TERMIJNMARKT AARDAPPELEN Nederlands ere-kerkhof in Frankrijk t voor Bandengroothandel LUCTOR" Openbare aanbesteding FEESTAVOND enige nette meisjes NEELEMANS TIVOLIWEG 63, HULST DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 10 MEI 1958 R. W. J. JOSEPHUS VINCK WEEK v.d- FOTOGRAF** Notaris Van Dissel Huis en inboedel te Sint-Jansteen Oesterverzending in april Ook Uw woning kunnen wij gezellig inrichten JAAP de JONGE's Voerman-de Pauw Mr. Seydiitz Adverteert Dagblad De Stem R.-K. Bureau voor huwelijks moeilijkheden Auto Mij „ZEELAND" N.V. DE EDELZANGER H. v. d. BOSCH Foto Studio pers. gevraagd te koop gevraagd woningruil huwelijken vakantie auto's - motoren diversen Wat anderen over „KLEINTJES" zeggen. Plaatst dus een „KLEINTJE' in het DAGBLAD DE STEM SPOTGOEDKOOP 145.- J. Dierickx-Smet Eerste Zeeuwse Vulcaniseer- en Coverinrichting Wat zal Moeder blij zijn 37. O. E. VERVAET-BRIJSENS Op 10 april is te Amsterdam een Nederlandse aardappel- termijnmarkt gesticht. Elke week zal in het vervolg des maandags te Rotterdam en op dinsdag tot en met vrijdag te Amsterdam deze beurs gehou den worden, en dagelijks zal men in de dagbladen de note ringen van de termijnmarkt voor aardappels kunnen aan treffen. Deze markt is tot stand gekomen door samenwerking van de georga niseerde landbouw met de georgani seerde aardappelhandel. Het is een noviteit, niet slechts voor ons land, maar voor geheel Europa. Alleen New York kende tot nu toe zulk een termijnmarkt. De opening gebeurde te Amsterdam door ir. Franke, di recteur-generaal van de voedselvoor ziening, die de grote verdiensten prees van de heer J. Bouwman, pio nier van de nieuwe instelling, voor zitter van de Vebena. De lezer zal dus inzien, dat het hier een zaak van groot belang betreft, voor de handel, maar ook voor de boer. Wat is termijnhandel? Niet het begrip „termijnhandel" is iets nieuws, maar wel de termijnhan del in aardappelen. Voor de artikelen van de wereldmarkt, zoals suiker, tarwe, koffie, rijst, koper, staal, be staan termijnmarkten sinds mensen heugenis, en in de dagbladen ver schijnen vrijwel dagelijks de noterin gen van die artikelen op de termijn markt. Zoals de naam reeds zegt, zijn dat niet de dagprijzen, maar de geschatte prijzen in de komende maanden. Men koopt en verkoopt er dus op termijn, termijnen uitgedrukt in maanden; wat de aardappelen be treft, thans dus op levering in sep, tember, oktober, enz. Natuurlijk weet niemand, welke prijs de suiker zal hebben in novem ber van dit jaar. Wat men dus voor die maand als notering aangegeven vindt, is dus een raming. Maar een raming door een groot aantal hoogst deskundige lieden, die verstand heb ben van suiker, van de produktie en van de handel. Ze schatten niet amb telijk of op verzoek, maar uit hun wel overwogen zakenbelang. Alleen reeds om die reden is de publieke notering van de termijnmarkten van grote waarde voor producent en han delaar. In menig opzicht lijkt de termijn- handel nog al wat op de handel op de effectenbeurs. Op beide wordt b.v. gegokt, gespeculeerd, zoals dat heet, maar dat bedoel ik nog niet eens. Doch iemand, die op de beurs Phi lips koopt of A.K.U. of Hero, interes seert zich niet of nauwelijks voor televisietoestellen, kunstzijde of Perl. In elk geval zijn deze