Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen WIJ Kantonrechter pleidooien in luisterde naar de zaak Grootenhuis De ontslagkwestie bij Nederlandse Opera Tussen dijken en dammen ZUID-BEVELAND Winkeldiefstal in Breskens Protest-comité Vrije Veren krijgt geld van St. Jansteen Dagblad De Stem DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 7 JUNI 1958 VLISSINGEN Motorrijder reed tegen vrachtauto Verwijdering van betonnen bunker Wegverbreding in Van Dishoekstraat GOES Gasthuistarieven weer omhoog K.A.B.-vrouwenbond TERNEUZEN Audiëntie Nieuwe kracht voor moeder! Hoogwaterstanden Terheij dense nieuwe burgemeester op bezoek IrbompS Internationaal aceordeonconcours te Hulst Op Schouwburgdak voor weddenschap Toeristen op station Terneuzen Medische Diensten Dienst dierenartsen AGENDA Vandaag Morgen Maandag In licht benevelde toestand klom de matroos M., vrijdagmorgen om drie uur op zijn bromfiets, draaide het gas vol open en klapte een twin tigtal meters verder op een gepar keerd staande personen-auto. De matroos kwam te vallen, werd ern stig aan gezicht en hoofd gewond en moest in verband met een opge lopen hersenschudding naar het St. Josephziekenhuis worden overge bracht. De auto liep slechts een licht deukje op en de bromfiets was on beschadigd. Het bouwrijp maken van gronden aan de Paul Krugerstraat voor de flatbouw t.b.v. het pensioenfonds „De Schelde" vordert gestaag. De nood woningen op een viertal stuks na, die nog één jaar blijven staan zijn reeds geheel gesloopt en inmiddels is men ook begonnen met het verwij deren van een betonnen waterbunker, die de Duitsers daar in de oorlog neerzetten. Bovendien is een dragline reeds bezig met het verrichten van grondwerkzaamheden voor deze wo ningbouw. Hoewel de politie te Vlissingen re gelend optreedt tijdens de middag uren op het drukke en gevaarlijke kruispunt Paul KrugerstraatVan Dishoekstraat, blijft het ter plaatse een moeilijke situatie, die aanhou dend volledige aandacht van de weg gebruikers vraagt. De wegversmalling in de Van Dishoekstraat 't smalle gedeelte tussen Singel en Paul Kru gerstraat zal binnen zeer korte tijd verbreed worden, omdat de gemeente overeenstemming heeft bereikt met de fa. Prins, die aan deze weg een glasfabriek bezit. De gemeente heeft een strook grond, noodzakelijk voor deze wegverbreding kunnen kopen en zal op haar beurt weer zorg dragen voor een doeltreffende afscheiding van het verkleinde terrein. Met het rooien van de populieren, die zorg droegen voor een fris groene noot in dit stadsdeel met uitsluitend nieuw bouw is reeds begonnen, zodat nu niets de definitieve verbreding nog in de weg staat. (Advertentie) Vakantie: een feest vol klanken en kleuren; juichend geruis van diep blauwe golven óf de stilte van een schaduwrijk woud. Véél zon en voor al kleuren! Doe zoals de natuur: geef Uw make-up als finishing touch een kleur! Eén van de 22 briljante kleuren van de ROUGES A LÈVRES Dr. N. G. Payot. Werkelijk: kleuren om nooit meer te vergeten! w, In verband met de salarisverho ging van de lagere en middelbare ziekenhuisambtenaren, welke in de pen is. adviseerde de stichting het Nederlandse ziekenhuiswezen, om de verpleegprijzen, van 1 april af, we derom te verhogen. B. en w. adviseren de raad daarom de tarieven als volgt te bepalen: Ge wone verpleging: eerste klas f 22.80; tweede klas f 17.45; derde klas f 13.50 en kit^ieren f 10.55 per dag. Rilland PERSLEIDING NABIJ VIERDE WEG In een spoedeisende raadsvergade ring heeft burgemeester Jobse mee gedeeld, dat G.S. vergunning hebben verleend voor de aanleg van een persleiding over de zeedijk aan de Westerschelde, nabij de Vierde weg. Een voorstel om met de n.v. Bank voor Nederlandse gemeenten een geldlening aan te gaan, ad 138.000 looptijd 30 jaar, rentende 5 per jaar werd met algemene stemmen aangenomen. Een voorstel om een nieuwe gemeenschappelijke regeling voor de keuring van vee en vlees vast te stellen alsook een nieuwe verordening op de keurlonen werd eveneens met algemene stemmen aangenomen. Breskens AANVOER VISMIJN Op de vismijn werden aangevoerd- 1268 kg bot, 3348 kg schar, 620 kg schol, 1620 kg ton, 10 kg tarbot, 13 kg griet, 23 kg kabeljauw, 214 kg wijting, 155 kg rog, 5597 kg garnalen (ex- 77 kg garnalen (binnenland), 2183 kg bot (onverkocht). OPENING NIEUW JEUGDHUIS Hedenmiddag opent de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, het nieuwe jeugdhuis „De Uitkomst". Het gebouw wordt dan overgedra gen aan een speciale commissie on der voorzitterschap van de heer Kr. Maas. 