NOAD dwong DOS een draw af de ere-divisie en blééf in ALLEEN COLGATE SUPER rANDPASTA BEVAT GARD0L, DAT DE GEHELE DAG TANDBEDERF BESTRIJDT. VenhcJe Welke semi-profclubs moeten gaan verdwijnen? mgt I af Nog TWEE beslissende duels noodzakelijk SC Enschede greep kans tegen Rapid JC Eredivisie erko ven m ngen steerd In Tilburg gebeurde het ongelooflijke: BYY gaf niets cadeau Wegwijzer van de Ronde Franse equipes voor de Tour Interessante sportdag te Groede 2 ist F13 5° sIDA^ daag DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 4 JUNI 1958 Ajax definitief derde Eén goal genoeg voor WV-zege Uitslagen top-voetbal FRAMBESCA Wereldtitelkandi daten oefenden I. enA. wedstrijden te Eindhoven Handbalinterlands „Hard Ridden won Epsom Derby Lerda ritwinnaar in Dauphiné Hengelconcours te IJzendijke Goesenaar leidt K.NDB AANBESTEDINGEN EXAMENS Vlissingen met nieuwe linkervleugel SPORT IN T KORT Automobiel- en garagebedrijf MARKTEN WATERSTANDEN Het terrein zal iet specie uit het ardoor dit laat- -eiste diepte van 20 ha in west, ens van 's Heer 5en droog indu- langelegd, omdat ;in, dichter bij verwezenlijking zuid-oost wordt ïeiwerk voor de zen aldaar is bij- le weken zal met ste dertig huizen het plan-Valcke- r een ziekenhuis; iarden en enkele is een streekver- ichept tevens het i te trekken in- L- kunnen voelen. ontveinsde zich gebied een hele te halen, vooral ren 1920 tot 1940 hij noemde het dat het tonnen- vigeert en dat er door vier mensen ijke affaire hun dienen. Het ver die periode be- minimum gehou- zich nu. Financieel alle plannen zal aan de financiën, l reden wezen ze ze van essentieel stad. Men moet c maken dat onze :s zullen kunnen loor het scheppen enheid. Pakt men ijze dit alles aan g ons de helpende dan zal Goes de a de oorlog ont- uit kunnen groei- te van 35.000 in leen winkels roeg een der aan- de nieuwe bouw- Istraten zijn ge- je zei, dat dit niet igt het in de be- cheppen voor en- •zorgend karakter, de oude stad het en. erd geleid door de ïrd door vele mid- ond;het gemeen- genwoordigd door rtentie) mers, een 23-jari- en 42-jarige expe- terdam een auto jn, doordat ze de er probeerden te lamp gelopen, delingen, die met 'aren naar Middel- issagier de wagen n betaalde een be lt hij op zak had, ch nog 3782,50 te 'erd een overeen- aarna de Amster- en. hierna tot de ont- n papieren van de lat bovendien een de auto stuk was. ouwig geworden, Middelburgse re- ntact met de Am- Ie wagen in beslag 1de naspeuringen autodieven naar dorgereisd. Direct ddeiburgse politie net haar Vlissing- jplettende recher- in Vlissingen te de lifter geeon- Werden Je dieven /ergebrftht. kon aan de eige- ?egeven. begint het leven. Electro: Marie An- ambra: Journaalfil^ ezoeken. Luxor: &e koning. on. Vlaamse Ope*3-» (Van onze sportredacteur) In Utrecht had men er beslist op gerekend, dat DOS met de kampioensbloemen naar de Domstad terug zou komen, getuige de tienduizend supporters, die met extra treinen en bussen naar Til burg waren gereisd. In de Wolstad waren er maar weinig, die aan een gunstig resultaat voor NOAD geloofden en de twaalfduizend die de overige toeschouwers vormden uit deze stad en omgeving, kon men dan ook moei lijk als aanhangers van de club-in-nood beschouwen- Dat was wel te horen. Maar uiteindelijk hebben al die 22.000 genoten. Het was een super - spannende wedstrijd. Er werd vaak uitstekend voetbal vertoond en de ontwikkeling is van dien aard geweest, dat men diep in zijn geheugen moet putten om een soortgelijk duel te kunnen vinden. Wat ons be treft hebben wij dit seizoen geen ontmoeting gezien welke het kan halen bij dit voor beide clubs zo enorm belangrijk treffen. Het is waar: DOS speelde een groot lijk ten aanval en de Munck kreeg deel van de tijd beter voetbal, doch haar voorhoede liep herhaaldelijk dood op de defensie der geelblauwen, waar