E ihuis DE GAULLE FORMEERT FRANS KABINET Bewogen boodschap van Coty tot parlement Het weer van a.s. zonda si Brits-W estduitse overeenkomst HISTORISCHE BOODSCHAP VAN COTY ...dus bierwer Rijst is Waarschijnlijk toch verzoening met kamp der socialisten Indonesië beschuldigt Nederland opnieuw rocent Verklaring van De Gaulle Coty ontvangt fractieleiders Doodstraf voor neergeschoten Amerikaan Legeringskosten Rijnleger Ernstig incident in Tunesië reiling [erdam Peter Manuel ter dood veroordeeld j Minder standvastig Staking in Londense haven hijst JEF. 12,24,40 llier bezit op 110 u. voorm. In Aquarellen lopees Forse- p Juwelen, J\a. Meubelen |tel met toe- I van 10-16 u. [verzonden en lingdirectie. wijst ,,Daar Uë* daad, roerloos uitge- Jeen platte rots, en- Is van de oever, tot li liddel nog in het le water van de Lt Georg Gratz, de 98e JAARGANG No. 22769 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Don gen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes mr. H. M. L. de Rech ter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. t Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Voor God, Xottènflê» en Vo&ertarH VRUDAG 80 MEI 1958 AbonnementsprSs t Xp«r kwar taal, 8J0 per post, f OS4 per week. Burtentendse abonnementen op aarv- vraag. Loese nummers 15 et Advertentieprijs voor de gehele op lage 0.35 per mm (Ing. Med. f 0.85). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven, ook voor de afzonderlijke edities en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Weetsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeawscfe-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort telefoon 102. (Bijbureaus: TERNEUZEN, Hoonfati'aat 56, téL 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat te -—j Een regering onder leiding van generaal De Gaulle zal voor een vastgestelde periode moeten kunnen beschikken over de vol machten, welke noodzakelijk zijn om in „de huidige, zeer ern stige toestand" te handelen. Dit blijkt uit een schriftelijke ver klaring van de generaal aan de pers, waarin hij refereert aan de voorwaarden voor een aan vaarding van de regeringstaak, welke hij gisterenavond presi dent Coty op diens verzoek heeft meegedeeld, „Ik kan de taak om de staat en het volk te leiden slechts op mij nemen, als deze onmisbare voorwaarden wor den ingewilligd met het grote en bre de vertrouwen dat het heil van Frankrijk, de staat en de republiek vereist. Om mij van deze nationale taak te kwijten zal ik, daaarvan ben ik zeker, op de enthousiaste en vast beraden hulp van het gehele Franse volk kunnen rekenen", aldus de ge neraal. Volksreferendum De generaal had de president laten weten, dat zijns inziens de nieuwe regering, volgens een procedure overeenkomstig de huidige grondwet, een mandaat moet krijgen om de nodige grondwetswijzigingen voor te bereiden en deze door middel van een referendum aan het volk voor te leggen. Deze wijzigingen zouden met name betrekking moeten hebben op „de schei ding van en het evenwicht tussen de wetgevende en de uitvoerende macht en op de verhouding tussen de Franse republiek en de ir et haar verbonden volkeren". „De gebeurtenissen, die ons nu tot spoed aandringen, kunnen van de ene op de andere dag tragisch -worden. Het is uiterst dringend noodzakelijk om de nationale eenheid en de orde in de staat te herstellen en de openbare macht weer op het peil te brengen dat overeenkomt met haar taak", aldus de verklaring van De Gaulle. Generaal De Gaulle is formateur. Na dat gisterenmiddag zowel in de Franse Nationale Vergadering als in de Senaat een boodschap van president Coty was voorgelezen, waarin de president een ernstig beroep deed op de afgevaardig den zich akkoord te verklaren met de keuze van De Gaulle als formateur, en eigenlijk