's Avonds is er een gratis filmvoorstelling voor de jeugd van 12 jaar en ouder. FEEST OUDEN VAN DAGEN Voor de ouden van dagen werd in het „Casino" een feestelijke bijeen komst belegd. Dit feest was mogelijk doordat de plaatselijke voetbalver eniging de baten van een wedstrijd had geschonken. Medewerking verleende de Eerste Klavar Muziekschool uit Vlissingen, onder leiding van de heer J. Adriaan- sen. Je heer J. Talmone eveneens uit Vlissingen, verzorgde op vlotte wijze de conférence. Graautc AFSCHEID BIJ E.H.B.O. In verband met zijn overplaatsing heeft de heer C. Lernout, wachtmees ter eerste klas der Rijkspolitie, af scheid genomen van de plaatselijke E.HB.O.-afdeling. Hij deed dat tij dens een drukbezochte vergadering. Dhr. Lernout heeft veel voor de af deling gedaan en was er jarenlang een accuraat penningmeester. Voor zitter van Campen dankte de schei dende voor zijn activiteit en bood hem als blijk van waardering een radiotafel aan. VOOR NIEUW VAANDEL De fanfare „Nooit Gedacht" heeft al spelend en collecterend een aar dig bedrag bij elkaar gekregen voor een nieuw vaandel. Het oude verkeert in zo'n slechte staat, dat men vreest dat het uit elkaar zal vallen. De fan fare verwacht het concert, dat te Brussel zal worden verzorgd, onder een nieuw banier te kunnen uitvoe ren. Sluiskil De leden van de plaatselijke afde ling van de K.A.B.-vrouwenbond, kwamen in het verenigingsgebouw bijeen teneinde van gedachten te wis selen over het te houden jaarlijkse uitstapje. Het werd een keuzebepa ling door alle aanwezigen uit een dagtrip naar Expo Brussel, een reis naar Den Haag en omstreken en een bezoek aan de Belische kuststeden. Voor de wereldvermaarde Expo was weinig belangstelling de reis naar Den Haag liet men maar aan 't Zeeuwsch- Vlaamse protest-comité en de keuze viel in meerderheid op een bezoek aan de Belgische kust. Datumvaststel ling moet nog definitief bepaald wor den. Onder genoeglijk samenzijn werd de verdere agenda vlot afge werkt. LICHT IN VOORHEEN DUISTER WEGDEKGEDEELTE. De schaarse noodverlichting op de Bovenweg, die in de avonduren behal ve enige licht ook no-g een angstaan jagend beeld verschaft door het macaber silhouet waarbij men de gedachte aan een guilotine-paal niet kan onderdrukken, zal zeer binnen kort tot bet verleden behoren. Een vijftal hypermoderne masten zullen het kleine maar zeer belangrijke stukje verbindingsstraat tussen oud en nieuw Sluiskil in een zee van licht doen baden. RADIOTREIN. Velen zullen zich uit de vooroorlog se jaren nog de radio-treinen waar mede uitstapjes konden worden ge maakt herinneren en velen hebben ook nabij de Minister Lely-brug de ogen in verwondering geopend toen aldaar zo'n radio-trein kwam aan- gestoomd. Een zevental grote perso nenwagens der Belgische spoorwe gen, getrokken door een zware Jum bo-locomotief, reed richting Terneu- zen en Zeeuwsch-Vlaanderen dat personenvervoer per spoor sinds ja ren niet meer heeft beleefd, zag ver gane glorie weer eens binnen zijn veste. BENOEMINGEN De bisschop van Breda heeft be noemd tot kerkmeester de heren Alb. IJsebaert en Mich. Hamann en be vestigd als armmeester de heer A. de Bakker. IJzendijke IN DE OSSEWEI. Gewapend met deksels, blikken bus sen potten en pannen werd de bus van kwart over vijf gisteravond op gewacht door de IJzendijkse jeugd. Met deze bus nl. arriveerde de heer P. de Houck, leraar aan de ulo-school