Bijtsen?... Praehtbijts Ceta-Bever! IBagblad 9 c Broeder Justinus te Hulst veertig jaar in het onderwijs werkzaam Russische raketproef mislukt Herenmode Tip Terlenka Ankiets Contributieheffing blijft voor 1958 Goese Hanze gehandhaafd „Tot oefening en uitspanning concerteerde te Middelburg Zeeland nog steeds boven landelijk gemiddelde Helmenmotie Vermeer werd aanvaard Nederlandse kruisers worden bewapend met geleide projectielen PeeksCloppenburg RODE KRUIS-DA 1958 Politie-congres toerde over Walcheren DERDE BLAD DONDERDAG 8 MEI 1958 Bijna negenendertig jaar lang voor de eerste klas gestaan Werkloosheid in april 0m Vermoedelijk geen W.K. exclusieve P C prijs Deltacommissie in oprichting Minister antwoordt op vragen ovèr verstekelingen Reputatie ruimschoots overtroffen De Sint Willibrordus jongensschool te Hulst viert voor de tweede keer in korte tijd het feit, dat een van de onderwijzers veertig- jaar in het on derwijs werkzaam is. Nadat de heer A. J. Bal op 15 april jl. veertig jaar onderwijzer was, viert 15 mei broeder Justinus (A. J. M. Struijk) ditzelfde feest. De aanstaande jubilaris werd in februari 1898 te Oosterhout geboren. Op 20-jarige leeftijd, om precies te zijn op 15 mei 1918, behaalde broeder Justinus zijn onderwijzersakte. Wel licht interessant is het te -vernemen, dat de huidige jubilaris een studie genoot is van de uit Hulst afkomstige broeder Clemens, tot voor kort alge meen overste van de congregatie van de broeders van Hu ij bergen. Reeds tien dagen na het behalen van zijn akte kwam broeder Justinus voor de klas en wel aan het pensionaat St. Marie te Huijbergen, waar hij bleef tot 10 januari 1920. Vandaar ging hij naar Bergen op Zoom naar de Sint Franciscusschool aan de Hoogstraat. Zijn verblijf in de Krabbestad duurde tot 1 mei 1923. Daarna werd hij over geplaatst naar Breda, waar hij onder wijzer werd aan de Sint Aloysius- school in de Havermanstraat. Bijna vier jaar was hij aan deze onderwijs inrichting verbonden. Op 8 januari 1927 ging hij weer terug naar Huij bergen en deze keer duurde het ruim 14 jaar voordat hij weer elders naar toe trok, toen de Duitsers de broeders verjaagden. Het pensionaat werd door de bezetters in beslag genomen en in 1944 werd het zelfs totaal verwoest. Ruim een jaar heeft broeder Justinus voor de seminarieklas gestaan in IJpelaar. Vanaf 1 januari 1943 kreeg de jubi laris als nieuwe standplaats Hulst toegewezen, waar hij momenteel (dus na ruim 15 jaar) nog steeds zijn beste krachten geeft aan de jeugd. Zijn specialiteit schijnt wel te zijn de eerste klas. Van zijn veertig dienstjarenheeft broeder Justi nus er bijna 39 voor de eerste klas gestaan. Broeder Justinus maakt veel leer middelen zelf en bijna elke avond is hij aan het prutsen". Op nog een zeer uitzonderlijke plaats stelt broeder Justinus zijn dien sten ter beschikking van de jeugd. Hij is immers de broeder, die de jongetjes opleidt voor de Eerste H. Communie en dit werk doet hij met grote over gave. De kinderen hangen als het (Advertentie) VOOR U. MEVROUW! Geef uw man een shirt, waar van de oronized boord be slist 16 uur per dag glad blijft zitten; een sneeuwwit shirt van no-iron poplin, waarbij u wérkelijk kunt vol staan met weinig of geheel niet strijkengeef hem zo'n prachtig Kerko „Espresso" shirt. Het kost slechts f 13.50. t r:h «SSK« ware aan zijn lippen als hij verhaalt van het leven van Christus en op zijn eigen manier de kinderen de bete kenis uiteenzet van hetgeen