artikelen niet op de effectenmarkt in Amsterdam aanwezig. Op de beurs wordt papier verhandeld, louter papier, en de prijs der aandelen is het resultaat van de schatting van de rentabiliteit der be trokken ondernemingen, uitgevoerd door deskundige lieden, die daar per soonlijk of financieel belang bij heb ben. Ook op de aardappeltermijnmarkt komen nooit oordappelen; het is zelfs mogelijk, dat daar gehandeld wordt door lieden, die niet weten, of aard appelen in de grond of aan de bomen groeien, al is dat uiteraard een uiter ste. Evenals op de effectenbeurs wordt hier gehandeld door erkende makelaars, die hun orders van boe ren of handelaars krijgen. Ook hier, op de aardappelterfnijnmarkt, wordt alleen in papieren gehandeld, in con tracten, zoals ze heten, vermeldend hoeveelheden van telkens 15 ton. De normale, van ouds bestaande aard appelhandel staat er volmaakt naast; hij blijft gewoon doorgaan. Voorbeelden Ik geef een paar voorbeelden. Een exporteur verkoopt thans, in april dus, 1.500 ton consumptie-aardappe len naar Argentinië, te leveren in augustus. In de krant ziet hij, dat de termijnnotering voor die maand, en voor het soort aardappelen, dat hij zoekt, 15 cent per kilo is, en hij ver koopt dus franco Rotterdam voor die prijs. Hij koopt nu op de termijn markt voor levering augustus 100 contracten van elk 15 ton, en wacht rustig de maand juli af. Dan gaat hij de werkelijke aardappelen aanko pen. De prijs daarvan is echter in tussen gedaald, door een meegeval len oogst b.v., of door tegenvallende export; hij koopt zijn aardappelen voor 12 cent per kilo. Maar in augus tus vervallen zijn contracten op de termijnmarkt ei. hij verkoopt die daar dus tijdig. De notering op de termijnmarkt voor augustus ligt in juli zoals vanzelf spreekt ook in de buurt van 12 cent, zodat hij de 3 cent, die hij op de aangekochte aardappelen extra wint, verliest op de contracten. Een ander voorbeeld. Een boer heeft zijn aardappelen geplant, en schat zijn opbrengst op 200 ton. Hij raadpleegt regelmatig de termijnno teringen in de krant, en ziet, dat hij in oktober een aantrekkelijke prijs kan maken. Hij verkoopt dus op de termijnmarkt voor levering oktober 180 ton (12 contracten) tegen b.v. 16 cent per kilo. Daarmee is elk risico behalve natuurlijk dat van een misoogst gedekt. Zakt de prijs op de gewone oordappelmarkt in sep tember tot b.v. 12 cent, en ruimt hij daarvoor zijn 180 ton op. dan koopt hij de contracten voor ongeveer die Te Orry La Ville, een Frans stadje op dertig kilometer buiten Parijs, is in aanwezigheid van nabestaan den van Nederlandse oorlogs slachtoffers en van Nederlandse en Franse autoriteiten een Neder lands ere-kerkhof plechtig inge wijd. De foto laat zien hoe aan de voet van het op deze begraafplaats op gerichte monument van de Neder landse beeldhouwer Cor van Kra lingen, bloemen gelegd zijn. prijs terug, en verdient daar dus de 4 cent op, die hij tekort komt op de geraamde aardappelenprijs. Beperking van risico's Zoals men ziet. is het voordeel van deze termijnmarkt, zoals trouwens die van elke termijnhandel dat hij het risico sterk beperkt. En dat is voor een artikel als de aardappelen van het allergrootste belang. De handel in aardappelen, en wel vooral die in consumptie-aardappe len, heeft altijd