IPER CIRC0 ESPAN0L Met Pinksteren 't BEVAHUIS EUM Dorus mag worden nagebootst Duistere aanrijding de mist bleef duister De Groot nog steeds leider in Yuelta taak baas Geen akkoord over Britse spoorlonen Met Pinksteren organiseert Tonido handbaltoernooi Route Ronde van Nederland is ruim 1140 kilometer ILKING i Goede gaven i voor Gina Brits elftal won van Portugal {Zó of anders?! rstanden ndaag ENDA 13 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 8 MEI 1958 13 Vierkante kaas per 1 juni 1958 Rotterdam start met voorbereiding tuinbouwshow Persconferentie Prins Bernhard Auping wenst U welterusten Zo bouwt Italië Kantongerecht Zevenbergen Nolten in België ernstig gewond Bram v.d. Sluis naar Duinkerken Belgische selectie voor de Tour Damen hield le plaats SPORT IN 'T KORT EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN ve bestrijding#» hap tot nu toe rdol vormt na j een onzicht- id schild op Uw ninstens 12 uur k met eten en drinken niet! neest verkocht» frissere adeim LIJSTEN ERAAD ide verkiezingen Dlgt genummerd: A.Gh.J.)2. lijst lijst Belaert (J. mei gelden voor ind de volgende te Hansweert om te Terneuzen om te Vlissingen om rtentie) in door GOES eer inzicht, meer prestige gevraagd t zwaartepunt meer nde kwaliteiten van zijn vakkennis ko- ie als baas wordt dus nog net. Vanaf hij de in hem aan- genschappen gaan opleiding en er- erd in groepen ge- aanleiding van de aantal schriftelijke er de aanwezigen en handelden over de hogere chef, de net specialisten en ielingen, de verhou- jerend personeel en de vorming van de /as er uitgebreid ge- bredere kring over van gedachten te idver teerder» SPORTZAAK SNEUZEN ng van de nieuwe e heer J. van der ijkstraat 13, Terneu- 1 belangstelling. ring kampeertenten, r zelf vervaardigd, plaats gekregen in ne pand. litgebreide voorraad Iheden is er ook nog ing sportartikelen, tig bloemstukken, i zakenrelaties aan- de nieuwe zaak, ectuur van de heer vervaardigd. Mozarts laatste liefde, Electro: De vrouw die 18 J- ,o 4 Uhambra: Salome. 1° J' Juivels, 14 j. KAB-gJ* rvergadering bouwva*- zef Kon. Vlaamse OP«r*» nerbaron. De cabaretfiguur „Dorus", een creatie van Tom Manders, mag in de toekomst opnieuw worden nagebootst door de Amsterdam se amateur-cabaretier Fred. M. Perrier. In september van het vorig jaar bepaalde de president van de recht bank te Amsterdam in een kort ge ding, dat Manders tegen zijn rivaal aanhangig had gemaakt, dat Perrier de Dorus-figuur van Manders niet meer mocht nabootsen op straffe van een dwangsom van 500.per over treding. Perrier, die met zijn nabootsing van „Dorus" vooral op het Jordaan- festival succes had en in ziekenhui zen en voor ouden van dagen optrad kwam tegen deze uitspraak in hoger beroep. De civiele kamer van het gerechts hof te Amsterdam heeft in haar ar rest bepaald, dat het vonnis van de rechtbank moet worden vernietigd en de vordering van Tom Manders (het verbieden van Perriers optre den) moet worden afgewezen. Het hof overweegt in zijn arrest dat Perrier, die onder de artiesten naam Fred Menger optreedt, de „Do rus" van Manders weliswaar volledig nabootst, maar dat niet voldoende is aangetoond, dat hierbij ook de teksten van Manders gebruikt worden. Het hof erkent het eigen karakter van de echte „Dorus", maar is van mening dat er geen sprake is van overtre ding van de auteurswet omdat het hier een pantomime betreft. (Menger maakte bij zijn voorstellingen