Walcheren Zuid-Beveland n LUYCKS Sla met Livorno, elke dag opnieuw een lekkernij Tussen dijken en dammen ynr "BBBJNL doe het goed Voor VERPLEGINGSVERZEKERING POUWILS ASSURANTIËN CCB overweegt financiering particuliere woningbouw Dagblad De Stem Proefvaart van de veerboot Prinses Beatrix Schilderij als wapen VLISSIIMGEN Jaarvergadering van bouwvakarbeidersbond Sint Joseph GOES AXEL Meikermis OOSTBURG TERNEUZEN sinds<k60,']aar onmiskenbaar aan de top Pastoor Vermeulen geïnstalleerd te Lewedorp Zoekt niet de weg van de minste weerstand, maar Mr. dr. Kortmann in raad van toezicht Openbare lessen huishoudschool Maximum snelheid is 17 mijl Doktersdiensten Dienst dierenartsen Irhimpr Niet Zuidzande, maar Zuiddorpe Wegverbetering tussen s-Heerenhoek Ovezande en Hoogwaterstanden AGENDA Vandaag Morgen MEESTERKLASSE... BRIXON KOSTUUMS BRIXON KOSTUUMS Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 10 MEI 1958 De plaatselijke afdeling van de r.-k. bouwvakarbeidersbond „Sint. Joseph" hield haar jaarvergadering in het K.A.B.-gebouw. Deze jaarvergadering werd o.m. ook bijgewoond door de heer N. A. van Kaam. districtsbe stuurder, en door enkele vrouwen van afdelingsleden. De voorzitter, de heer C. Raas, las een mededeling voor over het herstel van de samenwer king tussen de drie bonden en hij sprak daarbij de hoop uit, dat deze samenwerking zal leiden tot de aan neming van de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst, welke kwestie nu reeds twee jaren slepende is. Ook protesteerde hij tegen de bufferfunc tie van de bouwvakken bij het rich voordoen van economische moeilijk heden. Het ageren tegen zwarte lo nen in de bouwvakken door verte genwoordigers van andere vakbon den, vond de heer Raas pijnlijk, om dat de bouwvakkers alleen door die zwarte lonen op eenzelfde loonpeil kunnen komen als hun collega's vak lieden. De heer Raas meende, dat de bouwvakkers niet minder hard wer ken dan andere vaklieden en vond dan ook, dat zij zeker evenveel mogen verdienen. De secretaris, de heer P. van der Ven, had zijn verslag over 1957 kort en bondig gehouden. Hij volstond met te vermelden, dat 1957 voor de afdeling een rustig jaar was, waarin het ledenaantal vrijwel constant bleef en waarin veel klachten over ontslag kwesties en vakantiebonnen met suc ces werden behandeld. Aan de ver betering van het K.A.B -gebouw ver leende ook de bondsafdeling haar medewerking. De aftredende be stuursleden, de heren F. L. Delnad, C. Engelbert en P. van der Ven, wer den bij acclamatie herkozen. Tijdens de pauze was er een gratis verloting zonder nieten van gereedschappen en na de pauze hield de heer Van Kaam een beschouwing over de nieuwe C.A.O. voor de bouw vakken. Activiteiten van mij. voor plantkunde Op de vergadering der afd. Goes voor de mij. voor tuinbouw- en plant kunde werd besloten om komend na jaar voor de verschillende vrouwen verenigingen voorlichtingsavonden te organiseren over verzorging van bloemen, kamerplanten er, heesters. Met kleurendia's zal het gesprokene geïllustreerd worden. Voorts werd een tuinkeuringscom- missie benoemd. Deze commissie zal gedurende de zomermaanden twee maal de voortuinen van de huizen te Goes en Kloetinge met een kritisch oog bekijken. Voor de best verzorgde tuinen worden prijzen beschikbaar gesteld. Men hoopt hierdoor het straatbeeld te verbeteren en de liefde voor bloem en plant te stimuleren. De tuinen worden gerangschikt in twee groepen, nl. die onderhouden worden door de