VEERT ARIEVEN, DAN: HOGE MAAR SAROMA! pagblaa Sclera Nieuwe pastoors te Wernhout en Sluis Alles wat INSTANT PUDDING heet is nog geen C.B.T.B. afdeling Zeeland viert vandaag veertigjarig bestaan Middenstandsproblematiek K. v. K. Z.-Vlaanderen voteert duizend gulden COTY betere dienstregeling vooroorlogs toezicht zo nodig derde grote pont Vijft ïg procent reductie Beroepsgoederenvervoer tegen ni live veertarieven St. Caecilia uit St. Jansteen maakt trip naar Ierland Jaar en acht maanden voor verduistering TWEEDE BLAD VRIJDAG 9 MEI 1958 3 Benoemingen in bisdom Breda Consulent sprak in Krabbendijke Voor de helikopterdienst Geestelijk adviseur voor middenstand Jubdeumbijeenkomst in het Schuttershof te Middelburg FOTOGRAFEREN! Gemeente werkt spontaan mee Kapitein gestraft Onthulling monument Willem Beukelszoon Assistent-socioloog benoemd (Advertentie) De samenwerkende Kamers van Koophandel in Zeeland hebben in een vergadering in hotel „Rotterdam" te Terneuzen de veertarieven besproken. Er waren zowel van onder als bo ven de Wester-Schelde heel wat op- en aanmerkingen, maar de kritiek beperkte zich in feite tot bijkomstigheden en raakte niet aan het principe. Daarmee hield men dus consequent vast aan de reeds eerder uitgesproken be reidheid een redelijk tarief te aanvaarden bij een vlotte over tocht, liever dan gezegend te zijn met een laag tarief, terwijl men dan urenlang moet wach ten aan de veerhavens. De voorzitter van de gecombineerde vergadering, ir. C. A. L. Horstmann, voozitter van de Kamer van Koop handel voor Zeeuwsch-Vlaanderen. releveerde het gehele verloop van de tarievenhistorie op de Westerschelde. Hij betoogde in zijn inleiding o.m. dat het te betreuren valt dat te Bres- kens voorlopig, na de ingebruikne ming van de nieuwe grotere veerboot, twee veerhavens in gebruik zullen zijn, hetgeen z.i. vaak tot verwarring aanleiding zal geven. Hij zei wel oog te hebben voor de teruggang in het aantal wachturen, welke zich uiteraard na de indienst neming van de nieuwe „Prinses Bea trix" nog zal voortzetten, doch aan de andere kant zal het verkeer zich nog verder blijven ontwikkelen en hij vroeg zich in dit verband af of, als straks een nieuw te bouwen tweede grotere veerpont gereed zal zijn, wat niet voor 1960 het geval zal zijn. de toestand aan de veren van dien aard is dat de lange wachttijden tot het verleden zullen behoren. De heer Horstmann wees op de in terventie van de twee vertrouwens mannen der samenwerkende Kamers van Koophandel, die tijdens een be spreking met Ged. Staten bepaalde suggesties hebben gedaan t.a.v. de nieuwe tarieven. Zij achtten een re ductie van 50 pet. voor het vervoer van auto's noodzakelijk en zij stelden daarbij dat de passageprijs van de be. stuurder zou zijn geïncorporeerd in het tarief. Bovendien uitten zij de wens dat het toezicht op de exploi tatie van de veren weer, zoals in de vooroorlogse vorm, aan de provincie zou worden overgedragen. De nu bekend geworden tarieven gaan wat de reducties voor het ge regeld verkeer betreft (dus bij aan schaffing van vaartenboekjes) lang niet zo ver als de vertegenwoordi gers van het Zeeuwse bedrijfsleven wel wensten Bovendien heeft de minister over opnieuw in te stel len bevoegdheden voor de provincie niet gekikt. Gopn wtzond°riwesr)p?' Tijdens de uitgebreide dicr> over dit precaire onderwerp zijn de meeste asnecten ervan behandeld. Men verwachtte algemeen dat het vervoer over de Wester-Scheldeveren na de in voering van de nieuwe, hoge tarieven