ge- Zoals de minister van landbouw in de Eerste Kamer onlangs aankondig de, zouden de laatste beletselen voor de voortbrenging van vierkante kaas in het bijzonder voor export en spe ciaal nog weer ter voldoening aan de vraag op de Duitse markt, spoedig worden opgeruimd. Blijkens een beschikking van de directeur-generaal van de landbouw, wordt, ingaande 1 juni 1958, vrijstel ling verleend van bepaalde voor schriften van dt Kaasmerkenbeschik- king 1952. uitsluitend bestemd voor de bereiding van volvette kaas vierkant model. De bereiding van vierkante kaas wordt daardoor mo gelijk gemaakt met ingang van 1 ju ni 1958, teneinde het bedrijfsleven nog gelegenheio te geven zich op de voortbrenging van vierkante kaas in te stellen. Burgemeester van Walsum van Rot terdam heeft gisteren de raad van be heer geïnstalleerd voor de Internatio nale Tuinbouwtentoonstelling 1960, die in de Maasstad wordt gehouden. De plannen voor de expositie om vatten, behalve het terrein waarop de E 55 werd gehouden, ook de tuin van het Museum Boymans. Er is gedacht aan een 60 afdelingen. De samenhang tussen het weten- schappelijx werk voor de tuinbouw en de arbeid van kweker en handelaar zal naar voren moeten komen. Behal ve een buitententoonstelling zullen er in de Ahovhallen regelmatig binnen- exposities werden gehouden. Om ge zonde wedijver te prikkelen zullen er wedkampen worden uitgeschreven tussen de individuele inzenders uit binnen- en buitenland. Prins Bernhard heeft op een pers conferentie te Toronto in antwoord op een vraag over het gezichtsver mogen van prinses Maryke gezegd, dat de prinses thans normaal met de andere kinderen het onderwas op school kan volgen en geen moeilijk heden heeft. De prins zei, dat een of meer van zijn vier dochters waarschijnlijk eer der weer naar Canada zullen komen dan koningin Juliana of hij. Prin ses Margriet, zo zei de prins spreekt dikwijls over Ottawa, haar terugkomen WÜ Era8g nog eens nr6 j" ,vraaS °ver de toekomst Nederlands Nieuw-Guinea ant- ooi dde prins Bernhard dat hij daar over geen oordeel kon geven. De prins zei de Canadezen dank- 5 Ü5 zl^n- ZÜ hem het gevoel in rï-.gegeven een medeburger te zijn. Uit gevoel, zo voegde hij eraan toe wordt gedeeld door de 130.000 a™erelJ' die sedert de tweede we reldoorlog van Nederland naar Ca nada zijn getrokken. bruik van een bandrecorder, waarop de stemmen van bekende artiesten waren opgenomen). Het hof acht de nabootsing wel on behoorlijk, omdat Perrier aanhaakt aan de Dorus-figuur van Manders. Het acht echter niet aangetoond dat Manders schade lijdt en het onder schrijft niet de mening van de pre sident van de rechtbank, dat het op treden van Perrier een „afslijten" van de echte Dorus-figuur tengevol ge heeft. „Het is niet te verwachten dat als gevolg van Perriers verto ning de echte „Dorus" minder toe schouwers zal trekken of dat er bij het publiek verwarring zal ontstaan" zo overwoog het hof in zijn arrest. Toch eigen programma Naar de heer F.M. Perrier ons gis teren mededeelde, ligt het niet in zijn bedoeling om, na het arrest van het Gerechtshof, de Dorusfiguur van Tom Manders opnieuw te gaan nabootsen. „Het ging mij om een principiële uit spraak", zo zei hij. De heer Perrier is thans bezig met grammofoonop namen, waarop hij, naar hij mede deelde, met een eigen creatie zal ko men. Loononderhandelingen tussen de lei ding van de genationaliseerde Britse Spoorwegen