Zeeuwen protesteren fel tegen duurdere veren FRANSE DEMOCRATIE IN GROOT GEVAAR OBELISK LÜYCKS President Cronchi ere-doctor Niet langer kalm blijven Moordenaar beschuldigt zijn vriendin STEM-FEUILLETON u ane „Buil Goose" de lucht in DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 17 MEI 1930 Deze week in het buitenland Libanon nu het aanvalspunt van anti-westerse intriges de zakdoek voor hem l I*1 HMiifflSmiiiii Prins Bernhard super-piloot Dreigende geluiden Het NA l O-vliegfeest Veilig verkeer Liturgische kalender StASA US m AAR A Dl O-TV- RA D IO-TV- d&ohter door Adeline Mc Elfresh Televisie IVAEN heeft uit de berichten de overrompelende gang van za ken kunnen volgen: Eerst de mi litaire staatsgreep in Algiers, zich richtend tegen Pflimlin als pre mier. Toen de grote meerderheid voor het bewind: Pflimlin in de Nationale Vergadering, waarbij zelfs de communisten hielpen door zich van stemmen te onthouden. Dan de oproep van De Gaulle, de verbreding van het kabinet door toetreding van de socialisten en de afkondiging van de noodtoestand, bekrachtigd door een spoedzitting van de Assemblée. Met dat al staat Pflimlin voor een schier onmogelijke taak. Een liberale koers ten aanzien van Al- gerië inslaan, zoals van hem tege lijk verwacht en gevreesd werd, kan hij nu niet. Hij heeft dan ook verklaard, dat Frankrijk Algerië niet zal loslaten en dat er niet zal worden onderhandeld, voordat de rebellen de wapenen neerleggen. Deze verstrakking van zijn stand punt is mede gevolg van de mili taire „machtsgreep." Zij moest deze „machtsgreep" de wind uit de zeilen nemen, wat Pflimlins eerste oogmerk zal zijn. Of dat hiervoor voldoende is, moet nog blijken. Wel is in Frank rijk zelf de actie van de militairen en kolonisten in Algerië niet met gelijke kracht overgenomen; de re gering wist de eerste spanningen te boven te komen, maar de ver klaring, die generaal De Gaulle donderdag aflegde, waarin hij zich ter beschikking stelde van de Franse natie, moest nieuwe span ningen teweegbrengen. Deze ver klaring beantwoordde ,aan de wen sen van de „comités voor het al gemeen belang in Algerië." Zij ver tolkte de bereidheid tot vorming van een „regering voor het alge meen belang." Tevens heeft de ge neraal het partijenstelsel gekriti seerd. pEITELUK is hiermee Frankrijk voor de keuze gesteld tus sen zijn huidige regiem en een dic tatuur. Dit verscherpte de crisis. De roep om De Gaulle werd de laatste tijd in Frankrijk meer en meer gehoord. Nu de generaal op dit kritieke moment zelf gesproken heeft in de geest van de verwach tingen, die men omtrent hem koes tert, moet blijken, hoe sterk die roep eigenlijk is. Een open strijd tussen zijn aanhang en de regering kon niet uitblijven. TERWIJL aldus een van de grote Westerse landen in moeilijkhe den en verwarring verkeert, zijn in het Midden-Oosten weer krach ten aan het werk om de invloed van het Westen verder te onder mijnen. In Libanon zijn pro-pan- Arabische en anti-Westerse onlus ten uitgebroken naar aanleiding van het streven van president Sja- moen naar een tweede ambts periode. Libanon grenst aan Syrië, dat onlangs met Egypte de Ver enigde Arabische Republiek heeft gevormd. Zijn regering is westers georiënteerd. Dit is natuurlijk een doorn in het oog van de communisten, die met de Arabische-nationalisten het vuurtje aanstoken, niettegen staande de anti-communistische koers van de president der Ver enigde Arabische Republiek Nas ser. Deze anti-communistische koers belet Nasser intussen niet een vriendschapsbezoek in Moskou af te leggen noch het Kremlin te wensen dat er een Arabische een heid onder leiding van Nasser tot