eigenaars en die waar een vakman voor zorgt. Ook komend voorjaar zal een dergelijke schouw worden gehouden. Aan verschillende leden zijn lathy- rusplanten en aan andere weer dah liaknollen uitgereikt voor eon onder linge kamp. Meegedeeld werd nog dat het gemeentebestuur een stukje grond beschikbaar stelde om daarop 600 dahlia's te kweken voor de na jaarstentoonstelling in zaal-Krijger. s-Graven polder KLEUTERSCHOOL Naar verwachting zal de kleuter school wel de langste tijd in het ver enigingsgebouw zijn geweest. De voor nieuwbouw vereiste verklaringen en goedkeuringen zijn momenteel bin nen, alleen de raad zal onder hoge re goedkeuring nog de nodige kre dieten beschikbaar hebben te stellen, waarna tot aanbesteding zal kunnen worden overgegaan. Binnen niet al te lange tijd zal dan ook met de nieuwbouw kunnen worden begon- nen. Naar dit tijdstip zullen velen j in 's-Gravenpolder reeds hebben uit-1 gezien. 9 S'H.'H endrikskinderen DS. DE ROOS VERTREKT Ds. S. de Roos, sinds 1946 predi kant bij de kleine hervormde ge meente alhier, is benoemd tot direc teur der vereniging "Ons huis" te Rotterdam. welke vereniging een buurthuis beheert, waaraan ook so ciaal en cultureel werk is verbon den. Ds. de Roos is ook verbonden als leraar aan het Goese lyceum; zijn benoeming gaat 1 september a.s. in. Hoedekenskerke AFSCHEID ONDERWIJZERES Mej. G. de Huiler, onderwijzeres aan de openbare school, is gister 65 jaar geworden en eind van deze maand volgt haar afscheid van de school, die het dan voortaan alleen met het hoofd moet stellen. Mej. de Huiler, die in Goes woont, is sinds 1934 aan de school te Hoe dekenskerke verbonden. Kruiningen VERKEERSEXAMEN De leerlingen, die deelgenomen hebben aan het examen voor veilig verkeer kwamen in de raadzaal bij een. Eerst de leerlingen van de o.l. school te Hansweert, daarna die van de beide lagere scholen te Kruinin- gen. Aan de geslaagden voor het examen reikte burgemeester A. Schipper het diploma uit. De burge meester sprak een woord van dank tot de leden van de Rijkspolitie, op perwachtmeester A. Mauer en wachtmeester A.N. de Visser, die het verkeersonderwijs op de scholen heb ben gegeven. Twee leerlingen hebben het examen zonder fouten afgelegd, nl. Jan de Voogd en Han van Nieu- wenhuijzen. Aan dezen werd het ge tuigschrift met lof uitgereikt. Kloetinge VERGADERING VAN DE ORANJE-VERENIGING De Oranjevereniging hield haar jaarvergadering bij Meulpolder. Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat het ledental per 31 december 1957 213 bedroeg (vorig jaar 205en dat het kasbezit op genoemde data 471,11 bedroeg (vorig jaar 382,121. De aftredende bestuursleden, de heren J. Q. C. Lenshoek en L. v. d. Linde, zagen hun mandaat ver nieuwd. In de financiële commissie werd gekozen in de vacature P.v.d.Bosse de heer J. Straub Mzn. Besloten werd om op 8 septem ber a.s. in verband met het 10-ja- rig regeringsjubileum van koningin Juliana enige feestelijkheden voor dé schooljeugd te organiseren. Kuadendamme „HET SNELLE HUIS". Eergisteren is men hier begonnen J met de bouw van ,,het snelle huis" cn met eigen ogen zagen wij gister- middag dat het reeds onder de kap i was en de dakbedekking op de pan- nen na al was aangebracht. Zo men weet worden dit soort hui zen gebouwd op initiatief van het Bouwfonds der Nederlandse gemeen ten. Ook te Oostkapelle staat reeds een dergelijke woning. BENOEMING NIEUWE WIJK MEESTER. In de vacature J. Oosting, die we gens hoge leeftijd ontslag