Ab van Egmond na „onmogelijke" vlucht winnaar Olympia's Toer NAC speelde maar won niet best verdiend Brabanders en Zeeuwen verdrongen DFC won royaal van RBC Olympia- uitslagen Stan de Rijk naar NAG VIJF kandidaten voor 2e degradatie-plaats Eredivisie "xan P°° DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 2 JUNI 1958 AMSTERDAM, zondagavond. TWEEDE „VA BANQUE" VERGEEFS.... Fataal keerpunt Geen demarrage Te laat Woeste wraak Misrekening Pcler Post won Laatste strijd in ere-divisie „Applaus" van Hudson Toto-prijzen in kleine partjes Record-aautal wiuuaars Rijvers kwam niet MVV-Enschede 2-1 I Rapid-Amsterdam 1-2 ADO-PSV 2-0 Blauw Wit-Ajax 2-1 Sparta-Elinkwijk 0-2 DOS-VYY 6-1 BVV-Fortuna Ö-2 Noad kwam er niet aan te pas BLIJF KALM (Van onze speciale verslaggever). Zelfs het meest roekeloze „va banqueheeft de Baronie-ploeg niet meer kun nen terug brengen naar de stellingendie de equipe in één slag verloor. De „Brabanders", zoals ze met bewondering in de karavaan werden genoemd, verspeelden op de voorlaatste dag van Olym pia's Toer bijna al het terrein, dat ze met onvermoeide kracht hadden veroverd. Zij verloren de leiding in het ploegenklassement en vergooiden in één nonchalant moment de beste kansen op de oranje en groene ere-truien. In de slot-etappe, die vandaag- van Rotterdam naar het Olympisch Sta dion in Amsterdam voerde, comman deerde ploegleider Simons een wan hopig ,,alles-of-niets". De Brabanders vielen met hartstocht aan. Maar kort in hun schaduw reden de groten, die alle posities hadden bezet, waarop Baronnen hadden geschitterd. De slanke „Spartaan" Ab van Eg- mond werd niet meer verdrongen van de eerste plaats in het algemeen klassement, waarop hij zaterdag al beslag legde. Het groen, dat even om de schouders van Toon van Steen hing en dat nadien steeds op grijpafstand van de Ettenaar bleef, verhuisde eveneens definitief naar van Egmond. En tenslotte verspeel den Simons' rijders de eerste plaats van het ploegen-klassement aan de militairen, die al hun teleurstellingen in deze Toer vergoedden in een on verwacht offensief, dat de Braban ders de heftigste, de gretigste vechters uit het veld ook van hun laatste winst beroofde... Het fatale keerpunt voor de equipe, die alles scheen te kunnen, kwam in de rit van zaterdag, toen zij Goes verliet als de meest gevreesde, suc cesvolle formatie. Het ongeschonden, rode gelid hoefde alleen maar ver dedigend te rijden om de hele buit te behouden. Maar er gebeurde iets wonderlijks in de 133 km lange rit naar Rotter dam. Er gebeurde iets totaal onbe grijpelijks, dat de supporters vol vertrouwen naar deze finish gereisd om de formatie bij voorbaat te feli citeren deed gapen van verbazing. In de groep, die als eerste arri veerde zaten ALLE rijders, die de Brabanders onder geen beding had den mogen laten gaan. Van Egmond zat er in, schaterend van triomf En twee militairen finishten, ook al op hun zondags lachend. En Steenvoor den. Hoe was dit „verkeerde wonder" mogelijk? Hoe kon een ploeg met zo veel kwaliteiten de hele rijke oogst aan roem zo plotseling en zo hele maal verliezen? al overtuigd van hun misrekeningen. Want deze groep van alleen maar rivalen was niet „los" gekomen dank zij een geniale strategie. Ze was gewoon, volgens de meest sim pele begrippen van het