te Terneuzen. Hij vierde gisteren zijn 30ste verjaardag als vrijgezel, waar door hij dus volgens het oude folklo ristische gebruik in de ossewei ge daan behoorde te worden. Onder oor verdovend lawaai van ketelmuziek werd nog een korte rondgang ge maakt door het dorp, waarbij de enorme sleutel van de ossewei en een levensgrote fraai uitgedoste strooien bruid op de schouders van de jonge lui werden meegevoerd. De sleutel met de pop werden hier na met een toepasselijke toespraak door een van zijn vrienden aan de ja rige overhandigd. Na een lang-zal- hij-leven door de schooljeugd werd men door de jarige getrakteerd Het mag gezegd zijn, dat de jubilaris niet karig was. Met handen vol werden de toffees uitgestrooid, zodat de jeugd voldaan aftrok. (Advertentie) magazijn HOLLAND Tolbrugstraat 8-14 BREDA Zyrfe hoogwaardige excellentie de bisschop van Breda zal geen audiëntie verlenen van 8 t.m. 12 juni a.s. Een mevrouw U. uit Vlissingen be zocht in Breskens een modezaak en liet daarbij onopgemerkt enkele cou pons stof in haar tas verdwijnen. Nadat de „dame" de winkel had verlaten miste de winkelierster de coupons en belde onmiddellijk de po litie op. Deze hield de dame, met coupons, aan nog voordat ze met de boot terugging naar Vlissingen. De coupons zullen deze dame nu wel duur te staan komen. Alhoewel zich reeds een nieuw ge kozen raadslid had gemeld omdat hij geen uitnodiging ontvangen had voor deze raadsvergadering, ging deze raadsvergadering nog met de voltal lige oude raad de agenda van 17 punten aan. Een aantal agendapunten kon met de hamerklop van de voorzitter wor den afgewerkt en de voornaamste hiervan waren: Het onbewoonbaar verklaren van de woningen Julianastraat 29 en 31, Vlasstraat 5 en Warandastraat 1. De woning Hoofdstraat 30 werd echter nog te goed bevonden om het bekende bordje op de mluur bevestigd te krijgen. Het aangaan van een geldlening groot f 14.000,met de Bank voor Nederlandse Gemeenten werd goed gekeurd. Een verzoek van b. en w. van Fin- sterwolde i.v.m. kernexplosies werd voor kennisgeving aangenomen. Ongewijzigde vaststelling van de ontwerp-verordening op de keurings dienst van slachtdieren en van vlees behorende tot de Vleeskeuringsdienst kring Hulst. De raad gin-g akkoord met een tweetal wijzigingen in de tussen de gemeenten Hulst en St. Jansteen ge sloten overeenkomst inzake de leve ring van gas door de gemeente Hulst aan St. Jansteen. Ook het verzoek schrift van de plaatselijke r.-k. schoolbesturen werd akkoord bevon den. Er was verzocht het bedrag per leerling bedoeld in artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920, te verhogen, van f 35,tot f 38.85 per leerling per jaar. Besloten werd 1500 gulden te ver lenen voor het plan voor de centrale afvoer van afvalwater voor de ge meenten Clinge, Graauw, Hontenisse, Hulst, Koewacht, St. Jansteen, Vogel waarde en Zuiddorpe. zonder te letten op hetgeen de andere gemeenten in deze zullen doen, doch met de voor waarde dat het beschikbaar stellen van dit bedrag niet inhoudt dat aan het later eventueel uit te voeren plan zal worden meegedaan. Op een verzoekschrift van het be stuur van de muziekschool „Semper (Advertentie) Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst. Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland. Goes, Westsingel 98, Tel. 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Redacteur voor Walcheren: J. Maas Rayonbeheerder: J. Fait Prijs vooi losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelin gen" f 0.37 per mm Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes"' 3 regels of minder 0.90; elke regei meei 0.15. Bij plaatsing oók in de Brabantse oplage resp. t 1.50 en 0.40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. De puberteit, de periodieke dagen de groei, de voeding van de zuige ling, de overgangsjaren, stellen de vrouw bloot aan verzwakking. Om nieuw bloed' te vormen en verse krachten te herwinnenis het dan nodig de ijzerkuur