STEM-FEUILLETQN ALGERIJNS PROGRAM VAN DE GAULLE Nederlander maakte .visgeschiedenis i 50 ICp" HIJ STEUNT OP STUNTS ncordia IPaggMad pcji tcin Deze week in het buitenland Hoe staat hij tegenover de Navo? Wisselautomaat voor bankbiljetten Kind door stroom gedood l'WK fBLANKENHEYM Op vakantie in Noorwegen Êxafte7 da» NEUROTONIC Fokkerij van melkpaarden „Plastic-kaas 2)ocumen tenópei ^JJodancl door Emily Grant Zwart o p Wit Boterautomaten Liturgische kalender TV'RADIO'TV'RADIO'TV' DERDE BLAD ZATERDAG 7 JUNI 1958 ("GENERAAL De Gaulle heeft de door hem geëiste volmachten voor zes maanden verkregen om zo lang zonder parlement te regeren en een grondwetswijziging aan een plebisciet te onderwerpen. Deze grondwetswijziging moet volgens De Gaulle de vierde republiek vol tooien en dus niet terzijde schuiven, zodat men met een variant op een bekend monarchaal gezegde de jongste gebeurtenissen in Frankrijk zou kunnen karakteriseren met: „De Republiek is dood. Leve de Repu bliek". Dit neemt dan toch niet weg, dat premier De Gaulle met zijn vol machten intussen een persoonlijk bewind gaat voeren. Zijn eerste zorg moest zijn de toestand in Algerië te gaan klaren, waarheen hij dan ook onmiddellijk vertrokken is en waar hij met een enorme geest drift werd ontvangen. In een korte toespraak te Algiers heeft De Gaulle getracht drie „wil de" stromingen tegelijk in een rus tige bedding te vangen. Hij heeft de generaals en de militairen ge prezen en bedankt voor een beheerst en beheersend optreden, waarbij de uitgesproken waardering voor disci pline tevens wel kritiek inhield. Hij heeft begrip getoond voor het stre ven van de comités voor algemeen welzijn naar vernieuwing en ver broedering en ze laten voortbestaan zonder hun leiders nochtans bijzon dere bevoegdheden te geven. De politicus Soustelle, om wie de me nigte al evenzeer riep als om De Gaulle zelf, heeft hij tegen de ver wachting in niet als minister-resi dent van Algerië aangewezen. De Gaulle nam die post, met 't oog op de weerstand tegen die benoeming te Parijs, diplomatiek voor eigen re kening en bekleedde generaal Sa- lan, zoals Pflimlin tevoren al deed, met de bevoegdheden er van. Tenslotte heeft de nieuwe pre mier ook nog de deur voor verzoe ning geopend voor de opstandige Algerijnen van het Nationale Be vrijdingsfront, wier moed hij zelfs geprezen heeft. J-JET succes van deze houding hangt nu evenwel af van de concrete uitwerking der vernieu wingen, welke De Gaulle op het oog heeft. Óp dit punt bleef hij enigs zins vaag, maar trad hij toch ken nelijk de wensen van de comités voor algemeen welzijn tegemoet met zijn verklaring, dat binnen drie maanden alle Fransen, inclusief de tien miljoen Algerijnen, bij stem ming de gelegenheid zullen krijgen over hun lot te beslissen. Hiermee werd gezegd, dat alle Algerijnen van' beide rassen gelijkberechtigd zullen delenemen aan het referen dum over de wijziging van de Fran se Grondwet. Daarna zullen zowel in Algerië als elders in Frankrijk verkiezingen worden gehouden voor de vertegenwoordigers der toekom stige regeringslichamen. De Algerijnen, zowel de moham medanen als de Europese kolonis ten, worden dus gelijkelijk als Fran sen beschouwd en met gelijke rech ten bekleed, wat in de lijn ligt van het streven naar integratie der co mités voor openbaar welzijn. Deze integratie staat dan in tegenstel ling tot de gedachte van een fede ratie, waarbij Algerië een meer of minder