Prinselijk gevecht om Britse ponden p Wit Dagblad 0 c Stem Eerste dam bij Willemstad 4567 meter vGrd r; STEM-FEUILLETON Zwart o GROOT WERK MOET VOOR 1960 GEREED ZIJN Memoires van Doenitz Sbolter ane Wereld vrijgezel lendag Westduitse lening aan Ver. Ar. Republiek Blechingberg naar Denemarken l orpedobootjager met atoomkracht Peronisten terug naar Argentinië en bovendien prachtige geschenken! door Adeline Mc Elfresh UW TAFEL WATER Bemande ballon naar stratosfeer Britse kernproeven tijdelijk beëindigd! UW TAFELDRANK. TV-R ADIO-TV-R ADIO-TV- DERDE BLAD DONDERDAG 8 MEI 1958 -L L»ik €»»ttp Ni j (Advertentie) Van Nelle bestellen De Nederlandse Vrijgezellenbond houdt zijn jaarlijkse Wereldvrijgezel- lendag te Amsterdam en herdenkt dan tevens zijn 5-jarig bestaan, op 15 mei, in hotel Krasnapolsky. Op de bijeen komst, die te 15 00 uur begint, zal on der meer gesproken worden door drs. H. Peschar, lid van de Tweede Kamer (belastingproblemen), ir. J. A. F. Alozerij, directeur van de gemeente lijke woningdiensten in Amsterdam iwoningproblemen) en de heer Jac. Olie jr., bedrijfseconoom en actuaris (pensioenaangelegenheden voor de on. gehuwde). Na afloop van het officiële gedeelte wordt feest gevierd, met een cabaret, gemeenschappelijke maal. tijd en 's avonds bal. West-Duitsland heeft de Verenigde Arabische Republiek industriële kre dieten van in totaal ongeveer 400 mil joen D.M. verstrekt, zo is bekendge maakt door de Westduitse minister van economische zaken prof. dr. L. Erhard. De kredieten zullen worden gega randeerd door de Westduitse regering. Zii zullen echter door de ondernemin gen, die met de Verenigde Arabische Republiek zaken doen, worden ver strekt, zo werd voorts te Bonn ver nomen. Tijdens te Bonn gevoerde onderhan delingen met een handelsdelegatie van de Verenigde Arabische Reptibliek zijn de kredieten aangeboden op voor_ waarde, dat de Duitse bezittingen in Egypte en Syrië, die tijdens de tweede wereloorlog zijn onteigend, gedeelte lijk worden teruggegeven. (Advertentie). Van Nelle bestellen (Van onze speciale verslaggever) Op dinsdag 13 mei zal in de gebouwen van de rijkswater staat worden aanbesteed het maken van een dijk van de dam in het Hellegat naar Overflak- kee. Het is na de aanleg van de werkhaven bij Willemstad het tweede grote werk, waarvan een gedeelte wordt uitgevoerd op het Brabantse grondgebied. Het is met een voor de Rijkswater staat haast ongewone snelheid, dat de plannen bij Willemstad vorm be ginnen te krijgen. Het is immers nog slechts dertien maanden geleden, dat de plannen bekend werden om Over- flakkee, de Hoeksche Waard en de kop van noordwest-Brabant met el kaar te verbinden door het aanleg gen van dijken, het bouwen van een rotonde en een brug. Er is sinds dien snel gewerkt, want in een wel zeer korte tijd kwam de werkhaven bij Willemstad tot stand, terwijl thans het bestek voor de bouw van de eerste dam werkelijkheid is. De totale lengte van de aan te leggen dijk bedraagt 4567 meter. De (Advertentie) Van Nelle bestellen De ambassade van Denemarken in Bonn heeft het bericht tegengesproken als zou de ambassaderaad Einar Ble chingberg verdwenen zijn. Blechingberg wort beschuldigd van het verstrekken van geheime gege vens over de Westelijke defensie aan onbevoegden. De Deense regering heeft een onderzoek geltst. De verdachte is met een Deens mi litair