zal teruglopen. De omweg via Ant werpen is niet zoveel onvoordeliger dan dat men het risico van toch nog te moeten wachten, zal nemen. Voor uitzonderingspositie voor de ^opuwcrh-Vlamjncen zelf zag ir. Horstmann «men enkele aanleiding, hoewel ook bü het ermee eens was ^at de oriëntering van Zeeuwsch- Vlaanderpn on het noorden, in plaats van op België, moet bevorderd wor den. Uitvoerig word er gesoroken over de nrohlompo van het eigen- en be roepsvervoer. Aanvankelijk wilde men conclosie welke via Ged. Sta ten aan de regering kenbaar zal wor den gemaakt, 'n- artikel zien opgeno men waarin gepleit werd voor 'n door berekening van de hogere tarieven in de vrachtprijzen, voor aantoonbare gevallen van kostenverhoging. Daar werd echter tegen ingebracht dat men daardoor zijn positie zou verzwakken omdat eerder is betoogd dat de lange wachttiïden een groter verlies veroor zaken dan verhoogde tarieven. Daar om werd dit deel dan ook geschrapt. Het gesnrek van het Zeeuwse be drijfsleven resulteerde ten «1 oft® in een conch'si® welke in de volgende vorm aan G°d. Staten zal worden kenbaar gemaakt: tepnspn 1 Wij stellen primair de verbete ring in de verbindinoeh door aanschaffing van de tweede en (Advertentie). Z.H. Exc. de bisschop van Breda heeft kapelaan F.H.M. Smit van de parochie Van het H. Hart van Jezus te Breda benoemd tot pastoor van de parochie van de H. Joannes de Doper te Sluis in west-Zeeuwsch-Vlaanderen. Pastoor Smit is in 1906 te Amster dam geboren. Hij maakte zijn studies op de seminaria te Ginneken en Hoe ven en werd in 1930 dooi Mgr. P. Hopmans tot priester gewijd. Achter eenvolgens was hij kapelaan te Koe wacht. Alphen. Bergen op Zoom (H.H. Martelaren) en Roosendaal (Sint Jo zef). Vandaar kwam hij in november 1950 naar de Baronielaan te Breda, waar hij zich in de loop der jaren zeer bemind maakte. Bij zijn zilveren priesterfeest in 1955 hebben de paro chianen overduidelijk van hun sym pathie doen blijken. In Sluis zal kapelaan Smit pas toor G. C. M. Rombouts opvol gen, die benoemd is tot herder van de parochie O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand te Wern hout (gemeente Zundert). Pastoor Rombouts is op 17 juni 1900 te Oosterhout geboren. Na zijn studies aan de beide seminaria werd hij 25 mei 1926 door Mgr. Hopmans tot priester gewijd. Na kapelaan ge weest te zijn te Westdorpe, Steenber gen en Ginneken, promoveerde hij op 4 januari 1952 tot pastoor van Sluis. Thans zal hij de taak van pastoor H. Bielars gaan overnemen, die, zoals men weet, met emeritaat gaat. Pater Pontianus O.F.M. Cap., dia zo mogelijk derde nieuwe veer boot. Het toezicht van het Rijk op de exploitatie moet weer worden in de vorm zoals dit voor de oor log het geval was. De Kamers achten het noodza kelijk ten behoeve van het re gelmatige verkeer (x-vaarten- boekjes) de kortingen daarop te brengen op 50 pet. van de voor gestelde tarieven enkele reis. Het tijdstip van invoering van de nieuwe tarieven dient samen te vallen met de datum van de finitieve indienststelling van de nieuwe veerboot „Prinses Bea trix". In het tarief voor rijwielen, mo torrijwielen en motorvoertuigen dient het tarief voor de overtocht van de bestuurder en dat voor het rij- of voertuin te worden samengevoegd op één biljet. De mogelijkheid dient overwo gen te worden, de bestaande dienstregeling uit te breiden met enige vaarten op uren waarop thans niet wordt gevaren. Ge dacht is in hoofdzaak aan het verkeer on het veer Kruinin- rtrn-Perkpolder on zaterdagavond. De Kamers wiVen er tenslotte op wijzen dat de tarieven voor de veerdiensten over de Wester- Schelde zo veel mogelijk dienen gebaseerd te zijn op de variabele kosten v. 