stand komt, zoals Kroestjev bij het bezoek van de Egyptische pre sident te kennen heeft gegeven. De anti-communistische koers van de Arabieren onder leiding van Nasser maakt het nl. vrijwel on doenlijk de ,.Eisenhower-leer" in het Midden-Oosten toe te passen, die Amerikaanse interventie bij communistisch gerichte agressie doet voorzien. De Libanon staat nu wel onder een druk, die kennelijk de vorm van een agressie van buitenaf, nl. vanuit Syrië en Egypte, aanneemt, maar het is dan toch geen com munistische, eerder juist ee* anti communistische agressie! Daarom zou er dus voor Amerika geen re den tot ingrijpen ten gunste van Libanon zijn. Gezien deze zonderlinge implica ties mag men het misschien nog toejuichen, dat Moskou zich nu zo duidelijk achter Nasser heeft ge steld, zodat het Westen beter kan zien, Waaraan het toe is. Overigens is alleen maar te hopen, dat de re gering van Libanon haar gezag zal weten te handhaven en dat zij bij een eventueel beroep op de Ver. Naties niet in de steek zal worden gelaten. (Advertentie) Prins Bernhard heeft op Hemel vaartsdag van het Amerikaanse mi- litaire vliegveld Palmdale af, op ruim honderd km van Los Angelos gelegen, in een f 104-b Lockheed- starfighter een uur lang met een snelheid van ruim tweemaal het ge luid gevlogen. Zijn medepiloot was de Amerikaan Ed Brown. Voordien was de prins als tweede piloot met de Amerikaanse vlieger Herman Sal mon in een Lockheed Electra van Burbank bij Los Angeles naar Palm' dale gevlogen. De toon waarop Zeeland en vooral Zeeuwseh-Vlaanderen reageert op de verhoging van de veertarieven op de Wester-Schelde, is scherp. Er wordt zelfs al openlijk van „verraad" gesproken. Hoe hoog het de mensen zit bleek ook overduidelijk tijdens de protestvergadering welke de katholieke middenstandsbond in het bisdom Breda en de Interdio cesane middenstandsbond Haarlem-Rotterdam gezamenlijk voor hun Zeeuwse leden te Hulst belegden. Men wilde daar reeds naar forse middelen grijpen. De reactie van de in groten getale opgekomen middenstanders was eigenlijk in tegen stelling tot wat de voorzitter, de heer A. S. L. Lockefeer, over de geaard heid der Zeeuwsch-Vlamingen gezegd had. samenwerken" en de heer D. v. d. Walle uit Hulst stelde voor om op alle auto's een affiche te plakken met daarop de spreuk „Zeeuwseh-Vlaan deren eist vrije veren". Van „de over kant", van de heer W. A. Remijn, kwam' de aanvulling dat er in plaats van Zeeuwseh-Vlaanderen wel Zee land dient te staan. „Hebben we straks nog wel een tweede grote boot no dig, als de veren verhoogd zijn", zo vroeg zich de heer F. v. Hyfte uit Kloosterzande af. „Misschien is er dan weleen boot over". Hij doelde op het reeds bij velen bestaande voornerhen om, vooj- wat het luxe autoverkeer betreft, via de Antwerp se tunnel te rijden. „Waarom bouwt men zulke luxe boten?" w'ilde de heer R. van Water schoot, eveneens uit Kloosterzande, weten. „Daaraan hebben we niets. Er staan bovendien veel te veel mensen aan het veer. Voor werk dat één man afkan, staan er drie. Er wordt met geld gesmeten". De heer van Water schoot die een commissie uit alle groeperingen van het maatschappelijk leven wilde vormen om persoonlijk in Den Haag te gaan protesteren, wees ook nog op het onrecht dat de vroegere beurtschippers wordt aan gedaan. Door de vrije veren moesten ze hun schepen opruimen en op auto' s overschakelen. Nu het zo Ver is en er geen beurtvaart meer mogelijk is, worden de vervoerders door de hoge tarieven zwaar belast. Niet alleen papiertjes", aldus de Hij zei nl. dat het typisch-Zeeuwsch- Vlaams is om niet op te komen voor zijn eigen belangen, om dan nader hand