TAN MALAKA IS NIET DOOD! NETTAR - een ZEISS IKON camera J(c NA DE BROEDERMOORDEN: I Duizend jeugdige voetballers speelden in Ylissingen Tussen Schelde en Grens Drs. Groen: van Hulst naar Bergen op Zoom (AART F.C. Milaan in finale van de Europa-beker jzers luis -rsa INDONESIË, NEDERLAND EN NIEUW-GUINEA (X) BEURS VAN AMSTERDAM 15 OUSEN 1AMES- 5JES 15 (Advertentie) Dat heeft géén andere camera!... door C. +S^nijtóli arei leuve Huidgenezing Examen doen? Mevr. Visser-Hamelink Rector van Moller-lyceum VANMIERLOesZOONi.I. Van 12 tut en met 16 mei 1958 DAGBLAD de kermis Hulst anken muziek meisbieren lts voor let tering ide prijzen >5 vaat, Hulst. Dimements- door onze ;elijks aan 'gedragen, regelmatig leze gelden ïees, zou de grote moei- itsen. hiermede wij onze dringend entsgeld ge- te voldoen, linistratie ad D* Sta» DE STEM VAN ZATERDAG 17 MEI 1958 U zult in het verloop van deze serie geconfronteerd worden met meer dan één zonderlinge figuur rondom de rode macht in Z.O.-Azië en de opkomst van de Daroel Islam. Maar geen hunner is dermate in een waas van geheimzinnigheid gehuld als Tan Malaka, het enfant terrible onder de rode lei ders in het verre Oosten. Algemeen wordt aangeno men, dat Tan Malaka ook nu nog de (geheime) menner is der rode troepen van Indo nesië, Dat hij niet legaal kan optreden is op grond van het feit, dat hij vogel vrij is verklaard door het huidige bewind van Djakar ta. Vooral de Mohammeda nen kennen voor hem geen genade. Het was Tan Malaka, die de communistische opstand tegen de Djokdja-republiek in september- oktober 1948 ontketende, de zo- naamde „Madioen - affaire", waarbij circa 20.000 roden en met hen sympathiserenden door Soe- karno's Japansgetrainde troepen werden neergesabeld: de grootste broedermoord in de Indische historie. De communisten legden het loodje, Tan Malaka's luite nants Moeso, Amir Sjarifoedin en Alimin werden terechtgesteld. Hij zelf verdween en weefde sinds dien een aureool van onvind baarheid en zelfs „onzichtbaar heid" om zich heen, eender dus als de leider van de Daroel Is lam KARTOSUWIRJO. Onverzettelijk Er zijn er die menen, dat Tan Malaka dood is. Dat dit niet waar is, kan ik persoonlijk getuigen. In de hoedanigheid van screener verhoorder) bij de geheime in lichtingendienst van het KNIL (NEFIS) te Soerabaja, kreeg ik van mijn commandant de op dracht „een man met een dubi euze identificatie" aan de tand te voelen. „Geruchten gaan dat .lij Tan Malaka is", aldus de hint van hogerhand. De verdach te werd door onze mannen gegre pen op aanwijzingen van Madoe- rese spionnen. Bij 't verhoor ont kende hij Tan Malaka te zijn. Ik hield hem duchtig in de gaten, m£jn pistool lag in de onmiddel lijke nabijheid van mijn rechter hand op het bureau; de minste bajveging en ik zou hem een ko gel door zijn rode bast hebben gejaagd. Want het moge zo zijn dat hij halsstarrig ontkende de be ruchte communistenleider te zijn. ik voelde bij intuitie aan dat hij zich van de domme hield. Zijn acteertalent was onvoldoende. Hij verried zich ook door de niet te doven gloed van haat en fana tisme in zijn ogen, door de strak heid van zijn betogen en schran dere opmerkingen die onbewust aan hem ontsnapten. Daarnaast maakte hjj op me de