't wegvervoer. Zij zou den zich er niet mee kunnen ver enigen indien daarvan in de toekomst nog verder dan thans het geval is, zou worden afge weken. Pudding-zonder-koken die verrukkelijk romig, heerlijk zuiver van smaak, voedzaam en gezond isdat is SAROMA Instant Pudding. Het staat duidelijk op ieder pakje te lezen: SAROMA, bereid naar het wereld beroemde Amerikaanse recept van Standard Brands Inc. New York. SAROMA, een Van Nelle product. SAROMA - let op die naam! Onder voorzitterschap van de heer P. Cock kwam de middenstandsver eniging in Krabbendijke in vergade ring bijeen. In zijn openingswoord kon de voor zitter een groot aantal zakenmensen begroeten, terwijl tevens de heer A. Korstanje, Rijksmiddenstandsconsu- lent voor Zeeland, de spreker van deze avond, kon worden verwelkomd. De heer Cock deelde mede, dat nagenoeg alle zakenmensen in Krab bendijke tot de nog zeer jonge mid denstandsvereniging waren toegetre den. Hij zag dat als een begin van toenemende activiteit op het dorp. Vervolgens gaf de heer Korstanje een historisch overzicht inzake het regeringsbeleid t.a.v. de midden stand. Er is een doelbewust streven, de middenstand zo gezond mogelijk te maken, waarbij o.a. verschillen de kredietmogelijkheden voor de middenstand werden toegelicht. Op verzoek van de aanwezigen werden de voor- en nadelen van het streven naar parallellisatie (bran chevermenging) uiteengezet. Gisteren heeft de Kamer van Koop handel voor Zeeuwsch-Vlaanderen tij dens zijn 25ste algemene vergadering in Terneuzen, zonder er over te dis cussiëren overigens, een subsidie van 1000 gulden verstrekt aan de stichting Luehtverbinding Zeeuwsch-Vlaan deren. De voorzitter, ir. C. A. L. Horst mann verklaarde dat de akte ter op richting van de stichting zojuist ge passeerd is. De subsidie zal uiteraard alleen worden gebruikt als er inder daad sprake zal zijn van een helikop terdienst. In deze korte vergadering, waarin de leden kennelijk hun krachten bewaarden voor de verga dering der samenwerkende Kamers van Koophandel in Zeeland, welke daarna volgde, kwam de kappers kwestie St. Jansteer, ter sprake. De voorzitter maakte melding van het verzoek der Steense haarsnijders om uitbreiding van de vrijheid hun zaken open te houden. De Commissie Win kelsluitingswet uit de Kamer had echter, mede naar aanleiding van een politierapport uit St. Jansteen geadvi seerd dit niet te doen. De vrijheid der kappers in de betrokken gemeen te is volgens de commissie al groot genoeg en de praktijk heeft geleerd dat tijdens het half uur verlenging waarin klanten mogen worden afge werkt nieuwe klanten binnenkomer.. De heer D. Luteyn was het met de commissie niet eens. „Geef ze die vrijheid" zei hij en de heer R. van Acker bracht in zijn pleidooi voor de kappers van zijn woonplaats in het midden dat andere neringdoenden toch een koopavond hebben. Geef de kappers zoiets op zaterdagavond, vond hij. De heer P. Blommaert vond dat een juist standpunt. De heer J. v. d. Voorde echter, die namens de commissie Winkelsluitingswet sprak, zei dat de Steense kappers daar hele maal niet om gevraagd hadden en dat eerst dient te worden onderzocht of zij het daarmee eens zijn. Als ge volg van dit „haarscherp" debat, waaraan merkwaardigerwijze de le den met de minst welige haardossen het levendigst deelnamen, werd het verzoek