Gevaarlijk karwei op Walcheren Schippers zaten in eikaars vaarwater Verkeersdiploma s te Schoondijke uitgereikt Raad Terneuzen nam motie over veren aan Leider de Groot gaf op in Vuelta Weer een bankauto in Londen overvallen Duitse zwerver tot drie maanden veroordeeld Schandaal in -West- Duitsland Sir €btoin Staf Stichting Zeeland wordt uitgebreid Buit 70.000 gulden Staking op de Londense vleesmarkten Vliegtuig stortte neer op hangar Damen in Berlijn nog eerste Kermiskoers te Hulst DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 9 MEI 1958 Kantonrechter kon de mak nog niet tot klaarheid brensen Herbenoeming van burgemeesters Zevende parochie Bergen op Zoom Rik van Looy na vierde ritzege vooraan C.P.N. wil ver. vergadering Stalen-Generaal Stad in Jemen ge bom bardeerd Inbreker was in slaap gevallen Nixon bij beloging door steen gewond Geen gloeilampjes langs grachten van Amsterdam Ook Tsjechische aanval op Tito WATERSTANDEN (Advertentie) .2 r- eenvoudig doebfia-ttg gerifttetlfls bekoorlijk RAWi-ScMaraffla Het Margriet-bed is bij uitstek geschikt voor de opgroeiende Jeugd. De etage-bedden gebruikt u daar waar twee bedden t« een kleine kamer moeten staan. Het draaibeo is de ideale oplossing voor <te siaap-studnerkamer M*V. RAWÈ"l*ferkk«m Winschoten Showroom Groenstraat, UtroeM '"f ■0 Sinds enkele weken zijn slopers bezig: met het opruimen van bunkers ju het duingebied tussen Zouteiande en Westkapclle. Hechte zware bun kers, eens deel uitmakend van de Atlantic Wal doch die door hun aan wezigheid in dit duingebied een ver zwakking der zeewering beteken den. Het betonpuin. dat vrijkomt, wordt echter als een ironische speling gebruikt voor de verste viging der zeewering en bescher ming van het achterliggende land en zpn bewoners. Zodat de bunkers na sloop toch nog een nuttig rende ment hebben. Dicht op elkaar, zowel aan de binnenzijde als zeezijde der duinen rij liggen deze betonnen kolossen en de grootste meet 2200 m3. Volgens berekeningen konit in totaal 21.000 m3 betonpuin vrij en dit wordt ge bruikt voor het storten tussen paal hoofden, voor het aanleggen van puinwegen achter de duinen zo dat sneller transport van materia len mogelijk wordt en voor op slag in ..depots.", opdat het straks gebruikt kan worden, daar waar het nodig zal blijken. Met dynamiet worden de bunkers bewerkt. Dertig gaten boort men in het dak der bunkers, 45 kg dyna miet stopt men erin en in één klap ligt de helft van de zware bunker tn puin. Pneumatische boren en las- branders doen de rest. Ondanks alle berekeningen en voorzirgsrnaatregelen blijft het voor de betrokken arbeiders een ris kant werkje, want niet alleen wor den zij bedreigd door rondvliegende betonblokken, doch ook door mijnen en ander oorlogstuig, dat nog onder het duinzand sluimert. Voordat ech ter draglines naar de bunkers trek ken om deze geheel bloot te graven en voordat de arbeiders de nog steeds afgelsoten duinen betreden wordt de omgeving nauwkeurig met mijndetectors afgezocht. Dan nog wordt bij de werkzaamheden de no dige voorzorg in acht genomen, wat enkele dagen geleden zijn nut be wees, toen men plotseling op niet ontplofte granaten stootte... Volgend jaar moet deze duinstrook ..gezuiverd" zijn van bunkers en in oorspronkelijke toestand zijn ge bracht met herstelde helmbeplan ting zodat dan niets meer herin nert aan de Atlantic Wal. die eens over Walcheren liep. Doch deze zo mer zullen de vakantiegasten regel matig worden opgeschrikt door doffe ontploffingen, iedere keer, wanneed een stuk bunker wordt opgeruimd O Als een witte raaf tussen de vele en velerlei verkeersovertreders op de weg stand daar voor de Zevenbergse kantonrechter een schipper