p Wit /ïïrfa. Son filtre est si iaeUall 'gï Ronde van Brabant wordt wéér een grote prestige-slag Zwart o STEM-FEUILLETON Voor'n zomer zondervoetzorgen sandalen! Dijkleger en noodwacht Tafelpoten met krassen? Prachtbijts Ceta-Bever! Piet Rentmeester start als favoriet Oplossing voor kwestie kasteel Hellenburg Twee moorden in Londen 8 DERDE BLAD DONDERDAG 5 JUNI 1958 lokbreker aor Uw Irogen Klein wonder Minister zal regels vaststellen Beroep uitvinder Stalinon verworpen Zenuwinzinking na moordpartij Bei uns. in Rusland Historische vondst Nieuw record t.v.-uitzendingen Rakettroepen V.S. naar Duitsland dicht Examen doen? inancieel schandaal in Londen dt)ocumentenópei ^Jlolïand door Emily Grant Medewerkers van Peron in vrijheid Kritiek van Kard. Wyszinski Onderscheidingen Wangedrag FILTRA Kostbare strijkstokken zoek geraakt TV-RADIO-TV-RADIO-TV- Sp 7 luit de hand güP- pt verweerde glas gotisch raam, .buiten, op grote leen vampieracn- lezelfde spookge- Jjn metgezellen zo de vlucht sloe- (Advertentie) Extra soepel door de Robinson ballonzool. Jongensmaten vanaf Model 990 Afle herenmaten Een parel van de nationale wielerkalender, de klassieke „Ronde van Brabant", siert het rijke weekeind-programma. Op zaterdag 7 en zondag 8 juni trekt de bonte karavaan opnieuw door de steden en dorpen, aangemoedigd door de duizenden kij kers, de levendige omheining waartussen de jonge dwangarbei ders hun zware werk doen. Opnieuw rijst de vraag wie deze wedstrijd gaat winnen, wie de sterkste zal zijn uit het korps van 120 amateurs en onafhankelijken. Er is één alge mene favoriet. Hij luistert naar de naam Piet Rentmeester, want zeker is, dat deze jongen, die slechts enkele seconden tekort kwam om Olympia's Toer op zijn naam te zetten in de rennerssliert rijdt met de gedachte aan een grandioze weerwraak op zijn collega's, die hem het leven zo bijzonder zuur maakten en op de tegenslag, die hem onthield, waarop hij aanspraak mocht maken. Een Piet Rentmeester in deze stemming zal zeer moeilijk zijn te verslaan. Wie de zevende uitgave van de Ronde van Brabant" op zijn erelijst wil zetten zal de noeste Zeeuw moeten kloppen Elk jaar gebeurt er een klein won der. Het speelt zich hoofdzakelijk af op het bureau van de bekende Kees van Haperen in Etten. Daar klopt niet alleen een warm hart voor deze ronde, maar daar vloeit ook het geld binnen, veel geld, voor een wedstrijd van deze allure. Het is geen sinecure twee dagen op stap te gaan met een dikke honderd wielrenners. Een route uit te stippelen (het werk van Simon Dresens en Camiel Matheeusens), die aan alle eisen voldoet en tevens vette prijzen beschikbaar te hebben voor de besten uit de ritten en uit de rangschikking na de laatste etappe. Het is ook geen sinecure de wedstrijd in goede banen te leiden, maar èn Adrie Braspenning èn Sjaan Suijker- buijk hakten reeds zoveel maal met dit bijltje, dat zij de moeilijkheden, die onherroepelijk komen, opnieuw weten te omzeilen. Waarmee maar gezegd wil zijn, dat de organisatie van deze wedstrijd heel andere eisen stelt dan de organisatie van een cri terium rond een kerktoren. Schitterend veld Ook wielertechnisch geeft de „Ron de van Brabant" een geheel ander aanzien. Dit is geen wedstrijd voor mannen, die gewoon zijn niet meer dan 100 km te rijden en dan met een felle sprint naar een goede prijs te dingen. De „Ronde van Brabant" vraagt veel meer om vechtjassen, keiharde mannen op wie het woord „dwangarbeider" inderdaad van toe passing is. De geschiedenis van de ronde heeft het