RIJF HEIIGE MANRICHTTE FEEST AAN EN VERGIFTIGDE VIJANDEN Oók al aan Het communistisch gewroet in Indonesië rond 1920 I „Schatgi averij" in Achteveld Ab van Egmond sterke winner in Kermiskoers te Hulst 1Iwdyowd t&dw* Radio Rallye wordt leuk Fransen zijn er vroeg bij Monstertippel Haag-Brussel IS INDONESIË, NEDERLAND EN NIEUW-GUINEA (XI) met COLGATE! Bovendien prachtige geschenken! 8 VIERDE BLAD DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 22 MEI 1958 ra tie. door ^J\cirel Snijtsheuve( Witte tanden - frisse adem De heilige mm Z. Ned. atletiek- ploeg (lieren) Ziraar vergif CALIFORNIA kippensoep stukjes echt kippenvlees 48 ct per pakje I® cedlenst EN d. 38 - 120757 172 Het is nodig dat we de praktijken der Aziatische communisten zwart op wit zetten. De onderdrukking van Hongarije is kinderspel, vergeleken bij het verdel gingsinstinct van de rode Aziaat, die er bovendien nog minder dan welke andere communist ook voor terug deinst, om de godsdienst voor zijn paganistische wa gen te spannen. Wij, westerlingen, hebben alles met Azië te maken. We mogen Lenin en zijn gees teskinderen bestrijden op alle fronten, in alle opzich ten, in één ding moeten we hem gelijk geven: „De toe komt van het Westen ligt in het Oosten het Oosten kan het Westen ten val brengen." We komen hier straks op terug en zullen u aantonen, dat een derde wereldoorlog tegen 't rode gevaar voor ons catastro fale gevolgen kan hebben, naarmate het communisme in Azië veld begint te win nen. De Japanse macht van 1942-1945 verzinkt in het niet bij de krachten, die zich nu in Azië ontwikke len, dank zij het aldaar zo uitstekend gedijende bolsje wistische onkruid van de haat jegens het „imperialis tische, kapitalistische Wes ten." Eerder maakten we gewag van Tan Malaka's brochure ,,Naar 'n republiek Indonesia", in welke hij zich kantte tegen de godsdienst, die hij echter meende te kunnen gebruiken om het communistische principe te dienen. In september van het jaar 1920 werd te Bakoe in Rusland het Eerste Congres van de Oosterse Volkeren gehouden, met ruim 1800 gedelegeerden van 37 na tionaliteiten. De rode agitator Zi- novief predikte op bijzonder agressieve wijze ,,de onverzoen lijke haat jegens 't Westen" en de vorming van een eenheidsfront in de Oosterse koloniale landen. De basis werd gelegd van een „Oosters internationaal com munistische klassenstrijd" en ,,'n nationale vrijheidsbeweging in de koloniale en half-koloniale gebie den van Azië. In Bakoe werd de kiem ge schapen van hetgeen nu groeit: De Rode macht in Azië, een A- zië met een totale bevolking van 2 miljard zielen. Gistend, „ont wakend" hatend. En daar is meer. Zinoviefs redevoering voorzag ook in deze agitatie: ,,Weg met de godsdienst! Zo lang de mens zich laat verblin den en verdoven door de leugen achtige zedepreken van de chris tenen, mohammedanen of welke soort van secte dan ook, zal die zelfde mens en alzo de pri mitieve, gemoedelijke, rustige Oosterling het slachtoffer blij ven van kapitalisme en pluto cratie, die met ieder soort van godsdienst een duivels verbond gesloten hebben.... Prompt kopieerde Tan Malaka het wezen van deze a-theistische doctrines, zij het toch weer ori gineel. Feller nog dan in zijn brochure ging deze rode menner in het jaar 1921 te Soerabaja te keer tegen de godsdienst en vit te rigoureus op het zg. Pan-Mo- hammedanisme. „Honderden bedelaars zwerven er rond langs onze Javaanse straten duizenden kinderen ster ven van louter honger tiendui zenden van onze volksgenoten lopen naakt behalve zij, die voorgeven een god te dienen en voor de zaligheid der mensen te bidden: de imans, penghoeloes, hadji's (godsdienst-waardigheids bekleders). Die gaan naar Mek ka, drukken zich goudgerande mutsen op het hoofd, schaffen zich harems aan, zitten