en vertegenwoordigers van 3T0.000 van de 500.000 spoorweg mensen zün woensdag geëindigd zon der dat men tot overeenstemming is gekomen. De betrokken vakbond zal vandaag beslissen of er een staking zal worden uitgeroepen, om aan de eis van een loonsverhoging van 3 procent kracht bij te zetten. Twee andere bonden van spoorweg personeel zullen eveneens vandaag vergaderen. Inmiddels heeft het algemeen vak verbond, de T.U.C., zich achter het Londense buspersoneel geschaard, dat drie dagen geleden om een loonkwes- tie in staking is gegaan. Het vakver bond telt acht miljoen leden. (Advertentie) En als iemand dat mag, mag Auping dat! Immers: een Auping binnenveringmatras is gegarandeerd de beste die er is voor Uw nachtrust. De 60-jarige Auping-ervaring, de patente Auping-vering en de speciale warmte- gevende winterkant aan élke matras... alles zorgt voor een heerlijke, héérlijke slaap! U hebt al een echte Auping vanaf f. 79.- De 43-jarige Italiaanse muil ezel Gina heeft een cheque van 20 dollar gekregen van een Amerikaanse toerist. De eige naar van Gina, de 72-jarige Giuseppe Guattariniheeft, zo als gemeld, de Italiaanse minis ter van Defensie gevraagd het dier een pensioen toe te ken nen, omdat het in de eerste wereldoorlog „zonder vrees rantsoenen had gebracht naar de frontsoldaten, dwars door zwaar granaatvuur van de vij and heen". Guattarini verklaar de dat hij voor Gina ook nog 10.000 lire had ontvangen, die leerlingen van een school had den bijeengebracht. Statistieken hebben uitgewezen dat er in 1957 in Italië in totaal 174.845 huizen zjjn gebouwd met 1.204.849 vertrekken. Dat cijfer vertoont een grote stij ging vergeleken bij 1956, toen er 144.545 huizen werden gebouwd met een totaal van 984.622 vertrekken. Dit jaar verwachten de particuliere huizenbouwers echter een lichte da ling, omdat de markt voor woningen met een hoge huur oververzadigd is. Maar verwacht wordt eveneens, dat die daling voor een deel opgevangen zal worden door de bouw van huizen met een lage huur, die door de staat wordt bevorderd. Op Sint Nicolaasavond reed een politieman op de Huizerdijk onder Zeven bergen met zijn kleine personenauto achter tegen een aanhangwagen op, waarvan de achterlichten niet zouden hebben gebrand» Het was zeer mistig en het zicht slechts ongeveer 10 meter. Zowel de politieman als de chauffeur van de vrachtauto met aanhangwa gen stonden woensdag als verdachte op het kantongerecht te Zevenbergen. De kantonrechter sprake hen beiden vrij, omdat hy niet overtuigd was van de schuld van een hunner. De eis was tegen de vrachtautochauffeur 25.-, tegen de politieman vrijspraak. Er was een andere chauffeur, die geruime tijd achter de met stro bela den auto van verdachte had gereden en duidelijk had waargenomen, dat de achterlichten van de onbeladen aanhanger brandden. Door de dichte mist was de chauffeur van de stro auto van Steenbergen tot Zevenbergen gereden en had op deze route een maal zijn auto stilgezet om achter hem rijdende personenauto's te laten passeren. Dit was zelfs even voor de botsing gebeurd. Zijn verweer was. dat. indien de achterlichten van zijn aanhanger niet zouden hebbengebrand, deze automobilisten hem zeker daarop zouden hebben geattendeerd. Hij was dan ook van mening, dat de achterlichten door de schok van de aanrijding waren gedoofd. De politieman had geen rode ach terlichten gezien. Op de donkere avond zag hij plotseling een