indruk van moed en onver zettelijkheid. In mijn geheim verslag gaf ik dan ook als mijn overtuiging te kennen dat we hier mede np grond van de sprekende gelijkenis met de ons beschikbare jeugdfoto's van de grote communistenleider met Tan Malaka te doen hadden. Voorts deed ik de suggestie aan de hand de man voorshands clement te behandelen en hem slechts af te zonderen, om hem te gelegener tijd te gebruiken om de Djokdja-republiek - waarmee wij op dat tijdstip nog steeds in conflict zaten van binnenuit te helpen ondermijnen: Tan Mala ka haatte Djokdja op ongebrei delde wijze. Helaas echter kwam er een na- screening, die geleid werd door de ad judant Soeroso, een Javaan. Deze schreef een aan mijn verslag tegengesteld rapport. Uit naivi- teit? Of omdat de adjudant zich door de sterke Tan Malaka mak kelijker van de wijs liet brengen? De verdachte kwam op vrije voe ten op grond van „te weinig con crete aanwijzingen". Tan Mala ka verdween. Zijn adjudant Sala- moen. die met hem samen ge arresteerd was en aan de tand werd gevoeld door de Indisch- Nederlander Arons, poogde tij dens het verhoor te vluchten en werd neergeschoten. Een week later ontvingen we een zonder linge brief, die we kwijt zijn ge raakt, doch ongeveer de volgen de inhoud had: „Een oude, ver moeide leeuw en een jonge, dol le onervaren stier vechten om een jonge vrouw die nu slavin is van het kapitalisme: Indone sia Eens komt de bevrijder, de Rode Beer. Het communisme is geduldiger dan een kat. Eens zal het de wereld aan zijn voeten hebben.. U hebt mijn adjudant op lafhartige wijze vermoord; het rode bloed van kameraad Salamoen eist bloedige, genade loze wraak op alle Nederlan ders..". Ibrahim gelar Datoek Tan Ma laka heeft woord gehouden het nu zwaar communistisch geïn fecteerde Indonesia heeft de vloek Hier is de camera waarmee U géén fouten kunt maken. De camera, die een stopteken geeft, wanneer men vergeet de film verder te trans porteren. Want dan ziet U in de zoeker de rode waarschuwingsschijf. Met deze 6x6 NETTAR met het rode stoplicht mist U geen foto! Blokkeerinrichting tegen dubbele belichting, springmechanlsme (één druk van de vinger en de camera springt in opnamestand), Velio- sluiter met tijden van 1/10-1/200 sec., synchro-flitscontact en voor kleuren gecorrigeerd Novar-objectief 1 4,5. En dat alles nu voor f 89. Dat heeft géén andere camera. Neem nu een Tan Malaka den geen gevangenen gemaakt. Brandstapels en martelpalen als in de tijd van Winnetou waren mode. Vrouwen en kinderen wer den rigoreus aan kruisen gena geld. Uitgesproken „verraders", waarmee al naar gelang de par tij respectievelijk de „communis ten" als „de Soekarnistische ka pitalisten" werden bedoeld, wer den levend gevild. Ook de Chine zen moesten het ontgelden. De zen waren óf pro Mao Tse Tung en dus communist, of pro Sjang der verschopping uitgesproken over alle Nederlanders.. Brandstapels Op de door Tan Malaka inge zette aanval op de republiek Djokdja gaan we hier dieper In want het vormde slecht» een voorspel van wat komt, nameljjk de spoedig te verwachten Bode Staatsgreep in de huidige repu bliek Indonesia. Op 1 september 1948, 3 uur des ochtends, ging Tan Malaka's Laskar Merah (Rode Leger) tot het verzet