LLE Papier voor pen Moederdag-taart Raadsels EISS Haasje leren linden HET HERTJE HUPPELTJE Grootvaders automobiel De kabouters edleucjen liedje In Sprookjesland Correspondentie Het kasteel WAT DIEREN HEBBEN De slimme kadi Rebus l^aadóefó - sar VROUWEN Kind geroofd in Toulouse Kruidendokter veroordeeld 16 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 10 MEI 1958 PUZZEL Drie kleine kabouters Oplossingen Oceaanvlucht Drie kleine poesjes Schoolkinderen gewond bij bezoek prins Philip Moord in Beiroet Mafcl *an UbaaM» rr»»**— ?n geven I leven :m Itas Innaies luiere leuke tien Is vis Jntbijtlakens Schorten blousen enz lico LOUSEN ERDAG TEL. 39 CR KOMEN ran onze jonge lezers en lezeresjes zoveel verhalen, te keningen en versjes, dat we ze lang niet allemaal meer meteen kunnen plaatsen. We hebben al aan de di recteur van de krant gevraagd of we niet een kolommetje meer mogen hebben. Hij schudde bedenkelijk het hoofd: „Hoe graag we alle kinderen een kans willen geven, nee, dat kan niet". Nu, dan maken we maar weer een wedstrijd. Want dan doen aiie kin deren mee en kunnen we er één uit kiezen. Deze keer vragen we of jullie wilt maken: een verhaal met plaatsje over een of meer dieren. Het verhaal mag niet langer zijn dan honderd woorden: het mag wel kor ter zijn. Er móet 1 plaatje bij ge tekend worden maar je mag er meer bij tekenen. Wij verwachten dat jullie allemaal aan deze wedstrijd mee gaan doen want over dieren lees en schrijf je toch graag. De uitslag komt over veertien da gen en.... we loven weer een boek uit: deze keer natuurlijk een boek over dieren OOM JAN EN TANTE THEA Mia, het dochtertje van de bos wachter, liep door het bos. Het was bijna zomer en overal waar ze kwam hoorde ze jonge vogeltjes piepen. Op eens bleef Mia staan. Ze had wat ge hoord. Daar kwamen uit de struiken een moederhert en twee jonge her tjes. Wat is dat leuk, dacht Mia. De herten vluchtten aan de andere kant van de weg het bos weer in. Maar ze hadden een spoor nagela ten. En Mia ging dat achterna. Op eens hoorde ze dichtbij een bange kreet. Ze holde op het geluid af en zag toen een jong hertje liggen, dat vergeefs probeerde om met zijn pootje uit een strik te geraken. Ze knielde bij het diertje neer en maak te zijn pootje los. Het hertje kon niet meer lopen van de pijn. Ze pakte het voorzichtig op en liep er langzaam mee naar huis. Ze duwde met haar voet het hekje open en liep naar de schuur. Mia leg de het hertje op een bos hooi en liep toen het huis binnen om vader te ha len. Hij ging met Mia naar de schuur. Eerst waste hij de wond met lauw water en verbond hem toen. Omdat het dier nog jong was, mocht het alleen melk drinken. Na een week mocht het brood eten en wat gras. En nog een week later mocht het al les eten. Mia had het dier Huppeltje genoemd, omdat het altijd zo leuk huppelde. Toen het hertje ongeveer een maand bij de boswachter was zei hij tegen zijn dochtertje: „Mia, we moesten Huppeltje maar weer in het bos vrij laten". Dat vond Mia wel jammer, maar ja, dacht ze. we kunnen niet altijd voor hem blijven zorgen. Zo reden die middag de boswachter en zijn dochtertje met Huppeltje naar het bos. Daar aangekomen gaf Mia voor het laatst Huppeltje een aai over zijn kop. Dag Huppeltje, zei ze zacht en liet hem gaan. Hij snuffel de eens aan een boom en liep toen weer naar Mia. Er kwam een troep herten langsrennen. Mia wees er naar. Huppeltje draaide zich om, keek nog even naar Mia en de bos wachter en holde toen het bos in. Huppeltje had zijn moeder en broer tje teruggevonden. Hanneke van Dongen Mgr. Zwijsenstraat Breda. 