Inbraak bij juwelier te Yerseke snel opgelost Dader en buit binnen 24 uur opgespoord PHILIPS „Photoflux Geslaagde fokveedag te Kloosterzande IPagblad £3 c §tctn gekleed-sportieve stijl! Matroos kreeg 3 maanden wegens flessentrekkerij TWEEDE BLAD lil VRIJDAG 23 MEI 1958 Oplettendheid van kruidenier beloond Nieuwe notaris le Middelburg benoemd Hoogwaterstanden INVESTERINGEN MIDDENSTAND Landbouwprod uktcn stijgen in prijs Burgemeester van Teteringen „Applaus van Hudson Radeloosheid had drama tot gevolg KENTERING Altijd zonnige flits-foto's met Zaak Anderson ..Bedriegster", zegt leraar van Anastasia H. Bremer nieuwe voorzitter Ned. Beroeps V.B. Argentinië heeft record-schuld Russisch onderzoek der oceanen Batotel nieuwe eend in horeca-bijt Moord te Amsterdam -£A&h/tcd- /ht&zZca, DIT IS DE NIEUWE MAN -«BOUT- j TOWN liegen als een insect Drie straaljagers boven Japan neergestort Opperste Sovjet' richt zich tot Binnenhof Joegoslavische vluchtelingen Engeland wil onderhandelingen met Euratom I luorescerende landingsbaan eropeningsbal )ijk 7.30 uur: (Van onze correspondent) Snel recherchewerk van de rijkspolitie te Yerseke heeft er voor gezorgd, dat men nog in de loop van donderdag de hand heeft kunnen leggen op de ver moedelijke dader van een in braak in een juwelierszaak aan de Langeviele xe Yerseke, waar artikelen en geld werden gesto len voor een waarde van vele duizenden. Hoewel de gearres teerde, de 35-jarige straatmaker J. W. uit St.-WUlebrord, aanvan kelijk ontkende iets met de in braak te maken te hebben, heeft hij gisteravond bekend en de bergplaats van de buit in zijn woning aangewezen. De inbraak werd gepleegd kort na middernacht, toen de eigenaar van de juwelierszaak met zijn echtgenote, de heer en mevrouw Grim, naar een (Advertentie). damavondje waren. De dader sloop aan de achterzijde het huis binnen en wist een aantal gouden voorwerpen, ringen, armbanden, horloges enz. buit te maken alsmede een flink bedrag aan kasgeld. De inkoopwaarde van de ver miste spullen bedroeg ongeveer 7000. Eerst donderdagochtend toen mevrouw Grim de melkboer wilde betalen, ont dekte zij wat er gebeurd was en on middellijk werd de politie gewaar schuwd. Bij het onderzoek kwam men in contact met de buurtbewoner J. Jasperse, die waardevolle gegevens verstrekte. Vorige week vertelde hij aan zijn vrouw en zijn moeder, dat er vast en zeker zou worden ingebroken bij de juwelier, die een paar huizen verder woont. De heer Jasperse, die bij zijn moeder in de kruidenierszaak werkt, had tijdens zijn werkzaamheden ge zien, dat een onbekende man op verdachte wijze in de etalage stond te snuffelen en ijverig aantekenin gen maakte. De kruidenier ver trouwde het niet en noteerde voor alle zekerheid het nummer van de auto, waarmee de onbekende man was gekomen. De vrouwen lachten hem uit om zijn achterdocht. Doch toen de inbraak gistermorgen be kend werd, was het de beurt aan de kruidenier cm te lachen en triomfantelijk ken hij het nummer van de door hem gesignaleerde wagen aan de politie overhandi gen. Het was toen voor de politie een koud kunstje eigenaar van de auto, de straatmaker J. W. uit St.