Walcheren BAAYENS uw OPTICIEN Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Dagblad De Stem Sluis nam afscheid van pastoor G. Rombouts Weg Ovemnde- 's-IIeerenhock wordt recht getrokken NU DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 17 MEI 1958 Pro Ecclesia voor mej. M. Henning LANGE VORSTSTRAAT 106, GOES, telefoon 2159 Ovezande voteerde er geld voor VOOR UW TUIN OF GAZON, UW TERRAS OF BALCON Streekontwikkelingsproblemen in west-Zeeuwsch-Vlaanderen Eerste bijeenkomst te IJzendijke Cent- Terneuzen vice-versa Bocht-verbetering weg Yerseke-Goes Hoogwaterstanden P. Klaassen overleden Veertarieven Nieuw protest Scheepvaart door kanaal Z.-Beveland Doktersdiensten Dienst dierenartsen AGENDA Vandaag Morgi en Maandag MIDDELBURG Subsidiëring godsdienstonderwijs Een meerderheid van het dagelijk se bestuurscollege dezer gemeente is vóór subsidiëring van het onver plichte godsdienstonderwijs; een minderheid verschillend denkend over de principiële zijde acht een subsidie (het gaat om f 5200 per jaar) bij een niet-sluitende gemeentebegro ting niet verantwoord, temeer, daar dit godsdienstonderwijs niet verplicht is. Dit deelt het college de raad mee in de toelichting op een voorstel de medewerking te verlenen. Het be treft een verzoek van de centrale kerkeraad der hervormde gemeente. Flat voor alleenstaanden De rijksgoedkeuring is afgekomen voor de bouw van de flat voor alleen staande vrouwen, die in de Zuster straat komt te staan. De flat heeft zes woonruimten, welke allemaal reeds besproken zijn. Binnen enkele weken zal de aannemer Hendrikse al hier met de bouw beginnen. OPENSTELLING BAD- EN ZWEMINRICHTING Gisteren is de Gemeente lijke bad- en zweminrichting aan de Poelendaele weder voor het publiek opengesteld. VLISSINGEN V erkiezingstoespraak door Jan Peters Het katholieke Tweede-Kamerlid Jan Peters zal aanstaande dinsdag avond in de hal van de Sint Paulus- school aan de Adriaan Coortelaan een verkiezingstoespraak houden onder zijn bekende motto: „U bent toch ook van de partij?" Cabaret D011 Bosco Een uit leden ivan de jeugdvereni ging „Don Bosco" samengestelde ca baretgroep onder leiding van de heer J. van de Made heeft in het jeugd huis aan de Palingstraat ter gelegen heid van de opening, die 's middags had plaatsgevonden voor de ouders en enkele genodigden een cabaret programma uitgevoerd, dat de alge mene waardering van de aanwezigen kreeg. Er werd een openingswoord gesproken door de directeur van het plaatselijk ,,Don Bosco"-werk, kape- (Advertentïe) laan C. J. van Haastert, die zeer te vreden was over de vele arbeid, die de leiders en ook vele jongens zich in de achterliggende periode getroost hebben om het jeugdhuis tijdig voor de opening en inzegening gereed te krijgen. Het programma van de avond bestond uit declamatie, ac- cordeonspel en enkele een-akters, die allemaal vlot over het voetlicht kwa men. Een jongeman, wiens naam niet op het programma voorkwam, vroeg of hij toch een stukje mocht bren gen. Dit werd hem toegestaan en hij had een verbluffende imitatie van Tom Manders als „Dorus". Deze jeugdige kunstenaar was de veertien jarige Theo de Wolf. Zierikzee Mej. M. Henning, die al 40 jaar als onderwijzeres verbonden Is aan de kaih. lagere school, heeft het gouden ere-kruis van Pro Ecclesia et Pon- tifice ontvangen. In een speciale bij eenkomst in de school heeft pastoor Dekker de oorkonde voorgelezen, waarna haar broer, mgr. C. Ilenning, regent van het seminarie Hageveld, haar de onderscheiding opspelde. De ongeveer honderd genodigden werden verwelkomd door de heer A. Sweere, voorzitter van het ouderco mité, waarna pastoor Dekker de ju- bilaresse complimenteerde en haar dankte voor al hetgeen zij buiten haar functie om, voor de parochie had gedaan, o.m. als beheerdster van de bibliotheek en lid der katholieke