1* Ingez. door Elma v.d. Neut 10 jaar Tini Leijnen Achillesstraat 94 Breda Mijn grootvaders fiets is een deftige fiets Zonder lamp, zonder stuur, zonder bel. En hij piept en hij kraakt, 't is geen gehoor Maar grootvader trapt toch maar door Met een slinger in 't wiel en een kurk op het ventiel Dat is grootvaders automobiel. Er waren eens drie kleine kabou tertjes. Ze heetten Pim, Pom en Pam en ze waren erg ondeugend. Pim had een fluwelen broek. Pom en Pam hadden die ook. Ze hadden ook alle drie een rode puntmuts. En ook alle drie een geel jasje. Daar waren ze erg trots op. Ze hadden ook alle drie puntschoenen. Op zekere dag zei Pom tegen Pam en Pim: Ik ga de wijde wereld in, maar de anderen lieten hem niet in de steek en gingen ook mee. Ze kwamen al vlug aan een boerderij. Daar hadden ze een grote hond die erg blafte. En Pim zijn broek scheurde. Ze kregen daar zo'n schrik van dat ze weer maar vlug naar het kabouterland gingen. Dat was een goede les voor hun ge weest. Trees Pielaat, 9 jaar Prinses Beatrixstr. 130A Hoofdplaat Er leefden in het grote woud Kabouters honderd jaren oud Ze leefden vrolijk samen En iedere morgen namen Ze allemaal een hengel mee En gingen vissen in de zee En vingen vissen bij de vleet Aanhoudend had er eentje beet Zo zaten ze te turen Jacqueline v. Dongen 10 j. 1. Stad in Gelderland. 2. Stad in Polen 3. Riviertje in Zuid-Holland dat in de Noord uitloopt. 4. Stad in het midden van Spanje aan de Taag. 5. Land in Europa. 6. Eiland dat tot Denemarken be hoort. 7. Hoofdstad ener provincie. 8. Stad in Italië waarnaar de Adri- atische zee heet. 9. Stad in Noord-Brabant. 10. Dorp in Limburg. 11. Stad in Zuid-Holland. Lles.ie Wanders 11 jaar Haasje zat in 't rijpend koren knabbelend aan het groene kruid Haasje, haasje kijk wat uit. Klonk daar niet een jagershoorn? Klonk daar niet een paardedraf u Klonk daar niet een hondegeblaf? Nog dat éne kleine spruitje.... Paf.... daar knalde het geweer 't Haasje viel bloedende neer. Haasje, haasje, 't kan me spijten, Was maar minder gulzig vriend! Wie niet hoort naar goede raad Die beklaagt het zich te laat. Nancy v. Langerak P. Breughelstr. 11 Breda Rietje de Koning Hengstdijk 10 Het paardje zat bij de radio En luisterde naar de K.R.O. De olifant die nam een kiek De kippen zorgden voor publiek De neushoorn nam zowaar een bad En las daarbij In 't dierenblad Een papagaai met hoge boord Toen ik laatst in Lombardije kwam Hoor eens wat ik daar vernam: Het koetje lag in de wieg en sliep En naar het scheen ook werkelijk diép Wie heeft er ooit zo mal gehoord! De hond die speelde saxofoon Twee kevers wipten op een boon De snoek die stapte door de wei En rookte daar een pijpje bij De geit die gaf het schaapje pap Is dat geen kostelijke grap. De rolmops liep daar over straat En hield de bokking aan de praat. Puzzel: 1. poes 5. kilo 9. ons 16. N.N. 18. dak 21. ra 23. oma 26. nof 30. vroom 36. el 38. mop 41. Ko 43. Ede 46. een 49. op 51. non 54. o.k. 56. mee 60. por 63. alla 67. papa. Goede oplossing Amelie Broekaart, Raadhuisstraat 8. Terheijden. Raadsels: 1. de melkboer, 2. de man sprak tegen zijn dochter, 3. zure haringen worden niet gevangen. Rebus: Geen huis zonder kruis. Goede oplossing van: K. v.d. Brand, Loon op Zand; J. v. Meer, Kerkdijk 48, Hooge Zwaluwe. i Liesje en Nettie Wanders. Van daag Liesjes tekening, de vol gende keer die van Nettie. Is dat goed Ria J itjens te H. Ons adres Aan de redactie van de krant! Wie woont Bovenstr. 