drink Onduidelijke smokkelpartij puzzel voor de Bredase rechtbank Stina Free is de nieuwe Bergse Kanaalrace-kandidate Forse geldboeten geëist EEN KLOEK(-E)VROUW PUROL DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 4 JUNI *958 Jeugdleiding te Aardenburg bij een Veertig jaar r.-k. kinderui trending Drie weken voor fazantenstroper Goede kansen voor Goes in toekomst Geheimzinnige man wandelt door Terneuzen Zeeuwse culturele dag te Ylissingen Carillon voor Hulst wordt opgetakeld verdwijnt door Veertarieven Algera zal de Kamer inlichten Algera Voorrang voor Scheldebekken Radio-actieve trekvogels Lening van V.S. voor Euratom Kampioenschieting Zeeuwse bond Voetbalclubs praten over veertarieven Zomeravondvoetbal in Zeeland MVV tegen Dosko Zeeuws lawntennis Beslissende tochten KNVB Zeeland Familie-elftal won van Kortgene De Roo tiende in Dauphiné Degradatie-kandidaten kwaad over Blauw Wit-zege Piet de Waal won Sterrentoernooi Kermisschieting in Waterlandkerkje SPORT IN 'T KORT EXAMENS Ronde van Italië MARKTEN WATERSTANDEN Tienduizend kilo roomboter, geleverd door een melkinrichting te Dordrecht, zouden in december en januari via een benzinestation by de Moerdykbrug, waar werd overgeladen, en een café aan de Oosterhoutseweg, waar de boter werd opgeslagen In een bijkeuken, door twee veehandelaren uit Achtmaal, Sooy P. en Pietje P., aan Belgische smokkelaars zijn verkocht. In de kleine Bredase rechtszaal werd over dit complot een boekje opengedaan, zij het dan dat enkele bladzijden ongelezen bleven- „Want wanneer smokkelaars tegen smokkelaars moeten getuigen, speelt misschien de gedachte „ik er bij, dan jij er ook bij' een belangrijke rol", aldus een van de verdedigers, mr. Mayer. Bij een schietpartij op 10 januari aan de grens bij Wernhout had de re cherche van de douanedienst de eer ste aanwijzing gekregen, dat Sooy P. zich op het smokkelpad had begeven. Hij werd tenminste aangetroffen in een auto, die volgens de douaneamb tenaren als voorrijder fungeerde. Van een geheel andere zijde kwam echter later de bevestiging hiervan. De chauffeur B. uit Zwijndrecht en een zekere K. uit Dordrecht leverden reeds geruime tijd grote partijen roomboter aan de landbouwer M. M. uit Sprang-Capelle, die de partijen liet overladen aan de Moerdijk of op dracht gaf de boter naar het café van D. te Teteringen te brengen. Vandaar ging het in Belgische auto's in de nacht over de grens. Sooy P. en Piet je P. waren de geldschieters, dat bleek het duidelijkst toen op een keer de chauffeur B. onverwachts met een grote partij voor de deur van D. ver scheen. B. wilde geld en D. had geen geld. M. werd in de arm genomen en via K. zou Sooy geld meegegeven hebben. Op de vergadering van de paro chiële jeugdleiding te Aardenburg werd rekening en verantwoording af gelegd over de in april gehouden fancy-fair. Daarbij kwam aan de or de de officiële ingebruikneming van de verbeterde en o lieuw aange klede zaal in het r.-k. jeugdgebouw, waarvoor deze fancy-fair op touw werd gezet. Besloten werd deze ope ning te houden op zaterdag 20 sep tember aanstaande, terwijl dan zon dag 21 september een ouderavond zou worden gegeven, waaraan alle groepen zullen medewerken. Door verschillende omstandigheden kun nen deze zomer geen kampen wor den gehouden. In verband met de vele werkzaamheden die nog te doen zijn in verband met de verbetering van de zaal en een druk programma van leiders en leidsters heeft men van kamperen moeten afzien. Wel zullen voor het patronaat weer en kele evenementen worden georgani seerd, waarbij gedacht wordt aan een avondrit naar Brugge om de mooie verlichting aldaar te bekijken