nam als wijkmeester, werd door b. en w. be noemd J. v. d. Berge, de bode-con- cierge van de gemeente Axel. NUMMERING KANDIDATENLIJST. Het centrale stembureau heeft aan de verscheidene kandidatenlijsten voor de gemeenteraad de volgende nummering toegekend: 1 A.R.S.G.P., 2 CHU, 3 PvdA. 4 KVP, 5 Gemeentebelangen, 6 GPV. Breskens AANVOER VISMIJN 721 kg bot; 595 kg schar; 1691 kg tong; 155 kg rog; 5164 kg garnalen (export); 28 kg garnalen (binnen land); 1583 kg bot (onverkocht). Groede ONGEVAL MET STEP Op de Provinciale weg bij Nieuw- vliet reden de zusjes V„ de een op een fiets en de andere op een step haast elkaar 'naar huls. De kleine J.V. kwam met haar step te vallen en raakte met haar hand in het achterwiel van de fiets. Dokter Jan sen uit Groede verleende eerste hulp, waarna het kind naar het St. Anthonius ziekenhuis te Oostburg werd gebracht. Het kind moest drie vingertjes missen. Koetvacht Meikermis behoort ook weer tot het verleden, nadat deze drie dagen is gevierd. Het mooie weer van zon dag bracht zeer velen op de been. De tweede en derde dag waren min der druk. Ook voor de beide wieler koersen was er zeer weinig belang stelling. De kinderen konden zich vol op vermaken op de drie draaimolens en zeer zeker ook op het treintje. De ouders kwamen er met hun kin deren goedkoop vanaf, aangezien de bonnetjes van de winkeliersactie op de vermakelijkheden konden worden besteed. Voor de schutterij zowel op staande als liggende wippen was zeer grote deelname. Ook van de dansgelebenheden is irt ruime mate gebruik gemaakt, aangezien er in de cafés prima orkesten waren. BEZOEK CIRCUS. Vandaag en morgen zal het Spaan se circus „Circo Espagnol" op het Ledelpiein alhier zijn voorstellingen geven. Aangezien dit circus alleen te Oostburg in west-Zee.uwsch-Vlaan- deren te bezichtigen zal zijn, ver wacht men veel volk. Sluis OVERPLAATSING De wachtmeester der kon. Mare chaussee de heer L. H. Meershoeve is met ingang van 1 mei overge plaatst naar Goirle. STAPELLOOP „EVA WINTHER" De stapelloop van de „Eva Winther"' bij de Ternéuzense scheepvaartmij zal niet zoals gemeld op 10 mei maar 17 mei plaats vinden. Westdot pe NUMMERING KANDIDATENLIJSTEN De kandidatenlijsten voor de a.s. raadsverkiezingen zijn als volgt ge nummerd: lijst nr. 1; lijst A. de Be- leir; lijst nr, 2: lijst E. de Maerte- laere; lijst nr. 3: lijst J. de Rijke. IJzendijke WONINGBOUW In het nieuwe uitbreidingsplan aan de Gaaipersweide zullen weer enke le premiewoningen gebouwd worden, bestemd voor particulieren. Voor twee van deze woningen kwam deze week de rijksgoedkeuring bin nen, zodat binnenkort met de bouw zal worden begonnen. Het werk zal worden uitgevoerd door de plaatselij ke aannemer A. Lippens. (Advertentie) (Advertentie). f 1.. p. hm Gisteravond om zeven uur is pas toor Vermeulen, de nieuwe herder van Lewedorp, aan de grens van de paro chie verwelkomd door het kerkbe stuur. In auto's reed men daarna naar het dorp, waar de Sint Paulusgroep van de Roosendaalse verkenners stond opgesteld om afscheid te nemen van hun aalmoezenier. Pastoor Vermeulen inspecteerde voor de laatste maal zijn troep, waarna de hopman tot uitdruk king bracht, wat de aalmoezenier voor zijn groep geweest was. De hopman roemde het inspirerende voorbeeld van de aalmoezenier, die verkenner was met de verkenners en een kwart eeuw lang zijn jongens moed gaf. Als blijvend aandenken schonk de hopman pastoor Vermeulen twee bij enkorven. Daarna vertrok de stoet, voorafge