Walcheren Zuid-Beveland Minder-validen ondervinden op Walcheren steun der bevolking Walcheren trok weinig toeristen R.-K. Gezinszorg weer gestart Z.-Vlaanderen Dagblad De Slem „Juliana" te Middelburg werd gehuldigd bij zijn zilveren bestaansjubileum L. Onderdijk overleden Rundveedag te Clinge TWEE SLACHTOFFERS VAN VERKEERSONGEVALLEN TE ROOSENDAAL OVERLEDEN Vlissingen en MOC gidsen voor Engelse voetballers Yerseke III is kampioen Bleeker won 35 km-loop te B. op Zoom ^rfbal in beland DES won int. Tonido-handbal- toernooi DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 27 MEI 1958 Tijdens pinksterdagen Ylissinger botste in Bergen op Zoom Voorjaarsmoeheid 1 oogw a terst a n d en Huisvesting grootste probleem Belangstelling was groot Verbroedering in Bergen op Zoom Dodelijk ongeval te Retranchement Belgisch slachtoffer Feestvergadering de Kanaalzone der Kajotters uit Irandend Maagzuur :ia iedere maaltijd? Massaal pupillen toernooi te Vlissingen AGENDA Vandaag Morgen Ook tijdens de pinksterdagen heeft het toerisme naar Walcheren klaar blijkelijk veel nadeel ondervonden van de wereldtentoonstelling in Brus sel. Weliswaar vond een brede stroom vervoersmiddelen, voornamelijk uit Duitsland en België zijn weg over de Sloedam en over het veer Breskens- Vlissingen, maar toch bleef het alge mene peil ver beneden dat van voor gaande jaren. Toch was op de Eerste Pinksterdag het weer bijzonder aan genaam, hoewel van baden nog niet veel is gekomen. Slechts hier en daar waagde men zich in het water, maar de temperatuur daarvan was voor de massa toch nog ver beneden het aan gename. De hotels hebben aardige zaken ge daan, maar het kon beter. De „Minia tuur Walcheren" te Middelburg trok een redelijk aantal bezoekers rond twaalfhonderd op zondag maar had er een jaar geleden een half duizend meer. Dit komt natuurlijk niet ge heel en al voor rekening van de Ex po, want Pinksteren viel dit jaar ook enkele weken vroeger dan vorig jaar. Maandag maakte een groot aantal automobilisten gebruik van de Vlis singse boulevard, maar men kwam er toch slechts in zeer geringe mate toe de auto te verlaten en een drankje te genieten op een caféterras. Daar voor was het dan ook aanmerkelijk te guur. Het overgrote deel van de in Vlissingen gesignaleerde buitenlandse vervoersmiddelen droeg het Duitse nummerbord. VLISSINGEN ONDERWIJSVOORSTELLEN. De raad ontving van b. en w. een voorstel tot het uitspreken als zijn oordeel, dat het instellen van een driejarige cursus aan de gemeente lijke lagere technische school per 1 september aanstaande nodig wordt geoordeeld. Dit besluit is noodzake lijk om tot uitbreiding van de cursus op die schoolmomenteel in een overgangsstadium te komen. De heer J. E. Jansen heeft ontslag gevraagd als onderwijzer aan de Jan Ligthartschool. Het college stelt de raad "voor dit ontslag eervol te ver lenen. GOES Begin van deze maand is de kath. gezinszorg onderafdeling van de stichting voor maatschappelijk werk weer gaan draaien. Mej. Magda Rijk heeft de leiding op zich genomen en men heeft drie gezmshulpen kunnen aantrekken, die dagelijks de parochie intrekken Dit waren de belangrijke medede lingen, die op de voorlichtingsbijeen komst, waar verschillende vertegen- woordigers(sters) der katholieke ver eniging aanwezig waren, werden ge daan. De vergadering, die in ,,Slot Os- tende" werd gehouden stond onder leiding van de heer J. Witkam, die 'n overzicht gaf van het ontstaan der kath. Gezinszorg te .Goes in 1945 en van de diverse moeilijkheden, die er o.m. vorig jaar zelfs toe leidden, dat men helemaal zonder gezinsverzorg sters kwam te zitten. Het diocesaan bestuur te Breda is onlangs te hulp geroepen en diens tussenkomst bracht verheugende re sultaten, hoewel men er nog lang niet is. Hierop verleende de voorzitter het woord aan mej. Mentzel van het dio cesaan bestuur, die eerst vertelde hoe mgr. Baten met Goes meeleeft, ook op dit terrein, en verzocht spe ciale zorg daaraan te besteden. Dit is gebeurd. Er is contact gezocht met moeders van meisjes, ook op de Bevelandse dorpen, met het ver blijdende gevolg, dat er goede kan sen