en enkele oriëntatieritten. Uitvoerig werd gesproken over de onstane mogelijkheid om tot her oprichting van 'een verkennersbewe ging te Aardenburg over te gaan. De aalmoezenier en de afdelingslei der zullen hierover besprekingen voeren. Medegedeeld werd, dat mej. José Poppe werd geïnstalleerd als afde lingsleidster en leidster van de ka bouters. In september aanstaande zal een nieuwe verkiezing plaats vinden voor leden van de jeugdcommissie. Be sloten werd tot aankoop van stalen meubelen over te gaan voor de klei ne vergaderzaal. Ook in de grote zaal zullen in de toekomst stalen stoelen worden gebruikt. Gewoonte getrouw werd ook een actueel punt besproken en hoe kan het anders of ook hier kwam de verenkwestie ter sprake. De afdelingsleider W. Die- rick gaf een overzicht over de ge schiedenis van Zeeuwsch-Vlaande ren en zijn verband tot overig Ne derland. Voor de jeugdbeweging moet men als onderdeel van het Bisdom Breda voor vergaderingen en bijzondere gelegenheden steeds naar west-Brabant. De verhoging van de veertarieven zal weer zwaarder gaan drukken op de toch al niet vette kassen van de verenigingen. In de rechtszaal kwam weinig posi tiefs op de tafel. De politierechter, mr. Seelen, moest als het ware de .bekentenissen" uit de monden van de verdachten trekken en dan nog bleef er veel in het ongewisse. Sooy en Pietje P. vertikten het om iets toe te geven. Zij bleven volhouden onschuldig te zijn. Ze hadden met de hele affaire niets uit te staan en wa ren er onschuldig bij betrokken door M. en D.. die wel bekenden. K. en B. waren er helemaal niet. De zaken te gen hen waren geseponeerd bij ge brek aan bewijs, aldus de officier van justitie, mr. Thijssen. Tegen ieder van de verbindings mannen M en D. eiste de officier 400 gulden boete of een maand hechtenis. Ze hadden na hun arres tatie zes dager in voorarrest geze ten. Sooy P. en Pietje P. hadden ie der zes weken in voorarrest geze ten. Hen wilde de officier gestraft zien met ieder een gevangenisstraf van zes weken met aftrek van het voorarrest en verder Sooy een boe te van 600 gulden en Pietje een boete van 400 gulden. „Wat heeft nu de officier voor be wijs op tafel kunnen brengen tegen mijn cliënten aldus mr. Mayer, de verdediger van Sooy en Pietje. .Alleen D. vertelt iets over het ont vangen van geli van Pietje. En wat voor geloof moeten we hechten aan zulke verklaringen van D., iemand die getracht heeft M. uit te schake len om zelf de boter van K. in Dor drecht te gaan betrekken?" Aangedrongen werd op vrijspraak. De voor -•>. en M. pleitende mr- Drion had het gemakkelijker, want hier werd alleen gevraagd de boetes iets verminderen daar aan het bewijs niet viel te tornen. Mr. Seelen willigde dit verzoek in en veroordeelde M. en D. ieder tot 300 gulden of een maand hechtenis. De uitspraak tegen de P.'s is volgen de week dinsdag. Op maandag 9 juni hoopt de hoofd afdeling kinderuitzending van het Ned. R.-k. Huisvestings-Comité haar veertigjarige activiteit te herdenken. In verband hiermee wordt die dag om half vier in de Nieuwe Konink lijke Harmonie te Tilburg een feest- vergadering gehouden, waarin me vrouw van Iersel-de Vink, voorzitster van de hoofdafdeling kinderuitzending een terugblik zal werpen op de afge lopen veertig jaar en prof. dr. A. Mertens, hoogleraar in de sociale ge neeskunde te Nijmegen, zal spreken over ,,de plaats van de kinderuitzen ding in de gezondheidszorg". Wegens stropen heeft de Bredase rechtbank P. A. de R. uit Woens- drecht veroordeeld tot drie weken hechtenis met een proeftijd van twee jaar en twee geldboetes van vijftig gulden of tien dagen hechtenis.'De R. had getracht