bewezen. Was er in 1949 niet een glanzende Wim van Est, die deze van stad-tot-stad won En volgde een jaar later niet Wout Wagt- mans, van wie bleek, dat hij over meer dan een normaal talent beschik te De derde winnaar heette Cor Witteveen, die spoedig daarop van het wielertapijt verdween, maar toen in 1955 de ronde terug op de kalender kwam, meldde zich een nieuwe be lofte. Het was Leo van der Pluijm, die in een even dramatisch als voor de „rondegeschiedenis" historisch (Advertentie) Van Nelle bestellen ADRI ROKS ...een der favorieten.. Minister Struycken zal regels vast stellen om te verzekeren, dat perso nen, die onmisbaar zijn voor het dijk leger, niet voor dienstverrichtingen bij een noodwacht worden aangeno men of opgeroepen. De minister deelt dit mee in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wij ziging van de wet op de noodwachten. Enige Tweede-Kamerleden hadden op dit punt hun ongerustheid uitgespro ken. Overigens meent de minister, en met hem minister Suurhoff. die de memorie mede heeft ondertekend, dat geen algemene prioriteit hetzij van het dijkleger, hetzij van de noodwacht kan worden aangegeven. Het bevoegd ge zag en het waterschapsbestuur zullen in onderling overleg de nodige voor zieningen kunnen treffen. De ministers vertrouwen er op, dat mede gezien de geest van samenwerking in gevallen van acuut gevaar, waarvan tot nu toe de gemeente- en waterschapsbesturen steeds blijk hebben gegeven, aldus een bevredigende oplossing kan worden verkregen. (Advertentie) moment in de laatste 20 kilometer met enkele luttele seconden winnaar werd. Ook het daaropvolgende jaar, toen de finish in Etten was, bracht een sterke winnaar. Piet Steenvoor den baande zich via de ronde een weg naar grotere wedstrijden, iets dat Schalk Verhoef (in 1957 primus) hem nog na moet doen. Mannen met klinkende namen waren slechts Bij machte deze koers te winnen Zo zal het op nieuw zijn en daarom is Piet Rentmeester de algemene favOT riet, niet alleen door zijn presta tie in Olymp'a's Toer, maar vooral ook door zijn uitslagen in Belgische etappewedstrijden. Zeeuwse Piet zal het niet gemak kelijk krijgen. Elke favoriet weet dat, want er zitten knapen op het vinken touw, die evenzeer veel in hun mars hebben. Zo een Manneke Roks, die in zijn hart een zwak plaatsje heeft voor deze ronde, die zijn broer Thijs door een misrekening in 1951 verloor. Thijs werd toen tweede, maar voor iedereen was hij de triomfator, om dat hij zoveel werk had verzet, omdat hij meer dan 100 kilometer alleen aan de leiding reed. Manneke zal de tra ditie van de vechtende Roksen willen voortzetten. Hij heeft nu de kans, want ook hij bezit de forme. Verrassingen? Er zijn nog andere kandidaten. Voor een verrassing in de ronde kun nen zorg dragen Kees. van Amster dam, Piet van As, Jo Beers, Adrie Biemans, Leo Coehorst (in 1957 een hele jongen in dezelfde wedstrijd Kees van Engeland, Henk van Gle- rum, Jo de Haan, Jos Heeren, Bram Heeren (die altijd glans gaf aan de vorige uitgaven), Jan Hermes, Frans Hofmans (minstens goed voor een etappe-zege), Gerrit de Jager, Henk Marinus. Wim Snijders, Toon van Steen (eveneens in forme), Theo Sijt- hoff, Ben Theunisse, Jo van Wetten en Tini Wolfs. Zij allen kunnen voor een fel ge vecht zorgen, dat Brabant twee dagen zal bezig houden. Twee dagen, die vooral voor west- Brabant interessant zijn, want Ber gen op Zoom doet de renners zater dagmorgen uitgeleide, terwijl Roosen daal de karavaan zondag terugver wacht, nadat er in Eindhoven is over