>IA t ALGERA: Z.-VLAANDEREN GEEN STIEFKIND DE GAULLE VANDAAG IN ALGERIE Minister verdedigt de veertarieven Relatief minder dan voor de oorlog P.N.I. opent aanval communisten op de Dertigduizend kisten tomaten de Theems in Lang onderhoud met generaal Salan rau iULST Kominform had in 1948 gelijk Brommers in bebouwde kom 30 km per uur Vliegramp in Mexico Tunesië niet geestdriftig TRIPLEREN EISTE DRIE LEVENS Ernst Krauss overleden herbist De Stem VOOR Verwarring Kroestjev: O vereens lemming met G.S. Straaljager van Deelen in Elzas neergestort Op zoek naar zijn zoon Minister kondigt aan Beter laat dan nooit. Tengevolge van staking Weinig wind Interpellatie verstekelingen ELY KEERDE TERUG Zes maanden geëist STAKINGEN IN BOLIVIA IKE" VEROORDEELD iRIS LST baai', cx artt- op woensdag niddags 4 uur, luis van dhr. Graauw. ONHHIS in, erf en luin Dorpsstraat nr. 'are. vrij van huur g uiterlijk de .ging zich te dhr. B. Plas- 200.000 loten ANGLIA; 5IE F 995.-, D ZILVIUM ME F 300.- JAAR BIJ i ïgbertsen, ren, Hout- ïweg 320; 'ijpenliuis, instr. 25; >n: en bij postgiro kosten) A.S. 9e lijst L842 15201 9607 19989 17S3 12389 9959 21952 13 495 509 99 658 777 36 743 756 60 998 27 566 827 71 780 798 $10 510 540 143 947 '08 749 812 23 727 746 11000 181 244 265 394 414 420 657 /26 744 973 J88 175 199 208 439 451 482 626 716 783 238 280 291 587 588 591 849 918 931 145 169 170 373 375 383 513 536 541 682 701 720 815 824 836 177 182 208 344 438 476 613 619 701 951 953 972 151 158 208 358 386 389 579 613 631 956 971 984 137 202 205 371 402 430 695 761 820 9 307 316 603 608 621 730 734 760 923 976 336 347 370 552 575 578 794 816 131 225 278 586 608 612 S19 843 874 het |ia- molentje schoen. GILZE liderende mannen ..Alweer die el- Icijker! Er moet ligegaan met de Iwe naar Georg ld hebben! Maar Ivarm ontvangen! Ier, ik ga de gees; hsteel oproepen! 98e JAARGANG No. 22773 BMeave N.V. Efitg. Mij. Neeriatxfia. Directeur: H. B. Brader. Hoofdredacteur. J. J. H. A. Bron*. Redactieraad: J. M. A. C. v. Don gen, C. J. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rech ter, P. V. M. Vercauteren, L. J. t Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 18. TeL 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 4 JUNI 1958 Abonnementsprijs T 7.per kwar taal, f 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 ct. Advertentieprijs voor de gehele op lage f 0.35 per mm (Xng. Med. i 0.85). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven, ook voor de afzonderlijke edities en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, teL 2601 Omtrent de kwestie van de veertarieven vernamen we gis terenavond nog, dat Gedepu teerden van Zeeland in de mid daguren een bespreking heb ben gehad met de vaste Kamer commissie en dat hierdoor een nogal verwarde situatie zou zijn ontstaan. Wellicht dat bij een interpellatie van de heer Ver kerk (A.R.) in de Tweede Ka mer, waarover vandaag wordt beslist, de zaak duidelijker zal worden. Premier Kroestjev van de Sovjet-Unie heeft op het congres van de Bulgaar se communistische partij in Sofia de Zuidslaven verweien, dat zij door hun houding ten aanzien van de opstand in Hongarije „een heilloze rol" voor het socialistische kamp hebben ge speeld. Dit gold vooral de rede, welke president Tito toen te Pula had ge houden. Ook na de normalisering van de be trekkingen tussen Belgrado en Mos kou waren de Zuidslavische communis ten voortgegaan met het afleggen van anti-Sovjet-verklaringen, aldus de Russische regeringsleider. Volgens Kroestjv was de kritiek van de Kom inform op Zuid-Slavië in 1948 in de grond juist geweest. Ook had zij ge strookt met de belangen van de revo lutionaire beweging, Indertijd verklaarde Kroestjev, dat de breuk