zijn ontstaan op voldoende ani mo ook voor do opleiding op Bou- vigne te volgen. Omdat op het tournee gebleken was, dat er nog zo bitter weinig be kend was over doel en betekenis van de gezinszorg gaf mej. Mentzel een indruk van dit bij uitstek sociale pa rochiële werk, dat evenwel staat of valt met de meisjes, die het uitoe fenen. Alleen de beste meisjes, die gedreven worden door het ideaal der dienende liefde, zullen het met vrucht kunnen beoefenen. Het gaat hier niet in de allereerste plaats om huishou delijk werk. maar wel om de in standhouding of herstel van het ge zonde kath. gezin. Enige opleiding is daarom gewenst. Voor de gezins verzorgsters is dit een cursus van een half jaar en voor de gezinshelp sters twee weken. In september a s. beginnen deze cursussen op Bouvig- ne en spreekster wees de wegen aan om de daaraan verbonden kosten te bestrijden. De salariëring is zeer aan trekkelijk geworden, maar dit schept voor de stichting, welke de gezins zorg beheerst moeilijkheden van materiële aard. Spreekster was er echter van overtuigd, dat die te overwinnen zijn. wanneer de gehele parochie er achter staat. De heer Jonk van het diocesaan bestuur ging op de financiële kant van de zaak diep in en liet uitko men, dat, hoewel rijk en gemeenten de gezinsverzorgster met zestig en de gezinshulpen met vijftig procent van hun salaris subsidiëren er nog genoeg zorg over blijft. Aan de sub sidie is nl. de voorwaarde verbon den. dat de salarissen opgetrokken worden naar een niveau dat heel wat hoger ligt dan voorheen. Na een uitgebreide discussie waar in het bestuur der stichting heel wat tips kreeg om het werk meer be kendheid te geven en gewezen werd op het gevaar, dat van de zijde van het Humanitaswerk dreigt, werd be sloten tot het vormen van een comi té, dat proberen zal de parochianen tot donaties te bewegen. Bovendien zal een speciale verga- dering door het Vrouwengilde wor- den belegd, waarin mej. Mentzel be reid is nogmaals voorlichting over het gezinszorgwerk te geven- Ernstige aanrijding Gisterenmiddag was het op de Mid- delbugseweg alhier een hele conster natie. Twee fietsende meisjes werden op het rijwielpad ingehaald door een bromfiets. Er zou niets gebeurd zijn indien niet een tweede bromfietser, de heer L. uit Vlissingen, tegelijker tijd een poging had gedaan om de eerste bromfiets te passeren. Voor die manoeuvre was het pad te smal. L. raakte met zijn voorwiel het achter- spatbod van de voor hem rijdende brommer kwam te vallen en schoof onder een stilstaande auto, wat hem een flinke hoofdwond bezorgde. Zijn neef, W. uit Wolfaartsdijk, die op de duo zat, kwam ook op de grond te recht en brak zijn linkerbeen. Per ziekenauto is hij naar een der zieken huizen gebracht. Mislukte race Zondagnacht kwam een zwaar kreu nende jongeman uit Wemeldinge, be geleid door een vriend op het politie, bureau. Met zijn makker, die een bromfiets had, als gangmaker, had hij per trapfiets in snel tempo Goes wil len verlaten, daar zij langer in onze gezellige stad waren gebleven dan goed was. Een diepe kuil in het wegdek op de Oudesingel was de renner noodlottig geworden: hij kwam er door te val len en klaagde over ondragelijke pijn in de arm. Een agent heeft het slacht offer naar de dokter gebracht, die een ambreuk constateerde en opname in een ziekenhuis noodzakelijk achtte. Daar moet op gedronken worden Een supporter van de Yersekse voetbalclub had jl. zaterdagmiddag het genoegen beleefd zijn club te zien winnen. Eerst waren er zege-dranken geconsumeerd te Kaplle en daarna toog hij samen met zijn vriend op één snelbrommer naar onze gemeente, waar de hang naar alcoholica verder bevredigd werd. Na middernacht be sloot het duo de terugreis naar Yer- seke te aanvaarden, maar de bestuur der van de brommer, de 30-jarige M. maakte zulke rare capriolen, dat hij op de Dam door de politie werd ge sommeerd tot stoppen. Het tweetal kwam op de grond terecht en daarna op het politiebureau, waar de nacht is doorgebracht. Yerseke ZORG VOOR OUDEN VAN DAGEN Zaterdagavond draaide op het Kerk plein het bekende rad van avontuur. De opbrengst was bestemd voor de onkosten van de inrichting van een bejaardencentrum. Door het gemeen tebestuur zijn voor dit doel voorlopig 2 lokalen van de oude openbare school beschikbaar gesteld. Hoewel het gemeentebestuur nog wel enkele voorzieningen zal treffen voor de in richting, zullen toch nog wel wat on kosten gemaakt moeten worden. Het batig saldo van het rad van avontuur zal hiervoor worden aangewend. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen RayonbeheerderL K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland Goes Westsingel 98. Tel. 2236 Rayonredacteur: N. Karhol Redacteur voor Walcheren: J. Maas RayonbeheerderJ. Fait Prijs vooi ices<- advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 per mm. Vooi „Ingezonden Mededelin gen" 0.37 pei mm Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes"' 3 regels of minder 0.90; elke regel meer 0.15 Bij plaatsing oók in de Brabantse oplage resp. t 1.50 en f 0.4O Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Sas van Gent BENOEMING VAN KERK MEESTERS De bisschop van Breda heeft de heren C. Feyen en H. van Assche benoemd tot kerkmeester en heeft de benoeming van de heren P. van Hecke en Fr. Nijman tot armmees- ter bevestigd. Waterland kerk je BENOEMING Tot lerares aan de Landbouwhuis- houdschool te Musselkanaal is be noemd mejuffrouw G.S. de Bruijne, alhier. In de nacht van zondag op maan dag is de Vlissinger T. B. op het ge vaarlijke kruispunt Wouwsestraatweg- Acacialaan-Oude Wouwsebaan te Ber gen op Zoom in botsing gekomen met t i '-estelauto, die door de Bergenaar werd bestuurd. De Vlissinger - snijwond op en een mede- van zijn wagen werd door uit geslagen. De mede-inzit- p eveneens enkele snijwon- c ïtgenote van K., die snijwon- r 1 loofd en knie bekwam, moest in ziekenhuis te Bergen op Zoom opg nomen worden. De Bergse politie heeft de Vlissinger, die de aanrijding veroorzaakte, geverbaliseerd. (Advertentie) Ook L' kunt zich fit voelen door ECHTE medicinale bloedwljn ATLAS" en...de smaak is heerlijk! ALlEEN verkrijgbaar bij de slijter wijnhandelaar Voor de handel: EMCOVINOS Schiedam Het Middelburgse tamboers- en pijperskorps „Juliana" is reeds enige tijd bezig met de viering van zijn zilveren bestaansjubileum. Er werd daar toe onlangs in de provinciale hoofdstad een pijpersdag georganiseerd en het korps werd ook reeds door het gemeentebestuur van Middelburg offi cieel ten gemeentehuize ontvangen Anderen, die zich daartoe geroepen voelden, werden zaterdagmiddag in de gelegenheid gesteld de jubilerende vereniging gelukwensen aan te bied en tijdens een receptie, die gehouden werd in restaurant „Wöhler". De voor deze gelegenheid vrij kleine zaal, waarin het verenigings bestuur feestelijk achter een lange tafel zetelde, was door vele relaties van „Juliana" vrolijk in de bloemet jes gezet en tijdens de ontvangst werd de fleurige verzameling nog aanmer kelijk uitgebredi. Uit alle mogelijke lagen en rich tingen der Middelburgse samenle ving en ook van daar buiten betra den vertegenwoordigers het zaaltje om namens het vereniging of instan tie tot het bestuur de gebruikelijke woorden te spreken, al of niet onder aanbieding van een geschenk. Het gemeentebestuur van Middelburg werd vertegenwoordigd door de heren L. J. van 't Westende en W. J. Kö*ge- ler, beiden wethouders. De heer Van 't Westende hield een korte toespraak, waarin hij constateerde, dat „Julia na" de belangstelling voor de tam boers- en pijpers„sport" steeds heeft kunnen warm houden en dat de be langstelling voor de vereniging van officiële als van particuliere zijde, groot is en blijft. Hij noemde dit een T?rote verdienste van de vereniging in het algemeen en van haar bestuur in het bijzonder.. De voorzitter, de heer Th. Wijtman, beantwoordde de ze lof met de opmerking, dat „Julia na" zal trachten nóg meer voor Mid delburg te doen. Ds. W. Dijkmeester, die sprak namens het moderamen van de Middelburgse hervormde jeugdraad, wees er onder meer op, dat de vereniging weliswaar te boek staat als een onderdeel van het hervormde verenigingsleven, maar dat zij inmiddels een zo wijde vlucht heeft genomen, dat