te volgen. Wanneer U zich lusteloos voelt, is het de hoogste tijd bij elke maaitijd med'icinaal ijzer in te nemen, zoals de Pinkpillen dit bevatten. Ze zijn zo opbeurend, dat 4 weken volstaan om 500.000 tot 700.000 rode bloed lichaampjes per mm3 bloed te her winnen. Het bloed is weer gezond en kan weer al het nuttige halen uit de versterkende bestanddelen van het voedsel en uit de levenskrach tige zuurstof der lucht; en wel in die mate, dat de vitaliteit van alle cellen van het organisme wordt her steld. Na de eerste week krijgt men weer eetlust. Verzwakte vrouwen of vrouwen, lijdende aan gebrek aan rode bloemlichaampjes, worden weer sterk en dynamisch. Met de gezond heid herwinnen zij eveneens de levenslust en het bewustzijn van de volle bloei haier schoonheid. Pinkpillen bij apothekers en drogis ten. Bespaar 1,35 door aankoop van de grote doos voor een volledige kuur. Morgen, zondag 8 juni, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 7.32 en 19.42 uur; te Terneuzen om 6.59 en 19.17 uur en te Vlissingen om 6.31 en 18.45 uur. Maandag 9 juni is het hoogwater te Hansweert om 8.20 en 20.28 uur; te Terneuzen om 7.50 en 20.07 uur en te Vlissingen om 7.23 en 19.38 uur. Gaudete'' te Clinge, waarbij voor het jaar 1958 een bijdrage werd gevraagd van f 100,werd besloten nog niet in te gaan, aangezien raadslid Ste vens zijdelings vernomen had, dat bijv. zijn eigen kinderen die muziek les nemen geen lid van deze vereni ging kunnen wórden omdat zij geen accordeon hadden aangeschaft via de directeur van dit gezelschap. Dit zal nader door b. en w. worden onder zocht. Aan een schrijven van de gemeente Terneuzen waarin gevraagd werd ad hesie te betuigen aan de motie waar in met kracht geprotesteerd werd om de vrije veren per 1 juli 1958 af te schaffen werd gevolg gegeven. De heer Stevens wilde nog verder gaan en zou een motie van wantrou wen willen indienen tegen Ged. Sta ten omdat deze nu gezien de uitlatin gen van minister Algera de schuldigen zijn van deze voorgestelde verhoogde veertarieven. De voorzitter vond de tijd van pro testeren reeds te laat, omdat nadat G.S. deze zaak goedkeurde het slechts nakaarten is. Op allerlei manieren werd toen deze onbillijke tarievenverho'ging nogmaals belicht. Op voorstel van de heer Stevens werd besloten om het protestcomité voor Vrije Veren een subsidie te verlenen van f 100,om de kosten te dekken van de te nemen initia tieven. Dit comité zal blijven werken voor hun doel ook al wordt misschien door hun delegatie, die 13 juni a.s. op audiëntie gaat bij de minister van Verkeer en Waterstaat, bot gevangen. De café's te St. Jansteen zullen voorlopig nog niet langer dan tot 23 uur open mogen zijn, omdat eerst door b. en w. zal worden onderzocht of er behoefte bestaat om deze tot 24 uur open te houden. Een later sluitingsuur van kap perszaken hetgeen door dezen was aangevraagd zal eveneens no*g eens door b. en w. met deze kappers wor den besproken. (Advertentie) (Van onze verslaggever) TUdens een civiele zitting van de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, die ongeveer drie uur in beslag nam, hebben de advocaten van beide partijen in wat men is gaan noemen „de zaak Groolenhuis" een monde linge toelichting gegeven op de stukken, zoals die bij de kantonrechter zijn ingediend. Het bestuur van de stichting gezondheidsdienst voor dieren te Goes had deze kwestie bü de kantonrechter aanhangig gemaakt, nadat de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau te Goes het ontslag, dat het stichtingsbestuur de adjunctdirecteur had aangezegd, ongeldig had verklaard. Namens eiseres werd het woord gevoerd door mr. A. J. v. d. Weel uit Middelburg en mr. E. J. Korthals- Altes uit Amsterdam trad op namens dokter G. Grootenhuis. Beide advoca ten zagen zich vaak genoodzaakt de problemen vanuit de persoonlijke sfeer te benaderen en wij zullen hier niet nader op ingaan. Het is voldoende bekend, dat dokter Grootenhuis beschuldigd wordt van