-Wille- brord, te arresteren. De man werd overgebracht naar Yerseke en daar ingesloten. De buit was echter niet te vinden en de man ontkende aanvan kelijk. Doch voor het aangevoerde be wijsmateriaal, dat mede in de juwe lierswinkel werd verzameld, moest hij door de knieën gaan. Hij bekende gis teravond de diefstal en wees eveneens de bergplaats in zijn woning aan, waai de goederen waren verstopt. Hoewel het voor de politie vast staat, dat hij een of meer handlangers moet hebben gehad, blijft hij dit ten stelligste ont kennen. Tot opvolger van notaris mr. P. Loeff te Middelburg is benoemd de kandidaat-notaris, de heer H. v. d. Briel, die het kantoor reeds waar nam. De heer v. d. Briel, Bussummer van geboorte, heeft de leeftijd van 50 jaar bereikt. Morgen, zaterdag 24 mei, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 6.27 en 18.44 uur; te Terneuzen om 5.54 en 18.16 uur en te Vlissingen om 5.27 en 17.48 uur. JN Het Vrije Volk wordt maar niet ingegaan op het door minister Hofstra verdedigde besluit tot her stel van de investeringsaftrek. Het is dan ook een nogal pijnlijk onder werp, nademaal fractievoorzitter Burger daaromtrent een paar we ken geleden zo'n fris stukje dema gogie had weg gegeven. Het Parool, dat meer onafhankelijk van de par tij staat, heeft er wel een beschou wing over. Dit blad kan er niet geestdriftig over zijn. Het had lie ver gezien een uitbreiding van het woningbouwprogramma en een for sere aanpak van het industrievesti- gingsbeleid in de ontwikkelings gebieden. „Dat zou veel effectiever, zij het dan ook- budgetair duurder zijn". In dat tussenzinnetje zit na tuurlijk de grote moeilijkheid. Wie en hoe zal men dat betalen? Het socialistische blad zou nog wel vrede kunnen hebben met het herstel van de investeringsaftrek, als er aan de investeringen door de overheid eisen zouden worden gesteld. Als ze die op hun doelma tigheid mocht beoordelen. „Zij zou daarmee een element van planma tigheid hebben kunnen introduce ren, dat in de toekomst zijn vruch ten voor de structuur van onze economie zou hebben afgeworpen." We vrezen, dat zulk een „element van planmatigheid" een element van ingewikkelde en vertragende bureaucratie zou worden. Uit zulk een voorstel spreekt weer de socia listische neiging tot bevoogding van het bedrijfsleven en het geloof in de doelmatigheid van gecentrali seerde bemoeizucht. |N het gemeentelijk beleid komen middenstandsvraagstukken dik wijls op de proppen. Het is dan ook natuurlijk, dat het algemene ge meenteprogram van de KVP daar aan een gehele paragraaf wijdt. En het eerste punt daar van luidt: De gemeente begunstige de ontploooiinng der zelfstandige midden- en kleinondernemingen. Die zelfstandige ondernemingen mogen niet weggedrukt worden, ook niet bij de vestigingen in nieu we woonwijken. Neen, zo zegt het program, er moest een juiste ver houding zijn tussen de verschillende bedrijfsvormen (grootwinkelbedrijf, coöperatie en middenstand). Daar heeft de gemeente op toe te zien, opdat de middenstand zo'n be langrijke factor in de structuur van een stad niet uitsterft. De ge meente kan ook helpen zoals ge steld wordt, door medewerking te verlenen aan de bouw van bedrijfs panden. Hierbij wordt o.a. gedacht aan het deelnemen aan de garantie, welke de Staat door het hypothe- In de bestuursvergadering der ZLM werd door de heer Becu meegedeeld, dat de regering heeft besloten de prijzen van de suikerbieten, de gra nen en de fabrieksaardappelen te verhogen met bedragen, welke over eenstemmen met de hogere kosten, veroorzaakt door het invoeren van de werkclassificatie in de landbouw. De regeling ten aanzien van de tarwe zal voor de komende oogst dezelfde zijn als die gegolden heeft voor oogst 1957. Het A.V. zal weer op vier vaste tijdstippen aan de markt komen.