een leven in de zaal Maar het feest ging weer door en ze vierden zo'n groot feest dat ik het jullie niet meer kan vertellen. Brigitta van Dijk Bossestraat 148, Boschkapelle Wil je weten hoe dit meisje heet Vraag het aan de bloemen. Ingezonden door Nelly Hoogmoet Bergen op Zoom OPLOSSINGEN Kruiswoordraadsel: horizontaal: 1. Kees, 5 hals, 9 een, 13 lot, 16 en, 18 was, 21 re, 24 Wiske, 30 Lambiek, 39 er, 42 An, 44 een, 47 ra, 49 nee, 53 ren, 56 Deen, 60 eend. Verticaal: 1 Kees, 2 een, 3 en, 6 al, 7 lor, 8 stem, 12 was, 18 Wim, 20 skiën, 24 wat, 28 eer, 37 mand, 41 hand, 43 nee, 45 en, 47 ren, 51 Ee, 53 re. Raadsels: 1 voor de kapper, 2 met pepermunten, 3 overvloed, 4 school borden. 1 je hand, 2 paraplu, 3 zeven kin deren. De boeren van P. land hebben 10 vingers. Aan elke hand vijf. En twin tig aan handen en voeten. Goede oplossingen van: Riet Oomen, Kwakkelhutstraat 30 Breda. De bovenste rij letters vormt een woord dat het beroep is van een man uit het circus. 1 Schots edelman 2 trekdier op 4 poten 3 watervogel 4 nachtvogel 5 boerekool met... 6 getal 7 rivier in Lim burg 8 bloem 9 lidwoord 10 familielid 11 plaats in Bra bant 12 rivier irt Duitsland 13 bloem De „prins der Nederlandse dichters", Adriaan Roland Holst, is bij zijn zeventigste verjaardag op verscheidene wijzen geëerd. Bergen, zijn woonplaats, promoveerde hem tot ere-burger en verrijkte hem met de zilveren penning voor verdienstelijke in gezetenen. Minister Cals heeft de jarige het teken van zijn ridder schap in de Orde van de Nederlandse Leeuw opgespeld. Een waardige bijdrage tot de huldiging leverden ook de maandbladen „De Gids" en „Maatstaf", die met een gezamenlijk dubbelnummer uitkwamen, dat ook afzonderlijk als boekwerk verkrijgbaar is- Ingezonden door Harm Jansink Oosterstraat 54 Breda Rebus ingezonden door Dik v.d. Nat Emerweg 141 Breda „Pater, mag ik u wat vragen vroeg een kleine Kongolees ,,Geef mij in dit aarden potje alstublieft wat groene zeep". En de pater, heel verwonderd keek die negeroogjes aan die zo vlammend van verlangen in de zijne bleven staan. ,,'k Wil mij wassenwaarde pater, wassen tot de avond laat, want ik wil niet langer zwart zijn wit is mooiZó u daar staat." Brave Bimba, 't zal niet helpen al wast g'uw lichaam ook een jaar! Maar uw ziel is wit en zuiver zorg maar dat g'haar zo bewaart." Diny v.d. Klundert Brielsedreef 7, Prinsenbeek CORRESPONDENTIE. Anny van Aperen te B. Wel gefeliciteerd, Anny met je kleine zusje Elly! J. Kastelijns te O. Goed zo P. Leys te Z. Mooi gedaan. Maria Brouwers te B. Je kunt wel verbazend goed dichten voor een meisje van 9 jaar Maar zulk een heel lang gedicht neemt te veel plaats in. Wil je in het vervolg voor elk versje een nieuw papier gebruiken Lily Bracke te Z. Het is fijn dat je zo'n trouwe lezeres en medewerkster bent, maar alles kan niet in de krant dan hadden we elke dag een hele krant nodig Aan de meisjes van de club Rood-Wit-Blauw: Dat is leuk. Zorg dat je het goed met elkaar blijft vinden. Geen ruzie maken, dan blijft de club lang en gezellig bestaan. Mag tante Thea soms ere-lid worden? Jeanneke van Gils te d.H. Een over geschreven versje is niet zo'n kunst. Maar als er nu in dat versje staat: zoals je op dit plaatje ziet" en er is helemaal geen plaatje bij, dan is het ook niet mooi, vind je wel Joke Dielens te B. 