nacht. Niet minder dan 415 kilometer zijn er dan onder de wieltjes geschoven. Het is veel. maar het past in de tra ditie van de „Ronde van Brabant", die voor het eerst om louter techni sche redenen (waar een parcours te vinden in het weekeinde, dat afgeslo ten kan worden de korte tijdrit heeft afgevoerd- (Advertentie) Van Nelle bestellen (Advertentie) Van Nelle bestellen Het beroep van Georges Feuillet, de uitvinder van Stalinon. tegen het vonnis waarbij hij tot een gevange nisstraf van twee jaar en betaling van een boete van een miljoen fr. werd veroordeeld, is verworpen. Stalinon werd gebruikt tegen steen puisten. Het bleek een ondeugdelijk geneesmiddel en veroorzaakte de dood van 102 mensen. 150 mensen zijn er blijvend door verminkt. In verband met publikaties en verzoekschriften pleitende voor het behoud van de funderings- resten van hec kasteel Hellen burg in Baarland, heeft de her verkavelingscommissie Zeeland zich bereid verklaard de grond een agrarische bestemming te onttrekken. Tot 1 augustus zal de situatie ongewijzigd blijven. Inmiddels wordt gezocht naar een oplos sing, waardoor het terrein met de waardevolle historische res ten bewaard zal kunnen wor den. Een. vroegere Duitse politiefunctio naris, Werner Schmidt, die is be schuldigd van medeplichtigheid aan de moord op 5000 joden, heeft giste ren in de rechtszaal te Ulm een ze nuwinzinking gekregen, toen getuigen verklaringen aflegden over de ver schrikkelijke moordpartij die plaats had in de Baltische landen kort na dat de Duitsers de Sovjetunie hadden aangevallen. De slachtoffers werden gedwongen hun eigen graf te maken alvorens door machinegeweren te worden neergemaaid. In Rusland groeien kolen zo groot als versperringsballonnen en wor tels die je als wandelstok kunt ge bruiken, deelde radio Moskou mee. Deze natuuruitbarstingen zijn het gevolg van het gebruik van kunst mest uit paddestoelen, „gibberelin" genaamd. De Russen verwachten van deze kunstmest een ommekeer op land bouwgebied. Want niet alleen wor den de vruchten veel groter, ook wordt de groeiperiode verkort, het geen vooral van belang is in ge bieden met lange vorstperiodes. Van Londense deskundigen werd vernomen, dat er, naar zij menen, in verschillende delen van de we reld proeven worden genomen met ..gibberelin". Maar, voorzover be kend, zijn nog nergens zulke spec taculaire resultaten bereikt als nu uit Rusland gemeld worden. (Advertentie) Van Nelle bestellen Officieel is te Bogota meegedeeld, dat er in de gemeente Garzon aan de oever van de Rio Magdalena men selijke beenderen zijn gevonden uit het Pleistoceen, meer dan 40.000 jaar geleden. Op het gebied van de televisiequiz is in New York een nieuw record ge vestigd. Mejuffrouw Elfrida von Nardroff uit Brooklyn, die tijdens haar vroegere optreden in de quiz van de NB.C.. twenty-one", al zo veel geld verdiend had. dat zij haar baan opzegde, won er nu nog 21.000 dollar bij en bereikte een totaal van 237.500 dollar. Het oude record stond met 224.000 dollar op naam van een New Yorkse schooljongen, de 11-jari- ge Robert Strom, expert op het ge bied van natuurkunde. Mejuffrouw von Nardroffs kennis is veel gevarieerder. De 21.000 dollar won zij door haal' kennis van wat Amerikaanse presidenten deden voor hun ambtsaanvaarding, van aansla gen op politieke figuren als de Oos tenrijkse kanselier Dolfuss, van de familieomstandigheden v$n de Oos tenrijkse keizer Franz Joseph en van poëzie van Benet, Robinson en Sand burg. Volgende weck zal zij beslissen, of zij er nu