in Walhout sr schitterde, maar rechts achter Loose en rechtshalf ïtombout weinig voor hun spil de kalmte, rust en onverzettelijkheid in persoon onderdeden. Noad heeft driemaal gescoord, maar als de Tilburgse voorhoede wat meer mans ware geweest, zouden de Utrechtse kanaries beslist met géén puntenverdeling het strijdperk heb ben kunnen verlaten. De grote verdienste der thuisclub is geweest, dat zij onophoudelijk heeft teruggevochten als het er op leek, dat zij ten onder zou gaan, hetgeen tweemaal het geval is geweest na de rust. Zij dankten dit aan hun onuit puttelijke energie, welke tegen het einde vérder bleek te reiken dan van de bezoekers, en het heeft weinig ge scheeld of DOS had met ledige kof fers de terugreis moeten aanvaarden. De ongetwijfeld belangrijkste wed strijd van de negen, die deze woens dagavond in ere-divisieverband wer den gespeeld, had de interesse van de Ned. Televisie Stichting. In de uit zending van heden (donderdagavond) zal men het ongelooflijk enerverend verlopen duel op het scherm kunnen aanschouwen. Hel breekt los Het begon om zeven uur precies. Arbiter Martens (Zeist) had ternau wernood zijn instrument voor de eer ste maal laten opklinken, of het DOS leger in het stadion brak los. Aan Noad-zijde was een poos grote ner vositeit te ontdekken en vooral kee per Huisman had geducht last van zijn zenuwen. Ook in de Utrechtse gelederen was men er niet geheel en al van gespeend, maar de eerste scho ten kwamen toch van die kant. Tot onsteltenis van de zo nombreuze DOS-aanhang nam de thuisclub reeds in de 5e minuut de leiding. Het werd een merkwaardig doelpunt. Uit een ingooi door rechtshalf Rombout een formidabele belandde het leder in de Utrechtse doelmond, waar o.a linksbuiten Louer zich had opgesteld Frans de Munck verkeek zich onge twijfeld op het vrij tamme kopbal letje, dat de kwieke Louer lanceerde want zonder er een hand of vinger naar uit te steken rolde het leer naar de uiterste benedenhoek in zijn doel (1-1). Gesterkt door dit onverwachte sue ces ging de thuisclub nu onophoude. (Advertentie) genoeg te doen onder zijn lat, Natuurlijk bleef DOS niet in ge breke en de gehele voorhoede le verde haar aandeel in de schoten die herhaaldelijk op het doel van Huisman werden afgezonden. De Noad-defensie bleek echter geweldig op dreef en al hadden enkele schoten van Westphal en van der Linden o.a. beter lot verdiend, tot scoren kwamen de Utrechtenaren pas in de aller laatste minuut vbór de thee. Het was Westphal, die in deze 44ste minuut de bal in.buitenspelpositie ontving en deze via onderkant lat achter Huis man deed verdwijnen (1-1). Noad protesteerde heftig, maar de heer Martens wees onverbiddelijk naar het midden. De andere merkwaardige helft Voor alle zekerheid had de scheids rechter na de hervatting de witte bal aan laten rukken en 'het was daar- Amsterdam heeft zich gered, maar niet zó maar. Een fanatiek startend B.V.V. heeft het de Zwarte Schapen zeer moeilijk gemaakt. Het leek wel of de Bosschenaren een kampioen schap van Nederland moesten beha len. Fraai open en opbouwend spel bracht de Amsterdamse defensie in paniek. Slechts met moeite hield Bau- ber een gloeiende kogel van v. Netten uit het doel. Even later verscheen Max van Beurden voor het Amster damse doei. Een corner, /raai geno men door invaller v. Overbeek (Ber- kelmans was geblesseerd) werd door Bauber net voor het hoofd van van Bergen weggetikt. Maar in de 41e minuut was het toch Schenkel, die ge flatteerd de stand op 1-0 voor de hoofdstedelingen bracht. Na rust startte B.V.V. weer over rompelend maar toen na 8 minuten Tolmeyer een fout van doelman v. d. Burgt afstrafte, hetgeen 2-0 beteken de, was het pleit beslecht. Halverwe ge de tweede helft kreeg Vonhoff een pass van Kick, die de bal had gekre gen doordat doelman v. d. Burgt half