tot langere openstelling af gewezen en zal de kwestie van een verlengde „kap-avond" naar het voorbeeld van de koopavond na der worden onderzocht. (Advertentie) De consulent heeft beklemtoond, dat ook de belangen van de consu ment hierbij in ogenschouw moeten worden genomen. De middenstand heeft zich, gezien zijn dienende taak, hier nu eenmaal naar te richten, hoewel er natuurlijk grenzep zijn. Toch zal er altijd plaats zijn voor winkels, die zich in een bepaalde branche willen specialiseren. In antwoord op een vraag deelde de heer Korstanje mede, dat het behoelte-element in de vestigingswet geving niet wordt gehanteerd. Hij achtte dat in zoverre van belang voor de gevestigde middenstand, dat er dan altijd stimulansen blijven voor de winkeliers, om zo rationeel en economisch mogelijk het bedrijf te leiden en niet achter te blijven. Gezonde concurrentie is zowel van belang voor de consument als de middenstander. Nagenoeg alle aanwezigen ver zochten de heer Korstanje uitdrukke lijk mogelijk te maken, dat er een doeltreffende vakantieregeling voor de gehele middenstand wordt inge steld. Deze meende, dat dit alleen mo gelijk is, als er een behoorlijke sa menwerking in dit verband tot stand kan komen en de gemeenteraad, die uiteindelijk een desbetreffende ver ordening vaststelt, hiervoor belang stelling heeft. Er zal nu door de vereniging in samenwerking met de consulent een enquête worden ingesteld en zo mo gelijk tracht men nog deze zomer, be doelde regeling tot stand te brengen. Tenslotte werd de koopavond, die in Krabbendijke op vrijdag wordt ge houden in discussie gebracht. De vergadering zag hier niet veel in, maar de consulent heeft uiteengezet, dat men deze service zo veel moge lijk dient te handhaven, wil men de koopkracht op het dorp behouden. Men zou desgewenst op een andere avond kunnen overgaan. Zoals te begrijpen valt, is het be roepsgoederenvervoer zeer ontstemd over de nieuwe en veel hogere veer tarieven op de Wes*" ''^lde, die 1 juli a.s. ingaan. Op de vergadering van Je Zeeuwse leden der Nederlandse organisatie voor het beroepsgoederenvervoer Wegtransport te Goes gehouden is hevig gemopperd over deze verande ring en nam men een motie aan overigens een slag in de lucht waarin de tarieven onaanvaardbaar worden genoemd, omdat ze een be lemmering voor het verkeer vormen. De motie, zo besloot men, zal wor den gezonden aan de Statenleden, die evenwel de beslissing niet in handen hebben. Ter vergadering wees men er op, dat in Zeeland het verkeer toch al sterk in het nadeel is, vergeleken met andere provincies en men laakte het, dat geen overleg met de ver voersorganisaties had plaats ge had. Jaar van kentering De voorzitter, de heer A. C. Cal- jouw schetste in zijn jaarrede deze tariefverhoging als ..een onzinnig be sluit' dat de bedrijven, vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen zwaar zal be lasten. Verder noemde de voorzitter het jaar 1957 voor de Zeeuwse onderne mers het jaar van de kentering. In de loop van het jaar is de bedrijvig heid zo snel teruggelopen, dat vele PASTOOR FR. SMIT (Foto Bern. v. Gils) bedrijfsaalmoezenier is te Ossen- drecht is op voordracht van de pro vinciaal der kapucijnen tevens be noemd tot rector van de volksabdij Onze Lieve Vrouw ter Duinen te Os sendrecht. Kapelaan W. F. A. M. Maas is op nieuw benoemd in de parochie Onb. Ontv. der H. Maagd Maria aan de Oranjeboomstraat te Breda. De bisschop van Breda benoemde tot geestelijk adviseur van het gewest Zeeland van de r.