belediging van de voorzitter, de heer J. Lindenberg, en van gezagsonder mijning. De raadsman van dokter Grootenhuis zei in dit verband van oordeel te zijn, dat in de beschuldi gingen van de tegenpartij nogal eens vaak van dik hout planken worden gezaagd. Eerst zette mr. v. d. Weel het stand punt van het stichtingsbestuur uit een, waarbij hij begon met te zeggen, dat het hier een geschil betreft, dat dermate diep ingrijpt, dat in een be langrijke dienst als de stichting is, geen samenwerking meer mogelijk is. Dokter Grootenhuis weigerde ontslag te nemen, maar stelde voor, nadat in de vergadering van het dagelijks be stuur op 6 september vorig jaar de moeilijkheden waren begonnen, de beslissing in handen te leggen van een onpartijdige commissie. „Een dergelijke commissie zou de bestuurstaak evenwel nooit kunnen overnemen", zo betoogde mr. v. d. Weel.die bovendien van mening was, dat een instantie als het arbeidsbu reau de outillage mist om een beslis sing te nemen in een belangrijke kwestie als deze. ,,Bij de kantonrech ter voelen wij ons beter thuis en daar om hebben wij deze weg bewandeld". Mr. v. d. Weel stelde, dat er een dringende reden is geweest om tot ontslag van dr. Grootenhuis over te gaan; de beledigingen aan het adres van de voorzitter geuit in de bestuursvergadering en op de al gemene vergadering in Goes vorm den hiertoe alle aanleiding. Hij betreurde de wijze, waarop deze zaak door de pers publiek is gemaakt „De kans op een oplossing van dit conflict is hierdoor in ernstige mate kleiner geworden", aldus mr. v. d. Weel. Geen dringende reden Mr. Korthals Altes wees er in de eerste plaats op, dat een „gewichtige reden" voor ontslag in twee groepen uiteen valt: er kan sprake zijn van een „dringende reden" en de tweede categorie wordt gevormd door „ver anderingen in de omstandigheden". De Amsterdamse advocaat ging in een zuiver juridisch betoog dieper in op de betekenis van beide categoriën, waarbij hij tot de slotsom kwam. dat in dit geval feitelijk van geen van bei de sprake is. „Een dringende reden" tot ontslag achtte hij pertinent niet aanwezig, „zodat ontslag op staande voet een fiasco geworden zou zijn". Over de weigering van het ontslag door de di recteur van het arbeidsbureau zei mr. Korthals Altes nog. dat de directeur- generaal van de arbeid zich met dit standpunt volkomen akkoord had ver klaard. Pleiter vond, dat het van de zijde van het stichtingsbestuur onver standig is geweest niet in te gaan op het voorstel van dokter Grooten huis tot het instellen van een on partijdige commissie van onder zoek. „Een beslissing van deze com missie zou voor dokter Grootenhuis veel aanvaardbaarder geweest zijn", zo betoogde mr. Körthals Altes, die er de aandacht op vestigde, dat be middelingspogingen van het hoofd bestuur der Maatschappij voor Die- rengeneeskunde tot mislukking ge doemd waren. Ook deze advocaat sprak er zijn spijt over uit, dat aan deze zaak zo veel ruchtbaarheid was gegeven, waardoor dokter Grootenhuis des te meer in een tragische positie werd geplaatst. Emotioneel Op het laatst begon het betoog van mr. Korthals Altes een emotioneel ka rakter te dragen, in steeds feller be woordingen laakte hij het optreden van het bestuur. Hij meende, dat het bestuur op geen enkele wijze heeft getracht zich neer te leggen bij het besluit van de directeur van het ge westelijk arbeidsbureau. „Het enige, wat men bij dag en bij nacht nastreeft, De nieuwbenoemde burgemeester van Terheijden jhr. L. van Bonning- hausen tot Herinckhave, heeft giste ren vergezeld van de wethouder P. de Graaf en H. J. Visker en secreta ris A. C. A. M. Beljaars een bezoek gebracht aan zijn nieuwe gemeente. Jhr van Bonninghausen maakte o.a. kennis met de pastoors van de paro chies in Terheijden, Wagenberg en Langeweg, terwijl hij ook pater-gar- diaan van het klooster der kapucij nen in Langeweg bezocht. De nieuwe burgemeester zal zater dag 21 juni geïnstalleerd worden Een definitief programma