uit Sas van Gent, die de verkeersregels te water aan zijn laars had gelapt en waardoor nabij de brug over de Din- tel onder Dinteloord nogal wat ravage had aangebracht aan zijn eigen en andermans schip. Het was niet alleen bij die ravage gebleven, want "blykens het lfóvig proces-verhaal waren er ook harde woorden gevallen over het naleven van de verkeersregel te water by het inhalen. Normaal is, dat een schip aan stuurboord wordt ingehaald, dus aan de rechterkant. De schipper uit Sas van Gent wilde dit in verband met het feit, dat het voor hem ..lopende" schip zwaar geladen was, aan bak boord, dus aan de linkerzijde doen. Hij had daarvoor zijn knecht, die aan het roer stond, opdracht "gegeven twee korte stoten op de scheepshoorn te geven. Op het water is het echter voor schrift, dat het schip, dat wil inhalen 200 meter tevoren met een langge rekte stoot" dit voornemen kenbaar maakt. Het in te halèn schip geeft dan met dezelfde stoot te kennen, dat de bedoelingen begrepen zijn, waarna het schip, dat wil inhalen met één stoot van de fluit aanduidt ,,ik loop rechts op" en met twee korte stoten „ik loop links op" Doordat volgens het proces-verbaal de eerste langgerekte stoot niet was gegeven waren de bedoelingen van de Sas van Gentse schipper niet be grepen. Het werd nog verwarder toen hij anders dan "gewoon ging inhalen Tussen sluis en brug te Dintelsas werd het eer. race tussen de Luctor en de ervoor varende Catharina. De plotseling opdoemende smalle door vaart van de brug in de weg Dintel- oord-Heyningen werd een handicap. De Luctor sneed de Catharina de pas af. En aairgezien een schip niet zo maar met een trap op de rempedaal tot stilstand komt, ontstond er een stevige aanvaring, waarna beide schepen uit de koers geraakten. De schipper en zijn knecht voelden zich echter niet schuldig aan het ten laste gelegde en waren van mening, dat enkele "getuigenverklaringen niet helemaal juist waren weergegeven. De schippers van enkele andere schepen, en de brugwachter, die ge tuigen waren van de race, zullen nu met de verbalisanten voor het hekje worden geroepen. Het wordt een heel gezelschap, dat over zes weken daar verschijnt. Als de schippers tenmin ste tijdrg op hun zwerftocht te ach terhalen zijn. Een Haagse onderwyzer kwam, toen hij begin april met zijn klas in de jeugdherberg te Vlissingen had over nacht, tot de ontdekking, dat iemand kans had gezien de hele clubkas, waarin zich meer dan vijfhonderd gulden bevond, te ontvreemden. De politie toog ijlings op onderzoek uit en slaagde er nog dezelfde morgen in de dader, de 32-jarige Duitse zwer ver IV. II. B. aan te honden. De man moest nu voor de politierechter te Middelburg verschijnen, die hem een gevangenisstraf van drie maanden op legde, met aftrek van voorarrest. Ter zitting bleek hoezeer B. een tra gische figuur is. Ouders heeft hij niet meer; zijn vader kwam om in een concentratiekamp, waar zijn land genoten hem in ondergebracht had den omdat hij anti-nazi was. B. zelf werd in de oorlog gedwongen bij de Kriegsmarine dienst te nemen. In 1945 kwam hij, van iedereen verlaten in de oost-zone terecht. Hij slaafde erin West-Duitsland te bereiken, maar hier ondervond hij dezelfde moeilijkhe den: hij kreeg er geen werk. omdat hij geen papieren had en geen huis vesting. omdat hij geen werk had. Als de nood te zeer aan de man kwam. moest hij zijn toevlucht nemen tot verduisteringen, waarvoor hij in 1954 en 1955 in Duitsland veroordeeld werd Hierna begon zijn zwervend be staan eerst goed: hij trok door Oos tenrijk, Zwitserland en Frankrijk en bereikte via België ons land. Voor lopig is dus zijn zwerftocht geëindigd in het huis van bewaring te Middel