ook velen uit an dere richtingen deel uitmaken van het korps „Juliana". Jongeren uit verschillende kerken vinden elkaar", aldus spreker, ,,en daarmee wordt spelenderwijs een voorbeeldig stukje oecumenisch werk tot stand ge bracht". Een door ds. Dijkmeester aangeboden geschenk onder couvert werd bestemd voor het in te stellen uniformenfonds. De secretaris van de landelijke contactcommissie der 'Nederlandse pijperskorpsen, de heer D. I. Struyck, sprak vol lof over de goede plaats, die Juliana" onder de korpsen in neemt en prees in dit bijzonder de knappe organisatie van de onlangs gehouden pijpersdag. waaraan door korpsen uit vrijwel het gehele land werd deelgenomen. Het geschenk van de commissie was de muziek voor een nieuw aan het repertoire toe te voegen nummer. Zaterdag jl. is op 80-jarige leeftijd plotseling overleden de heer L. On derdijk, bekend Middelburger van de oude garde. Uit de kringen der kleine arbeiders opgekomen wist hij door werkdrift en geestkracht vooruit te komen. Hij nam door zijn politieke belangstelling al spoedig een plaats van betekenis bij de SDAP in. Jarenlang was hij een strijdbaar lid der Prov. Staten en hij was zelfs na de bevrijding nog enkele maanden lid van het college van G.S. De heer Onderdijk interesseerde zich vooral voor het sociale werk. Tot zijn dood was hij verbonden aan het ziekenfonds „Walcheren" en aan de vereniging voor ziekenhuisverpleging op dit eiland. Voorts was hij o.m. lid van het bestuur der Godshuizen; van de commissie voor culturele voorzie ningen in de kampen, enz. Morgen, woensdag 28 mei gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 10.38 en 22.56 uur; te Terneuzen om 10.08 en 22.33 uur en te Vlissingen om 9.42 en 22.04 uur. Het is nog slechts een viertal jaren geleden, dat in Middelburg de Stichting Werkplaatsen Walcheren werd gevormd. En in deze korte spanne tyds is het komen vast te staan, dat de stichting volkomen aan haar doel beantwoordt. Wie een kykje gaat nemen in de werkplaatsen kan daar de Walcherse minder-validen met uitzondering van die van Vlissingen aan het werk zien en het valt niet te ontkennen, dat deze mensen, waarvan er velen nog nimmer hadden gewerkt, een dosis levensvreugde opdoen, welke niet in woorden is uit te drukken En 't zijn toch juist deze mensen, die door licha- melyke of geestelijke gebreken recht hebben op de hulp en de medewerking van hen, die van nature wel „normaal" begaafd zijn. Evenals vorig jaar werd ook dit jaar te Clinge een rundveedag ge houden. Was vorig jaar de belang stelling voor deze dag reeds groot, dit jaar was ze nog groter. In totaal waren 72 stuks vee aangevoerd. De uitslag van de keuring was als volgt: Dekstieren: la R. Bogaert, lb J. van Putte, 2. Gebrs. van Acker. Jonge stieren; 1. Jos. van Putte. Ie Kalfskoeien: 1. L. Verhelst, 2. J. de Beyn. 2e Kalfskoeien: la J. v. Putte, lb C. Smet, 2a C. Casteels, 2b E. Bonte. 3e Kalkskoeien: la J. van Putte, lb L. Lernout. Oudere koeien: la J. v. Putte, lb E. Bonte, lc H. van Boven, ld J. v. Putte, 2a J. Ferket, 2b Gebrs. van Acker, 2c C. van Houten. Vaarzen met 4 tanden: la J. van Putte, lb idem, 3. C. van Duyse. Vaarzen met 2 tanden: la C. Cas- teele, lb Jos. Seghers, lc J. Ferket, ld idem, 2a H. van Boven, 2b L. Ler nout, 2c J. Ferket, 2d R. Bogaert, 2e C. Smet, 2f E. Bonte, 3a R. Bogaert, 3b E. Bonte, 3c C, van Duyse, 3d R. Bogaert Vaarzen 1 1/2 jaar: la R. Bogaert, "ajonge vaarzen'0 ia c. Casteeie, lb Zaterdagmorgen zijn twee arbeiders, werkzaam op de rub- J. Seghers, lc E. Bonte, 2a L. Smet, berfabriek Indiana te Roosendaal, bij verkeersongevallen zo ern- Bonte, fbE6 BonteC L' Smet' 3a E' stiS gewond, dat zij kort na het ongeval in het ziekenhuis Charitas Jong vee tot i jaar: la J. van Put- te Roosendaal zijn overleden. De slachtoffers zijn de 38-jarige t6' 1 c V TeronB?gaan' 2Ta C. L. Maas uit Hoeven, gehuwd en vader van 3 kinderen, en de üos. i56rkci, zo l. Lasteeis, zc *j. i i -ï Seghers, 2d L. Smet, 2e J. Seghers, 3a 26-jarige C. Luykx Uit Wouw, ongehuwd. R. Bogaert, 3b J. van Putte, 3c L. Smet. De heer Maas was op weg naar Kalveren 06 maanden: la J. Se- j zijn werk per bromfiets en kwam za- ghers, lb idem, lc idem, ld J. van j terdagmorgen om ongeler kwart Putte, 2a idem, 2b C. Casteeie, 2c Th. over vijf te Bosschenhoofd uit de Verhelst, 2d Th. Peeters, 2e C. Smet, Pagnevaartdreef de Pastoor van Breu- gelstraat ingereden op het moment, dat ter plaatse een autobus van de heer A. M. uit St.