mee ophoudt, ofwel nog enkele duizendjes in de wacht pro beert te slepen. (Advertentie) De wereldvermaarde deodorantstick voor de verzorgde vrouw luxe draaisticlc f 3.25 Hand<g* tas'Stick fS regelr de transpiratie voorkomt de geur beschermt Uw garderobe. Het hoofdkwartier van het Ameri kaanse leger in West-Duitsland heeft bekendgemaakt, dat er in de komen de weken een Amerikaanse eenheid, uitgerust met Redstone-raketten, naar West-Duitsland zal worden over gebracht. Deze eenheid van 650 man zal de eerste van dit type in Europa zijn. De Redstone is een tactisch wapen van met een reiwijdte van meer dan 320 km. De raket kan wor den uitgerust met een atoomkop. (Advertentie) De directeur van de dieren- tuin in Midland heeft beslo- S J ten de zaak voor minstens een week dicht te gooien. Hij verklaarde, dat alle dieren op J de rand van een zenuwinzin- king zijn door het overweldi- i gende bezoek en de drukte S S voor hun kooien. „Zelfs de S apen zijn overspannen", al- dus de man. Hij hoopt, dat rust de dieren goed zal doen. J Onderzoek Mannen zijn 's zomers luidere snurkers dan vrouwen. Dat heeft men uitgevonden op de universiteit van New York. Als verklaring voert men aan, dat mannen meer ultra violet licht opnemen en dat ze dus vaster slapen. Botsing Diana Montgomery vloog in Shre_ veport in volle vaart op een auto. die uit de tegenovergestelde richting naderde. Ze kroop tussen de brok stukken van haar eigen wagen uit om vervolgens vast te stellen, dat de andere auto door haar moeder werd bestuurd. Zij zijn saampjes naar huis gegaan om pa uit te leg gen, wat er gebeurd was. kilometers af te leggen. Het gaat om een weddenschap. Als de magi straat het klaar speelt om die af stand binnen de tijd af te leggen krijgt een arme drommel uit zijn gemeente een televisie-toestel van de andere wedder, een rijke land eigenaar. Als de burgemeester het niet haalt zal hÜ er zelf een moeten betalen. Leger Een leger mieren zal in het veld worden gebracht tegen een leger rupsen, dat het Romeinse district Monte Sacro bedreigt. De geplaagde inwoners van Monte Sacro hebben om maatregelen van het gemeente bestuur gevraagd voor bescherming tegen de rupsen. Vergif en andere insekten-verdelgende middelen zijn totaal ontoereikend gebleken. Des kundigen hebben thans plannen aan gekondigd om Monte Sacro te voor zien van twee kolonies van „formica rufa", rode mieren. Postzegels Enkele jaren geleden kreeg een verpleegster uit het ziekenhuis te Bartmoor drie postzegels van een patiënt. Verkoop ze maar als je er op uitgekeken bent", zei de man. Dat heeft de verpleegster dezer dagen gedaan. Ze kreeg er 150.000 gulden voor. Wedden De burgemeester van Beverly stapt binnenkort op zijn fiets om te trachten in 24 uur tijd driehonderd 6) Juffrouw van Splinteren klopte en deed schoorvoetend een stap in de kamer. „Astublieft, meneer", zei ze tegen de Kraan, „hier is een brief. Een juffrouw bracht hem. Ze zag d'r de gelijk uit.in het zwart, weet u, met een fwale voor., astublieft, meneer". „Gut, wat een toestand", mopper de ze binnensmonds, „zo'n beste me neer, en al die politie., en wat zag tie bleek. Hij is ook nog zo jong. Wat een slag voor zijn femielje.. fijne lui, maar och, overal is wat, wg ik maar.wat zal juffrouw Ver- balk d r nou wel van zegge., gut mins. Intussen was Pestalozzi naar de Kraan toegegaan en griste hem de Bent U enige dagen voor die tijd reeds onrustig, neem dan Mijn- hardt's Zenuwtabletten, dan on dervindt U reeds van te voren hoe rustig, beheerst en