tussen de Sovjet-Ünie en Zuid-Slavië het werk was geweest van mannen als Beria „die het communis me hadden verraden". De regering in Belgrado heeft dins dag geprotesteerd tegen het besluit van de Sovjet-Unie, de twee jaar ge leden beloofde economische steun van 285 miljoen dollar op te schorten. Als Moskou zijn verplichtingen niet na komt, zo werd gezegd, zal Belgrado schadevergoeding moeten vragen. (Van onze redacteur) Meer dan drie uur is minister Algera gisteren in de Eerste Kamer aan het woord geweest bij de verdediging van zijn beleid inzake Verkeer en Waterstaat. Het slot van zijn rede was gewijd aan de nieuwe veertarieven in Zeeuwsch-Vlaanderen, die de minister alleszins billijk noemde. De bewindsman, Fries zijnde, kon zich de opwinding in het randgewest „om die lelijke term maar eens te gebruiken" zeer levendig iAdenken, maar zei toch van oordeel te zijn, dat Zeeuwsch-Vlaanderen toch wel degelijk die belangstelling krijgt, die het verdient. gulden. Dat tekort zal in de komende jaren behoorlijk stijgen in verband met de bouw van nieuwe boten ad negen miljoen gulden per stuk. Het tekort van vijf miljoen wenste minister Algera teruggebracht te zien tot twee miljoen, het bedrag dat op de begroting stond. Voor dit jaar kan dat bedrag echter niet eens ge handhaafd worden, alleen al omdat de nieuwe tarieven op zijn vroegst pas 1 juli ingaan. Hij hoopte, dat de Kamer dit grotere tekort zou tolere ren. DE DIRECTIE van de „Deutse Werft" in Hamburg heeft het ontwerp gereed voor de bouw van een door atoom kracht aangedreven tankschip van 45.000 ton. PATER WILLIAM NEUBAUER uit Milwaukee (V.ST is benoemd tot ge- neraal-overste van de orde der kapu cijnen. Hij is 67 jaar en heeft het ge neralaat al eerder bekleed. MEER DAN honderd mensen zijn in India tengevolge van een hittegolf om het leven gekomen. Door branden wer den 3000 personen dakloos. Hier en daar steeg de temperatuur tot 49 graden. PER 30 JUNI zal het nationaal insti tuut „Steun Wettig Gezag" worden opgeheven. VOLGENS economische deskundigen van de V.N. zal de huidige economi sche recessie in de wereld niet de afmetingen aannemen van de depressie die vóór de tweede wereldoorloi plaatsvond. VEERTIEN DAGEN hechtenis is door de officier bij de Rotterdamse recht bank geëist tegen een slager, aan wiens onvoorzichtigheid het te wijten zou zijn geweest, dat een tienjarig jongetje met zijn hand in de vleesmachine raakte en ernstig gewond werd. MEVROUW CLARICE Cacida, 40 jaar heeft te Rio de Janeiro het leven ge schonken aan haar 21e kind. Zij is 21 jaar getrouwd. Vijftien van de kinde ren zijn nog in leven. PRINS BERNHARD en de Britse staatssecretaris vcor de luchtvaart, Ward, hebben dinsdag tezamen op het hoofdkwartier van de tweede tactische luchtmacht te München-Gladbach de lunch gebruikt. De nieuwe tarieven, ingaande per 1 juli, zijn niet aangekondigd, voor aleer een akkoord was bereikt met Gedeputeerde Staten van Zeeland. Bij dat belangrijke argument voegde de minister nog een tweede: het voortdurend stijgende kostenpeil maakte een nieuw tarief noodzake lijk, waarbij veelal is teruggegrepen naar het tarief, dat in 1939 gold. Neemt men daarbij in aanmerking, dat, in verhouding met de koop kracht, dit tarief dus in feite lager is dan destijds, terwijl voorts twin tigvaarten- en maand-reducties wor den gegeven, dan zag de minister geen enkel bezwaar om, spijts de strijdkreet ..vrije veren", toch tot in voering van deze tarieven over te gaan. Hij memoreerde, dat G.S. van Zee land het nadelig saldo van de Wes- terschelde-veren voor 1958 hadden geraamd op f 6,- miljoen; de op brengst van de huidige tarieven is ongeveer één miljoen gulden, zodat een tekort resteert van vijf miljoen „Rustig