gaan door bruidjes en de schooljeugd, langs de versierde Dorpsstraat naar het kerkgebouw, waar de voorzitter van het kerkbestuur de heer Jac. de Jonge, de nieuwe hérder toesprak. De installatie van pastoor Vermeu len geschiedde in de parochiekerk door deken Nieveen-van Dijkum, die hem gelukwenste met zijn benoeming én vertrouwde, dat hij met Gods ze gen zijn parochie tot heil zou zijn. Vervolgens celebreerde pastoor Ver meulen een kort lof, dat door honder den parochianen werd bijgewoond. Ter ere van hun gewezen aalmoeze nier hielden de Roosendaalse verken ners, toen het duister gevallen was, een kampvuur, wat een ongewone gebeurtenis was voor Lewedorp en veel belangstelling trok. BREDA WILHELMINASINGEL 36 - Tel. 35180 Wy geven voorkeur aan verzekeringsmaatschappijen met jaren lange ervaring. De veertarieven Protestvergadering van de middenstand In verband met de voorgeno men verhoging van de tarieven voor de veren op de Wester- schelde is de gehele katholieke Zeeuwse middenstand van Zie- rikzee tot Nieuw-Namen, opge roepen voor een protestvergade ring te Hulst op dinsdag 13 mei om 20 uur in hotel De Graan- beurs. Ovezande De openbare lessen, a-nnex ten toonstelling in de kath. landbouw- huishoudschool alhier trokken reeds •gistermiddag veel belangstelling. Wij j zagen o.m. behalve burgemeester j Andricssen ook de burgervaders van Borssele en Ellewoutsdijk, die verge zeld waren van hun eega. de burge meester van Heinkenszand had zich laten vertegenwoordigen tloor zijn echtgenote, evenals mr. Mes. Dokter Fransen v. d. Putte, de schoolarts, gaf eveneens door zijn tegenwoordig heid van zijn belangstelling blijk. In alle lokalen van de prachtige school waren de lessen in volle gang en links en rechts waren de resul taten. van het zo veelzijdige onder wijs uitgestald. Zeer interessant le ken ons de geëtaleerde staaltjes van het algemeen vormend onderwijs. De muziek wordt evenmin verwaarloosd als de plant- en bloembehandeling. en verdere kennis der natuur. Een aparte stand in de gang was opgericht voor de afdeling naaldvak ken. waaronder ook de z.g. vrije expressie" thuisbehoort. Veel werk was ook gemaakt van de baby- en kinderverzorging, wasbehandeling en woninginrichting, In de keuken gons de het van bedrijvigheid en kreeg men meteen te zien op welke hoogte de bak- en kookkunst staat op deze school en hoeveel werk er wordt ge maakt van fijne schot-eitjes, tafel schikking en wat al niet. Een hoekje van de keuken, dat tevens praktijk lokaal is, was gereserveerd voor het vak handenarbeid. Mej. Schipper, de directrice gaf toelichting aan ieder, die daar behoefte aan had. Wij hoorden van haar, dat de school steeds meer wordt gewaar deerd. De daglessen worden bezocht door 86 meisjes en de avondcursussen- door 20 leerlingen. Ook de z.g. assis tentenklas begint aan populariteit te winnen. Vandaag worden de open bare lessen voortgezet. De technische proefvaart van de de buitenhaven van Vlissingen wer- nleuwe zogenaamde 100 meter veerden vSf Te veerfuik te Vlissingen werd opnieuw op binnenvaren beproefd. Tijdens de technische proefvaart is gebleken, dat de maximum snel U ai/1 rl s\ Üvi*ii.nc Urto fi-iv' 1' boot Prinses Beatrix", gebouwd op de werf Smit te Kinderdijk en be stemd voor de veerdienst Vlissingen- Breskens, is beëindigd. Het schip keerde naar de werf in Kinderdijk terug om daar afgebouwd te wor den. De ..Prinses Beatrix" keerde een- week later naar de werf terug dan aanvankelijk de bedoeling