hoge massa voor zich en botste meteen op de aanhanger Hij reed op dat mo ment volgens opgenorïlen verklaring in het proces-verbaal 30 km. Ter zit ting werd dit 20 km. Na een langdurig getuigenverhoor, het verweer van de beide verdach ten en een kort pleidooi van de verde diger van de politieman bleef er bij de kantonrechter twijfel aanwezig. Het verweer van de chauffeur, dat de automobilisten, die hij keurig liet passeren, zeker zouden hebben ge waarschuwd als de gewraakte ach terlichten niet brandden, sterkte hem om niet met de eis van de officier mee te gaan. Tijdens de Grote Prijs van Hout halen, een wegwedstrijd, die in Bel gisch-Limburg verreden werd, deed zich even voor het einde van de wed strijd een vrij ernstige valpartij voor, waarvan onder meer de Limburgse renner Jan Nolten het slachtoffer werd. Nolten liep een ernstige been wonde op, doordat een slagader open scheurde. Hevig bloedend werd de Limburger opgenomen en naar een dokter vervoerd. Na aldaar verbon den te zijn kon hij huiswaarts wor den gebracht. Voorlopig zal voor Nolten van fiet sen niet veel meer komen. Aan de Vierdaagse van Duinkerken, die van daag begint, zal hij zeker niet kun nen deelnemen. Behalve de geblesseerde Jan Nol ten zal ook Piet van Est niet starten in de Vierdaagse van Duinkerken, die vandaag start. Nol Ehlen (Broeksit- tard) en de Zeeuw Bram van der Sluis (Vlissingen) zijn als hun ver vangers aangewezen. Het Engelse voetbalelftal heeft het Portugese team woensdagavond met 2-1 verslagen. Bij de rust hadden de Engelsen met 1-0 de leiding. De ont moeting werd in het Wembley-stadion te Londen gespeeld. De Manchester United-speler Bobby Charlton zorgde voor de beide Engelse doelpunten. Duarte scoorde voor Portugal. De krappe zege die de Engelsen in hun laatste thuiswedstrijd" vóór het toernooi om het wereldkampioen schap te Zweden hebben behaald kon nauwelijks verdiend worden ge noemd. Wanneer de Portugese aan vallers een beter gebruik gemaakt hadden van de kansen tot drie maal toe stond een Portugees vrij voor de keeper hadden zij gemak kelijk gewonnen. Gedurende een groot deel van de wedstrijden hadden de gasten een overwicht. Tegen de verhouding in namen de Britten na 26 minuten de leiding. Het schot, dat Bobby Charl ton afvuurde was evenwel houdbaar. Kort na de hervattinc scoorde links buiten Duarte de gelijkmaker en in de 17e minuut van de tweede helft doelpuntte Charlton ten tweede male (21). De Britten misten nog een strafschop, nadat Finney in het Por tugese strafschopgebied ongeoorloofd was aangevallen. Een verwoed slot- offensief van de Portugezen bracht de Engelse achterhoede wel herhaal delijk in paniek, maar tot doelpunten kwamen de gasten niet meer. Het internationale handbaltoernooi, dat Tonido te Goes de traditie ge trouw tijdens de pinksterdagen orga niseert, is ditmaal bijzonder sterk be zet. Dat geldt vooral voor de dames, waar bekerhoudster Bad Soden uit Duitsland de trofee moet verdedigen tegen Hellas uit Den Haag, DES uit Eindhoven en Zeeland Sport uit Vlis singen, alle drie koplopers in de eer ste klasse, alsmede tegen het sterke Marathon uit Vlissingen. De organisatoren van de Ronde van Nederland hebben de route bekend gemaakt, welke behoudens goed keuring van het ministerie van ver keer en waterstaat van 17 t.m. 22 juni zal worden gereden. Het traject voert de renners na de start op het Amsterdamse Rem- brandtplein in zes