aan... Het te grote emotionele optreden achtte de heer Algera niet juist. Na gaande, wat de regering na de oor log, in de jaren 1945 tot 1957 voor Zeeuwsch-Vlaanderen had gedaan, kwam hij tot bedragen van 28,2 mil joen voor aanleginrichtingen van de veren van de Westerschelde. van 24.8 miljoen als bijpassing van het Rijk op de nadelige exploitatiesaldi van de veren en van 20,5 miljoen voor andere kapitaalswerken, verband houdende met de betere verbindingen met Zeeuwsch-Vlaanderen. zodat in totaal door het Rijk 73,5 miljoen aan Zeeuwsch-Vlaanderen ten koste is ge legd. Hij hoopte, dat „een rustige over- weging van deze gegevens" Zeeuwsch-Vlaanderen tot het inzicht zou brengen. ..dat het niet slecht wordt behandeld." Jhr. mr. T. A. J. W. Schoren (PvdA) leende bij de replieken te moeten betwijfelen, of er inderdaad die mate van overeenstemming zal bestaan tussen Provinciale Staten van Zeeland en de minister, die hij uit de woorden van de heer Algera beluisterd had. Om psychologische redenen achtte hij opschorting van de nieuwe tarieven gewenst, totdat nieuw materieel in de vaart komt. De minister gaf hierop te kennen, dat over de zaak zelf wel degelijk overeenstemming bestaat met G.S. „Als vrije mannen" is men tot een akkoord gekomen. In 1950 werd het standpunt van de vrije veren verlaten, waarop G.S. met een motie kwamen. In 1956 werd die motie ingetrokken. Daarom was hij gehecht aan een overeenstemming met G.S., die dan ook inderdaad be reikt is. De heer Matser (KVP) was nog van oordeel, dat het moeilijk is een eindoordeel te vellen, te meer om dat vandaag (woensdag) in de Twee de Kamer de interpellatie Verkerk aan de orde is. Voor het Kamerdebat was uiteraard veel belangstelling van Zeeuwse zijde. Burgemeester J. van Dongen van Aardenburg, burgemeester Tei legen van Terneuzen en het Tweede Kamerlid, de heer v. d. Pijl, bevon den zich o.m. onder de toehoorders op de publieke tribune. 84 Een straalvliegtuig van het type RF F, een fotoverkenner, behorende tot het op de basis Deelen thuisbeho rende 306e squadron, is in de Elzas neergestort. Het is gevonden zes mijl ten noorden van Colmar. De piloot is om het leven gekomen. Het toestel nam cJ aari de NAVO- oefening „Ful Play", die-voor een deel aan laagvliegoefeningen is gewijd. Het was bezig laag te vliegen toen het in een dichte mist raakte. Daardoor heeft de bestuurder niet gezien, dat hij een 600 meter hoge berg naderde. Het toestel raakte de flank van de berg, explodeerde en stortte neer. w/ -v. In juli 11)44 werd boven noord- Frankrijk een Amerikaans vliegtuig neergehaald. Twee van de inzittenden vonden de dood. Hun stoffelijke overschot ten lagen bij het toestel. Van de derde, sergeant Nathan Lepsel- ter. onttrak echter ieder spoor. Jaren later zag men hem op- eens in noord-Frankrijk, de Belgische Ardennen en Duits land. Uit Amerika is nu de va der van Lepselter overgekomen om ter plaatse de naspeuringen naar zijn zoon. die ongetwij feld aan een „shock" leed. voort te zetten. Men ziet de heer Lep selter hier bij zijn aankomst op het vliegveld Melsbroeck. Binnenkort zal de wettelijke regeling in de Staatscourant verschijnen, volgens welke het verboden wordt nog bromfietsen in de handel te brengen, die een grotere snelheid kunnen ont wikkelen dan veertig km. per uur, wat de voornaamste keureis zal zijn. Hiervoor wordt een overgangstermijn van vijf jaar ge steld. Ook zal de minister de Kamer een voorstel doen om de maximumsnelheid van bromfietsen in de bebouwde kom te stellen op 30 km. per uur. De ANWB heeft over dit laatste haar verwondering uitgesproken. Volgens de bond is de snelheid van bromfietsen in de bebouwde kom niet het grootste probleem, maar de aanwezigheid van de brommers op