miste en de kleine Amsterdammer schoot raak (3-0). Het moedig volhou den van B.V.V. werd tenslotte beloond met een doelpunt van van Overbeek, dat via het hoofd van Boskamp werd gescoord. mede, dat van der Linden in de 10e minuut, uit een fraai door Luiten ge nomen hoekschop, een schitterende treffer langs de Noad-goalie joeg, 1-2. Drie minuten later waren de par tijen alweer op gelijke voet. Een door DOS betwistte corner gaf Louer hoog in de Utrechtse doelmond. Rechtsbui ten Duchêne deed het leder met een fikse kopstoot langs de Munck sui zen; Weer gelijk dus: 2-2. En opnieuw vreugde en teleurs' -ig in de we derzijdse kampen. Opvallend bleef, dat de Noad-aan- vallen veel directer en.... gevaarlij ker waren, maar het aantal was aan DOS-zijde veelvuldiger. Uit een daar van kon Westphal, na schitterend voorbereidend werk door Temming en Lammers, eveneens met een kop bal, DOS de leiding opnieuw hergeven. Het stadion schudde op zijn grondvesten, toen nog in dezelf de minuut NOAD-linksbinnen van Osch op z'n dooie eentje door de Utrechtse linies snelde en zijn rush met een geweldig schot besloot, waartegen de Munck machteloos bleek (33). In de 35ste minuut trof Lammers nog eens het Tilburgse net, maar het was in geheide buitenspel-positie ge beurd. Pas toen.... Pas van toen af eigenlijk is de Noad-defensie een hardnekkigheid en trapvastheid ten toon gaan spreiden, waarvoor vriend en vijand zijn petje afnam. DOS kon niet meer tot sco ren komen, omdat de vaart er uit was en het grotere vermoeidheid bleek te kennen dan de gastheren, die op on veranderde topsnelheid bleven opere ren en door verplaatsen van het spel naar de vijandelijke helft er in slaag den het kostbare gelijke spel te be houden. Een uitslag, die hen tevens het behoud van een plaats in de ere divisie garandeerde. Knap werk, mannen van NOAD! Door een 1-1 gelijk spel tegen ADO heeft Ajax definitief de derde plaats gehaald. Het was een matige wed strijd, waarin beide ploegen duidelijk te kennen gaven, dat zij het wel ge loofden en enigszins voetbaimoe wa ren. De ruststand (0-0) gaf duidelijk de luiheid der voorhoeden aan. Na de rust was het v.d. Kuyl, die Ajax de leiding gaf toen hij alleen voor doelman Colc verscheen. Hierna werd ADO veel sterker. Het was de snelle Rijnvis, die de stand op 11 bracht. (Advertentie) Uleen Colgate Su; niddel tegen tan bevat Gardol, het meest actieve bestrijdmgs- ederf, dat de moderne wetenschap tot nn toe ontwikkelde. Gardol vormt na éénmaal poetsen een onzicht baar beschermend schild op Uw tanden, dat er minstens 12 uur niet afgaat! Ook met eten en drinken niet! In een goed gespeelde wedstrijd heeft SC Enschede zijn allerlaatste kans gegrepen op een eventueel kampioenschap van Nederland. De uitslag 40 liegt er niet om, want vanaf de aftrap waren de Twente naren in de meerderheid. Rapid JC had niet veel in te brengen tegen dit Twents geweld. Het bevreemdde dan ook niemand, dat de snelle en handige Moddejonge de score kon openen. Met deze 10 stand ging Enschede nog beter spelen. Een tweede doelpunt gaf de Twentenaren nog meer rust. Het was Oonk, die voor de 20 ruststand zorgdroeg. Rapid speelde lauw maar verdedigde zijn kansen wel. De aanval der Limburgers was echter te kort en daardoor had de hechte Enschede-defensie weinig moeite zich te handhaven. Na de rust was het vrij spoedig 30 door Voges en toen was de aardig heid er af. Enschede deed het rustiger aan, maar desondanks verhoogde v.d. Wel met een afstandsschot de stand op 40. Gebruik Colgate Super met Gardol - 's werelds meest verkochte tandpasta - voor wittere tanden, gezondere tanden, trissere adem. Toen de rust een 1-0 voorsprong aangaf voor V.V.V., was het duidelijk dat Sparta hiermee geen genoegen zou nemen. Maar na de hervatting brachten de Rotterdammers er niet veel van terecht. Was