over. Meer dan 1000 aanhangers van Soekarno werden in de rug geattaqueeerd en op afgrijselijke wijze vermoord. De troepen der Djokdja-republiek zelf vrezend voor een aanval van Nederlandse troepen en dus klaar zelf elk ogenblik naar de bergen te vluchten waren slecht ge disciplineerd en zelf communis tisch geinfecteerd. Voor zover zij niet de wapens moesten opnemen ter zelfverdediging weifelden ze en gingen zelfs over tot massale dienstweigering. Ten einde raad ging het republikeins kabinet er toe over een beroep te doen op de Soendanese Siliwangi-divisie, een keurkorps van het Djokdja- leger. Deze zonen van Pasoen- dan (West Java), waren hoewel republikein allesbehalve sympa thiek gezind jegens de Javaan; zij zagen de kans schoon om de Javaanse communisten van Tan Malaka een fikse Soedanese les te geven. De Siliwangidivisie be gon de tegenaanval en joeg al les over de kling wat in haar gading lag. Het waren toch maar Javanen, dachten ze. De strijd duurde een volle maand. Naar schatting 20.000 republikeinen werden uitgemoorddoor repu- Moeso, rechterhand van Tan Malaka tijdens de communis tische opstand tegen de repu bliek Djokdja. (Moeso werd op last van Söekarno gefusilleerd.) blikeinen. Het was de grootste en wreedste broedermoord sinds de historie van de Archipel. Er wer- Kai Shek en dus kapitalist, twee begrippen, die zowel bij de ro de opstandelingen als bij de gees teskinderen der fascistische Ja panners (Siliwangi) de voor naamste head - lines vormden, voor de respectievelijk zwarte lijsten. Duizenden Chinezen wer den levend verbrand, tienduizen den namen de vlucht naar de door Nederlanders gecontroleerde gebieden.... In de brand Het was in die tijd dat de we reld ons land kluisterde en ons parlement zich kenmerkte door een karakterloos laveren. Wij traden niet op tegen de repu bliek. Niet slechts tienduizenden Chinezen doch ook honderddui zenden uitgehongerde Indone siërs vluchtten over de demar catielijn en kregen voedsel en onderdak van de Nederlanders. Maar deze ongelukkigen vroe- Tienduizenden Chinezen vlucht ten naar de door de Neder landse troepen gecontroleerde veilige oorden. gen zich stuk voor stuk tevens af waarom de sterke Neder landse troepen al die ellende aan de overzijde en al die bloed baden tolereerden. Hier' zij aan toegevoegd, dat er in die bran dende republiek Djokdja nog cir ca 30.000 Nederlandse vrouwen en kinderen als gijzelaars wer den vastgehouden in kampen van het type Bergen Belsen en Dachau... Drie jaar na de capi tulatie van Japan. „Wie zich als een lam gedraagt wordt afgeslacht". Nederland ge droeg zich als 'n lam. Met slechts enkele bataljons KNIL-troepen had ons leger de republikeinse augiusstal kunnen zuiveren en zouden miljoenen Indonesiërs, honderdduizenden Chinezen en tienduizenden Nederlandse vrou wen en kinderen uit de letterlij ke brand zijn gered. Nederland hield zich afzijdig en nu worden wij economisch en moreel afge slacht. En de duivel scheen de hand in het spel te hebben uit de broedermoorden kwamen twee mannen heelhuids te voorschijn: Tan Malaka en Achmed Soekar no, eens felle tegenstanders voor de schijn, nu geheime bondgeno ten met het uniforme doel de Nederlanders te verpletteren. Er groeit