Landbouwhuishoudschool te Oostkapelle geopend Ander licht op geval-Sakiet ZLM-tentoonstelling 1958 te Scherp enisse IAI MIEKLO EI ZOOI II Noordbrabant, de Bank en de Toekomst Kinderkopjes KAUWEN MENING EN COMMENTAAR DODENDAG GEVAARLIJKE UITSPRAAK HET WOORD AAN DREES Tunis treitert de Fransen BEURS VAN AMSTERDAM TWEEDE BLAD Pagblad pcjltctn ZATERDAG 3 MEI 1958 Oranjezon' prachtige aanwinst Ontploffing te Ylissingen geeft uw zenuwen rust Eerste aardbeien geveild in Goes en Kapelle Haai van 4 m. aangespoeld in Zeeland - is beter - kost minder! n brink product LINTJESREGEN DRUPPELDE NA IN MIDDELBURG Vier kon. onderscheidingen bij jubilé PZC De Bank voor Brabant Audiëntie India-actie Hulst en Ylissingen spelen tegen Folkestone De malversaties te Roosendaal Goed voorbeeld doet2' Van 28 april t.m. 2 mei 1.928 VAII1IERL0 rn ZOOI N.V uit- enz. uur: Casino Bromfiet- 8 uur: Salz- :r: Mijn hart 55 De echtgenote van Oostkapelles burgemeester, mevrouw C. E. Sprenger- Staring, heeft vrijdagnamiddag even na half vijf een touwtje doorgeknipt, waaraan namaak wasgoed hing. Een nogal ongebruikelijke daad dus voor de eerste burgeres ener gemeente. Toch was deze handeling een veelzeggend symbool: het doorknippen van het touwtje dat van een opening, en het pseudo-wasgoed dat van het huishouden. Zij opende namelijk de prachtige houten landbouw-huishoudschool, die de gemeente Oostkapelle sinds enkele maanden rijk is en die de Zeeuwse Landbouw Maatschappij rijker is: een gebouw, dat er aan de buitenkant nogal klein uitziet, maar dat een onverwacht ruim interieur heeft. Deze daadwerkelijke opening werd voorafgegaan door een openingsbij eenkomst in het Verenigingsgebouw, die door tal van direct en indirect be trokkenen werd bijgewoond. De lei ding van deze „vergadering" berustte bij de heer B. G. H. ter Haar Romeny, burgemeester van Wolphaartsdijk en voorzitter van de Commissie voor het Landbouwonderwijs van de Z.L.M. In zijn openingswoord noemde burge meester Sprenger deze middag vreug devol en hy uitte zijn dank aan de raad van Oostkapelle voor de vlotte medewerking in verband met de bouw van deze school. De heer Ter Haar Romeny wees op de importantie van de school, gezien ook de belangstelling voor de ope ningsbijeenkomst; er bestaat reeds nu een grote verbondenheid tussen de school en de streek. Spreker gaf een kort overzicht van de totstandkomings- (Advertentiei Bebyderm Haarwater (Haar groei-tonie) legt reeds in de jeugd de basis voor een gezonde haar- Sroei. Flacon f 1.90. Lang toereikend, abyderm Kinder-Shampoo: Geen traantjes meer, niet scherp voor de oogjes. Flacon f. 1.25. Alleen in Apotheken en Drogisterijen. Op de ponton van de S.H.V. in de buitenhaven te Vlissingen heeft zich gisteravond een kleine ontploffing en brand voorgedaan, waardoor een ar beider werd gewond. Zijn toestand is niet ernstig. Tijdens laswerkzaamheden is door overspringende vonken een vat olie geëxplodeerd en in brand geraakt. (Advertentie) geschiedenis van het gebouw en de groeiende interesse voor het land- bouw-huishoudonderwijs. Sedert fe bruari van dit jaar draait de school reeds op volle toeren, maar door om standigheden was het eerst thans mo gelijk haar officieel open te stellen. Hij dankte voor de vele ondervonden medewerking. Mejuffrouw G. G. Smit, inspectrice van het nijverheidsonderwijs verte genwoordigde de minister van O. K. en W. „U heeft een school verwor ven", zo zei ze en ze prees de plaat