was. om dat vorige week tijdens remproeven op de Westerschelde storing in het elektrisch circuit optrad, een sto ring, die inmiddels is hersteld. In heid van de ..Prinses Beatrix" 17 mijl bedraagt. De diatum van over dracht van de nieuwe veerboot is nog niet bekend. In*ieder geval zal de 100 mctèr veerboot deze zomer niet meer in dienst komen, omdat het werk aan de veerfuiken. voor namelijk te Breskens. vertraging on dervindt. Indienststelling van de Prinses Beatrix" kan eerst in het najaar worden verw.acht. (Advertentie) In de te Eindhoven in de Philips' jubileumhal gehouden algemene ver gadering van de Coöperatieve Cen trale Boerenleenbank is afscheid ge nomen van de heer A.N. Fleskens uit Geldrop, die sinds 1920 de orga nisatie als voorzitter heeft geleid. Zijn grote verdiensten werden door verscheidene woordvoerders geprezen Onder daverend applaus werd hij, op voorstel van het bestuur, tot ere voorzitter benoemd en werd hem een televisietoestel aangeboden. Als nieuw lid van het bestuur werd ge kozen prof. dr. C.F. Scheffer te Til burg. De aftredende leden van de raad van toezicht A.H. Lohuis te Haarlem. G.W. Kampschoer te Was senaar en A.T. Hettinga te Cornjum werden herkozen. Als nieuw lid werd gekozen mr. dr. C.NM, Kortmann te Breda. Mr. Ph.C.M. van Cam- pen, algemeen directeur van de Coö peratieve Centrale Boerenleenbank, hield 'n uitvoerige beschouwing over de vooruitzichten voor de naaste toe komst. Hij verklaarde, dat de toe stand van twijfel en onzekerheid om trent het toekomstig economisch ver loop wel eens een voor de spaarvor- rning gunstig getij zou kunnen bete kenen Voorts deelde hij mede, dat aandacht is besteed aan de moge lijkheid om de bij boerenleenbanken voor belegging beschikbare midde len, in te zetten voor de financiering van de particuliere woningbouw in de zogenaamde gepremieerde sec tor. De boerenleenbanken, zo ver klaarde hij, zouden de bus missen, indien zij, althans niet de gelegen» heid zouden bieden om de bouw van de eigen eengezinswoning ten plat- telande te financieren met een boe renleenbank-voorschot, dat op de daaraan te stellen eisen is afge- j stemd. Tijdens de eerder op de dag gehouden algemene vergadering der N.V. Boerenhypotheekbank werd jhr. mr. C.M O. van Nispen tot Seve- naer te Vierakker als lid van de j raad van commissarissen herkozen Te Goes wordt zondag dienst ge daan door dokter Griep; te Middel burg door dokter Frumeau; te Vlis singen door dokter Bil; te Heinkens zand, Arendskerke en Wolfaartsdijk door dokter van Maanen, Heinkens zand en te Krabbendijke, Rilland, Kruiningen en Hansweert door dokter Kamps te Rilland. Dokter Luyckx te 's Heerenhoek neemt waar voor dok ter Folmer; dokter Kiviet te Borssele voor dokter Gelderblom en dokter Kole te Hoedekenskerke voor dokter Wöstmann. Van de chirurgen te Goes heeft dok ter Gosses dienst en van de apotheken aldaar is die van la Porte open. Te Terneuzen zal de dienst waar genomen worden door dokter Boa en te Axel door dokter Boor. De dokters- dienst wordt als volgt waargenomen: te Oostburg en Aardenburg: dokter Loose, Oostburg; te Breskens, Groe de en Schoondijke: dokter Jansen. Groede; te Cadzand, Sluis en Zuid zande: dokter Hoge, Cadzand; te Biervliet en IJzendijke: dokter Roze- meijer, IJzendijke. De dienst wordt waargenomen te Oostburg, Sluis en Groede: W. van Veen, Oostburg: te Biervliet en IJzen dijke: J. F. Westendorp, IJzendijke. Op Z.