Semi-permanente U.T.S. verrijst in Ter neuzen Gaat vrije het restant van de verdwijnen veren 2?s fPagWaB Zesde lustrum van de KAB-afd. Hoofdplaat Hoogstaand spel van Nederlandse Comedie /^MARKT Kamphemd Denimshort V9S Caritas-poolontslag van rechtsvervolging Weer normaal rooster in STEM-toto PeektCloppenburg Elke woensdag TWEEDE BLAD DINSDAG 6 MEI 1958 Drie industriehallen vormen modern en ruim schoolgebouw Verheugende aanwinst voor Z.-Vlaanderen Inas-opleiding te Ilzendijke Pater Amadeus van Enckevort overleden Ook penningmeester jubileerde Mei negen leden begonnen Chinese aanval op Tito „Z, amour jou in Middelburg de énige, échte Tochten vanuit Vee re naar werken Drie-eilandenplan Duo-passagiere verongelukt Voorstel GS. in die richting zsËSsmm J Geen tv hij Milaan tegen Manchester OPINIES OVER SOEP: meer... meest... soepen TOTO-formulier Binnen enkele dagen begint men te Terneuzen met de bouw van een nieuw, zij het semi-permanent gebouw voor de U.T.S., welke vorig jaar in Zeeuwsch-Vlaanderen is gestart. Aan de Industrieweg verrijst een complex van drie lichte, moderne industriehallen, welke tezamen het nieuwe school gebouw zullen vormen, plaats biedende aan 175 tot 200 leerlingen. Men ver wacht bij de aanvang van het nieuwe schooljaar een toeloop van 90 a 100 jongens, die dan reeds voor de praktijklessen terecht kunnen in de nieuw bouw. Dit gedeelte moet dan nl. gereed zijn. Aan het eind van dit jaar zal de fa. Gebrs. v. d. Poel, die het werk voor 228.650 gulden zal uitvoeren, de ge hele bouw kunnen opleveren. De Zeeuwsch-Vlaamse U.T.S. is vorig jaar september te Terneuzen gestart,nadat men sedert 1954 aan de voorbereidingen tot de oprichting heeft gewerkt. Op 10 februari 1956 werd de definitieve aanvraag bij het ministerie ingediend en op 26 juni 1957 werd de beschikking verleend. De regering heeft de noodzaak aan uitgebreid technisch onderwijs in Zeeuwsch-Vlaanderen dus volledig onderkend; een U.T.S. wordt als norm slechts op de 400.000 inwoners opgericht en Zeeuwsch-Vlaanderen telt nog geen kwart van dat aantal. De ligging van deze streek bracht echter met zich mee, dat vele jon gelui, die bepaalde technische talen ten hebben, verkeerd onderwijs volg den en dan later met een HBS-diplo- ma of iets dergelijks op een post terecht kwamen, waar zij hun gaven niet volledig kunnen ontplooien. Voor de oprichting hebben de vijf gemeenten in de kanaalzone samen gewerkt; in de overeenkomst is be paald, dat de definitieve plaats van vestiging nog moet worden aange wezen. Dit gebeurt zodra het per manente UTS-gebouw kan worden gebouwd. Terneuzen werd als plaats (Advertentie) Van Nelle bestellen van voorlopoge vestiging gekozen, omdat men daar een aanvaardbare oplossing voor de voorlopige huisves ting kon bieden. Sedert september 1957 draait de UTS voor Zeeuwsch-Vlaanderen, voor de praktijklessen in de LTS te te Terneuzen, welke gastvrijheid bood, voor de theorielessen in een lokaal van de Ned. Hervormde Kerk aan het Tuinpad en verder worden er nog tekenlessen gegeven in een houten keet aan de van Steenbergen- laan. Dit zwerversbestaan zullen de UTS-leerlingen gelukkig niet al te lang moeten leiden. Het nu te bou wen semi-permanente gebouw komt spoedig in gebruik. Het bestaat uit twee grote hallen van 36 bij 18 me ter, verbonden door een kleinere hal, die, als middenvleugel, de kantine, directeurs- en lerarenkamer en an dere centrale ruimten herbergt. De linkervleugel bevat de theorieloka len (waaronder 2 tekenlokalen) en een natuur- en scheikundig labora torium. In de rechtervleugel komen, gescheiden door een glaswand over langs, de praktijkruimten voor werk tuigbouwkunde en elektrotechniek. Dit zijn de twee vakrichtingen die op de Zeeuwsch-Vlaamse UTS onder wezen worden. De gedachten gaan, voor een volgende in te stellen vak richting, uit naar