stikvol risico's geze ten. Vooreerst prijsrisico's, door rege ringsmaatregelen hier of elders, door gebrekkige schattingen van de oog sten. hier of elders, door onbekend heid met de opnamemogelijkheden van de binnen- en buitenlandse markt. Maar daarnaast nog het be talingsrisico. De zelfkant van de aardappelhandel is altijd erg breed geweest. De boer tracht deze risico's te ontlopen door verkoop te velde, en door verkoop op de veilingen. Maar zo worden ze alleen verscho ven: van de producent naar de land- koopman of de exporteur. Vooral voor de laatste twee groepen was de aardappelhandel altijd een angstig bedrijf; vrijwel elk jaar vallen er stroppen tussen de oogst en het con sumeren ervan. Het beperken daar van door middel van de termijn markt is dus een grote stap vooruit, en de juichtonen van ir. Franke heb ben te juister tijd en plaats geklon ken. Natuurlijk heeft de termijn markt, evenals onze natuurmaan, ook een donkere kant. Ik vergeleek haar daar juist met de effecten beurs. Elkeen weet, dat speculatie in effecten veel lieden arm en on gelukkig heeft gemaakt, en alleen schelmen en slimmerds soms rijk. Ook op de termijnmarkt is specu latie mogelijk, en voor bepaalde mensen aantrekkelijk. Maar dit risico neemt men vrijwillig op zich! Heden overleed tot onze diepe droefheid zacht en kalm na voorzien te zijn van de H. H. Sacra menten der Stervenden tn het r.-k. ziekenhuis te Hulst, onze inniggeliefde echtgenoot en vader, broeder, behuwdzoon, behuwdbroeder en oom de heer echtgenoot van mevrouw Celestina Maria Eulalia de Rechter in de leeftijd van 52 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw godvruchtige ge beden aan. C. M. E. Vinck-de Rechter Lya Marianne Fons Marga Josje Fam. Vinck Fam. de Rechter Hulst, 9 mei 1958. De plechtige uitvaart gevolgd door de begrafe nis, waarbij Ued. beleefd wordt uitgenodigd zal plaats hebben op maandag 12 mei a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper te St.-Jansteen. De rozenkrans wordt ge beden op zondagavond om 7 uur. Zij die bij vergetelheid geen uitnodiging mochten ontvangen hebben, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Gebruikte schoolboeken onder garantie. - Van Dijks boeken- huis, Oudestraat 26 Kampen. Een kampeerwagen te koop, - prijs f 1350. L. v. Boxtel, Hout terrein v. d. Watering, Balse- haan, Bergen op Zoom. 1602 Op woensdag 14 mei a.s. ho pen onze dierbare ouders Lodevicus Colpaert en Angelina Mobach hun 50-Jarig huwelijksfeest te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun kinderen en en kleinkinderen. Sas van Gent, Schulpenpad 7. DANKBETUIGING. Hartelijk dank, ook namens wederzijdse families, voor de cadeaus en blijken van be langstelling, welke wij moch ten ontvangen bij ons huwe lijk en vertrek naar Canada- Th. Bogaert I. Bogaert-de Maat. Walaceburg Box 83, Ont. te GOES, zal ten verzoeke van de heren C.. en A, Hollestelle op woensdag 21 mei 1958 te 14.00 uur in hotel „De Zwaan" te Kapelle publiek verkopen: HET CAFé „DE SPORT", bestaande uit woonhuis, schuur en erf aan de Goese- straatweg 23 te Kapelle, groot 17.90 are. Verhuurd aan P. Almekin- ders voor f 140,per kwar taal. Voor bezichtiging zich te wenden tot de huurder. Nadere inlichtingen ten kan tore van de notaris. Tot onze grote droef heid overleed na een geduldig gedragen lijden gesterkt door de Genade middelen der H. Kerk. onze patroon en werkge ver, de heer JOS VINCK in de ouderdom van 52 jaar. St. Jansteen. 