STEM-FEUILLETON Zwart o AMSTLEVEN levensverzekering TV-RADIO-TV-RADIO-TV- K. soli. soli. o. C.B.B.B. iagHail §le üïeui PARADOXALE TOESTAND IN FRANKRIJK Regering wedijvert met De Gaulle r Nieuwe kracht voor iedereen! ane DERDE BLAD ZATERDAG 24 MEI 1958 Deze week in het buitenland DE, Franse crisis vertoont schijn baar een paradoxaal verloop. De nieuwe verklaring van generaal de Gaulle, waarin hij de handhaving van de vierde republiek buiten dis cussie stelde en bij een eventuele „machtsovername" alleen een bij zondere investituur bedong, heeft feitelijk een staatsgreep van zijn kant uitgesloten en de regering- Pflimlin versterkt of deze althans tijd gelaten om zich te versterken. Szekely Lulofs overleden Geen best afscheid Europeanen wachten in China op ver trekmogelij kheid Explosie en brand te Twello Terreur in Transvaal „Communistische'* panda mag Y.S. niet binnen Lijdt niet langer Liturgische kalender Poolse onderwijzeres spioneerde ^J^olzter door Adeline Mc Elfresh (Advertentie) Opgelucht, omdat de directe drei ging van een dictatuur of van bur geroorlog overdreef, en tegelijk nog onder de indruk van die dreiging, heeft de Franse Assemblee Pflimlin die reeds aan vroegere regeringen gegeven volmachten met betrek king tot Algerië verlengd. Het pa radoxale is nu, dat Pflimlin deze volmachten niet zelf uitoefent en ook niet in handen legt van de nieuwe minister-resident voor Al gerië. Mutter, zoals zij vroeger aan diens voorganger Lacoste waren gedelegeerd, maar ze aan de Franse opperbevelhebber in Algerië, Sa- lan, heeft overgedragen. Zulks n.b. terwijl generaal Salan met de para chutisten-generaal Massu en de naar Algerië gevluchte politicus Soustelle voor het forum van de Algerijnse „comités voor openbaar welzijn" met de roep om de Gaulle bleef instemmen. In Frankrijk is de toestand daar om aldus getypeerd, dat het parle ment vertrouwen heeft in Pflimlin, die vertrouwen stelt in Salan, wel ke op zijn beurt vertrouwt op de Gaulle, die zelf geen enkel vertrou wen heeft in het parlement. TJIT deze zonderlinge verhoudin gen kan van alles voortkomen en het lijkt dan ook wel, dat Pflim lin met zijn overdracht van vol machten aan Salan een ernstig ri sico op zich heeft genomen, veron dersteld, dat in Algerië de eis van een machtsoverdracht aan de Gaulle niet luwt. Pflimlin en de Gaulle beiden heb ben de miltairen in Algiers als om strijd geprezen, wat mogelijk was bij een wederzijdse speculatie op de onduidelijke figuur van Salan, die in Parijs voor regeringsgetrouw geldt en In Algerië als Gaullist wordt aangezien. Het zal nu moe ten blijken, of de houding van Pflimlin zwak of handig is. Hij re kent er blijkbaar op de militairen in Algiers, door ze te ontzien in plaats van hen te diskwalificeren, wat met het oog op de Algerijnse verhoudingen ook hoogst gevaarlijk zou zijn, op zijn hand en in het oude gareel te krijgen. Er is tussen de Gaulle en Pflimlin als het ware een wedijver gaande om de gunst der militairen en kolonisten in Al gerië, lieden die men overigens in geen enkel opzicht liefde voor het Franse vaderland kan ontzeggen. Merkwaardig symptoom hiervan is de stap van de conservatieve oud premier Pinay bij de Gaulle om de ze te bewegen zijn invloed aan te wenden om olie op de Algerijnse golven te gieten. Dit geschiedde buiten verantwoordelijkheid van de regering, die Pinay slechts liet be gaan; als de Gaulle werkelijk een geste deed om de stormen in Al gerië te doen bedaren, kon zij er dan toch profijt van trekken! Intussen werden de verbindingen tussen Algerië en de Franse rege ring weer intensiever en nam Pflim lin maatregelen om de militaire macht van Salan te versterken. Ogenschijnlijk een risico te meer, maar ook een middel om de klacht van de militairen te ontzenuwen, dat hun voortdurend voldoende steun uit het moederland onthouden werd. Tegelijk krijgt Pflimlin de kans zijn regering meer stabiliteit te ver lenen. Oud-premier Keynaud heeft het voorstel gedaan voortaan het parlement te ontbinden, wanneer dit parlement een regering reeds (Advertentie) binnen twee jaar na