-Beveland hebben zondags dienst de beren Elzerman, Goes en Gaakeer Ovezande. sch rïjl'm ach in es toi i elk dei»'I R IJ N BERG'S H A N DEL S BU R E A U TERNEUZEN TELEFOON- ?304 NOORDVÏRAAI 70 Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst. Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M. J, Groen RayonbeheerderL. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland. Goes Westsingel 98, Tel. 2236, RayonredacteurN. Kar hol Redacteur voor Walcheren: 3. Maas Rayonbeheerder: J. Fait Prijs vooi less* advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland j 0.15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelin gen" 0.37 per mm Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 0.90; elke regel meer 0.15. Bij plaatsing óók in de Brabantse oplage resp. f 1.50 en 0.40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. In ons blad van dinsdag 6 mei hebben we geschreven over een vete tussen de burgemeester van Zuid zande en eer.- van zijn wethouders. Men heeft er in Zuidzande wel even van opgekeken, want van een vete was daar niets bekend. De kwestie is dat onze redacteur zich vergist heeft. Hij bedoelde Zuiddorpe, maar schreef Zuidzande en heeft aldus, zij het zon der opzet. b. en w. van deze laatste gemeente in een kwaad daglicht ge steld, hetgeen we uiteraard betreu ren. De Delta-wet is dan ook de Eerste Kamer ge passeerd en niets staat haar uitvoering meer in de weg. Voor Yerseke Was het woensdag jl. dus een zwarte dagmaar wij hoorden er toch niet van, dat de vlaggen er half stok hebben gehangen. Men heeft zich daar al vertrouwd gemaakt met de idee dat het met de oesterteelt in de toekomst afgelopen is en omdat die toekomst niet onmid dellijk nabij is, werkt men met een soort fata lisme de dingen af. In de proeven voor de kunstmatige oesterteelt hebben deskundigen niet in het minst vertrouwen meer, noch in een even tuele teelt in de Greve- lingen. Een natuurlijk reservoir met alle biolo gische hoedanigheden als de Oosterschelde is een maal niet te vervangen en kunstmatige teelt zal niet lonend zijn. In de hoofden van de Yersekenaren zit boven dien de wetenschap, dat de oesterteelt een zeer kwetsbare is, omdat zij zo goed als geheel af hangt van één klant: Bel gië. Ook daarin steken ri sico's. welke men niet on derschatten mag. Onder deze omstandigheden is het verklaarbaar, dat de meeste gedachten uitgaan naar een behoorlijke schade-regeling. Van varen en veren „Pluk eens veren van een kikker", zegt men moedeloos als er van iemand niets te halen is. Zeeland heeft helaas wel veren en de minister is daarop afgevlogen om er in te grasduinen. Men heeft gelezen wat provin- Het laatste deel van de Noordweg, welke de verbinding vormt tussen Ovezande en 's Heerenhoek, is lang niet best en heeft een vijftal lastige bochten. Dank zij medewerking van provincie en herverkaveling kan deze weg nu verbeterd worden, wat ove rigens een kostbare geschiedenis is. De heraanieg van het bedoelde weg- vak, dat iets meer dan één kilometer lang is, moet n.l. drie ton kosten en de gemeente Ovezande zal hierin voor een halve ton moeten bijdragen. Een voorstel daartoe is door b. en w. aan de raad gedaan. cie-genoten en toeristen te wachten staat met in gang van 1 juli. Het vrije vervoer voor passagiers in de tweede klas op de Westerschelde-veren be hoort dan tot het verle den en ook de chauffeurs zullen heel wat dieper in de beurs moeten tasten. Het is altijd hollen of stilstaan in Den Haag. In 1945 kwam de regering met compleet gratis ver