Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland i BANISH BANISH 790 THEE BEURZEN Dagblad De Stem VROOM DREESMANN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 9 MEI 1958 VLISSINGEN Opening jeugdhuis Jaarvergadering EHBO-afdeling Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding Sohoolverkeersexameii GOES Gaat kinderdroom met verkoopactie in vervulling Slachtoffer nog bewusteloos Nummering van kandidatenlijsten Nieuwe gemeentesecretaris in de raad beëdigd Stapelloop ,,Eva Winther" Afscheid van kapelaan Gielliet r Zangconcours te Kruiningcn verdrijft roos Nieuw benoemde polderbestuurders MAX FACTOR'S Bespreking over vlasproblemen Hoogwaterstanden TERNEUZEN HULST SAS VAN GENT AXEL OOSTBURG GOES VLISSINGEN MIDDELBURG Sluiskitse gehuldigd op Bouvigne. Breda EXAMENS AGENDA Vandaag Morgen (Advertentie) Zo men weet wordt op Hemelvaarts dag het jeugdhuis voor het Don Bos- cowerk door mgr. dr. W. Koenraadt ingezegend De burgemeester zal des middags om drie uur de opening verrichten. Op dezelfde tijd vindt de ingebruik name plaats van het optisch elektrisch planetarium dat door ir. G. Pieters in het jeugdhuis aangebracht is. De afdeling Vlissingen van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken hield woensdagavond haar jaarver gadering in het K.A.B.-gebouw. Na dat de voorzitter allen hartelijk had verwelkomd, in het bijzonder het ere lid en oud-voorzitter C. Vader, en de ingekomen stukken en de notulen van de vorige vergadering de revue wa ren gepasseerd, kreeg de secretaris, de heer J. Vader, de gelegenheid ver slag uit te brengen over het afgelopen jaar. De vereniging trad weer veel naar buiten op voor hulpverlening; de strandpost op he'. badstrand was goed bezet en tijdens de ,,De Ruyter-fees- ten" is door leden zowel als door het bestuur veel werk verzet. Het leden aantal bedroeg aan het einde van vo rig jaar 141. De secretaris verzocht de leden om het doel en streven van de vereniging met kracht naar buiten uit te dragen en meer bekendheid te geven aan de belangeloze medewer king, waartoe zij altijd gaarne bereid is. Donateurs zijn natuurlijk altijd van harte welkom. De beide aftredende en herkiesbare bestuursleden, de heren M. J. C. (Advertentie) Hét cadeau bij uitstek voor MOEDERDAG. met stevig plastic over trokken 20 verschillende leuke dessins en kleuren royaal met prima kapok gevuld met satijn voering in bijpassende tint stevige metalen beugel waaromheen sterk band in contrasterende kleur koper verchroomde handgreep en sluiting keurig afgewerkt beklede bodem 'n pracht beurs welke de thee uren warm houdt. Als speciale reclame voor Moederdag bieden wij U de ze theebeurs (waarvan de normale prijs minstens 11. is), alleen morgen zaterdag 10 mei aan voor de uitzonderlijk lage prijs van slechts Geef een groot, praktisch en mooi cadeau. Nu voor weinig geld! Breda - Bèrgen op Zoom 511 AUICI UUlj Huissoon, tweede voorzitter, en J. van Eekeren, commissaris, werden bij acclamatie herkozen. De secreta ris, de heer J. Vader, trad eveneens af, maar was niet herkiesbaar we gens zijn aanstaand vertrek uit Vlis singen. Bij enkele kandidaatstelling werd mej. M. A. Kloeg tot secreta resse benoemd. De voorzitter dankte de heer Vader in hartelijke bewoor dingen voor het vele werk, dat hij ten behoeve van de vereniging verzette cn bood hem als aandenken een boek aan. Na de pauze bracht de penning meester zijn verslag uit en stelde men een diploma-commissie