- De staf is verhoogd van 0.25 tot 0.35 per 100 kg. Voor de brouwgerst is er geen aparte regeling. Het menggebod voor tarwe blijft gehandhaafd op 35 pet. Wan neer de Nederlandse tarweoogst gro ter zou zijn dan met deze 35 pet. overeenstemt zullen misschien nog nadere maatregelen worden getrof fen, waarover thans onderhandelin gen worden gevoerd. Over een regeling voor de con sumptie-aardappelen wordt nog ge sproken. Er is kans dat er door de invoering van de Euromarkt een na dere ontwikkeling aanstaande is. Dit zal dienen te worden afgewacht. (Advertentie). Tot burgemeester van Teteringen (N.B.) is per 1 juni a.s. benoemd de heer L. P. van Gils, commies le klas ter gemeente-secretarie van Dongen, waar hij speciaal belast was met maatschappelijke zorg, sociale zaken en culturele aangelegenheden. De heer van Gils is geboortig van Zevenberg- schehoek. Hij is 36 jaar oud en behoort daardoor tot de jongste burgemeesters in ons land. (Advertentie) Hudson brengt een nieuwe geurige sigaar 'n kloeke 27 ets bolknak, die rust en gezondheid geeft. Vraag uw winkelier Hudson Applaus en geniet er vele uren van. Te Amersfoort heeft, naar eerst van daag bekend werd. de 68-jarige oud bankdirecteur A. S. dinsdagmiddag zijn 64-jarige vrouw doodgeschoten en daarna zichzelf met een pistoolschot van het leven beroofd. De man leed al geruime tijd aan een ongeneeslijke ziekte. Men veronderstelt, dat zijn ziekte aanleiding is geweest tot het drama. Het echtpaar was kinderloos. cair krediet voor de bedrijfspan- denbouw biedt, waarbij de gemeente voor de combinatie bedrijfspand- woonpand een aandeel kan dragen. Verder moet de gemeente ook bevorderen zo zegt het program dat bij de daarvoor in aanmer king komende bedrijfspanden woon gelegenheid bestaat voor de onder nemer en zijn gezin in verband met het typisch familiale karakter van het middenstandsbedrijf. Van de verdere punten noemenj we nog: i De gemeentelijke overheid ónthoude zich zoveel als mogelijk en redelijk is bij de verkoop, de installatie en het onderhoud van gas- en elektrische apparaten van handelingen, welke geaeht kunnen worden te liggen op het terrein van de groot- en detail handel. Bij de uitvoering van openbare wer ken en werken ten behoeve, van de openbare nutsbedrijven dient reke ning gehouden te worden met de be langen van de in de betrokken straten gevestigde middenstandsbedrijven. Dit is nog maar een bloemlezing uit deze belangrijke paragraaf, doch ze is reeds voldoende om aan te to nen, dat ook de middenstand kan rekenen op de voor de KVP geko zenen, PR is een opmerkelijke verandering gekomen in de Amerikaans- Indonesische verhouding. Een paar dagen geleden nog richtten officiële woordvoerders te Djakarta allerlei boze woorden en insinuaties aan het adres van Washington. Ameri kanen zouden de hand hebben in de luchtaanvallen, welke de tegen regering met enig succes wist uit te voeren. Nu echter ziet men Soe- karno vriendschappelijk lunchen bij de Amerikaanse ambassadeur. De V.S. leveren wapens voor de Indo nesische luchtmacht en rijst voor een hongerende bevolking. Tegelij kertijd circuleren er ernstige ge ruchten betreffende een op handen zijnde kabinetsreorganisatie, waar bij de heethoofden, die de anti- Nederlandse campagne leidden, zouden verdwijnen en gematigde figuren hun plaats zouden innemen. Of er tussen de Amerikaanse vrien delijkheid en dergelijke voornemens enig