tijdens de consecratie gebeurt. Feestviering Een feestcomité, gevormd uit het onderwijzend personeel, leden van de bond van oud-leerlingen van de. broe derschool, leden van het oudercomité zullen dit veertigjarig jubileum niet ongemerkt laten voorbijgaan. Op za terdag 17 mei a.s. zal er daarom feest zijn. Op deze dag zal tegelijkertijd het jubileum van de heer A. J. Bal wor den gevoerd. De herdenking begint met een plechtige H. Mis met assistentie om 9 uur in de basiliek. Deken Ant. Koop- mans zal de H. Mis celebreren, hierbij geassisteerd door de oud-leerlingen van de school, pater Eddy v. d. Walle m.s.c. en pater P. v. d. Walle s.m. Deze H. Mis zal worden gezongen door de kinderen van de school. Hierna wordt de feestviering in in tieme kring gevierd in het bioscoop- en concertgebouw, waarbij o.m. te genwoordig zullen zijn de deken en de kapelaans, het gemeentebestuur van Hulst, de inspecteur L.O., de bisschop pelijk inspecteur en de voorzitter van de Kath. Onderwijzersbond (K.O.B.) in oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. 's Middags zal er van half drie tot half vijf voor de gehele bevolking van Hulst en omstreken gelegenheid zijn om de beide jubilarissen geluk te wensen in het broederhuis. Aan de leerlingen zal op een nader te bepalen datum nog een aparte feestdag worden aangeboden. (Van onze redacteur) April heeft weinig verlichting ge bracht in de in Zeeland heersende werkloosheid: integendeel: de daling, die het werkloosheidscijfer over die maand te zien geeft, is relatief veel geringer dan in andere jaren het ge val is, zodat ook de seizoenwerkloos heid in slechts zeer onvoldoende mate terugliep. Enige daling valt ook te constateren in de wrijvingswerkloos heid. De werkloosheid van minder- geschikten liep zelfs nog enigszins op en- de structuur- zowel als de con junctuurwerkloosheid bleef ongeveer constant. Met 45 werklozen (vorige maand 51) per duizend mannelijke beroepsbeoefenaren blijft Zeeland nog steeds ver boven het landelijke ge middelde van 31 (36) en bezet het on bedreigd de vierde plaats. Het totale aantal werklozen in deze provincie bedroeg eind april 3713 (een maand eerder 4240 cn eind april vorig jaar 1741), als volgt verdeeld over de verschillende bedrijfsklassen: bouw nijverheid 754 (983), metaalnijverheid 112 (123), textielnijverheid 165 (164), landbouwbedrijven 884 (1027), visse rij en jacht 62 (113), niet-varend transport-personeel 167 (226), losse arbeiders 671 (692), minder geschik- ten 667 (663) en overigen 231 (249). Deze cijfers zeggen op zichzelf wei nig. Men constateert er dalingen uit in de bouw, de landbouw, de visserij en het transport. De daling bij de bouw gaat nog steeds zeer langzaam ■'■•asa- Vier gescheiden koelzónes geven voor alle soorten levensmiddelen precies de juiste temperatuur Enorm zuinig door compressor- aggregaat (5 jaar garantie!) Vanaf 735.- (105 l.) inclusief lichtmetalen groentelade Uniek diepvriesvak. Voor vis, vlees, groenten en ijsblokjes. laat de zon links liggen! Vraag dealerlijst bij SIGMA Nederland KONIG n.V. Beursstraat 11-17 Amsterdam-C. Telefoon 41552 (7 lijnen) (Vervolg van pag. 1). Kijkend in de richting van prof. Romme zei prof. Oud: ,,Er is nogal wat te doen geweest over het on aanvaardbaar" van de regering, maar ik zou het kunnen begrijpen wanneer de regering ten aanzien van de motie-Vermeer haar „onaan vaardbaar" uitsprak". „Dit is nu het toppunt van oppositie", interrum peerde