hardfietsen naar voren getrokken door te demar reren. Het was geen duivels kunst stuk. Het was een vlucht zonder meer, zoals er in deze Toer al tien tallen geweest waren. Het enige, ont stellende verschil was, dat de Ba ronnen ditmaal ontbraken.... Slechts enkelen zijn getuigen ge weest van deze verbluffendste episo de uit de amateur-klassieker van dit jaar. Zij stonden in kleine groepjes langs de gestrekte weg, die vanuit Goes naar Brabant lijnt. Zij zagen eerst Schultes fanatiek geworden sol daten, zo vaak geslagen, dat de Bossche opperbevelhebber tot een strafexercitie had besloten. Zij moes ten prestaties leveren. En ze deden het. Zij demarreerden al, toen de journalisten de smaak van de sher ry, geschonken bij de officiële ont vangst op het Goese gemeentehuis nog in de mond hadden. En zij gin gen er mee door. Dertig keer raak te een der militairen los. Dertig keer werd hij terug gehaald. Maar er kwam één demarrage, de meest opwindende en de meest ver bazingwekkende van de hele Toer, die bepalend werd. Teunisse maakte een gat van twin tig meter en beurtelings doken daarin de gevaarlijkste mannen uit alle klassementen: Soldaat Tim mermans sprong eveneens. Zo werd deze poging een regelrechte aan slag op de eerste plaats in het ploegenklassement, die Simons' ploeg na Goes vast in handen leek te hebben. En vervolgens „ging" Ab van Egmond, een der eerste gegadigden voor de oranjetrui, waarin Rentmeester was gestart. Het was een brutale greep naar trotse bezittingen, waarop ook de Brabander aanspraken konden ma ken. Maar er volgde iets, als in een boek, waarvan de schrijver in de knoop is geraakt met de intrige en een dwaze draai verzint om er toch uit te komen: De Brabanders rea geerden niet. Ze bleven, waar ze waren.... Eer Simons handenwringend en wit van de emotie ver genoeg naar vo ren was geworsteld om te zien, hoe grandioos groot de schade was, za ten de kapitale vluchters, zeven in getal, al op een dikke minuut. Ze lieten zich niet meer terug halen. Zo finishte de Baronie-ploeg in Rotterdam, geslagen als geen ander. Er was nog één man, die met de zelfde stroefheid zijn nederlaag moest erkennen. De oranjetrui-drager Piet Rentmeester had zich eveneens verkeken op de groep, die in een wilde strooptocht op alle winst be slag legde. In de verschillende hotels, waar de karavaan voor de laatste nacht was ondergebracht, werd het wel en wee van* deze rit keer op keer gecalcu leerd. Het zag er zo ongeloofwaardig uit, dat alles keer op keer werd na gerekend om te zien of er misschien een waanzinnige fout was gemaakt, die het aanzien van de klassementen had verminkt. Maar het klopte, omdat de fout niet op papier en op chronometers was gemaakt, maar in de harde praktijk van het fietsen zelf. Deze groep had niet mógen ..gaan". In het eerste leerboekje over de wiel rennerij zou dat op de titelpagina al vermeld staan.... Er bleef de verslagen ploegen der Brabanders en in zekere zin der Zeeuwen niets anders over dan een herhaling van het „va banque", dat zelfs een ervaren croupier zou doen verbleken. Maar het spel „repeteer de" niet. Allicht niet. De nieuwe leiders in het klasse ment lieten zich in de slot-rit naar Amsterdam niet op dezelfde manier vernietigen. Zij moesten de op wilde wraak beluste Zeeuw Rentmeester en de Baronnen