in, waarin thans zitting hebben namens het bestuur de heer W. L. Hirdes en uit de leden mevrouw Van der Heij- den-Kindt en de heer N. Kerkhove. Als afgevaardigden naar de districts vergadering te Goes werden aange wezen de heren J. J. de Kok en J. Martijn en mevrouw Mallie-Van der Grijp. Tenslotte deed de voorzitter nog enkele mededelingen betreffende het kornende seizoen. VLISSINGEN Sloepen-wedstrijd De roeiploeg van de ,,De Ruijter- school" zal morgen deelnemen aan de nationale sloepenwedstrijden in het verversingskanaal nabij Hout- rust te 's-Gravenhage. Inzet is het kampioenschap van Nederland 1958. Schoondijke BENOEMD Bij koninklijk besluit is tot lid van de Grondkamer voor Zeeland be noemd de heer R.E.A. de Badts, al hier. BINNENBRAND In de woning van de heer Toes- seint aan de van der Slikkestraat brak brand uit in de keuken, door dat een pan met vet vlam had ge vat. Mevrouw Toesseint, die even haar woning had verlaten, kon niet tijdig genoeg binnen komen om de pan van het vuur te nemen, daar de achterdeur gesloten en de voor deur in het slot geslagen was. De brandweer kon gelukkig onverrichter zake terugkeren, daar het vuur in middels was geblust. Men had zich toegang tot de woning verschaft door het insl an van een ruit. De keu ken was weinig beschadigd maar roetzwart. TERNEUZEN Aan het schoolverkeersexamen werd deel genomen door de hoogste klassen van de Lagere Scholen te Terneuzen, Sluiskil, Hoek en De Knol. Het totaal aantal deelnemers bedroeg 351. Het diploma met de vermelding "met lof" werd door 38 Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst. Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland. Goes, Westsingel 98, Tel. 2236. RayonredacteurN. Karhof Redacteur voor Walcheren: J. Maas RayonbeheerderJ. Fait Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelin gen" 0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reducfie. „Kleintjes": 3 regels of minder 0.90; elke regel meer 0.15. Bij plaatsing óók in de Brabantse oplage resp. 1.50 en 0.40. Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. In kringen van „Handelsbelangen" wordt overwogen dit jaar ook nog een verkoopactie te organiseren. Daaraan zullen alleen mogen deel nemen degenen, die met verhoogde contributie de evenementencommis sie steunen. Men zou de actie willen voeren on der de naam „Kinderdromen gaan in vervulling". Men kan er aan deelnemen door for mulieren in te zenden, waarop 50 ze gels zijn geplakt. Deze zegels worden beschikbaar gesteld* door de winkeliers en kinderen mogen dan op dit formu lier zetten wat zij wensen. Ook leden van de Hanze zijn uitge nodigd aan de actie, indien die starten zal, mee te werken, maar op de jong ste bijeenkomst bleek het enthousias me niet zo heel groot. De zegeltjes kosten 17 per duizend en bovendien is een inschrijfgeld van 25 voorwaarde. Volgende week wordt beslist of de actie doorgaat. Ongeluk op de Westhaven Gisteren vernamen wij dat de toe stand van de heer Heijnsdijk uit Wil- helminadorp. die met zijn brommer op de Westhavendijk omsloeg, nog steeds ernstig is, hij was gisteren nog niet tot het bewustzijn teruggekeerd. Daarentegen zijn de verwondingen van mevrouw Gorsse niet zo zwaar als men aanvankelijk dacht; de ach terwielen van de trailer hebben haar slechts ten dele overreden. s-Heerenhoek Bioscoop-commissie In plaatsen waar regelmatig bio- jscoopvoorstellingen plaats vinden wil de wet een commissie van toezicht