prof. Romme. I'rof. Oud: „Ik dank U voor het compliment." Tegenover mr. Kranenburg bracht prof. Oud nog wat zwaarder geschut in stelling. Hij zei niet te kunnen be grijpen. dat de staatssecretaris had gesproken van een conflict van ambtsplichten. Ik ben er zeker van, aldus spr., dat wanneer de staatsse cretaris in verband met zijn reis naar de Verenigde Staten had gevraagd om uitstel van de behandeling der in terpellatie-Ritmeester, dat men daar rekening mee zou hebben gehouden. Heeft minister Staf dan niet begre pen, dat uitstel wenselijk was? Of was het misschien zo. dat de minis ter dacht: het is eigenlijk maar be ter als de staatssecretaris niet bij de behandeling aanwezig is? Een staats secretaris kan een hulp zijn voor de minister, maar ook een blok aan zijn been. Zou een van de eerste maatre gelen van de minister niet moeten zijn: bevordering van het ontslag van de staatssecretaris? Dit kan maar het beste in het kabinet worden uit gezocht, zo vervolgde prof. Oud. Afspraken Men ziet: het werd onomwonden gezegd: Mr. Kranenburg zat er uiter lijk onbewogen bij. Minister Staf heeft geantwoord, dat hij op dit deel van de beschouwingen van de heer Oud niet inging. Hij verdedigde alleen de afwezigheid van de staatssecreta ris bij de interpellatie-Ritmeester met de opmerking, dat enerzijds de heer Kranenburg gebonden was aan reeds gemaakte afspraken en dat anderzijds de interpellatie met spoed behandeld moest worden. Vermelding verdient nog. dat de heer Gortzak een motie ter tafel bracht, waarin regelrecht wantrou wen werd uitgesproken in het beleid van de minister. Vanwege de splijting in de communistische fractie kon de heer Gortzak echter maar met vier handtekeningen onder deze motié voor de dag komen. Bij de stemming kreeg de motie- Ritmeester alleen de steun van de VVD, de Staatkundig Gereformeer den en de groep-Gortzak. Nadat de liberale motie verworpen was gingen ook de liberalen mee met de motie- Vermeer zodat deze zonder hoofde lijke stemming er door kwam. Dit betekende het einde van het onder grote publieke belangstelling ge voerde debat, dat met name voor staatssecretaris Kranenburg verre van plezierig moet zijn geweest. en er is gezien de uiterst geringe woningbouw in deze provincie nog geen uitzicht op een snelle verande ring daarin. Ook de daling bij de landbouw bleef beneden het peil, omdat de weersomstandigheden over het algemeen nog niet gunstig ge noeg waren. De daling, die oorspron kelijk in maart reeds had moeten op treden, is nu in mei te verwachten. Het cijfer voor de visserij ziet er op het oog wel gunstig uit, maar is het maar gedeeltelijk. De werkloos heid verminderde hier wel met 51 man, maar daarvan waren er 81 op Walcheren. Het negatieve verschil tussen deze aantallen werd bijgedra gen door Yerseke, waar 30 man in de visserij werkloos werd. Ook bij het transportpersoneel is het minder gun stig dan het papier zou doen ver moeden. Er werd op 30 april welis waar 59 man minder genoteerd dan een maand eerder, maar dat ligt aan de teldatum, want op die dag was het juist druk«in de haven van Ter- neuzer., zodat er veel mankracht no dig was. Gunstig geluid Er is ditmaal ook een gunstig ge luid, vooral wat Noord-Beveland be treft. Twee maanden geleden sprak het districtsbureau voor de Arbeids voorziening als zijn verwachting uit, dat voor de werkzaamheden in ver band met het Drie-eilandenplan deze zomer een veertig man zou kunnen worden geplaatst. De aannemer heeft thans