actie. Burgemeester Dyckmeester wenste mej. Henning geluk met haar jubilé en haar onderscheiding en de heer Sweere deed dit namens de ouders. Uit het spontaan bijeengekomen geldsbedrag, werden mej. Henning, behalve een fraaie mahoniehouten kast enige huishoudelijke geschen ken aangeboden. De heer Langendijk, hoofd der school, memoreerde de verdiensten van de jubilaresse en offreerde haar, namens het personeel der school, een tinnen vaas. Nadat nog door enkele anderen het woord was gevoerd, heeft mej. Henning een dankbaar wederwoord geplaatst. z Het huldigingscomité deelde ons nog mee, dat er morgen na de Hoog mis een receptie voor de parochianen in de school wordt gehouden en a.s. woensdag wordt de katholieke school jeugd in „Concordia" enkele feeste lijke uren bereid. GOES HAVEN VAN GOES Burgemeester en wethouders van Goes geven kennis aan belanghebben den, dat wegens het lichten en schoon maken van de binnendeuren het nood zakelijk is dat in het tijdvak van maandag 23 juni t.m. donderdag 31 juli 1958 het schutten onregelmatig plaats heeft. Goes, 14 mei 1958. Burgemeester en weth. van Goes, J. J. VAN MELLE, l.-burgem. M. J. TAILLIE, secretaris. Circusvoorstelling ging niet door De voorstelling welke circus Es- pa gnol hier gisterenavond zou geven is niet doorgegaan. De voorverkoop van kaarten liep niet erg en na de vrij hevige regenval was het toch al zeer slechte terrein aan de Berg weg een modderpoel gelijk gewor den en vreesde de directie de gevol gen daarvan voor de stevigheid van de tent. Men nam daarom geen risi co en begon in de middag met de afbraak. Kruiningert Floklore-plannen In de vergadering van de besturen der buurtverenigingen, is besloten volgend jaar en zo mogelijk elk jaar op Koninginnedag feestelijkheden te organiseren in Zeeuwse klederdracht. De voorzitter, de heer J. J. van Dijke. memoreerde in zijn openings woord de wel zeer geslaagde viering van de oude boerenbruiloft op Ko ninginnedag en dankte in het bijzon der de bruid en bruidegom, weder zijdse ouders, de 180 bruiloftsgasten en de boerenkapel, die aan het sla gen van deze dag hebben medege werkt. De grote verscheidenheid welke de Zeeuwse klederdracht biedt, is wel zo mooi. dat getracht moet worden deze, althans de herinnering daar- Dagblad, voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst. Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes, Westsingel 98, Tel. 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Redacteur voor Walcheren: J. Maas Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelin gen" 0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 0.90; elke regel meer 0.15. Bij plaatsing óók in de Brabantse oplage resp. f 1.50 en 0.40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. aan, ook voor de toekomst te behou den. Ongetwijfeld zal de gelegenheid om elk jaar in klederdracht aan de vie ring van Koninginnedag mede te wer ken, hiertoe bijdragen. Getracht zal worden in de loop van dit jaar door deskundige voorlichting nog meer te bereiken, dan nu reeds het geval was. Het ledental van de gezamenlijke buurtverenigingen beweegt zich nog steeds in stijgende lijn en omvat thans 434 huisgezinnen. A.R.-KIESVERENIGING BIJEEN De A.R.-kiesvereniging heeft verga derd onder leiding van de voorzitter de heer A. Geelhoed. De heer R. Hagoort te Goes hield een interessante beschouwing over het onderwerp: „Wat zeggen ons de statenverkiezingen voor de gemeente raad." De vergadering was goed be zocht. Letvedorp GEESTELIJK ADVISEUR N.C.B. De bisschop van Breda heeft pas toor E. Vermeulen alhier benoemd tot geestelijk adviseur van de r.