te gaan mopperen. Hij had, naar hij zei, reeds horen zeggen „waarom zullen we. protesteren, het helpt im mers allemaal niets". Maar in de loop van de vergadering bleek wel dat de leden spontaan veel verder wilden gaan dan het bestuur dat een overigens uitstekend geredigeerde motie had opgesteld. „Daden", zei de vergadering. De heer H. - J. Colsen, voorzitter van de Bond van Vee- en Varkens handelaren, die de vergadering als gast bijwoonde, zette uiteen welk een schadepost de verhoging der veer tarieven voor de veehandel zal bete kenen. Er moet 80 pet. van al het jongvee voor Zeeuwseh-Vlaanderen van over de Wester-Schelde komen en 60 pet, van het vetvee moet nader hand weer over hetzelfde water naar de markt van Rotterdam. De vee handelaren komen door de verhoging in een bijzonder ongunstige positie ie verkeren. De heer P. Stevens uit St.- Jansteen deed de suggestie om alle Zeeuwsch-Vlaamse bedrijven voor een dag te sluiten, uit protest, en dan ge zamenlijk naar Den Haag te gaan om het protest kracht bjj te zetten. „Wat gaan we nu eigenlijk doen?" wilde de heer A. de Waele uit Koewacht weton, die er voor voelde om des noods met „bruut geweld" de aan dacht van de overheid op de bezwa ren der Zeeuwen te vestigen. „Als het moet kunnen we toch heel die boot blokkeren!" riep de heer R. Rade makers uit Kloosterzande en de heer Colsen mengde zich daarop weer in het debat met de opmerking dat het nu geen tijd meer is om kalm te blij ven. „We hebben altijd al de lamme goedzak gespeeld", zei hij. Uit Middelburg, van de heer C. J Rozemond, kwam het geluid „we moeten met de gehele Zeeuwse mid denstand, niet alleen de katholieke Charles Starkweather, de 19-jarige jongeman die beschuldigd wordt van 11 moorden, heeft donderdag zijn meisje, Caril Fugate (14), van moord beschuldigd en verklaard dat de door hem gepleegde moorden uit zelfver dediging waren geschied. Caril zou de 16-jarige Carol King hebben gedood. Starkweather bekende rustig dat hij Robert Jensen, 17, die het vriend je van Caril was, had vermoord. Het is voor deze moord, dat Starkwea ther vervolgd wordt. In zijn bekentenis had Starkwea ther gezegd dat hij woedend op Caril was geworden na de dood van Jensen en Carol King. Met betrekking tot deze bekente nis vroeg zijn verdediger, T. Cle ment Gaughan, hem waarom hij boos was op Caril. „Om wat zij had gedaan... zij schoot Carol King dood", antwoordde Stark weather, er aan toevoegend dat hij eerst bekend had Carol King te heb ben vermoord om Caril te dekken. Gaughan vroeg hem of hij berouw koesterde, waarop Starkweather ant woordde: „Daar geef ik geen ant woord op." Starkweather vertelde dat hij in het afgelopen jaar bijna elke dag last had van ernstige hoofdpijnen,nadat hij de zwengel van een stropakmachine tegen zijn hoofd had gekregen. Gaughan vroeg of hy de mensen vertrouwde. „Sommige wel," ant woordde Starkweather. „Je vertrouwt me toch?", vroeg dc verdediger vervolgens. „Neen", was het antwoord. heer R. Martinet uit Koewacht, „er mag toch ook wel iets van geweld bij zijn". Hij bepleitte een sterke een heid. opdat het protest des te meer kracht zal hebben. De Amerikaanse luchtmacht heeft donderdag zijn hoogst geheime „Buil Goose" gelanceerd, een projectiel dat bedoeld is om over vijandelijk ge bied te vliegen en daar de verdedi ging in de war te brengen, om het pad voor bommenwerpers en ballis tische projectielen vrij te maken. De Bull Goose is kennelijk een pro jectiel met vleugels, dat door een straalmotor wordt aangedreven. Dit projectiel wordt op weg geholpen dpor eep. motor die na Jcorte tlid van het projectiel wegvalt. Deze motor heeft het begin