zelfstandige plaats zou in nemen naast het Franse moeder land. De Integratie zou ook verder doorwerken dan in het politieke vlak; zij zou niet alleen Algerijnse volksvertegenwoordigers in de Franse Assemblee brengen op ge lijke voet met andere Franse depar tementen. maar zij zou tevens moe ten meebrengen, dat Algerië sociaal wordt opgeheven naar het peil van Frankrijk. Dit komt praktisch neer op een sociale revolutie, gezien de achterlijkheid, waarin mohamme daans Algerië nog verkeert, en het verwezenlijken hiervan zal een zware financiële belasting voor Frankrijk betekenen. Volkomen duidelijk zijn de plan nen van De Gaulle terzake nog niet, aangezien hij over het karak ter der toekomstige regeringslicha men niet uitweidde en de woorden „integratie" en „federatie" vermeed. Hij verklaarde alleen, dat de Alge rijnen hun vertegenwoordigers voor de openbare lichamen zouden kun nen kiezen, met wie zij dan zouden zien, wat er verder te doen stond. Een federatie, waarvoor De Gaulle vroeger zelf voorkeur toonde, lijkt daarom nog niet geheel uitgesloten, al is zij zeker niet naar de zin van de comités voor openbaar welzijn en daarom thans onwaarschijnlijk. In diplomatieke kringen van de Noord-Atlantische Verdrags-Orga- nisatie vraagt men zich intussen af, welke koers De Gaulle op interna tionaal gebied wil gaan varen. De reacties op zijn bewindovername zijn overigens niet ongunstig in de NAVO-hoofdsteden. Eisenhower liet zich vriendelijk over zijn oude wa penbroeder De Gaulle uit. Mac- Millan feliciteerde hem bij zijn wederoptreden als premier en kan selier Adenauer wil ook goede ver wachtingen van de nieuwe Franse' regering koesteren. Men kan er overigens wel op rekenen, dat De Gaulle in de NAVÓ en de internationale politiek de Franse belangen meer op de voor grond zal stellen en er naar zal streven Frankrijks rol als grote mo gendheid op gelijke voet met En geland en Amerika nieuw leven in te blazen, o.a. door het ook te laten optreden als atoommogendheid. De financiële nood van Frankrijk zal tevens remmend werken op de Europese integratie. De eerste te kenen zijn daarvan al te bespeuren. Frankrijk zal niet aanstonds aan de invoering van de Europese markt kunnen meedoen, als het niet met leningen geholpen wordt. Deze be hoeften van Frankrijk kunnen ech ter ook het besef van de noodzaak zijner samenwerking met de andere NAVO-landen levendig houden. Een van de nadelen, tot nu toe verbonden aan het kopen van al lerlei artikelen via automaten, was dat de koper altijd verplicht was daarvoor gepast geld te gebruiken. De president van de A.B.T. Manu facturing Corporation te Chicago blijkt erin geslaagd te zijn een wisselautomaat voor bankbiljetten van 1 dollar te construeren. De automaat wisselt de meest on ooglijke, dat wil zeggen gekreukte en verfrommelde bankbiljetten, m;*ar geeft valse of vreemde bank biljetten weer prompt terug. De constructeur rekent er op ook een afgifte voor goederen in zijn wissel-automaat te kunnen inbou wen, waarmede feitelijk de meest ideale verkoopautomaat zijn en tree in de detailverkoop zou ma ken. Te Exmorra in Friesland is het driejarig zoontje Jacobus van de vee houder J. Reitsma door elektrische stroom gedood. Het kind, dat achter de boerderij speelde, duwde een ijze ren staaf in een stopcontact waar door het op slag werd gedood. (Advertentie) goeieouwe (met de baard) heeft de sleutel van de gezelligheid om van die goeie jonge (7.niet te spreken 55 55 (3pU3}JPApV) Bereidt zich voor op het hei preparaat, dai Uw zenuwen nlei verdooft maar Uw geesi helder houdt rill d,f Kirgiezen Republiek is mer- ^een gewaardeerd voedings middel. Evenals uit koemelk kan men jut merriemelk een zure melkdrank maken, die veel overeenkomst heeft met yoghurt. De samenstelling van Von'rd?