de chemisch-tech- nische kant, waarbij men uiteraard denkt aan de kansen, die de eigen streek biedt. Er zal echter eerst nog serieus gepeild moeten worden naar de mogelijkheden, want de chemi sche industrie is weinig arbeidsinten sief en voor slechts enkele leerlin gen per jaar kan men dit nieuwe vak vanzelfsprekend niet instellen. Kosten 7/4 ton - De belangstelling voor de UTS neemt gestadig toe. Als het nieuwe gebouw er staat zal de belangstel ling en waardering ongetwijfeld nog meer groeien. Vandaar dat de direc teur, de heer A.J.M. Vermeulen, die de school sedert september leidt, een toeloop van rond de honderd leerlingen verwacht. De Stichting Uitgebreid techni sche School voor Zeeuwsch-Vlaande ren bouwt nu de semi-permanente school, die voor wat het bouwkundi ge deel betreft een kleine 4 ton gaat kosten, waarbij dan nog eens een 3' i ton komt voor de inventaris. Mo derne, uistekende en dus dure ma chines maken van dit bedrag een uiteraard hoogst belangrijk gedeelte uit. Wanneer het zo ver is, dat men aan de bouw van het permanente gebouw kan beginnen, worden de drie industriehallen, welke de voor lopige school vormen, aan de ge meente Terneuzen overgedaan. Voor verscheidene typen van industrieën zal het complex goed te pas kunnen komen. (Advertentie) Van Nelle bestellen In sept. start a. d. r.-k. huishoudschool Maria Ancilla te IJzendijke een op leiding voor inrichtingsassistente (I.N.A.S.), welke opleiding beoogt meisjes een scholing en vorming te geven die hen in staat stelt ver schillende functies te vervullen in ziekenlhuizen, inrichtingen, bejaar dentehuizen enz. Tijdens deze cursus, welke een opleiding is in de zin van de N.O.-wet, wordt speciale aandacht besteed aan algemene ontwikkeling, persoonlijkheidsvorming, opvoeding, tot verantwoordelijkheid en zelfstan digheid en aan de kunst van het sa menwerken. Meisjes die deze cursus willen vol gen dienen het diploma assistenten klas te bezitten, de assistentenoplei ding kan gevolgd worden na de primaire opleiding of twee jaar ulo of hbs. De INAS-opleiding duurt tweee jaar en ze bestaat uit een jaar stage en een jaar onderwijs. Tijdens het praktijkjaar ontvangen de leerlingen, een behoorlijke toelage. De inschrij ving voor de opleiding staat open tot 15 mei. (Advertentie). Van Nelle bestellen Nationaal directeur Intronisatiewerk In de vroege morgen van zon dag 4 mei jl. overleed vrij plot- seling, maar voorzien van de laatste heilige Sakramenten en in volle overgave aan Gods hei lige wil ,in het Sint Laurentius- ziekenhuis te Ginneken pater Amadeus van Enckevort van de Paters der Heilige Harten, na tionaal directeur van het Intro nisatiewerk. a H'V Yrnr.d geboren te Sevenum, en na gymnasiale studies op het Damiaancollege te bmt Oedenrode trad hij in 1934 in de Congregatie der Heilige Harten te Bavel, Nw. Ginneken, waar hij het volgend jaar de kloostergeloften aflegde. De filosofische en theolo gische studies maakte hij op de scholasticaten te Nuland en Valken- Si111?.' 1940 ontving hij de H. Priesterwijding. Van 1941 tot 1942 was hij Socius der novicen te Val kenburg en enige tijd assistent te Klimmen. In het laatste jaar werd hij benoemd tot missionaris der In- tronisatie. Aan dit werk heeft hij zich met hart en ziel gegeven tot zijn lichamelijke krachten waren uit geput. Duizenden gezinnen heeft hij bezocht om er de liefde van Chris tus te preken. Hij doorkruiste in de ze jaren vooral Zuid-Limburg, totdat hij in 1954 werd benoemd tot Nati onaal Directeur van het Intronisa tiewerk. Hij was de juiste man op de.juiste plaats, de grote stuwer, die ook open stond voor de nieuwe tijd met zijn eigen problemen. De laatste jaren werkte hij in Am sterdam, Helmond en Tilburg. Hij was een apostel van Christus' Lief de in de volle zin van het woord. Te vroeg volgens menselijke be rekening is