burg. Maar zodra hij op vrije voeten is, begint het weer van voren af aan. „Met overleg" te betreuren, dat deze man. die een uiterst correcte indruk maakte, in Ne derland niet gereclasseerd kan wor den. Hij vroeg de politierechter de uiterste clementie te betrachten. Mr. Sieperda veroordeelde B. dus conform het requisitoir van de officier. Bij Koninklijk besluit zijn opnieuw benoemd met ingang van 1 mei 1958 tot burgemeester der gemeente Aar denburg J.M.A.C. van Dongen; met ingang van 16 mei 1958 tot burge meester der gemeente Baarland en Oudelande W.N. van Liere; met in gang van 1 mei 1958 tot burgemees ter. der gemeente Goes mr. W. C. ten Kate; fnet ingang van 1 mei 1958 tot burgemeester der gemeente Hon- tenisse C.J. van Hootegem; met in gang van 16 mei 1958 tot burgemees ter der gemeente Sint Laurens W. Baas; met ingang van 1 mei 1958 tot burgemeester der gemeente N. en Sint Joosland mr. F.S.K.J. graaf van Randwijck. Bij de stichting Zeeland voor maat schappelijk en cultureel werk is tot assistent-socioloog benoemd de heer drs. J. Rienks te Bussum. De heer Rienks ontving zijn opleiding aan de gemeenteliike universiteit van Am sterdam en is werkzaam bij het Blin deninstituut te Bussum. Hij zal op 1 juni in dienst treden. Men zal zich herinneren, dat Pro vinciale Staten in januari j.l. gelden voteerden voor de aanstelling van een tweede socioloog bij de Stichting Zeeland in verband met de nood zakelijke uitbreiding der werkzaam heden in het kader der Deltawerken. Naar wij uit goed ingelichte bron vernemen heeft de bis schop van Breda aan het K.A.S.K I. opdracht gegeven om na te gaan wanneer en waar in Bergen oo Zoom een nieuwe pa rochie gesticht dient te worden. De eerste besprekingen hier over zullen dezer dagen worden gehouden. Bergen op Zoom, dat op 1 januari van dit jaar 34448 in woners telde en dat zich in de laatste jaren in oostelijke rich ting sterk uitbreidde, heeft thans zes parochies. In de Landbouwhuishoudschool te Schoondijke vond de uitreiking plaats van de verkeersdiploma's, behaald door de cursisten, die onder leiding van Wachtmeester der Rijkspolitie F. Picavet een verkeerscursus hadden gevolgd. Wachtmeester de Rijke heette de aanwezigen waaronder de loco-burge meester de Feijter. de luitenant der Rijskpolitie Bloemers en de Adju dant der Rijkspolitie van de Woestij- ne, hartelijk welkom Bij verhindering van Burgemees ter van Rosevelt reikte de loco-bur gemeester de diploma's uit. Bijna voor ieder der cursisten had hij een toepasselijk woord, waaruit bleek, dat hij zijn gemeentenaren ook op verkeerstechnisch gebied goed ken de. Hij bracht namens het gemeen tebestuur de felicitaties en de dank over. Spreker prees zich gelukkig. De officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen. noemde hetgeen B jn Vlissingen heeft gedaan zeer ernstig. ..Deze diefstal werd met over leg gepleegd", aldus de officier, die echter rekening wilde houden met de omstandigheden en drie maanden dc heer Ribbens, en daar moet het De gemeenteraad van Terneuzen toonde zich zeer ontstemd over de voorgenomen toepassing der tarieven voor de veren over de Wester- Selielile. De heer Hol (P.v.d.A.) gaf daarover een vrij uitvoerig relaas, waarin hjj er aan herinnerde, dat de minister van Verkeer en Waterstaat in 1946 een brief heeft geschreven, waarin werd gezegd, dat de verbin dingen over de Wester-Schelde als een landsbelang moeten worden be schouwd. Ook in de Tweede Kamer werd meerdere malen hierop gewezen. De heer Hol wenste dan ook een motie te zien aangenom, waarin met kracht wordt geprotesteerd tegen de voorge nomen maatregel en hij wilde deze motie ter kennis brengen van de re gering, de