-Willebrord nader de, waarin een aantal arbeiders wa- Die hulp krijgen de mensen nu van alle Walcherse gemeenten, die in 1954 gezamenlijk tot de oprichting van de stichting in Middelburg kwamen. Metterdaad worden zij terzijde ge staan door de heren F. Steutel. J. Buis en J. Geertse, resp. bedrijfslei der, administrateur en werkmeester, die alles in het werk stellen om de 75 mensen in 1954 waren het er nog maar vier aan het werk te houden. Juist het zoeken naar geschikt werk, zo vertelde ons de heer Steutel, is één van de grootste moeilijkheden waarvoor men zich gesteld ziet. Bo vendien mo-er getracht v;o"den zo veel mogelijk verscheidenheid in het werk te krijgen. Dit geeft de werk- leiding gelegenheid de bekwaamheid van de mensen te toetsen, terwijl passend werk op de minder volwaar- digen zelf een stimulerende invloed heeft. Want bij het testen van de mogelijkheden blijkt het vaak genoeg dat sommigen dermate goed werk leveren, dat zij een verantwoordelij- ker taak toebedeeld kunnen krijgen. Het voornaamste doel, dat wor^t nagestreefd, is vanzelfsprekend aller eerst terugplaatsing in het vrije be drijf. Daar staat tegenover, dat men voor diegenen, waarvoor dit niet mo gelijk is, bij de stichting verantwoord werk dient te vinden in beschut mi lieu. Ook voor deze mensen is het loonzakje natuurlijk een belangrijk ding, een zakje dat voor een deel door het rijk wordt gevuld en voor een ander deel door de gemeenten, die bij de stichting zijn aangesloten. Ver der wordt zoveel mogelijk gepoogd het vrije bedrijf te benaderen. Der halve zijn er vaste werktijden inge voerd en vallen de mensen ook onder de sociale voorzieningen en derge lijke. ,,Dit is belangrijk om het gevoel van onvolwaardigheid er uit te krij gen en.er uit te houden", zo ver zekerde de heer Steutel. De Stichting Werkplaatsen Walche ren kan zich er de laatste tijd over verheugen een vaste klantenkring te hebben, die steeds terug komt met werk, dat door de minder-volwaardi- gen kan worden gedaan. In het ge bouw aan de Wagenaarstraat liggen bijvoorbeeld enkele duizenden kilo wattuurmeters opgeslagen. Meters, die buiten gebruik zijn gesteld en die indien zij niet voor de sloop be stemd zijn worden opgeknapt voor de export! De werkplaats beschikt zelfs over een apparatuur voor me chanische en elektrische controle van deze meters, waarvoor bij de stich ting veel orders komen uit het Mid den-Oosten, met name uit Beiroet en Cairo. Ook België is een geregelde afnemer- Dat de Stichting Werkplaat sen Walcheren een uitstekend produkt aflevert, bleek toen de K.E.M.A. te Arnhem kilowattuurmeters testte van de stichting en van een hypermoder ne fabriek in West-Duitsland: de Duitse meters werden op sommige punten zelfs doo~ de Walcherse over troffen! In de Wagenaarstraat is verder de afdeling boekbinden ondergebracht met eveneens een behoorlijke klan tenkring, waaronder de Middelburgse bibliotheken en particulieren. In de Heerenstraat en in de Sint Jorisstraat de voormalige rijkswerkplaats voor vakontwikkeling zijn dépen- 3a C. Casteels. 3b C. Smet, 3c C Smet, 3d Th. Peeters, 3e Th. Ver helst. De Engelse voetbalploeg Bromley F.C., heeft zaterdagmiddag in gezel schap van het bestuur van de voet balvereniging Vlissingen, een bezoek gebracht aan Bergen op Zoom, daar toe uitgenodigd door de r.