vliegtuig naar Denemarken ge bracht. (Advertentie). Van Nelle bestellen 1 Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft met algemene stem- wetsontwerp goedgekeurd, dat het besteden van 35 miljoen dol lar aan een reactor voor de eerste torpedobootjager met atoom voortstu wing goedkeurt. Het schip wordt bij na zo groot als een lichte kruiser uit de tweede wereldoorlog. (Advertentie). Van Nelle bestellen Vooraanstaande figuren van de oude politieke partij van de uit het land gejaagde dictator Juan Peron zijn gisteren begonnen vanuit hun ballingschap naar Argentinië terug te keren en de verzoeken om ook Peron veer terug te laten keren namen in aantal toe. De peronistas komen uit de bal lingschap naar huis terug onder de bescherming van president Frondizi's belofte van volledige amnestie". Frnndizi heeft maandag een wets ontwerp, dat amnestie verleent, aan het congres gezonden en verwacht wordt, dat het spoedig door de wet gevers goedgekeurd zal worden, daar zi.l in meerderheid aanhangers zijn van zijn radicale partij. Peron heeft gezegd, dat hij naar Argentinië terug zal keren, ais hem dat ..gelegen" komt. Toen hem vragen werden gesteld in verband met het amnestie-wets ontwerp, zei Peron. dat zijn terug- cer naar Argentinië alleen van hem zelf afhangt en niet van iemand an ders. opstellers van het bestek hebben uit gerekend. dat er voor de dijk 2.035.000 m3 zand nodig zullen zijn. Alleen reeds aan zand zal er voor enkele miljoenen guldens worden verwerkt. Om enkele andere cijfers te noemen: nodig zijn 4300 m dam- wand, 3810 m teenconstructie, 4000 m perkoenrij, 25000 m3 asfaltbeton. 5400 m2 zinkstokken. 5600 m rijsschutting en 26000 betonblokken. Niet minder dan 230.000 m2 zullen worden bezaaid met stuifgraan. terwijl er 63.000 m2 wordt bezaaid met graszaad. Op de d(jk wordt een weg aange legd over een lengte van 3850 meter. De breedte wordt circa 25 meter. Het moeilijkste punt van het pro ject wordt het dichten van het Vent jagersgaatje, een geul gelegen voor Overflakkee. Verwacht kan worden, dat onge veer veertien dagen na de aanbe steding de gunning van het project zal plaats hebben. Het gehele werk moet na zeventien maanden worden opgeleverd, zodat het omstreeks 1960 voltooid zal zijn. Groot-admiraal" Karl Doenitz. Hitiers opvolger in de laatste dagen van de oorlog, heeft zijn memoires geschreven onder de titel ,,Ik leg re kenschap af". Hij verwijt daarin Eisen hower. dat deze als geallieerd opper bevelhebber in Europa de Russen Oost-Duitsland in handen heeft ge speeld. Volgens uittreksels van het boek. die het Westduitse tijdschrift ..Quick" publiceert, was veldmaarschalk Mont gomery, indertijd bevelhebber van de Britse troepen op het Europese vaste land, bereid een Duitse capitulatie in het westen te aanvaarden, terwijl de Duitsers in het oosten tegen de Rus sen bleven doorvechten. Eisenhower verwierp dit aanbod. Hij hield vast aan onvoorwaardelijke overgave van alle Duitse legers. Bovendien, aldus Doenitz, zette Eisenhower indertijd zijn opmars aan de Elbe stop en liet hij de Russen Berlijn en een zo groot mogelijk deel van Oost-Duitsland veroveren. Volgens de „Sunday Express" heeft de P.ritse regering maatrege len genomen om te beletten, dat een legertje Duitse prinsen en prinsessen miljoenen ponden sterling eist van een molestfonds. Dit fonds, dat een kapitaal