Roks en Hofmans strijdend voor hun aangetaste wieler- eer mee laten gaan. Maar ze hiel den de woeste rijders voldoende in toom om in Amsterdam te arriveren met de truien, die ze de dag tevoren in een onvergetelijke „coupe" had den veroverd.... Vele seconden later, seconden, die elke illusie verstoorden, liepen de eerste Baronierijders binnen, gemak kelijk en zonder sporen van uitput ting, maar het hoofd gebogen, toen De foto toont van Egmond met krans en beker en in de oranje trui, poserend voor de fotografen. Dit was de hulde voor de winnaar van Olympia's Toer. De uitslag van de vijfde etappe (Goes-Rotterdam, 125 km) was: 1 Steenvoorden (Kampioen) 2.59.05 met bonificatie 2.58.05; 2 Teunisse (Militair) z.t. met bon. 2.58.35; 3 van Egmond (Spartaan, Den Haag) z.t. met bon. 2.58.50; 4 Timmermans (Mi litair) z-t.5 Steuten (Limburgs team) z.t.; 6 Solaro (Feijenoord) z.t.; 7 de Vries (Olympia) z.t.; 8 de Haan (Militair) 3.02.42; 9 Biemans (Baro nie) z.t.; 10 van Straten (Feijenoord) z.t.; 11 A. Kool z.t.; 12 Kouwenhoven (R'damse Leeuw) z.t.; 13 Ramakers (Limb, team) z.t.* 14 de Hoog (Olym pia) z.t.; 15 Ramakers (Limb, team) z.t. De uitslag van de zesde etappe van Rotterdam naar Amsterdam over 98 km was: 1 Rentmeester (Theo Middelkamp) 2,29.09 (met bon. 2.28.09)2 Egmond (Spartaan) 2.29.09 (met bon. 2.28.39) 3 Steenvoorden (Kampioen) 2.29.09 (met bon. 2.28.54); 4 Visser (Mil.) 2.29.09; 5 Wuurman (le Champion) z. t.; 6 Hofmans (Baronie) z.t.; 7 van Straten (Feijenoord) z.t.; 8 Groot (Olympia) z.t-; 9 Teunisse (Mil.) z.t.; 10 de Vries (Olympia) z.t.; 11 Roks (Baronie) z.t.; 12 de Jager (R'damse Leeuw) z.t.; 13 Timmermans (Mil.) z-k; 14 v. d. Ruit (Olympia) 2.30.13; 15 van Duyn (Kampioen) z.t. Het algemeen klassement: 1 van Egmond (Spartaan) 23.25.02; 2 Steenvoorden (&ampioen) 23.25.34; 3 Teunisse (Mil.) 23.26.07; 4 Rentmees ter (Middelkamp) 23.27.42; 5 Roks (Baronie) 23.28.46; 6 Wuurman (Champion) 23.29.24; 7 Hofmans (Ba ronie) 23.29.47; 8 Van Steen (Baronie) 23.31.24; 9 Visser (Mil.) 23.31.27: 10 Hugens (Limb.) 23.31-59; 11 Kool (Spartaan) 23.32.04; 12 van Vliet (R'damse Leeuw) 23.32.32; 13 v. d. Klundert (Middelk.) 23.33.20; 14 de Haan (Mil.) 23.33.27; 15 van Straten (Feijenoord) 23.33.34. Het totaal puntenklassement was: 1 van Egmond (Spartaan) 42 p.; 2 Stèenvoorden (Kampioen) 71 p.; 3 van Steen (Baronie) 87 p. Het eind-ploegenklassement was: 1 Militairen 70.26.20; 2 Baronie-Breda 70.29.11; 3 Theo Middelkamp-Goes 70.34.49 4 Kampioen-Haarlem 70.37.21 5 Champion-Amsterdam 70.37.49. Voor de aankomst van Olympia's Toer in Rotterdam werd op het cir cuit Varkenoord een wedstrijd voor professionals achter handelsmotoren gehouden. Peter Post en Nop Koch werden ieder een keer eerste en een keer tweede, doch de eerste plaats in het eindklassement ging naar Post door een versciul van 60 me te», De doelverdediger van MOC, Stan de Rijk, komt het aanstaan de seizoen voor NAC uit. Vorige week heeft hij zijn lidmaatschap voor MOC opgezegd. In dat schrijven deelde hij echter niet mede, dat hij naar NAC zou gaan. Dit is inmiddels definitief gebeurd. Op woensdag 4 juni worden de laat ste competitiewedstrijden voor de ere divisie gespeeld. Het programma luidt: Spel. EnschedeRapid JC; PSV MVV, Ajax—ADO, Elinkwijk—Blauw wit. WV—Sparta, FeUenoord-GVAV, Fortuna '54—NAC, Amsterdam—BW, NOAD—DOS. (Advertentie) Hudson brengt een nieuwe geurige sigaar - 'n kloeke 27 ets bolknak, die rust en gezelligheid geeft. Vraag uw winkelier Hudson Applaus en geniet er vele uren van. ICN.V.B.