-k. sport vereniging M.O.C. in samenwerking met Vlissingen. Hen werd een waardige ontvangst bereid, in de Korenbeurs, waarna een rondrit werd gemaakt door west- Brabant. Terug in Bergen op Zoom werd een bezoek gebracht aan het Engelse kerkhof waar twee spelers van Bromley een krans legden bij 't monument. De voorzitters van Vlis singen en M.O.C., de heren Levering en Grosfeld, deden namens hun ver enigingen hetzelfde. Na de plechtig heid tekenden de Engelse en Vlis- singse gasten en het bestuur van M.O.C. het register van het kerkhof. Het Nederlandse Oorlogsgraven Co mité, werd vertegenwoordigd door mevrouw Juten van As. Vol lof waren de Engelse gasten voor de wijze waar op hun doden in Bergen op Zoom begraven lagen en voor de uitste kende verzorging van het kerkhof. In de Markiezenzaal van het stad huis werd het gezelschap door het gemeentebestuur ontvangen. Onder hen bevond zich, de burgemeester van Vlissingen, mr. dr. B. Kolff, Burge meester ir. A. L. Peters heette de gasten welkom en releveerde in het kort de betrekkingen van de stad Bergen op Zoom met Engeland. De burgemeester greep terug naar de oorlogstijd en herinnerde aan de ge vechten bij de Kreekrakdam, waarbij veel Canadezen en Engelse betrokken waren. Na het gebruiken van een frisse dronk bracht mrs. King na mens de Engelse gasten dank voor de ontvangst. Voor de vereniging M.O.C. had de heer King een apartje. Hij nodigde de vereniging uit een bezoek te bren gen aan Bromley. De heer Levering was de burgemeester eveneens erken telijk voor de ontvangst en bood hem namens Vlissingen een asbak met inscriptie aan. Tot slot bracht de heer Grosfeld. voorzitter van M.O.C., dank voor de aangename ontvangst. In het gemeenlijk sportpark Ro- zenoord bond M.O.C. de strijd aan met de Engelse voetballers. Vooraf werd in het paviljoen Rozenoord de ..tea" gebruikt. Na de wedstrijd werd de voorzitter van M.O.C. tot official erelid van Bromley F.C. benoemd, tevens tot lid van vereniging Vlis singen. M.O.C. had voor de gasten, de scheidsrechter en de grensrech ters een asbak als geschenk. Brom ley F.C. bood het clubspeldje van de vereniging aan Onder de gasten be vond zich ook de heer W. Broek mans, voorzitter van de raad van beheer van het gemeentelijk sport park Rozenoord. ren gezeten, die terugkeerden van hun werk te Rilland-Bath. De be stuurder van de autobus, J, R., zag de bromfietsberijder plotseling van rechts de rijweg opkomen en trachtte door remmen en het stuur naar links om te gooien een aanrijding te voor komen, doch dit lukte niet meer. De heer Maas werd door de autobus ge grepen en enkele meters meegesleurd. Na de eerste hulp door dokter van Son werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Roosendaal overge bracht. De heer Maas overleed in de loop van zaterdag aan de bekomen verwondingen. Het tweede ongeval met dodelijke afloop had plaats ongeveer vlak Dij de rubberfabriek. De heer Luykx had met zijn ploeg rond 6 uur de fabriek verlaten en wilde de rijksweg nabij de PNEM oversteken met zijn brom fiets. Hierbij moet hij een naderende personenauto te laat hebben bemerkt, zodat hij door deze auto op de auto weg gegrepen werd. Zwaar gewond werd het slachtoffer naar het zieken huis Charitas overgebracht. Hier over leed L. in de nacht van zaterdag op zondag. Op de Tol onder Retranchement, op het kruispunt van de Provinciale- weg Nieuwvliet-Sluis en de Sluiseweg- Braamdijk, kwamen zaterdag twee personenauto's met elkaar in bot sing. De ene wagen, afkomstig uit Marcinelle (Blgië), reed op de Pro vinciale weg in de richting van Pot jes. terwijl de ander wagen bestuurd door Z. R. uit Retranchement, zich naar de richting Zuidzande begaf. De rechter voorkant van de Belgische wagen raakte de achterkant v. d. Z.- se met het gevolg, dat beide auto's zwaar werden beschadigd. De 50- 'arige mevrouw M. D. uit Marcinelle werd vermoedelijk op slag gedood, terwijl de twee andere inzittenden van de Belgisch wagen licht werden gewond. Zij konden met een andere wagen naar België terugkeren. dances ingericht. In laatstgenoemde straat is de ophaaldienst voor oud papier ondergebracht en verder wor den hier archieven vernietigd. Hier treft men ook de afdeling klein-me- taal voor een Middelburgs bedrijf, waar lasbrillen en hoofdbanden voor laskappen worden vervaardigd, be nevens souvenirs. Vorig jaar is hier ook een partij bietennetten gemaakt. In de Heerenstraat is de metaalafde ling ondergebracht, waar o.m. stalen meubels worden vervaardigd. Niets dan lof heeft men bij c' stichting voor de medewerken 1 i de