-k. Boerenrond, afd. N.C.B.met diens onderafdelingen en instellingen. AXEL Vrije veren Met algemene stemmen nam de gemeenteraad een motie aan, waar in adhesie werd betuigd aan de mo tie van de gemeenteraad van Terneu- zen, betreffende de Volkomen Vrije Veren. Biervliet GOUDEN BRUILOFT Op Hemelvaartsdag was het juist 50 jaar geleden dat het echtpaar Cor- nelis-van Haneghem van de Oude stadsstraat te Biervliet in het huwe lijk trad, Beide oude luitjes genieten nog een uitstekende gezondheid. De heer Cornells is thans 76 jaar, terwijl zijn echtgenote onlangs 73 jaar werd. Beide mensen zijn met Biervliet ver groeid. De heer Cornelis was tot voor be trekkelijk korte tijd schoenmaker. Enige jaren geleden deed hij echter zijn zaak aan de kant om van een welverdiende rust te gaan genieten. Het echtpaar kon zich op deze dag in een warme belangstelling verheu gen. Heel wat mensen maakten van de gelegenheid tot feliciteren gébruik. Ook burgemeester Kostense en echt genote gaven van hun belangstelling blijk. Des avonds werd door de Kon. Harmonie een klinkende serenade ge bracht. AFSCHEID VAN M. FRANCKE VAN STUDIECLUB Deze week nam de assistent Rijks- landbouwconsulent, de heer M. Francke, afscheid van de studieclub van de diverse boerenorganisaties. De heer Francke gaat binnenkort Biervliet verlaten om in Axel te gaan werken. Tijdens een gezellige avond in café J. Maas werd afscheid genomen. Het spreekt dat de heer Francke heel wat waarderende woorden moest aanho ren. Op deze avond was ook aanwezig ir. Haenen, Rijkslandbouwsulent te Axel. MOC-Racing Gent Op hemelvaartsdag speelde de v.v. Moe van Bergen op Zoom te Biervliet een vriendschappelijke wedstrijd te gen de Belgische Royal Racing Club de Gand. Hij mag uitstekend ge slaagd heten. De organisatie was trouwens ook prima verzorgd. Zowel Moe als Racing Gent speelde een sportieve en pittige partij voet bal. De aftrap werd door de burge meester van Biervliet verricht. Na ongeveer 20 minuten lukte het de linksbinnen van Racing met een prachtig schot de score te openen. Moc-keeper de Rijk was kansloos. Moe bleef echter ook voortdurend vechten en aanvallen. Het was dan ook verdiend, toen haar middenvoor ongeveer een kwartier voor de rust op handige wijze de gelijkmaker in het net kon deponeren (1-1). Na de rust was Racing aanzienlijk sterker dan Moe. De Racing voorhoe de faalde echter steeds weer in de afwerking van de aanvallen. Uit een plotselinge aanval lukte het Moe om de leiding te nemen (2-1). Verder bleef de Moc-achterhoede onver murwbaar. Dit deel van de Moe-ploeg kan op een prima wedstrijd terugzien. Na afloop werd de beide clubs een koffiemaaltijd aangeboden. Daar werd aan de overwinnaar een beker en aan de verliezer een medaille uit gereikt Bresken» JACHT TE WATER Vanmiddag gaat van jachtwerf Maas weer een jacht te water. Het jacht is voor rekening van de Lon- dense advocaat Mr. Beaumont ge bouwd. Dit is het achtste jacht, dat dit jaar van deze werf te water wordt gelaten. OPRICHTINGSVERGADERING WIT-GELE KRUIS In de katholieke school werd 'n ver gadering gehouden om te komen tot oprichting van een eigen afdeling van. het WiUGele kruis. De vertegenwoordiger van de Pro vinciale bond. Burgemeester van Hootegem uit Sluis, gaf een uiteen zetting over de noodzakelijkheid en de voordelen van een kruisvereni ging. Het bestuur werd als volgt samen gesteld: Voorz. C. Vissenberg; secr. G. van Schaick; penn. H. den Exter;leden F. Goedhals, J. Loonen, C. de Wever, en Mevr. Mookhoek. Het bestuur heeft besloten een wijkgebouw te stichten en heeft ar chitect J. Loonen opdracht daartoe verstrekt. Op een verzoek van enige bewo ners van de Bloemenstraat te Ove zande om nog een lantaarn te plaat sen werd in de gemeenteraad afwij zend beschikt, aangezien het aantal lantaarns aldaar voldoende wordt ge acht en men de straatverlichting dient te zien als een soort wegwijzer en niet als een totale en de gehele oppervlakte van de weg of straat om vattende verlichting. De raad voteerde de nodige gelden voor