van een brand ver oorzaakt nabij het eind van de Ca naveral-kaap, tóén b'et van het pro jectiel was losgekomen. Twee straal vliegtuigen hebben de Bull Goose vergezeld toen hij, laag vliegend en in zuidoostelijke richting boven de oceaan was. Het projectiel bleef On geveer een minuut zichtbaar door de verrekijker. De luchtmacht heeft al leen maar bekend gemaakt dat „een" projectiel gelanceerd is. On officieel werd echter vernomen dat het de Bull Goose was. (Advertentie) President Gronchi van Italië heeft tijdens zijn staatsiebezoek aan En geland het eredoctoraat in de rech- ten van de universiteit van Cam bridge ontvangen. We zien hem hier in de stoet (tweede van voor bij het verlaten van de senaat, na dat hij uit handen van Lord Tedder zijn onderscheiding had gekregen. Ter gelegenheid van het 45-jarige bestaan van de Koninklijke Lucht macht wordt, zoals bekend is. op zaterdag 5 juli op de vliegbasis Soes- terberg een NAVO-vliegfeest gehou den. Met het oog op de verwachte grote belangstelling van de zijde van het publiek zullen drie voetgangers bruggen worden gebouwd over de Amersfoortsestraat, nl. bij de van Weerden-Poelmanweg. de Postweg en de Beukenbergerlaan. ZONDAG 18 MET. Wit. Zondag na Hemelvaart. Tweede gebed H. Ve- nantius. Credo. Prefatie van Hemel vaart. MAANDAG 19. Wit. H. Petrus Ce- lestinus. Tweede gebed H. Puden- tiana. Prefatie van Hemelvaart. DINSDAG 20. Wit. H. Bernardinus van Siëna. Prefatie van Hemelvaart, WOENSDAG 21. Wit. Mis van He- melyaart. Prefatie van Hemelvaart. DONDERDAG 22. Wit. Mis van Hemelvaart. Breda: Wit. H. Ansfri- dus. Prefatie .van Hemelvaart. VRIJDAG 23. -Wit. Mis van Hemel vaart. Prefatie van Hemelvaart. ZATERDAG 24. Rood. Vigilie van Pinksteren. Prefatie. Communican- tes en Hanc Igitur van Pinksteren Gloria. Geen Credo. 31) Ze liet zich in haar hoekje achter over zinken en voelde nu pas goed hoe moe ze was Thuis gekomen bleef ze zeker tien minuten in een flink warm bad, nam daarna een koude douche, en droogde zich stevig af. Toen zocht ze met zorg een luchtige jurk uit en trok een paar witte schoentjes mee sleehakken aan. Ze haalde de kam door haar donkere haar, waardoor het zich, zoals bij een Kind. in vochtige krullen om haar hoofd legde. Ze had het altijd op de ze manier gedragen, kort van achte ren juist boven haar kraagje. De ver pleegsters in het City-ziekenhuis had den altijd gezegd dat 't maar 'n bof was als je met zulk haar gezegend was, en ze hadden er haar openlijk om benijd. Jane moest hier ineens aan denken terwijl ze in de spiegel keek, en het beeld dat haar van daar uit toelachte, beschuldigde haar er van dat haar uiterlijk en haar ge dachten vanmorgen al heel slecht bij haar beroep pasten. Ze wisselde even een paar woorden met de Batesen, raadde meneer Ba tes aan nog wat te gaan slapen voor hij naar de zaak ging, en reed daarna naar de pastorie, waar oma Mason haar in de deur stond op te wachten. „Nee, maar, lieve kind, wat zie jij er heerlijk fris uit ,,Zo voel ik me anders heus niet, oma". Jane drukte even een kus op de gerimpelde wang. „En dat krijgt u omdat u zulke lieve dingen over me zegt." „Ik zeg ook altijd lieve dingen over je, is 't niet, oma?" Bill was juist de kamer uitgekomen en keek om bijval zoekend, zijn huishoudster aan. Jane lachte hem uit, en als het niet helemaal zuiver klonk, liet niemand er iets van merken. Ze legde haar tasje en de zwarte tas op een stoel en vroeg: ..Ruik ik koffie „Dat ruik je. En worstjes ook, denk ik. Alles is klaar en jullie kun nen direct beginnen." Ze aten in de keuken, bij een raam dat uitkeek op een tuin vol afgewaai de bladeren eij gebroken takken. De