een Rode Macht in Indo nesië, in heel Zuid-Oost-Azië die ons doet verstarren... (Advertentie) ZWELLINGEN of KNOBBELS aan de grote teen. Een doeltreffende be handeling van knobbels of zwellingen aan de grote teen. die in vele landen met succes wordt toegepast, is nu onder de naam Dalet Balsem verkrijgbaar. Dalet Balsem heeft een drievoudige werking 1) Verjaagt de pijn; 2) heft de aan doening op; 3) vermindert de hinder lijke zwelling. Neem de proef met Dalet Balsem, haar uitwerking is verrassend. Verkrijgbaar bij apothe kers en drogisten. 443-00 ondh qgtll" Huidzuiverheid Huidgezondheid Bent U enige dagen voor die tijd reeds onrustig, neem don Mijn- hardt's Zenuwtobletten, don on dervindt U reeds van te voren Hoe rustig, beheerst en heider- denkend U er door wordt en blijft. Het massale juniorentoernooi dat de V.C. Vlissingen donder dag onder auspiciën van de af- dling Zeeland K.N.V.B. organi seerde, mag méér dan goed ge slaagd genoemd worden. Hoe wel er 90 wedstrijden moesten worden gespeeld, werd het tijd schema op de minuut afgewerkt en precies om half vijf floten de scheidsrechters op alle velden het eindsignaal Jammer was, dat de B-junior Lake- veïd van Terneuzen bij een ongeluk kige botsing een been brak en naar het St. Joseph-ziekenhuis moest wor den vervoerd. De junioren van de VC Vlissingen hebben echter het slacht offer voor de duur van zijn gedwon gen verblijf in de Scheldestad ge adopteerd en zullen trachten, het leed zo veel mogelijk te verzachten. Er waren zes groepen van elk drie ploegen A-junioren en 18 groepen van elk drie elftallen B-junioren. In de laatste categorie werd nog een t,us- senronde gespeeld van de 18 poule winnaars, verdeeld in zes poules. Er werd met animo gestreden en de stemming was opperbest. Boven dien viel er af en toe van uitstekend voetbal te genieten. De uitslagen A-JUNIOREN Poule 1: Vlissingen Al-Hansweertse Boys 3-0, Hansweertse Boys-Terneu- zen 0-6, Terneuzen-Vlissingen Al 0-3, poule 2: Smerdiek-Zeelandia 0-6, Zee- landia-Smerdiek 3-0:poule 3: Oostka- pelle-Wemeldinge 2-4. Wemeldinge- Wolfaartsdijk 0-1. Wolfaartsdijk-Oost- kapelle 1-0; poule 4: Vlissingen A2- Nieuwdorp 2-0, Nieuwdorp-Hulst 2-3, Hulst-Vlissingen A2 0-0; poule 5: RCS- Luctor 0-1, Luctor-Clinge 0-5, Clinge- RCS 5-0; poule 6: Middelburg-Patrij zen 0-6, Patrijzen-Steen 2-1, Steen- Middelburg 4-0. In de volgende ronde kwamen de poulewinnaars: winnaar poule Al: [Vlissingen Al: winnaar poule A2: Zep- Uandia Al; winnaar poule A3: Wol- Vaartsdijk; winnaar poule A4: Vlissin gen A2; winnaar poule A5 Clinge; winnaar poule A6: Patrijzen. B-JUNIOREN Poule I: Vlissingen B4-VCK 0-2, VCK- Yerseke 1-0. Yerseke-Vlissingen B4 0-0, poule 15 Graauw-Luctor 4-0, Luc- burg B3 2-0, Middelburg B3-IJzendij- ke 0-4, IJzendijke-Vlissingen B5 1-0; poule 3: Domburg-Zeelandia 2-1, Zee- landia-Aardenburg 0-2. Aardenburg- Domburg 2-0: poule 4: Vlissingen B7- Nieuwland 0-3, Nieuwland-Sluiskil 0-0, Sluiskil-Vlissingen B7 3-0; poule 5: Zeeland Sport B2-Middelburg B2 0-0, Middelburg B2-Tern^urnnir Boys Dit is de tijd, waarin de psychologen onder ons van zich doen spreken. Een van de kenmerken van de psycholoog is, dat niemand weet dat hij psycholoog is. Slechts bij zeer zeldzame