heeft van bijna vijf miljoen pond ster ling, is opgericht om Britse onderdanen schadevergoeding te ge ven voor de verliezen, die zij tengevolge van de Tweede Wereld oorlog in Polen hebben geleden. De „Sunday Express" meldt, dat door de maatregelen van de regering „alle eisers, die slechts krach- lens een wet van 1705 Brits onderdaan zijn, van schadevergoeding worden uitgesloten. Door deze wet kunnen alle afstammelingen van keurvorstin Sophie van Hannover aanspraak maken op de Britse nationaliteit. Volgens het blad is het enige lid van het Huis van Hohenzollern (de leden van dit huis zijn afstammelingen van keurvorstin Sophie) wiens eis nog steeds van kracht is, prins Friedich van Pruisen, kleinzoon van keizer Wilhelm II van Duits land. De prins is gehuwd met een Engelse. CALIFORNIA kippensoeo met volop stukjes écht kippenvlees 48 ct per pakjeI Spaar de vlaggetjes (op elk pakje is er één) (Advertentie) Van Nelle bestellen l 24) ..Gelukkig maar dat u geen last van uw hoofdpijn heeft", zei Jane liefjes. ..En waarom dacht u dat?" ..Oh. maar ik had begrepen Jane aarzelde genoeg om een Sara Bernhardt eer aan te doen stelde ze met voldoening vast. ,,Toen u uw afspraak met me afbelde, nam ik vanzelfsprekend aan, dat u zich be ter voelde". ..Nou, dat lijkt er anders niet op. Pijn. pijn en nog eens pijn. Telkens bij vlagen, dag in. dag uit". Dat klonk niet best, dacht Jane on gerust. ..Luistert u eens, vrouw Rogers", Billy Latham had direct gezien hoe Jane zich zorgen over de vrouw be gon te maken. ..we willen u niet langer lastig vallen. Kijk. we zijn aan 't proberen die lasterlijke praat jes over Jane te onderzoeken". Het leek of vrouw Rogers zich in eens als een slak in haar huisje te rugtrok. ,.Tk doe niet aan roddelen dominee. Dat weet u wel". Bij wij ze van protest perste ze haar lippen stijf op elkaar. ..Maar u hoort 't toch in ieder ge val wèl," merkte Bill heel redelijk op. „Over dat soort gevallen waar sommige mensen onder dwang iets doen. omdat een ander dat wil. U ter Langford daar nadeel van onder- zou toch immers niet willen dat dok- vond?" Vrouw Rogers vouwde haar ar men over haar platte borst. ..Beter zij dan Stephen". Haar dunne lippen trokken nog dunner weg en er kwam een witte rand omheen. ..Zij is nog jong. Wat zouden wij moeten begin nen, als Vol schrik hield ze haar woorden in. Haar stem. grenzend aan paniek, was steeds schriller ge worden en in haar ogen blonk angst. Jane voelde diep medelijden en ook begrip. De Mortons konden er geen idee van hebben wat ze deze men sen aandeden! En wat doen wij, dacht ze, door hier te komen Ze glimlachte. ,,Er gaat niets ge beuren, vrouw Rogers. Maar u moet me één ding beloven. U moet naar dokter Laid in Martinsburg gaan". Langzaam trok de angst weg uit de ogen van de vrouw; ze werden vriendelijk, en er kwam een floers van tranen voor. ..Dat zal ik doen, oh ja, vast". Tegen het eind van de week was Jane er wel zeker van dat Jim Cle- ves het mis had gehad. Van tege- sprekende geruchten had ze niets be merkt. Of misschien was hij wel tot de conclusie gekomen dat er niets aan te doen viel. en was hij er dus niet eens mee begonnen. Dat zou 't zijn. Hij kon best iemand zijn met een vrij grote mond, maar die het bij nader inzien onzin gevon den had een aanval op touw te gaan zetten, die al van te voren tot mis lukking gedoemd was. Wat