hij gevallen op het veld van eer, temidden van zijn werk. De plechtige uitvaart en begrafe nis zullen plaats hebben bij de pa ters der Heilige Harten te Bavel, Nw. Ginneken, a.s. woensdag 7 mei om 11 uur. De KAB-afdeling te Hoofdplaat herdacht het feit, dat deze afdeling 30 jaar geleden werd opgericht. In de feestvergadering, welke des middags in de zaal Martens gehouden werd, waren naast talrijke leden verschillende ver tegenwoordigers van andere organisaties en verdere genodigden aanwezig. Zo gaven o.m. acte de présence het volledige college van b. en w. met de gemeentesecretaris. Pastoor Deenen, vertegenwoordigers namens de KAB- afdeling IJzendijke, Biervliet en Mariadorp, de NCB, het districtsbestuur van de KAB, de Kath, Landarbeidersbond en de Kath. Bouwvakarbeiders- bond. In zijn openingswoord schetste de voorzitter, de heer C. de Smit, in het kort de geschiedenis van de afde ling welke' met 9 leden begon, en met zijn ca. 120 leden thans tot de 4 grootste afdelingen van de provin cie behoort. Hij bracht speciaal dank aan penningmeester Ch, van Ren- terghem, die sinds de oprichting deze functie bekleedt en overhandigde hem als dank voor het vele door hem voor de afdeling verrichte werk een kist sigaren. Voorts memoreerde hij met spijt, dat secretaris Th. Haers door familie-omstandigheden verhin derd was de feestvergadering bij te wonen. Ook aan deze functionaris wijdde hij enkele zeer waarderende woorden. De volgende spreker, de heer Vink districts-bestuurder van de Kath' Landarbeidersbond, schetste de toe stand bij de landarbeiders in de tijd van de oprichting van de afd. toen lonen van 17 ct. per uur niets bijzon ders warén en vakantie een onbe kend begrip was. Hij dankte voor zitter de Smit voor zijn vruchtbare werk, waardoor mede tot de betere toestanden werd bijgedragen, en spel de hem het zilveren insigne op voor het 25-jarig lidmaatschap. Hij overhandigde de jubilerende pen ningmeester een ballpoint en de voor zitter een voorzittershamer en een kist sigaren. Hij bracht voorts dank aan de vrouwen van de leden, en wekte hen op hun echtgenoten te blij ven steunen bij het bondswerk. Zilveren insignes Vervolgens werd aan een achttal leden het zilveren insigne wegens 25- jarig lidmaatschap uitgereikt t.w. de heren J.C. Blaakman, J. Geernaert, C. van Voren, L.Scherbeijn, R.Scher- beijn, A. de Poorter, P. de Jaeger en R. Minnaert. Namens de Bouwvakarbeiders sprak districtsbestuurder Chaam, die inging op de vraag ,,Wat doet de Bond?" Hij wees erop, dat de uit voering van de vele sociale wetten aan welker totstandkoming de orga nisatie zoveel heeft bijgedragen, e- veneens uitgebreide arbeid van de bond vergt. Ook aan een 3-tal bouw vakleden werd het zilveren insigne voor 25-jarig lidmaatschap uitgereikt t.w. de heren Ch. Temmerman. L. C. Pielaet en J. Steijaert. Als dis trictsbestuurder van de K.A.B. trok (Advertentie). Van Nelle bestellen Het persbureau Nieuw-China heeft volledig een hoofdartikel overgenomen van „Het Volksdagblad", het officiële orgaan van Communistisch China, waarin scherp commentaar gegeven wordt op het onlangs gehouden con gres van de communisten van Zuid- Slavië. In dit hoofdartikel wordt aan Tito en de zijnen verweten dat zij een „tot en met revisionistisch program" vol gen. Door dit artikel wordt nagenoeg alle twijfel weggenomen dat het te genwoordig China misschien in de voetstappen van Tito zal treden en zich losser zal maken van de Sowjet-Unie. Onder meer werd opgemerkt: „Het onlangs beëindigde zevende congres van de bond van communisten van Zuid-Slavië heeft een ontwerp-pro- gram aangenomen, dat een anti-Mar- xistisch-Leninistisch. tot-eu-met revi sionistisch program" is. de heer van de Voorde een parallel tussen de werkloosheid van 1929 en de werkloosheid welke thans dreigt, maar wees daarbij tevens op de gro