PFLIMLIN? ..REGERING ZAL"AANBLIJVEN" DE GA TIJJ E: Maatregelen getroffen voor republikeinse regering Parijs wacht vandaag ;ing enorme betog] Anti-Franse betoging in Tunesië Amerikaanse piloot in Indonesië in arrest OP CORSICA IS GEEN SCHOT GELOST Christen democraten wonnen Oog om oog of pact van non-agressie DAGBLAD VOOR ZEELAND 200.000 mensen op de been Dr. van Royen bij Dulles Wisselvallig weer Bijeenkomst V-raad over Libanon verdaagd Koning Boudewijn naar Nederland Caféhouder leidt revolutionair comité Verkiezingen in Italië Russisch voorstel Ontploffing in Franse dynamietfabriek 5D 98e JAARGANG No. 22767 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Don gen, C. J. v Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes mr. H. M. L. de Rech ter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. "t Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 28 MEI 1958 Abonnementsprijs f7.per kwar taal, f 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 et. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0.35 per mm (Ing. Med. f 0.85). Bjj contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven, ook voor de afzonderlijke edities en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat In (le ochtenduren wist half Parijs pre cies te vertellen, hoe de „machtsoverna me" zich te Parijs zou voltrekken: Pflimlin zou aanblijven totdat de grond wetsherziening door het parlement zou zijn aangenomen. Dan zou Pflimlin zich terugtrekken en De Gaulle De Gro te Man in Frankrijk worden. In (1e mid daguren, na het bekend worden van een verklaring, die De Gaulle des mor gens had afgelegd, was bijna heel Parijs ervan overtuigd, dat het tijdperk-De Gaulle aangebroken was. Intussen voer den Pflimlin en Coty besprekingen, vergaderde de ministerraad en was ook, tussen die bedrijven door, de Nationale Vergadering bijeengeweest, die des avonds opnieuw in vergadering ging. En toen men tegen (1e avond het resul taat van al deze besprekingen overzag, wist bijna niemand meer in Parijs waar hij aan toe was. Want spijts alle geruch ten en de wel zeer duidelijke verklaring van De Gaulle, verklaarde Pflimlin: „De Franse regering zal aanblijven, zo lang de Nationale Vergadering vertrou wen in haar stelt. Het kabinet zal zich aan de wet houden". En in de avond vergadering gaf hij le kennen, dat het tussen hem met het huidige kabinet of De Gaulle ging. Bij het afsluiten van deze editie waren over dit laatste vertrouwensvotum in de Nationale Vergadering nog geen nadere bijzonderheden bekend. „De regering zal geen machtsvacuüm doen ontstaan door af te treden, zonder dat hierover in de Nationale Vergadering is gestemd", zo benadrukte Pfilmlin. „Elke afgevaardigde zal zijn verantwoordelijkheid volledig moeten aanvaarden". Generaal de Gaulle zei in zijn verklaring van gisteren, dat hij begonnen was met de „noodzakelijk wettige procedures" voor het formeren van een republikeinse regering, welke in staat zal zijn vrede en eenheid te verzekeren. in aanmerking," dan nog kan ik zulk Hij vervolgde: optreden ni.et goedkeuren, „Ik verwacht dat deze procedure5,. v.e™Jfcht Yan .^e Aanc*7.' ze,e" en. afgewikkeld zal worden en dat het luchtstrijdkrachten in Algerije, dat zij land door zijn kalmte en zijn waardig- ~.o°r hun gedrag, onder het comman- heid zal tonen, dat het deze procedure ,vaP hun opperbevelhebbers gene- met resultaat bekroond wenst te zien. I raa* Salan, admiraal Auboyneau en In deze omstandigheden kan elk generaal Joulvaud, een voorbeeld zul- optreden tegen de openbare orde, uit: er*®evfn.