selijke activiteit, die voor dit doel was ontwikkeld. Mejuffrouw Smit wees op het grote belang van het landbouw-huishoudonderwijs, nu de kinderen onder volkomen andere omstandigheden moeten leven dan hun ouders. De tweejarige curus van de school zag zij gaarne uitgebreid tot een drie- of vierjarige, omdat thans nog niet voldoende geleerd kan worden. De mogelijkheid van een beroeps opleiding op de schaol oordeelde zij wel aanwezig, indien de belangstel ling er groot genoeg voor is. Vervolgens werd nadat de heer Ter Haar Ro:meny om kortheid had verzocht nog het woord gevoerd door burgemeester F. G. Sprenger na mens de gemeente, mevrouw M. E. Noome-Giljan namens de Bond van Plattelandsvrouwen, de heer P. de Buck namens enkele Z.L.M.-afdelin gen, mevrouw S. de Buck-Salomé na mens de Commissie van Toezicht, de heer A. W. Cevaal namens het kring- bestuur van de Z.L.M., mevrouw M. Kole-Zweedijk, hoofd van de land bouw-huishoudschool te Axel, namens haar collega's en de heer P. de Kam, aannemer, mede namens de onderaan nemers. Met een kleine variatie op en een ontleding van het bekende gezegde ,.Lang gewacht, stil gezwegen, nooit gedacht, maar toch gekregen", ver klaarde mevrouw Sprenger hierna de school voor ..mondeling" geopend. Tensotte sprak lhet hoofd der school mejuffrouw P. M. de Wilde, voor de pauze nog een oprecht woord van dank tot allen die hadden meegewerkt aan de totstandkoming van het ge- bouw, waarbij zij tevens nog enkele herinneringen ophaalde aan de bouw van de school, de belevenissen in de voorgaande lokaliteiten en de verhui zing. Na de pauze brachten leerlmgetjes van de school een „huishoudparade" op het toneel, waarin de verschillen tussen „oud" en „nieuw" op suggesie- ve wijze werden gesymboliseerd. Met de leerlingen voorop begaf het gezelschap zich toen naar het gebouw aan de Torenstraat, waar mevrouw Sprenger eerst de naam van de school „Oranjezononthulde en vervolgens de openingsceremonie verrichtte. Zeer toepasselijk speelden daarbij enkele blokfluitende meisjes met accor deonbegeleiding „Whispering Hope' De plechtigheid werd besloten met een bezichtiging van de school en het nuttigen van een verfrissing. (Advertentie). ontspant en is zo lekker zo fris zo gezond De aanvoer van aardbeien begint weer te komen. Reeds enige tijd wor den er op de veilingen af en toe par tijtjes aardbeien uit de verwarmde kassen aangeboden en thans komen ook de aardbeien uit de koude bak ken. Op de veiling in Kapelle-Bieze- linge werden vrijdag de eerste aard beien aangevoerd. Reeds een zeven tal kwekers bracht dit produkt op de veiling Het totale aanbod bestond nog slechts uit een 400 stuks aardbeien, maar het begin is er in elk geval weer en in de komende week wordt er op een flinke toename van het aanbod gerekend want de aardbeien in de bakken gaan nu vlug rijpen. Overigens valt de eerste aanvoer in Kapelle precies veertien dagen later dan het vorig jaar. De aardbeien on der glas staan er over het algemeen zeer goed voor evenals trouwens de vroege aardbeien in de volle grond. Deze staan op het ogenblik in bloei. Verwacht wordt dat het wel eind mei zal worden voor de eerste kou de grondaardbeien zullen komen. De prijs van de eerste aardbeien liep voor de beste tot 10 ct. per stuk. Ook in Goes werden vrijdag de eer ste aardbeien geveild. Aan de kust bij Ellewoutsdijk spoelde een Groenlandse haai aan van ruim vier meter lengte en met een gewicht van 1200* kg. Sterke