zijn aanvraag ingediend voor de periode van juni tot en met oktober en vraagt voor 1700 meter dijk bij Kamperland honderd man, voornamelijk grondwerkers. Ook de landbouw zal in die periode mensen nodig hebben en het ziet er naar uit, dat er op Noord-Beveland dan 'geen werkloosheid zal zijn. De aantallen werkloze mannen, die in de verschillende rayons werden genoteërd, luiden als volgt: Goes 566 (661), Hulst 620 (625), Kruiningen 154 (154). Middelburg 658 (832), Oost burg 567 (667), Sas van Gent 19 (31), Terneuzen 240 (312), Tholen 370 (354), Vlissingen 367 (402), en Zierikzee 152 (202), of uitgedrukt in permillen van de mannelijke beroepsbevolking: Hulst 78 (78), Tholen 69 (66), Oost burg 66 (79), Middelburg 57 (67), Goes 37 (44), Vlissingen 35 (38), Krui ningen 33 (33), Terneuzen 28 (36), (ook hier weer teldatum!), Zierikzee 22 (29), en Sas van Gent 7 (11). De werkloosheid onder de vrouwen nam aanmerkelijk af en is nog steeds laag. Aan gerepatrieerden stonden 38 mannen en 10 vrouwen ingeschre ven, die voornamelijk in contractpen sions te Middelburg, Vlissingen en Terneuzen verblijven. I)c regiering heeft bekendgemaakt, dat de kruisers „De Ruyter" en ..De Zeven Provinciën" bewapend zullen worden m"t geleide wapens. Deze be slissing is het resultaat van de nauwe samenwerking tussen de marincleiding en de Amerikaanse „Military Assis tance Advisory Group" te 's-Graven- liagc, zomede van de Nederlandse mi litaire missie in Washington met de autoriteiten in het Pentagon. Onze gr-te bondgenoot, aldus de marine voorlichtingsdienst, zal bij deze nieuwe bewapening aanzienlijk in de kosten bijdragen door de benodigde projectielen en de bijbehorende lan- ceerinrichtingen en geleidingsappara- tuur in het kader van de wederzijdse bijstand te leveren. De kosten van het installeren aan boord hetgeen op Het Italiaanse persbureau „Agcn- zia Continentale" dat in het bijzon der berichten geeft uit communisti sche landen, heeft woensdag gemold, dat op 2 mei een Russische poging tot lancering van een raket naar de maan is mislukt. Het persbureau meent te weten, dat de brandstof in de eerste trap van de raket is ontploft op hét ogen blik van de start. Dit zou gebeurd zijn op „een raketbasis in Siberië", Spoetnikgrad genaamd. De materiële schade is aanzienlijk, maar niemand liep letsel op, zo voeg de het persbureau eraan toe. De gebruikte brandstof had in kringen van Russische geleerden de naam bijzonder betrouwbaar te zijn, aldus de „Agenzia Continentale". (Advertentie) Nederlandse werven zal geschieden zullen door- Nederland worden ge dragen. De geleide wapens zijn van het type „Terrier", zoals dit bij de Amerikaan se marine in de komende jaren in gebruik zaï zijn. De „Terrier" is een wapen voor gebruik tegen vliegtuigen een z.g. oppervlakte lucht geleid wapen (waarbij het wapen dus van een op het wateroppervlak varend schip wordt afgeschoten naar een doel in het luchtruim). Het is een raket met vaste brandstof welke met behulp van een radarbundel naar zijn doel de aanvaller geleid wordt. t.v. van De kansen op directe TV-uitzendin- gen van wedstrijden in de aanstaande wereldkampioenschappen voetbal, lij ken geringer dan ooit na een bijeen komst, die te Stockholm heeft plaats gevonden tussen onderhandelaars van de FIFA en de Europese TV- maatschappijen. Akkoorden werden niet bereikt en beide partijen zagen de kans op een oplossing als uiterst klein. (Advertentie) Dubbel sterlc, dubbel prettig in