zien ingesteld. Deze is nu ook voor onze gemeente benoemd en bestaat uit de heren: J. Duyvestijn (voorzitter); C. de Jon ge, P. Raas, A. Rentmeester en P. Vervenne. Voor de gemeenteraad kregen de ingediende kandidatenlijsten de vol gende nummers: 1 KVP, 2 lijst-Bos (Gem. belang) en 3 lijst-Verhoeven. Kloetinge In de jongste raadsvergadering werd de nieuw benoemde gemeente secretaris, de heer J. Glerum uit Renesse beëdigd. Burgemeester Schimmelpenninck-v.d. Oye hield hierna een korte toespraak tot de heer Glerum en sprak o.m. de hoop uit, dat de nieuwe secretaris veel en belangrijk werk voor de gemeen te zal mogen verrichten. De heer Glerum, die van een on bekend gebleven raadslid bloemen ontving, dankte de raad voor het in hem gestelde vertrouwen en gaf de verzekering, dat hij zijn beste krachten zal geven voor het belang van Kloetinge. De overige agendapunten gingen vlot onder de hamer door. Een perceel tuingrond werd voor een jaar in gebruik gegeven aan de heer J. van Steenis te Goes, een en ander onder de in het concept, raads besluit genoemde voorwaarden De stichting Gezinszorg voor Goes en omstreken zal over 1957 een sub sidie worden verleend ad 348,73 Tijdens de rondvraag drong de heer J. Leijs aan op verbetering van de Lewestraat. die Rijksweg is. Hij opperde zelfs het plan om hier voor naar het ministerie te gaan of te verzoeken de betreffende minis ter hierheen te laten komen. De voorzitter deelde hierop mede dat hierover al geruime tijd onder handelingen gaande zijn tussen het Rijk en de gemeente. Hij deed de toezegging alles in het werk te stellen om tot een snelle oplossing te komen. Lewedorp Afscheid van de pastoor In verband met de benoeming van pastoor Wolff tot pastoor te Kruis land was in zaal v. d. Dries een parochiële afscheidsavond georgani seerd. Vele parochianen hebben de pastoor een mooie en ontroerende af scheidsavond aangeboden. De voorzitter van het kerbestuur, de heer Jac. de Jonge, opende de avond. Hij memoreerde verschillende punten uit de afgelopen jaren. ,.U bent ons voorgegaan als geeste lijk leider en we hebben U altijd ge zien als een zeer godvruchtig pas toor." Als blijk van waardering bood de heer de Jonge de pastoor een be drag aan van f 519.79, de opbrengst van een rondgang door de parochie. Verder werd de pastoor toegespro ken door diverse vertegenwoordigers van organisaties en verenigingen o.a. de voorzitter van het parochieel arm bestuur, J. Boonman namens de N.C.B., M. Nagelkerke namens de Hanze, P. Ars namens de plaatse lijke Kajottersbeweging en namens 't districtsbestuur der KAJ, J. Uyter- hoeve namens het zangkoor, meester Pieters namens het onderwijzend personeel en de kleine gelovigen (de schooljeugd), J. Boonman namens het schoolbestuur, A. C. de Kooning namens de KAB, C. Verdonk na mens de KVP,. C. Vermeulen namens, de KA, J. de Kooning* namens de voetbalvereniging „Lebo". Daarna kwam de burgemeester, J. M. Vermet van 's-Heer Arendskerke aan het woord, die woorden van af scheid sprak namens het gemeente bestuur. Sprekers zwaaiden de gees telijk adviseur veel lof toe voor de wijze, waarop hij bijna negen jaar lang de belangen op alle fronten heeft behartigd. Tenslotte dankte de pastoor voor het geschenk en alle parochianen voor alles, wat hij in de jaren Ie Lewedorp heeft mogen ondervinden. Laten we", zo eindigde de pa'stöor, ..voor elkaar blijven bidden en Gods zegen vragen voor ons werk en op deze manier wil ik dan