\ welke hoek dat ook komt, het gevaar Deze leiders moge ik mijn vertrou- van ernstige gevolgen inhouden. Wen uhdrukken en mijn voornemen Zelfs al neem ik de omstandigheden ?m 20 spoedig mogelijk contact met 1 hen op te nemen", aldus de Gaulle. Pflimlin-De Gaulle aan een betoging die vanavond moet worden gehouden. Dit belooft de grootste open bare betoging in Parijs sedert het uitbreken van de Algerijnse crisis te worden. Deze betoging heeft de steun van alle grote partijen en vakverbonden, die de dag van vandaag uitgeroepen hebben tot ,,dag van protest" ter ver dediging van de republikeinse instel lingen. Ook andere organisaties, waaronder de ,,bond voor de rechten van de mens" en de „republikeinse vereni ging van oudstrijders" hebben een oproep tot haar leden doen uitgaan om de betoging van vandaag te steu nen. In Algiers In Algiers is de verklaring van De Gaulle met grote instemming ontvan gen. Generaal Salan zei tot een me nigte, die zich voor het regerings gebouw had verzameld, dat het beroep op De Gaulle verhoord was. De menigte, die geschat wordt op 80.000 personen, barstte in een oorverdovend gejuich uit. toen Salan riep: „Leve Frankrijk, leve De Gaulle". Bij een demonstratie elders in Al giers, nl. te Tizioezoe, 95 km ten oos ten van Algiers, waar Salan en Sous- telle naar toe waren gegaan om de steun van de Berbers te winnen, had den zich 20.000 mensen verzameld, toen in die massa een militair een handgranaat liet vallen. Een persoon werd gedood, vier werden ernstig en dertig personen licht gewond. Salan noemde de ontploffing van de gra naat een ongeluk. Op de Beurs te Parijs veroorzaakte de verklaring van De Gaulle een da ling van de goudprijzen (baargoud 550.000 vóór de verklaring, 540.000 francs na de verklaring, en een stij ging van de aandelenkoersen. Het is uiteraard nog niet bekend, hoe de reactie nu weer na de jongste ver klaring van Pflimlin zal zijn. In de Franse staatscourant is een decreet gepubliceerd, dat de regering aldaar het recht geeft arbeidskrach ten te requireren. Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft meegedeeld, dat Tunesië Groot-Brittannië om wapens heeft verzocht. In geheel Tunesië was een algemene staking van drie uur afgekondigd als protest tegen „de aanvallen op de Tunesische soevereiniteit door de Franse troepen". Volgens radio-Djakarta heeft de Indonesische minister van buitenlandse zaken, Soebandrio, verklaard, dat de door de Ver enigde Staten verstrekte vergunning voor de aankoop van wapens geen reden oplevert voor de Indonesische republiek om het kopen van wapens van Europa te staken. HET KABINET van Venezuela heeft zijn ontslag ingediend bij schout-bij - nacht Larrazabel, voorzitter van de junta. ADMIRAAL TEISAIRE, tijdens de regering van Peron vice-president van Argentinië, is door de huidige Argentijnse regering, op grond van een amnestiebesluit, op vrije voeten gesteld. VOOR GEHEEL CEYLON is de nood toestand afgekondigd als gevolg van ongeregeldheden tussen Tamil- en Singalees-sprekenden. De relletjes braken uit naar aanleiding van een voorstel om het Tamil dezelfde status te geven als het officiële Singalees. Twintig mensen hebben tot dusver net leven verloren. STAKERS IN DE Londense haven nebben geweigerd acht schepen te lossen, die zuivelprodukten uit Neder land en Denemarken aan boord heb ben. De stakers zijn solidair met de stakende vleesdragers van Smithfield, voor welke markt de produkten be stemd waren. HET STOFFELIJK overschot van kardinaal Stritch, maandag overle den, wordt op dezelfde dag van de Requiemmis, morgen, per vliegtuig van Rome naar Chicago overgebracht. IN ÈEN WIJK van Willemstad, Otra- banda. zijn, door het omvallen van Oen petroleumtoestel, acht houten huisjes een prooi der vlammen ge worden, waardoor meer dan acht ge zinnen alles verloren wat zij bezaten. Weersverwachting van het K.N. M.I. tot vanavond, opgemaakt dinsdagavond 23.15 uur: Veel be wolking met plaatselijk enige re gen, maar later ook perioden met zonneschijn. Overwegend zwakke wind uit noordelijke richtingen. Weinig verandering in tempera tuur. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Lichte wind uit veranderlijke richtingen maar voornamelijk uit zuid tot west. Aanvankelijk licht bewolkt met mooie opklaringen, daarna tijdelijk zwaar bewolkt tot betrok ken met plaatselijk enkele regen- of neerslagvlagen. Temperatuur zonder grote verandering of lich te stijging. Vandaag: zon onder 20.44 uur, maan op 13.59 uur. Morgen: zon op 4.30 uur, maan onder 2.03 uur. Pflimlin gaf officieel toe een ont- n moeting te hebben gehad met de avonds heeft een menigte van Gaulle. Hij zei hieromtrent: naar schatting 200.000 mensen een be- „Ik heb de genei aal verzocht zijn i '°8'ng gehouden voor het presidents- morele gezag aan te wenden om hen, PMeis in Tunis, ter ondersteuning van die reeds onwettige wegen hebben be- eisen tot wapenleveranties van de wandeld of hiertoe geneigd zouden j V.S. en Engeland en de onmiddellijke kunnen zijn, te bewegen binnen de i ontruiming van Tunesië door Franse troepen. Tijdens de betoging, die. drie uur perken der wet te blijven. Ik heb deze verzekering niet van de generaal verkregen gedurende het 011- derhoud, dat ik met hem had, doch ,uu waren alle winkels en kan- later heeft De Gaulle in een formele; j-oren gesloten en reden er geen trams, verklaring gezegd dat hij onwettig op- j of taxi's. treden niet kon goedkeuren. Ik ben de 1 Nadat president Bourguiba de beto generaal dankbaar, dat hij dit stand punt heeft ingenomen De premier vervolgde: „Ik heb ook met de generaal over de politieke kan ten van de huidige crisis gesproken. De Gaulle herhaalde de regeringsbe voegdheid slechts te kunnen aanvaar den, wanneer hem die op wettige wijze was overgecragen. Hij verklaar de zich bereid zich met vertegenwoor digers der politieke partijen in ver binding te stellen, teneinde te kunnen nagaan op welke wijze een door hem te leiden regering zou kunnen worden gevormd". Bidault de leider der rechtse min derheid in de MRP (waartoe ook Pflimlin behoort) trok de juistheid van Pflimlins verklaring, die o.m. zei, dat het initiatief voor de bespre king tussen de premier en De Gaulle van de generaal was uitgegaan, sterk in twijfel. Van contactpersonen tussen Pflm- lin en De Gaulle wordt vernomen, dat de generaal zou hebben voor gesteld een soort rondetafel conferentie der grote partijen te houden, waarop dan De Gaulle zijn plannen zou ontvouwen. Hij zou trachten, samen met de grote partijen, een verzoening tot stand te brengen. Bij de stemming, waarin Pflimlin het vertrouwen van de Nationale Verga dering vraagt, zal hij die van de com munisten buiten beschouwing laten. Stakingen Het stakingsparool van het com munistische vakverbond is ten dele opgevolgd. In Parijs zelf functioneer den de metro en de bussen vrijwel normaal, doch op bepaalde lijnen van de Parijse buurtspoorwegen werd op aanzienlijke schaal gestaakt. Eenzelf de beeld zag men in de mijnindustrie: in Nord en Pas-de-Calais, het voor naamste steenkolenbekken, staakten de mijnwerkers voor ongeveer 70 per cent, elders voor dertig tot veertig percent, terwijl in Lotharingen 85 percent wel op het werk verschenen was. Bij openbare diensten, zoals poste rijen, deden zich in de grote steden slechts gedeeltelijke storingen voor. Michelin- en Dunlop-fabrieken daar entegen ondervonden zeer ernstige stagnatie. De vakbonden hebben de „ar beiders en republikeinen van Pa- reis" opgeroepen mee te doen gers had toegesproken, trokken zij door de hoofdstraten van de stad. Men schreeuwde ,.Masu en Soustelle aan de galg" bij het voorbijtrekken van de Franse ambassade. Voor het Amerikaanse consulaat werd geroepen: „B-26 bommenwerpers