ïletlk wijkt af van koemelk. Vooral het vetgehalte is laag namelijk eevL P„ct-. verder 2 pet. eiwit en on. geveer 7 pet melksuiker. Bij koemelk gehahen: vet 3.5-4.5 pet.; ei Pat a P,ct" en 4 5 pct- melksuiker. -^aaidemelk is dus erg zoet In deze republiek fokt nien paar- ook speciaal voor de melkpro- duktie. Men melkt de merries 150 da- Innn ept haalt dan produkties van ca. komt e ST'^elde produktie somt per dag op 15 liter. (Advertentie) ■Vs. jaw y- LEVE; .evensverzekering MAXIMALE ZEKERHEID MINIMALE PREMIE OUDENOORD-UTRECHT-TEL 16591 Te Rotterdam is de beroemde Italiaanse goochelaar Alberto de Sitta per helikopter aange komen. Hij zal het goochel- concours te Hilversum bij wonen. Direct nadat de Sitta het toestel verlaten had, gaf hij een paar stunts weg. Een Nederlander heeft op de eer ste dag van zijn vakantie in Noor wegen „visgeschiedenis" gemaakt. Nadat hij zonder succes alle gebrui kelijke vismethoden had geprobeerd, dook hij in zee en haalde met zijn blote handen een koolvis van 112 cm aan land. De 36-jarige A. Snelleman, scheeps- bevoorrader in Rotterdam, bezocht vrienden in Stavanger aan de west kust van Noorwegen. Hij stond rustig te hengelen aan een baai in de buurt van de stad, toen zijn vrienden een grote koolvis zagen zwemmen in de richting van de rots waarop de heer Snelleman stond. Het dier had echter geen trek in het aas van de Nederlander en zwom weer weg. Toen enige tijd later de vis weer verscheen, dook Snelle man met kieren en al in zee om te proberen het dier te grijpen. Het luk te niet en onder grote hilariteit van zijn vrienden zocht de heer Snelle man de vaste wal weer op. Hij was nog bezig zich te verkleden, toen de koolvis zich voor de derde maal liet zien. De heer Snelléfnan bedacht zich geen moment, dook opnieuw te water kreeg de vis te pakken en wierp hem op het droge. Het bleek een knaap van tien kilo te zijn. De Noorse vrienden van de heer Snelleman heb ben de gebeurtenissen gefilmd. Enige tijd geleden gaf een groot dagblad in een naburig land een verslag van een examen voor het middenstandsdiploma, dat enkele jongelui af moesten leggen. Er werd hun onder andere de vraag gesteld ivaar kaas van ge maakt wordt. Het bleek dat maar weinigen wisten dat melk de grondstof is. Verschillenden waren van mening dat hiervoor een soort plastic of één of andere chemi sche grondstof wordt gebruikt... De grote stadsmens begint zo lang zamerhand wel heel ver van het platteland af te staan. 8) Als onze collega van Drummeien hoort, dat jij je collega's in koelen bloede tegen de grond slaat, nu, dan wordt hij razend, dat verzeker ik je. Neem een goede raad van mij aan en blijf voorlopig uit zijn buurt.. „Van Drummeien moet verkeer re gelen en dief van twee wieier vatten. Schooljongens noemen hem ballen- dief in dit land. nietwaar? Maar nu van Drummeien zelf tegen reglement gehandeld, want hij heeft uit raam geschoten en dat mag hij niet.. Nee, van Drummeien zal mij niets doen, maar wel zal hij kwaad zijn op mij., ik wil proberen zijn boosheid te dra gen", besloot de kleine Italiaan. Een kelner kwam naderbij. Hij