dagen door Noord Holland over de afsluitdijk door de noordelijke provincies, vervolgens via een grote lus door Twente naar het De sportcommissie van de Belgische wielerbond heeft nu reeds tien ren- ners geselecteerd voor de Belgische ploeg voor de Tour de France. Jan Adriaenssens, Fred Debruyne, Gilbert Desmet, Marcel Janssens. Dis Kete leer, Joseph Plankaert en Michel van Aerdde waren al aangewezen. Woens dag ontvingen ook Pino Cerami, Ar- mand Desmet en Noel Fore een uit nodiging. Voor de twee resterende plaatsen komen in aanmerking Jean Brankart, Alex Close, Ray Impanis, Willy Truye en Martin van Geneugden. De Rus Viktor Kapitanov heeft woensdag zijn tweede etappe-zege be haald in de wegwedstrijd Warschau- Berlijn-Praag voor amateurs en on- afhankelijken. De Amsterdammer Rob van der Ruit klasseerde zich als zes de, Damen, die als 14e eindigde, bleef leider in het algemeen klassement zuiden, door Limburg en Brabant en vandaar weer naar Amsterdam, waar in het Olympisch Stadion de finish is. Twee etappes bestaan uit twee ge deelten: de vierde etappe Nijmegen- Heerlen wordt gevolgd door een ploe- gen-tijdrit en op de vijfde dag wordt na de finish in Eindhoven opnieuw gestart voor een tweede gedeelte naar Roosendaal. De totale afstand be draagt volgens het uitgestippelde tra ject 1142 km. De volledige indeling luidt als volgt: Heren: Poule A: DES (Eindhoven), Bad Soden (Duitsland), Welta (Me- chelen, België) en Tonido (Goes) poule B: Duisburg (Duitsland), Hel las (Den Haag' E.M.M. (Middelburgi en Marathon (Vlissingen); poule C: Olympus (Vlissingen), Fortuna (Ber gen op Zoom), DES 2 en Dendermon- de (België); poule D: Hellas (Goes), Volharding (Goes), Welta 2 en To nido 2. Dames; Poule A: Hellas (Den Haag) Bad Soden (Duitsland), DES (Eind hoven), Marathon (Vlissingen) en Zeeland Sport (Vlissingen); poule B: Olympus (Vlissingen), Walcheren (Vlissingen), Hellas (Goes), Tonido (Goes) en E.M.M. (Middelburg). Bij de heren spelen de winnaars van poule A en B om de eerste en tweede prijs, de nummers 2 van de poule A en B om de derde en vierde prijs. EREDIVISIE Blauw-Wit - ADO Sparta - MVV DOS SC Enschede GVAV - PSV Zo leidt de route van de Ronde van Nederland. 3 1 1 .3 NAC Ajax 3 BW - Elinkwijk 3 Amsterdam - VW 2 Fortuna - NOAD 3 Feyenoord - Rapid 2 EERSTE DIVISIE A RBC - Graafschap 3 VSV - Volendam 2 HVC - Excelsior 1 EDO - SW 2 DWS DFC 2 Alkmaar - Helmond 1 Roda Sport Vitesse 2 AGOW - Willem II .2 EIJRSTE DIVISIE B Wagening. - Leeuw. .1 Helmondia - Haarlem 2 Volewijckers KFC 1 Eindhoven - Stormv. 2 Rigtersbleek - RCH 2 SHS - Sittardia 1 TWEEDE DIVISIE A Longa - ZFC De Valk - Wilhelmina TWEEDE DIVISIE B J NEC Be Quick 1 J Zwartemeer - Velocitas 1 J Heerenveen - Ensch. B. 2 t Veendam - Rheden .,..3 PEC - Zwolse Boys 1 MMUUUIHMUHUIIUMM„HaHH: De Fransman Jean Stablinsky heeft de achtste etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Hij had een voorsprong van bijna drie minuten op het peloton, waarin onder meer Rik van Looy en Daan de Groot zaten. De Belg werd daardoor van de tweede plaats in de algemene rangschikking verdrongen. De Groot bleef drager van de gele leiderstrui. Eentonig De achtste etappe is bijzonder on aantrekkelijk geweest. Na de intense inspannende jachten in de slotfase van de zevende rit deden de renners het nu, tijdens een drukkende hitte, kalm aan. Alleen Bahamontes verbrak af en toe met krachtige demarrages de ver