afscheid ne men van Lewedorp." Daarna maak- ten alle aanwezigen van de gelegen- I heid gebruik persoonlijk afscheid te nemen van de scheidende pastoor. leerlingen behaald; 297 leerlingen be haalden het gewone diploma, 16 leer lingen werden afgewezen. De uitrei king der betreffende diploma's zal plaats vinden op maandag 12 mei in het Jeugdgebouw aan de Kerk hoflaan. Bij de uitreiking zal het Verbond van Veilig Verkeer een pas sende film vertonen. Het schoolver keersexamen werd afgenomen onder leiding en toezicht van de Vereni ging Voor Veilig Verkeer Terneuzen en Omstreken. Morgen, 10 mei, zal om kwart over twaalf het 2500 ton metende vracht schip "Eva Winther" op de werf van de Terncuzense Scheepsbouw Maatschappij van stapel lopen. Het schip werd gebouwd voor rekening van A S Vestjysk Dampskibsselskab Esbjerg (Denemarken). L lingo Tegen acht uur verzamelde zich in het St. Aloysiuspatronaat een grote menigte parochianen welke tegen woordig wilden zijn bij het afscheid van kapelaan O. Gielliet. De zaal was stampvol en velen moesten zich getroosten met een staanplaats. Het podium was versierd met de vlaggen van K.A..B,. K.A.V. en alle jeugd- en standsorganisaties. De leiding van deze avond berustte bij de voorzitter van de K.A.B.de heer B. de Keyzer. Allereerst werd het woord gevoerd door pastoor M. Cosijn. Hij feliciteer de de kapelaan met de promotie in Sas van Gent- Nadat een kajotster een gedichtje met betrekking tot het vertrek had opgezegd, kwam de voorzitter van de K.A.B. aan het woord. Hij gaf een overzicht van de afgelopen vier jaren. De hoogtepunten uit deze jaren werden extra beliqht. Hij stelde hem als voorbeeld en noemde hem eer- priester van de arbeiders. Het tot bloei brengen van de jeugdorganisa ties was zijn werk. Namens dc K.A.B. en de K.A.V. cn al hare instellingen, werd de scheidende kaoelaan een mooie ligzetel met rookstandaard aangeboden. Namens de jeugdver enigingen sprak L. Willaert. Ook hij gaf een overzicht vaa het vele goede werk, dat de aalmoezenier had ver- - richt. Hij bood hem een stel boeken aan. Mcj. Willaert, sprak namer.s de le den van de K.A. Ook zij bood hem een cadeau aan. Tenslotte dankte kapelaan O. Giel liet voor al de mooie woorden die hem waren toegesproken en voor de vele cadeaus diet hem geschonken waren. Vooral wees h:j op de instand houding van alle verenigingen en de moed om de bloei te handhaven. Nadat de. kaiotsters een vrolijk af scheidslied gezongen hadden, werd iedereen in de gelegenheid gesteld om persoonlijk afscheed te nemen van kapelaan O Gmlliet. Veler, maakten hiervan écd'v danfchaar„-£e'" bruikv,en boden hem tévens nogeen cadeautje aan. wisselend optreden met de Diavolo's. Er wordt dus een heel programma afgewerkt, wat wel degelijk de moei te waard is. Doordat er op het terrein een bier tent aanwezig is, zal het mogelijk zijn om zich te verfrissen. Tenslotte zal er ook nog gelegenheid zijn om er te dansen. AXEL RAADSVERGADERING Dinsdag a.s. zal de gemeenteraad van Axel waarschijnlijk voor de laat ste maal gedurende deze zittingspe riode in vergadering bijeenkomen. Behalve de verkoop van een per ceeltje grond en de verkoop van een gedeelte van het voormalig school gebouw te Spui, bgvat de agenda o.m. nog eer, voorstel tot overname van de Emmastraat in eigendom, onderhoud en beheer van de Internationale Spoorweg Mechelen Terneuzen (in liquidatie) en een voorstel tot toe treding tot de „Gemeenschappelijke regeling