leden der Eerste en Twee de Kamer, de provinciale staten van Zeeland en tenslotte aan alle gemeen teraden in Zeeuwsch-Vlaanderen met aan deze laatste tevens het verzoek aan deze motie adhesie te betuigen. Alle fracties verklaarden zich hier mee akkoord, waarbij de heer Rib bens (A.R.) nog eens extra de nadruk legde op de cpnsequenties die de voorgenomen maatregel voor de han deldrijvende middenstand vooral zal meebrengen. In overig Nederland worden vele miljoenen geïnvesteerd voor tunnels en grote bruggen, aldus met aftrek vorderde. De raadsman, mr. F. K. Adriaanse, betoogde dat er voor deze zaak ont zettend veel te zeggen is. Hij wees er op, dat B. slachtoffer van de oorlog geworden is. De verdediger zei het publiek ge entolgeld betalen. Alleen voor Zeeland is dit niet mogelijk. Wethouder de Vos knoopte daaraan nog vast. dat op enkele gemeenten na in Zeeuwsch-Vlaanderen de laag ste loonklassen worden toegepast, zo dat de mensen in loondienst wel heel goed deze maatregel zullen voelen. Hij vreesde er voor. dat velen hun vertier in de richting België zullen gaan zoeken. De heer de Vos noemde het een vorm van verraad aan de bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen en betreur de het, dat men in ons gewest niet meer eenstemmigheid heeft kunnen bereiken. De Kamer van Koophandel n.l. heeft deze zaak gesteund en hier- t» zijn toch vele middenstanders aangesloten, aldus de heer de Vos. De heer Ribbens antwoordde hierop, dat de Kamer van Koophandel dit heeft gedaan om op deze wijze een tweede veerboot te kunnen krijgen. Burgemeester mr. Teilegen zei: ..Het verbijstert ons, dat iedermaal opnieuw een aanval op onze vrije ve ren wordt gedaan". De overige elf punten van de agen da worden in enkele minuten afge werkt. Bij het voorstel tot wijziging van de gemeentebegrotingen 1957 en 1958 vond dr. Camps (K.V.P.) de kos ten voor de uitbreidingsplannen wel erg hoog, doch wethouder van Lange- velde zei, dat het moet worden gezien over een periode van 25 jaar. De heer Fijn van Draat stak de plantsoendienst een grote pluim op de hoed voor wat betreft het nieuwe gedeelte der gemeente, maar be klaagde zich over de binnenstad. De voorzitter herinnerde aan de beste dingsbeperking en vond in verband hiermee rouwfloers hier beter op zijn plaats dan bloemen, waarop de V.V.D.-vertegenwoordiger meende, dat men de bestedingsbeperking be ter onder bloemen kan begraven. De volgerskaravaan van de Vuelta kreeg donderdagmiddag een schok te verwerken. Hal verwege de negende etappe vóór de bestijging van de Los- leones, een col van de eerste categorie stapte de leider in de algemene rangschikking Daan de Groot van zijn fiets en staakte de strijd. De slopende hitte en de grote krachtsinspanningen in de laatste da gen hadden teveel van hem gevergd. dat iedere keer opnieuw zovelen met enthousiasme de cursus volgen en daardoor de bereidheid tonen om ook ten opzichte van de medemens dat gene te doen, wat leed kan voorko men. Hij dankte ook de leider van de cursus: Wachtmeester Picavet. Luitenant Bloemers beschouwde in zijn korte toespraak de volwasse nen, uit verkeersoogpunt bezien, als behorende tot de vergeten groep. De jeugd, aldus de luitenant, zal straks gedwongen onderricht worden in de verkeersregels, maar de oude ren zullen zelf moeten uitmaken of zij het nodig achten meer van de verkeersveiligheid te weten. Hij vond het derhalve bijzonder prettig, dat het verkeersonderricht te Schoondij ke bloeiend genoemd mag worden. Hij prees wachtmeester Picavet, die nu zijn derde cursus gegeven had, en sprak de hoop uit dat meer en meer het begrip zal groeien, dat de politieman er niet is om zoveel mo gelijk bekeuringen