aan bij de Hollandse vampiers om zich te goed te doen aan zwelgpra- tijen.. Volk van Indonesia: Ons devies moet zijn: weg met de godsdienst weg met het Pan- Mohammedanisme! Hard tegen hard Maar de mohammedanen ble ven daar niet werkloos bij. De Sarekat Islam onder Tjokroami- noto ging over tot een contra agitatie. „Laten wij als recht geaarde muzelmannen de glim lach van Allah dienen en de ro de bandieten uitroeien tot de laatste man!" Voorop zij gesteld, dat de Sa- reket Islam eveneens een anti- Nederlandse groepering was en op haar program had staan: „verdrijving der Hollanders uit Indië, uitroeiing der „christen stokers - ongeacht of ze moham medaan of communist waren werden verbannen, mits zij niet verkozen het land uit te gaan om zich elders te vestigen. Tan Malaka gaf aan het laat ste de voorkeur en wendde zijn steven weer resoluut Moskou- waarts. Deze sleur van agitatie, actie, clementie van Nederland se zijde en het uitwijken naar Moskou heeft Tan Malaka mis schien wel een dozijn keren mee- honden" en de uitroeping van een Islamstaat Indonesia". De leden waren fanatiek en extreem en vormden de voorlo pers der tegenwoordige Daroel Islam en Nahdatoel Oelama. Het ging toen hard tegen hard. Zonen van Indonesië lieten deze keer de Nederlandse „kapitalis ten" en „christenhonden" onge moeid en vlogen elkaar in de ha ren dat het niet mooi meer was. Dagenlang duurden de troebe len voort. De rivalen maakten elkander af op een wijze, die niet nader te omschrijven is. De ro de haan werd ontstoken in tien tallen kampongs. Vrouwen, kin deren, en grijsaards die niet tij dig uit de bamboezen hutten kon den vluchten, kwamen jammer lijk in de vlammen om. Het sui kerriet brandde bij hectaren te gelijk af, treinen ontspoorden en het drinkwater werd vergiftigd. Duizenden mensenkinderen kre gen toen reeds een voorproefje van de communistische tirannie, zij het dan dat die duizenden in landers waren. Het Nederlandse leger rukte op, het heiligde niet het principe van „laat onze vijanden elkaar maar opvreten", neen, het trad wederom als arbiter op en., liet ook nu weer genade voor recht gelden. De voornaamste onrust- Advertentie) "ij ec laatsti naar .Als een lopend vuurtje ging het nieuws door het kleine Utrechtse dorpje Achteveld, dat vrijwillige arbeiders bij de bouw van het dorps huis een schat hadden gevonden. Toen men met een bulldozer bezig was de grond te verplaatsen, hoor den enkele arbeiders wat gekraak an toen zij naderbij kwamen vonden Jan Rutte, Anton Soesbergen en Jan «owambach 'n glazen weckpot ,,boor- zilveren rijksdaalders, zilveren guldens en kwartjes en dubbeltjes". Er gmg een groot gejuich op en tien tallen jongelui snelden toe om met de schatgraverij te beginnen. Ook oude mensen en jonge kinderen woel den met de handen de aarde om en vonden nog menig geldstuk. In to taal werd ongeveer 500.opgegra ven. Het blijkt, dat dit geld afkomstig is van de Achtevelder A.B., die een kwart eeuw lang een café te Achte veld heeft geëxploiteerd. Hij heeft dit geld tijdens of vlak na de oor log begraven in, naar men vermoedt, zes potten. Het grootste deel heeft «U echter teruggevonden, doch de laatste pot met geld kon de eige naar niet vinden. Telkens wanneer de akker, die vlakbij het café ligt werd omgespit, zocht hij met een ijzeren staaf het gehele veld af, maar zonder resultaat. Vorig jaar werden café en grond verkocht aan het r.