een ultimatum stelde, heeft Coty gisterenavond aan de generaal of ficieel verzocht een kabinet te forme ren. De Gaulle heeft het verzoek aan vaard. Elders in deze editie publiceren wij in extenso de bewogen oproep, die Coty op deze historische dag tot het parle ment richtte. En elders in deze editie vindt de lezer ook een briefwisseling tussen de vorige president Auriol en De Gaulle. Want in zijn antwoordschrijven aan Vincent Auriol stelt De Gaulle zeer duidelijk, dat hij alleen langs legale weg aan de macht wil komen. De socialis tische fractie, in ernstig beraad over liaar houding ten opzichte van De Gaul le, tegenover wie zij, zoals bekend, to taal afwijzend stond, keurde het schrij ven van Auriol met 62 tegen 29 stem men goed. Dat besluit betekent, volgens velen, een stap in de richting van een verzoening. Natuurlijk zijn de socialisten daardoor nog lang geen Gaul listen geworden. Er steken nog heel wat addertjes onder het gras. Maar bij het interne socialistische beraad werd toch wel duidelijk, dat de voorzitter van de Nationale Vergadering, Le Troquer, een onjuiste versie had gegeven van het gesprek, dat hij, tezamen met de voorzitter van de Raad van de Republiek,, Monnerville, met generaal De Gaulle had gehad. hebt.: u kent. mi jn telefoonnummer te Colombey". En de generaal ging heen. Moll et naar De Gaulle Ook gisterenavond waren de so cialisten nog bezig te beraadslagen. De secretaris-generaal van de partij, Guy Mollet is gemachtigd recht streeks contact met de generaal op te nemen, teneinde „de volledige waarheid" omtrent zijn bedoelingen te vernemen. Volgens officiële berichten is de toestand op het eiland Corsica „rustig en normaal". Enfin, boven staand dan een plaatje van de normalerust op Corsica. In Bas- tia raajiten demonstranten met el kaar daags, een welkom object voor een cameraman. Echter ook elders blijkt het ietwat „Corsicaans" toe te gaan. Hier en daar zijn door communisten anti-fascistische leuzen aangebracht. Bij de communisten is natuurlijk Een aantal communistische leiders is nog niets veranderd. Zij blijven fel J verdwenen, onder andere Martin Bor- gekant tegen De Gaulle. j gomano, de loco-burgemeester van Met dit al is de kans op een burger-1 Ajaccio, wiens café gesloten, was HET ECHTPAAR Crijns-Mestrom te Sittard is verblijd met de geboorte van een drieling: een dochtertje en twee zoontjes. De heer en mevrouw Crijns zijn in 1954 getrouwd. In 1955 werd een zoontje geboren, in 1957 een tweeling en nu dus een drieling. DE NEDERLANDSE uitvinder en ontwerper van de bekende „ijzeren long", die in de loop der jaren vele mensenlevens heeft gered, de heer J, B. Aninga, gaat morgen het Phi lipsbedrijf te Eindhoven met pen sioen verlaten. MEVROXJW A. H. E. M. PH1LIPS- De Jongh, weduwe van dr. Anton F. Philips, de oprichter van het grote wereldconcern, wordt vandaag 30 jaar. ENIGE DUIZENDEN parlements leden uit de gehele wereld worden zaterdag 23 augustus in Lourdes ver wacht voor een Internationale parle mentaire bedevaart. DE EERSTE DC-8, bet viermotorig straalvliegtuig van de Douglasfabrie- hen in Californië, voorzien van ge luiddempers en straalomkeerders aan de motoren, zodat de uitloop bij de landing zoveel mogelijk wordt be kort, maakt vandaag zijn eerste proefvlucht. DE SPAANSE dichter Juan Ramon Jimenez is gisteren op 76-jarige leef tijd te San Juan in Porto Rico over leden. In 1956 kreeg hij de Nobelprijs voor de letterkunde. TE PIJNACKER is de nestor van de gemeenteraad, de 71-jarige heer J. H. Kerkvliet, in zijn woning door gas- verstikking om het leven gekomen. PROF. DR. R. GUTZWILLER, een bekende Zwitserse katholieke pries ter en auteur, is in de ouderdom van 62 jaar te Zürich overleden. Le Troquer had kennelijk gezegd, dat de generaal het