-POOl XZ C> v A.v -Rapjrf iC SC NAC, POS. -Sparta 3 Aj»s:eHara-B!öttw-\Vit O» Feu:una '54-A PO. Fcijcaoord-M V V 1,1 N.Q.A D.-Spcl Ensda 2 S V,V V -ïBS.V - 53 ai£k<.vvk--Aj8* - g§ACOV.VrVS.V. DAAROM is Mascotte 3x beter De spanning van het top-voetbal ont laadt zich nog slechts in enkele wed strijden. Dat is steeds bij duels, waar het nog gaat om kampioenskansen en om de minder begeerde kans op de tweede degradatieplaats. Wat de titel-kandidaten betreft SC Enschede verspeelde baar gouden voorsprong bij MVV. De Maastrichtenaren staken een gezond stukje vuurwerk af door de Enschedeërs met 21 te kloppen. DOS, dat tegen VVV het zekere voor het onzekere nam (61) prijkt thans met nog één wedstrijd voor de boeg op de eerste plaats. In de onderste regionen is de spanning thans groot genoeg voor de vulling van vijftien adembenemende detective-boeken. Er staan vijf clubs met gelijk puntenaantal klaar voor degradatie. To then behoort NOAD, dat bij GVAV kansloos werd geklopt (50) en daarmee zijn zo lang zeker lijkende positie verspeelde. Elinkwijk kroop voorlopig door het oog van een naald, want het dankt alleen aan zijn overwinning bij Sparta het feit, dat het nog gelijk mee opdraaft. Ajax deed Blauw Wit het onuitspre kelijke genoegen van een 21- zege en Amsterdam vocht bij Rapid twee punten bijeen. Teke ning is er in deze sector dus niet gekomen. Integendeel zelfs. De andere ploegen maakten er gemakkelijke partijtjes van. NAC rekende op z'n sloffen met een half compleet Feijenoord af, Fortuna won bij BW, dat er na zijn degradatie niet zoveel meer om geeft, en ADO won voor eigen publiek van PSV. DOS SC Enschede Ajax Fortuna '54 MVV ADO Sparta NAC VVV Rapid JC PSV Feijenoord GVAV Blauw Wit NOAD Elinkwijk Amsterdam BW S3 19 33 18 33 17 33 16 33 15 33 14 33 13 33 13 33 12 33 12 33 10 33 10 33 11 33 10 33 33 8 6 46 81—49 8 6 45 71-48 7 9 41 61—43 7 10 39 67—48 7 11 37 5748 6 13 34 67—55 33 11 12 10 34 63—61 33 15 4 14 34 64—65 7 13 33 60—59 5 15 31 56—63 6 15 30 71—70 6 15 30 72—75 8 15 28 57—61 8 15 28 51—59 6 16 28 47—73 8 15 28 47—66 8 12 13 28 51—62 7 6 20 20 55—93 Het Dordtse D.F.C., dat zijn kans op promotie naar het voetbalwalhalla met alle geweld wilde behouden was de Roosendalers in snelheid en spel inzicht de meerdere- Desondanks viel de overwinning wat te royaal nit, want vooral in de tweede helft stond het Dordtse doel geruime tijd onder druk. Dat de Roosendalers desondanks maar een keer het vijandelijke net konden doen trillen, moet vooral ge weten worden aan het feit, dat het aanvalsspel veelal te kort werd ge houden. De roodwitte Dordtenaren daarentegen, die hun snelle aanvallen meestal over de buitenspelers de Ja ger en Heybeek leidden, zaaiden bij voortduring gevaar voor het doel van Mertens. die aan de 5 doelpunten ove rigens weinig schuld had. Linksbin nen v. d. Bosch sprintte ongeveer 5 minuten na het beginsignaal snel door op een troughpass en op zijn harde schuiver had Mertens geen ant woord: 0-1. Vanaf dit moment begon nen de roodwitten een stevige druk op de Roosendaalse stellingen