tomatenplanten die Bill de hele droge periode door trouw verzorgd en ge regeld begoten had, waren totaal platgeslagen. Van de grote eik die bij de kerk stond, was een zware tak verdwenen, en Bill veronderstelde dat die het wel geweest zou zijn die ergens aan de overkant een heel dak aan splinters had geslagen. Behalve ten was de pastorie zelf onbeschadigd gebleven. „Nog wat worstjes? Nog een ei?" zat Bill ijverig aan te dringen. „Nee, dank je. Bill, ook geen koffie meer", zei ze verschrikt toen hij haar de koffiepot voorhield. ,,Ik heb al drie kopjes op!" „Oei, wat een verontwaardiging", lachte hij. maar voegde er meteen weer ernstig aan toe: ,,'t Komt je eerlijk toe, Jane. Je was groots gis teravond. En kom me nu niet weer vertellen dat je toch zoveel hulp had. Als jij er niet geweest was, zo kalm en rustig. „Ik was van binnen helemaal niet rustig. Ik was doodsbenauwd." Hij schonk zich nog wat koffie in. „Mogelijk. Maar dat heb je dan toch niet laten merken." Jane stond op. „Dank u voor het ontbijt, oma. Er. Bill". „Ik ga zover met je mee". PRIJS Een bruidsjapon en een J smoking vormden de eerste J prijs van een wedstrijd, die i in Berlijn poor verloofde pa- ren gehouden werd. De man- i nen moesten hun verloofden op de rug draoen en over een baan van honderd meter ren- nen. De winnaar werd een 23- iarige student in de medici)- nen. die een 13-jarioe last op de rug te dragen had. s Bo?«« In Torquay stapte een man op een paar politie-agenten af met de vraag wat hij zou moeten doen om opge sloten te worden. Hij kreeg hierop geen rechtstreeks antwoord en deel de daarom een paar klanren aan de dienaren van de wet uit. Van de rechter kecg hij nog niet eens op sluiting, maar een geldboete. Ter verdediging voor zijn vreemde ge drag voerde hij aan. dat hij graag een paar dagen de boze buien van zijn vrouw wilde ontlopen. Naam, In Lancaster werd de heer Joshua Hietize Baussloipez- kuffbergarzime voor de kadi gesleept. Hij leefde een leven onder een andere naam. Niet zo maar een naam als Piet „Jansen" om het gemakkelijk te maken, maar Joshua Hietize Baussloipezkuffberg. Dat laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Stem ïu ï.yndhiirst in de Amerikaanse r'.'at New York, ging de heer Guy Pcolla niet ter stembus omdat hij zich ziek voelde. Zijn vrouw zal met deze ziekte van haar man ach teraf niet ingenomen zijn geweest want zij verloor de verkiezingen met één stem verschil. Agente Een vrouwelijke politie-agent uit Liverpool wilde een man ar resteren. Hij gaf haar echter een klap in het gezicht en nam de be nen. Voorbijgangers kregen hem te pakken en de agente nam hem. meer naar het bureau. Toen zij hem daar afgeleverd had en de commissaris haar wilde gaan prij zen viel ze flauw. Klaar? Afïïül (Advertentie) SINDS^60,'JAAR ONMISKENBAAR AAN DE ZONDAG, 18 MEI afgekomen te zijn zonder doden. De mensen begonnen tot de mening over te hellen, dat ze tot op zekere hoogte nog geboft hadden. Zeker, er waren gebroken armen en benen, en alle mogelijke andere verwondingen. Ook waren er die nog dagen, misschien wel weken in het ziekenhuis zouden moeten blijven, maar allen waren tenminste gered. Het had heel wat ernstiger kunnen zijn. Onder de nieuwsgierigen die de vol gende dag eens een kijkje naar de puinhopen kwamen nemen en daar mee alle toegangswegen tot het stadje versperden, was een bekende zwarte auto. Ongeduldig trok de enige inzit tende aan een onaangestoken sigaar. En oponthoud was er vaak. Telkens wanneer iemand eens even stopte om beter te kunnen zien hoe die man op krukken daar in die hoop verwron gen balken aan het zoeken was, of om naar een totaal