met een zogenaamde vangkooi fazanten te vangen. Ook had hij in zijn maisveld haken weggehan gen en een klem opgesteld. De eis tegen hem was een week hechtenis en twee geldboetes van honderd gul den geweest. Causerie van drs. Verburg In een causerie, welke drs. Ver burg van het ETI gisteravond in ho tel de Korenbeurs te Goes hield, opende hij interessante -perspectieven over de jntwikkelingsmogelijkheden van Goes en omgeving. Als stimulerende factor noemde hij allereerst de uitvoering van het Zuid- Sloe-plan, die voor geheel midden- Zeeland van groot belang is- Voorts zag hij goede kansen voor Zeeland zelf. wanneer de overheid haar premiebeleid inzake industrie vestiging gaat uitstrekken tot onze provincie, zoals aangekondigd werd in de zesde industrialisatienota. Komt het inderdaad tot het aanwijzen van ontwikkelingskernen, dan gaf spreker vooral Goes een goede kans, gezien haar gunstige geografische ligging. Daarop vooruitlopend adviseerde spreker nog meer dan tot nu toe aan dacht te schenken aan de sociaal- culturele verzorging. Het klimaat voor het aantrekken van industriali satie zal daardoor des te gunstiger worden, al ontveinsde spreker zich niet dat dit grote financiële offers voor de stad zal meebrengen. Sedert een paar dagen (om pre cies te zijn vanaf 2 juni) dwaalt een geheimzinnige figuur door Terneu zen. Hij is des te geheimzinniger, omdat hij zich, voor het uiterlijk, in nirts van de andere wandelaars on derscheidt. Maar degenen, die met hem te maken krijgen, lopen kans aangename ervaringen op te doen. Die man is eigenlijk een soort zo- mer-St.-Nicólaas- En omdat het de „echte" niet is, en men St.-Nico- laas helemaal niet in dit seizoen moet verwachten, loopt hij er zo maar heel gewoontjes in burger bij. Maar het kan zijn dat hij u aan spreekt en een vraag stelt. Ook al kent u hem niet, loop hem niet ach teloos voorbij. Hij vraagt u niet naar uw diepste geheimen, die u aan geen mens, laat staan aan een vreemde, zult vertellen. Hij vraagt u alleen maar of u inkopen gedaan heeft, die dag en bij wie in Terneu zen. Van uw antwoord zal het dan verder afhangen of hij u verrassen kan met twee gratis reisbiljetten naar Brussel plus twee toegangskaar ten voor de Expo. U heeft het nu dus al geraden. Dit is de „Expo- man", die zoveel mogelijk Terneu- zenaars of mensen uit de omgeving naar Brussel wil laten reizen. Wij zouden u dus willen aanraden: geef uw ogen de kost en dwaal zo nu en dan eens door Terneuzens straten. Mogelijk spreekt hij u aan in de Noordstraat, maar het kan even goed zijn, dat hij u in een Z.V.T.M.-bus of waar dan ook zijn gelukbrengen de vraag stelt. Terneuzens „Klimop"- winkeliers hebben met elkaar deze aardige verrassing bedacht en vast en zeker zullen velen daar gebruik van maken. Zij willen daarmee op de eerste plaats aantonen, dat het goed kopen is in het hart van Zeeuwsch-Vlaanderen en op de»twee- de plaats gunnen zij hun klanten graag een aardige verrassing. Het wordt dit jaar dus geen kwestie van het meeste kopen of het aardigste rijmpje maken. U moet eenvoudig maar iets kopen en binnen de veer tien dagen gaan de Expo-poorten wa genwijd voor u open. Van de stichting Zeeland verna men wij nog, dat de Zeeuwse cultu rele dag, welke zaterdag 21 juni te Vlissingen wordt gehouden, in ver band met het onmiddellijk daaraan voorafgaande congres van het Na tionaal overleg voor gewestelijke cultuur, pas om twee uur 's middags kan aanvangen en wel in „Britan nia". Het ligt in de bedoeling 's mid dags in een non-stop programma een uiteraard niet volledig overzicht te geven van de culturele activiteiten in onze provincie. Binnen het kader van dit programma zullen de prij zen van het Ve Zeeuwse Landjuweel worden uitgereikt. 