het verbeteren c.q. vernieuwen voor een gedeelte van de weg Ove- zande-'s - Heerenhock. Tengevolge hiervan zal door de provincie een wegverbetering worden uitgevoerd welke vooral van het doorgaand ver keer een aanzienlijke verbetering be tekent. Vij'f bochten zullen vervallen. De raad juichtte deze wegsverbete- ring zeer toe en met algemene stem men werd dan ook besloten hieraan financiële medewerking te verlenen. Aangegaan werd een geldlening te gen een rente van 4 1/4%, welk geld lening was aangeboden door een in woner der gemeente. Aangezien be hoefte aan langlopend geld tegen een aanvaardbare rentepercentage be staat werd met dankbaarheid hiervan gebruik gemaakt. Besloten werd de aangekochte en nog niet voor woningbouw c.q. weg- aaarüeg benodigde grond te verhuren voor f 0,04 per m2 per jaar. Tevens werd besloten de circulaire van de minister van Binnenlandse Zaken inzake loonmaatregelen welke van toepassing worden verklaard per 1 april 1958 van overeenkomstige toe- i passing te verklaren op het personeel in dienst der gemeente, voor zover dit onder deze circulaire valt, nadat nogal gediscussieerd was over de werkclassificatie. Bij de rondvraag werden vragen gesteld omtrent het herbestraten van de Parallelweg, waarop de voorzitter antwoordde dat dit zeer spoedig zal gebeuren. Voorts werd de aandacht gevestigd op het wachtlokaaltje aan de 's-Heerenhoeksedijk, waarvan enige ruiten zijn beschadigd. Gevraagd werd wanneer de afras tering zou worden aangebracht bij de nieuwe woningen. De voorzitter deel de mee, dat dit zeer spoedig zou ge beuren, daar de paaltjes juist waren aangekomen. Dit was voor een der leden aanleiding op te merken, dat deze paaltjes eigenlijk een aanfluiting betekenen bij deze woningen en dat het geheel wordt ontsierd. Hij meen de tegen het plaatsen van deze palen te moeten protesteren, waarop de voorzitter opmerkte, dat het plaatsen van deze paaltjes voorschrift is en dat betere, mooiere en dus ook duur dere palen niet mochten worden ge plaatst. Het betrokken raadslid ver zocht, hiertegen protest aan te teke nen. Tevens werd door deze spreker gevraagd meer aandacht te besteden aan de nationale feestdag en vooral iets voor de kinderen te organiseren en dit van gemeentewege te stimule ren. De voorzitter antwoordde hierop, dat het gemeentebestuur gaarne sti muleert, vooral wanneer het gaat om dergelijke zaken, maar hij was de mening toegedaan, dat het organise ren moet voortkomen uit \t particui- lier initiatief. VISMIJN Aangevoerd werden: 756 kg bot; 193 kg schar; 13 kg schol; 4392 kg tong; 6 kg tarbot; 16 kg griet; 23 kg kabeljauw; 3657 kg garnalen (export) 106 kg garnalen (binnenland)47 kg bot (onverkocht). Koewacht KONIJNEN VERDWENEN Toen onze dorpsgenoot B. O. uit. de Emmabaan op een morgen zijn ko nijnen van eten ging voorzien, kwam hij tot de ontdekking dat er veertien langoren waren verdwenen. Hetzelfde was geschied met tien konijnen van zijn buren. Het eerste vermoeden was dat er diefstal was gepleegd. Er werd een onderzoek ingesteld door de politie met de speurhond. Toen kwam men echter tot de conclusie dat het een hond was geweest, die zich meester had gemaakt van de konij nen, aangezien er verschillende dood werden gevonden, welke onder de grond waren verstopt. Wie de eige naar van deze baldadige royer is, is echter nog niet bekend. Schoondijke Raadsvergadering De raad kwam in voltallige zitting bijeen. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de heer Roest, directeur van de Rijks mid delbare landbouwschool, waarin deze dank uitbracht aan burgemeester on wethouders en de raad voor de be toonde medewerking bij de uitbrei ding van de school. In dit verband deelde de voorzitter mede, dat van het ministerie van Landbouw telefo nisch bericht was ontvangen inzake de gunning aan de uitbreiding der school aan de firma I. ter Bliek te Schoondijke. Aan de weduwe M. Dob- belaere-Kanse werd premie toegekend ingevolge de premieregeling woning verbetering 1953 voor het aanbrengen van een watercloset. Het verzoek van C. N. Quist om een perceel bouw grond aan de Nijverheidsstraat direct naast zijn woning voor de bouw van een garage werd afgewezen, omdat de grond ter plaatse bestemd is voor de bouw van vijf woningwetwonin gen. Aan de heer Quist werd een an der stuk grond beschikbaar gesteld, eveneens in de Nijverheidsstraat, doch niet in de directe omgeving van zijn woning. Aan mejuffrouw G. Coryn te IJzendijke werd bouwgrond beschik baar gesteld voor de bouw van een woonhuis naast de woningwetwoning, bewoond door de heer Boerjan aan de Prinses Irenestraat. Overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethouders werd besloten om met de Rijkspostspaarbank te Amsterdam een destijds aangegane kasgeldlening te verlengen tot 1 december 1958. De lening is groot 200.000 en rentend 3 7/8 procent. Tijdens de rondvraag vestigde de heer Neele de aandacht op de veertarieven vo_or de overtocht van de Westerschelde. Hij vroeg of het verzoek van de gemeente Ter- neuzen tot betuiging van adhesie reeds ontvangen was, waarop de voorzitter ontkennend antwoord gaf. De heer Toesseint vroeg of in ver band met de beschikbaarstelling van overheidswege van één miljoen gul-, don voor- west-Zoeuwsch-Vlaanderen er bij de provincie niet op aan ge drongen kon worden om de verbete ring van de Wiilémsweg ter hand te nemen, zodat vermoedelijk ook de ge meente nog zou kunnen profiteren van deze kredietverlening. De voorzitter zei het een en ander nader te be kijken. Bromfiets ontvreemd Voor de etalageruit van de schoen winkel Eekhout werd op klaarlichte dag een aldaar staande bromfiets van de heer P. uit Biervliet weggenomen De heer P. was in de schoenmakerij in gesprek met de schoenmaker Mar- fijn toen de diefstal werd gepleegd. P. is door deze diefstal zwaar gedu peerd. Hij had de brommer nodig om iedere dag naar zijn werk te gaan te Sluiskil. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Vermoedelijk zijn twee vreemde manspersonen, die zich geruime tijd te Schoondijke opgehou den hebben, op de bromfiets verdwe nen in de richting Oostburg. (Advertentie) Speciale verkoop in tuinmeubelen Reclame-aan bieding ligstoelen Ligstoel 90 zonder armleggers id. met armleggers *1 1 Verstelbare st oei pa rasols met bevestigings apparaat 1 Ó.9® Vouwfauteuils, in 4 standen te plaatsen, compl. met hoofdkussentje 38.9^ Practisch, uitklapbaar rust bed, met stalen veren en zwaar doek. Ideaal voor tuin, camping e.d. 57.**^ Rotan fauteuils in 3 modellen wo. ROHË 28.90 Stevige vouwtafels, beuken blad, metalen frame 50 xj40 75 x 50 15.50 2 4.50 Ligstoel met armleggers, extra zware uitvoering 50 Ligstoel (gelakt) met armleg gers; compleet met zonnekop en verlengstuk 28.^** I (Van onze correspondent) De parochianen van Sluis waren in zeer grote getale bijeen gekomen in het Parochiehuis om afscheid te nemen van pastoor G. C. M. Rom bouts, die na een pastoraat van ruim 6 jaar over geplaatst werd naar Wernhout. Hierbij waren aan wezig de paters van het Semina rie. Het was een blijde verrassing dat de vroegere kapelaan Goos- sens, thans leraar aan het seminarie Ypelaar, hier ook bij aanwezig was. Mede aanwezig waren de zusters van de St. Jozef school en van het klooster aan de St. Annaweg. Ook de burgerlijke autoriteiten, met name burgemeester B. F. van Hootegem. de eerste wethouder C. Dekkers en de oud-burgemeester, de heer Alf. Aernoudts. Verder de leden van kerk en armbestuur, de r.-k. jeugdraad, de voorzitter van K.A.B. en K.A., de verkenners, bestuur van de toneel vereniging „Jantje van Sluis", als mede bestuur en leden van het kerk koor en het r.