9 mei 1958 Het personeel van de Firma Jos. Vinck. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van onze inniggeliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, zus ter en tante, mevrouw AMELIA BOONE weduwe van H. A. Zwartelé zeggen wij onze welgemeende dank. Fam. Zwartelé Fam. Boone St. Jansteen. mei 1958. Gedurende de maand april zijn uit Zeeland 653.500 oesters verzonden, te gen 752.800 in april 1957. De onderverdeling was: Nederland 62.240 (7990); België 452.000 (494.0001; Engeland 101.000 (179,000); Duitsland 48.100 40.9001; Frankrijk 17.000 (32.000) en overige landen 3050 (64001. Namens zijn opdrachtgever, het Bestuur Kath. H.B.S. en M.M.S. voor Oosterhout en Omstreken, zal onderge tekende trachten aan te besteden, overeenkomstig het Aanbestedingsreglement W.B. Het bouwen van een Kath. H.B.S., annex M.M. s. te Oosterhout (X.Br.) (De gebouwen bevat ten onder meer 16 theorielokalen. 7 praktijk lokalen, gymnastieklokaal en overblijflokaal). Bestek en tekeningen zijn uitsluitend na schriftelijke aanvrage verkrijgbaar bij ondergetekende Kleuterlaan 2 te Goirle, tegen betaling van f 100.per stel (res titutie f 100.—). De aanbesteding vindt plaats op 3 juni a.s. ten stadhuize van Oosterhout des voormiddags 11 uur. De Architect: JOS. BEDAUX. WIELERVERENIGING „HENGSTDIJK" OPROEP aan leden en medewerkers om vandaag, 10 mei. des avonds om zes uur aanwezig te zijn bij P VAN DIJK. Het bestuur HOTEL „HET STREEFKERKSE HUIS" te ZOUTELANDE vraagt voor direct: Inlichtingen ook Burg. F. van Waesberghestraat 34. Hulst. WINKELS f 's-HEERENHOEK f HEINKENSZAND f GOES De NIUUWSTE en de CHICSTE „Falcon"-modellen voor dames en heren in enorme keuze bij: jj TERNUUZEN NOTARIS te HULST, zal op woensdag 21 mei a.s. ten verzoeke van de familie Van Hoyie-Kant publiek verkopen 1. nam. 2 uur aan het woon huis te Sint-Jansteen, Vylain- laan 3, de zich daarin be vindende INBOEDEL, hoofdzakelijk bestaande uit: kasten, stoelen, tafels, spie gels. straalkaehel, radio, buiskachel, wasstel, vloer zeil, matten, wandkoffiemo- len, wasmachine, windmolen, laddere butagasstel en wat verder zal worden aangebo den. 2. nam. 3.30 uur in het café bewoond door C. L. de Bruyn, Vylarnlaan 1 te Slnt-Jan- steen HET WOONHUIS MET SCHUUR te Sint-Jansteen, Vylainlaan 3. op erfpachtsgrond van de Parochie van de H. Johannes den Dooper te Sint-Jansteen, kadaster Sint-Jansteen, sectie C nummer 1529, groot a 10 ca. Te aanvaarden in het bezit en genot bij de beitaling van de koopsom, uiterlijk 21 juni '58. Te bezichtigen na afspraak met dhr. L. van Hoye, Vy lainlaan 3. Nadere inlichtingen ten kan tore van Not. SEYDLITZ voornoemd- 764-0 In bat FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen). Geboren Harry, zoon van H. van Tuyn-Burgers, Don gen. Overleden.Petrus van der Wagt. 64 jaar, Nijmegen. Ge- rardus van den Heuvel, 70 jaar. Bussum. Heinrich van Batenburg, 68 jaar, Delft. Francisca van Dongen-Bodar, 65 jaar, 's-Hertogenbosch. Mr. R. Verheyen, 75 jaar, Maas tricht. Degenen, die moeilijkheden of problemen hebben om trent het huwelijk, kunnen zich tot dit