voor kans konden zij hebben wanneer die Jones uit de hut", zoals dat glui perige schooiertje dat Lance als ..getuige" had opgescharreld alge meen genoemd werd, nog steeds doorging met het rondstrooien van allerlei praatjes? Jane had op een keer geprobeerd met hem te gaan praten, maar hij had niets anders gedaan dan met half-dronken. glazi ge ogen naar haar zitten staren, alsof hij twee tengere meisjes met lichtbruine ogen voor zich zag. wat hij toch eigenlijk ook weer niet kon geloven. In het dorp kon hij even wel praten als de beste... met een rood gezicht, die bij de deur stond alsof hij er vastgeklonken was. ..Jonge dame. ik ben Clay Mor ton". Hij stelde zich niet voor. hij deed een uitspraak. ..En vertelt u me eens, wat is dat allemaal voor dwaze nonsens van u, om u te gaan bemoeien met de dokterskeuze van mijn arbeiders". ,.U moet verkeerd zijn ingelicht, meneer Morton". ..Oh nee, vast niet. Ik weet precies wat er op mijn eigen fabriek om gaat. En uw insinuaties duld ik ze ker niet ..En hoe zit 't dan met uw insinu aties, meneer Morton?" vroeg ze koud. ,.U zult 't wel met me eens zijn, dat ik van u heel wat heb moe ten dulden". ,,Wel jou onbeschaamde ..Pas op, meneer Morton", waar schuwde Jane. ,,Denk aan uw bloed druk". ..Daar zou ze u eigenlijk een re kening voor moeten uitschrijven, me neer Morton". In de wachtkamer stond Bill La tham. die Jane een knipoogje gaf. ..Meneer Morton vertrouwt mij zijn werknemers niet toe. Bill. Voor zich zelf zal hij mijn advies zeker niet aannemen". Liefjes vervolgde ze: De deur van de wachtkamer werd open gedaan en dichtgeslagen Niet gewoon dicht gedaan, maar werke lijk geslagen. Zware voetstappen dreunden door de wachtkamer in de richting van het kantoortje. ..Hela. Is daar iemand?" riep een nijdige stem toen de voetstappen stil hielden. ..Hier", riep Jane. ,.Een ogenblik je". Stilte. Er was iemand zo nijdig als een spin. Ze knipte de zwarte tas dicht die ze aan hel inpakken was geweest voor een visite in Stewart, een dorp je dat enkele kilometers buiten Ha- lesville lag. en voor nog een paar routine-patiënten, die haar trouw wa ren gebleven. Uit de aangrenzende kamer kwam een ongeduldig gekuch. Jane ging er op af. ..Goede morgen", zei ze tegen de gezette man van middelbare leeftijd ,,Wat zei u ook weer, meneer Mor ton Hij kuchte weer, even luidruchtig als tevoren. ..Ik zal niet dulden wel verdraaid neem eerst die beroer de telefoon aan!" De telefoon bleef doorrinkelen tot Jane de hoorn opgenomen had. „Met dokter Langford". Er was een uiterst korte pauze. „Eh is de oude dokter er niet?" ..Tot mijn spijt niet. Kan ik u mis schien helpen?" „Dat zal wel moeten, juffrouw. En gauw ook". De man stak van wal. Een ongeluk op een boerderij. Een zwaar gewonde boer die een uur on der een omgekantelde tractor had ge legen. voordat hij gevonden was. ..Hij is er verschrikkelijk aan toe. dok. Komt u gauw?" ..Ogenblikkelijk Waar is 't?" Dat vertelde hij en vroeg toen: „Weet u waar dat is?" Jane dacht even na. „Ik geloof 't wel. Beweegt u hem in jeder geval niet. Hebt u al om een ziekenauto gebeld?" „Nog niet". „Doe dat dan. Uit uw verhaal maak ik op dat hij naar het zieken huis moet en zo snel mogelijk". Ze hing de hoorn op en wendde zich tot Bill Latham. „Iemand die Tom Jeffers heet", legde ze uit, snel haar boel bij elkaar pakkend. „Zijn trac tor is