de rijwielpaden buiten de stad. De Indonesische Nationalistische Tartij (PNI) heeft dinsdag de com munistische partij ervan beschuldigd, dat zjj een campagne tegen de Zuid- Oost-Aziatische Verdragsorganisatie voert „in het belang van een buiten landse mogendheid". De PNI heeft een sterke vertegenwoordiging in de regering en de Nationale Raad. De zich verwijdende kloof tussen de PNI en de communisten bevestigt de vermoedens van de laatste weken, dat de PNI (die de partij van Soe- karno is) beducht wordt voor het communistische gevaar. Het nationalistische blad ..Indone sian Observer" schreef, dat de partij alle Indonesische krachten moest verzamelen, „teneinde staat en volk te redden van overweldiging door het communisme." Radio Djakarta heeft dinsdagavond gemeld, dat Djailolo, een der bol werken der opstandelingen in het noordelijk deel van Halmaheira. door de troepen der centrale regering is bezet. Volgens het legerhoofdkwarticr in Djakarta zijn vrijwel alle grote plaat sen in midden-Celebes nu onder con trole van de regering. Gedurende het afgelopen weekeinde heeft een bende van de Darul Islam een aanval gedaan op het vakantie oord Lembang, vijftien kilometer Een woordvoerder van de onderne mers in de Londense havens, waar ruim vyftienduiaend havenarbeiders hun staking: (ter ondersteuning: van de staking: der arbeiders van de vleesmarkt) blijven voortzetten, heeft meegedeeld, dat een dertigduizend kisten bedorven tomaten in de Theems zijn gegooid. Ook een lading 4gist moest vernietigd worden. Tien duizend ton andere aan bederf on derhevige waren, waaronder 4500 ton boter en 3700 ton kaas, loopt ge- De pogingen een eind te maken aan de Londense busstaking verkeren vol ledig in een impasse. De situatie lijkt meer op het begin van een staking, dan op een poging een eind te ma ken aan een staking die reeds ruim vier weken aan de gang is. De stakingsleiders, zowel als de of ficiële instantie die het busbedrijf leidt, hebben scherpe verklaringen uitgegeven, waaruit valt op te ma ken dat een schikking minder dan ooit in zicht is. Sir John Elliot, de voorzitter van ..London Transport" zei dat de bus sen toch al hun beste tijd gehad heb ben en dat sommige van de mensen die tijdens de staking de ondergrond se 'zijn gaan gebruiken, ook na be ëindiging van de staking de onder grondse wel trouw zullen blijven. Intussen heeft een Londense orga nisatie, die over veel geld beschikt, aangekondigd, dat zij uit protest te gen de busstaking een groot aantal „wilde bussen" op straat zal bren gen, die de passagiers gratis zullen vervoeren. De organisatie heeft deze bussen aangekocht. Verwachting van het KNMI tot woensdagavond, opgemaakt dins- J dagavond 23.15 uur: J Veranderlijke bewolking en en- kele verspreid voorkomende buien. Weinig wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. Verwachting van het Belgisch j Weerkundig Instituut: Zwakke tot matige wind, vooral uit het zuid- westen. Bewolkt met brede opkla- 2 ringen en zeldzame neerslagvlagen. Vandaag: zon onder 20.53 uur. 1 Maan op 22.55 uur. J Morgen: zon op 4.23 uur. Maan i onder 8.22 uur. Generaal Salan (naast koplamp gevolgd door luchtmacht-generaal Jouhaud, arriveert bij hotel „Ma- tignon", waar de Gaulle een lang onderhoud met hem had. President Bourguiba van Tunesië heeft in antwoord op de vriendelijke boodschap van generaal de Gaulle ver klaard, dat zijn land bereid is. bij te dragen tot verbetering van de betrek kingen met Frankrijk, maar dat de wederzijdse politiek eerst „verduide lijking" behoeft. De boodschap van de Gauile blijkt in Tunesië niet vee' geestdrift te heb ben gewekt. Men vindt ze te vaag. In regeringskringen is men uiterst gere serveerd, temeer waar de boodschap