-k. dameskoor. De eer waarde heer J. van ELderen, kape laan van de parochie, opende de avond met een geestig en hartelijk afscheidswoord. Onder zijn beproefde leiding toonde de jeugd in enkele leu ke schetsjes ,o.a. de problemen, waar mee de pastoor te kampen heeft ge had en de activiteit, die hij daarbij aan de dag heeft gelegd. Ook de leer lingen van de meisjesschool lieten zich niet onbetuigd. Zij wisten de aan wezigen te boeien door hun correct uitgevoerde volksdansen. Na zijn ope ningswoord gaf de kapelaan het woord aan de burgemeester. Deze sprak over de goede verstandhouding die altijd geheerst heeft tussen de kerkelijke en burgerlijke overheid. Verder kwam aan het woord de heer Ch. Bukkens, hoofd van de r.-k. jongensschool. Hij voerde het woord op verzoek van het kerk- en armbe stuur. Namens de leerlingen bood een van hen een cadeau aan. De prior van de Reguliere Kanunnikken sprak zijn dank uit voor de prettige samen werking die er al die jaren is ge weest tussen seminarie en parochie herder. De heer de Brok, die het woord voerde namens de r.-k. toneel vereniging, gaf op treffende wijze Te IJzendijke is de eerste bespre king gehouden naar aanleiding van de west-Zeeuwsch-Vlaamse streek ontwikkelingsproblemen, die de geza menlijke burgemeesters der veertien gemeenten in dit gebied, deskundig bestudeerd en besproken willen zien. Kort geleden hebben zij daartoe uit hun midden een commissie gevormd waarvan deel uitmaken de burge meesters van IJzendijke, Cadzand, Biervliet, Breskens en Zuidzande. De commissie organiseerde in IJzendijke een bespreking, waarvoor verscheide ne autoriteiten als spreker waren uit genodigd. De opzet van deze bijeen komst. die door meerdere zal wor den gevolgd, was een aantal deskun digen op zeer gevariëerd terrein in het kort hun eigen visie te doen geven op de problemen, welke de sociologi sche neergang van west-Zeeuwsch- Vlaanderen, de gestage achteruitgang van zijn bevolkingsaantal en zijn ge ringe aantrekkingskracht op de in dustrie veroorzaken en wat kortom het geheel zijner maatschappelijke vraagstukken beinvloedt. Er zijn tij dens de bespreking korte inleidingen gehouden door de heren J. Bom, in specteur der visserijen, K. van Dijk, hoofdinspecteur directeur districts bureau arbeidsvoorziening, ir. J.J. van Hennik, rijkstuinbouwconsulent, Voor de eerste maal voer op He melvaartsdag een Belgisch schip, de „Belvédère", met passagiers van Gent naar Terneuzen. Het is de be doeling deze dienst iedere zondag te doen plaats hebben en in het volle seizoen zelfs iedere dag. De passa giers die van Gent naar Terneuzen komen, kunnen er gedurende 5 uren verblijven. Daar het schip onmiddel lijk terug naaar Gent vaart, kunnen eveneens mensen uit Terneuzen een 5-uurs -bezoek aan Gent brengen. Het schip heeft 2 bars en kan 100 passagiers vervoeren. ir. J.A.H. Haenen, rijkslandbouwcon- sulent, J. Later, hoofdinspecteur van het verkeer, G.W. Oskamp, directeur van de Provinciale VW en drs. M.C. Verburg, directeur van het E.T.I. Er zou over de aangesneden proble men een rapport worden uitgebracht, dat zal dienen als uitgangspunt voor verdere activiteiten der commissie van west-Zeeuwsch-Vlaanderens bur gemeesters. Rijkswaterstaat en Provinciale Wa terstaat zullen waarschijnlijk nog de ze maand een begin maken met de bochtverbetering op de hoek Maal- stede-Ooststraat-Wemeldingseweg in de gemeente Kapelle. Voor deze ver betering zal een oppervlakte grond van ongeveer 600 m2 worden aange kocht van de gez. de Groene in Ka pelle. Deze bocht is zeer onoverzichtelijk en het is een zeer druk punt omdat al het verkeer Goes-Yerseke er pas seert. Bij een vorig jaar gehouden verkeerstelling is gebleken, dat op dit punt het meeste verkeer is van alle provinciale wegen in Zeeland. Door de onoverzichtelijkheid zijn er reeds verschillende keren