het dragenzo zijn de ankiets die olie voordelen van wol èn Terlenka hebbenl zacht en soepel krimpvrij zo gewassen, snel droog moderne uni tinten Het voornaamste besluit dat op de jaarvergadering der Hanze gehou den in hotel .Terminus" te Goes werd genomen was: handhaving voor 1958 van de nieuwe contributie-hef fing, die vorig jaar werd ingevoerd. Deze heffing is gebaseerd op de grootte van de omzet en brengt heel wat in het laatje. Zij werd ingesteld om de Evene mentencommissie op stevige wijze te steunen en in deze opzet is men vol komen geslaagd, want vorig jaar heeft men de diverse acties van ge noemde commissie met een 2700 kunnen steunen. De voorzitter, de heer J. Roose, heeft stevig gepleit voor bestendiging van de nieuwe heffing. Hij meende dat men de Evenementencommissie buitengewoon dankbaar mag zijn, voor hetgeen zij vorig jaar o.m. bij de elektrificatie der spoorwegen, fruitcorso en met de Kasporgo-feest- week bereikt heeft. Grief Mede namens de minister-president heeft de minister van justitie geant woord op schriftelijke vragen, die hem waren gesteld door het lid van de Tweede Kamer de heer de Vos van Steetiwijk over het weigeren, van door tocht door de Italiaanse autoriteiten aan twee verstekelingen, die met het s.s. Sydney uit Indonesië naar Neder land trachtten te komen. De minister van justitie deelt mee, dat van Nederlandse zijde inderdaad geen tussenkomst is verleend om te bevorderen, dat deze. verstekelingen in de gelegenheid werden gesteld naar Nederland te komen. Er is geen aan leiding om te menen, dat een nader nationaliteitsonderzoek aarzeling zou kunnen opleveren ten aanzien van hun staat van vreemdeling. De beide verstekelingen zijn aan boord van het m.s. Sydney gebleven, welk schip via Australië onderweg was naar Djakarta. Een vergelijking met Hongaarse vluchtelingen gaat niet op, zo zegt de minister, omdat de omstandigheden, waaronder de feiten plaatsvonden, té sterk uiteenliepen. Omdat er na ampel onderzoek geen nieuwe, feiten zijn gebleken,' die tot een herziening zouden nopen van de genomen beslissing, ziet de regering geen aanleiding maatregelen te ne men om te bevorderen, dat genoemde jongens gelegenheid wordt gegeven voor nader onderzoek naar Nederland te komen, of te voorkomen, dat zij in Indonesië aan land worden gezet. De secretaris-generaal van de V.N., Hammarskjoeld, heeft ter ge legenheid van de elfde rode-kruisdag op 8 mei 1958 een boodschap uit gegeven, waarin hij zijn vreugde uitspreekt over de voortdurende uit breiding van het menslievende werk van het rode kruis. In de boodschap wordt eraan herinnerd, dat toegewijde mannen en vrouwen van het rode kruis door middel van tachtig rode-kruis verenigingen in evenveel landen en dikwijls met volkomen veronacht zaming van hun eigen veiligheid vlug en doelmatig hebben gerea geerd op verzoeken om hulp. Gebeurtenissen in het jongste verleden hebben de noodzaak van georganiseerde hulp voor menselijk lijden aangetoond. Natuurlijke en door de mens teweeggebrachte rampen- overstromingen, aardbevingen, politieke beroeringen en zelfs gewa pende strijd zijn bijna in ieder werelddeel voorgekomen met als ge volg dood en vernieling, aldus Hammarskjoelds boodschap. Er was slechts één grief tegen deze commissie: n.l. dat aan de admini stratie en de verantwoording een en ander haperde. Dit jaar zal men evenwel niet meer in die fout ver vallen. De voorzitter deelde verder mee, dat de Evenementencommissie voor 1958 de volgende begroting opmaak te: voor fruitcorso 5000; voor Kas- porgo-feestweek 4500; voor St.