vroeg aan van der Droes, of zich een zekere mijnheer Pestalozzi in het gezelschap bevond. Toen van der Droes bevestigend had geantwoord, zijn en omdat ik Gravendam niet ken en u prettig vond, kwam ik ook maar naar hier.. Monsieur 'Enrieksen, ik wilde graag met u praten., dat heeft mijn vriend Pestalozzi.. ja, mijn vriend de inspecteur uit Venetië u wel al reeds verteld. Pestalozzi is een heel intelligente man. Werke lijk. Met u wilde ik spreken over een uwer vrienden, over Legrand. „Legrand?" vroeg de Kraan met ongeveinsde verbazing. „Legrand? Maar ik ken niemand van die naam, die naam zegt me helemaal niets, mevrouw. „Ja, monsieur, uw vriend Legrand. Of nee, hij is eigenlijk een neef van u en heet dan Arnold d'Arlemont.. „Uw neef is ook zeer belezen, mon- schien niet zo erg ervaren. Ik spreek sieur 'Enrieksen. Maar wat praat graag de waarheid, monsieur, want ik toch alsmaar over uw neef Le- die is vaak zoveel interessanter dan grand., pardon, d'Arlemont bedoel de verbeelding., en uw vriend (Ve- ik.. Heeft u van hem dan niet over ra's blik bleef op van Schoonhoven mij gehoord? Ik ken Europa en kon hem veel vertellen over belangrijke, over heel belangrijke mannen. Hij luistert zo aandachtig en stelt altijd voor niij een.." zulke intelligente vragen.. Ik vraag Madame ik ben rusten) bevalt mij goed. Hij is als een rusthuis op het land. Eerlijk en gezond, niet gecompliceerd. Hij is er zelf bij", me af, waarom hij nog steeds lega- merkte van Schoonhoven laconiek op tiesecretans isHij is toch zo goed terwijl hij een sigaret uit een doosje ino*pppprii Vii' 7D ïnnpmonH io ingevoerd, hij is zo innemend., ja' Peinzend biies Vera 'n wolkje rook mijnheer uit. Peinzend deed ze haar tasje open. „Monsieur 'Enrieksen", fluisterde zij, „vanmiddag is op u geschoten. Ik geef u nu een klein geschenk. Kleine geschenken onderhouden im mers de vriendschap., maar dit ge schenk moet u discreet wegstoppen". De Kraan nam het pakje aan. Een leren etui. Hij opende het. Een sier lijke, kleine revolver ontwaarde hij haalde. „Ik weet het, maar ik gevoel be hoefte, u dit te zeggen.Ik ben niet van uw wereld, monsieur Skoonhofen, u doet mij weldadig aan, ..voila", besloot Vera. Het drietal zat een ogenblik in stil te bijeen. Vera was het weer die ze verbrak. „Affreus, die muziek hier.. Maar waar zou onse vriend Pestalozzi zijn? Ik mis het kleine duel, dat ik zo verbaast u dit? Kom, monsieur, u .re"»™ ^"wvaaiue "U- va k met hem heb hii'is "zo Tntel- kent de wereld toch?" Vera sloeg hem van terzijde met p|ent messi^irs Vera glimlachte. Haar ogen lach- half-gesloten ogen gade. Zij lachte ge ssieurs.. ten ditmaal mee. Dus die dikke Hol- en zei: ,Ja, ik mag die Pestalozzi ook Droes bevestigend had geantwoord, landse jongeman wist niet wat voor „Cadeaus van mijn vriend Pesta- wel", prevelde de Kraan, „maar ik zei dekelner, dat de portier van het vlees hij eigenlijk met die "neef d'Ar- lozzi zÜn weieens wat plomp, niet heb geen idee, waar hij kan zijn.." Hotel der Nederlanden ongebeid had nu eigeniijn mei aie neei a ar- f. Kom Kraan dat vC..