verband bestaat, weten we niet. Men krijgt echter het ver moeden. dat de communistische in vloeden (tijdelijk?) teruggedrongen worden en de gematigden meer naar voren komen. De tekenen voor dit alles zijn nog aarzelend en on zeker. Van de ene op de andere dag kan de stemming ook weer om slaan. Niettemin verdient de nieu we ontwikkeling nauwkeurige aan dacht. Ook in Nederland, waar men vooral zal letten op eventuele symptomen, die zouden duiden op een terugkeer naar behoorlijkheid en fatsoen ten opzichte van zijn burgers en eigendommen. De feilloze flilslampjei van 25 Ct trt hel bekende rode doosje Zoals ook voorgaande jaren kan in deze streek ook nu weer een zeer gro te vooruitgang in de fokkerij worden geconstateerd, zodat de keuringen te Kloosterzande als een van Zeelands mooiste kunnen worden beschouwd. Na een korte speech werden de prijzen uitgereikt door Baron, A Collot d'Escury, die er op wees dat het sla gen van deze ketiring vooral afhangt van de mate van medewerking der fokkers wat het deelnemen betreft. De oorzaak dat enkele fokkers niets hadden ingezonden, was de zeer druk ke werkzaamheden met de verpleging der gewassen. De uitslagen zijn als volgt: In de rubriek stieren kregen Marie Sikkema van D. v. Bergen te Lams- waarde en Constatijn van dezelfde eigenaar respectievelijk een 2e en 3e prijs. le kalfskoeien: een eerste prijs kre gen: 1 A Gonda van Aug. Bogaert le Lamswaarde; 1B Berber 82 van J. Verschueren te Walsoorden; 1 C Kek ke van Th. de Koek te Kloosterzande; tweede prijzen waren voor: 2 A Anna Liesje van Al. Mannaert te Hengstdijk 2 B Ossinga 40 van R. v. Waterschoot te Kloosterzande. 2e kalfskoeien: een eerste prijs kre gen: ia Nelly van Aug. Boogaert te Lamswaarde; IB Bertha 9 L. Vincke Hengstdijk; 1 C Jantje 66 R. v. Wa terschoot Kloosterzande; 1 D Sikkema J. Dees Kloosterzande; 1 E Grietje 28 J. Verschueren Walsoorden. 3e kalfskoeien: een eerste prijs kre gen: IA Cathalijnhofs Martha 2 A. Verschueren Kuitaart; 1B Minke 15 R. v. Waterschoot Kloosterzande. 4e kalfskoeien: een eerste prijs kre gen: 1 A Cathalijnhofs Doutje A 18 1 A. Verschueren Kuitaart; 1 B Guusje De vroegere Engelse leraar van groothertogin Anastasia van Rusland heeft een beëdigde verklaring afge legd, volgens welke mevrouw Ander son niets gemeen heeft met zijn vroe gere leerlinge. De leraar, Charles Gib- bes uit Londen zegt mevrouw Ander son in 1954 te hebben ontmoet. Tijdens de ontmoeting zou mevrouw Anderson Gibbes zenuwachtig hebben aangeke ken over de rand van een krant en hem geen ogenblik haar gehele gezicht hebben laten zien „Het was duidelijk, dat zij Engels noch Russisch kon spreken. Zij lijkt niet op de werkelijke groothertogin Anastasia die ik heb gekend. Ik ben er van overtuigd, dat ze een bedrieg ster is", aldus de .verklaring van Gib bes. De verklaring werd voorgelezen voor de rechtbank in Hamburg, die tracht de ware identiteit van mevrouw Anderson vast te stellen. De heer P. Swart de eigenlijke initiatiefnemer tot oprichting van de Nederlandse Beroeps Voetbal Bond is afgetreden als voorzitter van deze bond. die nog altijd doende is plan nen te ontwerpen en verwezenlijken voor een competitie in het nieuwe seizoen. In diens plaats treedt nu op de heer Herman Bremer te Eindho ven. De heer Bremer is oud-scheids rechter van de KNVB, waarmee hij geruime tijd geleden gebruilleerd raakte. (Advertentie) De nieuwe. Argentijnse president, Arturo Frondizi. heeft te