mannen'hebben het monster de ha ven ingesleept en met een dragline opgetakeld. Deskundigen van het zoölogisch in stituut waren op het gerucht spoedig aanwezig en namen het onsmakelijk riekend vrachtje mee naar Leiden, waar het „gedemonteerd" zal wor den. VRIJDAGAVOND is in het Ooster park te Groningen een oefenwed strijd gespeeld tussen een Gronings provinciaal elftal en een team sa mengesteld uit Amsterdamse spe lers. (21). BRANCO VIDOVIC, de huidige oe- fenmeester van Limburgia, zal per ingang van 1 juni als zodanig in dienst treden bij M.V.V. i vooruitstrevendheid zijn uitgeroe- j pen. Hij zal duidelijk moeten ma- i ken, hoe de kabinetspolitiek ten Y ANDAAG trekken de stoeten j aanzien van de woningwetwoningen weer uit naar monumenten en j precies is. herinneringsplaatsen, om de doden i Er is gesuggereerd, dat minister Witte van zijn eigen woorden ge schrokken zou zijn en in de Han delingen essentiële veranderingen zou hebben laten aanbrengen. Deze sugaestie kan men veilig als een aantijging bestempelen. De socialis tische bladen weten ook heel goed, van de grote oorlog te herdenken. Doden van het slagveld, van de verzetsguerrilla, van de gevangenis sen en concentratiekampen. Her inneringen vervagen zo vlug. We horen nu zelfs hier en daar rede neren, dat het ondergaan van een tirannie niet zo erg zou zijn als het aanvaarden van de strijd voor vrij heid en recht, zo ons die opgedron gen wordt. Zouden de doden, welke we thans herdenken, slechts slachtoffers zijn geweest van een grote vergissing? Met verontwaardiging moeten we deze suggestie van de hand wijzen. De Z.L.M.-tentoonstelling wordt dit jaar georganiseerd door de kring Tholen en St. Philipsland van de Z. L.M. De tentoonstelling zal op 19, 20 en 21 juni op een 14 ha groot wei land in de gemeente Scherpenisse worden gehouden. Volgens de laat ste gegevens zullen een 15-tal grote en kleine tenten worden geplaatst. Reeds is 2600 m2 tentoonstellingster rein afgehuurd door ruim 60 han delsfirma's en instellingen. De tentoonstelling zal op donderdag 19 juni om 14 uur worden geopend. Op die dag kan men tot 6 uur n.m. de stands bezichtigen. Op de daar aanvolgende dagen zal het terrein tot 8 uur 's avonds geopend zijn. Tij dens de tentoonsteilingsdagen zal op een 4 ha groot terrein, gelegen naast de tentoonstelling, een grote regiona le demonstratie met kunstmeststrooi ers en laad- cn loswerktuigen wor den gehouden. Deze demonstrate wordt georganiseerd door de be- drijfsstudiegroep Tholen en St. Phi lipsland. Van de zijde van het Insti tuut voor landbouwtechniek -en ratio nalisatie te Wageningen heeft men o.m. medewerking toegezegd Op vrijdagmorgen 20 juni zal de gebrui kelijke rijtoer plaatsvinden, waar aan, naar mag worden verwacht, door ca. 150 personenauto's en enke le tientallen bussen zal worden deel genomen. Deze is thans geprojec- dat geïmproviseerd uitgesproken woorden later in de Handelingen vaak een retouche ondergaan. Daar steekt niets bijzonders in. Minister Witte is er waarachtig de persoonlijkheid niet naar, die zou schromen voor zijn eigen verant woordelijkheid op te komen. Hij heeft de aantijgers nu dan ook be- Neen, zij waren de besten van ons schaamd door dringend te verzoe- volk en deden hun hoogste plicht, f ij beseften, dat het mens-zijn meer 's dan eten en drinken en plezier ken de tekst van zijn toespraken in de Eerste Kamer op 23 april als nog onveranderd zonder retouche, maken, dat de vrijheid