haar eerste optreden ten val zou brengen. De regering is thans ook met eigen voorstellen gekomen. Over een grondwetsherziening ter versterking van de uitvoerende macht is in Frankrijk al jaren lang gepraat, zonder dat het er ooit van kwam. Om die reden verliet de Gaulle jaren geleden het politiek toneel. Thans schijnt het onder de schaduw van de oud en bijna blind gewor den de Gaulle ernst te worden. Pflimlin zou dan de eerste vrucht van deze" klimaatverandering kun nen plukken. CR valt evenwel nog niet te zien, hoe Frankrijk het tenslotte met het Algerijnse vraagstuk gaat kla ren, of nu Pflimlin dan wel tenslotte toch nog de Gaulle het bewind voert. Er 'is nu sprake van een ver broedering tussen Algerijnse moham medanen en de Franse kolonisten. Dit kan worden toegeschreven aan een verhoogd gevoel van veiligheid en zekerheid door het optreden der militairen en der „comités van open baar welzijn" in tegenstelling met de besluiteloosheid en wisselvallig heid der Franse regeringspolitiek. Maar het schijnt tevens het gevolg van beloften, die zijn gedaan aan de Algerijnse mohammedanen om de zen geheel op gelijke voet te stel len met de Franse kolonisten, door ernst te maken met de leuze van een in Frankrijk geïntegreerd Al gerië. Dit wil enerzijds zeggen, dat men breken wil met iedere schijn van het loslaten van Algerië door te zoeken naar de „Algerijnse per soonlijkheid", waarmee men dan zou gaan onderhandelen met alle kans, dat dit tenslotte op het ont staan van een onafhankelijk Algerië zou uitlopen. Anderzijds betekent het, dat alle Algerijnen als vol waardige Fransen met gelijke rech ten zouden worden beschouwd en als zodanig ook vertegenwoordigd zouden moeten zijn in de Franse Asemblee, waardoor dan zeker een honderdtal Algerijnen daarin hun intrede zouden doen. Deze conse quenties schijnt men nu wel te wil len aanvaarden, maar het i s de vraag, of dit straks niet bij beloften zal blijven. Het is ook niet zo gesteld, dat de strijd in Algerië met de opstam dige nationalisten nu opeens geheel van de baan is. Men zal de orde moeten blijven handhaven ten kos te van grote militaire inspanningen en civiele offers, terwijl de finan ciële en economische toestand van het moederland zulks feitelijk niet toelaat. Men moet daarom wel constate ren, dat vooralsnog èn de Algerijnse „révolte" tegen het moederland èn het voor Frankrijk daarvan ver hoopte „réveil" grotendeels in de lucht blijven hangen. De eerste lijkt in een operette te kunnen ver keren en de laatste zou tegen een harde werkelijkheid wel eens niet bestand kunnen blijken. Maar, hoe de vertoning ook moge eindigen, als drama óf blijspel, de kosten van het schouwtoneel zullen zeker ter betaling mede worden gepresen teerd aan Amerika, aan de West- duitse republiek en aan... onze klei ne, brave, niet zo hoog van de to ren blazende Benelux-landen. Dergelijk klaplopen is kennelijk niet in strjjd met het Franse prestige van onze generatie. Te Amsterdam is op bijna 59-jarige leeftijd plotseling overleden de schijf ster mevr. H. Szekely-Lulofs. Mevr. Szekely-Lulofs werd 24 juni 1899 te Soerabaja geboren en is gro tendeels in het toenmalige Neder- lands-Indië opgevoed. In 1930 repa trieerde zij met haar echtgenoot, de planter en schrijver Laszlo Szekely naar Europa en woonde tot 1938 in Boedapest. Daarna kwam zij naar Ne derland. Van haar hand verschenen vele wer ken over het leven in de tropen en in Hongarije, o.a. „Rubber" (dat ook voor toneel en film is bewerkt), „Koelie" „Emigranten", „De hon gertocht'1, „Het laatste bedrijf", en „De kleine strijd". Een Italiaanse verslaggever en een Italiaanse student, die per trein uit Amsterdam zijn vertrokken, zullen, eenmaal terug in Italië, vermoedelijk weinig propaganda voor ons land ma ken. Zij lieten in de hal van het Cen traal Station heel even hun twee kof fers onbeheerd achter. Toen ze terug kwamen bleken de koffers spoorloos. De ene bevatte twee fototoestellen en kledingstukken, de andere levensmid delen en 25.000 Franse francs. Duizend Europese Christenen wach ten in Hongkong op gelegenheid