-k. kerkbestuur van Achteveld, omdat men op het terrein een dorpshuis wilde bouwen. Voor de bouw zijn vrijwilligers in geschakeld en toen men de grond omwoelde tot meer dan een meter diepte, waarschuwden buurtbewoners al, dat men zeker wel een schat zou vinden. En dit is gebeurd. Direct na de vondst waarschuwde men de rijks politie te Leusden, die een onderzoek instelde en bijna 500.telde. Men heeft de vermoedelijke eige naar B., die sinds kort in Soest woont opgeroepen en deze heeft zijn eigendom herkend en laat ook ei gendomsrechten gelden. De rijkspo litie die een aantal getuigen gehoord heeft, zal hem het geld nu ter hand stellen. Of evenwel het kerkbestuur ook rechten zal laten gelden, zij is thans immers eigenaresse van de grond, is nog niet bekend. gemaakt. De „Nederlandse vam piers" waren niet royaal met kogels. De rode leiders, die in het openbaar optraden, waren ver dwenen. Toen was het de beurt aan een der wapens uit het arse naal van de „communistische strategie". Niet de terreur, niet de anar chie, niet de koude oorlog, noch de propaganda, maar., het ge bruik.. of liever: het misbrui ken van de godsdienst. Kijaji Ramlan was een alom geëerde iman. 'n Mohamme daans priester in 't Bondowosose in Oost-Java. Hij gold als een De Zuid Nederlandse heren-atle- tiekploeg voor Bottrop (D) op 2e Pinksterdag is als volgt samenge steld: 100 m: Ruijters (Avonl, Geldens (P. S.V.) en Luijcks (Sprint). 200 m: Ruijters, Dikkers (Sprint) en Vos (PSV). 400 m: Hendriks (PSV), Zuijlen (Kim bria) en Dassen (Kimbria). 800 m: Haus (PSV), Jansen (Thor) en van Dorst (PSV). 1500 m: Cujé (E.M.M.), Delnoye (Kimbria) en van der Broek (PSV). 5000 m: Künen (Sprint), Rovers (Thor) en Jonkers (Sprint). 4 x 100 m estafette: keuze uit Ruij ters. Geldens, Zijlen, Eef Kamerbeek (PSV) en Luijcks (Sprint). 4 x 400 m: van der Broek, van Dorst, Hendriks. Haus (allen PSV). 110 m horden: Eef Kamerbeek, van der Meer (Taxandria) en Vlamings (Diomedon). 400 m horden: Vlamings (Thor), Timme (Kimbria) en Nijhout (Sprint). Kogelstoten: Timme. Eef Kamer beek, en Verhalle (P.H.). Discuswerpen: Timme, Eef Kamer beek en Verhalle. Speerwerpen: Jan Kamerbeek (P.S. V.), Eef Kamerbeek en P. van de Heuvel (PH). Kogelslingeren: Jan Kamerbeek, v. Wissem (Kimbria) en Verhalle (PH). Polsstokhoogspringen: Wysen (Kim bria), van Bakel (PH) en Gelens (Kenk). Hoogspringen: van der Meer (Ta xandria). Mooy (Volt), derde man wordt later aangewezen. Verspringen: Geldens (PSV), Mooy, en Luijcks (Sprint). Hinkstapspringen: Verschoor (Volt), de Jong (01. '47) en Ripzen (Avon). Aanvoerder is J. van Wissem (Kimbria). De leiding berust bij de heren P. van der Heijden voorzitter en Jac Schotte, secretaris van het district zuid van de K.N.A.U. Op de 800 meter zal Henk Haus proberen het Nederlandse record van Meindert Blankenstein (Trekvo gels), dat deze vorig jaar op de Olympische Dag met een tijd van 1 min. 50,7 sec. op zijn naam bracht, te verbeteren. De lange PSV-er noteerde op 15 mei reeds een tijd van 1 min. 51.6 sec., slechts 0.9 sec. boven 't record. De volledige ploeg van PSV die op de 4 x 400 meter is opgesteld, zal trachten het nationale record op dit nummer te breken. Het staat met een tijd van 3 min. 20.1 sec. op naam van de Trekvogels, Den Haag. HET CURACAOSE ELFTAL heeft ook in de laatste wedstrijd van de Europese tournee een nederlaag geleden. ïn het Bislet-stadion te Oslo ver loor het team met 4-0 van het ste delijke voetbalelftal. Het Nederlandse bewind in Indië was democratisch en stond openbare rode vergaderingen en propaganda toe. Deze foto dateert uit 1925 en werd geno men in Weltevreden op Java. heilige man en was monogaam voor een islamiet van zijn repu tatie en zijn rang een uitzonder lijk geval. Hij behoorde boven dien tot het leidersteam van de Sarekat Islam. Hij had zich faam vergaard met een godvruchtig, ja ascetisch leven en., een dui delijke, felle stellingname tegen het communisme, de ..kejaus" zoals ze indertijd werden ge noemd. Jaar in jaar uit was hij de man, waar de hele islaamse be volking in Bondowoso en omstre ken haar hoop op gevestigd had. Het was februari 1925. De primus