te maken, maar dat hij ook middels de noodzakelij ke bekeuringen er is om de verkeers veiligheid te vergroten. Mevrouw de Vilder bood namens de cursisten als dank aan wachtmees ter Picavet een elektrisch scheerap- paraat aan. Tot slot van de avond werd een tweetal prachtige natuurfilms ver toond over Noorwegen en Frank rijk Na het vertonen van de films sprak de heer Isaacs nog een propa gandistisch woord voor de onderaf deling van het Verbond voor Veilig Verkeer. In een week tijds zijn in Londen nu zes overvallen gepleegd. De laatste in de serie geschiedde donderdag ochtend, toen drie mannen zich mees ter maakten van een partij Nieuw- zeelandse bankbiljetten tot een be drag van ongeveer zeventigduizend gulden, die 'door twee employés van een bank per auto naar de in de ha ven liggende ,,Rangitiki" moesten worden gebracht. Hierbij werd dezelfde truck toege past als bij een roofoverval eerder deze week is gebruikt. De chauffeur van de gehuurde auto, waarmee de bankemployés naar de haven reden, stopte namelijk in een zijstraat in oost-Londen, doordat er ,,iets aan de motor haperde." De twee employés kwamen toen tot de ontdekking dat zij opgesloten zaten. Hun chauffeur en twee met een andere auto ter Drie van West-Duitslands hoogste diplomaten zullen worden vervolgd op beschuldiging van het moedwillig verspreiden van valse beschuldigin gen over een regeringsfunctionaris. De drie diplomaten zijn prof. Wal ter Hallstein, voorzitter van de Euro pese Commissie van de E.E.G., Her- bert Blankenhorn, ambassadeur bij de Navo, en baron Vollrath von Malt- zan, ambassadeur in Frankrijk. De woordvoerder zei dat het ver moeden bestaat, dat in 1952 en 1953 door het drietal verspreide valse be schuldigingen dr. Hans Strack in dis krediet hebben gebracht. Strack was toen in dienst van het ministerie van Buitenlandse Zaken en werkt thans bij het ministerie van Economische Zaken. Prof. Hallstein had destijds een hqge functie bij het eerstgenoem de ministerie. Hallstein en Blankenhorn worden ervan verdacht, aldus de woordvoer der van £e openbare aanklager, dat zij aan de minister van Economische zaken, Ludwig Erhard, de bewering van een Egyptische consulaire amb tenaar hebben doorgegeven, als zou dr. Strack steekpenningen hebben aangenomen. Zij zouden de bewering niet on waarheid onderzocht hebben en inlichtingen die twijfel aan de waarheid van de bewering konden doen rijzen, hebben verzwegen. De drie leder, van de C.P.N. in de Tweede Kamer en de vier C.P.N.- leden in de Eerste Kamer hebben de voorzitter vsn de Eerste Kamer, mr. Jonkman, verzocht, de verenigde ver gadering van de Staten-Generaal bij een te roepen. In deze vergadering zou een zevental geleerden, die zich dezer dagen tot de minister voor de Defen sie hebben gewend over het vraagstuk van de kernwapens, het parlement moeten voorlichten ove rdeze kwestie. De verenigde vergadering kan dooi de voorzitter bijeengeroepen worden als zeven leden, met opgaaf van rede nen daarom verzoeken. Overigens heeft deze vergadering slechts een beperkte competentie en het staat daarom niet vast of zij voor dit geval inderdaad bijeengeroepen kan wor den. Tot nu toe is de verenigde verga dering nooit anders bijeen geweest dan voor het openen en sluiten van het parlementaire zittingsjaar. In een donderdag door het Jemeni- tische gezantschap te Cairo uitgege ven mededeling wordt gezegd, dat Britse infanterie, artillerie en vlieg tuigen dinsdag jl. de Jemenitische stad Qataba hebben aangevallen en „bijna geheel vernietigd", waardoor „veel slachtoffers" zijn gevallen. In een dinsdag jl. té Aden uitgege ven officiële verklaring is medege deeld dat Britse „Venom"-straalja- gers