bureau wenden, dat iedere dinsdag des avonds van half zeven tot half acht zitting houdt in het LIEFDEHUIS Pottestraat 10 te HULST. Erkend reisbureau voor a41e toerwagen-, spoor-, zee- en luchtreizen. Grootste toerwagenbe- drijf in Zeeland met mo dernste wagens en vak kundig personeel. Toegangsbewijzen voor Expo '58 te Brussel uit voorraad leverbaar. A.M.Z., Westsingel X, Goes, tel. 2200 en 3321. VAKANTIEPLAN Geeft U tijdig op voor de voordelige RIJNREIS. Vraagt gratis prospectus voor Tijdgeest Vakantiereizen vanaf f 110.per persoon. Rederij Feenstra - Bovenstr. 152, Rotterdam B. Tel. 70788 (K 1800). 's Heer Hendrikskinderen- straat 19 - Tel. 3832 - GOES. 7 tlm 15 mei: Week v.tl. FotografieDat I* uw kans om bU elke aankoop GRATIS het boekje „FJk Jaar beeft 12 fotomaan- den" te ontvangen. Vol tips en fraaie foto's. Komt u vlug? Nu zün er nog! HULST Tel. 787 Alleen bij vooruitbetaling Nette dienstbode in klein gezin zo sp. m.p leeft. 16-8 jaar Aanmelden: Antwerpen, telef. 337212. 18310 Uw eigen drukkerij voor slechts f 135. U drukt uw eigen mede delingen, reclame, tekeningen, enz. in 7 kleuren tegelijk, 200 afdrukken voor slechts 48 cent onkostenül Zonder stencils en zonder inkt. - Betaling evt. in 2 mnd. Vraagt een vrijblijvende demonstratie van de reeds we reld-beroemde Mi loop aan bij de importeur: International Import Central, Selterskampweg 23 Eennekom, Holland telefoon K8379-977.61485 Een SGA plastic luierbroekje - het ..sluitstukje" voor de ideale babyverzorging. 61826 Tafels, stoelen, consumptieten ten, danstenten 60800 m2. Tri bunes, kassa's. P. v. Beers, tel. 128. Steenbergen. 1566 Schrijfmachines. Diverse gerev. machines, reeds v.a. f75.- met volle garantie, nw. kofferschrijf machines v.a. f 145, nw. stencil machines v.a. f 155. Op gemak kelijke betaling v.a. f 10 p. mnd Betaling in 6 maanden zonder rente. Wilson, Utrechtsestr. 33, A'dam. tel. 38395. Demonstratie en levering door geheel Neder land zonder verplichting. Vanaf heden leveren wij u rechtstreeks, zonder tussenhan del, een volkswasmachine, van het beste emaille m. tijdklok, stevige poten en wringerbeugels inh. 60 1, met prima drijfwerk, gegarandeerd zonder slijtage aan uw kostbare wasgoed, voor de prijs van f 195, met een jaar garantie.7783 Voor betere gebruikte automo bielen: Verwijs' Autobedrijf - Roosendaal, Hoagstraat 75 - tel. 4583 en 4859. Verkoop onder vol ledige garantie. Regelmatig keu ze uit 50 stuks. - Betaling te regelen.61737 BMW Isetta te koop gevr. Br. met bouwjaar en prijs onder no. 62210 bur. dezer. Vier zeer goede Fords Prefect b.j. '50-'51 vanaf f400, 2 Ford- son best. b.j, '51-'52, 1 Stmca zeer mooi f850, 1 Ford Taunus b.j. 1951, loopt prima n.b. 1 stel 6-gaatse rechte assen met of zonder w. en banden. Tevens diverse losse w. banden. Wil ook alles inruilen - 's zondags aanwezig Ant. v. Schilt, Gastel- seweg 198 Roosendaal, tel. 5401 Vrachtwagens: Bedford 1957 met driezijdige kipper 30.000 km 5,5 ton in staat van nieuw. Chevro let '53 4 ton achteroverkipper, Austin '52 5 ton 4,5 m bak. Che vrolet '53 4 m bak 4.5 ton prima. Ford '51 driezijdige kipper. Bed ford '51 3 ton. Chevrolet '51 1,5 ton. Terh.weg 316 Breda. tel. 36777.62362 Luxe wagens: Chevrolet Bel Air '54 radio en kachel. Chevrolet Bel Air '53 radio en kachel. Chevrolet luxe '53 sedan. Che vrolet luxe '53 tweekleurig. Che vrolet power glide '51, Opel Rekord '55 zwart. Opel Rekord '56 grijs. Opel Kapitan '53. Peu geot '54 radio en kachel, Fiat 1900 radio en kachel, Ford Consul '55. Terh.weg 316 Breda, tel 36777. 