's Avonds om 8 uur, zal de overi gens nu nog onbekende winnaar van 't Zeeuwsche Landjuweel de opvoe ring, waarmede het wisselvaandel behaald werd, voor de aanwezigen herhalen. (Advertentie) De firma Petit Fritsen uit Aarle Rixtel is begonnen met de montage van het carillon voor de Hulsterse basiliek. Alvorens de klokken naar hun hoge verblijfplaats konden wor den opgetakeld, waren zij ten aan- schouwe van de vele Hulstenaren en ook de bezoekers van de week markt maakten er grif gebruik van opgesteld aan de zuidzijde van de voorkerk, waar de klokken van vari ante omvang van dichtbij te bezich tigen waren. Vooral het optakelen van de grote klokken zal wel enige tijd in beslag nemen, daar dit een werk van uiter ste precisie is. Feit is in ieder geval dat het carillon tijdig op zijn plaats zal zijn bevestigd voordat de Hulster- se torenfeesten op 5, 6 en 7 juli a.s. zullen plaats vinden. Zoals men weet, heeft het Hulster- se klokkenspel een eervolle plaats ge had in het Vaticaanse Paviljoen op de Expo 1958 te Brussel. Een 48-jarige Engelse VrOlIW. Tlu hon hlii flat oil om o a 1 Een 48-jarige Engelse vrouw, Ella Petry, heeft een kippeëi „uitgebroed" door het drie we ken bü zich te dragen. Zij heeft het kuiken vandaag laten zien in haar woning, die ook een tehuis is voor vier pekinezen en een grasparkiet. Mevrouw Petry zei, dat z« door vrienden was uitgedaagd om drie weken een ei te dragen tussen haar blouse en haar huid. „Ik oen blij dat het allemaal voorbij is. Ik was dat ei ontzet- 'end moe. Het was ongemakke lijk. Ik moest er altijd om denken dat ik me 's nachts niet abrupt zou omdraaien in mijn bed en daardoor het gevaar lopen dat het ei zou breken", aldus me vrouw Petry. Zij zei het ei slechts enkele malen te hebben verwijderd van zijn warme plaats om een bad te nemen. Naar aanleiding van de kritiek in de Eerste Kamer op de verhoging van de veertarieven voor de Wester- schelde, heeft minister Algera zich alsnog bereid verklaard, aan de Ka mer het resultaat mee te delen van het gesprek, dat tussen hem en het college van gedeputeerden van Zee land zal plaatsvinden. Dit vernamen we vannacht nog, toen het Kamer debat (zie voorpagina) beëindigd was. (Van onze redacteur) „De ontwikkeling van het Schelde bekken krijgt prioriteit boven andere plannen". Dit zei minister Algera gis teren in de Eerste Kamer, toen hij diverse sprekers, die het woord had den gevoerd, over de begroting van Verkeer en Waterstaat, antwoordde, De minister stipte in dit verband aan, dat hij de kusthavens als één geheel wenste te bezien. Prioriteit zou uiteraard verleend worden aan de ontwikkeling van Europort en Amsterdam, en... aan de ontwikke ling van het Scheldebekken, voor welk laatste onderdeel wij in deze kolommen herhaaldelijk hebben ge pleit. In dit verband stipte de bewinds man aan, sprekende over de „ach terstelling an de randgebieden", dat „Den Haag beslist niet discrimi neert". „Zelfs in Den Haag zelf zijn bepaalde dingen niet mogelijk, zo als... een betere huisvesting voor mijn departement". Wanneer derhalve bepaalde ver langens niet in eens gerealiseerd kunnen worden, dan betekent dit be slist geen achterstelling van de rand- gewesten. Hij achtte het daarom be grijpelijk, dat bijv. ten aanzien van Dintelsas de nieuwe scheepvaart- sluis nog niet in de eerste fase van deze werken was opgenomen. In Engeland heeft men radio-actieve trekvogels aangetroffen, waarvan de toestand in verband wordt gebracht met de berichten over een ongeval bij een Russische atoomproef. Dit is dins- aag te