gelegenhe den geeft hij zich bloot. Zo'n gelegenheid is de tijd, onmiddellijk vooraf gaande aan de gemeente raadsverkiezingen. Som mige psychologen hebben een lijst ingediend en zij hebben derhalve bij de propaganda een zekere voorsprong op de niet- psychologen die (niette min) eveneens een lijst ingediend hebben. Pro paganda is immers, dat weet het kleinste kind, een kwestie van psycho logie. Het is voor dege nen. die een béétje psy choloog zijnde en géén lijst ingediend hebbende, de verkiezingspamfletten en vlugschriften ter le zing ontvangen, een bij zonder boeiende tijd. Na woensdag 28 mei zal het leven, vrezen wij, aan zienlijk minder kleurrijk worden. Maar vu is het nog spannend. Wij zitten gedurende al onze vrije tijd op een speciaal daar toe aangeschaft krukje achter de brievenbus. Ge regeld komt er een stuk papier door de gleuf. Ha, wéér een, roepen we dan verheugd en beginnen ge boeid te lezen. Het is. tel kens weer, allemaal waar. wat er staat. U moet, zo lezen we dan, op ons stemmen, want wij zijn voor alles wat goed. is en wij ver foeien alles wat de bloei onzer zo geliefde woon plaats belemmert. En dan nemen wij ons voor de mensen van deze serieuze lijst onze waardevolle stem te geven. Maar dan komt er een pamflet dat ons weer ernstig twijfe len doet. ..Het moet alle maal anders worden"zegt het fors. Die mannen die het nu vier jaar lang ge probeerd hebben, maak ten er ook niets van. Ze praten wel van meer hui zen, maar heeft Witti zich daar iets van aange trokken? Ze hebben de mond vol van zelfstan digheid voor de gemeen te, maar is Struycken ge- struyckeld? Verkiezings vraat, mensen. Het moe' aVemaal anders. En dat is een stukje psychologie, want ten slotte is iedere mens wel eens voor verandering. We hoorden ook van een reeds gevorderd psycho loog, die geen drukwer ken uitgeeft doch die al weldoende rondgaat en, nu al drie weken aan een stuk, pilsjes uitdeelt aan ieder die belooft op hem te stemmen. Hij heeft al 3217 pilsjes plus één trappist) weggegeven, waaronder 768 aan niet in zijn gemeente woon achtige handelsreizigers. Hij heeft nou nog ander halve week voor de boeg cn hij begint de politiek duur te vinden. Als het aantal stemmen, dat hij straks op zich verenigt, niet nauwkeurig overeen komt met het aantal ver strekte glazen bier, zal hij zich, naar hij ons meedeelde, uit de poli- Hek terugtrekken en ge heelonthouder worden. Een volgende lijsttrek ker is, hoewel geen psy choloog, een bijzonder praktisch man. Hij heeft de kiesdeler in zijn ge meente zo nauwkeurig mogelijk bepaald en ver volgens 'n zodanig aantal medekandidaten op zijn 0-2, Terneuzense Boys-Zeeland Sport B2 5-0; poule 6: Biervliet-RCS B2 0-0, RCS B2-Tei neuzen B2 0-2 Terneuzen B2-Biervliet 1-0; poule 7: Vlissingen B3-Oostburg BI 0-1, Oostburg Bl- Corn. Boys B2 1-0, Corn. Boys B2- Vlissingen B3 0-0; poule 8: Vlissingen Bl-Schoondijke 1-0, Schoondijke-Ter- neuzen BI 0-5, Terneuzen Bl-Vlissin- gen BI 1-0: poule 9: (vervallen); pou le 10: Zeeland Sport Bl-Rillandia 2-0, Rillandia. Arnemuiden 0-1, Arnemui- den-Zeeland Sport BI 1-1; poule 11: Meeuwen-Vlissingen B2 1-0, Vlissin gen B2-Wissenkerke 1-0, Wissenkerke- Meeuwen 1-1; poule 12: RCS Bl-Krab- bendijke 