boven op 'm terecht gekomen en hij is er slecht aan toe. Kun je meegaan. Bill?" „Dat weet je wel". „Een ogenblik begon Clay Mor ton toen ze de kamer uit wou gaan. ..Ik ben nog niet klaar met u. jon ge dame!" „We moeten opschieten. Bill. Het spijt me meneer Morton „U zult er zeker spijt van hebben", beloofde hij, met een nijdig gebaar z'n hoed op z'n hoofd drukkend. Met grote passen liep hij achter hen de wachtkamer uit. Gedreven door de dringende nood zaak van het geval, drukte Bill La tham het gaspedaal diep in, maar toch leek er aan de acht kilometer geen einde te komen. Het kwam Ja ne voor of ze voor de eerste keer weer ademhaalde, toen ze een met bomen omzoomd landweggetje insloe gen. Aan het begin hiervan was een brievenbus tegen een boom gespij kerd waarop met nette, witte letters JEFFERS stond. Enkele minuten la ter haastte ze zich door een pas om geploegd, heuvelachtig veld. Het kon mogelijk zijn dat het ploegen van een diepe voor rond een steil stuk land waarin de regen voortdurend geulen uitsleet, dit tegen erosie be schermde, maar. dacht Jane, zou het haar mogelijk zijn te zorgen dat het niet het leven kostte aan Tom Jef fers? Maar daarna werden haar gedach ten alleen nog maar in beslag geno men door koortsachtige pogingen hem te redden, onderwijl biddend dat ze nog op tijd mocht zijn. Vaag drong tot de achtergrond van haar bewustzijn het weeklagende ge luid van de over de heuvels weer galmende tonen van een sirene door, een steeds luider wordende jammer kreet, die huilend tot zwijgen kwam toen de ziekenauto stopte. Ze zouden met de draagbaar over 't land moe ten lopen. Bij het zien van het grau we stille gezicht, dacht Jane: god dank dat hij bewusteloos is. De pijn bij 't vervoeren zou anders zeker on verdraaglijk zijn. (wordt vervolgd) MOOI J Bruce Benedict, een journalist, i leidde zijn vrouw en een ken- nis rond in de nog in aanbouw J t zijnde gevangenis van San Mateo. ,.Dit is een cel, mooi hé?" zei hij. De dames gin gen er binnen en Bruce deed de t J deur dicht. ..Hoe voelen jullie t je nu? Gevangen?", grapte hij. t Maar toen bleek, dat de enige f i sleutelbewaarder 41) km ver- derop woonde en bovendien J niet thuis was, was de grap er af. Zeven uur hebben de twee dames in de cel gezeten voor ze verlost werden. Boksen In de Royal Albert Hall te Londen is het „klassieke" boksongeiukje ge beurd. De Italiaan Antoni Germani ontdekte, toen hij zijn badjas aflegde, dat hij zijn broek nog niet had aan getrokken. De hele Royal Albert Hall o?ed deze ontdekking eveneens. Teleurstelling Russische bergbeklimmers, die dachten een schat te zullen aantref fen in een hol op een moeilijk be reikbare plaats in het Pamirgebergte, hebben er slechts eieren van ade laars en rommel gevonden. Bedenkingen Honderden belangstellenden heb ben te Siderano vergeefs gewacht op de knappe 25-jarige Domenico SiHisnno, die volgens plan in het huwelijk zou treden met de 35- jarige Annunziata Santo. Domenico kwam. echter niet op dagen. Korte tijd voor de huwe lijksplechtigheid liet hij zich ont voeren door twee van zijn neven, aan wie hij vertelde dat hij zich had bedacht. De bruidegom, in spe werd fen- slotte teruggevonden in een ca feetje niet ver buiten het dorp. juist op het moment toen hij een dronk uitbracht op zijn ontvoering. Record Vier weken gevangenis en ontzet ting uit de rijbevoegdheid