botsingen ge weest en reeds vele jaren is in de vergadering van de gemeenteraad van Kapelle gevraagd om dit punt te verbeteren. Morgen, zondag 18 mei, gelden in de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 2.43 en 15.11 uur, te Terneuzen om 2.10 en 14.30 uur en te Vlisringen om 1.42 en 14.05 uur. Maandag 19 mei is het hoogwater te Hansweert om 3,21 en 15.48 uur, te Terneuzen om 2.44 en 15.04 uur en te Vlissingen om 2.17 en 14.38 uur. uiting aan zijn gevoelens van waar dering. Mevrouw Plasschaert bedank te namens de K.A. en bood de pas toor een aandenken aan. Als voorzit ter van de K.A.B. en aangesloten verenigingen gaf de heer P. v. d. Neste uiting aan zijn dank voor de sympathieke medewerking. Koster P. de Quataert gaf op humoristische wij ze uiting aan de gevoelens van vriehdschap die er tussen de pastoor en hem steeds geweest waren. Ook hij bood de vertrekkende een ge schenk aan. Daarna betrad het r.-k. mannen- en dameskoor het podium. Namens hen werd het woord gevoerd door de heer J. de Klerk, die de scheidende pas toor op een spontane wijze dank bracht voor de gulle medewerking bij talrijke gelegenheden, vooral hij het jaarlijkse Ceciliafeest, ondervonden. Hij bedankte hem ook nog speciaal als voorzitter van de vereniging van bejaarden. Namens het zangkoor bood hij pastoor Rombouts een ets aan van het voormalige stadhuis. Nadat het koor het Ave Verum had gezongen bood de kapelaan de pas toor enkele enveloppen met inhoud aan namens verschillende verenigin gen. Hierop nam pastoor Rombouts het woord. Hij bedankte van zijn kant de Sluisenaars, katholieken zowel als andersdenkenden, voor de vriend schap en medewerking die hij tijdens zijn pastoraat heeft mogen onder vinden. Te Terneuzen overleed plotseling de heer P. Klaassen, assistent bij de rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst in Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer Klaassen, die van 1943 bij genoemde dienst werkzaam was en een grote populariteit genoot, was te vens leraar aan de middelbare land bouwschool te Schoondijke en aan de fruitteeltschool te Philippine. Voorts leidde hij vele cursussen en verplicht te door zijn kennis en ijver honderden mensen uit de tuinbouwwereld aan zich. De vereniging van burgemeesters, secretarissen en ontvangers in west- Zeeuwsch-Vlaanderen en de vereni ging van burgemeesters en secreta rissen in oost-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een krachtig protest ingediend tegen de verhoging van de tarieven der provinciale stoombootdiensten over de Westerschelde. Daarin wordt gewezen op de grote nadelen die voor Zeeuwsch-Vlaanderen voortvloeien uit die verhoogde tarieven. Aan alle le den van Provinciale Staten is een af schrift van dit protest toegezonden. In april 1958 passeerden er in to taal door het kanaal van Zuid-Beve land 6831 schepen welke een inhoud hadden van 3206.630 ton. Daarvan waren 3419 schepen van 2138.656 ton geladen en 2512 schepen van 1067.974 ton ledig. In nationaliteiten waren de sche pen verdeeld in 4559 Nederlandse, 1393 Belgische. 343 Duitse, 253 Fran se, 271 Zwitserse, 6 Luxemburgse, 3 Engelse, en 3 Oostenrijkse. Bij vergelijking zien we dat er in april 19 schepen meer gepasseerd zijn dan in maart, doch de inhoud was 60285 ton minder. (Advertentie) op zijn Pinketer- best in een BRIXON KOSTUUM Verfijnde afwerking Prima pasvorm Exclusieve dessins. De prijskaartjes maken elke keuze mogelijk. BRIXON KLEDING uitsluitend bij: magasijn HOLLAND Tolbrugstraat 8-14 BREDA Te Axel wordt de doktersdienst waargenomen door dokter Schiltman; te Terneuzen door dokter v. d. Griek. De zondagsdienst te Goes wordt waargenomen door dokter Bruyn- zeel; te Middelburg door dokter Fei- kema; te Vlissingen door doktër Bouwman; te Heinkenszand, Arends- kerke en Wolfaartsdijk door dokter