4-1, Krabbendijke-Oostburg B2 3-1, Oostburg B2-RCS BI 0-0; poule 13: Zierikzee B2-Patrijzen 0-0, Patrijzen-Hulst BI 0-2, Hulst Bl-Zie- rikzee B2 3-0; poule 14: Brouwersha- ven-Walcheren 1-0, Walcheren-Honte- nisse 0-4, Hontenisse-Brouwershaven 0-0; poule 15: Graauw-Luctor 4-0, Luc tor-Zierikzee BI 0-5, Zierikzee Bl- Graauw 2-0; poule 16: Mevo-Corn. Boys BI 0-1, Corn. Boys Bl-Hulst B3 3-0, Hulst B3-Mevo 0-0; poule 17: Hulst B2-Middelburg BI 0-0 Middel burg Bl-Wolfaartsdijk 1-0, Wolfaarts- dijk-Hulst B2 0-0: poule 18: Kwaden- damme-Vogelwaarde 0-4, Vogelwaar de RCS B3 5-0, RCS B3-Kwadendam- me 1-3. UITSLAGEN TUSSENRONDE Poule BB1: VCK-IJzendijke 0-1. Aar- denburg-VCK 3-0, Aardenburg-IJzen- dijke 1-0; poule BB2: Sluiskil-Terneu- zense Boys 0-2, Terneuzense B 2 Sluiskil 0-3, Terneuzense Boys-Tern. B 2 1-0; poule BB3: Oostburg Bl- Terneuzen BI 1-1, Vlissingen Bl-Oost- burg BI 0-1, Terneuzen Bl-Vlissingen BI 1-0: poule BB4: Zeeland Sport Bl- Meeuwen 0-0, RCS Bl-Zeeland Sport BI 0-0, Meeuwen-RCS BI 0-3; poule BB5: Hulst Bl-Hontenisse 1-1, Zierik. zee-Hulst BI 0-0, Hontenisse-ZSerikzee 0-4: poule BB6: Corn. Boys Bl-Mid- delburg 0-0, Vogelwaarde-Corn. Boys BI 2-0, Middelburg-Vogelwaarde 0-0. In de volgende ronde kwamen dus: BB1: Aardenburg: BB2: Tern. Boys; BB3: Oostburg BI: BB4: RCS BI; BB5: Zierikzee; BB6: Vogelwaarde. De volgende ronde, dat is de halve finale, gevolgd door de finale wordt gespeeld op zaterdag 14 juni, vooraf gaande aan de wedstrijd van het Zeeuwse elftal tegen DFC. (Advertentie) golden rays is een verrukkelijke schoonheidsemulsie, samengesteld, uit plantaardige oliën en amandel»! extract, licht geparfumeerd met la*j vendel. Gebruik golden rays dage» lijks, Uw huid blijft voor altijd, soepel en gaaf. Gediplomeerd schoonheidsspecialist» MOLENBERG 4 TEL. 432 OOSTBURG Tot rector van het Moller-Lyceum te Bergen op Zoom Is be noemd drs. S. P. Groen, thans rector van het Jansenius-Lyceum te Hulst. Drs. Groen zal zijn nieuwe functie per 1 september a.s. aanvaarden. Het lyceum te Hulst verliest zijn rector al' spoedig, want de heer Groen is daar nog slechts anderhalf jaar. Op 1 de cember 1956 werd hij aangesteld. Daarvoor was hij als leraar in de oude talen verbonden aan het St.-Odulphus-Lyceum te Tilburg. Drs. Groen werd in 1914 te Utrecht geboren. Zijn gymnasiale studie voltooide hij aan het r.-k. Lyceum te Alkmaar en daarna studeerde hij klassieke letteren aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. In 1938 behaalde hij zijn doctoraal en vanaf dat jaar tot 1944 -was hij leraar aan het Gymnasium voor jongen» te Venray, van 1944 tot 1956 te Tilburg en vandaar kwam hij als nieuwe rector naar Hulst. Drs. Groen verklaarde zijn verblijf te Hulst, zowel om de stad als om de school, bijzonder prettig te heb ben gevonden. In de korte tijd dat hij er woonde heeft hij zich in velerlei functies verdienstelijk gemaakt. Zo is hij bestuurslid van de Stichting Matthaus Passion, secretaris van de Mater Amabilisschool vice-voorzit. ter van de Stichting Opleiding Kleuterleidsters en deken van het kerkkoor St.