het voor de rust een aantrekkelijke wedstrijd, na de hervatting was het misère. Ook V.V.V., dat voor de rust nog het re delijkste van het spel had, leverde toen voetbal van de laagste plank en het werd een langdurige en eentonige wandeling naar het eindsignaal. Toen dat klonk bleek het doelpunt, voor de rust gescoord door Sleven, doorslag gevend te zijn geweest. De uitslagen van de ere-divisie-wed- strijden, die gisterenavond werden ge speeld, luiden als volgt: Een frisse vruchtenwafel: met dubbele vulling van frambozen-bessenjam en crème 53 ct. per 100 gram. VenkcJt Hieronder is de eindstand te vinden van de meest emotionele voetbal-competitie, die Nederland ooit te zien kreeg. Eigenlijk is het niet eens de eindstand, want ofschoon alle ploegen gisterenavond formeel hun laatste wedstrijd speelden, resten nog de belangrijkste vragen; welke club wordt kampioen en welke club zal als tweede degraderen? NOAD speelde zich namelijk met onvoorstejbare moed veilig door een gelijk spel tegen DOS. De Utrechtenaren hadden de volle winst nodig om de titel te grijpen, die zo dicht in hun nabijheid leek, want rivaal SC Enschede gaarde twee punten in het duel tegen Rapid JC. Dit verloop bracht de Enschedeërs op de streep riog precies gelijk met DOS, zodat een beslissingswedstrijd moet uitmaken, welke van de twee de Nederlandse titel 1958 mag gaan voeren. In de onderste regionen werd op één avond beslist, waarvoor alle eredivisie-elftallen de hele competitie lang de meest drama tische gevechten hebben geleverd: de degradatie. Van de vijf kandidaten, die na zondag overbleven, resten er nu nog twee pert je ver genoeg buiten de ge vaarlijke zone door winst bij Elinkwijk en Amsterdam buitte t duel tegen BW uit om uit de buurt te komen, waar de klap pen gaan vallen. Zoals in het fascinerende boek van Agatha Christie blijven er nu dus nog slechts twee „kleine negertjes" over. Het zijn GVAV (dat bij Feijenoord verloor) en Elinkwijk. Een beslissingswed strijd zal uitmaken, welke ploeg uit de eredivisie gaat verdwij nen.... SC Enschede DOS Ajax Fortuna '54 MVV ADO VVV NAC Sparta PSV Feijenoord Rapid JC Blauw Wit Amsterdam NO^D GVAV Elinkwijk BW op het laatste nip- 34 19 9 6 47 76—48 34 19 9 6 47 84—52 34 17 8 9 42 62—44 34 16 8 10 40 72—53 34 15 7 12 37 57—50 34 14 7 13 35 68—56 34 14 7 13 35 61—59 34 15 5 14 35 69—70 34 11 12 11 34 63—62 34 13 6 15 32 73—70 34 13 6 15 32 74—76 34 13 5 16 31 56—67 34 11 8 15 30 56—59 34 9 12 13 30 54—63 34 11 7 16 29 50—76 34 10 8 16 28 58—63 30 10 8 16 28 47—71 34 7 6 21 20 56—96 SC Enschede—Rapid 4—0 AjaxADO 1—1 ElinkwijkBlauw Wit 0—5 VVV—Sparta 1—0 FeijenoordGVAV 2—1 Fortuna—NAC 5—5 A'dam—BW 3—1 NOAD—DOS 3—3 Zaterdag 7 juni. Eerste etappe. Bergen op Zoom-Eindhoven 235 km. Start Bergen op Zoom Grote Markt 1 uur. Huijberg^n Hoogerheide, Os- sendrecht, Puts Molentje, Hoogerhei de, Huijbergen. Wouwsche Plantage, WOUW 2 uur. Moerstraten, Steenber gen, Blauwe Sluis. Kruisland, Oud- Gastel, Oudenbosch, Hoeven, Etten, KLEIN-ZUNDERT 3 uur. Zundert, Oekel. Kaarschot, Rijsbergseweg, Ef fen, Effenseweg, Overaseweg, Burg. de Manlaan, Ginnekenmarkt, Ulvenhout, Rakens, Dassemus Chaam, GILZE 4 uur. Alphen, Riel, Goirle, Tilburg, Broekhoven, Hilvarenbeek, Esbeek, LAGE MIERDE 5 uur. Hoge Mierde, Reusel, Bladel, Netersel, Casteren, Hogeloon, Hapert, Eersel, Steensel, Veldhoven, KNEGSEL 6 uur. Vessem, Wintelre, Oerle, Meerelveldhoven, Waalre, Geenshoven, Valkenswaard, EINDHOVEN 7 uur. Tweede etappe Zondag 8 juni. Eindhoven-Roosendaal 180 km. Start te Eindhoven 1.30 uur. Zeelst, Meerel veldhoven, Waalre, Geenhoven, Val kenswaard, LEENDE 2 uur. Heeze, Ginderover, Vaatsel, Someren, Asten, Helmond, Aarie-Rixtel, Lieshout, GERWEN 3 uur. Nuenen, Nederwet- ten, Breugel, Son, St. Oedenrode, Schijndel, St. Michielsgestel, Den Bosch, VLIJMEN 4 