heider- denkend U er door wordt en blijft. De bekende Londense financier Ar thur James Whitehead, een van zijn medewerkers en twee journalisten worden beschuldigd van oplichting. Zij hebben het publiek aanbevolen aandelen in een waardeloze goudmijn kopen. Op die wijze hebben zij 670.000 gulden losgekregen. (Advertentie) Van Nell® bestellen 1 kon men zijn koers niet uitzetten. Durand was de eerste, die het uit sprak: ,,U begrijpt natuurlijk, heren, dat we terecht zijn gekomen in een inter nationale zaak van grote betekenis. Mijn aanwezigheid hier laat zich ver klaren uit het feit, dat wij in Parijs, bij de Süretü, opdracht kregen om na te gaan. waar de documenten zijn gebleven, die ruim een maand geleden spoorloos verdwenen en die voor eni ge Europese politici van verschillende nationaliteit in vrij sterke mate com promitterend zijn. Brussel of Holland, daar zouden de papieren zich bevin- geman door zijn arrogant optreden in Brussel en Amste'dam moeilijkheden kreeg.... en toen kwam Vera op de proppen.... en tuen viel de naam d'Arlemont.en toen volgde Vera mijnheer Kraan Hendriksen en ging zover, dat zij hem vanavond zelfs een briefje kwam brengen...." ..Wat zegt u daar? Giftige Vera zelf?" riep de Kraan uit. „En dat zegt u nü pas? Had u het maar direct ge zegd. dan was ik haar gevolgd...." ..En dan had u een goede kans ge had, nu als lijk, als dode man, ergens in de Stadhoudersgracht te drijven, want ziet u. als ik de zaak goed zie, zij.n onze tegenstanders.of moet ik zeggen tegenspelers. Durand?.... van mening, dat u te veel weetu of uw neef d'Arlemont.ja, zo is het, en het ergste van alles is, dat u en den, meenden mijn chefs. En ik zeg wij niet weten wat men denkt dat u niet te veel, als ik vertel.... graag, weet.... en dus dreigt overal gevaar dank u monsieur 'toen de Kraan hem voor u. Vrede voor de mensen, die een sigaar aanbood) ....dat mijn Ita- van goede wil zijn. maar zij die ons brief uit de hand. De verblufte Kraan, liaanse collega Pestalozzi een reisdoel dwarsbomen.... nu ja, u kent het die niet gewend was, dat de mensen heeft, dat met het mijne zo ongeveer Rviofio niet waar, cher ami?' Pestalozzi knikte glimlachend en voegde er ironisch aan toe: „Maar op briefje „En wat doen we nu? Laten we die mosgroene tante maar rustig lopen en anonieme briefjes schrijven? Kijk -«v 111LI lOCU zo tors tegen hem optraden, keek wat samenvalt boos en verbouwereerd. Doch toen Pestalozzi terloops en achteloos op merkte. dat hij zich deze onwellevend heid wel kon veroorloven nadat hij hem, de Kraan, cue middag voor een moordende kogel had gespaard door hem bijtijds op de grond te gooien, liet de student de Italiaan zijn gang gaan. „Pax hominibus bonae voluntatis", las Pestalozzi voor. En dan: „Maar zij, die van kwade wille zijn en ons dwarsbomen, moe'en met de gevolgen rekening houden. Wij hebben machti- mij hebben onverlaten met slagwapens eens, mijnheer Pestalozzi, dat is mij ge beschermers, zodat niemand ons t°t dusverre geen aanslagen ge- wat te bar", merkte de voortvarende kan deren Ondertekend: De drie pleegd.... Inderdaad zijn de verdwe- Kraan op. „Ik heb allerminst lust om i 't-» 1 tt t-x nc-n, documenten van het grootste ge- als schietschijf voor haar en haar tra- „Wel, Durand. an der Droes, he- wicht. Mijn regering stelt veel belang wanten te dienen, ik...." ren, wat vinden jullie van dit epis- m die papieren, omdat ze voor het tel?" zei Pestalozzi. ..Een mooi brokje behoud van de Europese vrede van proza, nietwaar? Melodrama en bio- betekenis