-Willibrordus. - - DRS. GROEN lijst weten te brengen, dat zij tezamen met hun gezinsleden juist het ver eiste aantal stemmen be halen om de lijsttrekker in de raad te duwen. Te Clinge heeft een lijsttrekker ballonnen doen verstrekken aan de kinderen. Op die ballon staat, uiteraard, het num mer van zijn lijst. Deze propaganda lijkt ons gro tendeels verspilde ener gie. Die ballonnen komen ongetwijfeld allemaal hoog in de lucht terecht, waar zij slechts de ver wonderde vogels opwek ken lijst zoveel te stem men. Zij doen dat beslist niet. want vogels zijn verstandig; zij stemmen niet. In Hontenisse is een partij, die met forse drukletters doet weten ..Wij eisen vrije veren. Stemt lijst zoveel." Dat is t.oppsychologie. Een verkiezingsstuntje om stil van te worden. Dit kan nog slechts geëvenaard worden door een leuze als bijvoerbecld „Nasser moet ophouden met zijn gedonder. Stemt lijst 14", Voor de halve finales van de competitie om de Eurapa-beker is woensdagavond Milaan-Man- chester United gespeeld. De gastheren wonnen met 4-0. In de eindstrijd zal Milaan dus Real Madrid ontmoeten. Manchester United, dat lang niet zo goed speelde als in de eerste ont moeting tussen beide clubs toen de Mancunians op eigen terrein met 21 wonnen, kreeg twee minuten na het begin een, 10 achterstand. De duurste voetballer van de we reld, de uit Uruguay afkomstige Juan Schiaffino, opende de score vanaf de midvoorplaats uit een voorzet van linksbuiten Cacchiarino. Tot aan de rust kwam in de stand geen veran dering. In de tweede helft domineerde Mi laan en ondernam de door Schiaffino prachtig aangevoerde voorhoede d« ene aanval na de andere. Liedholm, de 35-jarige Zweedse linksbinnen van Milaan, maakte het tweede doelpunt 6 minuten na de hervatting uit een penalty, toegekend wegens hands van een der Engelse backs in het straf schopgebied. Schiaffino, de schitterend spelend» rechtsbuiten Danova en Liedholm brachten het Engelse doel herhaalde lijk in gevaar, en in de 23e minuut vergrootte Danova de voorsprong van zijn ploeg tot 30. Het vierde en laat ste doelpunt kwam van de voet van Schiaffino, in de 31e minuut. Door een beter doelgemiddeld» plaatste Milaan zich in de finale te gen Real Madrid die 28 mei a.g. t» Brussel wordt gespeeld. (Advertentie). Bankiers Anno 1884 BELEGGINGSADVIEZEN Alg. Kunstzijde Unie Van Berkels Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogoven: Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton - Feijenoord Kon. Petroleum Holl. - Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot M Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren Amsterdam Rubber H.V.A. Ver. Deli Mijen 3-3'Nederland 1947 3 Invest, cert. Ned 3 Ned. 1962-64 6 Woningbouw Kon. Ned. Hoogovens ex 16 Laagste Hoogste koers koers 168 1/2 171 3/4 191 198 1/2 158 1/4 166 276 279 1/2 232 235 277 284 322 326 1/2 187 1/2 187 3/4 162.80 172.20 135 137 1/2 125 1/4 127 1/2 106 1/4 108 1/2 201 204 55. 57 91 1/2 95 74 1/2 81 3/4 91 1/4 91 5/8 94 1/8 95 93 3/8 93 15/16 108 1/2 108 5/8 7o div. in. contanten. Vrijd. 16-5 Koersverschil laatste t.o.v. tijdvak vorige week 169 3/4 2 191 3 3/4 158 1/4 9 1/4 276 19 235 0 278 3/8 1 7/8 323 5/8 3 1/8 187 1/2 1/2 166.10 6.90 137 - 1 5(8 126 3/4 1 5/8 107 3 1/8 201 4 56 1/2 1/2 91 S/4 3 79 1/8 3 1/8 91 3/8 3/8 94 15/16 -j_ 13/16 93 29/32 13/32 108 1/2 1/8

de Stem | 1958 | | pagina 17