tot emigratie. Ruim 11.000 Europeanen, onder wie vele Russen en eveneens Christenen, verblijven nog in com munistisch China, waar zij wachten op een inreisvergunning voor Hong kong. De uitreisvergunning is aan 5000 van hen door de Chinese rege ring toegezegd. Deze zal hun worden verleend, wanneer Hongkong hen op neemt voor emigratie naar andere landen. Tot dusver hebben 10.000 vluchte lingen van Europese oorsprong via de vluchtelingen-organisaties der Ver, Naties of particuliere organisaties 'n nieuw vaderland gevonden. Hun migratie dreigt thans vast te geraken wegens gebrek aan fondsen. Dr. A. Lindt, Hoge Commissaris der V.N.^ voor de Vluchtelingen, heeft te Genève verklaard, dat tengevolge van het geldgebrek dit jaar geen 3850 vluchtelingen Hongkong kunnen verla ten, doch maximaal 2500. Het hoofd bureau in Europa van de Amerikaan se bisschoppelijke Caritasorganisatie, welke met de vluchtelingenorganisa tie der V.N. en de Internationale Ka tholieke Migratie Commissie samen werkt, heeft thans een dringend be roep gedaan op de regeringen en de particuliere instellingen om de nodige financiële steun aan de repatriëring der Europese vluchtelingen uit China te verlenen. Het dorp Twello werd in de nacht van donderdag op vrijdag opgeschrikt door een hevige explosie. Algemeen dacht men dat een of meer straal jagers waren neergestort. Het bleek echter een explosie te zijn in de aan de Rijksstraatweg staande villa ,,De Kolkhof", die meteen in laaiende vlammen stond. De villa brandde zo wel van binnen als van buiten als een fakkel. De ontploffing schijnt ontstaan te zijn in een van de achtervertrekken op de eerste etage. Een groot gedeel te van de zijmuur werd weggeslagen. Deuren van de villa werden over 'n afstand van honderd meter terugge vonden. De villa was enige maanden terug volgens verklaring van de eige naar, de heer E.L. te Breukelen, voor 27.000 gulden gekocht en, samen met de inventaris, verzekerd voor 120.000 gulden. De villa was inmiddels op nieuw aangeboden. In de villa had donderdag nog een schilder werk zaamheden verricht. Hij is terstond van bed gelicht en gehoord. Ook de eigenaar is door de politie gehoord. Het staat nog niet vast of de brand een gevolg is van de ontploffing of andersom. Sedert twee weken tracht de 20.000 leden tellende stam der Sapedi in het noordoost-Transvaalse reservaat Se- koek Unieland door intimidatie en terreur de macht te krijgen over de overige 300.000 bewoners van dit ge bied. Twaalf personen werden ver moord. Ondanks het verrichten van een 150-tal arrestaties heeft de Zuid- afrikaanse politie de orde nog niet kunnen herstellen. De „Como Park" dierentuin van St. Paul in Minnesota in de V.S. heeft aan het ministerie van Buitenlandse Zaken gevraagd, iets minder streng te zijn en een panda door het bam boe-gordijn te laten slippen. De dierentuin is, naar gemeld wordt hoogste bieder voor een reuzen-panda die van communistisch China naar West-Duitsland wordt verscheept. Tot dusver heeft het ministerie geen gehoor gegeven aan het verzoek en de dierentuin schijnt dan ook van plan te zijn uit te kijken naar een „niet-communistische" panda. (Advertentie). door reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt Togal, dat verdijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert de nier is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2,40 en f 8.88. N.B. Dagelijks Sequentia, Credo, Prefentie, Communicantes en Hanc Igitur van Pinksteren. ZONDAG 25. Rood. Hoogfeest van Pinksteren. Mis Spiritus. 