zijn Amerikaanse bommenwerpers". (Dit is een toespeling op de Franse vliegtuigen die in maart Sakiet aan vielen) Een Franse woordvoerder heeft in Tunis verklaard, dat de Tunesische autoriteiten een dreigende houding aannemen tegen de Franse garnizoe nen. Te Afsa, in het centrum van het land. en te Sfax. aan de oostkust, troffen de Tunesiërs militaire voor bereidingen en evacueerden zij al hun burgers. De woordvoerder zei. dat de Franse troepen hun kampen niet mogen ver laten, ook niet in burger. Familie leden uit omliggende steden mogen zich niet bij hen voegen. In Remada waren vorige week soortgelijke maat regelen genomen, voordat het tot een treffen kwam. Tunesië heeft gisteren censuur na publikatie ingesteld op bladen en perstelegrammen. De censuur treedt onmiddellijk in werking. Als gepubliceerde berichten niet worden goedgekeurd door de censor kunnen maatregelen genomen worden tegen de schrijver en de uit gever. De minister voegde hier nog aan j toe. dat de Amerikaanse wapens die beschikbaar komen, dat is voor 500.000 dollar, bestemd zijn voor de politie. Het zijn deze wapenaankopen in de Ver. Staten die mede onder werp van bespreking zijn geweest op een ontmoeting te Washington van Dulles en de Nederlandse ambassadeur aldaar, dr. J. van Royen. Het gesprek duurde een uur. De Nederlandse regering vroeg minister Dulles een nota van de Ne derlandse regering overhandigd, waarin zou zijn geprotesteerd tegen de levering van Amerikaanse wapens aan de Indonesische regering. Dr. van Roijen weigerde na afloop van het gesprek nadere bijzonderhe den mede te delen. 10.000 dollar per maand Buiten het politieke succes van de wapenaankopen, boekt de regering van Djakarta ook op het Indonesische strijdtoneel succes. Op Halmaheira zijn 400 opstandelingen omsingeld en op Morotai zouden zich 500 rebellen hebben overgegeven. Deze mededelingen waren afkom stig van overste Pieters, de comman- dant van de operaties der regerings- troepen in de Molukken, die gisteren Een beeld van de ongeregeld heden op Corsica. In Ajaccio wilden opgewonden burgers het gebouw van de „prefectuur" binnendringen. Zij zwaaiden met de Franse vlag en maakten met hun vingers het V-teken. Zij werden door militairen tegengehouden. Inmiddels is de toestand op Corsica zelf weer rustig. Kolo nel Thomazo, die door generaal Salan is benoemd tot gouver neur van Corsica, wordt overal op het eiland erkend als de militaire en burgerlijke leider. Koning Boudewijn van België zal vandaag naar Nederland komen voor een informeel en particulier bezoek aan H.M. de Koningin. Waarschijnlijk zal de Belgische vorst koningin Julia na uitnodigen voor een bezoek aan de wereldtentoonstelling in Brussel. De vorst wordt ir. de loop van de dag per auto op Soestdijk verwacht. Hij zal morgen terugreizen naar Brussel. te Djakarta arriveerde met een ge- V— Z- Zllft V X w g j a l om inlichtingen over „in persbe- val,ffcn genomen Amerikaanse piloot richten gemelde wapenleveran- van fen Mitchell-bommenwerper. De. ties" aldus Den Haag ze P'loot, de 30-jarige Allan Lawrence Volgens AFP heeft dr. van Roijen Lope u't Miami in Florida, werd op 18 mei boven de haven van Ambon neergeschoten. Uit de documenten die hij in zijn bezit had, zou gebleken zijn. dat hij ook in dienst was van de „Formosan Civil Air Transport Organisation", 'n gezamenlijke onderneming van na tionalistisch China en de V.S. Hij zou bekend hebben door de Indonesische tegenregering in dienst te zijn geno men voor 10.000 Amerikaanse dollars per maand. Corsica, het zonnige eiland, waar iedereen zich een nakome ling van Napoleon voelt, is ste vig in handen van de rebellen. De bevolking heeft van het pinksterfeest een „bevrijdings feest" gemaakt. De meeste Cor- sicanen vragen zich wel