-k. middenstands bond de zeereerwaarde heer C. Holt- kamp, pastoor te 's Heerenhoek. Op deze bijzondere dag voor moeder iets zeer bijzonders - geef een geschenk waar mee zij heel blij zal zijn! Zo'n leuke flacon Cordon Noir reeds voor f. 2.95. Cordon Vert vanaf f. 3.75 PARIS Alleenvertegenwoordiging Henk van Mierlo - Amsterdam Het 40-jarig bestaan der atd Zeeland van de C.B.T.B. wordt vandaag in het Schuttershof en in de Concertzaal te Middelburg feestelijk ge vierd. Aan het pas verschenen jubileumboekje, dat bijdragen bevat van het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, de Zeeuwse consulenten en enkele andere prominenten ontlenen wij het volgende. Zodra begin 1918, dus nog in de oorlogsdagen het besluit viel om in Nederland ook een chr. protestantse boeren- en tuindersorganisatie te stichten waren ook diverse Zeeuwen paraat en gingen tot stichting van een prov. afdeling over. In het eerste nummer van het or gaan van de C.B.T.B., „Het platte land", dat in april 1918 verscheer., kwam de samenstelling van het Zeeuwse bestuur voor, dat werd ge vormd door de heren: C. Vogelaar, Krabbendijke, voorzitter; Joh. de Fey- ter, Zaamslag, vice-voorzitter: J. Dominicus, Wemeldinge, secretaris; P. de Bruyne, Kats, penningmeester; J. Padmos, Duivendijke, P. Vogelaar, Tholen, H. de Bliek, Groede, J. Lou- werse, Gapinge en G. v. d. Put, Vlis- singen. De heer Vogelaar heeft tot 1935 het voorzitterschap bekleed. Prof. dr. P. Diepenhorst, de eerste voorzitter van de landelijke bond tekent hem als een krachtige, resolute persoon lijkheid, niet minder dan Dominicus een oprecht vriend en ijverige voor vechter van de bond. De heer Domi nicus wordt beschreven als een fijne, dichterlijke en toch zakelijke figuur. Hij is het geweest die de C.B.T.B. in Zeeland tot aan zijn plotseling ver scheiden in 1939 als secretaris heeft gediend. Eén naam die nog genoemd moet worden is die van de heer J. Oele te Wemeldinge. Hij moet de heer de Bruyne al vrij spoedig na de op richting als penningmeester zijn op gevolgd. Zijn financieel beheer ge tuigde van grote nauwgezetheid en plichtsbetrachting. Ontwikkeling De ontwikkeling van de C.B.T.B., die momenteel 1300 leden telt, is zeer moeizaam gegaan. Aanvankelijk had men slechts een paar honderd leden over heel de provincie en pas na 20 jaar kon men bogen op een duizend getrouwen; een getal waar iets mee te bereiken was. De heer Vogelaar heeft het vierde lustrum niet meer mogen beleven. Hij stier! in 1935 en werd opgevolgd door de heer C. de Putter, die ook nu nog de leiding heeft. Het eerste bureau van de C.B.T.B. werd in 1935 te Middelburg gevestigd en kreeg de heer P. de Kam als se cretaris, die na de bevrijding in mi litaire dienst trad. Een jaar later werd het secretari aat toevertrouwd aan drs. J. Knibbe en verplaatste men het bureau, waar aan later ook een boekhoudafdeling werd verbonden naar Goes. Sinds 1955 heeft men een eigen groot kantoor aan de Dam te Goes. Tien jaar lang heeft drs. Knibbe, met ijver en talent het secretariaat gevoerd. In 1956 vertrok hij naar el ders en volgde de heer S. Baar hem op; hij wordt geassisteerd door dhr A. Vingerling en enig kantoorperso neel. Mr. J. v. d. Burgt te Goes is als juridisch adviseur aan de Zeeuwse afdeling verbonden Momenteel beschikt de C.B.T.B. in Zeeland over een middelbare land bouwschool te Middelburg: lagere landbouwscholen te Axel, Oostkapelle en 's Heer Arendskerke en landbouw- huishoudscholen te Middelburg, Arendskerke en