Voor het eerstsoep met ECHTE STUKJES KIP 10% 10% Films 68 VéGé-bier 100 gram Chocolade fruitstengels 49 39 100 gram VéGé-thee 35.- Landbouwschool Aardenburg besloot vierjarige cursus MEER DAN - extra bij VéGé in 1958 door extra aanbiedingen! DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 16 MEI 1958 Jeugdige Tholenaar aangereden HULST TERNEUZEN SAS VAN GENT AXEL IJZENDIJKE OOSTBURG GOES VLISSINGEN MIDDELBURG Kip zo mals en smakelijk als U zelf zou kiezen y Hu is er soep die iaat iaën hoe iekker ze is! Als U het zakje openmaakt, als U ze (in 5 minuten) klaar maakt, als U ze opdient, ziet U hét: echte stukjes kip. Volop! En als U Royco Poulardesoep proeft, dan weet U:. 't is heerlijk kippevlees, zoals U zelf zou uitzoeken. In een bijzondere bouillon - geurige, krachtige poulardebouillon. Dat wordt smullen! En vaak! èst, >t> eêZza, Pa? In de raadzaal van het gemeente- huis te Aardenburg vond de eindles plaats van de vierjarige cursus der r.-k. Lagere Landbouwschool te Aar denburg. De bijeenkomst werd geopend door burgemeester J. van Dongen die in zijn openingswoord wees op het be lang van vakkennis in de tegenwoor dige tijd. Hij vond het jammer dat op deze bijeenkomst de belangstel ling van de ouders der leerlingen minder was dan voorheen. Namens de inspecteur van het la ger landbouwonderwijs was aanwe zig ir. J. Roest directeur van de rijkslandbouwwinterschool te Schoon- dijke. Deze reikte aan dc geslaagden van het vierde jaar het diploma van de lagere landbouwschool uit met een toepasselijk woord en spoorde de af gestudeerde leerlingen aan tot verde re studie. Tevoren had in tegenwoor digheid van ouders, leraren en ge nodigden de openbare eindles plaats gevonden die gegeven werd door de directeur der school E. Lansu met als vak bemestingsleer en door de leraar J. Scheele uit Terneuzen met als vak landbouwwerktuigen. Op deze bijeenkomst werd verder nog het woord gevoerd door de voor zitter van de kring west Zeeuwsch- Vlaanderen van de N.C.B. C. van Bellegem uit Eede, en door pastoor Jos. Dierick uit Aardenburg. Eerst genoemde onderstreepte het belang van een goede organisatie bij de boe ren. Deze eindles werd ook bijge woond door de leerlingen van het derde cursusjaar. Namens de leerlingen die slaag den sprak George de Clercq uit Aar denburg een dankwoord en bood aan de leraren geschenken aan. De gedi plomeerden zullen over enkele we ken ook examen doen in handmel- ken, waarvoor zij een cursus volg den die gegeven werd door mevr. L. van Bellegem-Breijaert uit Eede. Het voltallige college van burge meester en wethouders van Aarden burg gaf door zijn aanwezigheid blijk van interesse voor goed land bouwonderwijs voor de streek. De geslaagden zijn: Rudy van Ecke uit Sint Kruis, George de Clercq en Theo van Overloop uit Aardenburg, Jac. van de Wynckel en Johan de Jaegher uit Eede en Johan Herre- bout uit Sint Margriete. Woensdagmorgen is op de grote verkeersweg van Tholen naar Poort vliet ter hoogte van het Steenen Kruis een ernstig ongeluk gebeurd, waar van de 14-jarige H. Uyl uit Tholen het slachtoffer is geworden. U. kwam op de fiets naar Tholen gereden en wilde ter plaatse de Pro vinciale weg oversteken, waarbij hij niet voldoende aandacht schonk aan het, verkeer. Er passeerde een autobus van de T.A.D., terwijl daarbij weer passeer de een bestelauto van de firma J. H. uit Bergen op Zoom. Toen de auto bus was gepasserd stak de wielrijder de weg over en werd door de bestel auto gegrepen en meegesleurd. Het ventje bekwam een zware her schudding, inwendige kneuzingen en een shock en werd in ernstige toe stand per ziekenauto naar het Alge meen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. ,,Op naar Hollywood" (A) is een vrolijk verhaal