voer, waardoor de boten af en toe veranderden in kinderspeelplaatsen en nu moet na opeenvolgende pijnlijke prikjes, het mes er opeens diep in. Hoewel er tegen een redelijk ta rief weinig in te bren gen is en de minister niet helemaal ongelijk heejt als hij bij de onderhande lingen zegt: „voor wat, hoort wat", begrijpen wij niet veel van een beleid, dat in de ene periode voor Sinterklaas speelt en even later weer krenten- teller. Verandering van. con junctuur, voert men mis schien aan, maar geheel ernstig behoeft men dit niet te nemen als men ziet hoe men bij andere departementen met oeld blijft gooien. Wat zegt een tekort van 5 miljoen op de Zeeuwse veren, wan neer men bijv. op de rijksbegroting ziet. dat alleen voor „buitenland se betrekkinoen" een be drag van 150 miljoen is uitgetrokken, wat meer dan honderdmaal zoveel is als 50 jaar terug, toen wij nop een wereldrijk waren en geen „boerde rij aan zee"! Knie plechtigheid J.l. zaterdag hebben wij de dodenherdenking te Goes bijgewoond en moe ten constateren, dat een killer plechtigheid haast niet te. bedenken zou zijn geweest. Een handjevol mensen bij het stadhuis; twee heren die een krans neerzetten bij het monu mentje; 'n paar kinderen, die een tuiltje bloemen komen brengen; enig klokgelui; twee minuten stilte en daarmee uit. „Le mort sans phrase", de dood zonder woord, zeg gen de Fransen. Is hiervoor nu niets anders te bedenken? Zou men bijvoorbeeld niet heel wat meer indruk maken door op Koningin nedag, wanneer de mas sa op de been is. deze even tot bezinning te roe pen. een fanfare-korps de vaderlandse hymne te la ten blazen, even stilte in acht te nemen en een en kele gedachte voor hen. die vielen, tot uiting te brengen. Zoals het nu gaat wor den is het beschamend en haast krenkend voor de nabestaanden. GcsprcU-centrum Uit de Zak van Z.-Be veland kregen wij een vriendelijk briefje op wat wij schreven over het ontbreken van een kap per in bepaalde dorpen. „Het is nog niet zo erg. dat we onze haren alleen elders kxvijt kunnen, maar we missen ons gesprek- centrum zo erg", luidde het o.m. Een niet alledaags wapen ge bruikte op 11 maart de kantoorbe diende W. C. van W. uit Scus van Geut toen deze een ruzie met zijn broer over een trouwfoto beslecht te. Hij zwaaide een schilderij bo ven zijn hoofd en liet het neerko men op het hoofd van de broer, die op deze wijze zelf ingelijst werd. De moeilijkheden begonnen, toen bij van W. een voddenboer aan de deur kwam. die tussen het oud pa pier van W.'s trouwfoto gevonden had. En omdat de kantoorbedien de al iets vermoedde, stapte hij die zelfde dag nog bij zijn broer bin nen, met wie het niet allemaal koek en ei is. „Ken jij die foto?" vroeg van W. „Ja, die heb ik ook", was het antwoord. „Laat hem dan eens zien!" Dat kon de broer niet, want het portret was met het oud papier de deur uitgegaan. De spanning in de gang, waar dit alles zich afspeelde, nam met iedere seconde toe, de op winding eveneens. Tenslotte gebood de broer van W. het huis te ver laten. Deze gaf hieraan gevolg, maar hij keerde met rasse schreden terug, toen de broer de deur met een gro te klap dicht sloeg. In de gang weergekeerd trof van W. daar zijn broer in de bokshouding aan. waar op eerstgenoemde een schilderij van de muur pakte en de reeds om schreven charge uitvoerde. Het glas vloog alle kanten uit. evenals de onderdelen van een gouden pols horloge. „De verdachte maakt helemaal niet de indruk een woesteling te zijn", merkte mr. van der Dussen op, die wilde aannemen, dat van W. vreselijk gebelgd was. De maatre- qelen vond de officier echter al te kras en hij vroeg f 25 boete, als mede toewijzing van de civiele vor dering van f 55.25. Mr. Sieperda vonniste conform. 