af, waar ze eigenlijk van bevrijd zijn, maar dit verhindert hen niet, ten volle bij te dtagen in de alge mene vreugde en, zwaaiend met vlaggetjes, nationale liederen te zingen. Peter Webb, correspondent van United Press, is ooggetuige geweest van de sensationele gebeurtenissen van de laatste dagen. Hij arriveerde op Cor sica met het eerste militaire vlieg tuig uit Algiers, tezamen met de af gevaardigden van Salan en Massu. Hij seinde ons: „We vonden een eiland, dat dol van vreugde was. Toen de gedelegeerden uit Algiers zich van de prefectuur naar een oorlogsmonument begaven, om daar een krans te leggen, werden ze door een reusachtige menigte toe gejuicht. „Massu, Massu," klonk het in spreekkoor. Oude vrouwtjes in zwart bomba zijnen japonnen dansten op straat en gaven Churchills beroemde V-teken. Op het centrale plein van Ajaccio, het Napoleon-plein, reden auto's in snelle vaart rond, Met de claxons werd de strijdkreet van de revolutie „Algerie frangaise" weergegeven. „Als ik het niet met. eigen ogen gezien had, zou ik het niet geloven," zei een Engels man, die al jaren op Corsica woont, „het gehele eiland is overgenomen zonder dat er een schot gelost is en dit is toch de plek waar we normaal ongeveer vijf schietpartijen per week hebben." De helden van het ogenblik zijn de parachutisten met hun rode baretten op, die snel vanuit Calvi en Corte naar Ajaccio waren opgerukt, om zich bij de rebellerende burgers te voegen. Zaterdagavond was het eiland volle dig in hun bezit. De 200 parachutisten op het eiland vormen momenteel het feitelijk be stuur. in samenwerking met een co mité. dat onder leiding staat van de caféhouder Henri Maillot, een man die tijdens de oorlog verzetsleider was en die zich een verre neef van De Gaulle mag noemen. Ongeveer 160 manschappen van de veiligheidspolitie, die zaterdag per vliegtuig uit Nice gearriveerd waren, zijn zonder verzet overgebracht naar een hangar van de vliegbasis Ajaccio, waar zij passieve toeschouwers wer den van de nogal merkwaardige re volutie. De vliegtuigen die uit Ajaccio naar Nice waren gestuurd om deze ver sterkingen op te halen, werden door aanhangers der rebellie opzettelijk opgehouden, om de parachutisten ge legenheid te geven uit hun kampen te Calvi en Corte naar Ajaccio te komen. Toen de veiligheidspolitie 's avonds omstreeks 6 uur arriveerde, werd zij -buiten de stad opgewacht door een plaatselijke gendarme, die verklaarde: „Heren, ik moet u waarschuwen dat wij sterker zijn dan jullie. Bovendien zijn de pa rachutisten hier." Schoorvoetend legde de veiligheids politie de wapens neer en zij werd naar de hangar op de marme.basis ge leid, waar zij zich nog steeds bevindt. Tezelfder tijd marcheerde Maillot aan het hoofd van een reusachtige menigte, die in spreekkoor Gaullisti sche leuzen liet horen, naar de pre fectuur, waar hij Savreux botweg ver telde dat hij (de prefect) ontslagen was. Na enige tijd huisarrest te heb ben gehad in zijn woning, werd Sa vreux onder politiebewaking over gebracht naar een villa in de bergen. Kol. Thomazo, de officiële vertegen woordiger van de. opperbevelhebber in Algerië, riep de woorden van zijn chef. gen. Salan in herinnering: „We zullen samen de Champs Elysées op marcheren en we zullen het openbaar gezag overnemen." De Corsicanen be groetten deze opmerking met donde rend applaus. Huisvrouwen zijn reeds begonnen voedsel te hamsteren. Er heerst ge brek aan aardappelen en het plaatse lijk dagblad „l'Insulaire" heeft ge waarschuwd. dat ernstige maatrege len genomen zouden worden tegen zwarte handel. Comités voor openbaa>- welzijn, veelal met personen uit de vroegere verzetsbeweging aan het hoofd, zijn opgericht in de grote plaatsen Basti- ca, Corte en Calvi. Maar het hoofd bestuur is gevestigd