+» Hotel der Nederlanden opgebeld had met de mededeling, dat er een drin gend telegram voor mijnheer Pesta lozzi was gekomen. Toen deze dit hoorde, sprong hij overeind en zei: „Allons heren, wij gaan vertrek ken. Van der Droes naar het hoofd bureau der politie, Durand naar het „Kasteel van Gent" en ik ga naar „De Nederlanden".. En van der Droes hoort vannacht nog van ons, daarvan ben ik heel vast overtuigd., kom, laat ons gaan.." Inmiddels hadden Willem en de Kraan zich gezet aan een tafeltje in ..La Tristesse". De wat verfrom- faaide kelner had ieder van hen een glaasje bier gebracht. De band was slecht, de danseuse deed haar best om de band niet in de schaduw te stellen. Nog geen half uur waren zij gezeten, toen het gordijn, dat voor lemont in de kuip had? Maar dan gracieus.. was het voor haar dus zaak om dub- aan élégance goed. Past u er heus bel voorzichtig te werk te gaan, over- goed op? Het wapen is geladen en woog Vera. kan dodelijk zijn, monsieur., ik houd „Kom Kraan, dat weet je best", zei zijn vriend, die z'n instructies niet vergeten had, „die kleine Italiaan is immers naar het Hotel der Ne derlanden gegaan., ja, ober, dat is uitstekend., breng ons nog maar twee glaasjes bier.." Even, nauwelijks merkbaar had Eva het hoofd geheven, toen van Schoonhoven sprak. Zij speelde met haar poederdoos en stipte met haar ik maak nu dit gebrek lippenstift haar bovenlip aan. „Nog 'n sigaret, messieurs", zei ze, „en dan ga ik naar mijn hotel... Misschien tref ik Pestalozzi in de hall „Merci, monsieur. Graag een si- van sierlijke wapens., uw neef d'Ar- en kan dan met hem spreken.." aret. Ja en een konie koffie npp Ipmnnt nnV Gppft n Ppctolniii Tlin .Ta miasphipn in Ho Vtoll" m Ja, misschien in de hall", mom pelde de Kraan en besefte voor de garet.. Ja, en een kopje koffie nee lemont ook.. Geeft u Pestalozzi zijn geen likeur, dank u.. Ja, d'Arle- wapen terug.." mont. Hij is een goede vriend van ,,Hoe weet u, madame", en terwijl tweede maal die avond, dat hij te- mij. Hij wordt zeker nog eens am- hij sprak, merkte de Kraan dat hij veel had gezegd, bassadeur. En zo charmant en inne- een fout maakte, ,,dat monsieur Pes- mend! Een week geleden kwam ik talozzi mij met een revolver vereer de insane hine terziide werd crecrhn wcck. geieuen Kwam ik taiOZZi mij met een ven en e c n el eg ante vrouw h et bont I ^m tegen., toevallig - ah, wat de? Hoe weet. ven en een elegante vrouw het bont gekleurde, schamele zaaltje binnen trad. „Onze giftige engel", mompelde de Kraan. danst die vrouw affreus, la miséra- ble! ja, ik kwam hem tegen in het Schlosshotel te Heidelberg., weet u, boven op de berg met een heer lijk uitzicht op het Neckardal.. wij „Vera, de geheimzinnige en ele- hebben erg veel gepraat, al was Ar „Vrouwen zijn soms clairvoyantes, helderziende, monsieur 'Enrieksen.. en ze zijn altijd nieuwgierig. De Kraan glimlachte. „Ziet u door mij heen, madame? Ik ben toch zo dik..' Weer keek Vera op. Na enige trek jes doofde zij haar sigaret en maak te aanstalten om te vertrekken. De beide studenten stonden op. Vera speelde als in een vertraagde film. Toen wuifde zij luchtig met haar hand en zei: „Au revoir, messieurs.. Monsieur gantegromde van Schoonhoven, noid wat vermoeid., ja, hij is zeer „Nee" lachte Vera terug, „ik wil Enrieksen, vertelt u maar aan uw Madame Xanthopoulos had de bei- innemend, maar ook zeer ambitieus, helemaal eerlijk met u zijn en dus neef, dat u mij hebt gesproken. Het de vrienden gezien en bewoog zich in zijn grootmoeder was toch een Spaan- zeg ik nee.. U bent een goed ac- de richting van hun tafeltje. se?" teur, een zeer goed acteur., zo goed, „Veroorlooft u mij zei ze in het „Inderdaad, madame, d'Arlemont dat u onbewust theater speelt. Dit Frans, „bij u plaats te nemen? Het en ik hadden een Spaanse grootmoe- maakt