inzake de verdeling van de kosten van de Zeeuwse Muziekschool" zulks met ingang van 1 september aanstaande. Waterlandkerkje NUMMERING DER LIJSTEN De nummering van de ingelever de kandidatenlijsten voor de a.s. raadsverkiezing is als volgt: Lijst 1. Gemeentebelang (J.C. v.d. Walle); Lijst 2: Katholieke lijst (A. A. Buijck): Lijst 3: Gecombineerde lijst S.G.P.. C.H.U. en A.R. (C. de Nood); Lijst 4: Vrije Lijst de Milliano (J. E.V. de Milliano). IJzendijke Show Maria Ancilla Velen maakten gebruik van de uitnodiging de openbare les, met tentoonstelling en show bij te wonen in de r.k. landbouwhuishoudschool "Maria Ancilla". Vooral 's avonds was de belang stelling zó groot, dat de show meer dere malen gehouden moest worden. De aanwezigen werden tevens ln IS NOG ZO HEtRLIJK JONG. ZO ftCHT EEN BLAD VAN DtZI TIJD Dit is het geheim waarom al wat jong is en zich jong voelt, onweerstaanbaar aangetrokken wordt door dit fleurige blad met zijn hartverwarmende gezelligheid. Let de komende weken eens extra goed op MARGRIET met haar verrassende inhoud! Alléén MARGRIET kan zóveel bieden,want...MARGRiET ia verreweg het grootste blad van Nederland i,i A\V de gelegenheid gesteld de oude schoolinventaris. zoals tafels, kas ten. kookbronnen, strijkijzers enz. tegen voordelige prijzen over te ne men. Torenhaan in de olie Nodig moest de haan van de to ren der r.k. kerk eens gesmeerd worden, daar hij de laatste tijd bij wijze van spreken geen poot meer verzette. Het acrobatenwerk, dat daarbij gebruikelijk is, trok veel bekijks. Een druppeltje olie hier en daar heeft wonderen godaan. De haan is er weer als de kippen bij om te melden uit welke hoek de wind waait. Af'-; .j vs Zaterdag 10 mei a.s. zal in het dorpshuis te Kruiningen een zangcon cours worden gehouden van de bond van Chr. Zang- en Oratoriumvereni gingen. Hieraan nemen 18 koren de'el. Als jury zal fungeren de heer A. de Braai te Arnhem. (Advertentie) De voetbalvereniging Clinge heeft op zaterdag en zondag a.s. twee avonden georganiseerd, waaraan zal worden meegewerkt door De Di- avolo's, de muz:>kscho,ol Semper I Gaudete en de fanfare "Weldoen door Vermaal':. Op beide, avonden zal de' muziekschool Serhoer Gau dete pp^nen. Afgewisso'd rnet de Di- ■jafvóto's V:i!len zij voo"?de pauze twee maal opt c-'cn. Na efe *"a:ize zal de fanfare Weldoen door Vermaak af- De volgende personen zijn benoemd in de verschillende polderbesturen in onze provincie: plaatsvervanger van de dijkgraaf van de calam. Adornis- polder A. J. Provoost te Nieuwvliet; dijkgraaf van de polder Zuiddorpe- Noorddeel, M. Termote te Zuiddor- pe; plaatsvervanger van de dijkgraaf van de polder Zuiddorpe-Zuiddeel-of- Zijpe, A. Cerpentier te Zuidorpe; dijk graaf van de Buthpolder, J. de Feij- ter Jzn. te Axel; gezworene van de polder Oud-Vogelschor-of-Zuid-Wes- tenrijk, J. van Hoeve te Terneuzen; dijkgraaf van het waterschap Wil- lem-Hendriks-en-Klein-Kieldrecht, A. Staal te Graauw- en Langendag; dijk graaf van de Kapellepolder, W. van Fraaijenhove te Axel; gezworene van de Kapellepolder, P. de Kraker te Axel; dijkgraaf van de Goesepolder (Hoek), J. Dieleman te Zaamslag; plaatsvervanger van de dijkgraaf van de Goesepolder (Hoek), K. Tollenaar te Zaamslag; gezworene van de Ka naalpolder, M.