inter pares het Nederlandse bewind was sterk; het communisme groeide, maar de islaamse fracties net zo; deze twee groeperingen waren echter steeds in de contramine en nu de communistische leiders bijna allen waren verbannen, scheen de islam de grootste te genstrever te worden van het sterke Nederlandse bewind, of met het oog op het communisti sche gevaar.... de bondgenoot. Dit nu zou uitvoerig wórden be sproken op een congres, dat ge houden werd in kampong Boedo, ten westen van Bondowoso. Het werd een grootse manifestatie, en geen mohammedaanse leider op één na: Hadji Agoes Sa- lim, de latere sterke menner van de Masjumi voor Mohammed Natsir liet verstek gaan. Voor al niet, omdat Kijaji Ramlan de initiatiefnemer was van 't con gres. De toespraken lieten aan duidelijkheid niet te wensen over. Het Nederlandse bewind moest verdwijnen, maar ook het com munisme moest verdwijnen. Na een hoofdelijke stemming, die getuigde van hechte een dracht en eensgezinde adhesie aan de uitgestippelde gedrags lijn van de heilige Kijaji Ramlan, werd een feestmaaltijd genuttigd, waaraan eerst een vurig gebed tot Allah werd gericht onder lei ding van de Kijaji. Een gebed om steun in de heilige strijd te gen de christenhonden" en „de rode bandieten van Tan Mala ka". De Nederlandse recherche keek toe. Zij noteerde al hetgeen zij zag, maar de revolvers ble ven in de holsters, zoals het in een democratische staat gebrui kelijk is. Men mocht ook in het „gekoloniseerde Indië van de Ne derlandse imperialistische vam piers" politiek bedrijven. Er werd muziek gemaakt. Drie orkesten streden om de hegemo nie in de broeierige ether. Ook vuurwerk werd afgestoken. Het was een heidens lawaai, ondanks de wel overvloedige aanwezig heid van voorgangers van „Al- la's ware geloof". Doch weldra bleken orkesten en vuurwerk niet toereikend om een ander homerisch rumoer te overstemmen. Meer dan honderd genodigden begonnen na het nut tigen van een frisse dronk een soort sorbat over de grond te rollen. En zeker niet van plezier. De eerst zo triomfantelijke, en feestelijke glimlach had op ve ler gezichten plaats gemaakt voor de meest weerzinwekkende grimas. De gloed van devotie en muzelmaans fanatisme in de donkere ogen was verdrongen door een loenzige weerspiegeling van de meest ondragelijke pij nen. Het werd een ieder duide lijk: zwaar vergif. Er brak een paniek uit. Inland se kwakzalvers en medicijnman nen wisten geen raad. Enkelen hunner werden tot bloedens toe gebeten en gekrabd door de slachtoffers die door het dolle heen waren. Totdat Nederlandse dokters en verplegers toege sneld uit het naburige ziekenhuis de eerste hulp verleenden. Het bleek, dat in de vaten met klap perwijn en toeak (rijstjenever) 'n hoeveelheid accuzuur was ge mengd. Dit zuur begint in de magen langzaam maar zeker in te vreten en de inwendige or ganen te looien. Het proces duurt urenlang en veroorzaakt de he vigste smarten. Ramlan was geen heilige mo hammedaan, maar een der groot ste komedianten die de wereld rijk is geweest. Hij heette Boesri Kasman, had reeds in 1920 een volledige communistische scho ling in Sjanghai en daarna in Moskou gekregen. Van het Krem lin kreeg hij tijdens de Ille In ternationale de opdracht, het ge vaar van een Pan-Islamitische bakermat in Indonesië met wor tel en tak uit te roeien. Het was hem met die avond ten dele ge luld: negentig procent der vergif tigden stierf; bijna allen moham medaanse leiders... Boesri Kasman, alias Kijaji Ramlan. die na zijn communis tische scholing op kosten van de Sareket Islam naar Mekka was gegaan ter bedevaart, wist dat z'n leven op het spel stond. Hij vluchtte in het gebergte. Twee maanden later echter werd hij door mohammedanen gegrepen en buiten de stad ont voerd. Het vel werd van zijn vin gers