Sheffield meegedeeld door een functionaris van de Britse „Economi sche Liga", een organisatie die zich ten doel stelt het communisme te bestrijden en voorlichting te geven omtrent de industrie. De Raad van Ministers van Euratom heeft besloten in beginsel een Ameri kaanse lening te aanvaarden voor het kopen van Amerikaanse reactors en voor het reseaichprogramma van Euratom. De lening zal 135 miljoen dollar bedragen Behalve deze lening hebben de Ver enigde Staten een jaarlijkse bijdrage van 10 miljoen in een periode van vijf jaar voor de research van Euratom aangeboden, onder voorwaarde, dat Euratom zelf eenzelfde bedrag be schikbaar stelt. Te Ovezande had de kampioen schieting van de Zeeuwse schutters- bond plaats. Merkwaardig was hier bij, dat de kampioen van vorig jaar de heer C. Raas, zich als kampioen op de kleppen kon handhaven, iets wat zelden of nooit gebeurd De uitslag was: Kampioen op de kleppen C. Raas, .Willem Teil", Ovezande; kam pioen op de vogels J. van Doorn, „Zorgvliet", Ellewoutsdijk; 2de klep- prijs Jac. de Baar, Willem Teil" Ovezande; 3de klep, C. Lous, Edele Handboog", Oudelande; 4de klep, A. de Jonge-Rijk „Willem Teil", Ove zande: le zijvogel, P. Stouthamer, Zorgvliet", v.n.; 2de zijvogel M. Da lebout, „Doel naar Hoger", Wolf aarts dijk, 1ste bovenkal H. A. Mol, „Wil lem Teil", Kapelle; 2de bovenkal, H. J. Driedijk „Doel is Hoger'v.n.; 1ste onderkal C. Remijn „Spes Nostra" Ovezande; 2de onderkal H. de Jonge, „Zeelandia", Ovezande. Er waren 75 schutters van 15 verenigingen aan wezig. Donderdag zal te St. Jansteen in het clublokaal van de voetbalvereni ging S T.E.E.N. een vergadering wor den gehouden waarbij alle besturen van de voetbalverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn uitgeno digd. Een delegatie van de K.N.V.B. zal op deze vergadering aanwezig zijn en tevens enkele bestuursleden van het protestcomité voor Vrije Veren. Deze vergadering zal grotendeels in het teken staan van de gevolgen die de verhoging van de veertarieven, voor de amateur-voetbalclubs in Zeeuwsch-Vlaanderen met zich zullen medebrengen. De uitslagen van de wedstrijden, die voor het Zeeuwse zomeravondvoetbal werden gespeeld in de periode van 26 tot en met 31 mei, luiden als volgt: Rayon Goes: Keuringsdienst-PTT 4-3, Rober vet.-Comb. NS 2-4, Gem.- wèrken-SC Ford 0-0. Rayon Hulst: Dukra-PTT 2-5, Milock- Clitex 0-7. Vet. Hulst-TFC 3-4, TCH- van Eerdenburgh 0-3. Rayon Sas van Gent: SAS-CBS 6-2, SVG-Sasse Boys 1-3. Rayon Vlissingen, afdeling 1: GPC- VAW 1 1-2, Uiterton-PVS 1 0-14, MWK 1-v.d. Berg 1 3-4. Afdeling 2: PVS 2-VAW 2 0-5, BW 2-VAW 3 4-3, MWK 2-v. d. Bergh 2 4-2. Rayon Zierikzee: Fa. Janse-L O 2-0, Zierikzee vet.-Herverkaveling 3-2, Fa. O. J-PZEM 7-0, Rijkswaterstaat -Prov. Waterstaat 1-9. Neptunus-Kon. Zeelandia 1-5, Ned. Heide Mij.-Gront- mij 2-5. Rayon Middelburg: Broek Boys-Mid delburg vet. 2-4, Elauw Wit-VSV 3-3 Kraaien 2-Middelburg vet. 2-7. Voor de derde ronde van het toernooi om de Nederlandse voet balbeker werd dinsdagavond te Maastricht de wedstrijd MWLim- burgia gespeeld. MW won met 2-0 en plaatste zich dus voor de kwart finales, waarin het uitkomt tegen Dosko. In de 2de klasse zuid afdeling I van de lawntenniscompetitie kreeg het Middelburgse MLTC van Breda's Sportpark een stevige 7-1 nederlaag te slikken. Voor het enige punt zorg de het herendubbel A. Drost en W. Sandberg. MLTC 3 was op eigen banen niet opgewassen tegen Hulster Ambacht, dat een 2-6 zege boekte. In de 5de klasse zuid afdeling 3 eisfp MLTC 4 in Vlissingen de volle winst op van DOS 3 (1-7), maar in afdeling 4 van dezelfde klasse moest MLTC 5 in het bezoekende Oudenbossche