'n Stapel van 58 tekeningen stuurde je ons toe. Jij bent in de tekenles een van de besten van de klas, dat staat vast Wij heb ben er een afgedrukt, maar ze wor- Joke Dielens Prinses Margrietstr. 9 ?'e^, mooi als in werkelijk- te Bergen op Zoom \vilt de andere zeker terug hebben, niet Beppie Kleynen. De kinderen spelen buiten Ze tikken tegen de ruiten En lachen moe heel, vriend'lijk toe Ansje springt touwtje Rits, een scheur in haar mouwtje Ria naait het gauw weer toe Ik zal niets zeggen tegen moe Corrie en Sjak Spelen in de zandbak Ze maken taartjes groot en klein Die smaken o zo fijn Om zes uur gaan ze eten Ria moet eerst nog een jurkje meten En nu is het uit met de pret Want wij moesten allemaal naar bed. Annie Delforge, 11 jaar Zandbergsestraat 11, Graauw Misschien had dit ook ln het lijstje moeten staan. Het is een leuk versje vooral als het zelf gemaakt is. Waarom, ivaarom, ja waarom Zijn toch de bananen krom Waarom zijn appelen rond Die ik onder een appelboom vond. Waarom zijn sinmsappelen geel En hebben de mensen een keel Als de mensen dat eens wisten, Dan liepen de mensen niet elke dag te twisten Ingezonden door Tonny Florissen c? O GX Elsje Hermans, Rijksweg 84, Dorst Een koning en een koningin hadden al lang op een dochtertje gewacht. De koning was de rijkste man van de wereld en de koningin was de def tigste dame van de wereld. Toen ze eindelijk een lief meisje kre gen overlaadden ze haar met het bes te wat ze bedenken konden en ze noemden haar Brocadia. Alles wat ze van de koning kreeg was van goud en edelstenen; wat ze van de konin gin kreeg was plechtig en deftig. Toen het prinsesje nog in de wieg lag had het al een jurkje van goudbro- caat omdat dit de kostbaarste stof is die bestaat. En het jurkje had een sleep omdat dit bij deftigheid hoort. Het prinsesje huilde veel, want het brocaat was zwaar en het sleepje prikte aan haar kleine beentjes. Toen ze leerde lopen kreeg zij schoen tjes van goud en een schortje dat stijf stond van parels. Het prinsesje hield niet op met huilen want de schoen tjes waren te zwaar om te lopen en in het schortje kon ze niet gaan zit ten. Toen zij moest leren lezen en schrijven kreeg zij een boek van goud en een pen van diamant. Maar zij moest nog aldoor huilen want het boek was te zwaar en de pen schreef zo deftig dat niemand het lezen kon. De koning en de koningin ontboden de knapsle wonderdokter uit het rijk. Maar hij kon het arme kind niet helpen en zei aan de koning dat hier alleen de liefste toverfee raad zou kunnen geven. De fee kwam en zag de tranen van het prinsesje. Het wa ren diamanten tranen en dat is heel pijnlijk. Wilt u het prinsesje werkelijk gelukkig zien? vroeg de fee aan de koning en de koningin. O ja riepen ze beiden. Hebt u er alles voor over vroeg de fee. O ja! riepen de koning en de koningin. Ook uw goud? O ja! riep de koning. En ook uw deftigheid? O ja, riep de koningin. Toen nam de fee haar toverstaf en met een grote zwaai toverde ze alle rijkdom en praal weg. De koning had nog maar een armoedige mantel aan met een klein randje konijnebont vol mot. En de koningin had een grau we jurk aan en een versleten kroon tje op het hoofd. Maar zij waren er niet verdrietig om want het prinsesje straalde als een gezond en vrolijk kind. Een heel gewone