zijn.... :k ben aangezocht scoopromantiek.deze brief heeft om uit te vinden, waar de stukken weinig te betekenen of hij is snel ge- zich bevinden en mijn speurtocht schreven en verzondenamateurs- bracht me naar NederlandIk nou d werk om kwajongens bang te ma- van Nederland.. en ik was zo for- ken.... trouwensnee, monsieur tuinlijk, mijn vriend van der Droes 'Enrieksen, wordt u nu niet kwaad op tegen te komen. ja, per ongeLux, natuurlijk.... en dank zij hem heb ik er twee Hollandje vrienden bij wel wat jong zijn zij, maar gastvrij en wel bruikbaar". mij.... maar dat schot van vanmid dag, dat ging iets te ver voor ama- teurswerk.En madame Vera's aanwezigheid in hei brave Gravendam geeft ook te denkendegelijk en „Toch zou ik graag willen weten". „Kalm aan, jongeman, kalm aan", viel Durand hem in de rede, „wie ja gen wil, moet soms zelf als wild pose ren. U bent ons lokwild.... ja, dat bent u. En die madame Vera wil met u spreken. Zij lokte reeds een twist met u uit in Amsterdam.... ja, mijn heer Kraan Hendriksen, dat heeft u niet gemerkt.... Z'ij volgde u naar Gravendam. Zij kent uw huisadres en zal dus zeker nog een poging doen om met u in contact te komenzij is vasthoudend, die dame, zéér vast- 'deugdzaam meisje in het zwart, met besloot Van der" Droes" "dit" g"esplëk, toner'mr'eS^SS^dta'l^ voüe voor.... „waarom u beiden juist naar Graven- „Niet romantisch worden Durand Durand, Van der Droes en Van dam bent gekomen' Ik vind namelijk, Weet je wat wfr.u gaan dien'" vroeg Drummelen hadden intussen het bnef- dat het allesbehalve waarschijnlijk is. Pestalozzi. „Nee? Nu. ik wel We gaan je en de enveloppe bekeken. Gewoon dat u in deze stille provinciestad die heel eenvoudig afwachten en cognac schrijfpapier en couvert potlood- belangrijke documenten zult vinden, drinken, maar niet hier.Hier bhjft schrift, geen machineschrift, dus moei- weet u. en dus vraag ik; Waarom alleen mijnheer van Drummeien ac lijk vast te stellen uit welke hoek het bent u juist in Gravendam?" ter en als iema-d zich buiten wat afkomstig kon zijn. Nee, aan dit stuk „Dat komt, omdat onze vriend Kraan verdacht gedraagt" dan vuurt hi" met- was langs de paden der politieroutine Hendriksen hfer studeert en woont", een een koeel door het raam naar weinig eer te behalen. Op dit briefje viel Pestalozzi in, „en omdat deze jon- buiten.... Het is misschien wat on- Zes Argentijnen, die onder het re giem van president Peron hoge pos ten hebben bekleed en sedert septem ber 1955 gevangen zitten wegens mis drijven,, zijnop vrije vpe.ten gesteld op grond van een door de president van Argentinië, Frondizi, ondertekend besluit. Onder hen bevinden zich de oud minister van industrie en handel, Amundarain, en het vroegere hoofd van de federale politie, Gamboa. Stefan kardinaal Wyszinski van Po len heeft scherpe kritiek geuit op de Poolse regering wegens haar besluit om invoerrechten te heffen op ge schenkzendingen uit het buitenland. Kort na de vrijlating van de kardi naal werden de invoerrechten op ge schenkzendingen geheel of deels op geheven. Sinds 10 maart is deze be slissing echter weer ingetrokken en zijn de zendingen onderhevig aan in voerrechten, met het gevolg dat „ton. nen geschenken in de Poolse havens bederven". gebruikelijk voor Holland.... maar het is nodig, nietwaar Durand? En Gra vendam is toch leeds verontrust en uit zijn slaap opgfschrikt. „Kom, vrienden", besloot Pestalozzi de samenkomst, „kom, laat ons gaan. En meteen drukte hij de Kraan een kleine revolver in de hand. „Het