Jemenitische versterkte plaat sen nabij Qataba hebben aangeval len. nadat Jemenitische militairen met zware machinegeweren op de vliegtuigen hadden geschoten. Qataba was niet aangevallen. (Van onze correspondent) Toen madame Sancan-Goethals, een tandartse uit Lille van een korte vakantie aan de zuidkust terug kwam vond ze een slapende man in haal bed. Ze gilde van schrik, waarvan de bezoeker zich niets aan trok: snur kend draaide hij zich om op de an dere zijde. De toedracht werd haar duidelijk toen ze in een ander vertrek een tweetal propvolle zakken ont dekte, waarin de dief haar linnen goed. radio en tafelzilver had gebor gen. De politie had moeite om de inbreker wakker te krijgen. In de overvalwagen sliep hij weer onmid dellijk in. Goed uitgeslapen vertelde hij de andere morgen dood onschuldig te zijn. Hij had zich slechts toegang tot de villa verschaft om eens in een goed bed te slapen. Nog beter uitgeslapen viel hij twee dagen later door dc mand. Hij be kende voornemens te zijn geweest een en ander te stelen, maar moe en hongerig geworden had hij zich 11a afloop van de operatie een goede maaltijd bereid, een paar flessen wijn leeg gemaakt en was in slaap ge vallen. plaatse gekomen mannen braken de bagageruimte van de huurauto op en gingen er met het geld vandoor. De door hen gebruikte auto werd later elders aangetroffen. Deze bleek ook gestolen te zijn. In de nacht van woensdag op don derdag werden overvallen gepleegd op twee bijkantoren van de PTT in Londen, waarbij in totaal voor een bedrag van een kleine tweehonderd duizend gulden werd gestolen. De brandkast van een dezer bijkantoren werd in zijn geheel in een auto mee genomen. In het andere kantoor werd de brandkast opgeblazen. Ruim 6.000 personeelsleden van de Londense vleesmarkten hebben don derdag besloten, zondag aanstaande te middernacht in staking te gaan om een eis tot loonsverhoging kracht bij te zetten. Door deze staking wordt de vlees voorziening van de tien miljoen men sen in het gebied van Londen in ge vaar gebracht. De Britse minister van Arbeid, MacLeod, heeft donderdag de twee partijen in het loongeschil bij de Britse spoorwegen uitgenodigd voor een bespreking, die vanmiddag wordt gehouden. Tijdens een bezoek aan Lima (Peru) is de Amerikaanse vièe-president Ri chard Nixon door betogers uitge jouwd. Nixon, die zich, ondanks de waarschuwingen van Peruviaanse autoriteiten, tussen de opgewonden betogers begaf om met hen te spre ken, werd ontvangen met kreten als: ..Ga naar huis Nixon". Opgewonden jongelieden gooiden met stenen en een daarvan trof Nixon in de nek. waardoor hij bloedend gewond werd. Ook Nixons assistent werd door een steen getroffen. Dit jaar zal gebroken worden met de traditie om gedurende het zomer seizoen de grachten van Amsterdam door middel van lampjes langs de kadelijn te illumineren. In plaats hiervan zullen nu ongeveer 245 hui zen met mooie gevels langs de routes van de rondvaartboten worden be schenen door schijnwerpers met zo genaamd strijklicht. Men is tot dit besluit gekomen, omdat de beschik baar gestelde gemeentelijke subsidie, die vorig jaar nog een bedrag van 350.000 omvatte, thans is geredu ceerd tot 80.000. In het illuminatieplan zijn o.m. op genomen huizen aan het open haven front, aan de Heren-, Keizers-, Prin sen- en Reguliersgracht, Singel en Damrak, een aantal fraaie panden aan het Oosterdok. de Oudeschans en de Staalkade, voorts de Magere Brug. Ook enige plantsoenen worden verlicht. De verlichting van bekende historische gebouwen blijft als vorige zomers. In totaal omvat de stads- illuminatie dit jaar 2800 lichtbronnen met een capaciteit van 440 kw. (Advertentie) ondergoed \Y