62363 Wij repareren alle merken was machines en leveren alle onder delen. o.a, pulsators, tijdklok ken. pootjes, wringerheugels, af- voerslangen. losse kuipen, enz, alsook oliehad drijfwerken (Duits fabrikaat) ad f50 per stuk. Losse bakelieten wasvleu- gels ad f 16 per stuk. 7783 Voor onmiddellijke indiensttre ding vraagt grote verkooporga nisatie: enkele heren die hou den van pionierswerk in buiten dienst. Vereisten: eerlijk, wel bespraakt, energiek. Wij geven vooropleiding indien noodzake lijk. Verdiensten: meer dan f 700 voor bekwame elementen. Af gevaardigde zetelt voor nadere toelichting 1n café Franciskaner Grote Markt 23, Breda. Maan dag van 14 tot 15 uur. 62323 Deftige Juffrouw gevr. voor kinderen en weinig huishouden. Goed loon. Paleisstraat 30 Ant werpen, België, Tel. 376664. Per 1 Juni a.s. te Rotterdam - E'lijdorp in gezin van 3 pers., een beschaafde r.-k. huishoud ster - intern. Leeftijd 30-45 jaar Goed kunnende koken. Werk ster aanwezig. Brieven no. 7791. Hulp in de huishouding gevr. voor dag en nacht in gezin met 3 kinderen. Werkster en verdere hulp aanwezig. Mevr. Driebeek, Rott. Rijweg 172, Rotterdam, tel. 45922. Zoek belangrijke verzameling otf partij postzegels. - Brieven Postbus 15 Diemen (N.H.) 62299 "^EIujoFAANGÊB!"' Bruidsjapon te koop, geheel compleet met onderjurk. Te be- vr. agent De Stem Zuiddorpe. Compl. weckuitzet met 70 potten te koop. Te bevr. agent De Stem, Zuiddorpe. General Electric benzine aggre gaat motor m. gekopp. dynamo 115 v. 43 amp. moet weg prijs f 225. Te bevr. Zandbergweg 160 Breda. 62179 U kunt zich ook opgeven voor onze onderhoudsdienst. dan wordt uw machine elk jaar grondig nagezien en doorge- smeerd, de kosten hiervan zijn f4.-. Fa. Jogelé, Boulevard Ant- verpia 2a, Roosendaal, tel. 3924. Gratis woningruiladressen uit het maandblad Woning Magneet voor abonnees. Abonnement f 2.50 per half jaar. Postgiro 165626 t.n.v. Wonlngruilcentrale Nederland, Spoorstraat 11 Utrecht, tel. 030-21758. Vraagt proefnummer. 62296 Nette r.-k. jongeman, ruim der tig jaar, zoekt kennismaking m. net meisje ong. dezelfde leeftijd. Jongeman is niet onbemiddeld, dit is echter geen vereiste voor het meisje. Brieven en foto's worden op erewoord geret. Ge- heimh. verz. Br. no. 1589 bijk. Bergen op Zoom. LANDBOUW Te koop: Massey-Harris pony tractor prima staat, zeer ge schikt voor lichte werkzaamhe den als wieden enz. Ford Major petroleum tractor 1950, prima staat. Fa. Hectors, Wouw, tel. 325 K16581117 Vakantiepension, Prinses Wilhel- minastraat 13 Nieuwvliet. f7.- p. p. p. d. 62187 Vroege vak. hij zee, zltsl.k's - vrije kookgel. vanaf f 25 p.w. alles inbegr., na 1-7 f10 meer. Ln. v. Meerderv. 819 Den Haag tel. 338159. Den HaagScheveniiïgen, Va kantiepension f9 p. d. p.p. Frankensla-g 392, tel. K1700-556370 Bestelwagens: Opel Blitz '54 bloemenwagen. Ford F 3 veewa gentje. Skoda '51 stationcar. C. P. v. d. Mast, Terh.weg 316. tel. 36777 Breda. 