veling. Na 103 km leek hij een beslis sende voorsprong te zullen nemen, vooral omdat hij steun kreeg van Rik van Looy, Company, Fornara, Car- lesi, Luyten en Iza. Daan de Groot, wiens leidersplaat* in gevaar kwam, sprong ook naar de kopgroep toe, ln gezelschap van Wim van Est, Plet de Jongh en Bottello. De Franse ploeg, die tot dusverre nog geen opmerkelijke resultaten heeft behaald, achtte deze ontsnap ping kennelijk een te groot gevaar en onder leiding van Jean Stablinsky werd een felle jacht ingezet, die na 15 km succes had. De rust was toen weer hersteld. Bahamontes heeft later nog een maal geprobeerd om weg te komen, maar de Castilliaan genoot vandaag een bijzonder scherpe bewaking van JOHN Day, de 24-jarige spil van de amateur-voetbalclub Bromley, is gisteren, toen hij tijdens een wed strijd een bal tegen de borst kreeg, ineengezakt en gestorven. IN CAFé ln den Koning te Water landkerkje werd een schieting ge houden, De hoofdvogel was voor L. de Vilder, de zijvogels voor Cl. de Pré en R. Thomaes te Hoofdplaat, DE WIELERRONDE van Stoppeldijk voor amateurs, die op zondag 11 mei zou verreden worden, is uit gesteld tot 12 juli. DE DAMES van Delta Sport hebben het Zeeuwse record 4 x 80 meter meisjes B verbeterd. IN DE veilinghal te Goes zullen za terdagavond grote volleybal-demon straties worden gehouden. de voortreffelijk samenwerkende equipes van België en Nederland. Rik van Looy zeer strijdlustig was voortdurend in de voorste linies, met Wim van Est, Piet de Jongh en van zelfsprekend Daan de Groot. Beslissing De beslissing viel tenslotte 22 km voor de finish, bij het plaatsje Villa- seca. Stablinsky en Azpuru demar reerden, onmiddellijk gevolgd door van Gompel, Guilez en Company. Het vijftal verkreeg een kleine voorsprong De posities van de overige Neder landers in het algemeen klassement zijn: 22 van der Pluym op 28.54; 28 de Jongh op 51.59; 29 Kersten op 53.10: 37 van Est op 59,34; 38 Stolker op 1,00.51; 43 Huissoon op 1.11.12; 46 Geldermans op 1.18.38; 65 Gramser op 1.46.11. VERPLEEGSTER De gezusters Dortie en Herda v. Ecke te Westdorpe slaagden te Sluis kil voor het diploma verpleegster. LANDBOUWSCHOOL De heer L. van Waes uit West dorpe behaalde het einddiploma aan de r.-k. Middelbare Landbouwschool te Hulst. LANDMACHINIST B. De heer H.F, Wagenaar te Sou burg slaagde voor het examen Land- machinist B, theoretisch deel. KAPELLE, 7 mei Aardbeien p. doos van 2 ons 1 exp. 113-149, 1 93, 2 76-83. Groentenveiling: bl.kool Al 37- 51, BI 21-27, B2 5,5-12, radijs 11-17, rabarber 4,5-15, kropsla 6, spinazie 38, appelen, jonathan k 89. TERNEUZEN, 7 meiSla A2 18,50- 21,90, bl.kool A2 40-60. B2 18-41. C 11-15, A afw. 7-51, B afw. 11-25, C afw, 6-13, seld. 7-15, peen 64-69, ra dijs 11-21, and. 70, asperges B 1,82- 2,00 afw. 1,00-1,36. breekpeen B2 8-17 prei A2 31-36, B 32-34, rabarber 10-18, spin. 2 8,5-11, witlof B 48-64, B afw. 9-10. De eerste bospeen werd aange voerd door de heer Jos de Rijk te Walsoorden. 's-HERTOGENBOSCH, 7 mei Op de markt van heden waren aangevoerd 7818 stuks vee. nl. 2722 runderen, 204 graskalveren, 741 vette kalveren, 914 nucht. kalveren 263 schapen, 19 gei ten, 377 lammeren, 67 fokzeugen, 395 slachtvarkens, 24 lopers, 2092 biggen. De prijzen waren, behoudend uitzon deringen voor dieren van buitenge wone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien 740-1290, guiste koeien 675. 