traan blonk nog op haar wangetjes, maar ze danste van plezier in een jurk zon der sleep, een schortje van katoen en klompjes aan de voetjes. Zij had een penhouder met een kroontjespen in de ene hand en een boekje met ezels oren in de andere. En zij riep: Vader, moeder, hier staat Brocadia niet meer! Ik ben het blijste meisje van de wereld en ik heet voortaan uw vrolijke Kaatje I Voor deze bijzondere aflevering trad een eenmalige redactie op, bestaande uit Bert Bakker, de redacteur van „Maatstaf", Ed. Hoornik en Bert Voe ten als vertegenwoordigers van „De Gids" en de filoloog W. Gs. Hellinga als scheidsrechter bij het vriendschap pelijk samenspel. Deze laatste komt al terstond aan het woord in een toelichting op 25 brieven. Ze zijn een keuze uit de vol ledige publikatie van de correspon dentie, die hij samen met G. H. 's Gra- vesande voorberèidt. Voor ons gevoel zijn deze epistels het interessantste gedeelte van de feestbundel. Bijzonder leerzaam is de prachtige brief, die Henriëtte Roland Holst aan haar jeug dige neef schreef en waarin ze hem een klein kostbaar boekje toezegde. Dit bleek het Communistisch Manifest te zijn! De dichter kan zich niet her inneren, dat hij het inderdaad ook ge lezen heeft... Verder zijn er brieven van P. N. van Eyck, die voor de vol gende maal „beterschap van schrift" belooft, van M. Nijhoff, van Willem Kloos. die verslag uitbrengt van een audiëntie bij de koningin, van J. H. Leopold, die dankbaarheid uit voor de studie, die R. H. aan zijn werk wijdde, van Slauerhoff, Marsman, ter Braak, (de enige brief, die tot nu toe van hem gevonden is), E. du Perron, die omstandig vertelt van een vuist gevecht tussen hem en Nijhoff, Carel Scharten, die zich distancieert van het fascisme, Dirk Coster, en vele anderen. Ze omspannen een periode van ruim veertig jaar (1908-1951). Herinneringen In de volgende afdeling horen we „stemmen van ver en nabij". Deze herinneringen van een aantal vrien den en collega's worden geopend met een fijnzinnig opstel van Annie Salo mons. J. C. Bloem schreef een korte maar waardevolle bijdrage. Jan Gres- hoff heeft heel wat meer plaatsruimte nodig voor zijn persoonlijke herin neringen, die uiterst boeiend zijn. Noemen we verder nog een geenszins zwaarwichtige, uiteenzetting van S. Vestdijk over de zeven facetten van R. H. en een impressie van Paul Ro- denko, de enige jongere in dit gezel schap. De feesteling komt ook zelf aan het woord. Hij opent het boek met een kwatrijn. In het kapittel „Intermezzo voor A. Roland Holst" is een feuille ton uit de N.R.Crt. van 1914 herdrukt, in welk voornaam stuk proza de dich ter zijn terugkeer in Oxford schildert. Belangrijker nog is „Rekenschap voor Een Winter aan Zee", waarin R. H. hoofdmotieven en indeling van zijn voornaamste bundel aangeeft. De tekst, die tot nu toe slechts in een kleine vriendenkring bekend was, wordt voorafgegaan door een voor treffelijke inleiding van prof. Hel linga. Receptie Onder de toepasselijke titel „Recep tie" is nog een aantal bijdragen van vrienden verzameld. We treffen er o.a. een gedicht van Bordewijk en een van Lucebert en een goed portret-in- woorden van Jeanne van Schaik- Willing aan. Ten slotte is in het hoofd, stuk ..Reconnaissances" een dozijn vertalingen opgenomen, bijeenge- Een combinatie met aan het