uur. Nieuwkuijk, Drunen, Baardwijk, Waalwijk, Bes- oyen, Capelle, Waspik, 's-Gravenmoer, Horst, Oosterhout, Den Hout, MADE 5 uur. Wagenberg, Drie Hoefijzers, Langeweg, Zevenbergen, Zwarteberg, Brug, Leur. Etten, Sprundel, Rucphen. ROOSENDAAL 6.1C Aankomst in de Parklaan. Verschillende elftallen, die deel nemen aan het eindtoernooi om het wereldkampioenschap, hebben oefen wedstrijden gespeeld. De ploeg van Tsjechoslowakije versloeg in Kopen hagen een plaatselijke club met 30, na een 10 voorsprong bij de rust. Het Zweedse elftal had de club Gus- stafsberg als oefenpartner. Het resul taat was een 80 zege (rust 4—0). Zuidslavië kwam tot een nog indruk wekkender score in een wedstrijd te gen een team van de provincie Vaest- manland: 110. In de wedstrijden om de Directeur Hamstra-Pik beker te Eindhoven, heeft het team der invoerrechten en accijnzen van de Inspectie Terneuzen onder leiding en aanvoering van de sportinstructeur R. C. L. Claeijssens de meeste punten behaald volgens de Finse puntentelling. Tweede werd Inspectie Eindhoven (winnaar vorig jaar). Individueel werden nog behaald 'n le prijs vierkamp door de heren B. Schrier en J. te Beek n.l. 100 meter kogelstoten, ver- en hoogspringen, le pr., 1500 meter door A. Kuys en 3e pr. door O. Vroege. Er werd door zes inspecties der directie Breda deelge nomen. Enkele renners zijn reeds aangewe zen voor de drie Franse regionale ploegen, die over 3,5 week te Brussel starten voor de Tour de France. Acht renners zijn definitief inge deeld in de ploeg van Centraal Frank rijk; Raphael Geminiani, Busto, Dot- to, Rohrbach, Colette, Graczyk, Anglade en Polo. Voor de west-zuid-west ploeg wer den geselecteerd: Picot, Pipelin, Thomin, Groussard, Bourles, Gainche, Lavigne, Gouget, Sabbadini en Lebu- hotel. De ploeg van Parijs/noord-oost start met Barone Bober, Hoorelbee- ke, Everaert, Quentin, Lamy, Piazza en Barmier. Marcel Bidot, de leider van de na tionale equipe, heeft inmiddels Francois Mahé, Bergaud en Roger Walkowiak voorlopig aangezocht voor zijn ploeg. Hij had reeds negen ren ners definitief aangewezen. Het Nederlands handbalelftal (he ren) speelt als slot van het handbal seizoen drie interlandwedstrijden. Op 8 juni komen onze landgenoten te Villenombre, een voorplaatsje van Parijs, uit tegen Frankrijk. Drie da gen later, op 11 juni wordt in Dudwei- ler de wedstrijd Saarland-Nederland gespeeld en op de vijftiende juni te Bern Zwitserland-Nederland. Sir Victor Sassoon, de eigenaar van een befaamde renstal heeft voor de derde keer in een periode van vijf jaren een triomf behaald in de tra ditierijke Epson Derby", ditmaal met de driejarige Ierse hengst „Hard Ridden". Hard Ridden niet 18/1 volkomen outsider finishte met een voorsprong van vijf lengten en ver diende daarmee voor Sir Sassoon een bedrag van 200.000 gulden. Volgens schattingen was de totaal inzet der weddenschappen ongeveer tien miljoen gulden. De derde etappe van de „Dauphiné Libéré" is gewonnen door de Frans man Lerda. Hij had een voorsprong van ruim één minuut op zijn landge noot Elena, die als tweede eindigde, en van bijna drie minuten op het pe. loton. De rit gir^ van Avignon naar Gap over een afstand van 190 km. Francis Pipelin bleef leider in de algemene rangschikking. Piet van Est was de eerste Neder lander. Hij werd als 14e geklasseerd, met een achterstand van 2 min. 47 sec. Bergmans en de Roo werden ex aequo als 16e geklasseerd, in dezelfde tijd als van Est. Van Putten eindigde als 76ste. Zijn tijd was 5.07.42. Jan Nolteri startte woensdagmorgen niet. Ter gelegenheid van de opening van het visseizoen organiseerde de IJzen- dijkse hengelvereniging „Lukt het vandaag niet, dan lukt het morgen", een hengelwedstrijd in de Veste. Slechts vijf deelnemers konden na afloop hun buit tonen, waardoor zij meteen een der fraaie prijzen mee naar