parlement voor onbepaalde tyd naar huis wilde stu ren, terwijl De Gaulle duidelijk had verklaard slechts één jaar aan de macht te willen blijven en daarna in elk geval van het toneel te willen verdwijnen. Mede uit de publikatie van de briefwisseling tussen Auriol en De Gaulle is de onjuiste versie van Le Troquer aan het daglicht getreden. Overigens is dat onderhoud in typi sche De Gaulle-stijl gevoerd, zo ver- De 32-jarige, in New York geboren houthakker Peter Anthony Manuel, is gisteren op beschuldiging van moord, zeven maal gepleegd, door een rech ter van Glasgow ter dood veroor deeld. Manuel is schuldig bevonden aan het vermoorden van de 45-jarige me vrouw Marion Watt, haar zestienja rige dochter Vivienne en haar 32- jarige zuster Margaret Brown. Ma nuel heeft de drie vrouwen op 17 sep tember 1956. terwijl zij te bed lagen, doodgeschoten. Hij vermoordde verder de 45-jarige Peter Smart, diens vrouw Dorris en hun tienjarige zoon Michael. Ook zij werden door hem op de eerste dag van dit jaar in bed doodgeschoten. Voorts bracht Manuel op 28 decem ber jl. de 17-jarige Isabelle Cooke door wurging om het leven. Hij be groef haar lijk in een veld. Manuel is ook schuldig bevonden aan inbraak, twee maal gepleegd en het stelen van een auto. De datum" van de terechtstelling is bepaald op 19 juni as. telt een waarnemer. Toen De Gaulle schorsing van het parlement voor een jaar voorstelde, zei Le Troquer: „Drie maanden". De Gaulle maakte een ein de aan het gesprek en zei: „Dit is mijn laatste woord. Als u mij weer nodig oorlog, die zeer dreigende was, aan zienlijk afgenomet Vandaag zal pre sident Cotv, vanaf half elf hedenmor gen, de fractie!']crs één voor één ontvangen. Dit is een ongewone proce dure, daar gewoonlijk de kabintsfor- mateur op deze wijze de fractievoor zitters ontvangt. De Gaulle zelf zal in Colombey over leg plegen met diverse politici. Men verwacht zoals wij gisteren reeds meldden dat hij verscheidene lei ders van de middenkoers in de rege ring zal opnemen. Volgens buren waren hij de bergen ingegaan om een ..partisanengroep" te vormen. De prefect van Ajaccio houdt zich afzijdig van de beweging voor openbaar welzijn. De telefoonverbindingen op het eiland zijn, na twee dagen lang ver broken te zijn geweest, hersteld. Nu en dan is er ook contact met de pre fectuur in Marseille. Het hamsteren van voedsel heeft 'n einde genomen en er is weer gemak kelijker benzine te krijgen. De Indonesische minister van buitenlandse zaken dr. Soeban- drio, heeft de Nederlandse rege ring ervan beschuldigd haar buitenlandse politiek te richten op het „belemmeren van de vooruitgang en stabilisatie in Indonesië". De minister drukte tevens de hoop uit. dat de politiek der Verenigde Staten jegens Indonesië niet zal wor den gebaseerd op de politieke inzich ten der Nederlanders. Hij zeide, dat de betrekkingen tussen Indonesië en de Verenigde Staten de laatste jaren niet zo bevredigend zijn geweest, om dat zij werden beïnvloed door de Ne derlandse belangen in Indonesië. De beschuldiging van Soebandrio was vervat in een door de afdeling voorlichting van het ministerie van Buitenlandse Zaken uitgegeven com muniqué. Censuur De militaire autoriteiten in Dja karta hebben opdracht gegeven tot sluiting voor onbepaalde tijd van het Indonesische onafhankelijke persbu reau ,,PIA". Dit is de tweede maal in een jaar tijd. dat PIA zijn nieuws diensten moet staken. (Advertentie) Weersverwachting van het KNMI, tot vanavond, opgemaakt donder- dagavond 23.15 mir: i Veranderlijke bewolking en later plaatselijk enkele buien met een J kans op onweer. Zwakke tot ma- J tige wind. in hoofdzaak tussen oost en zuid. Vrij warm, maar later op de dag daling van tem- peratuur. I Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Lichte