44 Hoeven We kregen een heel mooi vers je, maar de naam staat er niet bij. Schrijf je gauw even hoe je heet Ad Duffhuis, Anny Nieste, Lenie Hollewijn, Lily Schaffers, Mieke Welschen, Jackie Meyers, Trees Pielaat, Cees van Beek, Els Vrie- zelaar, Corr Leemans, Ingrid Janssens, Marjo Kuypers, Beran- gere de Milly, Betje Neven, Joke de Ceuster, Leonie v.d. Brand Kan Sips, Marianne Kooien, Piet Nagtzaam, Kees en Adrie van Erk, vah jullie allemaal liggen hier nog prachtige tekeningen. Heb geduld, eens hebben we er toch plaats voor!Ook voor de verhaaltjes en versjes. New York. Mariëtts Vriends Lentsebaan 8 Wernhout, 10 jaar 's Avonds als het donker wordt En de droomkabouter zachtjes knort JKPDan is het feest in Sprookjesland New Yorks vliegveld bij nacht. Het elfjes dansen hand in hand baadt in het licht. Honderden lampen Met de kabouters lief en klein beschijnen het. Tientallen luidspre- O, ik wou dat ik daarbij kon zijn kers staan langs de banen opge- Ik zie de lieve elfenfee steld. Dan klink er uit een van de Ze kijkt naar allen en is tevree luidsprekers: „Passagiers lijnvlieg- over hetgeen dat ze daar ziet tuig New York Amsterdam. Pas- u„„r j.jjk rinnr i-lein* Piet sagiers lijnvliegtuig New York ™""r. Amsterdam. Naar 't vliegtuig bege- spoken. ven. Naar 't vliegtuig begeven." 3 een pijpje aan t roken De passagiers begeven zich naar het Daar zizt de konin9in het en r?ePt' vliegtuig. Onder hen bevinden zich >Zeg Piet kom eens even hier, verscheidene Nederlanders. Een er- Doe jy dit voor je plezier? van is de vertegenwoordiger van .ja zegt die stoute Piet heel stil „Emplo", een der grootste zaken van Maar daar klinkt opeens een luide Nederland. Hij heet Janssen en be- gil geeft zich aan boord met zijn vrouw Waf is er nu al weer gebeurd en kind. Een elfje had 't rokje gescheurd Vijf minuten later. Het vliegtuig Ze was door 'n ton gekropen stijgt opEn had zo die scheur opgelopen Het vliegtuig zit nu boven de Atlan- Maardaar komt de zon op tische oceaan. De passagiers zitten Dan is 't uit gezellig met elkaar te babbelen. Be- De koning blaast dan op z'n fluit Het paardje heeft 'n mooie staart, Corry van Dongen Ria Litjens, 12 jaar halve één. Het is een oud vrouwtje. En allen gaan nu slapen Ze is chic gekleed. Ze heeft het maar de hele tijd over verongeluk ken. Maar er is niemand die er acht op slaat. 1958. Een hypermodern vliegtuig. Nee, verongelukken dat be staat niet. Zo vliegen ze verder, kilo meter, na kilometer. Dan ineens nie- Drie kUine poesjes schreeuwt iemand^ .^Taan^n ^ren geboren ineen poezemandje brand, we staan in brand!" 1 kleinste dotje Koos 't meisje Lotje En Werkelijk ze staan in brand. De nnrmd* 't PPTIT T ET IV stewardess komt binnen: „Rustig tn ze noemae 1 PRULLETJE. blijven, er is niets aan de hand". Maar de piloot weet wel beter. Er Drie kleine poesjes is wel degelijk wat aan de hand. Dan waren geboren in een poezemandje na een uur worstelen storten ze in En 't grootste snoesje zee. Huilende vrouwen, schreeuwen- KOOS 't meisje Loesje de mannen. Ook Janssen en zijn ge- En noemde 't DOTJE. zin. Het oude vrouwtje kreeg tóch me? e^h^ermodem kleine poesjes vliegtuig. Maar ja, de tijd gaat snel waren geboren in een poezemandje en in een grote