voor de In huldiging wordt in de komende week besproken. Ambtswoning wordt het pand vlak naast het gemeentehuis waar tot voor kort de secretaris heeft ge woond. De directeur van de Nederlandse Opera, de heer P.J. Tiggers, deelt mede: „Zoals reeds eerder in de pers werd bekend gemaakt, vond eind 1957 overleg plaats tussen bestuur en di rectie van de Nederlandse Opera enerzijds en de Nederlandse Federa tie van Beroepsverenigingen van Kunstenaars anderzijds, welk over leg tot de conclusie leidde, dat de noodzakelijke reorganisatie van het solistenkorps diende te geschieden op basis van een gezamenlijk vast te stellen rechtspositie voor de bij de Perlakt tot ir> elk detail R IJ NB E-R g;S HA ndelsbureau TERNEUZEN TELEFOON 7TO4 NOOROSTRAAT 78 Nu dachten wijin onze onnozel heid. van de verkiezingen en de ge laden sfeer, welke daar om placht te hangen, af te zijn geweest voor twee jaar. Doch net waren de ge ledigde stembussen bijgezet op de zolders der gemeentehuizen, of in Goes was alweer iets anders op electoraal gebied aan de gang en dat we dit over het hoofd zagen, kan niet anders dan fenomenaal sloom genoemd worden. Toch heeft deze gebeurtenis vele Zuidbeve- landse jongedames en hun verwan ten in ondragelijke spanning gehou den. Het ging om niet meer of min der namelijk dan om de verkiezing van de fruitfee-1958, het bekoor lijke middelpunt van het immer aan naam en faam winnende Goese fruitcorso en van haar elfen en nimfen of hoe heel die hofstoet der fee mag heten. De commissie, toelke voor deze delicate keuze stond, moet water en bloed gezweten hebben vóór ze er uit was, maar ze is er na toetsen en turen op vele foto's uitgekomen; ze heeft de brandende vraag „Wie zal het zijn?", naar eer en geweten beantwoord en als er „geschil" ont staat dan zal dit om het fruit en niet om de fee gaan. Overigens is een fruitfeemen weet het slechts een kort leven beschoren; ze is minder taai van existentie dan de perevlieg of de appelzaagwesp en ze overwintert niet zoals het virus van de kruis- bessenmeeldauw. Ze kan heel veel minder tegen de vorst dan de boe renkool en het gaat dan ook niet aan om haar met de jonathans en de cox oranges in het koelhuis te plaatsen. De fruitfee is, wat men noemt, een één- of tweedagsvlinder en haar glorie vergaat even snel als die van het fruitcorso zelf. Het aanwijzen van de elfjes heeft, naar men ons meedeelde, nog meer vijven en zessen gegeven en dit is iets wat we niet vatten, omdat een vijfje en een zesje vanzelf al een elfje vormen! Intussen zijn we blij, dat de fee- 3958 met haar fleurig gevolg weer uitverkoren is, want geen rechtge aard Zuidbevelander zou hen meer willen missen in het raam der Goe se evenementen, evenmin trouwens als het fruitcorso, dat dit jaar te vens roem, eer en lof Brussels lof op de Expo hoopt te oogsten. Dissonanten Het leven is vol tegenstellingen. Van het sprookjesachtige, dat we net memoreerden, is het maar één stap naar het geharrewar rond de ontslagen bij het Goese Gasthuis en de Gezondheidsdienst van dieren, welke door nieuw onderzoek weer naar voren kwa men en voor de betrokkenen wranger vruch ten leveren dan de Bevelandse boomgaarden. Veel fortuin heeft de Ganzenstad ook niet met recente afscheids- plechtigheden. We schreven onlangs al iets over zo'n affaire en nu is er weer een vervelende zaak op dit terrein gepasseerd. Een gemeente lijk hoofdambtenaar, die alleen als politiek-radicaal bekend stond, be zorgde zijn superieuren de onaan gename verrassing, dat hij onlangs het indienen van een communisti sche kandidatenlijst mogelijk hielp maken, door zijn handtekening er op te plaatsen. Dit was voor b. en w. aanleiding hem te berichten, dat zij afzagen van de afscheidshul.de, welke men hem eind mei had willen brengen. Voor een minder plechtig „ajuus" in het dienstgebouw bleef de toestemming eveneens uit en zo is de man, die zo ontijdig met sik kel en hamer manoeuvreerdedoor zijn naaste medewerkers in zijn eigen