2e Vespers van Pinksteren. MAANDAG 26. Rood. 2e pinksterdag. Mis Cibavit. Vespers van 2e pink sterdag. DINSDAG 27. Rood. 3e pinksterdag. Mis Accipite. WOENSDAG 28. Rood. Quatertem perwoensdag in de pinksterweek. Mis Deus dum. DONDERDAG 29. Rood. Donderdag in de pinksterweek. Mis Spiritus. VRIJDAG 30. Rood. Quatertemper- vrijdag in de pinksterweek. Mis Repleatur. ZATERDAG 31. Rood. Quatertemper zaterdag in de pinksterweek. Mis Caritas. (Advertentie) BESLUIT De heer Rents uit Washing ton heeft na rijp beraad be sloten om het roken er aan te geven. Hij is bang. dat het op de duur zijn gezondheid zal schaden. Rents is 107 jaar. Boete In San Francisco werd een meneer veroordeeld tot 13 dollar boete we gens een verkeersovertreding. Hij heeft een royaal deel van de zitting besteed om van de rechter gedaan te krijgen, dat hij 14 dollar mocht betalen. Het getal dertien stond hem niet aan. „Als ik dat ongeluksgetal aan boete betaal, sta ik hier over morgen weer", aldus de man. Vriendelijk In een groot hotel te New York stapte een heer binnen, die regel recht naar de kamer van een loge rende diamanthandelaar stapte en daar voor een waarde van ongeveer 60.000 gulden aan juwelen meenam. Er was 'n dienster op de kamer. Ze liet de man ongemoeid zijn gang gaan. „omdat hij zo vriendelijk was en er zo deftig uitzag", zoals ze la ter onthutst tegenover de politie verklaarde. Service In Amerika trachten verschillen de aannemers hun huizen aan de man te brengen donr het verlenen van exclusieve service. Zo biedt een bouwer uit New Jersey aan iedere koper van een huis van 60.090 gul den een auto voor niets aan. Als de huizen komen in de prijsklasse van 100.000 legt hij er gratis een zwem bad bij aan. Gewichtig Een Amerikaans toneelschrijver heeft onlangs in een vertrouwelijke bui verklaard, hoe hij een zeer ge wichtige persoonlijkheid werd in het society-leven van New York. „Wat de mensen ook aan verhalen vertel den en wat voor meningen ze ook ten beste gaven", aldus de meneer, „steeds zei ik: „Tja, zo kan het gaan in het leven", iedereen zag me voor een filosoof aan". Initialen Een blikseminslag deed een grote eik in Kentucky doormid den splijten. De betrokken auto riteiten hebben daarom besloten de boom te roof en. Mactr alvorens daartoe over te gaan willen zij iedereen in de gelegenheid stellen de initialen uit de bast te snijden, Ziezo! Als je maar eens flink met die men wellicht in een romanti- h!i sohe bui in de eik heeft gesneden. Pietje praat, dan haalt hij geen katte- kwaad meer uit! A.*. -. L. Inspecteur: W. G. NOORDHUIZEN Noordsingel 112— BERGEN OP ZOOM TELEFOON 01640 5873 'tv - r - tmmm m mma*. m. Algemene en zelcer nerveuze ver moeidheid, lusteloosheid en gemis aan eetlust zijn meestal te wijten aan verarming van de orde bloed cellen in het bloed. Zorg voor nieuw bloed1 en herwin aan Jcracht door het volgen van de ijzer kuur. W-aoaeer U zich Kasteloos voelt, dan is beft do hoogste tijd. bij elke maal tijd medicinaal ijzer in te nemen, zoals de Pinkpillen dit bevatten. Ze zijn zo opbeurend, dat 4 weken vol staan om van 500 000 tot 700.000 rode bloedlichaampjes per mm3 bloed te herwinnen. Het aldus weer gezond geworden bloed kan wederom al het nuttige halen uift de versterkende bestanddelen van het voedsel en uit de levenskrachtige zuurstof der lucht; en wel in die mate, dat de vitaliteit van a'lle cellen van het organisme wordt hersteld. Van de eerste week af krijigt men weer eet lust De spieren worden van dag tot dag sterker. Verzwakte mannen of mannen met bloedarmoede worden weer sterk en dynamisch. PinfopiWen bij apothekers en drogis ten, Bespaar 1,35 door aankoop van de grote doos voor een volledige kuur. ZONDAG 25 MEI HILVERSUM I 402 m NCRV: 8,00 Nws. en weerber. 8,15 Gewijde muz. 8,30 Morgenwijding 9,15 Orgelconc. KRO: 9,30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Plechtige Hoogmis 11,30 Kamerork. 11,50 Pianorecital 12,20 Apologie 12,40 Amus. muz. 12,55 Zonne wijzer 13,00 Nws. en kath. nws. 13,10 De Wadders, hoorsp. m. muz. 13,30 Lichte muz. 13,45 Boekbespr. 14,00 Gram. 14,40 Brabants halfuur 15,10 Strijkork. en solist 16,30 Vespers. IX OR: 1700 Jeugddienst 18,00 Het is een oud hotel, musical 18,35 Discussie 18,45 Rep. NCRV: 19,00 Het Evangelie op de zendingsvelden, kjankb. KRO: 1945 Nws, 20,00 Europa Christiana 20.45 Gram. 20,55 Cabaret 21,20 U bent toch ook van de partij?, caus. 21,30 En de muren vielen om, hoorsp. 