hoofd de groot industrieel J. J. Coney uit Sant Francisco heeft in de provincie Mendoza in Argentinië een oppervlak, te land gekocht van 900.000 ha om hier een veefarm op te vestigen. De grootste veefarm die men tot heden toe in de wereld had, was de farm King Ranch in Texas (V.S.t met 360.000 ha. Coney bezit nu reeds verschillende veefarms in Californië en Canada en is een bekende fokker van Shorthorn, runderen en van Clydesdale en Per- cheronpaarden. bracht en ingeleid door Dolf Ver spoor. Een fraaie foto van Sem Presser en een geslaagde portretstudie van de beeldhouwer Titus Leeser verluchten de tekst. Bij al de bewondering, die we voor deze met veel zorg samengestelde uit gave hebben, mogen we toch niet na laten op de volkomen afwezigheid te wijzen van de Vlamingen, waaronder de dichter toch ook tal van vrienden telt. Eveneens misten we een samen vattend essay, dat de lezer tot gids en maatstaf zou kunnen zijn. Maar ook zonder dat blijft deze feestelijke bundel van grote literair-historische betekenis. Hij is niet alleen onmisbaar voor de kennis van Roland Holst, maar ook van de velen, die met hem in aanraking kwamen en daarvan ontroerend of vaak met veel humor en altijd met liefde vertelden. WILLEM v. d. VELDEN (Advertentie) De familie K. uit Amsterdam heeft vorige week een angstige nacht doorgebracht in een berghut op de Zwitserse Alpen. Vader, moeder, zoon en dochter wa ren tijdens een afdaling even een berghut ingegaan toen plotseling de deur met een harde klap achter hen dichtsloeg. Groot was de schrik t^en bleek, dat door een kleine sneeuw- verschuiving de deur onwrikbaar vastzat. De familie K. moest een koude nacht doorbrengen voordat zij de volgende morgen door andere berg beklimmers konden worden bevrijd. Mevrouw K. kan nu weer hartelijk lachen om dit avontuur. Zij vertelde nog. dat de hele familie in die koude nacht wel heeft ontdekt, hoe heerlijk warm de zelfgebreide kleding is, die mevrouw K. op haar Knittax had- gemaakt. „Dank zij mijn Knittax ■zitten we er altijd warmpjes in voor weinig geld", lachte zij dankbaar. Vraag gratis de interessante Knittax brochure aan bij Maschmeijer Co. N.V-, afd. 12 f, prinsengracht 770-772 te Amsterdam C. Uit Amerika komt het bericht, dat dit voorjaar een chemische stof op de markt komt, waarmee het mogelijk is de kleur van het fruit, speciaal ap pels, aanmerkelijk te verbeteren. Verdere gegevens zijn hierover nog niet bekend. Wel wordt gezegd, dat de proefre- sultaten zeer verrassend waren en dat naast een veel betere kleur ook de produktie hoger was. 5> Het kleine Umbrische stadje Spo- leto heeft met een opvoering van Verdi's „Macbeth" zijn „Festival der twee werelden" ingeluid. Het fes tival is een denkbeeld van de Ita liaans-Amerikaanse componist Gian Carlo Menotti en beoogt, jonge, veel belovende kunstenaars van Amerika en Europa tot elkaar te brengen in een sfeer van rust en kunstzin. Spoleto was reeds lang een soort Mekka voor jonge Amerikaanse mu sici, die hun studie in Italië wilden afsluiten met een debuut. Menotti kwam op het denkbeeld, daaraan 'n iets grotere en blijvende vorm te ge ven en wist de vroede vaderen van Spoleto daarvoor te winnen. Zozeer geloofde men in Menotti's plan, dat men de gloednieuwe straat verlichting - met - buislampen weer uit de grond haalde