weggeslagen huis te kijken, werd de hele file gedwon gen stil te houden en kon je van alle kanten grauwen en snauwen horen. De zwetende, rood aangelopen ver keersagent deed niets anders dan hen Vreemd, maar ook een dag na zo'n ramp komt om. Halesville begon zich enigszins te herstellen van de schok. Met het opruimingswerk was direct al een aanvang gemaakt. Temidden der wrakstukken stonden nog onbe schadigde stukken meubilair zielig en verlaten in de hete zon te wachten tot ze weggebracht werden naar een of ander tijdelijk kwartier. Wat nog gebruikt kon worden werd netjes bij elkaar gezet, de rest op hopen ge gooid en als vuilnis weggevoerd. On dertussen werd er heel wat afgepraat, over wederopbouw, maar ook over het zoeken naar een plekje voor tijde lijk onderdak. Clay Morton ging flink over de tong; het verzekeringsgeld van zijn huizen zou hij wel in z'n zak steken, werd er beweerd, en verder zou hij zich nergens zorgen over ma ken, behalve over z'n lieve fabriek. Maar dat volkomen hopeloze ge voel, dat angstaanjagende lége gevoel begon te verminderen. Halesville was lang niet zo erg getroffen als Stewart bijvoorbeeld, waar vijftien doden te betreuren waren, en men kon een ge- steeds maar weer voorwaarts zwaaien onder het schreeuwen van: „Doorrijden alstublieft! Zo langzaam als u wilt, als u maar blijft rijden!" Het zwarte wagentje reed naar de kant van de weg toen het bij het wit te huis gekomen was, waarin de te huis gekomen was, waar in de voortuin een bord stond met de na men DR. ED JOHNSON en DR. JANE LANGFORD, en de bruinver brande man met de witte pet en de groene zonneklep stapte snel uit. De oude dokter was weer thuis.... Alsof hij nooit weg geweest was, stond hij in de spreekkamer rustig een verband te vernieuwen, toen Jane van een rit naar het ziekenhuis in Martinsburg nogal laat voor het mid dagspreekuur terugkwam. „Dokter Ed riep ze verheugd uit. „Wat heerlijk dat u er weer bent „Zo gauw ik hoorde wat hier ge beurd was, ben ik teruggekomen". Hij keek haar over z'n bril heen aan. „Maar uit alles wat ik gehoord heb. maak ik op, dat ik me heus niet had een paar door de hagel gebroken rui- voél van dankbaarheid bespeuren «r hoeven haasten. Mijn gelukwensen, HILVERSUM I. 402 m. KRO: B.0O Nws. 8,15 Gram. 8,25 Hoogmis NCRV 9,30 Nws. en waterst. 9,45 Vocaal ens. en sol. Convent der kerken: Geref. kerk dienst NCRV: 11.30 Gram. 11,45 Te nor en orgel KRO: 12.15 Gram. 12.20 Apologie 12,40 Inslr. octet 12,55 Zonne wijzer 13,00 Nws, en kath.nws. 13,10 De Wadders, 13,30 Lichte muz. 13,45 Boek- bespr. 14,00 Gioas, koning van Juda, oratorium 15,05 Week van gebed en of fer, cans. 15,15 Meisjeskoor met begelei ding 15,40 Muz. caus. 16,10 Sport 16,30 Vespers IKOR: 17,00 Kerkdienst 17,15 Koorzang 17,45 De kerk aan het werk 18,00 Het geladen schip 18,30 De kerk aan het werk 18,40 God met ons NCRV: 19,00 Kerkelijk nws. 19,05 Sa menzang 19,25 Tot ziens in Jeruzalem KRO: 19,45 Nws. 20,00 Bonjour Caroline blijsp. 20,30 Act. 20,45 De gewone man 20,50 Cabaret 21,20 U bent toch ook van de partij?, caus. 21.30 En de muren vie len om, hoorsp. 22,30 Gram. 22,35 Uit het boek der boeken 22,45 Avondgeb. en lit, kal. 23,00 Nws. 23,15-24,00 Laatste rondjes. HILVERSUM IT. 298 m. VARA: 8,00 Nws. 8,18 V.h. platteland 8,30 Weer of geen weer 9,45 Geest, leven, caus. 10,00 Instr. octet 10,30 Nws. v.d. boekenmarkt 10.40 Cabaret 11,20 Gram. AVRO: 12,00 Gevar. muz. 12,30 Sportspiegel 12,35 Ge- var. muz. 13,00 Nws. en SOS-ber. 13,07 Buitenl. overz. 13,17 Meded. of gram. 13.20 Even bijdraaien 14,00 Boekbespr. 14.20 Gitaarspel 14,45 Toneelbesch. 