voor de tijd van een half jaar heeft de 32- jarige ingenieur Franz Ocwzarek verdiend met zijn triest record. Want Ocwzarek ging uit rijden toen hij 32 borrels had opgedronken. Hij stop te zijn auto vlak voor het kruisings- vlak van een grote verkeersweg na bij Düren en viel in zwijm. Als de politie hem niet heel vlug naar een ziekenhuis had gebracht zou de man aan alcoholvergiftiging overleden zijn. Poes Hot heeft de brandweer te Albenga 2 1/2 uur en een portie kaas en sa lami gekost, om een grote kat er toe te brengen zich te laten redden van een 40 meter hoge toren, waarop het dier al twee dagen gevangen zat. Misschien op zoek naar muizen, was Ciccio (dikke) twee dagen ge leden terecht gekomen op de spits van de gemeentelijke toren. De poes slaagde er echter niet in de weg te rug te vinden. Hongerig en angstig ging het dier miauwen om de aan dacht te trekken. Maar toen de brandweer haar grote ladder had uitgeschoven om poes op te halen, trok het dier zich in een gat terug. Tweeëneenhalf uur lang werd ver geefs getracht poes met vriendelijke woorden naar buiten te lokken. De reuk van een bord met kaas en sa lami dat toen voor het gat geplaatst werd, kon de poes echter niet weer staan. Herman Jansen! Je woont hier zelf! (Advertentie) Vooi familiegebruik, in i/l literschroefflessen De Amerikaanse marine heeft een bemande ballon de lage stratosfeer ingezonden in de buurt van Crosby (Minnesota) om astronomische waar nemingen te doen. De marine heeft laten weten, dat de ballon om 8.50 uur dinsdagavond werd losgelaten en dat verwacht wordt, dat zij een hoogte van onge veer 13 km zou hebben bereikt om 10.35 uur 's avonds. Een astronoom van het marine observatorium en een astronaut van het bureau voor marine-onderzoek bevinden zich in de open mand onder aan de ballon. Na een nachtelijke vlucht met de ballon hopen de waarnemers bij Du- buqye in Iowa te landen. De marine zegt, dat dit de eerste keer zal zijn, dat een astronoom bo ven de grootste dichtheid van de at mosfeer van de aarde uit zal zijn gegaan voor het doen van waar nemingen. (Advertentie) Inlichtingen over de lichamelijke toestand van de twee mannen ge durende de ballonvaart zullen naar het medische instituut van onder, zoek van de marine in Bethesda doorgegeven worden. Kapitein Norman Barr van me dische korps zal luisteren naar de hartslag van de mannen, hun adem haling en hun stem en hun polsslag opnemen en de hoeveelheid lucht, die zij in- en uitademen. Premier MacMillan heeft dinsdag in het Lagerhuis meegedeeld dat het zeegebied rond het Christmas-Island, in de Stille Zuidzee, met ingang van 3 mei niet langer gevaarlijk is voor de scheepvaart. Zoals bekend werd vorige week taj het Christmas-Island een waterstof bom tot ontploffing gebracht. Met in gang van 26 april werd een gebied van 240 vierkante nautische mijl ge vaarlijk voor de scheepvaart ver. klaard. MacMillan zeide niet met zoveel woorden dat de huidige serie proe ven met kernwapens was beëindigd, Voor familiegebruik, in i l literschroefflessen (Advertentie) Van Nelle bestellen I VRIJDAG 9 MEI HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws, 7,10 Gewijde rrvuz. 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,30 Idem 9,00 V. d. zieken 9,30 Waar voor uw geld 9,35 Waterst. 9,40 Lichte muz. 10,10 Gram. 10,30 Morgendienst 11,00 Gram. 11.30 De jeugd op eigen wieken, hoorsp. 