getrokken en daarna werd hem de schedel compleet in twee- en gehakt, van kruin tot adams appel... Een oud hoofdstuk uit de his torie van de strijd tussen com munisme en de islam, vandaag de dag vergeten of hoogstens summier verslagen, als zijnde een anekdote". Niet de gebeur tenis op zichzelf is zo belangrijk, doch het feit dat het communis me doelbewust misbruik maakt van godsdiensten.... (Advertentie) Rook met verstand, rook met smaak, rook sigaren! ,,'n Fantastische rit", was het commentaar van de heer E. M. de Grood, sportcommissaris van de R.A.C. zuid, die in opdracht van de K.N.A.C. de route en de totale organisatie van de 8ste Radio-Rallye controleerde. De wedstrijdleiding, die sinds sep tember 1957 aan het werk was, is tevreden, vooral omdat de heer de Grood met 240 strafpunten naar huis ging. aangezien hij bij het narijden 4 controleposten had gemist, hetgeen bewijst dat de organisatoren de goe de hoekjes en gaatjes gevonden had den om de aanstaande deelnemers te vangen. De heer de Grood krabde eens achter zijn oren toen hij zijn behaal de strafpunten vernam en zei „Wie hier zonder strafpunten uitkomt is 'n kei. maar het is mogelijk". De belangstelling voor de komen- De radio-Rallye is aanmerkelijk gro ter dan in de voorafgaande jaren. Er zijn ruim 600 wedstrijdreglemen ten aangevraagd en de inschrijvingen stromen binnen. De wedstrijdleiding heeft zich daarom moeten beraden om een maximaal aantal inschrijvers vast te stellen. In ieder geval wenst men niet boven de 400 deelnemers te gaan. Er zullen op de route 250 controleurs staan, die een groot aan tal controleposten zullen bezetten. De eerste van de 15 buitenlandse voetbalploegen die zullen deelnemen aan de wereldkampioenschappen voetbal, is in Zweden gearriveerd. Het was de Franse ploeg, welke per vliegtuig te Stockholm neerstreek. De Fransen een gezelschap van 28 personen begaven zich per bus naar Kopparberg, een dorp 170 kilo meter ten noordwesten van Stock holm, waar de Fransen hun trai ningskamp opslaan. Zij zullen in de komende drie weken vier oefenwed strijden spelen tegen Zweedse clubs. Voorverkoop: stop De aankondiging, dat de televisie 10 wedstrijden uit de wereldkam pioenschappen zal uitzenden, heeft de voorverkoop volledig stopgezet, Holger Bergerus, secretaris van het toernooi, vertelde dat een groot aantal bestellingen is ingetrokken. Er zijn zelfs nog veel plaatsen beschik baar voor de finale op 29 juni. Eer der was gemeld, dat de kaarten voor die wedstrijd waren uitverkocht. Tot dusverre zijn pas 5 miljoen kronen aan toegangsbewijzen ver kocht. De Voetbalbond is tegen een tekort gedekt bij Lloyds of London. Deze verzekering waarborgt de or ganisatoren 12 miljoen kronen, welk bedrag neerkomt op de waarde van 85 procent der toegangsbewijzen. Mo menteel zijn nog goede plaatsen be schikbaar voor alle wedstrijden van het toernooi. Van vrijdag aanstaande tot maandag 26 mei gaan vier be kende lange-afstandlopers de grootste prestatietocht proberen te volbrengen, ooit door een Ne derlandse wandelsportvereni ging georganiseerd. Het betreft hier de heren B. Se- vinga (56) uit Den Haag, A. Kooy (38) Schiedam, beiden lid van de Rotterdamse Wandelsport Vereniging (RWV), weike de tocht organiseert zomede J. Oord (45) Glanerburg, en L. Schol (33) uit Santpoort. Dit viertal, plus waarschijnlijk nog enkele andere perfecte lange afstand lopers, zullen trachten in een mars over 70 uur, de afstand Den Haag Brussel vice-versa af te leggen. De totale afstand bedraagt ongeveer 350 kilometer. Aanstaande vrijdag des avonds tus sen 8 en 9 uur wordt vanuit de resi dentie gestart. Naar berekend is, zullen de tippe laars zaterdagochtend rond 8 uur Breda bereiken, terwijl de aankomst te Brussel is getimed op zondagmor gen 3 uur. Maandagmorgen