- Nicolaasactie 600; voor de Olympia- wielertoer 500 en voor Onvoorzien 1000. Dit is samen 11.600. De gemeente draagt 1500 bij voor de Kasporgo-feestweek, zodat de Eve nementencommissie op ruim 10.000 uit andere bronnen rekent. De Hanze wil zich verbinden tot een bijdrage van 2000 en Handels belangen zegde voorlopig 4500 toe. Er is een redelijke verwachting, dat men deze 10.000 bij elkaar krijgt. Het vorig jaar heeft de midden stand aan het fruitcorso ongeveer 12.000 geofferd en dit kon niet be stendigd blijven. De stichting Zeeuws fruitcorso heeft nu andere bronnen kunnen aanboren en is tevreden wan neer de middenstand bepaalde onder delen van het corso voor zijn rekening neemt tot een maximum van 5000. Ook Kasporgo heeft haar budget, vergeleken bij vorig jaar, wat meer beperkt. Jaarverslagen De secretaris, de heer F. Gerritsen memoreerde in zijn jaarverslag, dat het ledental van 54 teruggelopen was tot 52 wegens overlijden van de heren Huige en Dussart. In plaats van de heer Vos is de heer Rozemond (Mid delburg) hoofdbestuurslid geworden. cHeropgericht is de r.-k. Midden standscentrale. Een afvaardiging is naar Tholen gegaan om deel te nemen aan een bespreking met de staatssecretaris Onder grote belangstelling vond in de Concert- en gehoorzaal tc Middel burg de jaarlijkse uitvoering plaats van de kon. zangvereniging „Tot oefe ning en uitspanning" en weer kon worden vastgesteld, dat deze vereni ging onder de bezielende leiding van haar dirigent Jaap Hillen tot de beste amateurkoren van ons land gerekend mag worden. Hier werd immers ge musiceerd op een dermate hoog ni veau dat de reeds in vorige jaren ge vestigde reputatie ruimschoots over troffen werd. Op het programma stonden ditmaal geen repertoirenummers, maar naast het Italiaanse La vita nuova van E. Wolff-Ferrari ook de moderne Hon gaarse Psalm van Kodaly. Slechts een sublieme uitvoering kan een dergelijk experiment doen slagen en voor dit laatste heeft Jaap Hillen gisteravond gezorgd. Welk een scho ne vertolking kreeg het oratorium La vita nuova, waarmee het program ma begon. In dit zangerige, zeer ge voelige werk, dat voor de toehoorder wijdse vergezichten opende, kon men naast het uitstekende koor (dat uit blonk door zuiverheid vooral in de a capella-gedeelten) ook nog genie ten van de met overtuiging zingende bas Herman Schey. Schey zong zoals we dat van hem gewend zijn, dus prima. Ook de sopraan Riek Caro. die te vens in het koor meezong, het jon genskoor en Henk Stam, piano, deel den terecht mee in de hulde, die hen na afloop werd geschonken. Extra lof Na de pauze stond dus een heel ander werk op het programma: De Psalmus Hungaricus, door Kolady ge componeerd ter gelegenheid van de 50-jarige hereniging van Boeda en Pest tot Hongaarse hoofdstad. Zeer grote lof moeten we hier toe zwaaien aan de tenor Gerard Honig. Deze zanger presteerde het immers om dit werk gedeeltelijk zonder een repetitie met koor en orkest te zin gen. Een prestatie van formaat. Dit kwam, omdat de leden van het Rot terdams Philharmonisch Orkest tij dens de generale repetitie deze plot seling onderbraken om de laatste trein naar huis te halen. Een hoogst onaan gename geschiedenis, maar juist daar om kon men gisteravond deze uitvoe ring des te meer waarderen want niets wees op een dergelijke onvol komen voorbereiding. De hulde, die Hillen dan ook