12,00 Tenor en piano 12,30 Land- en tuin- houwmeded. 12,33 Instr. septet 12,53 Gr. of act. 13.00 Nws. 13,15 Lichte muz. 13,40 Gram. 14,05 Schoolradio 14,25 Kamerork. en soliste 15,10 Voordr. 15,30 Lichte muz. 16,00 Wenken v. d. tuin 16,15 Gram. 16,30 Cello en piano 17,00 Voordr. 17.20 Lichte muz. 17,40 Beursber. 17,45 Vocaal ens. 18,00 Accordeonspel 18,20 Stemmen van Overzee 18,35 V. d. jeugd 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Op de man af, caus. 19,15 Regeringsuitz.: Volkshuisvesting in Euro pees perspectief, door mr. G. van der Flier, loco-directeur-generaal van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid 19,25 Nieuwe gram. 19.40 Muzikale caus. 20,00 Radiokrant 20.20 De .ieugd op eigen wieken, hoorspel 20,50 Dimitrij, opera 23,05 Nws. 23.20 Odgelconc. 23,50-24,00 A vondo verdenking. HILVERSUM II 293 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7.23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 De Ontbijtclub 9,00 V-' d. vrouw 9,40 Schoolradio. VPRO: 10,00 Avonturen met kinderen, caus. 10,05 Morgenwijding. VA RA: 10,20 V. d. zieken 11,05 V. d. kleuters 11,20 Gram. 11,35 Ritm. muz. AVRO: 12,00 Hlammondorgelspel 12,20 Regeringsuitz.: Landb. rubriek: Denk aan de bestrijding van de runderhorzel 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Sport en prognose 12,50 Pianospel 13,00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13,25 Dansmuz. 13,55 Beursber. 14,00 Orgelconc. 14,20 Boekbespr. 14,40 Meisjeskoor 15.00 Gram. 15,10 Gevar. progr. VARA: 16,00 Orgel en zang 16,30 Muz. revue 17,10 V. d. jeugd 17,40 Lichte muz. 17,56 Act. 18,00 Nws. 18,15 PvdA. pol. caus. 18,25 Latijnse klanken 18,50 De puntjes op de i, caus. 19,00 V. d. kind. 19,10 Musette ork. VPRO: 19.30 Leven in Nederland, caus. 19,45 Een nationale zaak, cauc. 19.50 VFRO-nws. 20,00 Nws. 20,05 Europese ontmoeting, caus. 20,50 Sym^ ork. en solist. VARA: 21,00 Leert uw landgenoten kennen 21,30 Als ik met ho renden praat... documentair progr. 21,55 Jazzmuz. 22,25 Buitenl. overz. VPRO: 22,40 Zorg om de mens, causerieën. VARA: 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12.34 Volksmuz. 13,00 Nws. 13,11 Orgelspel en gram. 14,00 Schoolradio 15.45 Gram. 16,00 Koersen 16.02 Operettemuz. 16,40 Gram. 17,00 Nws. 17,10 Voordr. 17.25 Zang en piano 17,45 Duitse les 18,00 Zang en piano 18,10 Voordr. 18,20 Zang en piano 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereld tentoonstelling 20.00 Symf. ork. en solist 21,45 Omr. koor 22,00 Nws. 22,15 Repor tage (om 23,00 Nws.) BRUSSEL 484 m 12,00 Gram. 13.00 Nws. 13,10 Ork. conc. 14,00 idem 14,30 Gr. 15.00, 15.30 en 16,05 Gram. 17,00 Nws. 17.35 Gram. 18.40 Idem 19.30 Nws. 20,00 Kamer ork. en soliste 21,40 Gram. 22,00 Nws. 22,10 Vrije tijd 22,55 Nws. Televisie VRIJDAG 9 MEI NTS: 20.45 Een reis door Scandinavië, film 21,20 Het gaat om 150 miljoen, do cumentaire 21.40 Staal, film 21,55-22.00 Pauze. Eurovisie: 22,00-22,45 Kent u W.- Europa?, quiz. FRANS BELG. 17.30 Wereldtentoon stelling 19,00 Le temps et les oeuvres 19.30 Pêche 30.00 Nws. 20,30 La caméra explore Ie temps 22,00 Eurovisie: Kennis van West-Europa, quiz, daarna wereldnws. VLAAMS BELG.: 16,00-17,30 Wereld tentoonstelling 19,00 V. d. jeugd 19,30 Nws. 20,00 TV-spel 22,45 Filmfragm. (Advertentie). Van Nelle bestellen

de Stem | 1958 | | pagina 9