22,30 Gram. 22,35 Uit het Boek der Boeken 22,45 Gr. 23.00 Nws. 23,15-24,00 Brabants ork. en solist. HILVERSUM II 298 m IKOR: 7.00 Pinksterappèl, VARA: 8.00 Nws. 8,18 Weer of geen weer 9.45 Geestelijk leven. caus. VPRO: 10,00 V. d. jeugd. KOR: 10,30 Her- (Advertentie) vormde kerkdienst 11,30 Vragenbeantw. AVRO: 12,00 Carillonspel 12,10 Mariniers kapel (in de pauze: Sportspiegel) 13,00 Nws. en SOS-ber. 13,07 De toestand in de wereld, caus. 13,17 Meded. of gram. 13,20 Even bijdraaien 14,00 Boekbespr. 14,20 Pianorecital 15,00 Caus. over West- Afrika 15,15 Radio Filharm. ork., groot koor en soliste 15,55 Dansmuz. 16,30 Sport- revue. VPRO: 17,00 Gesprekken, met luis teraars 17,15 Boekbespr. VARA: 17,30 V. d. jeugd 17,50 Nws. en sportuitsl. 18,05 Zigeuner cfrk. 18,35 Cabaret 19,05 Rep. 19,25 Lichte muz. AVRO: 20,00 Nws. 20,05 Amus. muz. en voordr 20,50 De Ehgel- steeg, hoorsp. 21.35 Cabaret 22,15 Act. 22,30 Gram. 23,00 Nws. 23,15-24,00 Met de Franse slag. BRUSSEL 324 m 11.45 Gram. 12,15 Amus ork. 12,30 Weerber. 12,34 Amus. ork. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14,00 Aida, opera (le en 2e acte) 16,00 Gram. 17,00 Sportuitsl. en nws. 17,15 Gram. 18,00 Pianorecital 18,30 Godsd. halfuur 19,00 Nws. 19 30 Wereldtentoonstelling 20,00 Veni Creator 20,40 Groot symf. ork. en soliste 22,00 Nws. 22,15 Gram. 23,00 Nws. 23,05-24,00 Dansmuz. (Kale schuur schremtwl cm Cela-Bevat BuitenbijtsJ 37) tuigd". Bij ingeving vroeg Jane: „Kan ik u misschien met wat geld helpen? Ik wil niet onbescheiden zijn, maar als u hier moet blij ven „Oh, zou u dat willen? Ik bedoel ze bloosde, ik heb nog maar 'n paar dollar en wat kleingeld. Mijn toelage Jane ledigde haar beurs op tafel; „Natuurlijk, Jane. Ik zal 't de oude dokter zeggen". „Oh, sorry, Bill. Ik had er niet meer aan gedacht". Hij werd niet kwaad, zoals Lance in zulke gevallen. Hij zei kalm: „Oma's gebraden kip zal een andere keer even lekker smaken. Kan ik nog iets anders voor je doen?" De bedaarde rust van zijn stem het was bijna veertig dollar, waar het duidelijk verlangen in „Maar dat is alles wat u hebt!" doorklonk haar tot steun te zijn, vul- protesteerde Joeys moeder, de Jane met een nieuw vertrouwen, „Dat hindert niet. Ik heb kamers iets waar ze hard behoefte aan had. hier in de stad. En morgenochtend Ze was bang, ze had nog nooit eer- kan ik naar de bank gaan". te kijken. „Ik heb altijd wel gewe- Maar nee, daar kon ze niet nodig ten dat veel van de moeilijkheden zijn; niet nu Dr. Warren er bij was, tussen jullie daaruit voortvloeiden, en nog wel een half dozijn andere Het spijt me, Jane, meer dan ik doktoren. Ze haastte zich de trap af zeggen kan". om open te doen. ..Mij ook, dokter Mac. Ik wou dat „Hallo, liefste. Oom Mac zei dat ik Lance mijn gezichtspunt had kun- je er was", nen laten zien". „Lance. kom er in". „Er is dus nog niets veranderd. Hij lachte een beetje plagend. „Je Jane? Is het dat wat je me wou lijkt helemaal niet blij me te zien", komen vertellen?" „Dat is niet helemaal waar; ik wou Ze knikte. je juist wel even spreken". De dokter stond op en liep om het der een polio-geval gehad en er was zo weinig van bekend „Ja", fluis terde ze. „Ja Bill. Bid voor Joey, Bill. Bid voor mij. We zullen het allebei zo nodig hebben". Ze hing op voordat hij verder iets nen in haar ogen begonnen over te vloeien. Ze kwamen tegen het vallen van de avond bij het City-ziekenhuis in Central City aan. Jane voelde zich opgelucht toen haar patiëntje was geïnstalleerd en in handen was van verpleegsters en doktoren die met de gevreesde ziekte beter bekend waren dan zij. Het werd mevrouw Ward toe gestaan bij haar zoontje te blijven; zeker, dat was in orde. Bij zo'n jong kind werd daar zelfs prijs op ge steld. De vrouw sloeg een paar dankbare spraak' 'en zou zoals gewoonlijk nog ogen op naar dokter Warren, Jane's wel wat zijn blijven hangen. bureau heen. „Ik wens je het aller beste in je verdere leven, Jane. Loui se en ik allebei. Maar dat weet je wel". Hij stak zijn hand uit toen ze opstond. ..Misschien geloof je me niet, maar ik zou er dit alles voor over hebben" het gebaar dat hij met z'n vrije hand maakte, omvat- Toen ze buiten kwam besloot Ja- te het Randall herstellingsoord, zijn ne naar het Randall herstellingsoord flinke banksaldo, alles „als ik in te gaan. Het was niet ver; dan kon Ed Johnsons schoenen stond. Hij is ze daar een cheque verzilveren en een gelukkig mens. En een goed mens, hoefde ze niet te wachten tot de bank Jane. Het is heerlijk voor je bij hem de volgende dag openging. Mogelijk te zijn". kon ze dokter Mac ook even spre- Ze zei er neits over dat ze ken. Hij zou nu wel klaar zijn met niet „bij" de oude dokter zou zijn. het avondspreekuur „Alleen op af- Dat ze een plekje ging uitzoeken Jane zag zijn gezicht betrekken terwijl ze zich omdraaide om voor hem uit de trap weer op te gaan. Lance had geen tijd verloren laten gaan om naar haar toe te komen. Hij moest nog altijd zeker van zich zelf zijn. Toen ze de kamer inkwa men wees ze hem een stoel en ging zelf op een veilige afstand zitten. Met een geamuseerd lachje accepteerde Lance de aangewezen stoel. „Prachtig, kind. Het spel kan be ginnen. Trek het gordijn maar op". „Ik wou je mijn excuses maken, Lance Haastig veerde hij uit z'n stoel om hoog. „Jane, lieveling „Toe Lance, ga weer zitten", zei ze afwerend. Het spijt me dat ik je ervan be schuldigd heb die namen uit mijn agenda te hebben overgeschreven, 't Spijt me ook dat ik er jou voor heb aangezien, die leugenachtige oude man te hebben gevonden Lance was weer gaan zitten. „Zou je niet bij het begin willen beginnen, Jane". ..Ik weet het begin niet. En ik kan ze had er nog geen flauw idee van het vertrouwen niet beschamen van chef in de tijd toen ze daar assistent was geweest. ,,U weet niet half wat 't voor me betekent. Ik ben zo bang geweest dat ik niet bij hem zou mogen blijven Ze werd bij het Randall Herstel lingsoord met open armen ontvan gen. Zuster Emily Evans stiet een verheugd gilletje uit toen ze haar de bekende rose met grijze wachtkamer door zag komen, en dokter Mac waar dat haar nodig zou hebben. Ze nam afscheid van hem, maak te nog een praatje met zuster Evans en met zuster Martin, de andere achtverpleegster, en nam toen een Z1J*} iemand die me het weinige dat ik weet verteld heeft. Als advocaat moet je dat kunnen begrijpen". ,Oh, dat zal Lola wel geweest tenenik°hmoikt b?j"hTm fi»* W" sn*el de hall inlopen en nam Maar natuurlijk, mevrouw Ward", zei dokter Warren met die wonder lijk geruststellende glimlach van hem. Ook Jane glimlachte. „Gaat u even mee een kop koffie drinken, me vrouw Ward, nu dokter Warren bij haar beide handen in de zijne; har telijk zei hij dat ze veel te lang was weggebleven. „Veel te lang. Maar kom mee" hij drong haar in de richting van zijn kamer ..je moet me van al les vertellen. Uit Lance kan ik niets „Nee, dat zal wel niet. Lance is 't helemaal niet eens met me' taxi naar haar kamers. Terwijl ze de ramen opendeed om die bedompte lucht te verdrijven die altijd in lang gesloten kamers hangt, liep ze te overdenken dat ze maat regelen moest gaan nemen om deze etage over te doen. Het waren drie ruime kamers, maar ze hield veel meer van haar grote hoekkamer bij de Batesen waar ze zich al die tijd echt thuis had gevoeld Eensklaps voelde ze zich overrompeld door een Een militair gerechtshof in War- ons patiëntje is". uriiven" In de zitkamer van de afdeling UJ6 bracht een verpleegster hen een kop koffie met brood uit de kantine van het ziekenhuis. Toen ze klaar waren zei Jane: „Morgenochtend voor ik Mac zitten. Jane nam de stoei voor ze heimwee had. Voor het eerst van een hoop voor Halesville gedaan Jane bleef hem recht aankijken. „Waarom?" Hij haaide z'n schouders op. „Nu, .ze wilde eigenlijk helemaal niet mee werken. Hield er een of andere dwa ze theorie op na. om de gevolgen on der de ogen te willen zien. of zoiets". „Die- gevolgen zijn voornamelijk op mijn hoofd neergekomen, Lance, en het waren helemaal geen prettige ge volgen". „Dat spijt me genoeg, lieve schat. Maar je bent ook zo allemachtig sterk verlangen naar Halesville en koppig. De oude Morton mag dan Met een diepe zucht ging dokter met verbazing constateerde ze dat een harde kerel zijn, maar hij heeft o o i 1 i nyi Tn no mo m rjo etool TIOMV. rr a Uoimiirnn L n IÏaaj* la a al- n nn va T - - naar huis ga, kom ik nog even kij- de patiënten aan de andere kant van mijn leven heb ik heimwee, dacht ken hoe 't er mee is". het bureau. Ze zat zich af te vra- ze, en dat nog wel naar Halesville. 