62364 Alle courante maten gecoverde autobanden (luxe en truck) uit voorraad leverbaar. Uw oude, gave banden worden tegen aan trekkelijke prijs ingeruild. Bandengroothandel Luctor, Ti- voliweg 63, Hulst, tel. 127. Zetor 28 pk met hydr. hef in stal - latie, in prima staat. Landbouw- jeep met poelle en afta'kas z.g. a.n. banden, in prima conditie. 2 stuks Ford Dearborn tracto ren, lage prijzen. Case tractor met smalspoor, spotprijs. Steeds voorradig gebruikte tractoren. N V. Difoga, afd. tractoren, Wouwseweg 58 Bergen op Zoom, tel. 01640-5918. 1603 Overgangsleeftijd? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Bloed zuiverende thee no. 8 helpt! - Groot pak f 1,85 bij elke drogist Laat uw messen voorzien van golf snede 25 cent. Hermans - Sleenstraat 41 Hulst. Iedereen moet ontbijten. Dat ls bekend, maar de tijd ontbreekt dikwijls. Geen nood! Nu is er Lassie - Klaar Havermout - ge kookt in het pak. Zo op de bor den - melk en suiker erover., en het beste ontbijt staat klaar. Lassie Klaar Havermout, groot pak 75 cent, normaal pak 40 ct. 2 persoons kano te koop gevr., Veestraat 5, Breda, of tel. K1870 2672. 62409 Huis te koop met 3300 m2 grond grond is vrij. aan Heilaarstraat Breda. Inl. Beljaars, Bosuilbaan 467, Deurne (Z) Antwerpen. Keuze uit nieuwbouw van 22 bouwers, gedeeltelijk vrije ves tiging, inzage tek. bij makelaars v.d. Berg en Co., Nwe. Ginne- kenstraat 43, Breda. 62396 Schieting op de liggende wip op zondag 11 mei bij V. de Caluwé, G-raauw, begin 3 uur. Zondag 11 mei a.s. schieting bij P. v. Dijk, Hengstdijk, begin 3,30 uur. Zondag 11 mei schieting bij Jos. v. Helsland, Hulst, begin 3 uur. Een oude degelijke 5-pers. auto té kóóp, weinig 'gelopen, merk Auburn, 4 w. remmen, goede banden, moet weg, prijs zeer billijk. Te bevr. Zandbergweg 166 Breda. 62180 Zelfstandigen neemt een Ahoy- AI - IN polis. Een ziekenhuis- verzekering, aangepast aan de tijdsomstandigheden. - Voor alls leeftijden. - Wij bezoeken u na bericht ting uwerzijds. Zeeland: WÊÊÊKi Cadzand. tel. KI 179-268. "20738 en. - Wij bezoeken u na zonder enige verplich- werzijds. Inspectie voor iC. H. Vijgeboom jr. te Op zondag 11 mei heropening van café Polderzicht. R. v. d. Bergen Wagenaer, Hoogstraat 1 Clinge. Hiermede verklaar ik overtuigd te zijn van het nut van de Kleintjes" in het Dagblad De Stem. Wij waren drie autosleutels kwijt, in étui. Eén plaatsing in de rubriek ,,'t Kleintje" en twee uur na het uitkomen van de krant waren zij terecht. Wij kunnen deze rubriek in iedera belang aanbevelen. E. VERMEULEN Sas van Gent FROV. HUISVLIJT- TENTOONSTELLING te MIDDELBURG De termijn van inschrijving sluit definitie! 15 mei a.s. Secretariaat: BLEEK 7 MIDDELBURG en toch prima van kwa liteit zijn onze VELENZO Heren- en Damesrijwielen 130.— 10.— 2.— 1 50 1.50 Rijwiel Lamp Jasbeschermer Pomp Slot Tesamen slechts in moderne antraciet of petrol kleur. RIJWIELHANDEL SLUISKIL Tel. 408 ONZE ZAKEN WORDEN OP DEZELFDE VOET VOORTGEZET overtuigd van het blijvende vertrouwen van onze relatie». ..met zo'n Philips lichtgewicht-snelstrtjker. Een beter geschenk is niet denkbaar. Strijken is voortaan een lichte bezigheid en kost véél minder Ujd. Bovendien zijn schroei- en brand gevaar volkomen uitgesloten! Strijk by ons eens met de Philips lichtgewicht-sn,elstrijker 50 WESTKADE 96 TEL. 01158—595 SAS VAN GENT

de Stem | 1958 | | pagina 4