wereld vol nieuwig- Toen was er nog maar eentje Het ezeltje twee lange oren, De geit een leuke, spitse baard, De haan een rode kam en sporen Een acherpe bek, een felle krop H. van Erk 7 jaar heden vergeet men zoiets snel. Te snel eigenlijk.... Ingezonden door: Jan de Back, 11 jaar Dat koos 't meisje Leent je En noemde 't LIEVEKE. De koe heeft horens op haar kop Een wit konijn heeft oogjes, rood En ook twee oren, lang en groot Het muisje heeft een lange staart En ook een zacht en glimmend huidje En daarbij nog een piepfijn snuitje Het varken krult z'n staartje bedaard En de olifant blaast met zijn lange snuit Dit versje in één adem uit. Nettie Oomen Moleneind 14 Teteringen Eerst een raadsel van een gevan gene, ter dood veroordeeld, dat nie mand kon oplossen. Daardoor kwam hij vrij. Hoop en vrees zat op de wagen. Hjj zag tweebeen vierbeen dragen. Ingez. d'or Jan Akkermans, Ginne- In de tuin van Ali Ben Basra was gestolen. Een grote bijenkorf was Penstraat 15a, Breda. verdwenen. Ali had tien korven en Maria V. Broekhoven, 10 j. nu nog negen. Dus was er gestolen. 1S we£ en khjft weg en is toch Welke plaatsnaam staat hier 7 Kap. Kochstraat 43 Welberg Wat is nog kleiner dan de bek van een mug? Wat lijkt het meest op een hond In een hok? Waarom lijkt een pauw op 't cijfer 9? Waarom is een zwarte kip knapper dan een witte Ingez. door Henk van der Made jpolderatraat 29 Natuurlijk ging hij meteen naar dé weg kadi. Dit zei: Roep al je buren hier. L Binnen jen half uur waren ze er al- Wa^ .1S ll1^ en blijft toch thuis? lemaal. En de kadi begon: Een van Wat harder dan 'n jonge hond? u heeft uit de tuin van Ali Ben Bas- hi£ez. door José de KoningHengst ra een korf vol bijen gestolen. Maar ?Mk P* de dief heeft er niet op gerekend dat kortste maand deze bijen altijd onder een tulband*) hoelang slaapt een ezel gaan zitten. Een der aanwezigen Waarom hipt een vogel en loopt een greep naar zijn hoofd. Toen zei de hond kadi: Jij bent de dief. Inge*, door Jannie Vermeeren, Want er zaten geen bijen onder de T Dahliastraat 8, Breda, tulband. En de dief werd naar het .Het bestaat uit glazen waar je niet gevang gebracht. En de kadi kreeg P1* hunt drinken, een bruggetje waar de helft van de honing. ie niet over kunt lopen en twee stok- tulband is muts. ken waar je niet op kunt steunen. Wat W. Maanders *s dat Olmstraat 83 Ingei. door Wiesje Heymani, Dijk- BMk 96* KUNST EN EXPO Ter propagering Breda als transit- town naar de Expo 1958 te Brussel" is een pakkende poster ontworpen, welke het publiek in den lande suggestief moet beïnvloeden huns weegs te gaan naar Brussel maar dan via Breda. Helaas zal het kunstminnend publiek een motie van afkeuring moeten indienen voor de wijze waarop het affiche is uitgevoerd. Zeer zeker kan ik de hedendaagse kunst op alle mogelijke manieren waar deren, beoordelen en begrijpen, maar dit affiche gaat toch werkelijk boven mijn kunstzinnig petje. Heeft de keuzecom missie wel rekening gehouden met het academisch en artistiek niveau van de ontwerper? Ik betwijfel het. Volgens mijn bescheiden mening, ala ik deze creatieve schepping zou mogen becijferen zou ik met veel moeite en pijn een 2 uit mijn vulpen kunnen wringen. In ieder geval heeft Breda het gepres teerd een kunstschat te mogen bezitten die men, waar u ook zoekt op dit ko mische aardbolletje, niet zult tegenkomen. Dus uniek voor E-reda. Ik zou het op prijs stellen voortaan een dergelijk