kon eens nodig zijn, jonge vriend, op jacht weet je nooit met wat voor wonderlijk wild je te doen krijgt De Italiaan, „Pax hominibus.... Ja, Vera, we zijn op weg en zullen je nog wel eens tegenkomenPax homi nibus...." HOOFDSTUK III Durand aan de winnende hand ..Mijnheer Schoonhofen", vroeg Pestalozzi, toen zij het was in middels negen uur geworden met zijn vijven op de Stadhoudersgracht stonden, „weet u een eenvoudig ca féhuis, waar onze komst éclat, ik meen wat opzien baart? Ik bedoel zo'n caféhuis, waar u anders niet komt.begrijpt u?" Van Schoonhoven dacht even na. „Laten we dan naar „Zuid Lim burg" gaan. daar is het vrij druk met winkeliers en handelsmensen en daar zullen ze zeker onze komst op merken. Bovendien", voegde hij er aan toe, ..naast de deur is zoiets als een cabaret „La Tristesse" ge naamd. Het ding is nogal laag bij de grond, maar er wordt bier ge schonken.. en als de brave bezoe kers van „Zuid-Limburg" ons gaan vervelen, kunnen we in ,.La Tristes se" voor anker gaan. Een voordeel is. dat de Kraan, ik bedoel mijn vriend Hendriksen. er tamelijk goed bekend is, zodat wij zeker goed ont vangen zullen worden.." „Juist wat we nodig hebben, jonge vriend. Ja. ja, wij Italianen zijn als volk wel een beetje revolutionair aan gelegd. maar ik vind, dat zelfs een aristocraat nuttig kan zijn., dat zien we vanavond weer.. U bent ons schild, mijnheer Skoonhofen Willem van Schoonhoven waar deerde deze toespeling van de Ita liaanse politieman maar half en zijn enige reactie was: „Zo. vindt u dat, mijnheer Pesta lozzi?" (wordt vervolgd) Bij Koninklijk besluit is aan de hr. A. v. Loo te Zierikzee, matroos-con ducteur bij de provinciale stoomboot diensten in Zeeland, de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, verleend. Twee Londense jongelui werden voor een jaar onder toezicht ge steld wegens wangedragDit we gens het beklimmen van een ruim 200 meter hoge televisiemast op het Londense „Crystal-Palace". De veroordeling had plaats inge volge een wet die uit 1361 dateert, een bewijs voor de vooruitziende blik van onze voorvaders-wetge vers... (Advertentie) In Londen zijn de stoffelijke over schotten gevonden van twee ver moorde vrouwen, een in een kamer van het bekende Strand Palace-hotel in de binnenstad en een in een sloot aan de rand van Londen. Het slachtoffer in het hotel was een vrouw van ongeveer 30 jaar, een kleurlinge van Engelse nationaliteit. Zij betrok een kamer, die op 24 april geboekt was voor een zekere mijn heer B. Smith. De politie vond haar, klaarblijkelijk doodgeslagen met een stomp voorwerp, temidden van een grote ravage. Niemand van het hotel personeel had iets bijzonders ge merkt. Het tweede.slachtoffer is een vrouw van middelbare leeftijd, die waar schijnlijk maandagavond vermoord werd. De politie heeft de omwonen den ondervraagd over haar identiteit en probeert met speurhonden te we ten te komen in welke richting de moordenaar gevlucht is. De concertmeester van het Gelders Orkest, Simon Kooke te Arnhem, is twee kostbare strijkstokken kwijt ge raakt doordat een Amsterdamse col lega, die deze strijkstokken meenam om ze in Den Haag opnieuw te laten beharen, ze in de trein heeft laten liggen. De sedertdien ondernomen naspeu ringen hebben nog geen resultaat op geleverd. Een van de strijkstokken was voor ruim vijfhonderd gulden verzekerd. (Advertentie) Van Nelle bestellen (Advertentie) Van Nelle bestellen VRIJDAG 6 JUNI HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws. 7,10 Gewijde muz. 