975, kalfvaarzen 790-1260, klamvaar- zen 750-950, guiste vaarzen 685-860, pinken 475-700, graskalveren 300-350, nucht. kalveren voor fok- of meste- rij 70-220, weideschapen 45-75, dracht, ooien 85-125, ooien met lammeren 100. 160, dracht, zeugen 290-395, lopers 66- 74, biggen 48-61, alles per stuk. Slacht, runderen: aanvoer 676 stuks. Extra kw. 3,40-3,55, le kw. 3,20-3,35, 2e kw. 2.90-3,10, 3e kw. 2,65-2.851 vette stie ren 2,90-3,20; worstkoeien 2,55-2,70, alles per kg gesl. gew. Vette kalveren le kw. 2,50-2,85, 2e kw. 2,15-2,40. 3e kw. 1,90-2,10; nucht. slachtkalveren. 1,20-1,40, slachtvarkens 1,60-1.72, slachtzeugen le kw. 1.48-1,53, 2e kw. 1,38-1,44, alles per kg lev. gew. Vette schapen 90-120. vette lammeren 80- 110, nucht. slachtkalveren 37,50-55, al les per stuk, Overzicht: Melk- en kalfkoeien aanvoer minder, handel re. delijk, ruim prijshoudend. Guiste koeien aanvoer normaal, handel le vendig, prijzen iets stijver. Jongvee aanvoer minder, handel vlot, prijzen stijf duur. Vette kalveren aanvoer groter, handel williger, prijzen ruim gehandhaafd. Nucht, slachtkalveren aanvoer iets ruimer, handel vlug, prij zen vast. Schapen en lammeren aan voer groter, handel traag, prijzen moeilijk te handhaven. Fokzeugen aanvoer normaal, handel tamelijk vlot prijzen trokken iets aan. Lopers en biggen aanvoer groter, handel vlot, prijzen iets stijver. Slachtvee aanvoer minder, handel vlug, prijzen vast. Slachtzeugen aanvoer normaal, han del en prijzen ongeveer constant. GOES, 7 mei Kropsla Al 22. A2 15. BI 10, afw, 8, bl.kool Al 48-65, A2 38-49, BI 23-39. B2 20, afw. 10-39. ra barber 9-13, radijs 13-20, spin, 12-22, and. 52-55, prei 12-16, lamsoren 53, sjalotten 3. st, remy fabr. 66. aard beien per stuk 8-12, per doos 102. Konstanz 341 (+5), Rheinfelden 285 (+18), Breisach 224 (+12), Straats burg 310 (+15), Maxau 471 (+1), Mannheim 333 10), Mainz 323 (+3), Bingen 226 (+3), Kaub 247 1), Trier 182 17). Koblenz 250 (-3), Keulen 236 (-2), Ruhrort 447 (onv.), Lobith 1070 (-5), Nijmegen 849 (-7), Arnhem 863 (-6). Eefde IJssel 386 (-6), De venter 286 (-7), Monsln 5560 (+20), Visé 5030 18), Borgharen 4000 (+25), Belfeld 1110 (-5), Grave beneden de sluis 488 (+10). „SPAANSE CIRCUSKUNST" Voor de eerste maal in Nederland. EEN FLEURIGE SHOW UIT HET ZONNIGE ZUIDEN. SPAANS TEMPERAMENT ZUIDELIJKE CHARME INT. CIRCUSATTRACTIES DIV. DIERENGROEPEN. Alles verenigd tot één harmonieus geheel, komt te VLISSNIGEN - NIEUWE MARKT van maandag 12 t/m woensdag 14 mei dagelijks 8 uur matinee woensdag 14 mei om 2 uur. Kaartverkoop van vrijdag 9 mei af bij Sig. Mag. ter Meulen. Walstraat 43. tel. 2341 Vlissingen en aan de circuscassa's. GOES- terrein BERGWEG. Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) Matinee om 4 uur en om 8 uur grote gala-voorsteling. Na afloop der avondvoorstellingen extra-busdien sten der Mij. Zeeland in de richtingen: Borssele- Ellewoutsdijk (Driewegen) - Wemeldinge - Ierseke en Hansweert - Rilland. Kaartverkoop van donderdag 15 mei af a. d. cir cuskassa's. Geopend van des morgen 10 uur af. Mij. Zeeland neemt bestellingen entree-bewijzen aan. nog een mooi kostuum, 'n sportcol- bert of blazer met bijpassende panta lon (ook Terlenka met wol) nodig Koop 't eens in 't BEVA-HUIS De keuze is groot. De prijs is uiterst scherp. Bovendien als 20-jarig jubileum-re clame, een prima SANFOR-over- heind gratis. DUS NU KOPEN IN Lange Vorststraat 64 GOES

de Stem | 1958 | | pagina 3