te verschillen, als gevolg van de tot standgekomen sociale voorzieningen. Gelukwensen Burgemeester Temmerman, die na mens het gemeentebestuur sprak, memoreerde, dat de stem van de K.A.B. ook bij de gemeente gehoord wordt. Door wethouder Blaakman werd namens degenen, die het zil veren insigne ontvingen dank ge bracht, waarbij hij voorts met vol doening gewaagde van de emancipa tie der arbeidende klasse sinds het ontstaan van de standsorganisaties. Tot slot sprak de pastoor zijn ge lukwensen uit en wekte met een be zielend woord op tot een actiever afdelingsleven, waarbij hij in het bij zonder aandacht vroeg voor de jeugd. Hiermede was het einde van het officiële gedeelte gekomen. 's Avonds werd door het gezel schap ..Klaveren Vijf" uit Roosendaal een leuk cabaretprogramma ge bracht, dat door de bijzonder talrijk opgekomen leden zeer werd gewaar deerd. De avond werd besloten met een gezellig dansje. Een enthousiast en daverend ap plaus en vele ,,open doekjes" onder streepten donderdagavond in de Middelburgse Schouwburg" aan het einde van de voorstelling de onver deelde waardering van het talrijke publiek voor de sprankelende vertol king van André Roussins „l'Amour fou" (De grote liefde) door „De Ne derlandse Comedie". Voor Middel burgs toneelminnend publiek beteken de het een schitterende afsluiting van het toneelseizoen der Zeeuwse Volks Universiteit. De belangstelling voor deze avond werd gedemon streerd met een uitverkocht huis, reeds dagen voor de voorstelling. Ve len konden niet van plaatsen worden voorzien. Het was de bedoeling van Roussin om met „l'Amour fou" een lief blij spel te scheppen en daarin is hij vol komen geslaagd. Het is het verhaal van een naieve vrouw, moeder van twee wereldwijze kinderen, die ver wikkeld wordt in een liefdesgeschie denis, welke zij niet doorziet en dien tengevolge niet aan kan. De ontwik keling is gaaf, spannend, komisch en gezellig met flitsende dialogen en oor spronkelijke humor, nu eens aanlei ding gevend tot een glimlach, dan wer tot een schier ontembaar ge schater. Uiteraard is niet alleen Roussin verantwoordelijk voor het succes van donderdagavond. Krachten van de bovenste plank als regisseur Jo- han de Meester, ster-actrice Ank van der Moer, meester-aeteur Jo an Remmelts en een Ko van Dijk in optima-forma hebben er voor gezorgd het stuk te geven wat het toekwam. En dat was veel. Ank van der Moer was een schit terende. lieve en overigens harts tochtelijk liefhebbende vrouw van middelbare leeftijd met Joan Rem melts als evenwichtige, wat afwezi ge echtgenoot en Ko van Dijk als haar grote minnaar, die stortvloeden van liefdesverklaringen over haar ar me hoofd goot. Remmelts legde daar bij zulk een kostelijke mimiek aan dé dag, dat hij van Dijk bijzonder moeilijke ogenblikken bezorgde. Si- grid Koetse. klaarblijkelijk geplaagd door een hardnekkige verkoudheid, was in vele opzichten een openbaring en leverde briljant spel als de doch ter. Ook Tom van Beek (de zoon), Jnhan Schmitz (de oom) en Nienke Sikkema (het dienstmeisje) verdien den de volle waardering met hun vlot te spel. De plaats van handeling was de salon van de familie Berger, een prima décor-ontwerp van Harry Wich-, De aanvang van het spel was blijk baar wat moeilijk. Ko van Dijk start te in een adembenemend tempo, d het ergste deed vrezen, maar geluk kig kwam het zover niet. Hij hield die snelheid neit vol en was dan ook spoedig weer volledig verstaanbaar. (Adverte tie) De rolvastheid was, vooral in het laatste bedrijf ook alweër tenge volge van een snelheidsoverschrij ding wel eens zoek, maar de daar door dreigende hiaten werden met groot raffinement in improvisatie overspeeld. Nogmaals, het was een grootse slotavond voor de afdeling Middel burg van de Zeeuwse Volks Univer siteit, dank zij Roussin en dank zij „De Nederlandse Comedie". Het