ontvangen werd op een moment, dat opnieuw gevechten waren uitgebroken tussen Franse en Tunesische troepen in de buurt van Remada. Tegenover een verslaggever van een Italiaans blad verklaarde Bourguiba, dat Tunesië de aanwezigheid van Franse troepen niet langer kan toe staan en dat „aan het geduld van het volk een einde komt". Generaal de Gaulle is gisterenmiddag, bekleed met alle door hem geëiste volmachten, begonnen Frankrijk te regeren.... Zo drukte een van de medewerkers van de nieuwe premier het uit En er was geen enkele aanleiding om aan zijn woorden te twij felen. Want terwijl de Gaulle nog in gesprek was met Robert La- eoste, de voormalige minister-resident van Algerië, snelde een vliegtuig naar Farijs, met aan boord generaal Salan en enkele van diens naaste medewerkers. De Eerste Kamer heeft besloten aan mr. R. H. baron de Vos van Steenwijk (WD) toe te staan van daag, woensdag, aan de minister van Justitie en Buitenlandse Zaken vra gen te stellen over het toelaten van verstekelingen uit Indonesië in Ne derland. Onmiddellijk na hun aankomst in de Franse hoofdstad werden Salan en de andere hoge officieren, die dooi de Gaulle waren ontboden, bij de pre mier toegelaten. Ze hadden een ge sprek van 75 minuten met Frank- rijks „sterke man". Vanochtend zou den ze tezamen met hem naar Al giers .vertrekken. Men meent te weten, dat de Gauile, na de ontvangst in Algiers, ook an dere steden in Algerië zal bezoeken. In zijn gezelschap zullen zich ook be vinden de socialist Max Lejeune, die inmiddels tot minister voor de Saha ra is benoemd, Louis Jaquinot, mi nister van Staat en Pierre Guillau- mat. onderminister van Defensie. Alles wijst er momenteel op, dat de Gaulle met de leiders van het comité in Algiers tot een aanvaard baar compromis zal komen. Generaal Massu. de man die aan het hoofd van de rebellie stond, toonde zich gisteren uitermate tevreden over het feit. dat de Gauile aan de macht is gekomen, al voegde hij hieraan toe, dat men de generaal nog wel een paar vra gen wil stellen omtrent de samen stelling van diens kabinet. Het Franse parlement is intussen np reces gegaan. Na de bewogen zit ting van de Algemene Vergadering, in de nacht van maandag op dins dag. waren er geen moeilijkheden meer. De volmacht voor zes maanden en de middelen om tot een grond wetswijziging te geraken werden de Gauile door de Raad van de Repu bliek zonder meer verleend. Generaal Paul Ely, die enkele we ken geleden aftrad uit protest tegen de houding van de regering Fflimlin, heeft zijn functie van chef staf voor de Franse strijdkrachten weer op zich genomen. Hij zal eveneens in het gezelschap van de Gauile zjjn, bij diens reis naar Algerië. Eerst wanneer de nieuwe premier weer terug in Parijs is, eind deze week waarschijnlijk, zal hij zijn ka binet afmaken. Het overleg aan de andere kant van de Middellandse Zee zal ongetwijfeld van invloed zijn op deze „afronding". Nu de crisis van de baan is, wordt opnieuw de vraag actueel hoe Frank rijk zijn internationale politiek zal gaan richten. Minister Pinay, die met het beheer van de schatkist is belast, heeft gisteren al een geluid laten horen, dat voor de Europese eenwording weinig goeds belooft. Hij deelde mee. dat Frankrijk, in ver band met zijn precaire financiële po sitie. wellicht zal moeten afzien van volledige deelneming aan de Euro pese Economische Gemeenscnap. Op de top van de San Augustine, een berg op ongeveer 20 km afstand van de Mexicaanse stad Guadala jara, heeft men het wrak ontdekt van een Mexicaanse constellation die, met 38 passagiers en een bemanning van 7 leden aan boord, sedert maan dagavond vermist werd. Het vlieg tuig. eigendom van de Mexicaanse luchtvaartmaatschappij „Serovias de Mexico", was