Bruinisse. Op de jubileumbijeenkomsten in Schuttershof en Concertzaal zal de feestrede worden uitgesproken door de algemeen voorzitter, de heer Chr. v. d. Heuvel uit Leiden. Voor afwis seling zorgen de „Groninger minne- streels". vervoersbedrijven zich thans in ern stige moeilijkheden bevinden. Enkel» bedrijven moesten in verband hier mee worden verkocht. Dit alles is mede aanleiding geweest tot een ver dergaande verkoop van Belgische machtigingen en andere vergunnin gen. Dit moet worden betreurd al dus de voorzitter omdat het een verzwakking van het Zeeuwse weg- vervoerapparaat betekent. Van een wezenlijke opleving van de economische bedrijvigheid is nog niets te bespeuren. De bakens dienen te worden verzet. Zoals men zich aanpaste in de tijd van hoogconjunc tuur, zo dient men dit ook nu te doen, nu er minder aanbod van goederen is. De heer Caljouw wees er op, dat het beter is materieel uit het bedrijf te nemen, dan te vervoeren voor prü. zen, die beneden de kostprijs ligger* (Advertentie). Riskeer niets Het koor St. Caecilia te St. Jan steen, dat door de organisatoren van het Koor-festival te Cork in Ierland is uitgenodigd aan dat wereldver maarde evenement deel te nemen, krfjgt van de gemeente een subsidie van lOf^t gulden in de kosten, plus nog een garantie van 500 gulden in een eventueel groter tekort. Dit besloot de raad van St. Jansteen gisteren in een speciaal voor deze kwestie bijeengeroepen raadsverga dering, die natuurlijk door vele leden van het koor werd bijgewoond. Zij hielden zich tijdens de discussies uiteraard muisstil, maar toen de voor. zitter de vergadering gesloten had, brak er spontaan 'n dankbaar applaus los. Mr. J. I. M. Reuser, beval het aan vankelijke voorstel van b. en w., dat alleen een subsidie van maximaal 1000 gulden omvatte, bij de raad aan en zette uiteen hoe men de financie ring van de eervolle maar dure reis naar Ierland voor het ca. 60 mensen tellende koor opgezet had. Overheids subsidies uit diverse „culturele potjes" zullen, naar juist gisteren uit een brief van de staatssecretaris gebleken is. maximaal 2000 gulden bedragen. Hij vroeg de raad niet te willen „knib belen", want in een geval als dit kan de gemeente andere overheidsinstan ties een voorbeeld geven in subsidie beleid. De reis naar Ierland is voor de gemeente St. Jansteen trouwens een even grote eer als voor het koor zelf. Er werden toch nog al wat opmer kingen gemaakt. Niemand keerde zich daarbij echter tegen de subsidie, inte gendeel, de heer C. L. Martinet deed, gesteund door de heren G. Engels en F. Dobbelaere, het voorstel een garan tie tot 1500 gulden te verstrekken. Alleen ontstond er enig heen en weer gepraat over de omstandigheid dat er ook niet-leden zouden mee gaan, bijv. de burgemeester. Wethouder J. Blommaert zei het „grote larie" te vinden zich hierover druk te maken. In de eerste plaats is het inderdaad voor een zeer be langrijk deel aan de activiteit en de vindingrijkheid van de burgemeester te danken dat de reis van het koor mogelijk gemaakt wordt zoals de heer Engels reeds dankbaar gecon stateerd had en bovendien verte genwoordigt hij toch de gemeente bij een zeer belangrijke gebeurtenis. Zijn naamgenoot in de raad viel de wet houder daarin bij. Naar aanleiding van de voorgestel de uitbreiding der gemeentelijke me dewerking formuleerden b en w. ten slotte hun voorstel zoals in de aanhef van dit bericht omschreven. Voor het opmerkelijke geluid zorg de deze keer de heer P. Stevens, die zich er over beklaagde