pu bliek was voor zover mogelijk in de kleine zaal talrijk en aan het eind van de avond uitermate opge togen over dit ontroerend lieve blij spel en de prijzenswaardige wijze, waarop het over het voetlicht werd gebracht. J.C.M. (Advertentie). Van Nelle bestellen De firma De Herder van de Holland-Veluwe-lijn uit Harderwijk koestert plannen om vanuit Veere tochten te ondernemen naar de werken voor het Drie-eilanden plan, die kortgeleden in het Veer- segat begonnen zijn. Of het er dit jaar echter nog van zal komen is een vraag, die voor alsnog onbeantwoord blijft. Men weet namelijk niet of er al voldoende be langstelling zal bestaan voor dit soort tochten, vooral nu er nog niet zo veel te zien is. De firma De Her der, die vanuit Harderwijk regelma tig rondvaarten naar de Zuiderzee werken onderneemt, zon hier gaan samenwerken met de provinciale Zeeuwse V.V.V. en de gemeente Vee- re. De boot waarmee gevaren wordt, kan ongeveer 150 personen vervoe ren en het is de bedoeling, dat het schip in Veere gestationneërd wordt. Bij V.V.V. is men enthousiast voor dit plan. Vorig jaar is de firma De Herder vanuit Hellevoetsluis gaan varen naar de werken in het Haringvliet en in enkele maanden tijds werden er toen 30.000 mensen vervoerd. Met name voor buitenlanders zal een tocht naar de Drie-eilanden een extra attractie op het programma zijn. Bij motorongeluk te Et ten Op de Bredaseweg te Etten, juist even buiten de bebouwde kom, ver loor de motorrijder v.d. Heuvel uit Tilburg zondagavond de macht over het stuur met als gevolg, dat hij en de 27-jarige duo-passagiere mej. de Kort van de motor werden geslin gerd. Beiden sloegen met het hoofd op het wegdek. Onmiddellijk werd ge neeskundige hulp ingeroepen, terwijl de politie maatregelen nam om het vrij drukke verkeer in goede banen te leiden. Per ziekenauto werden de heide gewonden naar het St. Elisabeths- ziekenhuis te Tilburg overgebracht, waar mej. de Kort kort na aankomst overleed aan de gevolgen van een sehedelbasisfractuur. De heer v.d. Heuvel, die eveneens in bewusteloze toestand in het zie kenhuis werd opgenomen, kwam in de loop van de nacht bij kennis. Zijn toestand is redelijk. De oorzaak van het plotseling gaan slingeren van het motorrijwiel, waarmee niet overmatig snel werd gereden, moet vermoedelijk worden gezocht in het plotseling leeg lopen van een der banden. (Advertentie). Ged. Staten van Zeeland zijn thans met een voorstel bij de leden der Prov. Staten geko men, wat inhoudt, dat wat er nog van de vrijdom der veren op de Wester schelde restte, met 1 juli a.s. tot het verleden be hoort; indien althans 't voor stel wordt aanvaard. Uit het overleg tussen Ged. Staten en de minister kwamen tenslotte de volgende tarieven naar voren, welke gelden zowel voor KruiningenPerk- polder als voor VlissingenBreskens en TerneuzenHoedekenskerke.: Passagiers 40 cent (klasse-onder scheid vervalt)kinderen van 4 tot 10 jaar 20 cent; 20 vaartenboekjes voor personen f 6,maandkaarten voor scholieren en werknemers f 3; maandkaarten alsvoren met rijwiel of brommer f 4.50; rijwielen of brom mers 20 cent; motorrijwielen 50 cent; 20 vaartenboekjes alsvoren f 7, personenauto's f 1.50; (40 vaarten boekjes f 40,zware vrachtauto f 4; (40 vaartenhoekjes f 90. vrachtauto met aanhangwagen f 50; (40 vaartenboekjes f 110). Voor de bestuurders geldt boven dien het personentarief. Scholieren moeten voor de maandkaart een ver klaring van het schoolhoofd over leggen en werknemers van hun werk gever. Hoewel zij niet bereikten dat de door hen gedachte tarieven door de minister in hun geheel zijn geaccep teerd, hebben G.S. zich met het re- (Advertentie). Van Nelle bestellen 1 sultaat van het. overleg, waarin van beide zijden blijk is gegeven van be grip voor de wederzijdse moeilijkhe den, kunnen verenigen en zij hebben zich dan ook