in saamho- af te drukken. Nu is het woord aan Dgheid, dat hoge tradities en waar- j dr. Drees. den moeten beleefd en beleden wor- den, als we in de volle zin van het woord willen leven. Voor die vrijheid, voor die hoge tradities en waarde zetten ze hun I leven in. God heeft dit hoogste of- er aanvaard. Wij die gespaard ble- I gevaarlijk woord heeft mi- ven gedenken hen nu met eerbied nister Vondeling in Amsterdam j de bloem en de adel van ons j gesproken ter gelegenheid van de volk. Niet om oude wonden open i één-meidag. Het streven naar werk- e rijten, niet om de verbittering gelegenheid moet gaan boven de van weleer te doen herleven, staan j gaafheid van de gulden, zei hij. vu nu bij hun monumenten en gra- Anders gezegd: hij zou er niet te ven, Wel echter om plechtig te be- gen op zien een devaluatie van de oven, dat we alles zullen doen om gulden te aanvaarden, als daarmee e vrede te behouden, maar niet de werkloosheid zou kunnen wor- wgen de prijs van onze eer en trouw en vrijheid. [-JET is een goed ding, dat het Eerste-Kamerlid De Vos van nor» dr T heeft 0 ter Witte ontketende rel. De mi nister-president moet nu maar eens nit de doeken doen, hoe het zit met de kwestie van de 10 duizend wo ningwetwoningen méér (ten koste Van de particuliere bouw!), welke plotseling tot een sjibbolet van (Advertentie). teerd over het gehele eiland Tholen en voert o.m. over de plaatsen Oud- Vossemeer, St. Annaland en Stave- nisse. Na de rijtoer zullen uitgebrei de rundvee-, paarden- en schapen keuringen plaats vinden, terwijl on dertussen door de muziekvereniging ..Stampersgat" uit Dinteloord een concert ten gehore zal worden ge bracht. Ook in het avondprogramma van die dag is een concert opgeno men. terwijl vervolgens de Landbouw Jongeren Gemeenschap-Zeeland een toneelstuk zal opvoeren. Het voorlo pige programma vermeldt voorts nog dat de verschillende muziekge zelschappen van het eiland Tholen 's zaterdagsmiddags zullen optreden. Een groot aantal diensten heeft voor de tentoonstelling ingeschreven en behalve een speciale Z.L.M.-tent zullen er ook een Voo1 lichtingsdienst- ten, een Coöperatietent, een tent voor de tuinbouw en één voor de bond van Plattelandsvrouwen, de Z.P. M. cn de L.J.G. verrijzen. Op zaterdagavond 21 juni zal o.m. een gymnastiekdemonstratie door de Vlissingse Turnvereniging op het ter rein worden gehouden. Over het aantal dieren dat op de tentoonstel ling verwacht wordt kon men ons nog geen nadere gegevens verstrekken. Wel kon men reeds mededelen dat volgens de voorlopige ramingen on geveer 130 Texelse schapen aanwezig zullen zijn en dat ook voor de rund vee- en paardenafdelingen grote be- belangstelling bestaat. (Advertentie) -V" 'AfK A - - ;.s den bestreden. Hoe kortzichtig is dit gezien! De- caluatie betekent immers in feite loonsverlaging, een loonsverlaging, valuatie betekent immers in feite eisen zou oproepen. Bij inwilliging daarvan zouden echter de kostprij zen van onze produkten tegenover het buitenland stijgen, wat de ex- -!port sterk zou bemoeilijken. Ver- ',kr ij3n Drees vragen mjnderde export betekent echter gesteld over de tegen minis- weer nieuwe werkloosheid. En in middels zouden onze kleine bezit ters, onze pensioentrekkers, kortom de z.g. vergeten groepen weer die per in de ellende zijn geduwd. Dit moge socialistisch zijn. sociaal is het zeker niet! De burgemeester van Middelburg mr. J. de Widt, was gisteren niet met lege handen gekomen