te 4 uur, als de meesten onzer nog te bed liggen, wor den de wandelaars weer in Breda terug verwacht, en diezelfde avond, te rond half zeven, moeten zij volgens het schema de eindstreep in Den Haag 'hebben bereikt. Hiervoor werd gesproken over een mars van 70 uur; opgemerkt zij, dat daarbij een rust van totaal 16 uur is inbegrepen. Laat ze maar lopen... (Advertentie) Na het startsein aan 53 renners werd onmiddellijk een zeer hoog tempo ingezet. De lange sliert van kleurige renners trok er zo hard aan, dat reeds in de 3e ronde de eerste uitvaller werd genoteerd. Het was A. Biemans uit Ulvenhout, die het tem po niet kon bijbenen en de strijd staakte. Er werd al gauw begonnen met het beschikbaar stellen van spurt premies en de eerste was voor de steeds actieve van Hout uit Sint Mi chielsgestel. In de 10e ronde zag de Dordtse renner Swaneveld blijkbaar heil in een uitlooppoging. Hij ontsnapte ten minste van dit ogenblik uit de groep en drie achtereenvolgende ronden slaagde hij er ook in alleen als eer ste de witte streep te passeren. La ter kreeg hij gezelschap van Zilver berg, maar toch was het Swaneveld, die zes maal als spurtwinnaar te voorschijn kwam en hiermede de uitgeloofde premie kon opstrijken. Jammer was, dat deze animator van het eerste uur in de 24e ronde we gens bandbreuk de strijd moest sta ken. Dat het tempo zeer hoog lag, bleek wel uit het feit, dat de eerste 20 ron den werden afgelegd in 45 min., het geen neerkomt op een uurgemiddel de van bijna 43 km. Opvallend was het geringe aantal renners, dat uit viel. In totaal staakten tijdens de koers slechts zes renners om een of andere reden de koers, onder wie zich Jo de Roo uit Schore bevond. Zeer actief Het is vooral aan de activiteit van Zilverberg en van Giesen toe te schrijven, dat de wielerliefhebbers waar voor hun geld hebben gekre gen. Keer op keer was het in het begin van de strijd Zilverberg, die de grote groep zijn hielen liet zien. La ter stelde Giesen alles in het werk om los te komen en hoewel hij en kele ronden alleen doorkwam, was 't peloton waakzaam genoeg om de af stand niet te groot te laten worden. De eerste 50 km werden afgelegd in 1 uur en 12 min. Met nog een 15-tal ronden te rij den slaagden Ab van Egmond en lil. Roks er in, uit het peloton te ont snappen. Dit peloton keek aanvankelijk de kat uit de boom, terwijl de winnaar van de grote klassieker Warschau - Praag - Berlijn, Piet Damen, de koers controleerde. Deze renner, die verschillende keren geprobeerd had alleen weg te komen, werd echter te zwaar bewaakt en daarom werd be sloten zijn ploeggenoot van Egmond een kans te geven een gooi naar de bloemen te laten doen. Deze opzet slaagde voor de volle 100 pet., want ofschoon de afstand tussen de uit lopers en de groep steeds kleiner werd naargelang het einde nader de, de uitlopers werden niet meer achterhaald. De overigen Met kennelijk gemak won van Eg mond de sprint van Roks. Zijn tijd was 2.23 uur over 98.4 km. Roks werd dus tweede in dezelfde tijd als de winnaar. 2. M. Roks, Bosschenhoofd z.t.3. C. Paymans. Tilburg op 10 meter; 4. J. van Straten, Schiedam; 5. P, Damen, Lieshout; 6 C. van Amsterdam, Oosterhout (winnaar v. de oktober-kermiskoers)7. A. van Hout, Sint Michielsgestel; 8. P. Muil wijk. Rotterdam; 9. J. Duinkerke, Borssele; 10. A. v.d. Linde, Tilburg? 11. Giessen, Rotterdam: 12. M. Brinkman, Overschie; 13. M. Breure, Rotterdam; 14. G. v.d. Berg. Slie- drecht; 15. K. Renes, Sliedrecht; 16. 17 v.d. Flier; 18. J. Beers; 19. H. Falckenreck, Weesperkarspel; 20 Zil verberg. De overige renners werden ex aequo geklasseerd in dezelfde tijd als van Egmond. SS MÊ - SWv [lerriroMdidckw! Proef eens de fantastische met volop Spaar de vlaggetjes (op elk pakje is er één)

de Stem | 1958 | | pagina 13