tegenover de minister bereid verklaard het resultaat van dit overleg in de Staten te verde digen. Om twee miljoen Uit de omschrijving van het voor stel, dat G.S. deden, blijkt dat voor aleer het ontwerp der rijksbegroting '58 aan de Kamers is aangeboden, de minister vertrouwelijk aan G.S. mee gedeeld heeft-, dat met het oog op de dringende noodzaak de begroting zo laag mogelijk te houden, besloten was het artikel dat op het tekort der Westerschelde-veren sloeg, te ver minderen tot een bedrag van twee miljoen. Ged. Staten zonden hierop voorstellen in, maar kregen begin maar j.l. van de minister bericht, dat die voorstellen niet zouden leiden tot een tekort op de exploitatie van twee miljoen, doch dat dit tekort in tegendeel belangrijk hoger zou blij ven. In het overleg kwamen tenslotte bovengenoemde tarieven uit de bus. Zo wij schreven zou dit tarief 1 juli a.s. worden ingevoerd, terwijl omstreeks maart-april van volgend jaar een nader overleg omtrent de tarieven zal worden geopend nu momenteel, bij gebrek aan ervaring, nog zo weinig positiefs over de uit komsten kan worden gezegd. De minister van Waterstaat, aan dringend op een snelle invoering der nieuwe veertarieven, deed een belangrijke toezegging. „Mijner zijds", deelde hij mee, „kan mits een uiterst spoedige invoering der nieuwe tarieven door u wordt be werkstelligd, de toezegging wor- een leuke combinatie voor Uw rakker! Kamphemd met korte mouw stoere ruitdessins makkelijk wasbaar. P j Short origineel denim in blauw en zwart met fantasiestiksel, cowboy-garnering, schuine prairiezakken en extra achter zak, ijzersterk, prima wasbaar. Leeftijd 7 jaar. Kleine stijging per maat De kantonrechter te Heerlen, mr. F. G. van der Kroon, heeft gisteren vonnis gewezen in de zaak van de Caritas-pool, waar in de officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, twee weken ge leden tweemaal f 6 boete of een dag hechtenis had geëist we gens overtreding van de Lo- terijwet. De kantonrechter heeft de poolhouder van rechts vervolging ontslagen. De kantonrechter overwoog in zijn vonnis, dat bij de nationale vereni ging Caritas zijns inziens sprake is van een besloten ledenkring en dat er op basis van de doelstelling van Caritas een ideële band bestaat tus sen de leden onderling en ten opzich te van de poolhouder, de heer M.G. Hermes te Heerlen. Op deze gronden concludeerde mr. van der Kroon, dat de ten laste gelegde overtreding van de loterijwet weliswaar vaststond, maar dat de aan de dag getreden feiten, gezien de omstandigheden, niet strafbaar waren en hij ontsloeg de heer Hermes van rechtsvervol ging. Mr. Rosingh, de officier van justitie, had bij zijn eis verklaard, dat hij persoonlijk eveneens geen strafbare feiten aanwezig achtte, maar dat hij ambtshalve tot een straf wilde re- quireren, om deze zaak principieel door hogere rechtsinstanties te doen beslissen. De kantonrechter deelde dan ook aan het eind van zijn uit spraak mede, dat de heer Hermes er rekening mee diende te houden, dat deze zaak aan hoger beroep on derworpen zal worden. (Advertentie) Van Nelle bestellen De N.T.S. deelt ons mede, dat de uitzending van de voetbalwedstrijd Manchester United-Milaan op don derdag 8 inei geen doorgang kan vinden. De K.N.V.B. heeft namelijk de aanvankelijk verleende toestem ming voor de uitzending ingetrok ken, omdat er op deze avond ver schillende voetbalwedstrijden in Nederland worden gespeeld. (Advertentie) „Echte soep, joh! Met lekkere balletjes! Paps zegt: soep met kracht. Daarom bij ons thuis vaak die fijne blikken met don gedaan dat ter verbetering van de outillage van de veren tot de bestelling van een tweede veer boot van het type „Prinses Beatrix" kan worden overgedaan." Blik in de keuken Ged. Staten waren, zo schrijven zij nog, met betrekking tot de hoogte van de aanvankelijk door de