alles voor mij erg moeilijk, is een groot genoegen, messieurs, u der.. Zijn, gezicht verraadt het, vindt Daarom ben ik hier, in „La Tristes- J~ U se"". U bent geen kind, monsieur, De Kraan was in zijn rol. Praten al bent u jong. En u heeft vanmid- I loton rn-otpn nv> 4iïJ i_i3 1 n_ hier zo rustig te zien zitten na de wat schokkende, maar toch ook grap pige ervaringen in de hotelbar eni- zal hem verheugen.en ook wel een beetje interesseren", en toen met iets persoonlijks in haar blik tot van Schoonhoven, „Au plaisir de vous revoir monsieur Skoonhofen, ,ja, wij zien elkaar nog terug.." „Wat doen we nou, Wullem? en laten praten en tijd winnen, her- dag en vermoedelijk ook vanavond vroeg de Kraan, „wat doen we nou? ge uren geleden.. Ja, men vertelde haalde hij in gedachten de raad van veel gehoord.. Uit u word ik niet We kunnen niet veel doen.. Wat? mij, dat u hier wel te vinden zoudt Pestalozzi. helemaal wijs, al bent u dan mis- (wordt vervolgd) KWAAD Het was een warme dag toen mevr. Forzesi bij haar slager in Rome, Ciani, de winkel bin nenliep en om een biefstukje vroeg. De slager maakte de bestelling klaar. „Hebt u wat soepbenen voor me?", vroeg ze toen. „Helemaal geen soepbenen meer," zei de slager. Mevrouw Forzesi legde het biefstukje weer op de toon bank en liep de winkel uit. De slager, hierdoor zeer ge griefd, explodeerde. Briesend smeet hij haar het biefstukje achterna. Het was raak. De beledigde mevrouw Forzesi heeft er een rechtszaak van gemaakt. Het is slager Ciani op twee maanden gevangenis komen te staan. Boete De Engelse vereniging voor die renbescherming heeft besloten de boete, waartoe mevrouw Barbara Taylor uit Huddersfield werd ver oordeeld, voor haar rekening te nemen. Mevrouw Taylor stuurde haar hond af op de deelnemers aan een vossenjacht. Voeten In het Engelse plaatsje Durham is de 38-jarige Henry Lathan tot anderhalf jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens inbraak in een winkel. Zijn veroordeling was mede geba seerd op de verklaringen van vinger afdruk-deskundigen. Lathan gebruik te weliswaar handschoenen, maar liep op blote voeten. Kleding In een der hoofdstraten van Oslo heeft de politie onlangs een 50-jarige man gearresteerd, die zei op weg te zijn naar het openbaar badhuis. De man ging slechts gekleed in schoenen en bril. De Deense zuivelwinkeliers in het Deens-Duitse grensgebied kunnen blijkbaar hun werk niet meer af nu de laatste maanden vele Duitse dag jesmensen over de grens komen om een paar pond goedkope Deense bo ter in te slaan. Enkele Deense win keliers in de buurt van Flensburg hebben namelijk boterautomaten op gesteld, waaruit men naar believen halve pondjes boter kan nemen. De automaten schijnen wel in trek te zijn. Een voordeel is dat de boterliefheb. bers nu ook na sluitingstijd terecht kunnen, waardoor de mensen die van ver komen niet teleurgesteld behoe ven te worden. (Advertentie) ZONDAG 8 JUNI. Tweede zondag na Pinksteren. Mis Factus. Credo. Pre fatie van de H. Drievuldigheid. MAANDAG 9. Groen. Mis van de tweede zondag na Pinksteren, zon der Gloria of Credo. Tweede gebed H.H. Primus en Felicianus. Gewone Prefatie. Of: Rood. H.H. Primus en Felicianus. Tweede gebed van de tweede zondag na Pinksteren. DINSDAG 10. Wit. H. Margarita. WOENSDAG 11. Rood. H. Barnabas. Credo. Prefatie van de Apostelen. DONDERDAG 12. Wit. H. Joannes van San Facundo. Tweede gebed H.H. Basilides enz. 