huis konden nemen. De overige prijzen werden verloot. De vijf prijs- vissers waren: E. Swartele 705 pnt. J. Bevin 151 pnt.: C. Versprille 129 pnt.: F. de Jong 89 pnt.; V. de Rijk 81 pnt. De heer H. v. d. Vreugde uit Goes, secretaris van de Zeeuwse Dambond, is tijdens de te Utrecht gehouden al gemene jaarvergadering van de Kon. Ned. Dambond, benoemd tot bonds voorzitter in de plaats van de heer Busch, die op medisch advies zijn functie moest neerleggen. WOONHUIS AARDENBURG In café Central te Aardenburg werd de openbare aanbesteding ge houden van een te bouwen woonhuis voor J. Evers aan de Marktstraat. De inschrijving was als volgt: 1. Ge- brs de Wispelaere, Aardenburg 19.015.—; 2. Firma J. Daansen, Aardenburg 19.638.3. Fa. A. Heijndrikx, Eede 19.898.4. I. Maas, Aardenburg 19.907.5. I a. Ach Standaert, Eede 19.944.6. Fa. Th. Standaert en de Roover, Eede 22.597.—; 7- H. Leenknegt, Aardenburg 22.900.—. De begroting was 20.860.—. De bouw werd aan de laagste inschrijver gegund. Op het prachtige sportveldencom plex te Groede wordt zaterdag een interessant sportprogramma afge werkt. Het begint 's middags met een voetbalwedstrijd tussen het pas naar de eerste klasse van de afdeling ge promoveerde Groede en een combi natie van de VC Vlissingen. Daarna speelt het eerste elftal van Vlissingen tegen de VC Oostende, een semi-prof- club, uitkomende in de Belgische overgangsklasse. Tussen de beide wedstrijden in en ook tijdens de rust van de avond wedstrijd zal de Vlissingse Turnver eniging met haar ploeg grondgym- nasten optreden. Een unieke gelegen heid voor de Zeeuwsch-Vlamingen om met deze bijzonder spectaculaire tak van sport kennis te maken. Ook enkele dames van de Vlissingse Turn vereniging zullen medewerken en men zal zowel Nel Fritz als Jaap van der Sande aan het werk kunnen zien. De wedstrijden worden opgeluis terd door de harmonie EMM van Groede. Na afloop zullen burgemees ter Everaars en zijn wethouders de sportlieden op het gemeentehuis ont vangen. De VC Vlissingen komt zaterdag avond te Groede tegen Oostende in het veld met een nieuwe linkervleu gel. Zowel Pierre van der Schraaf als Henk de Nooyer zijn niet beschikbaar. De linksbinnenplaats wordt thans be zet door Piet van Reems, terwijl Jan de Nooyer, die vorige week zijn ren tree maakte, als linksbuiten is opge steld. Voor het overige bleef de ploeg ongewijzigd. DE HONGAARSE voetballer Kaszas is gecontracteerd door de eerste klasser Espanol uit Barcelona. Kaszas was lid van het junioren elftal van Hongarije en hij wordt door de kenners als een toekomstige Puskas beschouwd. HET NEDERLANDSE militaire voet balelftal heeft woensdag te Stam boel met 2-0 verloren van de Turk se militairen. JOHN CHARLES, de middenvoor van Juventus, heeft' dan tenslotte toch toestemming gekregen om voor Wales te spelen in het eindtoernooi om het wereldkampioenschap en wel tegen Hongarije (8 juni), Mexi co (11 juni) en Zweden (15 juni). DE schoolkorfbalcommissie te Goes organiseert ook dit jaar weer schoolkorfbalwedstrijden. Deze worden zaterdagmiddag ge houden en er zijn 15 deelnemende twaalftallen, bjjna het dubbele vaa vorig jaar. Te 's Gravenhage is geslaagd voor het patroonsdiploma vakbekwaamheid voor het automobiel- en garagebedrijf de heer L. Kindt uit Stoppeldijk. KATH. ECON. HOGESCHOOL De heer A. v. d. Wal te Hulst is aan de katholieke economische hoge school te Tilburg geslaagd voor het kandidaatsexamen economische we renschappen. ZIEKENVERPLEGING EN KRAAMVERPLEGING Aan het Gasthuis te Middelburg slaagden voor het examen ziekenver pleging A de zusters: M. Bommeljé- van Wijk, M. T. H. Buissing, E. Din- gemanse, C. A. Janse, A. Karelse, T. Klaasman. J. C. Mol, E. H. Oranje, L. Schoe. A. M. P. C. van der Staal en C. Traas. Voor de aantekening kraamverple- ging slaagden de zusters: J. C. v. d. Heuvel, A. Koster, B. E. Sinke-Leyn- se, M. J. Schout, S. van Sluis en J. J. Tielrooy. De vaderlandse voetbalwereld gonst op het ogenblik van geruchten. Sinds wij betaald voetbal kennen, is het in feite nog niet zo erg geweest als vandaag. Golden die geruchten de voor de laatste ontmoeting van dit seizoen, aan zal treden. Wat er straks allemaal gaat gebeu- gaande jaren in hoofdzaak de aan- en verkoop van spelers, ge- ren> wb bedoelen, hoe de indeling durende de zogenaamde transfer-periode, thans zijn ze voor het ^°0^ednat ^noT^efwletfhoe6 merendeel gericht op de clubs, die uit de gelederen der semiprof- veel verenigingen af zullen vallen. clubs zullen moeten verdwijnen. ciële zekerheden, bij het bestuur van zullen wij dus nog een poos geduld Het sectiebestuur betaald voet- de sectie betaald voetbal binnen zijn dienen te oefenen. Maar het staat, bal is reeds geruime tijd doende gekomen. De garantiebedragen va- met te onderzoeken, in hoeverre deren van twintigduizend tot vijftig sommige verenigingen in staat zijn duizend gulden, een en ander afhan- gaat treden. het (financiële) hoofd nog langer kel"k van de bedragen, welke aan de boven water te houden. Daartoe spelers worden mtgekeerd de mkom. J„ i'u.u.ii.vc st d b thuiswedstrijden worden dienen deze clubs te kunnen aan- genoteni enJz0 meer tonen, of zij een bepaalde som als garantie in bezit hebben, dan wel deze via een bankinstelling kunnen garanderen. Zijn wij wel ingelicht, dan heeft op de nominatie staan om de sectie geldt hier soms grote financiële ader. het genoemde onderzoek zich, via betaald voetbal te verlaten we zou- latingen en daarover pleegt een voet een enquête, uitgestrekt over een den suggesties kunnen doen, maar dat balclubbestuur, dat zuiver zakelijk veertigtal semj-prof-verenigingen. Het ware onjuist van één vereniging moet zijn ingesteld, en dat meestal is niet precies bekend geworden, hoe- in onze gewesten zijn we zeker, dat ook wel is, tijdens de onderhandelin- veel daarvan voor „uitwijzing" dat zij zal blijven. betekent terug naar de amateursector Het betreft de tweede divisie- m aanmerking komen. Er zijn m Om precies alles te kunnerj weten, menen wij, wel vast dat er enige ver andering in de bestaande situatie op Geduld En zo zullen wij dus van de ene spannende fase in de andere vallen. Geen suggesties ?ok wat de„ overgang van spelers be- r"7 treft is geduld vooralsnog geboden. Er is dus op het moment nog niet Letterlijk alle clubs zitten op het achter te komen, welke verenigingen vinkentouw, maar men begrijpt: het gen zo gesloten te zijn als de beurs. En nu ook de Nederlandse Beroeps- ving van spelers deel schijnt te ne men, komen de mededelingen schaar ser door dan ooit. dit verband wel cijfers genoemd, maar club Baronie te Breda. Daar is petbal Bond actief aan de aanwer- - - TT1W rt T m >"l mAlAWB WAAI SAnuwT A n A ze zijn alle mm of meer als prema- men er reeds volledig zeker van, tuur te beschouwen. dat Qok jn het volgende sei. Het is immers zó, dat de desbetref- f ,- _„i fende verenigingen tot volgende week zoen in deze divisie zal Kunnen Een feit is echter, dat ook deze ge- donderdag 12 juni gelegenheid hebben uitkomen. Met vermoedelijk een slotenheid aan een termijn gebonden gekregen, het vege lijf te redden. Op totaal verionbdp nlopc die reeds blÜft' zodat de vaderlandse voetbal die datum moeten namelijk de defi- j j x r oato a gemeenschap er uiteindelijk tóch alles nitieve antwoorden, plus de finan- komende zondag tegen LiUINLtA, van te weten komt GOES, 4 juni Exportveiling: kruisbessen 86. Groenten: kropsla Al 5-7, A2 3-4, bl.kool Al 48 A2 38-42 BI 35-40 B2 24 afw. 13-33, komk. Al 48-49, BI 40 Cl 3,5, wortelen -p. bos 36- 56, radijs p. bos 9-11, kroten p. bos 41 spin. 26-35, rabarber 17-23, and. 20-23, lamsoren 38-39, zeekraal 83-90, ram menas p. bos 11-12, aardapp. 