over over moedige jongelieden, over een fikse schuld van 3000 dollar, een rare loterij, een auto en een tocht naar 's werelds beroemdste filmstad, waar alles tenslotte best in orde komt, ook met de in de bedrijven door" gegroeide liefde. Een gezellige en vlotte film. ..April Love" (A) is de eveneens al eerder besproken, geschiedenis van een jongeman, die wegens een veroordeling geen auto meer mag rijden, maar op de farm van zijn oom, waar hij het benzineros voor een echt ren paard verwisseld heeft, wordt hij uitgedaagd een autorace te hou den. Daardoor komt hij, eigenlijk door toedoen van het meisje, waarop hij verliefd is, in grote moeilijkheden. Maar het meisje heeft nog een zusje dat even knap en bovendien veel liever is. Ze redt hem uit de gevangenis en bezorgt hem niettemin, maar op heel wat aangenamer wijze, levenslang. Een onderhoudende en vaak spannende film. In Luxor draait deze week ,,Een grote liefde., een grote hartstocht" (C3). Het is het ver haal van een kermisactrice, Kim Novak, die een grote toneelbe roemdheid wil worden. Door al lerlei omstandigheden slaagt zij daarin ten koste van een oude re actrice. Door wroeging ver slaaft zij aan de drank. Een hu welijk wordt een mislukking en als een jeugdliefde niet wordt beantwoord geraakt zij aan de verdovende middelen. Tenslotte pleegt zij zelfmoord. Verder ,,Huis des onheils" (B) een knap gemaakte en door en door spannende thriller waarin een geheimzinnig oud kasteel en een schilderij een vreemde rol spelen. Door het verhaal is een liefdeshistorie verweven, 'n Aan trekkelijk dectetiveroman op het witte doek. Concertgebouw vertoont ..Grens rivier" (B), voor de liefhebbers van het wild-west genre. Dit is een avonturenverhaal uit Mexi co en er moeten heel wat misda digers in opgeruimd worden. ..Terwille van ons huwelijk" (C2) (Olympia) is een drama tisch en ontroerend verhaal waar in om te beginnen met een dosis humor een meningsverschil tus sen een pastoor en een harmonie directeur wordt uiteengezet. Die pastoor heeft een muzikale neef, die echter tot des pastoors ontstel tenis luchtige muziek gaat com poneren omdat er met de se rieuze niets te verdienen is. De jonge musicus raakt echter in een huwelijksconflict verstrikt; als zijn pasgeboren kind sterft verlaat hij zijn vrouw en pas wanneer hij. door toedoen van heerom, de pastoor, tot de ont dekking komt wat zijn vrouw voor zijn en hun beider geluk op het spel zet, komt hij tot in keer. Een avontuurlijk verhaal is ..De slavin van het oerwoud", (B> waarin een geheimzinnig Indiaans meisje, dat in een Ro meins cabaret optreedt, de hoofd persoon is. Een ondernemend journalist tracht aan de weet te komen wat er gebeurd is met een expeditie in Brazilië waar van slechts één man teruggeko men is. Hij bracht het meisje mee en dat doet de journalist vermoeden dat er misdaad in het spel is. Die misdaad komt echter pas later, als het meis je wordt ontvoerd. Dan blijkt de journalist behalve over een pen ook over een revolver te be schikken en na een angstig avon tuur redt hij het meisje. Het Centrum draait „April Lo ve" (zie onder Hulst). Hofzicht theater vertoont „Ni- na" (B), het al eerder bespro ken verhaal over een politiek en een spannend avontuur, want de sovjetbazen van het meisje heb ben nu eenmaal iets tegen Ame rikanen, en zeker wanneer die van aardige sovjetburgeressen gaan houden. De journalist slaagt er echter in haar veilig in de vrije wereld te brengen. Een boeiend verhaal. „Bernardine" (A) die reeds eerder werd besproken, draait nu in Ledel Theater. Het is een vlot en vrolijk verhaal, over een meisje met een leuk toetje, vol gens de ondertitel van deze film en bovendien een film m^ Pat Boone himself in de hooidrol. Hij zingt hier