wind, vooral uit zuid tot zuidoost. Zwaar bewolkt met op- klaringen. Plaatselijk een weinig J regen vanuit hei westen. Plaatse- lijk onweerachtig op het einde van de dag. Nevelig des morgens. J Lichte stijging. Vandaag: zon onder 20.48 uur Maan op 17.56 uur. Morgen: zon op 4.27 uur. Maan onder 3.39 uur. Weerdfensf IMC0S London seint: Komende da gen veran derlijk weer, met plaatse lijk onweers buien, maar ook opklarin gen en met enkele zon nige perioden Een semce van de Gezamenlijke brouwers van het beste Nederlandse bier. Win binnen 8 dagenSchrijf op briefkaart hoeveel mm neerslag en hoeveel mr zonneschijn u voor a.s. zondag verw? Stuw aan 'Het bier is weer best", Postbus 2200, Amsterdam. Briefkaarten moeten tMterüjk vrijdag gepost zijn. Wie het dichtst komt bij meting D« Bilt (gemete te De Bi#) wwt töOO gulden vakantiereis. (Bij meer goede voorspellingen wordt deze prijs gedeeltf). Bovendien zijn er 100 troos. prijzen (doosjes bierglazen). Vorige zondag 7,2 mm neerslag. 0.7 uur zon. Prijswinnaar G. E. van Hek, Scbtedamsevr. 80, Vlaardinger WAT K IMCOS 7 Deze International Metereological Consultant Services worden geleid door de RAF-weerkundtgen, die destijds het wee' voor de gealhéerde operaties voorspelden. VA# OtfZC REIZENDE ROELANO Amsterdam - Heb extra inlegvele* tn pas por nodig voor wereld-bier-rete. Nederland exporteert naar liefs* 784 lander Bt€R S BEST VOOR BEIDEN Hij: 7k dacfat dat er oog een flesje bier wa' Zij: "Dacht je soms dat jij adéén dorst had Het sluitingsbevel kwam, nadat PIA een foutief bericht had gepubli ceerd. dat Indonesië MIG-Jetjagers van de Sovjetunie zou hebben ge kocht. Het persbureau bracht daags erna een rectificatie, waarin werd medegedeeld, dat de woensdag ge demonstreerde MIG-toestellen van Tsjecho-Slowakije waren gekocht. Ook het onafhankelijke dagblad In donesia Raya" in Djakarta mag voor onbepaalde tijd niet verschijnen. De Indonesische procureur-generaal Soeprapto heeft, naar het persbureau Antara meldt, verklaard voornemens te zijn de „zwaarste straf, die het Indonesische recht kent", te eisen te gen de boven Ambon omlaag gescho ten Amerikaanse vlieger, Allan Pope. Hij wilde deze straf ook eisen tegen de Indonesische telegrafist, die zich met Pope in diens toestel bevond. Het Britse ministerie van bui tenlandse zaken heeft de voor waarden bekendgemaakt van een Brits-Westduitse overeen komst betreffende de legerings kosten der Britse strijdkrachten in West-Duits land. West-Duitsland zal ruim 911 miljoen gulden bijdragen voor de instandhouding van het Brit se Rijnleger. Dit is bepaald in een uit de vol gende drie hoofdpunten bestaand ak koord: 1. West-Duitsland zal drie jaar lang en wel tot en met het begrotings- Advertentie) Bewezen betere regenkleding De letterlijke tekst van de bood schap, die president Coty gistermid dag in de Nationale Vergadering en de Raad van de Republiek heeft doen voorlezen, luidt als volgt: ,,De dag waarop het congres van het parle ment mij, zonder dat ik er naar had gedongen, riep tot het hoogste ambt van de republiek, heb ik de belofte gedaan en ik zal die tot het einde houden nauwkeurig te gehoorza men aan de grondwet. Maar ik moet daar dadelijk aan toevoegen, dat wij onze vrjje instellingen slechts doel matig kunnen verdedigen, indien wij er veranderingen in kunnen aanbren gen. Ik heb het u reeds gezegd in mijn inaugurele boodschap. Ik heb het se dertdien in het merendeel van mijn openbare toespraken herhaald dat on der de ware democratieën, de Fran se republiek enerzijds met verschrik kelijke problemen te kampen heeft en anderzijds de meest kwetsbare rege ringen heeft en daardoor de zwakste. Zo ik verder ben gegaan dan de door mijn voorgangers gevestigde tradities ik heb gemeend dit te mogen doen