object aan deskundigen over te laten. BREDA. DE OVERGEVOELIGE K. HINDERNIS Met de Markendaalseweg vormde de Mr. Dr. Frederikstraat een prachtige op lossing voor het drukke verkeer dat hierlangs gaande de smalle straten. In de binnenstad kon ontwijken. Tot grote verbazing van velen verrast nu ineens op laatstgenoemde straat een idioot bouwsel, dat niet alleen het voet pad afsluit, doch ook de rijweg bijna voor de helft van de breedte nauwer maakt. Hoe is nu zo iets mogelijk? Be staat daar geen rooilijn? BREDA. J. F. BEGRAAFPLAATS ZUILEN Langs deze weg wilde ik gaarne een beroep doen op de leiding der r.-k. be graafplaats Zuilen te Breda, met de vriendelijke suggestie om die dodenakker eens te laten bezien door een tuin- of landschapsarchitect. De aanleg is zo wei nig esthetisch, zo streng en stijf vakjefl- achtig, de beplanting is zo weinig spre kend, dat het geheel een onverzorgde indruk maakt. Men begrijpe mij goed, dit is in de verste verte geen blaam voor de verzorgers van dit kerkhof, in genen. dele. Maar alles zou zoveel mooier en waardiger kunnen worden gemaakt door een doelmatige en fraaie beplanting, door wat mooie bomen, door een breder entree, door een paar mooie lanen. Kan men daar nu niet eens een tuin- of land schapsarchitect opdracht toe geven? Er is tenslotte geen gezin in Breda of er liggen dierbare verwanten. Kom, geacht bestuur, neem deze suggestie eens in ernstige overweging. N. WEERPROFETEN Het verdient m.i. sterke aanbeveling om de weerfabrikanten van De Bilt met groot verlof te srturen en voor het gekï, dat aan het K.N.M.I. besteed wordt, een contract af te sluiten met een of ander soortgelijk instituut in het buitenland. Dan hebben we kans dat we wéér voor ons geld krijgen. Wat het K.N.M.I. ons de laatste tijd (rnul/m gemeten) levert, zijn allesbehalve serieuze weersvoorspel lingen. Ik zal het voorbeeld noemen, dat me tot het schrijven van dit stukje heeft aangezet. Vanmiddag om 13 uur vertelde de nieuwslezer (maar die man liegt ten slotte ook jn commissie), dat er voor het noorden van het land nog enige opkla ringen te verwachten waren en dat de bewolking vanuit het zuidwesten zou gaan (Advertentie) Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke tijden. Zij kunnen deze aanmerkelijk verlichten, ja die pij nen doen verdwijnen door het ge bruik van Togal, de grote pijnver- drijver. TOGAL is onschadelijk voor hart, nieren en maag. Bij apo theek en drogist 0,95 2.40 en 8.88. In Toulouse is een kind van een maand geroofd. De openbare aan klager heeft, beloofd, dat de dader niet zal worden gestraft als het kind onmiddellijk wordt teruggegeven. De Apeldoornse kantonrechter, mr. J. Suyling, heeft de Apeldoornse krui dendokter H. K. L., tegen wie wegens het onbevoegd uitoefenen der genees kunst twee weken geleden twee maanden voorwaardelijke hechtenis en 13.000 boete was geëist, veroor deeld tot vijftien weken voorwaar delijke hechtenis met een proeftijd van twee jaar en een boete van 7500 subsidiair 150 dagen hechtenis. Er waren L. in totaal vijftien over tredingen ten laste gelegd, zodat per overtreding een week voorwaarde lijke hechtenis en 500 boete werd opgelegd. Verscheidene schoolkinderen zijn gewond geraakt tijdens een bezoek van prins Philip aan de Londense voorstad Wanstead. De prins was van plan enige nieu we speelvelden te bezichtigen, maar een juichende en opgewonde menigte schoolkinderen doorbrak de afzetting