0Zenuwachtig zat mevrouw Ward met gen hoe zc hem zou vertellen wat En nu is het te laat.. schau heeft een onderwijzeres, Zofia haar kopje te spelen. ,,Zou ik zou- ze besloten had ze kwam niet te- Ze had juist besloten ergens wat te Ratajczak, wegens spionage ten be-den ze het goed vinden, als ik de rug. gaan eten en dan vroeg naar bed te hoeve van Frankrijk en de Verenigde I kosten met kleine beetjes afbetaal, Lance voelde niet voor jouw idea- gaan, toen er werd gebeld. Staten, tot zes en eeh half jaar ge-1 denkt u?" len. is 't niet, kind?" Joey Ward, was haar eerste ge vangenisstraf veroordeeld. MOh, ja, daar ben ik van over- Dr. Randall zat haar ernstig aan dachte. Hij heeft Halesville 'n hoop aan gedaan, bedoel je!" viel ze hem in de* reden. (wordt vervolgd) BRUSSEL 484 m 12,15 Gevar. muz. 13,00 Nws. 13,10 Gevar. muz. 17,00 Nws. 18,30 Gram. 18.45 Kath. halfuur 19,15 Gr. 19,30 Nws. 20,00 Gevar. progr. 21,00 Min nie Moustache, operette 21,30 Gram. 22,00 Nws. 22,10 Lichte muz. 22,55 Nws. 23,00 Jazzmuz. 23,55 Nws. MAANDAG 28 MEI HILVERSUM I 402 m KRO: 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,25 Plechtige Hoogmis NCRV: 9,30 Nws. en waterst. 9,45 pink sterkoralen. Convent van Kerken: 10,00 Geref. kerkdienst. NCRV: 11,30 Kamer ork. 12,30 Klavecimbel en viool 13,00 Nws 13,10 Folitiekapel 13,40 Lichte muz. 14,05 Idem 14,30 Bondsdag 15,15 Gram. 15,30 Bondsdag 16,15 Kamermuz. 16,45 V. d. kleuters 17,00 V. d. jeugd 17,15 Pinkster- dienst 17,45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee. Materie en geest in Suriname, door ds. A. J. van der Meiden 18,00 Gr. 18,15 Sport 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Op de man af 19,15 Pinksterliederen 19,35 Volk en Staat, caus. 19,50 Gram. 20,00 Radiokrant 20,20 Tot ziens in Jeruzalem, gesprek 20,50 Gram. 21,00 Orgelspel 21,30 Reportages 22,00 Vocaal ens. en sol. 22,45 Avondoverdenking 23,00 Nws. en SOS- ber. 23,15 Gram. 23,40-24,00 Evangelisatie* uitz. in de Poolse taal. HILVERSUM n 298 m AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9,15 Idem. VPRO: 10.00 Rep. Pinksterconferentie in Ommen 10,30 Kerkdienst 11,30 Gram. AVRO: 12,00 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Orgelspel 13.00 Nws. 13,15 Meded. of gram. 13,20 Metropole ork. en soliste 14,00 Logboek 1939 14,45 Die Abreise, opera 15,40 Nederland in pinksterstem ming, rep. 16.10 Koorzang 16,45 Sport- revue 17,15 Westindische muz. 17,35 V. d. jeugd 18,00 Nws. 18,15 Amus. muz. 18,50 Openbaar kunstbezit 19.00 V, d. jeugd 19,25 Viool en piano 20,00 Nws. 20,05 De radioscoop 23.00 Nws. 23,15 Koer sen van New York 23,16 Act. of gram. 23,30-24,00 Frontloge. BRUSSEL 324 m 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12,34 V. d. landb. 12.42 Gram. 13.00 Nws. 13,15 V. d. sold. 14,00 Aida. opera (3e acte) 15,50 Voetalrep. 17,55 Meisjeskoor 18,00 Symf. ork. 18.15 Gram. 19,00 Nws. 19,30 Wereldtentoonstelling 20,00 Die Czardasförstin, operette 21.40 Gram. 22,00 Nws. 22,15 Gram, 23.00 Nws. 23,05 Gram. 24,00 V. d. zeelieden BRUSSEL 484 m 12,00 Gevar muz. 12.54 Gram. 13.00 Nws. 13,10 Gevar. muz. 15.50 Voetbalrep. 18,32 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. muz. 22.00 Nws. 22,10 Gram. 22.55 Nws. 23,00 Danhmuz. 23,55 Nws. DINSDAG 27 MEI HILVERSUM I 402 m KRO: 7.00 Nws 7.10 Gram. 7,45 Morgengebed en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8.50 V. d. huis vrouw 9,35 Waterst. 9,40 Gram. 9,45 Lichtbaken 10,00 V. d. kleuters 10,15 Chansons 10,40 Gram. 11.00 V, d. vrouw 11,30 Gram. 11,50 Als de ziele luistert .12,00 Middagklok-noodklok 12.03 Gram. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Lichte muz. 12,55 Zonnewijzer 13,00 Nws. en kath. nws. 13,20 Gram. 13,30 Dansmuz. 14,00 Alt en piano 14,30 Wij vrouwen v. h. land 14,40 Gevar. progr. 