niet alleen met instemming van de chefs van de achtereenvolgende rege ringen, maar ook, ik weet het, met instemming van de grote meerder heid onder u. Binnenkort zullen vier en een half jaar verstreken zijn zonder dat mijn steeds dringender beroe pen gevolg hébben gehad. En wat is de moed en de vaderlandsliefde van de elkaar opvolgende staatslie den waardals het land steeds meer uit elkaar valt Wij staan nu aan de rand van een burger oorlog. Zullen Fransen, na meer dan veer tig jaar tegien de vyand te hebben gestredien, morgen tegen Fransen strijden Aan alle zijden zijn man nen er diep van overtuigd het va derland te dienen, dat door allen is verdedigd ten koste van zulke zware offers. Zo-wel aan de ene als aan de andere kant schijnt men zich voor te berei den voor een broederstrijd. Zijn wij een volk, dat macht voor recht telt? Wie voorlopig ook mag winnen, wat zou er over blijven na een niet te boeten strijd Wat zal er van ons Frankrijk overblijven Er zijn onze gehele geschiedenis door. na zeer heftige inwendige ge schillen grote dagen van verzoening van de Fransen geweest, in een plot selinge opbloei van de nationale een heid. De nationale eenheid ligt niet in de anarchie, maar in eerbied voor de wet. Wanneer aan de hand van de huidige vorm van de grondwet een regering moet worden gevormd, doet de pre sident een voorstel en beschikt de Nationale Vergadering. Deze keer kan er natuurlijk geen sprake van zijn, dat ik de een na de ander aanwijs (als minister-presi dent). De keus die ik moet maken is dus zwaar wat de gevolgen betreft. Er rust een bijzonder grote verant woordelijkheid op mij. Daarom moet ik openlijk tot u spreken. Nu het vaderland en de republiek in gevaar is, wend ik mij tot de vermaardste onder de Fransen, tot hem die in de donkerste jareq van onze geschiedenis onze leider was voor de herovering van de vrijheid en die, na rondom hem het gehele volk verenigd te heb ben, de dictatuur heeft geweigerd om de republiek te herstellen. Onder welke voorwaarden zal hij be reid zijn de overweldigende last van het staatsgezag op zich te nemen Zullen deze voorwaarden het moge lijk maken, dat voor zijn investituur de noodzakelijke meerderheid wordt geteld Ik heb de heer voorzitter van de Nationale Vergadering en de heer voorzitter van de Raad van de Repu bliek die ik dank zeg voor hun voortreffelijke hulp verzocht zich met spoed in verbinding te stellen met generaal de Gaulle. Dit onder- houd heeft mij duidelijk gemaakt, dat er in de huidige toestand nog aanzienlijke moeilijkheden zijn te overwinnen. Moet ik daarom geen beroep doen op hem. wiens niet te vergelijken moreel gezag het welzijn van het va derland en de republiek verzekert Op zo'n dag is de heilige eenheid de hoogste plicht. Zij beveelt ons allen zo nodig een deel van onze voorkeur en zelfs een deel van onze overtuiging op te offeren. Ik zeg u, volksvertegenwoordigers, er kan geen sprake zijn van het lot van het land te laten bepalen door de fracties in de vergaderingen ach ter gesloten deuren. Alleen wanneer de president van de republiek het hem bij de grondwet toegekende ini tiatief heeft genomen, zult u zich soe verein en vrijelijk uitspreken. Ik vraag generaal de Gaulle te wil len komen en overleg te plegen met het staatshoofd om samen met hem te bestuderen wat met inachtneming van het republikeinse recht, onmid dellijk noodzakelijk is voor een rege ring voor nationaal welzijn en wat, na kortere of langere tijd, kan wor den gedaan voor een grondige her ziening van onze instellingen. Dan zal ik in eer en geweten het besluit nemen dat op mij rust. In dien de mislukking van de poging die ik heb gedaan, aantoont, dat ik mij op een dermate kritiek ogenblik heb vergist, zal ik niet nalaten dadelijk de onontkoomba re