Middelburgse bevolking a?n een nieuw object: het re.ngen van fietssleuven. Ongeveer zestig pro cent van de „bewerkte" adressen stemde er in toe. dat eens per maand de fietssleuven worden schoongemaakt. Volgens het tarief wordt er 15 cent per sleuf betaald, een kwartje voor twee, 55 cent voor vijf sleuven en bij meerdere een dubbeltje per stuk. Bovendien zal Met een inleiding over de betekenis van de Kajottersbeweging in deze mo derne tijd. door de kringleider der KAJ uit de kanaalzone, P. Vaal en een uiteenzetting over het ontstaan der KAJ en de groei in Nederland door de nationale voorzitter, Huub Laros, waarin met grote nadruk werd gewezen op de apostolaatstaak. die iedere KAJ-er te vervullen heeft, zang, muziek en voordracht door K- jotters uit Axel. werd de thuiskomst van Jo Maas uit Afrika gevierd. De belangstelling der Kajotters uit Terneuzen, Sluiskil, Sas van Gent en Axel was zeer groot en zij luisterden met grote aandacht naar hetgeen de kringaalmoezenier, kapelaan Matthijs- sen uit Terneuzen, te zeggen had over de onvervangbare waarde van de per soon en de diocesane, actie, die nu voor India wordt gehouden. Jo Maas werd een enveloppe met een geldsbedrag aangeboden. In zijn dankwoord zei Jo: ..Ik heb nog niet gekeken wat er in zit. maar de helft is voor deze „contractenactie". Axel weerde zich geducht op het toneel. Verschillende aardige sketches werden opgevoerd en het orkest was het beluisteren meer dan waard. Tenslotte vertelde Jo Maas uitvoe rig over zijn belevenissen in Afrika. het contact, dat op deze wijze met de hoofdstedelijke bevolking wordt gekregen, ongetwijfeld tot nog meer „objecten" leiden. Een telefoontje naar nummer 3770 in Middelburg is voldoende: Eén van de grootste wensen, die men nog bij de stichting koestert is uiteraard een nieuwe werkplaats. Op het ogenblik is het bedrijf versnip perd, iets wat voor een goede gang van zaken nu eenmaal nooit bevor derlijk is. Men heeft reeds pogingen in het werk gesteld een nieuwe werk plaats gevestigd te krijgen op het klein industrieterrein en de gemeen te Middelburg had reeds haar mede werking toegezegd Maar ook hier stak de bestedingsbeperking een spaak in het wiel. zodat de plannen voorlopig van de baan zijn- En dat, terwijl men zou kunnen zeggen, dat het gebouw in de Wagenaarstraat „onverklaarbaar bewoond" is.... (Advertentie) 01 angst bij voorbaat bij iedere hap eten? Rennies nemen - en.... altijd zorgen dat ge ze bij de hand hebt. Een of twee Rennies - gewoon laten smelten op de tong - neutraliseren al het overtollig maagzuur dat Uw pijnen veroorzaakt. En zo wordt Uw zuur- brand geblust in een paar tellen. Heerlijk middel die Rennies - en ze smaken nog lekker ook. Evenals vorig jaar organiseert de VC Vlissingen tydens de pinkster vakantie een massaal pupillentoer- nooi, voor jeugdie voetballers dus van 10 en 11 jaar. Er zyn 24 deelnemende elftallen. Voor de eerste ronde treden deze vandaag (dinsdag) aan op de beide velden aan de Keersluis. Het zijn Mid delburg njet vier elftallen. Zeeland Sport met drie elftallen, Wacheren met drie elftallen, RCS met twee elf tallen. Oostburg, VCK, Breskens en Vlissingen met negen elftalen. In totaal moeten 66 wedstrijden worden gespeeld, vlk van 2 x 12,5 mi nuut. De organisatie is slechts mo gelijk, dank zij de medewerking van een aantal politiemannen, die als scheidsrechter fungeren en van een groep functionarissen van de VC Vlis singen. die er een snipperdag voor over hebben. De vier finalisten ont vangen een prijs. Voor het kampioenschap van de 2de klasse B speelden Kapelle en Yer seke 3 te Wemeldinge een beslissings wedstrijd. De oestermensen wonnen met 31 en werden dus kampioen. Zij moeten nu met Serooskerke, Hoek en 's Heer Hendrikskinderen promo tiewedstrijden spelen voor een plaats je in de eerste klasse. De 32-jarige magazijnbediende uit Krommenie. Piet Bleeker van Lycur- gus, heeft op tweede pinksterdag te Bergen op Zoom een 35-km loop ge wonnen in 1 uur 55 min 25 sec. In deze wedstrijd kreeg Bleeker de mees te tegenstand van Wil Maaskant (DOS R'dam) die op de tweede plaats ein digde. De uitslagen luiden: 1 Bleeker, 35 km in 1.55.25. 