Vos. Wolfaartsdijk en te Hansweert, Kruiningen, Krabbendijke en Ril land door dokter Noome te Krab bendijke. Dokter Folmer te Driewe gen neemt waar voor dokter Luyckx; dokter Gelderblom te Nleuwdorp voor dokter Kiviet en dokter Wöst- mann te Kwadendamme voor dr. Kole. Te Goes U de Goese apotheek ge opend. Oost - Aardenburg; dokter Hage, Aardenburg te Breskens Groede Schoondijke; dokter van der Maas, Breskens te Cadzand - Sluis Zuid zande, dokter de Meijer, Sluis te Biervliet - IJzendijke, dokter Kalk man, Biervliet. Voor Oostburg - Sluis - Groede, W. H. Wapsenbei-g, Sluis voor Bier vliet IJzendijke, H. A. M. van de Vijver, Biervliet GOES Grand: Monpti, 18 jr. MIDDELBURG Electro: Wien bleibt Wien. Schouwburg: Inspecteur Callaghan en de geheime code. VLISSINGEN Alhambra: De familie Trapp, a.l. LuxorBloedige Zonsondergang, 14 jr. GRAAUW 't Lokaal 8 uur: vergadering De Reisduif. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uur: Faust. TERNEUZEN Luxor: 8 uur Een grote liefdeeen grote hartstocht, 18 jr., met enig voorbehoud. Concertgebouw: 8 uur Grensrivier. OOSTBURG Ledel: 7.45 uur Bernar- dine, a.l. HULST 3 uur: Schieting staande wip. Bioscoopgebouw: 8 uur Op naar Holly wood, a.l. G. Nys: 4 uur Kermisschieting. NIEU W-N AMEN R. Thilleman: 8 uur Biljartdemonstratie Kees de Ruyter. SAS VAN GENT Olympia: 8 uur Ter- wille van ons huwelijk, 18 jr., met enig voorbehoud. AXEL Het Centrum: 8.30 en 9 uur: April love, a.l. DE KLINGE Kinema v. Dijk: 7.30 uur Hotel de rendez-vous, als bijfilm Het geheim van de Kasboek. IJZENDIJKE - Hofzicht Theater: 8 uur Nina, 14 jr. ST.-JANSTEEN J. Begyn: J,5 uur Schieting. GOES Grand: Monpti, 18 j. MIDDELBURG Electro: Wien bleibt Wien. Schouwburg: Inspecteur Calla ghan en de geheime code. VLISSINGEN Alhambra: De familie Trapp, a.l. Luxor: Bloedige zonsonder gang, 14 j. KOEWACHT A. v. Remoortere 8 uur: Schieting. TERNEUZEN Luxor 2 uur: Grens rivier, 14 j., 4.30 en 8 uur: Een grote liefde een grote hartstocht, 18 j. met enig voorbehoud. Concertgebouw 8 u.t Grensrivier, 14 j. OOSTBURG Ledel 2 uur: Sto>p over Tokio, 14 j., 4,30 en 7,45 uur: Bernar- dine, a.l. HULST De Batavieren 3 uur: Schieting op staande wip. Bioscoopgebouw 2,30 en 5,15 uur: Op naar Hollywood, a.l., 8 u.: April love, a.l. De Kerstklok: Dansen. Hotel De Graanbeurs: Dansen. Café ApoUo: Dansen. G. Nijs 3 uur: Kermifl- schieting. SAS VAN GENT Olympia 2,30 uur: De slavin van het oerwoud, 14 j., 5 en 8 uur: Terwille van ons huwelijk, 18 j. met enig voorbehoud. KLINGE Kinema van Dijk 3 en 7.30 uur: Hotel de rendez-vous, als bijfilm Het geheim van de kasboek, IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 7,30 uur: Nina, 14 j. AXEL Het Centrum 3.45 uur: April love, a.l. ST. JANSTEEN J. Begijn 3 uur: Schieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 3 u.: De Zigeunerbaron; 8 u.; Othello. GOES Grand: Monpti, 18 j. MIDDELBURG Electro: Wien bleibt Wien. Schouwburg: Inspecteur Calla ghan en de geheime code. Statenzaal 2 uur: Prov. Statenzitting over veertarieven. Raadhuis 2 uur: Gemeenteraadsverga dering. VLISSINGEN Alhambra: De familie Trapp, a.l. Luxor: Bloedige zonsonder gang, 14 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Een grote liefde een grote hartstocht, 18 j. met enig voorbehoud. OOSTBURG Ledel 7,45 uur: Bernar- dine, a.l. HULST De Batavieren 3 uur: Schieting staande wip. Bioscoopgebouw 5,15 en 8 uur: April love, a.l. De Kerstklok: Dansen. Oscar Neefs 3,30 uur: Kermis schieting. Café Apollo: Dansen. Hotel De Graanbeurs: Dansen. Aug. de Gucht 3,30 uur: Schieting. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ter- wille van ons huwelijk, 18 j. met enig voorbehoud. DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 u.t Hotel de dendez-vous. als bijfilm Het geheim van de kasboek.

de Stem | 1958 | | pagina 2