consequenties te trekken. Van dat ogenblik af zal ik slechts onmiddellijk het geheel van mijn be voegdheden kunnen overdragen aan de voorzitter van de algemene verga dering in overeenstemming met ar tikel 41 van de grondwet, omdat ik dan niet meer het morele gezag kan houden van hem. die gewoonlijk de hoogste scheidsrechter wordt ge noemd. Mijnheer de voorzitter, dames en heren leden van het parlement, laat mijn laatste woord een woord van vertrouwen zijn, vertrouwen in dat bewonderenswaardige volk, dat na de lijdensweg van de pijnlijkste beproe ving uit zijn geschiedenis, Frankrijk het vooruitzicht biedt op een schit terende vernieuwing. Volksvertegenwoordigers, het lot van dat volk ligt in uw handen. Ieder van u zal. wanneer het ogenblik is gekomen, met een koel hoofd en met waardigheid zijn beslissingen nemen opdat Frankrijk en de republiek le^ Vé)|HÉÉHÉÉÉHÉIta jaar 1960—1961. aan Groot-Brittannié jaarlijks ruim 127 miljoen gulden be talen, zulks als „gebaar van weder zijdse hulpverlening" en in het ka der van de Noordatlantische Ver dragsorganisatie. 2. West-Duitsland zal bij de Brttse staatsbank 530 miljoen gulden be» schikbaar houden voor de betalmg van voor de Westduitse strijdkrach ten bestemde Engelse wapens. 3. West-Duitsland zal, in 1958— 1959. 238.5 miljoen gulden betalen vatt zijn vooroorlogse schuld aan Enge* land. Volgens de bestaande overeet* komst zou het deze som eerst in de jaren 1962 tot 1964 behoeven te be talen. Deze vervroegde betaling zal ge» schieden uit gelden, die West-Duits» land reeds bij de Britse staatsbank heeft gedeponeerd. In de bekendmaking van het Britse ministerie van buitenlandse zaken wordt verder meegedeeld, dat Enge land voornemens is zijn leger in West-Duitsland gedurende 1958 op een sterkte van 55.000 man te handhaven. Tot het einde van het begrotingsjaar 19601961 zal deze sterkte niet min der bedragen dan 45.000 man. De tweede tactische groep der Brit se luchtmacht, die thans in West- Duitsland is gestationeerd, zal daar in haar huidige sterkte tot het einde van het begrotingsjaar 1960—1961 worden gehandhaafd. Een Tunesische woordvoerder heeft medegedeeld, dat Franse en Tunesi sche militairen gisteren nabij Remada, een Franse post in Zuid-Tunesië, vijf uur lang schoten hebben gewisseld. Volgens een woordvoerder trachtte een Franse patrouille een Tunesische versperring op de weg in noordwes telijke richting lopende naar Tataoeine te doorbreken. De Fransen zouden het vuur hebben geopend, toen de Tune- siërs weigerden de wegversperring op te ruimen. De Tunesiërs beantwoord den het vuur. Wapens De Verenigde Staten en Engeland zulleru in verband met de onrust in Noord-Afrika, het Tunesische verzoek om wapens van de hand wijzen, aldus is in diplomatieke kringen in Was hington vernomen. V eiligheidsraad Tunesië heeft medegedeeld, dat de delegatie bij de V.N. opdracht heeft gekregen een onmiddellijke bijeenkomst van de Veiligheids raad te verzoeken ter behandeling van Tunesië's klacht aangaande „Franse agressie". President Bourguiba had maandag al aangekondigd, dat hij een nieuwe be handeling van de Tunesische klacht inzake de aanval van de Fransen op het dorp Sakiet zou vragen. Tunesië klaagt er ook over, dat da spanning als gevolg van de voort- gezette aanwezigheid van Franse troepen m het land de vrede in Noord-Afrika bedreigt. dent Coty. Het aantal stakers in het Londense havenbedrijf, dat gisterochtend om streeks vijfduizend bedroeg, was gis teravond tot 18.000 gestegen. Op 83 schepen wordt in het geheel niet en op dertien gedeeltelijk gewerkt. De Londense havenarbeiders staken uit solidariteit met andere stakers, aldus de boodschap van presi- Er bestaat geen meningsvers-ohü tus- I sen hen en hun werkgevers.

de Stem | 1958 | | pagina 1