Buenos Aires een uiteenzetting gegeven van de penibele economische toestand in zijn land cn verklaarde daarbij, dat Ar gentinië op het ogenblik een schuld van 974 miljoen dollar heeft, waarbij de huidige invoerkredieten niet ver rekend zijn. De betalingsbalans voor 1958 zal een tekort aangeven van 405,5 miljoen dollar, waarvan 207,5 miljoen op geen enkele wijze gefinancierd is. De rest van dit tekort is ontstaan in de vorm van leningen. De totale export van Argentinië zal een waarde bereiken van 960 miljoen dollar, tegenover een totale invoer ter waarde van 1319,9 miljoen dollar. De centrale bank van Argentinië heeft op zijn reserves gedurende drie jaren per maand een bedrag van 10 miljoen dollar ingeteerd. De Argen tijnse regering is thans genoodzaakt de invoer geheel stop te zetten omdat de centrale bank bij het toewijzen van invoervergunningen 100 procent bo ven de beschikbare valuta-reserve gegaan was. Rusland, dat reeds beschikt over ongeveer twaalf varende laboratoria voor oceaanonderzoek, is van plan daar deze. zomer 's werelds eerste met televisiecamera en andere onderzoek middelen uitgeruste onderzeeboot aan toe te voegen. Dit heeft de Ameri kaanse onderminister voor de marine- luchtmacht, Garrison Norton, ver klaard op het oceanografisch instituut „Woods Hole''. Het Russisch oceaanonderzoek ter ondersteuning van hun 900 onderzee boten is nu zonder weerga, zei hij. Amerika heeft wel de afgelopen, tien jaar ongeveer 350 miljoen dollar uit gegeven voor onderzoek, maar vijf tien jaar lang geen onderzoekschip gebouwd. De nieuwe Russische onderzeeboot zal, behalve de televisiecamera, ook speciale ramen en schijnwerpers heb ben voor observatie onder water en verder een echopeiler, waarmee scho len vis gelocaliseerd kunnen worden. Onlangs heeft Rusland in Oost- Duitsland een 3250 ton metend schip laten bouwen, de ..Mikhail Lomono- sow", dat waarschijnlijk het beste on derzoekschip van het ogenblik is. Het heeft 16 laboratoria en kan 35 dagen lang op zee blijven, zo vertelde de onderminister. 2 H. A. A. Baron Collot d'Escury Kloosterzande. Oudere kalfskoeien: le prijs: 1 A Haersma Willemke 41 A. Verschue ren Kuitaart; 1B Dina Aug. Bogaert Lamswaarde; IC Martha A. Man naert Hengstdijk; 1 D Gerda A. Man naert Hengstdijk; 1 E Grietje A. Man naert Hengstdijk; 2e prijs: 2 A Irma C. Maas Walsoorden. Oudere vaarzen: IA Bertha 11 L. Vincke Hengstdijk; 1 B Anne Marie 3 J. Dees Kloosterzande; IC Marijke J. Vincke Hengstdijk; 2e prijs: 2 A Sikkema's Witje C. v. Waterschoot Walsoorden; 2B Elza 4 C. v. Water schoot Walsoorden. Jonge vaarzen: IA Cathalijnhofs Willemke 48 A. Verschueren Kuitaart; 1 B Cathalijnhofs Elza 7 A. Verschue ren Kuitaart; 1C Cathalijnhofs Elza 6 A. Verschueren Kuitaart; 1 D De kleine 70 H. A. A. Baron Collot d'Es cury Kloosterzande; 2 A Beb L. Stal- laert Kloosterzande. De uitslag van de rubriek fokgroe- pen drie stuks van één eigenaar was: 1 A A. Verschueren Kuitaart: IB R. v. Waterschoot Kloosterzande; 1 C Aug. Boogaert Lamswaarde; IDA. Mannaert Hengstdijk. De groep jonge drachtige vaarzen van A. Verschueren te Kuitaart kreeg een eerste prijs. Om de strijd voor het kampioen schap moesten alle le prijswinnaars in de ring verschijnen, waaruit de drie beste werden gehaald, zodat Dou tje A 18, Martha 2 en Willemke 41 alle van A. Verschueren te Kuitaart als beslissende partners naar voren moesten komen. Na enige tijd moest ook Doutje A 18 de ring