15,00 Radio Filharm.ork. en sol. 16,00 Lichte muz. 16.30 S'portrevue VARA: 17,00 Gram. 17,30 V.d. kind. 17,50 Nws., sport- uitsl. en sportjourn. VPRO: 18,30 Doopsgezinde kerkd. IKOR: 19,00 Kerkd. v.d. jeugd 19,30 De open deur AVRO: 20,00 Nws. 20,05 Bridgedrive 20,10 Amus.muz. 20,35 De Engelsteeg, hoorsp. 21.10 Der Liebe Augustin, operette (fragm.) 22,15 Journ. 22,30 Gram. 23,00 dokter Langford! Paul hier heeft me alles verteld over het prachtige werk dat je gedaan hebt". Op de rand van de onderzoektafel zat de man, die z'n schouderblad ge broken had met voorzichtige vingers het nieuwe verband te betasten. Glim lachend vroeg Jane hem: „Al wat be ter „Dok zegt dat ik over een paar weken weer helemaal in orde ben". „Mooi zo." De man nam z'n overhemd op en trok het voorzichtig aan. ,,Ben ik klaar, dok „Kom over een dag of drie, vier terug, Paul". Toen hij weg was, wendde de oude dokter zich tot Jane. „En wat wil je dat ik nu ga doen, Jane Met z'n tweeën moesten we eigenlijk twee maal zo snel die eivolle wachtkamer kunnen afwerken". Hij grinnikte om z'n eigen grapje. Toch was het laat voordat ze er toe kwamen over Lola Mortons aanrij ding te praten en de blijkbaar succes volle poging van haar schoonvader, de aanklacht wegens roekeloos rijden op te houden die tegen haar inge bracht had behoren te worden. De oude dokter zat geduldig naar haar te luisteren, zo nu en dan het hoofd schuddend als om te kennen te geven hoezeer hij de hele onple- riezige geschiedenis veroordeelde. Toen Jane uitgesproken was, mom pelde hij: „Clay had beter moeten weten dan een dergelijk sujet er bij te halen. Iedereen weet dat Jones uit de hut bereid is een eed af te leggen op alles wat hem een paar beroerde whisky-dollars extra kan opleveren". Geschrokken vroeg Jane: „Bedoeld u dat ze hem omgekocht hebben?" Maar dat zou betekenen dat Lance maar zoiets zou Lance toch niet doen Zo liegen legen haar Iemand huren om er op te zweren dat zij stond te liegen, terwijl hij wist dat 't niet waar was'. Zou hij daar werkelijk toe in staat zijn? Helaas, Jane besef te dat ze niet met zekerheid het te gendeel zou kunnen beweren. t Dr. Johnson knikte veelbetekenend. „Ik wil er die „diepvries-vis" uit m'n auto om verwedocn dat die Jones zo als gewoonnliik liegt tot hij zwart ziet. En dat doet me eraan denken" hij hees zich uit zijn doorgezakte draaistoel omhoog „die moest ik eerst maar eens naar huis brengen, dan kan juffrouw Dawson ermee aan de gang gaan. Kom je ze helpen op eten, Janie?" (wordt vervolgd) Nws. 23.15 Bridgedrive 23,30-24,00 Ver- leden en heden. BRUSSEL. 324 m. 12,00 Gram. 12 15 Amus.ork. 12,30 Weerber. 12,34 Amus.ork. 13,00 Nws. 13.15 V.d. sold. 14,00 Gram. 15.20 en 15 40 Idem. 16,00 Voetbalrep. 16.45 Gram, 17,00 Sportuitsl. en nws. 17,30 Gram, 17.45 Sportuitsl. 17.52 Kamermrz. 18,30 Godsd. halfuur 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling 20.00 G-svar .progr. 21,30 Gram. 22,00 Nws. 22,15 Gram. 23,00 Nws. 23.05-24.00 Gram. BRUSSEL, 484 m. 12,15 Gram. 13 00 Nws. 17,00 Nws. 18,30 Gram. 19,15 Idem 19,30 Nws. 20,00 Gram., hoorsp, en p ano- muz. 21,00 Gram. 22,00 Nws 22 10 L ch'.e muz. 22,55 Nws. 23,00 Jazzmuz, 23,55 Nws. MAANDAG, 19 MEI HILVERSUM I. 402 m. NCRV: 7 00 Nws. 7,10 Gew. muz. 7.50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Sportuitsl. 8.25 Gram. 9,00 V.d. zieken 9,30 V.d. vrouw 9,35 Waterst. 9.40 Raak de roos 10,20 Gram. 10,30 Theologische etherleergang 11,15 Gram. 11,35 Gevar.progr. 12,25 Voor boer en tuinder 12,30 Land- en tuinb.- merted. 12,33 Lichte muz. 12,53 Gram. en act. 13,00 Nws. 13,15 Mil. kapel 13.45 Gram. 14,05 Schoolradio 14,30 Gram. 14.45 V.d. vrouw 15,15 Fluitkwint. 