uit Guadalajara naar Mexico City vertrokken en sindsdien spoorloos. Men heeft direct reddingsploegen naar de San Augustine gestuurd. De top van de berg is zelfs voor erva ren klimmers vrijwel onbereikbaar. Een Rode Kruisploeg. die later het wrak bereikte, deelde met lichtseinen mee. dat er geen overlevenden waren. ten noorden van Bandoeng. De bende stak 24 huizen in brand en doodde acht burgers. De militaire autoriteiten in Dja karta hebben het persbureau Pla toestemming gegeven zijn werkzaam heden te hervatten en tevens het verschijningsverbod voor het opposi tieblad „Indonesia Raya", opgeheven. De rechtbank te Amsterdam heeft gisteren het vreselijke verkeersonge luk behandeld, dat zich in februari voordeed op de rijksweg Amsterdam- Amersfoort nabij de wegafsplitsing naar Muiden. Twee uit tegenovergestelde richting komende personenauto's reden op elkaar, waarbij drie personen, een echtpaar met een 3-jarig zoontje, om het leven kwamen en de zes inzit tenden van de andere wagen allen ernstig werden gewond. De officier van Justitie achtte be wezen, dat de 34-jarige bloembaag T. E. L. uit Amsterdam, die geen rijbewijs bezit en bij het inhalen had getripleerd, dit ongeluk heeft ver oorzaakt en eiste tegen hem zes maanden gevangenisstraf en de maximale ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van vijf jaar. De verdachte, die twee vonnissen op zijn strafblad heeft staan, kon zich van het ongeval niets meer herinne ren. Volgens de politie staat hij in zijn omgeving bekend als een onsympa thieke figuur reen durfal met bravour. Hij was tijdens de zitting uitermate zwijgzaam en zat nerveus op zijn na gels te bijten. De man heeft nog steeds zijn werk niet hervat als ge volg van een zenuwschok. Op 70-jarige leeftijd is gisteren In zijn woning te Amsterdam overleden de heer Karl Ernst Krauss, een be kend impresario. Krauss, die in Duitsland geboren werd, vierde vo rig jaar zijn veertigjarig jubileum als organisator van kunstmanifestaties in ons land en zijn gouden jubileum als letterkundige. In het najaar van 1927 bracht hij zijn inmiddels internationaal gewor den en tot grote omvang gegroeide concertdirectie onder in de N.V. In ternationale Concertdirectie Ernst Krauss. Gedurende het veertigjarig bestaan daarvan heeft hij om en na bij 15.000 voorstellingen van een dui zendtal solisten en ensembles in on geveer 50 landen georganiseerd. Hieronder waren duizenden ballet- en dansuitvoeringen. Daarnaast schreef de heer Krauss boeken en gedichten. In Bolivia is een'staking van het grafische personeel van de pers begon nen, waardoor er geen kranten meer kunnen verschijnen. De stakers eisen hogere lonen. Er wordt al elf dagen gestaakt door telegrafisten in staatsdienst en acht dagen door postbeambten, die beoaa!- de toeslagen en vrijlating van twee gearresteerde vakbondsleiders eisen. Maandag en dinsdag heeft ook liet personeel van de Nationale Bank van Bolivia het werk neergelegd, uit pro test tegen de gewelddadige dood var. een vakbondsleider. H Het Amerikaanse staatshoofd, president Eisenhower, is door een Italiaanse rechtbank ver oordeeld tot het betalen van 1.210.000 lire aan mevrouw Rosa Novaco. voormalig employée van de Amerikaanse marine. Mevrouw Novaco. die vroeger bij de Amerikaanse marine in Italië had gewerkt, had bij de Italiaanse justitie een klacht ingediend tegen haar vroegere werkgeefster wegens het niet uitbetalen van sociale uitkerin gen. waarop zij krachtens de Italiaanse arbeidswetten recht had. De Amerikaanse marine, „in de persoon van president Eisen hower, van beroepswege woon achtig in het Witte Huis, Was hington, V.S.". werd bij verstek veroordeeld om mevr. Novaco voor haar werk te betalen.

de Stem | 1958 | | pagina 1