's Hertogenbosch: Wit H. Odulphus. Tweede gebed H. Jo annes van San Facundo. Derde H.H. Basilides enz. VRIJDAG 13. Wit. Feest van het Al lerheiligste Hart van Jezus. Mis Co- gitationes. Credo. Prefatie van het H. Hart. ZATERDAG 14. Wit. H. Basilius. Credo. VIA TRANS-CANADA AIR LINES GEHEEL CANADA dicht bij BRUSSEL... WANT ALLEEN DE TCA VLIEGT VAN BRUSSEL NAAR GEHEEL CANADA VRAAGT UW PASSAGE- EN/OF REISBUREAU OM INLICHTINGEN ZONDAG 8 JUNI HILVERSUM I 402 m NCRV: 8,00 Nws. en weerber. 8,15 Gram. IKOR: 8,30 Vroegdienst 9,20 Moederland-vaderland?, caus. KRO: 9,30 Nws. 9,45 Gram. 10,00 Celloconc. 10,25 Pontificale Hoogmis 12,15 Brabants ork. 12,40 Lichte muz. 12,55 Zonnewijzer 13,00 Nws. en kath. nws. 13,10 Gram. 13,30 Lichte muz. 13,45 Boek- bespr, 14,00 Radio Filharm. ork. en sol. 15,10 Limburgs progr. 15,40 Operamuz. 16,10 Sport 16,30 Vespers. Convent van Kerken: 17,00 Vrije Evangelische kerkd. NCRV: 18,30 Vocaal kwart. 18.40 Alt mezzo en orgel 19,00 Kerkelijk nws. 19,05 Knapenkoor en orgel 19,30 De mens en ik: De antieke mens, caus. KRO: 19,45 Nws. 20,00 Wereldkampioensch. voetbal in Zweden 20,5o Promenade ork. en sol. 21,20 U bent toch ook van de partij?, caus. 21,30 Zoo spreke en zoo denke en zoo dichte en zoo doe'k!, klankb. 22 Lichte muz. 22,35 Uit het Boek der Boe ken 22,45 Avondgebed en liturg, kal. 23,00 Nws. 23,15-24,00 Conoertgebouwork. en solist. HILVERSUM n 298 m - VARA: 8,00 Nws., postduivenber. en gram. 8,18 Gevar. progr. 9,45 Geestelijk leven, toespr. VP RO: 10,00 V. d. jeugd. IKOR: 10,30 Ned. Herv. kerkd. 11,30 Vragenbeantw. AVRO: 12,00 Lichte muz. 12,30 Sportspiegel 12,35 Orgelspel 13,Oo Nws. en SOS-ber. 13,07 De toestand in de wereld, caus. 13,17 Meded. of gram. 13,20 Gram. 14,00 Boek- bespr. 14,20 Pianorecital 14,50 De Godde lijke Vrouwe, caus. 16,05 Omr. ork. en sol. 16,05 Dansmuz. 16,30 Sportrevue. VPRO: 17,00 Gesprekken met luisteraars, caus. 17,15 Boekbespr. VARA: 17,30 V. d. jeugd 17,50 Nws., sportuitsl. en sport j-ourn. 18,30 Cabaretprogr. 19,00 Wereld kamp. voetbal in Zweden 19,45 Gram. AVRO: 20,00 Nws. 20,05 Theaterork. en solist 20,35 De Engelsteeg, hoorsp. 21,15 Lichte muz. 21,30 Act. 21,45 Lichte muz. 22,00 Gram. 22,15 Wereldkamp. voetballen 22,30 Gram. 23,00 Nws. 23)15-24,00 Met de Franse slag. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,15 Amus. ork. 12,30 Weerber. 12,34 Amus. ork. 13,00 Nws. 13,15 V. d. sold. 14,00 Opera- en belcanto conc. 15,3o Gr. 17,00 Sportuitsl. en nws. 17.15 Gr. 18,30 Godsd. halfuur 19,00 Nws. 19,30 Wereldtentoonst. 20,00 Hoorsp. 21,05 Gram. 22,00 Nws. 22,15- 24,00 Jazzmuz. (om 23,00 Nws.) BRUSSEL 484 m 12,15 Gram. 13,00 Nws. 13,10 Atomium-cocktail 17,00 Nws. 18,30 Gram. 18,45 Godsd. halfuur 19,15 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Gevar. progr. 22,00 Nws. 22,10 Festival te Brussel 22,55 Nws. 23,00 Jazzmuz. 23,55 Nws. MAANDAG 9 JUNI HILVERSUM I 402 m - NCRV: 7,00 Nws. 7,10 Gewijde muz. 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Sportuitsl. 8,25 Gram. 9.00 V. d. zieken 9,30 V. d. vrouw 9.35 Waterst. 9,40 Raak de roos 10,20 Gram. *10,30 Theologische etherleer gang 11,15 Gram. 11,35 Gevar. progr. 12,25 Voor boer en tuinder 12,30 Land en tuinb. meded. 12,33 Musette muz. 12,53 Gram. en act. 13,00 Nws. 13,15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14,05 Schoolradio 14.35 Gram. 14,45 V. d. vrouw 15,15 Klavecim belrecital 15.30 Gram. 16,00 Bijbellezing 16,30 Cello en piano 17,00 V. d. kleuters 17,15 V. d. jeugd17,30 Lichte muz. 17,40 Beursber. 