minis ter voorgestelde tarieven, die veel minder genuanceerd waren, teleur gesteld. Zij hebben op korte termijn na ontvangst van de mededeling van de minister contact gehad met een zestal Statenleden en met een ver- trouwensmans uit de dagelijks bestu ren van elk der beide Kamers van Koophandel in Zeeland. De bezwaren zijn schriftelijk aan de ministers en diens adviseurs heeft zeer uitvoerig mondeling overleg met de ministers en diens adviseur heeft plaats gevonden. Bij dit overleg is door Ged. Staten vooral de nadruk erop gelegd, dat het regelmatige verkeer niet te zwaar zou mogen worden belast, hetwelk uitdrukking zou moeten vinden in een voor dat verkeer zo gunstig moge lijke tariefstelling, te vinden in de invoering van maandkaarten en vaartenboekjes. Bij de besprekingen is nog eens uitdrukkelijk geconstateerd, dat het principe van self-supporting voor deze veren ook in het huidige stadium niet wordt nagestreefd, getuige het feit dat in elk geval een belangrijk tekort voor het rijk zal blijven. Hoewel het bepalen der boottarie ven niet tot de competentie der sta ten behoort, achten G.S. het van be lang dat dit college zich zal uitspre ken over een onderwerp, dat voor Zeeland van zulk een groot belang is, terwijl een openbare behandeling van deze aangelegenheid mede van groot gewicht is. (Advertentie) Van Nelle bestellen! De interland tegen Turkije heeft het toto-wereldje nogal in verwarring gebracht. Men moest zijn toevlucht nemen tot bui tenlandse wedstrijden of tot wedstrijden in eigen land, zoals dat bij onze Stern-toto gebeurde. In dergelijke „bij-programma's" blijken steeds vele wijzigingen aangebracht te worden. Het resul taat was dus, dat onze toto reglementair niet kon doorgaan, om dat er te veel wedstrijden werden afgelast of gewijzigd. De plezierige consequentie van dit geval is uiteraard, dat er even vrolijk 25 aan het staande bedrag wordt toegevoegd en dat de eventuele winnaar van het weer „normale" rooster van aanstaande zondag met het bedrag van 75 naar huis kan. Zoals U weet, moet ingevuld worden: 1 als U denkt, dat de thuisclub wint; 2 verliest en 3 bij gelijk spel. 1. Ieder kan aan onze Stern-toto deelnemen. 2. De ^deelneming is geheel gratis 3. Men kan het hiernaast staande Toto-formulier gebruiken en op een briefkaart plakken, echter is het óók geoorloofd de wedstrijder, op een brief kaart over te schrijven. Niet ner brief 1 4. Frankering van briefkaarten, die op één van onderstaande adressen worden ingeleverd is niet nodig. Dit moet natuurlijk wel met briefkaarten geschie den, die per post verzonden worden. 5. De inzendingen moeten uiter lijk a.s. vrijdagmiddag te 12 uur op een der onderstaande adressen aanwezig zijn. Later binnengeko nen formulieren worden terzijde gelegd. 6. Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd. 7. Indien twee wedstrijden. voor komende op het Toto-formu lier, worden afgelast, blijft het bedrag, dat beschikbaar is, staan tot de daarop vol gende week. 8. Er kan maar één uitslag per briefkaart worden ingevuld. DOS-SC Enschede BVV-Elinkwijk Amsterdam-VVV NAC-Ajax Fortuna-NOAD Blauw Wit-ADO Sparta-MVV RBC-Graafschap Longa-ZFC De Valk-Wilhelmina Controle-totaalcijfer: Reservewedstrij d GVAV-PSV Op de uitslag behoeft U niet lang te wachten. Die vindt U maandag morgen in onze krant. De adressen van onze kantoren, waar de briefkaarten kunnen worden ingeleverd, zijn: Hoofdkantoor DAGBLAD DE STEM, Reigerstraat 16, Breda. Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 45. Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26. Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189. Bijbureau OOSTERHOUT, Kloosterstraat 50. Bijkantoor GOES, Westsingel 98. Bijkantoor HULST, Dubbele Poort 7. Bijbureau OOSTBURG, Nieuwstraat 41. Bijbureau TERNEUZEN, Noordstraat 56.

de Stem | 1958 | | pagina 5