en de oude straatlantaarns van 16e eeuws mo del weer aanbracht. En in de binnen stad is op de uren, waarop er opvoe ringen zijn, alle auto- en motorver- keer verboden en dat wil wat zeg gen voor het scooterende Italiaanse publiek. De openingsvoorstelling stond on der leiding van de jonge Amerikaanse dirigent van Nederlandse origine, Thomas Schippers. Het programma van het festival, dat tot 29 juni duurt noemt namen van kunstenaars uit de V.S., Italië, Engeland, Frankrijk, Is raël, de Libanon en Zuid-Amerika. Het ziet ernaar uit, dat de vroede vaderen van Spoleto wijs hebben ge handeld. Het kleine 16e eeuwse thea tertje, was ruimschoots uitverkocht. En Spoleto puilt van de toeristen, zo dat tal van particulieren kamers zijn gaan verhuren. (Advertentie) SINDS\60/JAAR ONMISKENBAAR AAN DE TOP f I V s \6 y f /O u? 'U /s >7 m o *1 Jv /f u V *9 JJ Je Js J6 fS l e f* m v; e/i 49 So u ff fi Hi 4V SS óc 6, ót ós óy As H '7 7' 7' 71 P A W' 71 77 7 HO j S/ êi HORIZONTAAL: 1 nakomelingschap, 3 boom, 5 projectiel, 10 boom, 12 deel v. Amerika (afk.), 13 cilinder, 14 in houdsmaat (afk.), 16 spraak, 18 rivier in Nederland, 19 vogel, 21 vreemde munt, 23 kleur, 25 groot stuk, 26 zin gen, 28 toespraak, 30 gegroet (Lat.), 32 gebied, 34 meisjesnaam, 36 meisjes naam, 39 overal, 41 land in Azië, 43 eiland in de Middellandse Zee, 45 jon gensnaam, 47 aanw. voornaamw., 49 vogel. 51 godsdienstig lied, 54 kleur, 56 geleerd, 58 fijn weefsel, 60 deel v. e. trap, 62 daarnaast, 65 telwoord, 66 rotsholte, 68 aanzien, 69 familielid 70 meisjesnaam. 71 vreemde munt, 73 bekende motorraces (afk.), 75 vis, 77 water in Brabant, 78 indien, 80 schoei_ sel, 81 rivier in Utrecht, 82 soort steen. VERTICAAL: 1 uitroep, 2 zangnoot, 3 familielid, 4 soort onderwijs (afk.), 5 lijfwacht,, 6 plaats in Gelderland, 7 Engelse ontkenning, 8 plaats in Noord-Holland, 9 hoogste deel, 11 paar, 15 laag (Eng.), 17 rivier in Ita lië, 20 in plaats van (afk.), 22 hennep braak, 24 plaats in Rusland, 26 steen, 27 zoogdier, 29 half, 31 ieder, 33 titel, 35 indien, 37 meisjesnaam, 38 wrede keizer. 40 niet gesloten, 42 vis, 44 zoogdier. 46 moesplant. 47 insekt. 48 achterdocht, 50 kleurstof, 52 bloed huis, 53 klein plantje, 55 ster (Lat.), 57 tegen. 59 eenh. v. druk (afk.), 61 glad, 63 groot aantal, 64 visgerei, 67 vette vloeistof. 69 gewicht, 72 man. nelijk zoogdier, 74 voorzetsel, 76 de somma van, 79 natuurkundeterm (afk.). HORIZONTAAL: 1 soda. 4 os, 6 ieder, 10 lap, 11 damast, 14 oder, 16 a.g., 17 kam, 18 ra. 19 v.o„ 20 mij, 21 koor, 23 b.l. 25 hoera, 28 bultenaar, 30 t.a.t., 32 is, 34 ia, 35 toen, 37 com fortabel, 42 du. 44 she, 45 ho, 46 el, 47 het, 48 la, 49 particulier, 53 amor, 55 er, 56 s.g., 58 opa, 59 tandpijnen, 63 grind, 65 e.v., 66 nota, 68 d d70 eg, 71 e.a.. 73 ene, 75 ra, 76 eelt. 78 albert, 80 kin, 81 noest,'82 t.t., 83 solo. VERTICAAL: 1 sago, 2 op, 3 ada, 4 om, 5 sar, 6 it, 7 door, 8 ed, 9 rem, 10 lakei, 12 ambt, 13 sahara, 15 rijst, 17 kruim, 19 vertellen, 22 ob, 24 leer, 26 o.a., 27 ate, 29 lafhartig, 31 anders. 33 schaap, 36 o!.. 38 o.e., 39 oor. 40 tui, 41 beu, 43 ut, 44 s.l.. 47 he, 49 po, 50 tondel, 51 cape, 52 irene. 54 mag, 57 graan, 58 orde, 60 an, 61 ijver 62 no, 64 rete, 67 trio, 69 den, 72 'abt, 74 n.t.s., 77 l.o.78 at, 79 et, 80 k.l.

de Stem | 1958 | | pagina 7