2 Maaskant 2.04.08. 7 van der Sand" 'Gen Michaelis, Best.) 05.35. 4 Frederiks 'Daventria. De- enter) 2.05.36. 5 van Hoorn (Frederik v. Schaersberg, Schaersberg) 2.05.56. Voor de Zeeuwse korfbalcompetitie werden slechts enkele wedstrijden gespeeld. In de 1ste klasse kwamen alleen Tjoba en Volharding tegen el kaar uit. Tjoba won met 73 en ver overde daardoor de tweede plaats. In de 2de klasse A werd niet ge speeld, maar in de 2de klasse B be haalde Olympia een even verrassende als grote 11-1 overwinning op Togo 2 en kwam daardoor op de tweede plaats. Volharding 2 bleef met 63 baas over het bezoekende Vios 2. In 3A was Swift6 niet opgewassen tegen KVL. De Middelburgers zagen zich op eigen veld met 28 geklopt door KVL en kwamen dus weer wat steviger op de onderste plaats. In 3B had Zeelandia 2 geen moeite met Voto en kwam door een 110 zege op de tweede plaats. In 3c behield SSS ongeslagen de leiding. Ditmaal moest Kats met een 64 nederlaag naar huis. Vopo 2 bleef goed volgen, dank zij een magere 32 overwin ning op Olympia 2. Voor de tweede maal heeft de he- renploeg van DES uit. Eindhoven het door Tonido te Goes georganiseerde internationale handbaltoernooi ge wonnen. De Eindhovenaren bleven in hun poule ongeslagen, waarna zij de beslissende strijd moesten aanbinden met Hellas uit Den Haag, dat in zijn poule eveneens ongeslagen bleef. Deze finale had een bijzonder span nend verloop en bracht nog geen de cisie, zodat strafworpen de beslissing moesten brengen. Hierin bleken de Eindhovenaren aanzienlijk beter, want zij wonnen dit duel met 31 en legden daarmede voor de tweede ach tereenvolgende maal beslag op de wisselbeker. Het toernooi had een bijzonder vlot verloop en kon dan ook precies op tijd worden afgewerkt. De uitslagen waren als volgt: Heren: Poule A: Tonido - Bad Soden 83; Tonido - Welta 55; Bad Soden- DES 3—6; Welta - Bad Soden 7—1; DES - Tonido 9—6; Welta - DES 4— 13. Eindstand: 1 DES 6 punten; 2 Tonido 3; 3 Welta 3; 4 Bad Soden 0. Poule B: EMM - Marathon 31; Duisburg - EMM 43; Marathon- Hellas (Den Haag) 2—8; Duisburg- Hellas 45; Marathon - Duisburg 6—5: EMM - Hellas 2—7. Eindstand: 1 Hellas (Den Haag) 6; 2 Duisburg 2; 3 EMM 2; 4 Marathon 2. Poule C: Olympus - Fortuna 4k4; Fortuna - Dendermonde 22^Olym pus - DES 2 14; DES 2 - Dender monde 71; Fortuna - DES 2 14; Olympus - Dendermonde 26. Eind stand: 1 DES 2, 2 Dendermonde; 8 Fortuna; 4 Olympus. Poule D: Hellas - Tonido 2 40; Tonido 2 - Volharding 33; Volhar ding - Welta 2 81; Hellas - Vol harding 76; Tonido 2 - Welta 2 60. Eindstand: 1 Hellas 6; 2 Volhar ding 3; 3 Tonido 2 3; 4 Welta 2 0. Dames: Poula A: Zeeland Sport - Marathon 01; Bad Soden - Hellas (Den Haag) 25; Marathon - DES 31; DES- Zeeland Sport 10; Hellas - Mara thon 36; Bad Soden - DES 33; Hellas - Zeeland Sport 81; Bad Soden - Marathon 41; DES - Hellas 2—4: Zeeland Sport - Bad Soden 24; Eindstand: 1 Hellas 6; 2 Marathon 6; 3 Bad Soden 5; 4 DES 3; 5 Zeeland Sport 0. Poule B: Tonido - Hellas (Goes) 3_1; Walcheren - Olympus 42; EMM - Tonido 0—8; Hellas - Olym pus 11; Walcheren - EMM 40; To nido - Walcheren 2—4: Olympus - E MM 20; Hellas - Walcheren 33. Eindstand: 1 Walcheren 7: 2 Tonido 6; 3 Hellas 4: 4 Olympus 3; 5 EMM 0. Ook dit jaar werd een beker uit gereikt aan de sportiefste club. Deze ging ditmaal naar Walcheren, Vlis singen. MIDDELBURG Electro: Zoek het maar uit. al. Schouwburg: Duel om de Apachenbron, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Mijn man is een moordenaar, 18 j. AXEL Het Centrum 8 uur: Die Früh- reifen. E. TIelemans 4 uur: Schieting. 2.30 uur: Wielerkoers. TFRNEUZEN Luxor 8 uur: Afscheid van de wapenen. 18 j. met voorbeh. Concertgebouw 8 uur: De terugkeer van het monster, 14 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Met zacht heid en geweld, a.l MIDDELBURG Electro: Zoek het maar uit, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Musik im Blut. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Afscheid van de wapenen. 18 j. m. voorbeh. OOSTBURG Ledel 8 uur: Met zacht heid en geweld, a.l.

de Stem | 1958 | | pagina 2