en omstuwde hem. Een zestal politie agenten moest hem ontzetten. De lich telijk ontstemde prins besloot eerst maar een bezoek aan de velden van een aangrenzende voorstad te bren gen, zodat de gemoederen in Wan stead wat tot rust konden komen. Nassib Metnl, eigenaar van een oppositioneel blad in Beiroet, is ver moord. Zijn blad voerde de laatste tijd een heftige campagne tegen het toenemen, gepaard gaande met regen. In werkelijkheid loste de bewolking in het zuidwesten van het land prachtig op en de zon nam de gelegenheid te baat om de weerspecialisten in De Bilt van harte uit te lachen. Zo gaat het de laatste tijd dag na dag. Toen De Bilt in het begin van deze week de eerste volledig mooie dag voorspelde kregen we regen. Kort daarop voorspelde De Bilt bewolking en kans op een buitje: het heeft twee uren aan één stuk pijpe- stelen geregend. Spreekt De Eilt van zachte tot matige wind, reken er dan op dat de pannen van het dak stormen. Dat de weersverwachting van Ukkel (België) voor het zuiden van het land wat nauwkeuriger kan zijn dan De Bilt, is aan te nemen en een geringe afwij king zou dan ook 'altijd goed te praten zijn. De manier echter waarop ons va derlands K.N.M.I. de plank telkens mis slaat is niet te verdedigen. Zeker niet als men zich realiseert over welke tech nische hulpmiddelen en hypersnelle com municatiemiddelen men tegenwoordig kan beschikken. Tenslotte Is een weersver wachting voor vele mensen geen luxe, maar een noodzakelijke informatie. ROOSENDAAL. K. JAZZCLUBS In Breda zijn op het ogenblik blijkbaar enige ,,pseudo-jazzclubs" aan het ope reren. Pseudo, omdat, als men ze op de keeper beschouwt, men tot de con clusie komt, dat eigenlyk slechts één club in Breda zich jazz-club mag noe men: de Bredase Jazz-Society, die zich als een oorspronkelyke jazzclub toont. Wel is op het ogenblik sprake van con curreren en overvleugelen door een z.g. „Chicago-club" in oprichting. Kan men echter komen tot een con currentie en overvleugeling als er nog niets gepresteerd is? Heeft een Bredase Jazz Society niet bewezen in deze z.g. concurrentie-strijd op een hoger plan te staan, zodat een lofprijzing voor deze club zeer op zijn plaats is. Hoe kan men heden ten dage als lid vertrouwen op een bestuur, dat „onge letterd" is in de jazzmuziek en de spe cifieke kenmerken ervan ontbeert? Een bestuur, dat een Louis Primas, Elvis Presly in één adem noemt met enige prominente jazzmusici. Ik, en velen met mij, zullen met ver wondering de daden van deze club i.o. gadeslaan. BREDA J. R. M. POOT (We ontvingen nog een stukje, een geheel tegenovergestelde mening weer gevend, van een Jongeman, die met „Johnny Ray" ondertekent. Hij mag die schuilnaam gebruiken, maar zijn ware naam en adres moet hij aan de redactie bekend maken. Anders kun nen we zijn stuk niet plaatsen. Overigens zijn de doelstellingen van de Chleago-club van dien aard dat deze wel degelijk als jazz-club aan gemerkt dient te worden. Red.) V A KANTIE.PROBLEEM Dat een missionaris van Afrika tobt over een kerk die gebouwd zou moeten worden, of over een bestelwagentje dat i zijn werk zo enorm verlichten zou, dat ia wel te begrijpen, maar dat hij een pro bleem vindt in zijn vakantie in het va derland, dat kunt u zich waarschijnlijk niet zo licht voorstellen. Wat is nou mak. keiijker, dan weer bij je moeder thuis te zijn, na jaren van zwoegen en zweten onder die tropenzon een tijdlang heerlijk niks