15,35 Gram. 16,00 Bijbelle/.. 16,30 Barok-ens. 17.00 V. d. kleuters 17,15 V.d. jeugd 17,30 Gram. 17,40 Beursber. 17,45 Regeringsuitz.: De BB van binnen en van buiten: L. Tie- lenius Kruythoff, directeur van de stich ting bevordering bescherming bevolking, vraagt de aandacht van de Nederlandse noodwacht 18,00 Orgeleonc. 18,3o Sport 18,40 Eng. les 19,00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af 19,15 Scboolzang 19.-35 Volk en staat, caus. 19,50 Gram. 20,00 Ra diokrant 20,20 Muz. vraaggespr. 20,40 Voltoonde symfonie, hoorsp. 21,45 Ko- perens. 22,00 Boekbespr. 22,15 Lichte muz. 22,45 Avondoverd. 23,00 Nws. en SOS- ber. 23.15 Gram. 23,40-24,00 Evangelisatie- uitz. in de Poolse taal. HILVERSUM XI. 298 m. VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8,00 Nws. 8.IR Gram. 9.05 Gym. 9,15 Gram. VPRO 10,00 Voor de oude dag 10,05 Morgenwijd. VARA: 10,20 V.d. vrouw 10,55 Prom.- ork. en sol. 11,35 Bariton en piano 12,00 Dansmuz. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 V.h. platteland 12.38 Hammondor gelspel 13,00 Nws. 13,15 V.d. middenst. 13,20 Pianotrio 13,45 V.d. vrouw 14,00 Viool en piano 14,20 Als de dag begint, hoorsp 15,40 Zestig minuten voor boven de zestig 16,40 Gram. 17,15 Pianoduo 17,35 Gram. 17,50 Mil. comm. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Amus.muz. 18,50 Openbaar kunstbezit 19,00 Parl.overz. 19.15 Lichte mu7„ 19,45 Regeringsuitz.: Uitwisselings- progr. over Italië, in samenwerking met radio Nederland Wereldomroep. Spr.: W. A. Alings jr. 20.00 Nws. 20.05 Prom.-ork. en sol. 20.45 Etherforum 21,25 Lichte muz. 21,40 Plantaardig en mineraal 22.20 Hoe zit een politieke partij in elkaar?, caus. 22,35 Strijkork. 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. BRUSSEL. 324 m. 12,00 Gram. 12,30 Weerber 12,34 V.d. landbouwers 12,42 Gram. (om 12.55 Koersen) 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14,00 Schoolradio 15.46 Pia- nomuz. 16,00 Koersen 16,02 V.d. zieken 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,45 Kinderliede ren 18,00 Franse les 18,15 Kinderlied. 18,20 Gram. 18.30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereldtentoonstelling 20.00 Ork.conc. 21,00 Gram. 21.15 Idem. 21,30 Amus.ork. 22,00 Nws. 22,15 Amus.ork. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL, 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14,15 Operamuz. 15.15 Gram. 16,05 Dansmuz. 16.15 Kamermuz. 16,45 Gram. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar.muz. 20,05 G-evar.progr. 22,00 Nws. 22,10 Symf.ork. en sol. 23.15 Nieuws. ZONDAG, 18 MEI FRANS BELG.: 11,00-11,30 Mis 14.30 Sport 17.30 Wereldtentoonstelling 19,00 Film 19.30 Avonturen v.h. verre westen 20,00 Nws. 20,30 Rep. 20,50 Spel 22,25 Gevar.muz. 22,55 Wereldnws. VLAAMS E'ELG.11.00-11,30 Hoogmis 14,00 V.d. kleuters 14,20 Filmrep. v.d. jeugd 14,30 V.d. vrouw 15,00 Overname v.d Duitse TV: Rep. interland tennis- wedstr. om de Davis Cup 16.00-17.30 We reldtentoonstelling 19,00 Feuill. 19,30 Nws. 20,00 TV-comp. 22,00 Expo-panorama. MAANDAG, 19 MEI NTS: 20.00 Journ. VARA: 20,20 Men sen, dingen, nu1 20,30 Persconferen tie. discussie 20,55 Filmverzoekprogr. 21.20 Geïll. betoog over de danskunst 21,40 Licht progr. FRANS E'ELG.: 17,30 Wereldtentoon stelling 19.00 Sport 19.30 Rep. 20.00 Journ. 20.30 Gevar.progr. 22.10 Rep. uit Cannes 22.30 Vioolrec. 23,00 Wereldnws. VLAAMS BELG.: 16,00-17,30 Wereld tentoonstelling 19,00 Van uitvinders en patenten 19.30 Nws 20.20 Overname v.d. Beierse TV: Zigeunermuz. 20.50 Quiz- progr. 21.20 Filmrep. 21,40 Beroemde bokswedstrijden 21,50 TV-film v. Zwe den 22,15 Nws. en journ.

de Stem | 1958 | | pagina 6