^ van Dixhoorn te Phi lippine. NIEUWE WETENSCHAPPELIJKE FORMULE REKENT AF MET ROOS EN HOOFDJEUKI Roos? Hoofd jeuk? Voor a geen probleem meer! Banish verdrijft beide »nel en voorgoed. Wèg, lie hinderlijke schilfertjes! Banish reinigt on verkwikt ie hoofdhuid maakt de poriën vrij geeft uw haar evenskrachtige soepelheid. Banish irriteert de huid liet - 3ANISH had succes in van ernstige proef- levallen. anti-roos preparaat van MAX FACTOR Hollywood Imp. Marfac N. V., Huddestr.5, A'dam Op het ministerie van land bouw heeft een bespreking plaats gehad met minister Von deling teneinde een oplossing te vinden in de vlasproblemen. Zeeuwsch-Vlaanderen was hier vertegenwoordigd door de r.-k. Zeeuwsch-Vlaamse Vlassers- bond. Voorts waren aanwezig alle belanghebbende organisa ties op het gebied van de vlas teelt en de vlasbewerking en de handel in strovlas en vlas lint van Nederland. Ook de drie centrale arbeidersorganisaties hadden afvaardigingen gezon den. Morgen, zaterdag 10 mei. gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 7.59 en 20.14 uur; te Terneuzen om 7.31 en 19.52 uur en te Vlissingen om 7.03 en 19.23 uur. ..Loving you" is een kleuren film die speciaal de jongeren zal trekken, want het is allemaal rock and roll wat de klok slaat. Niet zo maar een beetje rock and roll, maar met Elvis Pres ley zelf. Een liefdesverhaaltje is de draad waarlangs het hele bonte en vooral klankrijke geval zich voortbeweegt (A). Voor wie de spanning van het avontuur meer waard is dan de wilde rit miek van de heer Elvis, kan Storm over Perzië" wellicht aantrekkelijk zijn. Het is een verhaal uit een vergane tijd. in een land waarover de meest mys terieuze Verhalen de rorïdè de den en met een avonturier die dp "toeschouwers van bëgin tot eind in spanning houdt (B). Concertgebouw draait intussen ..Bonjour Kathrin". een vrolijke en onderhoudende film, met een aardig en luchtig verhaaltje en een rijkdom aan plezierige mu ziek. Hoogtepunt daarvan is wel de stem van het nog jonge ster retje Caterina Valente (A). Voor de liefhebbers van het barre avontuur ..De overloper" een wild-west (B). „Vergiss mich nicht", is een levenslustige film over een stel letje opgeruimde werkstudenten die het in de universiteitsstad Heidelberg zo gemakkelijk niet hebben, want ze moeten de kost en de studie verdienen en boven dien raken sommigen van hen in liefdesverwikkelingen verstrikt. Maar in al hun problemen heb ben ze veel troost aan de jazzmu ziek, die zij geestdriftig beoefe nen en als er een jonge, voor uitstrevende kapelaan komt die hun muzikaal enthousiasme nog weet aan te wakkeren is het zo ver dat bepaalde ernstige lieden overal strepen onder gezet wil len zien. Zo b.v. onder des ka pelaans werk onder de studeren de jeugd en ook onder twee lief desverhoudingen. Maar natuurlijk komt tenslotte alles terecht, en wel tijdens een muziekshow waar van de bisschop zelf op de eerste rij zit te genieten. Een moder ne en bijzonder aantrekkelijke amusementsfilm, die de kijkers veel plezier zal verschaffen (A). Verder is er .Jesse James", het verhaal van een misdadiger die op het verkeerde pad kwam door dat men hem in de burgeroor log onrecht aartdeed. Tenslotte tracht hij een eerlijk bestaan op te bouwen maar er staat een los prijs op zijn hoofd en dat trekt een van zijn familieleden blijk baar sterk aan (B). Tenslotte draait er Hyena s van de grote weg", een avonturenverhaal over chauffeurs die 's nachts met hun wegkastelen honderden kilome ters afleggen en onder wie er zijn die op minder eerlijke ma nier aan extra verdiensten ko- men. Een spannende film (Uzi. ..Verboden moederliefde" die in Olympia