woning uitgeluid. En daarmee viel dan het gordijn geen ijzeren over dit miniatuur-drama. Doodvonnis Dramatisch ook voor Kloetinge waren de brieven welke jl. dinsdag de burgemeester en zijn wethouders van Ged. Staten ontvingen en waarin feitelijk het doodvonnis van genoemde gemeente werd aange kondigd. Van 1954 af heeft de kans om bij Goes gevoegd te worden wel als een zwaard van Damocles boven het dorp gehangen, maar de hoop, dat de annexatie in de doofpot zou ra ken, werd met het vorderen van de tijd sterker. Het zou misschien daarop wel uitgelopen zijn indien de tegen woordige minister Iran Binnenlandse Zaken niet sterker geporteerd is voor flinke gemeenschappen dan bij zijn voorgangers het geval was. Minister Struycken heeft, ook als man van de daad, een hekel aan bomen en moet bij zijn jongste be zoek aan Zeeland, het prov. bestuur een duidelijke wenk gegeven heb ben om op te schieten met de grens wijzigingen. Te begrijpen is de schrik, welke te Kloetinge weer is ontstaan en men kan met de men sen meevoelen zonder blind te zijn voor het feit, dat zii het spel beter hadden kunnen spelen. Tegenover de redelijke eisen van Goes had men minder star moeten staan en wat eerder had men met het vooruitstrevend beleid moeten beginnen. Over net algemeen neemt men te Goes de nieuwe wending met kalmte en zonder groot enthou siasme op. Naast de licht- ziet men ook wel de schaduwzijden van zo'n ingrijpende gebiedsuitbreiding, wel ke op politiek terrein en dan denken we eerst aan de KVP consequenties kan hebben, die min der aangenaam zijn. Nederlandse Opera werkzame solis ten en volgens een nader overeenge komen procedure. Deze rechtspositie zou o.m. moeten inhouden een financiële regeling van de gevolgen van eventuele afvloei ingen en reeds onmiddellijk moeten gelden voor hen, met wie, ten ge volge van bedoelde reorganisatie, de bestaande verbintenis niet zou kunnen worden verlengd. Het overleg leidde tot overeen stemming betreffende deze punten. De directie van de Nederlandse Opera liet zich bij haar uiteindelijke beslissingen voorlichten door een on afhankelijke commissie van advies, welke commissie de procedure voor haar taak zelf vaststelde. De door de directie genomen be slissingen werden afgestemd op een inmiddels vastgesteld schema voor het solistenkorps, zoals dit door haar wordt gewenst. Het terzake gevoerde beraad geschiedde in commissoriaal verband (commissie ad hoe) onder leiding van een neutrale voorzitter de heer J.C. van Dam." In aansluiting op de Torenfeesten te Hulst op 5, 6 en 7 juli wordt dit concours gehouden op zaterdag 12 en en zondag 13 juli a.s., bij welke gele genheid de organisator, de heer Aug. Eeckhout, tevens zijn 60-jarig mu ziekleraarschap zal gedenken. Inschrijvingen kwamen reeds binnen uit Gent (B.), Rotterdam, Utrecht, Hilversum, Hoek enz. De Amsterdamse Stadsschouwburg had gisteravond hoog bezoek. Op het dak was nl. een student geklommen voor een weddenschap met als inzet een pakje sigaretten. Twee agenten haalden hem gemoedelijk van zijn hoge zitplaats af, waarmede de wed denschap was gewonnen en de open bare orde hersteld. Per speciale trein arriveerden op het anders zo rustige Terneuzense station 600 Belgische toeristen. Na een korte wandeling door de stad scheepten zij zich in op 'n „Flandria"- boot om op de uitzonderlijk mooie lentedag op de Schelde volop te ge nieten van de altijd wisselende luch ten, het immer boeiende water en 'n warme zon. Met deze boot ging het naar Vlissingen, waar zij opnieuw voet aan wal zetten om Zeelands tuin te bewonderen. is dokter Grootenhuis kwijt te raken. Met alle mogelijke kleinigheden tracht men hem te vangen, te treiteren en een situatie te creëren, waarvan men zegt dat de dienst daaronder lijdt. Daarom ook is de voorzitter de boer opgegaan om in de verschillende krin gen „uitleg" te geven en dat, terwijl dokter Grootenhuis volledig bereid is geweest en gebleven om er het beste van te maken", aldus