dat op de agenda geen rondvraag vermeld stond. Scheepsaan varing te Vlissingen De 26-jarige kapitein T. T. uit Utrecth van het m.s. ..Corals", dat op 5 november var het Vorige jaar op de rede van Vlissingen in aanvaring ij gekomen met het Russische s.s. „Niko lai Bauman", is door de raad voor de scheepvaart gestraft met het ontne men van de bevoegdheid om als kapi tein te varen op zeeschepen voor de tijd van twee weken. De „Corals" is na de aanvaring gezonken. De raad is van oordeel, dat geën van beide schepen volgens de verplichtin gen heeft gehandeld, maar dat de schuld van de „Corals" het grootst is. Op de brug van dit schip is niet de normale oplettendheid getoond, die verwacht mag worden op een schip, dat tussen vele andere vaart. Men had gedurende de drie a vier minuten voor de aanvaring niet alleen naar bak boord moeten blijven letten op de scheepvaart, speciaal op het varende Russische schip aan stuurboord. De „Corals" is rnet tijdig uitgeweken", zo zegt de raad. Hij was daarover zo misnoegd dat hij aankondigde, uit rancune, niet aan de discussies te 'zullen deelnemen. Even later kon hij het echter toch niet laten iets te ze.ggen. maar hij voegde er aan toe dat hij niet zou mee» stemmen. Alleen als de stemmen zouden eta. ken, zei hij, zou hij in da volgend» zijn medewerking verlenen. Jïeza in» gewikkelde procedure had hij evenwel helemaal vergeefs uitgedacht, want er kwam geen stemming- van. Met vlag en wimpel ging het voorstel er. door. De officier van justitie bij de Bre dase rechtbank, mr. Bins, heeft te gen een levensverzekeringsinspecteur uit Tilburg gistermorgen wegens ver. duisteringen een gevangenisstraf ge vraagd van een jaar en achtmaanden met aftrek van het voorarrest. Verdachte had gedurende lange tijd eerst zijn maatschappij opgelicht voor grote geldsbedragen en was la ter begonnen met andere mensen t» benadelen. Uitspraak over 14 dagen. (Advertentie) DE WAARHEID OMTRENT NO-IRON Lang niet alle overhemden, die no-iron heten, kunnen zonde* strijken volstaan. Kerko „Espres so" shirts, de nieutce, sneeuw witte little or no-iron poplin over hemden zijn echter volkómen no-iron! Ze hoeven inderdaad niet te worden gestreken. Wilt n ze echter nóg beter dan best hebben- strijkt u ze dan heef even, heel licht, heel gemakkelijk. Een werkje, dat u doet voor uw plezier! Kerko „Espresso" shirts: slechts f 13.50. Het Comité Gedenkteken Willem Beukelszoon te Biervliet kwam in vergadering bijeen in het gemeente huis te Biervliet onder voorzitter schap van burgemeester A.P. Kos- tense. Besproken werd het organiseren van festiviteiten bij de onthulling van het gedenkteken voor Willem Beukelszoon, welke onthulling ver moedelijk in de maand augustus van dit jaar zal plaats hebben. Besloten werd de besturen van di verse plaatselijke verenigingen in vergadering bijeen te roepen tenein de een voorlopig feestprogramma op te stellen. Bij de stichting Zeeland voor maat schappelijk en cultureel werk te Mid delburg is tot assistent-socioloog be noemd drs. J. S. Rienks uit Bussum. De heer Rienks ontving zijn opleiding aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam en is werkzaam bij het blindeninstituut te Bussum. Hij zal per 1 juni a.s. in dienst treden. Zoals bekend hebben Prov. Staten in januari j.l. gelden gevoteerd voor de aanstelling van een tweede socio loog bij de stichting Zeeland, in ver band met de noodzakelijke uitbrei ding van de werkzaamheden in het kader der Deltawerken.

de Stem | 1958 | | pagina 3