naar de receptie, bij gelegenheid van het 200- jarig bestaan der P.Z.C. en in het uit delen van de gaven wist hij een cli max aan te brengen. Eerst riep hij, na het uitspreken van zijn felicitatiespeech. mej. E. Barto voor het front; deelde mede dat zij ruim 35 jaar aan het bedrijf verbonden was en daarom door de koningin was begiftigd met de bron zen medaille van de Orde van Oran- je-Nassau; daarna speldde hij de heer M. Hollestelle. die reeds 36 jaar als machinezetter bij de krant werkt de zilveren medaille op, terwijl hij de administrateur C. Bergs gelukkig kon maken met de gouden medaille. Toen was de directeur, de heer F. den Boer aan de beurt. Mede voor zijn verdiensten als gemeenschapsman had. zo zei de burgemeester, de ko ningin hem benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Van vele zijden werden de gelukkigen gecom plimenteerd en het welsprekendst geschiedde dit namens het provin ciaal bestuur, door mr. A. v.d. Weel, die daarna de betekenis schetste van een gewestelijk blad en een reeks herinneringen ophaalde aan de oude ..Middelburger" en aan de hoofdre dacteuren. Heel wat sprekers traden nog naar voren en daarvan noemen wij de Het heden is nooit ons einddoel; het verleden en het heden lijn onze middelen; alleen de toekomst is ons doel. PASCAL Het land van Brabant mag zich gelukkig prijzen een volk te herbergen dat door middel van haar handel, industrie, landbouw, veeteelt en haar cultuur de toekomst op voortvarende wijze tegemoet treedt. En zodoende een stevige grondslag legt, waarop Brabants jeugd even dynamisch kan voortbouwen. De Bank voor Brabant heeft dank zg haar bemoeienissen met handel, industrie, landbouw en veeteelt een duidelijk totaal beeld verkregen van Brabants positie in Nederland en de wereld. Een totaal beeld dat ook als toekomstbeeld niets te wensen overlaat. Het verheugt de Bank voor Brabant in het bijzonder dat zij met haar activitei ten en diensten op financieel terrein daadwerkelijk kan meewerken aan de verwezenlijking van dit perspectivisch toekomstbeeld, zowel ook op regionaal, nationaal als internationaal niveau. BREDA - Bergen op Zoom - Eindhoven - Helmond - 's-Hertogenbosch - Roosendaal - Tilburg - Dongen - Etten - Oosterhout - Oudenbosch - Rijen heren Wolf, voorzitter van de regio nale dagbladpers en mr. Vrolijk, ver tegenwoordiger van de journalisten federatie. De heer Wolf bood de directie een paar fraaie wandborden aan. De bijeenkomst in de Schuttershof zaal. welke zaal rijk versierd was met bloemstukken, werd geopend door de directeur, de heer F. den Boer, die het welkom uitsprak en stelde, dal in de ouderdom zelf geen eer stak bij een krant; die kan zich slechts handhaven door regelmatige vernieuwing en verjonging. Dank bracht spr. aan de oud-direc teur, de heer F. v.d. Velde voor al hetgeen hij in het belang der krant had gedaan. De hoofdredacteur, de heer W. Leertouwer, weidde uit over het we zen van het dagblad en dat der jour nalistiek en memoreerde o.m, wat de familie Abrahamse in de tweede helft van de 19e eeuw voor de ..Midd. Crt". was geweest en ook stond hij even stil bij de nagedachtenis van zijn voorganger, Gerard Ballintijn, die voor allen een inspirerend voorbeeld is. De receptie was buitengewoon druk en loste zich na het officiële gedeel te op in een ongedwongen samenzijn. Mr. v.d. Weel deelde nog mee dat de commissaris der koningin we gens ziekte verhinderd was te ko men. Een Nederlanderdie