veriaten, zo dat de kampioenschaps- en reserve kampioenschapstitel aan respectieve lijk Haersma Willemke 41 en Catha lijnhofs Martha 2 werden toegekend. In de Franse stad Aix-les-Bains wordt een „batotel" gebouwd, dat in een waterrijk land als Nederland wellicht navolging zal vinden. Het is een hotel aan de oever van het meerdat zich speciaal toelegt op het onderbrengen van watersport toeristen. Het batotel heeft 30 kamers, alle met badkamer of douche en heeft verder een botenhuis, vanwaar de gasten per lift naar de hal van het hotel worden vervoerd. Men is nog bezig met de aanleg van een ka naaltje tussen het hotel en het meer, zodat men ook met zijn zeil boot of kano het hotel kan berei ken. Tot de installaties van het batotel behoort verder een repa ratiewerkplaats voor boten. De be naming ..batotel" is afgeleid van bateau (boot). In de Olofsteeg te Amsterdam, ge legen tussen Warmoesstraat en Zee dijk, is een vrouw dood aangetroffen. Het vermoeden, dat zij vermoord is, werd bevestigd. De dader, een Noorse zeeman, is gearresteerd. Het slacht offer is uit Finland afkomstig en on geveer 30 jaar oud. De moordenaar heeft na het plegen van zijn daad het raam van de kamer op de tweede verdieping, waarin de vrouw woonde, geopend en gepro beerd het lijk van twee hoog in het water van de Oudezijds Kolk te wer pen. Het kwam echter op het stei gertje terecht. STURKA Iedere man is een 'eerste klas passagier' in zijn Sturka sport-ensemble! De Anglo-Italian coupe voor het colbert is internationaal aan vaard ...de nieuwe 'Muted Tone' dessins zijn exclusief ...en de bijpassende pantalons vallen slank op de voet. Volmaakte snit, volmaakte zit'Man about Town' stijl ♦wx* w wn* m it ,,Deze verdachte heeft op ernstige wijze misbruik gemaakt van goed vertrouwen. Hij heeft een paar maan den doorgebracht op kosten van diverse hotels in Nederland .en zijn eerlijkheid laat veel te wensen over". Aldus zei donderdagmiddag de offi cier van justitie te Middelburg bij de behandeling van de zaak tegen de 23-jarige matroos-motordrijver bij de binnenvaart D. V. uit Amster dam, die van half februari tot medio maart gelogeerd had in verschillen de hotels, waarbij hij zich in enkele gevallen van een valse naam be diende. Betalen had hij nimmer ge daan. In Enschede logeerde hij onder de naam Van den Berg. Via Tiel, Am sterdam, Goes en Vlissingen kwam hij naar Middelburg, waar hij zich als Van Dijk bij een hotelhouder aan diende. Hier logeerde hij vier dagen, bracht één avond zelfs een meisje te eten mee. maar voordat hem de nota aangeboden kon worden, was V. weer al vertrokken. Uiteindelijk kon hij dan toch in de kraag gegrepen worden. „Wat moet er gebeuren, als je weer vrij komt?", vroeg de politierechter, mr. B. S. Sieperda. „Dan wil ik het weer bij de binnenvaart proberen", sprak V. Dit leek de politierecht-er een goed idee, als V. zich dan ook aan dit beroep houdt. Hij heeft er namelijk al vele "gehad. De officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, vorderde een gevangenis straf van zes maanden, waarvan drie maanden onvoorwaardelijk met af trek, met drie jaar proeftijd. Nadat- de raadsman, mr. P. C. Adriaanse, de uiterste clementie had gevraagd, werd de matroos conform de eis ver oordeeld. Omkoperij De jeugdige bakker G. H. uit Vlis singen werd er op betrapt zonder rij bewijs op een scooter te rijden. Hij werd derhalve door een polit-ie-agent bekeurd, ,,'k Stuur U een doos ge bakjes, dan is het zeker wel goed", sprak de bakker. De suggestie viel evenwel helemaal niet in goede aar de, weshalve de agent nog een bon uitschreef. Mr. Van der Dussen toon de zich uitermate slecht te spreken over hetgeen H. in zijn jeugdige over moed had voorgesteld. Hij gaf de jongeman een ernstige schrobbering cn vroeg f 40,boete voor deze po ging tot omkoperij. Het vonnis luid de conform. 