16,00 V. d. zieken 16,30 Ziekenlof 17,00 V. d .jeugd 17,40 Beursber, 17,45 Regermgsuitz.: Rijks delen overzee. Nieuw-Guinea en het mo derne onderwijs, door N, E. Bochove 18,00 Lichte muz. 18,20 KVP, pol. caus. 18,30 RVU: De praktische waarde van de sociologie, door prof. dr. Sj. Groenman, tweede lezing 19,00 Nws. '19,10 Comm. 19,15 Lichte muz. 19,35 Aan de voor avond van de verkiezingen, caus. 19,40 G'ram. 20,00 Die Zauberflöte, opera (21,15 -21.30 act.) 22,45 Avondgebed en lit. kal. 23,Oo Nws, 23,15-24,00 Nouveautés. HLVERSUM II 298 m AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram VPRO: 7,50 Dagopening. AVRO: 8,00 Nws 8,15 Gr. 9,00 Gym. v. d. vrouw 9.10 V. d. vrouw 9,15 Gram. 9,40 Morgenwijding 10,00 Gr. 10.50 V. d. kleuters 11,00 Gram. 11,30 Pianorecital 12 00 Ballroom ork. 12,20 Regeringsuitz.: Landb. rubriek: Hoe staat het met de asperges? 12.30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Amus. muz. 13,00 Nws. 13,15 Meded. of gram. 13,20 Amus muz. 13,55 Beursber. 14,00 Gram. 14,40 V. d. jeugd 15,00 Viool en piano 15,30 V. d. zieken 16,30 V. d. jeugd 17,30 Jazz- muz. 18.00 Nws. 18,15 Act 18.30 Ama- teursprogr. 18,55 Paris vous parle 19.00 V. d. kind. 19.05 Gram. 19.45 Filmpraatje 20,00 Nws. 20,05 Hoteldoradio 22.15 Spaan se en Portugese volksmuz. 22 35 Piano recital 23,00 Nws. 23,15 Koersen v. New York 23,16 New York calling 23,21-24,00 Gram. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,15 Pianospel 12,30 Weerber. 12,34 Pianospel 13,00 Nws. 13,11 Kamermuz. 14,00 School radio 16,00 Koersen 16.02 Kamermuz. 17.00 Nws. 17,10 Kamermuz. 17,45 Boekbespr. 18.00 V. d. jeugd 19.00 Nws. 19,30 We reldtentoonstelling 20.00 Syndicale kron. 20,10 Gram. 20,15 Voordr. 20,45 Gram. 21,15 Kamerork., koor en sol. 22.00 Nws. 22,15 Kamerork. (verv.) 22,45 Gram. 22,55 -23,00 Nws. BRUSSEL 484 m 12,Oo Gram. 13,00 Nws. 13,15 Gevar. muz. 14,00 Gram. 14,45 Omr. ork. en sol. 15,33 Gram. 16.05 Jazz- muz. 16,30 Gram. 17,00 Nws. 17,35 Gram. 19,30 Nws. 20.00 Concertgebouwork. en solist (om 20,35 Gram.) 21,40 Gram. 22,00 Nws. 22,10 Vrije tijd 22,55 Nws. T elevisie ZONDAG 25 MEI KRO: 10,00 Oase van de vrede, film 10,20 Pontificale Hoogmis. NTS: Relais Duitse TV: 15,30-17,10 Intern, Jeugdvoet- baltoernooi. NTS: 20,30 Pinksterwijdings- dienst. NTS: 20.55-21,50 Tournee v. Ma rian Anderson (film). FRANS BELG. 16,00-17,30 Wereld tentoonstelling 19,00 Film 19,30 Feuilleton 20,00 Nws. 20,30 La Chaleur du Sein, tv- spel 22,00 7e Art. Hierna wereldnws. VLAAMS BELG. 11,00-12,00 Hoogmis 14,30 V. d. kleuters 14,50 Filmrep. 15.00 V. d. vrouw 15.30 De week in beeld 17,30- 19.00 Wereldtentoonstelling 19,00 Feuille ton 19,30 Nws. 20,00 Quiz. 22,00 Wereld tentoonstelling. MAANDAG 26 MEI NTS: Eurovisie: 15.15 British games 15,35 Intern. concours hippique 16,15 British games 16.30 Mensen die de we reld kleiner maken, film 16,55-18,30 Int. concours hippique. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20,20 Kritieken 21,00 Zelfbehoud in de natuur, film 21.45 Naar Gods bestek, pinksterspel 22,25 Dagslui ting. FRANS BELG. 16.00-17,30 Wereld tentoonstelling 19.00 Sport 19,30 Kook- praatje 20,00 Nws. 20.30 Gevar. progr. 22,10 Muziek voor u, hierna wereldnws. VLAAMS BELG. 15,25 Eurovisie: British games 15,45 Eurovisie: Concours hippique 16,10 Eurovisie: British games 16,30 Jeugd voetbaltoernooi 16,55 Concours hippique 17,30 Wereldtentoonstelling 19,00 Fotocursus 19,15 Knutselrubr. 19,30 Nws. 20,20 Harlem Globetrotters 20,50 Quiz. 21.20 Film over de geschiedenis v. prent briefkaarten 21.35 Filmrep 21,50 Progr. over mondheelkunde 22 20 Nws. en journ. DINSDAG 27 MEI NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20- 21.10 Pacten, plannen en problemen, film 21,10 De Main, documentaire 21,30- 22.30 Eurovisie: Benny Goodman en zijn orkest. FRANS BELG. 16.00-17,30 Wereld tentoonstelling 19,00 Vis pour l'avenir 19 3f) Le temps et les oeuvres 20,00 Nws. 20,30 Madame Adelaide, tv-spel, hierna wereldnws. VLAAMS BELG. 17,30 Wereldten toonstelling 19,Oo De kath. gedachte en actie 19,30 Nws. 20,10 Geld met hopen, film 21,30 Literair progr. 22,00 Nws. en journ. (Advertentie).

de Stem | 1958 | | pagina 5