jarenlang in Tunesië woont en ook geruime tijd in het verwoeste dorp Sakiet gewerkt heeft, schrijft ons: Sakiet is een gehucht langs de Al gerijnse grens op de weg naar Souk Ahras. Er zijn een tamelijk groot douanegebouw, een postkantoor, ka zerne en verder enkele huizen en Ara bische winkels. Twee kilometer van het dorpje ligt een loodmijn die niet meer rendeert en daar hadden zich de Algerijnse fellaga's genesteld en dat nog wel in het „neutrale, onafhankelijke Tu nesië". Van daaruit bestookten zij de Fran se troepen en schoten zij op de Franse vliegtuigen. He. Franse opperbevel in Algerije was het natuurlijk beu en heeft verschillende malen gewaar schuwd. tot de maat vol was. Jammer genoeg is het Franse op perbevel toen overgegaan tot het fa meuze bombardement van Sakiet. Dat was tenslotte een strik, gespan nen door de fellaga's. en Frankrijk is daar ingevallen. Dit heeft Bourguiba uitgebuit op twee manieren. De gevolgen van het bombarde ment zijn zeer overdreven. De Fran sen hadden het gemunt op de mijn, waar vele fellaga's lagen. Daarnaast stond een school, die als opslagplaats diende voor munitie. Vele fellaga's zijn gedood, maar daar hebben de journalisten niets van gezien. Hun lijken werden aanstonds begraven, terwijl men de lijken van enkele kin deren onbegraven liet. Natuurlijk werden er ook huizen in het nabije dorpje opgeblazen. De propaganda deed de rest en miljoenen werden in gezameld om het verwoeste Sakiet weer op te bouwen. Ook de Europeanen werden aange slagen en moesten idem zoveel beta len voor de onschuldige slachtoffers van Sakiet. Deplorabele toestand Hoe is de toestand thans in Tu nesië? De Tunesische regering doet alles om het de Franse bevolking, vooral de boeren, lastig te maken. De mees te Franse ambtenaren zijn vervangen door Arabische, zodat alleen de boe ren nog blijven, die hun boerderijen niet mee kunnen nemen en ook niet kunnen verkopen, tenzij voor een prikje. Tegen deze boeren, die de bevolking veel werk geven, werden verschil lende maatregelen genomen om hun het leven onmogelijk te maken. Zo werden er meer dan 500 Franse boeren van hun boerderijen „verwij derd", „aloignés", om hen in veilig heid te brengen. Die boeren wonnen allen langs de Algerijnse grens op een gebied van 100 km in Tunesië, een gebied dat vol zit met Algerijnse fellaga's. Die boe ren hebben hun boerderijen met al hun hebben en houden moeten verla ten en trachten hun heil te zoeken in (Advertentie) de stad Tunis. Bij andere boeren in het centrum van Tunesië werden huiszoekingen gedaan om wapens of oorlogsmateriaal op te sporen. De flauwste voorwendsels waren genoeg om tot arrestatie over te gaan. Zo vond men bij een brave boer, vader van tien kinderen, een oud verroest geweer. De goeie man, die nog geen vlieg kwaad zal doen. werd gevangen genomen. Door heel Tunesië zijn er in de laatste maanden een aantal Fransen gevangen genomen. Dezen moeten waarschijnlijk als gijzelaars dienen als Frankrijk het land zou binnen vallen. Men zegt dat Bouguiba geen mees ter meer is in eigen land en dat hij de handen niet meer vrij heeft van wege de F.L.N., de Algerijnse vrij heidsbeweging. Bovendien is de economische toe stand in het land op z'n slechtst. De zaken gaan niet meer, zeggen de zakenlui, want de Fransen, die geld hadden en ook veel besteedden, zijn nu weg. En de arbeiders die bij de verdre ven boeren werkten, worden niet be taald. Het ziet er niet rooskleurig uit