draait, is het reeds besproken relaas van een onder nemende non die een tot verdwij nen gedoemd klooster van de on dergang weet te redden. Ze maakt kennis met een jeugdig, in de grond braaf boefje dat aan leiding wordt de gesloten kloos terschool te heropenen en dat haar tenslotte zo na aan het hart ligt dat ze zich met moeite en veel verdriet kan losmaken van het jochie, dat tenslotte, dank zij de opoffering van de non. met zijn eigen moeder mee naar A- merika kan. (A>. .Bloedige vergelding" is een verhaal over een man die ruzie met zijn haatdragende buren krijgt omdat hij sympathiek staat tegenover de Indianen en die tenslotte door zijn dorpsgeno ten opgehangen dreigt te worden voor "en moord waaraan hij niet schuldig is (B). Wie meer van romantiek houdt, kan terecht bij ,De vrolijke vagebond", het verhaal van 'n veelbelovend zan ger die bij de opera tenslotte succes gaat boeken maar die ten slotte toch weer terugkeert naar het koor dat hij vroeger leidde en. dat hem, na de zware operatie die hij moet ondergaan veel meer voldoening schenkt dan de openlijke roem. (A). Het Centrum draait ,,Wien bleibt Wien" de bekende film over het veelbezongen en veel ver filmde Wenen waar het, toch ze ker in dit vrolijke en amusante verhaal, altijd plezierig schijnt te zijn. Een keur van grote ar tiesten werkt aan deze film mee (A). Als tweede film het besproken blanke-slavinnen-ver haal ..Mannequins voor Rio" (CD En voor degenen die na 'n week van levensernst gewoon 'ns willen uitlachen is er dan nog ...Niets dan pech" van de twee komieken Laurel en Hardy, die deze keer vlot een koning ontvoeren. (A). ..Tarzan cn de verloren safa ri" is een film die uiteraard wei nig omschrijving behoeft. De grote Tarzan komt weer in pe rikelen. maar werkt zich er weer even vlot uit, daarbij de levens van vele onschuldigen sparend. Zo is Tarzan nu eenmaal en zo kan hij nog wei honderd "jaar blijven (B). Verder in Lcdel Theater nog ..De grote verleiding", een titel die de inhoud niet dekt. Het ver haal speelt zich af tijdens de A- merikaanse burgeroorlog in een Quaker familie. De leden van de ze familie zijn het niet met el kaar eens over de noodzaak van het oorlogvoeren. De' oudste zoon geeft heel duidelijk zijn mening wanneer hij ten oorlog trekt. (A). ,.De wildernis der samenle ving", die in Grand te zien is, verhaalt de geschiedenis van een eigenaar van een grote industrie, die niet wil, dat zijn arbeiders zich gaan organiseren. Om dit te voorkomen gebruikt hij aller lei minder nette manieren. Hij roept zelfs de hulp in van een gangster. Een zoon van de groot industrieel zorgt echter, dat aan deze wantoestand een eind wordt gemaakt. (Cl). Deborah Kerr en David Niven spelen de hoofdrollen in de film ..Bonjour Tristesse", naar het gelijknamige boek van Frangoi- se Sagan. Een jong meisje leeft samen met haar vader. De goede man. die al jaren weduwnaar is. ontmoet een aardige vrouw, en niets schijnt meer in de weg te staan voor een huwelijk. Het jongè meisje echter wordt jaloers op de geliefde van haar vader en op allerlei gemene manieren weerhoudt zij haar vader van een huwelijk (C3). Alhambra toont deze week ..Hyena's langs de weg", voor bespreking zie Hulst. Een rolprent met sociale in slag, of althans een poging tot het meegeven van een sociale inslag, is de film ..Blanke sla vinnen". in de Schouwburg. De ti tel zegt al waar het verhaal over zal gaan. Men krijgt een paar sloppen in Parijs te