doen, je lekker laten vertroetelen (en zeg, dat die moeders dat kunnen!), er met de dag beter uit gaan zien onde* invloed van die goeie Hollandse pot, die je al die jaren hebt moeten missen...» Ja, natuurlyk, dèt gaat vanzelf. Maar daarin bestaat de vakantie niet uitslui tend. Ik heb nu elf jaar doorgebracht in Tanganyika. Dus: in elf jaar broers en zussen, neven en nichten, vrienden en bekenden niet gezien. U kunt zich dus de brieven die ik 't laatste jaar in Afrika ontving wel indenken. Zoiets als: „We zitten al te spannen op je komst. De kin deren vragen iedere dag: wanneer komt heeroom Thijs nou?" (ze kennen me nog slechts uit de foto's). Ja, ik zal ze moe ten gaan opzoeken. Hoe zal ik dat doen? Met de trein? Wat zal dèt gaan kosten? Nee, dat kan niet. Wat ik toegestopt krijg bij mijn bezoeken gaat dan ongeveer op aan reisgeld. En ik zou toch graag wat sparen voor mijn terugkeer naar de Mis sie. U weet wel: die droom over dat be- stelwagentje, die heb ik óók al jaren gehad. Menigeen zei tegen me: „Pater, u moest een bromfietsje hebben, een solex je is al genoeg, dat gaat vlug ge noeg en kost bijna niets. Het wordt nu zomer en dan kunt u heerlijk overal heen, en al uw fooitjes spaart u op..,. Ja, prachtig, maar ik heb er geen en hoe kom ik er aan? Ik heb ze zien staan in de winkel: f 399.50. Die moet ik dus eerst hebben! Toen klonk er een „Stem", niet tn een braambos, maar in het hartje van Breda en die zei: ik geef je papier voor je pen, en dat papier gaat maar de Stem-lezers, die de missionarissen uit hun midden een warm hart toedragen. Het zou me toch. verwonderen als die onder elkaar die f 309.50 niet bij elkaar zouden brengen. Ik denk zelfs wel een paar gulden er over heen, dan heb je de benzine ook! Ik kan niet zeggen, hoe dankbaar lk ben voor die „Stem" en luisterend naar haar zeg ik een beetje verlegen: „Ik woon bij moeder op de Saksen Weirnarlaan no. 7. En haar gironummer (dat heeft ze van wege haar pensioentje) is: 439995". THUS BROCKHUS, WITTE PATER BREDA GROOTSTAD'' Vorig jaar is er terecht veel tam-tam gemaakt over het feit dat onze stad 100.000 inwoners telde. Wanneer men deze gebeurtenis als achtergrond ziet van wat zich woensdag 7 mei in de zitting van de gemeenteraad afspeelde, waarbij het voor stel om een enkele koopavond in de week toe te staan verworpen werd, vraagt men zich als burger af, of onze woon plaats een achterlijk dorp is. Vergelijkt men bijv. Breda met een stad als Maastricht, met minder inwoners, dan is het hier een dooie boel. BREDANAAR. (Advertentie) Traditiegetrouw heeft het Bedrijfschap Banketbakkersbedrijf aan Hare Majesteit, de Koningin als de „eerste" Moeder des Lands een taart aangeboden, die hierboven is afgebeeld. De taart heeft een middellijn van 50 cm. De inhoud is van eaeht biscuit- beslag, tweemaal gevuld met abrikozen, getrempeerd in cognao, alsmede gevuld met een compositie-crème, waarin een garnituur van in crème de mocca getrempeerde bitterkoekjes. De versiering bestaat uit perziken en verae aardbeien, benevens hartvormige oranjeschilletjes. De taart is geschulpt; op elke schulp staat de naam van een gebiedsdeel van het Koninkrijk en van elke Nederlandse provin cie. Middenop is een bonbonnière geplaatst, gevuld met gecara- melliseerde aardbeien, gevat in een dunne cel van chocolade. Rondom de bonbonnière is met garneerglazuur geschreven! „Voor do Mode? des lends".

de Stem | 1958 | | pagina 17