TC de meerdere erkennen (3-5). (Advertt tie) (Van onze jpeciale verslag gever) Stina Free, een struise Bergsi van duizend weken, zal de op volgster worden van Maria Meesters als deelneemster aan de Kanaalrace, die door Billy Butlin medio augustus wordt georganiseerd. Drie jaar reeds traint het meisji uit de Molenbergstraat voor de br roemde zwemmarathon. Vanaf no vember heeft Ad Vriens de tralninr nog verzwaard. De zwemster reisde elke week naar Antwerpen om In hel overdekte bad baantjes te trekken, nodig om In conditie te blijven. De beslissende tochten staan nu voor de deur- Indien de weersomstan digheden goed zijn zwemt Stina van- daag van Goes naar Bergen op Zoom en over een maand van Zeehrugg' naar Vlissingen. Zijn de prestatie- redelijk dan volgt de insohrjjvin; voor de moeilijke Butlinrace. Trai ner Vriens twijfelt niet aan de uit slag van de oefentochten. Het is niet de eerste keer dat Sti- r.a aan een marathon begint. Zonde dat er enige ruchtbaarheid aan werd gegeven dook zij enkele weken gele den in de Bergse Schelde en zwom zij naar Gorishoek, een tocht van 2? kilometer, die in minder dan 4 uur werd afgelegd. Op een andere nacht, het was even voor pinksteren, trok het meisje meer dan 5 uur lang baan tjes in het Bergse zwembad. Dat was 2 uur minder dan gedacht, maar krampen verhinderden Stina door te gaan. Zij had zich iets geforceerd, dagen voordat zij te water ging. De nieuwe tochten zullen het nu echter moeten uitwijzen. Maria Meesters, die ongetwijfeld een aardig stuk kon zwemmen, maar desalniettemin twee maal de kanaalrace niet voltooide (het gros van de andere deelnemers en deelneemsters trouwens ook niet. want de laatste twee Butlinraces le verden slechts twee finishers op!) maakte destijds de oefentocht van Goes naar Bergen op Zoom in 6 uur 20 minuten. Ad Vriens meent, dat Stina Free met ongeveer eenzelfde resultaat uit de bus zal komen. Hij weet, dat het zwemstertje op korte afstanden iets langzamer is dan Ma ria Meesters, maar op grotere af standen van gelijkwaardige snelheid. Is Vriens ervan overtuigd, dat snel heid in een Kanaalrace een uiterst belangrijke factor is, hij blijft niet in de beslissende betekenis daarvan geloven en hij wijst daarbij op de lijst van de „geslaagden", die er soms 25 en meer uren over deden. Veruit het belangrijkste acht Vriens de omstandigheden, waarin de race an start gaat. Is het goed of is het minder goed weer Is het koud of minder koud? Het zijn allemaal aan- Zondag worden voor de KNVB Zee land nog de volgende wedstrijden gespeeld: le klas B. Zierikzee 2-Brouwershaven 1. 2e klas C. Zonnemaire 1-Brouwershaven 2. Te Kortgene werd een voetbalwed strijd gespeeld tussen de club van die naam en een elftal, dat was samen gesteld uit zes zoons en vijf schoon zoons van het echtpaar C. Verwey- Wolse. De belangstelling was groot en het familie-elftal, dat voor deze ge- levenheid de sympathie van de toe schouwers genoot, bleek een aardig partijtje weg te geven. Het won ten minste met 5-1. De tweede etappe van de zeven daagse wegwedstrijd Dauphiné Libéré is gewonnen door de Fransman Le Menn. Hij won de eindsprint van een kopgroep van zeven renners. De rit ging van Valence naar Avignon, over een afstand van 211 km. Pipelin leidt nu. Van de Nederlanders verrichtte Jo de Roo de beste prestatie. Hij klas seerde zich als tiende met een achter stand van 714 minuut. Ook in de tweede etappe staakte een Nederlander de strijd: de Lim burger Nol Ehlen. De rangschikking van onze overige landgenoten was: 74. Tonnie Berg mans 5.20.05, 79. Piet van Est 5.44.20. 