9-14, prei 8-10, aard-b. p. doos 1 75-95, 2 57-72, afw. 45, sjalotten 2-3, peulen p. kg 230-280. DEN BOSCH, 4 juni. Op de markt van heden werden aangevoerd 6708 stuks vee, zijnde 2008 runderen, 194 graskalveren, 778 vette kalveren, 565 nuchtere kalveren, 235 schapen, 29 geiten, 727 lammeren, 74 fokzeu- gen, 382 slachtvarkens, 25 lopers, 1691 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien 750-1275, guiste koeien 700- 1000, kalfvaarzen 780-1250, klamvaar- zen 750-925, guiste vaarzen 700-860, pinken 475-700, graskalveren 300-450, nuchtere kalveren voor fok- of mes- terij 65-215. weideschapen 45-75, ooien met lammeren 110-165, lammeren 35- 60, drachtige zeugen 270-370, lopers 65-75, biggen 45-60 alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 731 stuks. Extra kwaliteit 3,40-3,55, le kw. 3,20- 3,35, 2e kw. 2,90-3.10, 3e kw. 2,65-2,85, vette stieren 2,90-3,20, worstkoeien 2,55-2,70, alles per kg gesl. gew., vette kalveren le kw. 2,60-3,00 2e kw-, 2.25- 2,55, 3e kw. 1,95-2,15, nuchtere slacht- kalveren 1,20-1,45, slachtvarkens 1,55- 1,67, slachtzeugen le kw. 142-1,47, 2e kw. 1,32-1,38, alles per kg. levend gew., vette schapen 85-115, vette lam meren 75-110, nuchtere slaohtkalveren 37,50-60, alles per stuk. Verdere mededelingen: Melk. en kalfkoeien, aanvoer minder, handel kalm, prijzen minder vast. Guiste koeien, beperkt, matig, gelijk niveau. Jongvee, minder, rustig, constant. Vette kalveren, ruimer, redelijk goed, ruim prijshoudend. Nuchtere slacht- kalveren, minder, gedrukt, nauwelijks gehandhaafd. Schapen en lammeren, groot, stroef, weinig verandering. Fokzeugen, ruimer, matig, niet geheel prijshoudend. Lopers en biggen, min der, iets gedrukt, moeilijk te hand haven. Slachtvee, groter, stug, bleven niet gehandhaafd. Slachtzeugen, nor maal, slecht, lager. KAPELLE, 4 juni 1958 Kruisbessen 90 aanbod 2000 kg aardbeien per doos: D. Evern I 67 79, Regina I 6268, Mach. Frühernte 1 5962, Sengana I 54, Aardbeien II 30—55. Groenten: kropsla 2—4, rabarber 17 18, bloemkool stek 10, aardappelen 8,5—10, St. Remy K 68. MIDDELBURG. 4 juni Aardapp. koopmans bl. groten 12-16,10, ijselster groten 14,90, vroege aardapp. gr. 46- 60, driel. 47-55, kr. 31-44. Fruit: aardb. 55-86 p. doos, kasbessen 61-65 p. doos. Groenten: and. 20-29, postelein 35- 47, bospeen 39-56, rabarber 10-20, bos- kroten 26-40, komk. A 47-53 B 39-46 C 34-37 D 28-29, doppers 81, tuin bonen 68. sav.kool 38-43, bl.kool 4 st. p. kist 47-69, 6 st. p. kist 34-55, 8 st. p. kist 18-38, 10 st. p. kist 16-21, 12 st. p. kist 10-i6, 15 st. p. kist 10-14: prei 8-12, waspeen 62-68, radijs 6-12, sla A 3-5, spin. 31-59. Heden werden de eerste tuinbonen aangevoerd door de heer J. Vendevielle. Veerseweg 38, Middelburg. Aanvoer sla 24.000 stuks, aanvoer bospeen 4000 bos. TERNEUZEN, 5 juni Sla A2 5.90- 8.60, B 5, bl.kool A2 36-50, B2 20-40, C2 15-20 A afw. 25 B afw. 10-19, C afw. 10-13. seld. 15, peen 2 48-54. kro ten 44 (aangev. door J. de Rijk, Wals oorden), uien 1 8-11, radijs 2 11, sja lotten 5-12, bintjes 1 12-17, beve landers 2 10-11, furore 1 15-18, and. 2 40. asnerges Bl 1,43-1,48, B2 1 40- 1.42 B afw 94-1.20 D 82-94. sav.kool 1 28-34. 2 28. rabarber 1 27-29. 2 23-25 t.om. A 1.51-1.66 glasaardb. 1 64-74, 2 52-57, aardb. uit volle grond Regina 1 66-75, 2 52-61; mach. frühernte 1 65- 70, 2 51. Konstanz 430 (onv.), Rheinfelden 333 (+10), Breisach 280 (onv.), Straats burg 364 (->-2), Maxau 548 (+3), Mann heim 411 (-6), Bingen 272 (-7). Mainz 369 (-9). Kaub 306 (-10). Trier 206 (-3), Koblenz 310 (-12), Keulen 319 (-8), Ruhrort 535 (-16), Lobith 1161 (-13), Nijmegen 942 (-12), Arnhem 944 (-8), Eefde IJssel 465 (-3), Deven ter 360 (-2), Monsin 5540 (-10), Visé geen opgave. Borgharen 4004 (-41), Belfeld 1157 (-18), Grave beneden de sluis 486 (-16).

de Stem | 1958 | | pagina 3