uit te oefenen, die slechts even werd on derbroken door een uitval van de ijverige de Boeff en een overigens niet erg gevaarlijk schot van Ver munt in de vijftiende minuut. Een fout in de samenwerking tussen van Haperen en van Loon was de inlei ding voor de tweede goal van Zuidhol landse makelij. Heybeek bemachtigde op links het leer, zette dit fraai voor en zijn overbuurman de Jager kogel de hard langs de paal in het net: 0-2, Linkshalf Bruyninckx kwam ver opgedrongen nog gevaar zaaien in het vijandelijke territorium, maar con crete winst resulteerde er niet uit. Wél uit de er op volgende Dordtse uitval, die door Meusen werd beslo ten met de derde treffer: 0-3. Na de thee gaven de gastheren al dadelijk te kennen, dat zij het e.r niet bij wens ten te laten zitten en zij belegerden het heiligdom van v. d. Berg met verbetenheid. Goede schoten kwamen er echter weinig uit de bus. Het was dan ook niet met een bijzonder fraai doelpunt, dat Lazeroms, toen er nog ongeveer een kwartier te spelen was, na goad voorbereidend werk van Deze joto toont een spelmoment voor het doel van de gastherendat wel wat aan ballet doet denken. Roks de bal achter v. d- Berg kon werken. Verdiend was de treffer ech ter alleszins. De ettelijke duizenden Dordtse supporters konden niet lang daarna wéér juichen omdat de Jager raak kon schieten (1-4), daarmee de overwinning praktisch veilig stellend. Dat de Groot kort voor tijd, nadat de bal eerst door Heybeek tegen de bin nenkant van de paal was geknald, er 1-5 van kon maken, was van geen be tekenis meer. Zowel in de KNVB-toto als in de Caritaspool is bet geluk vele deelne mers gunstig geweest. Zij hadden bij tientallen een goede kijk op de uit slagen. De laatste KNVB-toto van dit sei zoen werd een daverende aflevering. Er waren legio meldingen met vijf tien punten, zodat de eerste prijs van 55.225 in veel partjes de deur zal uitgaan. De tweede prijs van 23.600 gaat in nog talrijker mootjes gehakt worden. Er waren zoveel meldingen met veertien goede uitslagen, dat alle telefoonlijnen met de KNVB in Den Haag tot laat in de avond geblok keerd bleven. De Caritaspool verdeelt de eerste prijs van 2000 onder drie gelukkigen en de tweede prijs van 1350 onder vijftig man- Dit zijn de namen van devijftig winnaars van de Stern-toto: A. Vermeersen, Hulst;en en en en A. J. Polfliet, Goes; A. Vermeersen, Hulst; J. Huismans, C. Hack, Bergen op Zoom; C. van Dorst-Marijnissen, Rucphen; Jan v. Haeren, Baarle-Nas- sau: M. v. Diem, P. v. Lang, Bertha v. d. Hoven, C. Beerens, Waalwijk; P. Polak, Terheijden; F. H. v. d- Ak- kerveke, C. Smit, W. v. Geloof-Broe- ders, Oosterhout; A. H. Kanters, Raamsdonksveer; J. v. d. Reijt, Wa genberg; Ria Willemen, A. A. Peters, Chr. Vermeeren, J. J. de Meulder, C. Hendriks, W. v. d. Broek, B. Lemm, P. Boons, J. van Peer, P. v. Oers, J. Jongeneelen, G. van der Lin den, H. v. d. Pol, J. Vermolen, P. Vermeeren, J. Oomen, G. v. d. Lin den, P. A. König, J. Broeken, A. M. Claasen, A. Nooten, J. W. Pelze.r, H. A. Bouleij, Jan de Krom, W. A. Ver water, Z. Chmiclowski, A. de Wilde, A. Coremans, P. Maanders, Wilh. Broeken, G. v. Dijk, A- Roijers-Jans- sens, J. Philipps, M. Goossens, allen te Breda. (Van onze speciale verslaggever). Feijenoord, zaterdag nog zo grandioos winnaar van de vriend