in Tunesië. Het lijkt wel, of er alles op gezet wordt om de Franse boeren het leven onmogelijk te maken, zo dat velen er over denken om het land te verlaten. En hun mooie boerde rijen zouden een prachtige buit zijn voor de Arabieren. Zal hier niet gebeuren wat in Indonesië is voorgevallen? Z.H. Exc. de Bisschop van Breda zal geen audiëntie verlenen van zon dag 4 mei tot en met vrijdag 9 mei aanstaande. De zgn. India-actie van de K.A.J. in het bisdom Breda verloopt geheel naar wens. Men verwacht de beste resultaten. Medio juli wil men te Oudenbosch een slotavond houden met als gast o.m. mgr. Cardjjn van de kajotters uit België. Op zaterdag 17 mei wordt te Vlis singen een zeer bijzondere voetbal wedstrijd gespeeld. De V CVlissin- gen komt dan namelijk in het veld tegen de Engelse profclub uit de 2de divisie. Folkestone. De Engelse club komt met een A- en een B-ploeg naar Zeeland. Vlis singen speelt tegen de A-ploeg, waar- na de B-ploeg op zondag 18 mei te i Hulst de strijd aanbindt met het Zeeuwse B-elftal. Het onderzoek naar de malversa ties die door de procuratiehouder H. H. op het bijkantoor van de Rotter damse Bank in Roosendaal weiden gepleegd, zal enige weken in beslag nemen. Vier controleurs van de bank houden zich bezig met de fraudes, waarvan de eerste reeds uit 1945 da teert. Alle onregelmatigheden zijn gepleegd met gelden en waardepa pieren van cliënten uit Zundert en omgeving, waar de procuratiehouder elke week een zitdag hield. Inmiddels is aan het licht geko men dat H. daarbij valsheid in ge schrifte pleegde en valse handteke ningen plaatste. Thuis hield de pro curatiehouder er een complete boek houding van zijn malversaties op na, waardoor hij zeer secuur te werk kon gaan. Bij het onderzoek werd reeds vastgesteld, dat het totale be drag, waarvoor de bank benadeeld is. iets hoger zal ligge ndan aanvan kelijk geschat. Bij de eerste verho ren kwam men tot een bedrag van rond honderdduizend gulden. Giste ren is H. voor de officier van justitie te Breda geleid. (Advertentie) Zeker, haar grootmoeder en ook haar moeder gebruikten reeds MAÏZENA DU RYE A en zij volg de dat goede voorbeeld. Vandaar haar lekkere groenten, smakelijke soepen en smeuïge sausen. En als haar vriendinnen vragen hoe het komt dat zij zo lekker kan koken, dan zegt zij,,Goed voorbeeld doet goed volgenen gebruik - zoals ik - MAÏZENA DURYEA voor het binden van groenten, soepen en sausen. Dan zijn mislukkingen bij voorbaat uitgesloten. Bankiers Anno 1 884 beleggingsadviezen Alg. Kunstzijde Unie Van Berkels Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton - Feijenoord Kon. Petroleum Holl. - Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot JV1 Ned. Scheepvaart Unit Van Ommeren Amsterdam Rubber H.V.A. Ver. Deli Mijen 3-3' 2 Nederland 47 3 c'r Invest, cert. Ned 3 <Tc Ned. 1962-64 6 Woningbouw Laagste Hoogste Vrijd. 2-5 Koersverschil koers koers laatste t.O V tiid' ai; vorige eek 169 175 1/2 174 1,2 1/8 194 1/2 194 3/4 194 3/4 1/4 164 170 170 5 1/2' 289 290 290 0 223 228 1/2 228 1 2 8 1 2 271 1/2 280 277 3/4 2 1 4 324 1/2 334 330 5/8 1 2 187 3 4 202 190 1/4 11 1 4 165.10 176.80 173.25 8.40 133 3/4 136 1/2 134 1 2 7-8 129 1/4 133 1/4 130 1/4 2 1/4 '08 112 108 1/4 3 204 208 205 1/2 6 1/2 55 1/2 57 1/2 56 1/2 1 1/4 93 1/2 95 1/4 92 1/4 1 1/2 78 81 77 3/8 3 1/4 91 3/4 92 5/8 92 3'16 93 3/4 94 1/8 93 15/16 9/32 93 3/8 93 7/8 93 U/16 5/16 108 108 1/2 108 1/2 1/2

de Stem | 1958 | | pagina 3