'Advertentie) Morgen, zondag 11 mei, gelden voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans weert om 8.59 en 21.16 ..uur; te Ten, neuzen om 8.33 en 20.58 uur en te Vlissingen om 8.08 en 20.30 uur. Maandag 12 mei is het hoogwater te Hansweert om 10.07 en 22.27 uur; te Terneuzen om 9.44 en 22.11 uöf en te Vlissingen om 9.20 en 21.43 uur. GOES Grand: De wildernis der si- menleving, 18 j. MIDDELBURG Electro: Serenade, 14 j. Schouwburg: Blanke slavinnen, 18 j. met enig voorbehoud. VLISSINGEN Alhambra: Hyena's van de grote weg, 18 j. met enig voorbeh. Luxor: Bonjour Trlstesse, 18 j. met voorbehoud. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Loving you, al. Concertgebouw 8 uur: Bon jour Cathrin, a.l. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Tarzan en de verloren safari, 18 j. SAS VAN GENT olympta 3, 4.30 en 6.30 uur: Bezoek kroonprinses Beatrix aan de West; 8 uur: Verboden moeder liefde, 14 j. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Wien bleibt Wien, a.l. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Jesse James. 14 j. KLOOSTERZANDF, Café De Pomp 3.30 uur: Gr. schieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Othello. (Advertentie) Bayorkruls 6ft ALLE zijn stuk voor stuk een meesterstuk van kleermakers kunst. - Kom zelf zien wat dat bete kent! uitsluitend bij: magazijn HOLLAND Tolbrugstraat 8*14 BREDA GOES Grand: De wildernis der sa menleving, 18 j. MIDDELBURG Electro: Serenade, 14 J. Schouwburg: Blanke slavinnen, 18 j. met enig voorbehoud. VLISSINGEN Alhambra: Hyena's van de grote weg, 18 j. met enig voorbeh. Luxor: Bonjour Trlstesse, 18 j. met voorbehoud. CL1NGE Schieting staande wip TERNEUZEN Luxor 2 uur: Bonjour Cathrien, a.l.; 4.30 en 8 uur: Loving you. a.l. Concertgebouw 8 uur: Bonjour Cathrin. a.l. OOSTPURG Ledel 2 uur: De grote verleiding, a.l.; 4.30 en 7.45 uur: Tar zan en de verloren safari, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 11.30 uur: Bezoek kroonprinses Beatrix aan de West; 2.30 uur; Bloedige vergelding, 14 j5 en 8 uur; Verboden moeder liefde. 14 j. AXEL Het Centrum 3.45 uur: Wien bleibt Wien. a.l.; 8 uur: Mannequins voor Rio, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 2.30, 5.15 en 8 uur: Vergiss mioh nicht, a.l. Jos v. Helsland 3 uur: Schieting. Café Apollo: Dansen. KOEWACHT R. Verhoeven 3 uur: Schieting HENGSTDIJK P. v. Dijk 3.30 uur: Schieting. GRAAUW V. de Caluwé 3 uur: Schie ting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 2.30 uur. Faust; om 8.15 uur; Het meis je uit de Far-West. GOES Grand: De wildernis der be schaving, 18 j. MIDDELBURG Electro: Serenade. 14 j. Schouwburg: Blanke slavinnen, 18 j. met enig voorbehoud. VLISSINGEN Alhambra: Hyena's van de grote weg, 18 j. met enig voorbeh. Luxor: Bonjour Tristesse, 18 j. met voorbehoud. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Loving you, a.l. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Tarzan en de verloren safari, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 4.30 en 6.30 uur: Bezoek kroonprinses Beatrix aan de West; 8 uur: Verboden moederlief de, 14 j. AXEL Het Centrum 8 uur: Mannequins voor Rio, 18 j. KOEWACHT R. Verhoeven 4 uur: Schieting.

de Stem | 1958 | | pagina 2