in Ajaccio, de geboorteplaats van Napoleon. De plaatselijke souvenir-winkels h-.n-cn vol met ansichtkaarten van deze re volutionaire leider uit vroeger tijd. Zuidwest-Celebes De troepen der Indonesische cen trale regering hebben een offensief ingezet tegen opstandige elementen in het zuidwestelijk deel van Celebes, al dus deelde radio-Djakarta mede. Dit was de eerste officiële aanwij zing. dat de opstandige beweging van Noord-Celebes zich thans heeft uit gebreid tot het zuidelijk deel van dit eiland. Het laatste Islamietische dagblad, dat nog in Djakarta verscheen, heeft medegedeeld om financiële redenen de verdere uitgifte te moeten staken Op het einde van deze maand zal dit blad. de „Pemandangan", die het standpunt van de anti-communisti sche Islamietische „Masjumi" placht weer te geven, de publikatie staken. Uit de volledige verkiezings- uitsiag voor de Italiaanse senaat blijkt, dat de christen-democra ten een winst geboekt hebben van acht zetels. In 1953 waren zij met 39,8 percent en 114 zetels de grootste partij, een positie, die nu verbeterd is tot 122 zetels, dat is 41,2 percent, oftewel ruim 10,7 miljoen stemmen. Ook de com munisten boekten winst: van 54 zetels in 1953 (20,2 percent) tot 60 zetels (21,8 percent) thans. Als derde partij volgen de Nenni-socialisten met 14,1 percent of 35 zetels. Deze cijfers wa ren in 1943 11,9 percent en 28 zetels. De grootste verliezers zijn de monar chisten, die in 1953 nog 16 zetels had den met 6,5 percent en nu gedaald zijn tot 5 zetels met 3 percent van het totaale aantal stemmen. Ook de neo fascisten behoorden tot de verliezers. Voor de 596 zetels tellende Kamer van afgevaardigden luidt de uitslag, waarbij wij tussen haakjes het aantal zetels van 1953 geven: Christen-demo craten 276 (265), communisten 140 (143). socialisten 84 (75), monarchisten 10 (40) en neo-fascisten 25 (29). De Veiligheidsraad heeft gisteren een debat over de de Libanese klacht over inmenging van de Verenigde Arabische republiek tot dinsdag ver daagd om de Arabische Liga in de gelegenheid te stellen verzoeningspo gingen te doen. De raad nam dit besluit zonder dat de leden bezwaar hadden ge maakt en nadat zij hadden goedge vonden dat de raad dinsdag a.s. bij eengeroepen zou kunnen worden als Libanon dit zou wensen. De Sovjetunie heeft een non agressiepact tussen de NAVO en de landen van het Warschaupact voorgesteld. De landen van het Warschau-pact gaan met dit voorstel akkoord. Dit is geble ken op de conferentie, die vorige week te Moskou werd gehou den. In het desbetreffende communiqué wordt gezegd: „De landen die zijn aangesloten bij het Pact van Warschau verklaren, dat zij bereid zijn om op ieder gewenst ogenblik afgevaardigden te sturen voor een gedachtenwisseling met afgevaardigden van de NAVO over vraagstukken die betrekking hebben op het Pact. Een dergelijke uitwisseling van gedachten zou onmid dellijk kunnen worden georganiseerd, <iog voor de topconferentie". Kroestjev zei tijdens het overleg, dat de communisten „door omstandig heden gedwongen" misschien moeten overwegen om raketbases te vestigen in Oost-Duitsland, Tsjecho-Slowakije en Polen. „Wij hopen, dat de leiders van de NAVO de wijze weg kiezen en de landen van het Pact van Warschau niet dwingen om vergeldingsmaatre gelen te nemen in Verband met de vestiging van lanceerplaatsen voor, raketten". Vier arbeiders, onder wie twee vrouwen, zijn om het leven gekomen als gevolg van een ontploffing in een dynamietfabriek te Cugny la Gene- vraye, ten zuiden van Parijs. Ver scheidene arbeiders werden door glasscherven gewond. De fabriek werd ontruimd en door de politie afgezet, daar een brand, die door de ontploffing ontstond nieu we explosies dreigde teweeg te bren gen.

de Stem | 1958 | | pagina 1