1 rolijkheirl ten top Hetzelfde bedrag eiste de officier tegen de 25-jarige correspondent C. A. P. G. uit Den Haag, die er destijds Een Florentijn heeft een constructie uitgevonden die de mens in staat moet stellen te vliegen als een insect. Een dezer dagen zal de eerste proef plaats hebben met dit apparaat „Libellula" gedoopt. Naar verluidt moet de vlieger zelf met zijn spieren voor de voortstuwing der insectenvleugels zorgen. Boven Japan zijn drie Amerikaan se straaljagers verongelukt. Twee toestellen kwamen bij de kust van midden-Japan met elkaar in botsing, waarna zij in zee stortten. De piloot van een der toestellen is verdwe nen. de andere kon zich met zijn pa rachute redden. Een derde toestel stortte neer bij Tajiri. De piloot kwam om het leven. in Vlissingen met een taxi vandoor giiïg. Het was gebeurd in e'en tijd, dat G. nog op een kustvaarder voer. Met twee kameraden bracht hij een bezoek aan een bar in Vlissingen en na sluitingstijd besloten zij nog naar Antwerpen te gaan. Zij vonden een taxi-chauffeur bereid hen te brengen, als hij even mocht opbellen. Dat werd toegestaan, maar toen de chauf feur dat lang weg bleef, kroop G. achter het stuur en reed de wagen enkele honderden meters verder. „Zullen wij die kerel evens even laten wachten", werd er gezegd. Mr. Van der Dussen concludeerde, dat de vrolijkheid op dat moment ten top gestegen was en hij vroeg f 40,Mr. Sieperda maakte er f 30,van. De voorzitters van de Unieraad van de Opperste Sovjet in Rusland en van de Raad der Nationaliteiten hebben zich tot beide Kamers der Staten Generaal in Nederland ge wend, met een oproep tot „ver enigde krachtsinspanningen om te voorkomen, dat 'de Duitse Bondsre publiek met atoom- en raketwapens wordt uitgerust." Het schrijven haakt in op het be sluit van 25 maart van het Westduit- se parlement, waarbij de regering van de Bondsrepubliek wordt ge machtigd het Westduitse leger met Een specialist van de Joegoslavische marine is met zijn vrouw en 17-jarige zoon in een kleine marineboot de Adriatische Zee overgestoken en heeft politiek asiel aangevraagd in Italië, zo heeft de politie van Rimini mee gedeeld. Vader en zoon hadden daar voor eerst de twee matrozen van het vaartuig moeten overweldigen. Deze werden meegenomen naar Italië, maar zullen naar hun land kunnen terug keren. De commissie voor de Euratom heeft meegedeeld. dat Engeland heeft voorgesteld onderhandelingen te beginnen met de leden van Euratom voor samenwerking op het gebied van de vreedzame toepassing van kernenergie. Een woordvoerder der commissie zei, dat de besprekingen tussen Engeland en Euratom in de naaste toekomst zouden beginnen. Op het vliegveld van Washington is een fluorescerende landingsbaan in gebruik genomen. 272 fluorescerende lampen aan beide zijden van de baan zorgen voor een „lichtkarpet" van 420 meter. Verder heeft de baan witte strepen. Dit systeem wordt gebruikt om de gevaarlijke donkere gedeelten tussen de gloeilampen, die normaal de lan dingsbaan aangeven, te vermijden.

de Stem | 1958 | | pagina 3