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,35 Amus. muz. 9,00 V. d. zieken 9,30 V. d. vrouw 9,35 Waterst. 9,40 Kamerork. en solist 10,30 Morgendienst 11,00 Gram. 11,30 De jeugd op eigen wieken, hoorspel 12,00 Pianorecital 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Vocaal ens. 12,53 Gram. of act. 13,00 Nws. 13,15 Blaasork. 13,40/ Gram 14,05 Schoolradio 14,25 Omr. ork. 15,15 Voordr. 15,35 Amus.» muz. 16,00 Tuinb. praatje 16,15 ïnstr. sextet 16,45 Gram. 17,00 Voor dracht 17,20 Lichte muz. 17,40 Beursber. 17,45 Gram. 18,00 Accordeonmuz. 18,20 Stemmen van overzee 18,35 V. d. jeugd 19 00 Nws. en weerber. 19,10 Gram. 19,15 Regeringsuitz. Rubriek Verklaring en toelichting 19,25 Gram. 20,00 Radiokrant 20,20 Assepoes, muz. sprookje 21,30 Kunstrubr. 21,50 Avonturen met de we reld 22,15 Met de Bijbel naar Centraal- Afrika 22,30 Gram. 22,45 Avondoverden king 23 00 Nws. en SOS-ber. 23,15 Orgel les 23,40-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m VARA: 7.00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8,00 Nws. 8,18 Gram. 9.05 Gym. v. d. vrouw 9,15 Gram. 9,40 Schoolradio. VPRO: 10,00 Avonturen met kinderen, caus. 10,05 Morgenwijding VARA: 10,20 V. d. vrouw 11,00 V. d. kleuters 11,15 Gram 14,30 Orgelspel. AVRO: 12.00 Hammondorgel 12.20 Regeringsuitz.: Landb. rubriek: 1. Denk aan de runderhorzelbestrijding. 2. Wij bezoeken een landbouwtentoonstel ling in Oosterhesselen 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Sport en prognose 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13,25 Lichte muz. 13,55 Beursber. 14,00 Cello en piano 14.35 Boekbespr. 14,55 Gram. 15,15 Gevar. progr. VARA: 16,00 Muziekrevue 16,40 V. d. jeugd 17,05 Lichte muz. 17,25 Vakantietips 17,55 Act. 18.00 Nws. 18,15 PvdA, pol. caus. 18,25 Lichte muz. 18,50 De puntjes op de i. caus. 19 00 V. d. kind. 19,10 Musette ork. VP RO: 19.30 Het platteland nu, gesprek 19,45 Unesco in Nederland, caus. 19,50 Zieken gezond, caus. 19,55 VPRO-nws. 20,00 Nws. 20,05 Wereldmelkdag, caus. 20,10 De dichter Marnix Gijsen, caus. 20,20 Kamerkoor 20,35 Regeringsuitz. De Verenigde Naties in de afgelopen weken, door mr. C. Schürmann, Nederlands per manente vertegenwoordiger bij de Ver enigde Naties 20,45 Het atoom, caus. VA RA: 21,00 Gram. 21,25 Gevar. progr. 21,55 Buiten!: weekoverz. 22,10 Nieuwe gram. VPRO: 22,40 Zorg om de mens, cause rieën. VARA: 23,00 Nws. 23,15 Dansmuz. 23,45-24,00 Gram. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12.30 Weerber. 12,34 Gram. (om 12,55 Koersen) 13,00 Nws. 13.11 Orgelspel 14,00 School radio 15,45 Gram. 16.00 Koersen 16,02 Orgelconc. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17,45 Duitse les 18,00 Gram. 18.10 Voordr. 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereldten toonstelling 20,00 Gram. 20.30 Kamerork. en sol. 21,30 Gram. 22.00 Nws. 22,15 Jazz- muz. 22,45 Gram. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Ork. conc. 14.00 Kamermuz. 15.10 en 15,30 Gram. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17,35 Gram. 18.40 Idem 19,30 Nws. 20,00 Vioolrecital 22 00 Nws. 22,10 Gram. 22,35 Chansons 22,55 Nws. Televisie VRIJDAG 6 JUNI FRANS BELG. 17,30 Wereldtentoon stelling 19,00 Filmprogr. 19,30 Visserijkron. 20.00 Nws. 20,30 Film 22,00 Enquête. Daar na: wereldnws. VLAAMS BELG 16,00-17,30 Wereld tentoonstelling 19,00 V. d. jeugd 19.30 Nws. 20.00 Vanavond om 10 uur 48 spel 21,30 Filmfragm. 22.00 Intern, filmfestival 22,15 Nws. en journ. (Advertentie) Van Nelle bestellen 1

de Stem | 1958 | | pagina 9