mr. Korthals Altes, die besloot met te zeggen, dat het stichtingsbestuur het dokter Groo tenhuis door zijn houding hoe langer hoe moeilijker heeft gemaakt. De zondagsdienst wordt te Goes waargenomen door dokter Griep; te Middelburg door dokter Simons: te Vlissingen door dokter de Greef; te Heinkenszand Arendskerke en Wol- fa artsdijk door dokter Zonnevylle (Arendskerke) en te Hansweert, Krui- ningen, Krabbendijke en Rilland door dokter Roos te Krabbendijke. Dokter Luyckx te 's-Heerenhoek neemt waar voor dokter Folmer; dokter Kievit te Borssele voor dokter Gelderblom en dokter Wöstmann te Kwadendamme voor dokter Kole Te Axel wordt de doktersdienst waargenomen door dokter A. Kats; te Terneuzen door dokter Nijsten. Te Oostburg-Aardenburg, dokter Hage, Aardenburg; te Breskens-Groe- de-Schoondijke, dokter v. d. Maas, Breskens; te Cadzand-Sluis-Zuidzan- de, dokter Beek, Zuidzande; te Bier- vliet-IJzendijke, dokter Kalkman, Biervliet. Op Z.-Beveland hebben zondag dienst de heren A. Elzerman, Goes en M. Gaakeer, Ovezande. (Advertentie) iedere meier is gestempeld mei h«i Schultersveldmerk GOES Grand: De familie Trapp, a.l. MIDDELBURG Electro: Monpti, 16 j. Schouwburg: Are de Triomphe, 18 j. VLISSINGEN Luxor: Mijn man is een moordenaar, 18 j. Alhambra: Oorlog en vrede, 14 j, OOSTBURG Ledel 8 uur: Monpti, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Duel op de Atlantic. Concertgebouw 8 uur: Ter reur in New York, 14 j. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Kitty In de grote wereld, a.l. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Helse voerders. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: De eenzame ruiter. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De ontembaren, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Sym- phonie in goud, 18 j. Oudheidkundige Kring „De vier ambachten" 2-5 uur: Opengesteld voor publiek. LAMSWAARDE A. v. Driessche 4 uur: Kermisschieting. KLOOSTERZANDE Cafetaria De Pomp 4 uur: Gr. monsterschieting. GOES Grand 3 uur: Eiland in de zon, 14 j.; 7 en 9 uur: De familie Trapp, a.l. aMIDDELBURG Electro: Monpti. 18 Schouwburg: Are de Triomphe, 18 j. VLISSINGEN Luxor: Mijn man is een moordenaar, 18 j. Alhambra: Oorlog en. vrede, 14 j. LAMSWAARDE Danstent H. de Vlie- ghere: Dansen. OOSTBURG Ledel 2 uur: Operatie Kajak, 14 j.; 4.30 en 8 uur: Monpti, 18 j. met voorbeh. TERNEUZEN Luxor 2 uur: Terreur in New York, 14 j.; 4.30 en 8 uur: Duel op de Atlantic. Concertgebouw 8 uur: Terreur in New York. LAMSWAARDE A. v. Driessche 3 uur: Kermisschieting. CLINGE Schieting staande wip. IJZENDI.TKE Hofzicht 5 en 8 uur: Kitty In de grote wereld, a.l. DE KLINGE Kinema v. Dijk 3 en 7.30 uur: Helse voerders. CLINGE J. v.d. Bergen 3 uur: Schie ting. TERHOLE F. de Vijlder 3 uur: Schie ting. KOEWACHT A. v. Overloop 3 uur: Schieting. AXEL Het Centrum 3.45 uur: De een zame ruiter; 8 uur: Tot de laatste man, 18 jaar. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Duivels van de weg, a.l.; 5 en 8 uur: De ontembaren, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 2.30 uur: Sym- phonie in goud, a.l.; 5.15 en 8 uur: Rose Bernd, a.l. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 3 uur: Zwarte viooltjes; om 8 uur: Anna-Marie. GOES Grand: De familie Trapp, a.l. MIDDELBURG Electro: Monpti, 18 j. met voorbeh. Schouwburg: Are de Triomphe. 18 j. VLISSINGEN Alhambra: Oorlog en vrede, 14 j. Luxor: Mijn man is een moordenaar, 18 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Monpti, 18 j. met voorbeh. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Duel op de Atlantic. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Helse voerders. AXEL Het Centrum 8 uur: Tot de laatste man, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De ontembaren. 18 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Rose Bernd. a.l. LAMSWAARDE A. v. Driessche 3.30 uur: Kermisschieting. Danstent H. de Vlieghere: Dansen.

de Stem | 1958 | | pagina 2