zijn grootste suc cesnummers en zal ongetwijfeld de belangstelling krijgen, voor al van de jongeren. Wie het meer in het avontuurlijke genre zoekt kan terecht bij „Stop over To kio" (B), een verhaal over een spionagekomplot in Japan, dat door twee bijzonder geslepen A- merikaanse spionnenvangers wordt opgerold. Het Grandtheater brengt de grote lieveling van het filmpu bliek Romy Schneider in de be roemde film „Monpti" (Cl). In deze film is Romy een jonge Pa- risienne, die verliefd is op een even jonge artiest. Beiden wo nen op armoedige kamertjes maar zij houdt hem voor, dat ze in een groot huis woont en van deftigen huize is. Maar hij komt achter de waarheid het geen tot een breuk leidt. Voor al les weer goed komt hebben zich veel onprettige gebeurtenissen af gespeeld. Een uitstekende film met een allercharmantste Romy. In Alhambra draait de ver maarde film ,,De familie Trapp" (Ai. Het is de verfilming van de* geschiedenis van het gezin van een baron en een huishoud ster. die later zijn vrouw wordt. Verdreven uit het vaderland be landen ze in Amerika, waar ze weer uit moeten omdat zij als .ongewenste vreemdelingen' wor den beschouwd. Door tussenkoms van een journalist lukt het de familie in Amerika te blijven. Zij oogsten veel roem door het optreden van de kinderen als een koortje onder leiding van hun moeder. Een aangrijpende film voor iedereen. „Bloedige zonsondergang" (B) Is de film, die in Luxor wordt vertoond. Het is een opwindende Western in technicolor. Het gaat weer over de oude en nimmer aflatende strijd tussen de veeboe ren van Texas. Als de hulpsher- rif Rory Calhoun, die als scherp schutter nogal wat bekendheid geniet, het moet opnemen tegen een nog vlugger en beter schie tende tegenstander wordt het hoogtepunt van spanning in de ze film bereikt. De film ,,Wien bleibt Wien" (A), die in Electro wordt ver toond, is een uitermate geslaag de operettefilm, waarin de regis seur de onvervalste luchtige sfeer van het oude Wenen heeft weten weer te geven. Romy Schneider en haar moeder Magda Schnei der zorgen voor een prettige vlot te rolprent met medewerking van Hans Moser en Paul Hörbiger. Een heerlijke liefde van Romy voor een sergeant trommelsla ger, aangespoord door de goeie ouwe keizer Frans Joseph. De muziek van Robert Stolz, die zelf dirigeert, kan alleen de sfeer maar verhogen. Schouwburg brengt „Inspecteur Callaghan en dc geheime code" (C3). Het is een verhaal van Peter Cheyney, die de strijd aanbindt tegen een bende, die atoomgeheimen heeft gestolen. Een spannende film, met de inspecteur als overwin naar. De geheime code zelf is een walsje, dat op een bandje is opgenomen. KATHOLIEKE FILMKEURING A: voor alle leeftijden; B: Per amoureus avontuur in Wenen toen sonen boven de 14 jaar; Cl Voor het nog bezet was. Nina is een 18 jaar zonder voorbehoud; C2 Russisch meisje, dat in contact Voor 18-jarigen met enig voorbe- komt.met een Amerikaanse jour- houd; C3 Voor 18-jarigen met nalist. Het gevolg is natuurlijk voorbehoud; D: ontoelaatbaar. oyco UNIEK IN NEDERLAND Vries-droog-procédé houdt kip mals en smakelijk! Een geheel nieuwe, eigen bereidingswijze van Royco zorgt ervoor, dat de stukjes kip in Royco Poulardesoep mals en smakelijk blijven. Proef maar!... mmm i per zakje ROYCO-soepenrijk van inhoud, rijk van smaak Kas 30,560.240,6* Bij aankoop van 0 flessen de 0 e fles geheel gratis :.*y De^ewenst bij aankoop van 2 flessen VéGé-bier de derde voor de halve prijs met 8 geldzegels, bij aankoop van Een VéGé-vruchtenrol van 10 ct. bij aankoop van een pak VéGé-Frou Frou a 52 ct. met 10 geldzegels Extra voordeel dank zij de Europese VéGé Unie: Winkelsin België,Frankrijk, Duitsland, Saargebied, Luxemburg, Zwitserland.

de Stem | 1958 | | pagina 13