tenslotte in ontvangst mocht nemen, was wel zeer op zijn plaats. Wanneer we tenslotte vermelden, dat het Rotterdams Philharmonisch Dirigent Jaap Hillen Orkest waarderend musiceerde, hoe wel vaak de solisten overstemmend, dan is een woord van dank en waar dering aan het adres van alle uitvoe renden zeker op zijn plaats. „Tot oefening en uitspanning" kan op een zeer geslaagde uitvoering te rugzien. voor de middenstand, dr. Veldkamp en er werden drie ontwikkelings avonden gegeven, waarop ook de leden der andere organisaties wa ren uitgenodigd. Batig saldo De penningmeester de heer J. Janssens deelde mee, dat de ont vangsten in 1957 hebben bedragen 3480 en de uitgaven 3182; batig saldo 298. Een verzoek van de Goese Han delsavondschool om een subsidie, werd nog niet ingewilligd, omdat men eerst iets meer wil weten over de exploitatie-cijfers. Nog werd meegedeeld dat er we derom een nieuwe Delta-commissie in oprichting is, maar veel heil werd daar niet van verwacht. Kritiek werd geuit op hetgeen on langs door een semi-provinciaal amb tenaar op een vergadering van huis vrouwen was beweerd over Delta werken en middenstand. De voorzit ter bleek ook niet zeer te spreken over de middenstandsconsulent, wat het contact met hem betreft en vond dat het niet zijn taak was om als organisator op te treden. Dit blijft de taak van de bonden, evenals het vor mend werk. Compromisschool De voorzitter bracht vervolgens de dagschool voor de detailhandel ter sprake, waarvoor de KNMB van het Goese gemeentebestuur de urgentie verklaring heeft gevraagd. Bedoeling is er een z.g. compro misschool van te maken, wat be tekent dat er met de levensbeschou wingen der leerlingen rekening kan worden gehouden. Op die basis is de school ook aanvaardbaar voor katho lieken en christelijken. Voor men zich definitief uitspreekt is het echter ge wenst iets meer over het leerpro- gram, kosten en tijdsduur te weten te komen. Bij de .rondvraag werd de wens geuit om de leden-winkeliers op te wekken hun zaken 15 augustus te sluiten; dit zal door het bestuur wor den gedaan. (Advertentie) éësa fêlutn-vntf N»Vrïagt*jw kleermaker^ „Ik verzoek u het feit, dat we dit jaar ons congres in Middelburg hou den, te willen zien als een bescheiden huldebetoon voor de moed en het doorzettingsvermogen, die het Zeeuw, se volk na de ramp in 1953 aan de dag heeft gelegd". Aldus sprak gisteren de voorzitter van de Nederlandse po litiebond, de heer A. K. Lud uit Am sterdam, toen de deelnemers aan het congres, dat zoals bekend in Middel burg wordt gehouden, officieel door het Middelburgse gemeentebestuur werden ontvangen. „Dank zij hun ijver en enorm har de werken zijn de Zeeuwen in enkele jaren tijds een situatie te boven gekomen, welke geen enkel uitzicht bood", aldus de heer Lud in zijn ant woord op de toespraak die Middel burgs burgemeester, mr. Joh. de Widt, tevoren hield. De bonvoorzitter zei, dat de poli tiemensen verheugd zijn over de ont vangst, die hun hier was bereid. Hij betoogde, dat velen met dankbaar heid de kans hebben gebruikt die zij kregen, om te zien hoe Zeeland zich na de rampdagen heeft hersteld, voor. al diegenen, die in de donkere fe bruaridagen van "53 in Zeeland gede tacheerd waren. In de middaguren werd de 300 con gressisten de gelegenheid geboden tij dens een rondrit het eiland Walche ren te zien. In Veere werd het ge zelschap rondgeleid door de burge- meester, jhr. I. F. den Beer Poortu- gael.

de Stem | 1958 | | pagina 5