schapsbeker, kon gisteren tegen NAC niet op dreef komen. Mis schien had het warme weer een beetje zomermoeheid in de benen van de Rotterdammers geslagen, of misschien was het omdat twee wedstrijden in twee dagen veel uithoudingsvermogen vraagt. Hoe dan ook, NAC behaalde de zege op de bezoekers volkomen ver diend, al dient gezegd te worden, dat ook het spel van de Breda- naars lang niet groots was. Het elftal van Feijenoord had nogal wat wijzigingen ondergaan- Rijvers, Moulijn en Steenbergen ontbraken, Bak was als reserve opgesteld, maar speelde toch het grootste deel van de wedstrijd mee, omdat P. Meijers uit viel. De wedstrijd begon met enthousias te aanvallen van de NAC-voorhoede. Bouwmeester gaf in de eerste minu ten een kans aan van Gastel. Met een spectaculaire zweefduik onderschepte Panman het schot van van Gastel. Na een half uur spelen veroverde Pelkman de bal in het middenveld, drong naar voren en plaatste toen zuiver naar Luyten, die Canjels in de gelegenheid stelde het eerste doelpunt voor NAC aan te laten tekenen. Canjels kreeg in de 35e minuut een vrye schop te nemen. „Het muurtje" was niet voldoende om het keiharde schot tegen te houden. Via het been van Kerkum schoot de bal omhoog het doel in (2-0). In de tweede helft begon Feijenoord met een reeks aanvallen, die bij ge brek aan een goede schutter, niets opleverden. De pogingen van de Bre dase voorwaartsen, om nog een derde doelpunt te scoren, hadden al even min succes. Van Gastel miste enkele keren voor open doel en een boogbal van Canjels naar de vrijstaande Bouwmeester, gaf ook al geen reden tot juichen voor de NAC supporters. Na dertien minuten spelen kreeg de Kreek de bal in zijn bezit en stormde naar voren. Schouten, die de bedoe ling van zijn ploegmaat begreep, stel de zich op voor het doel en Pelkmans kwam juist te laat, om hem het sco ren te beletten (2-1). Even later kon NAC de zege veilig stellen. De ver naar voren gedrongen Kuys bood van Gastel een onmisbare kans. Doordat Panman blunderde, verdween het tamme schot van van Gastel in het Feijenoord-doel (3-1). Enschede heeft in Maastricht een verdiende nederlaag geleden. Bij de kampioenskandidaten speelden de ze nuwen duidelijk parten. Ruim 16.000 toeschouwers waren naar het MVV- veld gekomen om Abe te zien glori ëren, maar hij kon al evenmin opval lende dingen doen als zijn clubgeno ten. Enige minuten voor rust opende Bergholz de score. De ruststand was 10, maar al in de negende minuut na de thee scoorde v.d. Wel de gelijk maker. Hecht, invaller voor Rutten, zorgde 8 minuten later voor het be slissende doelpunt (21). Amsterdam heeft in Kaalheide een moeilijke, maar verdiende 1-2 zege behaald. Bij de rust hadden de gasten al een 2-0 voorsprong. Tolmeyer gaf de Amsterdammers de leiding en hij was ook de maker van het tweede doelpunt. Na rust liep Rapid de achterstand tot 1-2 in, maar verder kwamen de Limburgers niet. Voor 12.250 toeschouwers heeft ADO de voorlaatste restant succesvol op geruimd door een 2-0 zege op PSV te behalen. Het was een wedstrijd waarin de spelers het wel geloofden en meer baat vonden in de emmers water dan in het spel. Voor de rust was het nog wel aardig maar toen de rust al een 2-0 voorsprong aangaf geloofden beide ploegen het wel ei was het gemak kelijk voor ADO deze