86. Jan Nolten 6.05.52, 87. Joop van Putten z.t. GVAV, Amsterdam, NO AD en Elinkwijk alle vier kandidaat voor de tweede degradatieplaats in de ere-divisie hebben een protest-telegram naar de KNVB gestuurd. De clubs zijn zeer ontstemd over het verloop bij de zondag gespeelde ontmoeting Blauw Wit-Ajax. Blauw-Wi; zelf ernstig de gradatiekandidaat behaalde een gemakkelijke 21 zege. De tekst van het telegram luidt letterlijk: Protesteren ernstig tegen onregelmatig competitieverloop stop voe len ons hierdoor ernstig gedupeerd stop eisen overspelen wedstrijd Blauw-WitAjax stop Wensen op deze manier niet te degraderen stop Verzoeken op korte termijn onderhoud met sectie bestuur betaald voetbal. gelegenheden, die het al of niet sla gen in de race sterk beinvloeden. Vaste wil Stina Free zelf is nog zeer be scheiden in haar commentaar. Het voormalige fabrieksmeisje, dat dit voorjaar een baantje kreeg aan de gemeentelijke badinrichting, bevie len de lange tochten, die zij tot nu toe maakt uitstekend en zij heeft het zich nu eenmaal in het hoofd ge prent betere resultaten te bevechten dan haar stadgenote Maria Meesters. Zij heeft eveneens er sinds maanden haar levenswandel op afgestemd, het geen betekent zwemmen, goed eten en vroeg naar bed gaan. „Ik maak me voorlopig niet ze nuwachtig", zei Stina- „Ik wil het alleen maar gaan proberen en het moet lukken". Het tweedaagse sterrentoernooi voor de beste tien tafeltennissers van Zeeland, dat Will van Zoelen in de gymnastiekzaal van Kinderzorg te Middelburg organiseerde, is gewonnen door Piet de Waal van Sorry. De eindstand was: 1 P. de Waal, Sorry; 2 M. Hofman, Will van Zoelen; 3 Marteyn, Sorry; 4 Poppe, Will van Zoelen; 5 van Breen, Sorry; 6 Won- dergem, Sla Raak; 7 de Poorter, Sor ry; 8 Groch, Wilno; 9 Sinke, Will van Zoelen. In het café „In den Koning" te Waterlandkerkje werd bij gelegen heid van de jaarlijkse kermis een schieting gehouden waaraan door 47 schutters werd deelgenomen. De uit slag was: Hoogvogel: E. Gijzzels, Eede; le zijvogel: E. Gijzzels, Eede; 2e zijvo gel: A. de Baere, Waterlandkerkje; le beker: J. Clarijs, IJzendijke; 2e beker: C. Westdljk, Ovezande; 3e be ker: Fr. Lutaert, Philippine. De meeste vogels werden neerge haald door J. v.d. Ameele, Hoofd plaat- DE 48-JARIGE Duitse coureur Erwin Bauer, die zondag met zijn Ferrari op de Nuerburgring van de weg vloog, is dinsdagmiddag in een zie kenhuis te Keulen aan zijn ver wondingen bezweken. REMY VAN CAEVER is koning ge worden van de handboogmaatschap pij „St. Sebastiaan". LANDBOUWWERKTUIGEN Voor het examen leraar landbouw werktuigen en -motoren is te Sloot- dorp geslaagd de heer A. v. d. Acker uit IJzendijke. BISSCHOPPELIJKE KWEEK SCHOOL OUDENBOSCH Voor onderwijzer zijn geslaagd; J. Aarsen, Oud-Gastel, C. Admi raal, Alkmaar, J. Linderhof, Twello, H. Rens, Roosendaal, P. Baselier, Kruisland, W. Bastiaanse, Steenber gen, P. Bierbooms, Oud-Gastel, J. te Boekhorst, Alkmaar, M. v. Broekho ven, Steenbergen, M. de Bruijn, Oudenbosch, A. Buckens, Antonius, E. v. Damme, Koewacht, C. Dogge, De Heen, L. Eist, Wouw, J. Gielen, Rucphen, J. v. Gils, Zevenb.hoek, R. Halley, Aruba, F. Jacobus, Curacao, W. Kavelaars. Zevenb.hoek, J. Ker sten, Beers, H. Kievits, Texel, O. Kips, Graauw (Z.