Swonder qoedI Zes personen zijn omgekomen, doordat een ,,Vampire"-lesvliegtuig van de Indische luchtmacht is neer gestort op de hangar van een vlieg sportclub te New Delhi. Elf mensen liepen verwondingen op. Vijf van de omgekomenen bevonden zich in de hangar, de zesde was de vlieger van het toestel. Twaalf vliegtuigen van de vliegsportclub werden vernield. Ook de leider van de Italiaanse equi pe. Gasione Nencini en diens ploeg genoot Pellegrini gaven op. Thans wordt de karavaan aange voerd door Rik van Looy, die dit feit het best dacht te kunnen vieren met een etappe-zege. de vierde in deze aflevering van de Ronde van Spanje, De rit ging van Toledo naar Madrid over een afstand van 241 km. De tijd van van Looy was 7.12.52. Tweede werd de Spanjaard Botella, derde diens landgenoot Suarez, vierde de Italiaan Fornara en vijfde de Spanjaard Campillo, allen in dezelfde tijd als de winnaar. De zesde en langste etappe van de wegwedstrijd Warschau-Berlijn-Praag een 231 km lange rit van Goerlitz naar Oost-Berlijn is gewonnen door de Oostduister Egon Adler. De Ne derlander Damen bleef leider in het algemeen klassement. Dp finish was in het Walter Ul- brichtstadion, waar 80.000 toeschou wers aanwezig waren. Aan de aan komst ging een voetbalwedstrijd tus sen de Russische topploeg Spartalï Moskou en ..Vorwaerts" (de Russen wonnen met 1-0) vooraf. Hoewel aanvankelijk de voorberei dingen niet van een leien dakje gin gen. is de Hulsterse wielerclub er toch in geslaagd om op kermis-dinsdag een wielerkoers te organiseren voor amateurs. De wielerclub heeft beslag weten te leggen op verschillende Ne derlandse top-couroers, onder' -wie Coen Niesten, Henk Nijdam. Piet Da men (bekend uit de klassieker War schau-Berlijn-Praag), Ab van Eg- mond, Manus Brinkman en anderen. Het ligt dus wel voor de hand. dat er op dinsdag 20 mei volop strijd zal geleverd worden op het mooie par cours tussen de Hulsterse wallen. TE STALINA3AD heeft de Rus Gri- goryi Panichken het wereldrecord 10 km snelwandelen verbeterd met een tijd van 42 min 18.3 sec. (Advertentie) PEERLESS HANDELAREN: Breda: A. v. d. Broek, Boschstraat 51; A. van Nispen. Mastbosch- straat 80; J, Schellekens, Haag- dijk 171; Klundert: A. Boomaars, Schanspoort; RaamsdonksveerM. de Bruyn, Hoofdstraat 13; Zeven bergen: H. Huybregts, Noordhaven 110; Leur: Gebr. Luyk, Korte Brugstr. 77; Dinteloord: C. Lang broek, Steenbergscheweg 58: Made A. v. Meel, Rijwielhandel; Ooster hout: M. van Trommelen, Breda- scheweg 34, Teteringen: J. Ver daas, Hoolstraat 70; Waspik: W. de Hoogh, Kerkstraat 45. Na de communistische partijen van communistisch-China, Noord-Viet- nam en andere communistische lan den. heeft nu ook de communistische partij van Tsjecho-Slowakije een felle aanval op Tito en zijn partij gedaan. In het partijblad „Rude Pravo" worden de Zuidslavische communis ten er van beschuldigd, dat zij bij hun beoordeling van de Sovjet-poli tiek zich bedienen van „het arsenaal van anti-communistische laster van de reactie". Ook wordt het de Zuid- slaven kwalijk genomen dat zij „een milde en niet-communistische hou ding tegenover de reactionaire en tegenrevolutionaire politiek van de de Amerikanen" aannemen. Konstanz 346 (+5), Rheinfelden 295 ("-10), Breisach 234 (+10), Straatsburg 315 (+5), Maxau 505 (+34), Mann heim 366 33), Mainz 335 (+12), Bingen 235 (+9), Kaub 259 (+12), Trier 203 (+21), Koblenz 261 (+11), Keulen 247 (+11), Ruhrort 447 (onv.), Lobith 1067 (-3), Nijmegen 845 (-4), Arnhem 861 (-2). Eefde IJssel 382 (-4). Deventer 280 (-6), Monsin 5560 (onv.). Visé- 5042 (+12), Borgharen 4027 <- 27). Belfeld 1156 (+46), Grave beneden de sluis 487 (-1).

de Stem | 1958 | | pagina 15