voorsprong ver kregen door twee doelpunten van Rijn vis te handhaven. „Erbarmelijk slecht'. Dit wa ren de woorden die de 24.000 toeschouwers steeds weer herhaalden toen zij het Olympisch stadion ver lieten. En zij liadden gelijk want speelde Blauw-Wit in de tweede helft abominabel slecht, Ajax deed het in beide helften nog slechter. Met rust was het 10 voor de zebra's door een doelpunt van Spaarndam. Toen Schmidt uit een corner van Jan Snoeks gelijk maakte was het Blauw-Wit dat fel aanviel en pas in de laatste minuut door Koekkenbakker won. Elinkwijk heeft in Rotterdam het accent op de defensie gelegd en slechts met sporadische uitvallen werd Sparta bedreigd. Een van die uitval len was voldoende om in de 20e mi nuut succes te hebben tegen de defen sie van Sparta. Linksbinnen van Beek schoot raak. Na de hervatting verde digde Sparta minder accuraat en toen Schilder slechts eenmaal Kruin moest laten schieten wa; het raak ook. Hier door bleef Elinkwijk in de running om de dans te ontsn: ingen. Van der Linden is weer de gevierde held geweest tegen VVV. Met liefst 4 doelpunten heeft hij een zeer groot aandeel gehad in de zege van DOS op een heus niet falend MVV. Voor rust ïadden de kanaries die door een 10 voorsprong ineens hun zelfvertrouwen wonnen een verdiende 3-1 voorsprong genomen. Van der Linden nam de eer ste twee doelpunten voor zijn rekening terwijl Luiten er 30 van maakte. Faas Wilkes redde de eer. Na rust bracht Luiten de stand op 4—1. waar na van der Linde', met twee doelpun ten voor 61 zorgde. Van onze sportcc\espondent). Het was maar pover voetbal dat BW, nu niet meer onder (degraadtie) druk spelend, in zijn laatste thuiswed strijd voor de ere-divisie de 3000 toe schouwers liet zien en zelfs de meest verstokte BVV-supporter zal otch wel moeten erkennen dat de Bosschenaren met deze ploeg niet meer in de hoogste afdeling thuishoren. Reeds na 5 minuten nam Fortuna de leiding toen Ravenstein een hoge voor zet gaf en Jongen onhoudbaar inkop te (0-1). Nauwelijks 10 minuten later besloot dezelfde speler een prachtige combinatie met Appel opnieuw met een voltreffer (0-2). BW kreeg daar na enkele goede kansen de achterstand weg te werken, maar soms aardig op gezette aanvallen werden slordig af gewerkt. In de tweede helft bleef For tuna zonder zich al te veel te moeten inspannen sterker en midvoor v. d. Hart had bijna succes. Alleen in de slotfase kwamen de Bosschenaren nog even sterk opzetten. Heijmans schoot rakelings naast en een trekbal van de reeds juichende van Beurden werd door Rabuda nog vóór de lijn weg gewerkt. NOAD heeft in Groningen moeten ervaren dat GVAV vast besloten is om zich niet uit de hoofdklasse te laten spelen. Met een verdiende 50 zege werd de Groningse voetbaleer hoog gehouden. Voor rust hadden de blauwwitten reeds een 20 voorsprong genomen. Maar na de hervatting was het opnieuw een enthousiastspelend GVAV dat NOAD geen kans gaf. Har- debol, prima op dreef, maakte er 3-0 van, waarna La Crois fraai scoorde na een pass van Hardebol en even later was het Kentie die de lat beukte. Meyer miste eenmaal voor open doel en toen van Osch ook een gemakke lijke kans onbenut liet was het Groot die een pass van La Crois afronde en de eindstand op 50 bepaalde. (Advertentie) Vi'J-

de Stem | 1958 | | pagina 5