-Vl.), F. Klijn, Oudenbosch, S. Koopmans, Roosen daal, L. Krebbekx, Steenbergen, H. Kuypers, Rucphen, J. Lourens, Cura cao, A. v. Mechelen, Roosendaal, B. Meeusen, Winterswijk, Th. v. Mook, Amsterdam, j. Mouws, Halsteren. A. Muijs, Steenbergen G. Nijs, Alk maar. G. Nuijten, Bergen op Zoom, A. Oud, Alkmaar, C. du Puij, Vogel waarde, R. Sillé, Curacao, B. Slock, Westdorpe, G. Suelmann, Luttelgeest (N.O.P.), F. v. Thiel, Rotterdam, U. v. d. Veer, Leeuwarden. E. Verman dei, Koewacht, J, Vervaeck, West dorpe. STINA FREE .ook een poging. De Spanjaard Miguel Poblet is winnaar geworden van de 16e etappe van de Ronde van Italië, de rit van Verona naar Levico Terme. Ercole Baldini bleef leider in de algemene rangschikking. GOES, 3 juni. Kruisbessen f 82-f 94 per 100 kg. aanbod 3500 kg, aardbeien I export 86 ct p. doosje, id. II 69-77, id. afwijkend 56-60. De kruisbessen zijn belangrijk lager in prijs dan vo rig jaar, toen de prijs in het begin al tussen de 40 en 50 ct. per kg hoger was. GOES, 3 juni. Eierprijzen. (Bericht van handelaren). Kippeëieren 9,5, poeljeëieren 7, eendeëieren 7 en gan- zeëieren 20 cent. GOES, 3 juni. Kleiaardappelen no teerden heden: bintje, 35 mm. opw. f 22-f 24; alpha, 35 mm. opw. f 22-f 24. Prijzen per 100 kg, geleverd aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper. De prijs van voe deraardappelen bedroeg f 1.50-f 2.50 per 100 kg. Gezien het feit, dat de voorraden praktisch zijn geruimd, is dit de laatste notering van aardappe len. Vlas: Goede kwaliteit gerepeld vlas 16-24 cent per kg, afwijkende kwaliteit 10-16 cent. Eieren: De prijs van eieren bedroeg f 1.74 per kg. KAPELLE, 3 juni Kruisbessen 83-97. Aanbod 4600 kg. MIDDELBURG, 2 juni Aardap pelen: bintje gr. 14.90, koopmans bl. gr. 13.9016.60, furore gr. 1616.60 vroege aardappelen: gr. 62—82, driel. 60—74, kriel 44—65, fruit: aardbeien 50—86 per doos; groenten: sla A 3— 6, spinazie 44—65, bospeen 36—69 ra barber 16—28, spitskool 39—45. bos- kroten 3249, radijs 514, waspeen 79—81, komkommers A 5358 B 45— 52. C 3444, D 27, ramenas 2-^-6, sja lotten 8—17, andijvie 1829, postelein 38—59, bloemkool 4 st. 61—76. 6 st. 4375, 8 st. 1850, 10 st. 1627, 12 st, 1319, 15 st. 10—16, asperges per bos A 2.29—2.37, B 2.03—2.15, C 1 30 —1.43. ROTTERDAM, veemarkt, 3 juni. Aanvoer in totaal 4533, weektotaal 6632, vette koeien en ossen 325, ge- bruiksvee 742, vette kalveren 380, graskalveren 214, nuohtere kalveren 1066, varkens 47, biggen 54, paarden 136, veulens 6. schapen of lammeren 89, weide-zuiglammeren 1443, bokken of geiten 31. Vette koeien le kw. 300-340, 2e kw. 278-292, 3e kw. 258-274. vette kalveren 280-290. 250-280, 200-250, graskalveren 500 450 300, nuchtere kalveren 69 60 50, biggen 60 45 40. slachtpaarden 235 220 200. schapen 95 85 75, lammeren 100 85 75, weide-zuiglammeren 65 50 40, kalfkoeien 1250 1000 850. melk koeien 1250 1000 850, vare koeien 925 780 680, vaarzen 950 825 625, pinken 650 525 400. Vette koeien, aanvoer gewoon, han del kalm, prijzen als gisteren. Vette kalveren, groter, vlot vooral niet ho ger. Graskalveren, gewoon, slepend, als vorige week. Nuchtere kalveren, ruimer, stug, teruggaand. Biggen, rui mer. stil, als vorige week. Slacht paarden, groter, lui, dalend. Schapen, kort, kalm, vooral niet hoger. Lam meren, kort, kalm, vooral niet hoger. Weide-zuiglammeren. groot. zeer kalm, niet geheel prijsh. Kalfkoeien, tamelijk, kalm, vooral niet hoger. Melkkoeien, tamelijk, kalm. vooral niet hoger. Vare koeien, als vorige week, stroef, met moeite te handha ven. Vaarzen, matig, kalm, onveran derd. Pinken, matig, kalm, onver anderd. Konstanz 430 (onv.), Rheinfelden 323 (-7), Breisach 282 (+2), Straatsburg 362 (-7), Maxau 545 (-14), Mannheim 417 (-14), Mainz 378 (-4), Bingen 279 (-7), Kaub 316 (-7), Trier 209 (-15), Koblenz 322 (-10), Keulen 327 (-19), Ruhrort 551 (-15), Lobith 1174 (-8) Nijmegen 954 (-2), Arnhem 952 (-3), Eefde IJssel 468 (onv.), Deventer 362 (onv.), Monsin 5550 (onv.), Visé 5050 (-13), Borgharen 4045 (-*-!), Belfeld 1175 (-32), Grave beneden de sluis 502 (-5).

de Stem | 1958 | | pagina 9