zien en men wordt geconfronteerd met de ma rathondansen, en de rest is ge makkelijk te denken (C2). Liefhebbers van een musical film kunnen hun hart ophalen aan ..Serenade", de film die in Elec tro getoond wordt. Mario Lanzr de tenor, die al heel wat zang liefhebbers naar de bioscoopza len getrokken heeft, speelt er dc hoofdrol in. Hierbij wordt hi' geassisteerd door Joan Fontaine en Sarita Montiel. (B). KATHOLIEKE FILMKEURING A: voor alle leeftijden: B: Per sonen boven de 14 jaar; Cl Voor 18 jaar zonder voorbehoud; C2 Voor 18-jarigen met enig voorbe houd: C3 Voor 18-jarigen mei voorbehoud; D ontoelaatbaar. Zoals reeds gemeld, is dezer da gen een groep van Zeeuwsch-Vlaam se huismoeders naar Breda vertrok ken, waar zij op het kasteel Bouvig ne konden uitrusten van de dage lijkse beslommeringen. Onder hen bevond zich de Sluis- kilse mevrouw de Krijger-Bleijen- berg. die bij aankomst gehuldigd werd. omdat zij voor de twintigste maal aan deze zgn moederdagen op Bouvigne deelnam. Alvorens het Zeeuwsch-Vlaamse gezelschap, waarbij zich verschillen de andere Sluiskilse dames bevon den, zich aan de feesttafel zette, werd een huldigingslied gezongen. Advertentie) op de overhemdenmarkt is het nieuwe Kerko „Espresso" shirt. Eindelijk een shirt waarbij no-iron inderdaad be tekent: niet of nauwelijks strijken! En een oronized boord, die 16 uur per dag keurig glad blijft zitten. „Espresso" shirts kosten slechts f 13.50. handschoene SaimBöef? IN VELE MODETINTEN BINDSTRAAT BREDA VERKEERSEXAMEN TE SCHOONDIJKE Onderstaande personen uit Schoon dijke zijn geslaagd bij het laatst ge houden verkeersexamen. De dames: Mevr. Tellier-Deunink; mevr. de Vilder - Verstraete; mej. J. van der Hoofd; E. de Wever; M. Quist. De heren: C. Pijcke; H. de We ver; M. Roose; J. van Baal; J. Verkruijsse; A. Verkruijsse; C. Ver meulen. J. Isaacs; J. de Feijter; J. de Putter; I. Haartsen; J. d'Hont; M. Buijze; A. Steurreijs; Th. de Groot W. Bosman; J. Kramen; J. Ve-duijn. Zes personen hebben niet aan het examen deelgenomen. GOES Grand: De wildernis der sa menleving, 18 j. MIDDELBURG Electro: Serenade. 14 j. Schouwburg: Blanke slavinnen, 18 j. met enig voorbehoud. VLISSINGEN Alhambra: Hyena's van de grote weg, 18 j. met enig voorbeh. Luxor: Bonjour Tristesse, 18 j. met voorbehoud. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Loving you. a.l. OOSTrURG Lcdel 7.45 uur: Tarzan en de verloren safari, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 6.30 uur: Bezoek kföomr-.nses aan de West; 8 uur: Verboden moederliefde, 14 j. GOES Grand: De wildernis der sa- menie v.ng 18 j. M1DD LbURG Electro: Serenade, 14 j. Schouwburg: Blanke slavinnen, 18 j. met enig voorbehoud. VLISSINGEN Alhambra: Hyena's van de grote weg. 18 j. met enig voorbeh. Luxor- Bonjour Tristesse, 18 3. met voorbehoud. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Loving you, a.l. Concertgebouw 8 uur: Bon jour Cathrin, a.l. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Tarzan en de verloren safari, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 3, 4.30 en 6.30 uur: Bezoek kroonprinses Beatrix aan de West; 8 uur: Verboden moeder liefde. 14 j. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Wien bleib^ Wien, a.l. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: jesSe James. 14 j. KT.OOSTFR/ANDE Café De Pomp 3 30 uur: Gr. schieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Othello.

de Stem | 1958 | | pagina 2