17,45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Wat betekent etnologie voor Nederlands Nieuw-Guinea?, door M C. Capelle 18,00 Orgelspel 18,30 Sport i8,40 Engelse les 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Gram. 19,15 Idem 19,15 Kamermuz. 19,35 Volk en Staat, caus. 19,50 Gram. 20,00 Radiokrant 20,20 Intern, jeugdconc. 20,50 Pelgrims naar een onbereikbaar oord, hoorsp. 21,45 Gram. 22,00 Uit de Boekerij 22,15 Strijkkwartet 22,45 Avondoverden king 23,00 Nws. en SOS-ber. 23,15 Gram. 23,40-24,00 Evangelisatie-uitz. HILVERSUM II 298 m AVROt 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 9,10 De groenteman 9,15 Gr. 9,40 Morgenwijding 10,00 Gram. 11,00 Idem, 11,40 Voordr. 12,00 Jazzmuz. 12,20 V. h. platteland 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Lichte muz. 13,00 Nws. 13,15 Meded, of gram. 13,20 Tiroolse muz. 13,55 Beurs ber. 14,00 V. d. vrouw 14,45 Pianorecital 15,30 Humanistische tendenzen, caus. Gram. 17,00 V. d. jeugd 17,15 V. d. pad vinders 17,25 Sportmoza'fek 17,35 V. d. jeugd 17,50 Mil. comm. 18,00 Nws. 18,15 Reg. uitz.: Nederland en de wereld. Afri ka's opkomst in de Ver. Naties, door drs. J. Meyer, dir. intern, organisaties bij het ministerie van Buitenlandse Zaken 18,25 Amateursprogr. 18,50 Openbaar kunst bezit, caus. 19,00 Kamermuz. 19,30 Muzi kale caus. 19,45 Lichte muz. 20,00 Nws. 20,05 Cabaretprogr. 21,15 Act. 21,30 S"opr. en piano 22,00 Omr. ork. en solist 22,15 Het geneeskundig onderzoek voor het huwelijk, caus. 22,30 Lichte muz. 23,00 Nws. 23,15 Beursber. te New York 23,16- 24,00 Gram, BRUSSEL 324 m 12.00 GTam. 12,30 Weerber. 12,34 V. d. landb. 12,42 Gram, 13,00 Nws. 13,lil Gram. 14,00 Schoolradio 15,45 Gram. 16,00 Koersen 16,02 V. d» zieken 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,45 Meis jeskoor 18,00 Franse les 18,15 Kinderlied. 18,20 Prot. uitz. 18,30 V. d. sold. 10,00 Nws. 19,30 Wereldtentoonstelling 20,00 Symf. ork. en solist (20,35-20,56 Blaas- kwintet, koor en sol.) 21,30 Amus. ork. 22,00 Nws. 22,15 Kamerork. en orgel 22,55 Nws. 23,00 V. d. zeelieden. BRUSSEL 484 m 12,00 Gevar, muz, 13,00 Nws. 13.10 Gram. 14,15 Amelia al ballo, opera 15,10, 15,20 en 16,05 Gram. 16,15 Gitaarspel 16,35 Gram. 19,30 Nws. 20,05 Gevar. progr. 22,00 Nws. 22,10 Gr. 22,55 Nws. T elevisie ZONDAG 8 JUNI NTS: 18,45-20,50 Eurovisie: Wereldkemp. voetbal 21,00-ca. 22,45 Goochelaarsconoourg te Hilversum. FRANS BELG. 13,45 Eurovisie* We reldkamp. voetballen 15,50 Wereldtentoon stelling 16.30-17,15 Euovisie: Wielrennen in Italië 17,55 V. d. kind. 18,20 Idem 18.5o Eurovisie: Wereldkamp. voetballen 20,50 Nws. 21/LS Goochelaarstoernooi te Hilversum (Eurovisie) 22,30 Filmprogr. Daarna: wereldnws. VLAAMS BELG. 11,00-11,35 H. Mis 13,30 Eurovisie: Wereldkamp. voetballen te Zweden 15,50 V. d. kleuters 16,10 V. d. vrouw 16,40 Wereldtentoonstelling 17,30 Idem 18,45 Eurovisie: Wereldkamp. voet ballen te Zweden 20,50 Quizprogr. 22 50 Nws. MAANDAG 9 JUNI KRO: 20,0o Journ. en weeroverz. 20 20 Der WiJdschütz, opera. FRANS BELG. 16.00-17,30 Wereld tentoonstelling 19,00 Sport 19,30 Kook- praatje 20,00 Nws. 20,40 Gevar. progr. 22,20 Recital 22,50 Wereldnws. VLAAMS BELG. 17,30-19,00 Wereld tentoonstelling 19,00 Reisroutes... 19,30 Nws. 20,15 Beroemde bokswedstr. 20,25 Quiz. 20,55 Monsieur Ripois, film 22 26 Ballet 22,55 Wereldfilmfestival.

de Stem | 1958 | | pagina 5