pagMaü Pekten» PASTOOR WOLFF BENOEMD TE VAN LEWEDORP KRUISLAND Overste J. Pottenboom gehuldigd Goesenaar opnieuw onder invloed achter autostuur Drukte aan het Vlissingse strand Expo wedijvert niet met VVV Voorlichting over paneelbouw voor eengezinswoningen Laatste reünie garderegiment Jagers tweede blad vrijdag 2 mei 1958 ZE. Heer Ed, Vermeulen uit Roosendaal zijn opvolger Tien jaar commandant le COAK OM VAN TE SCHRIKKEN SOCIALISME I ER is een tijd geweest, dat de eerste mei een dag vol rumoer en botsingen was. De socialistische beweging in haar primitieve ge stalte stond daar met haar demon straties als een dreigende kracht tegenover de machthebbers, die orde en eigendom tegen haar meen den te moeten verdedigen. Het is wel een verschil met de mei-dagen van tegenwoordig, nu in een groot deel van de wereld het .socialisme" van communistische signatuur de absolute macht veroverd heeft en elders socialisten van het democra tische type langs legale weg belang rijke invloed uitoefenen op de gang van zaken. SOCIALISME II Feestje en miezerig weer. Intrekking rijbewijs en flinke boete Diamanten bruiloft in Biervliet Zevenbergen ziet Toerwagenrally ook starten Gemeentebestuurderen te Oostkapellë bijeen Assiirantiebedrijl v. Opstal 25 jaar F' Amerikanen in den vreemde..... Pastoor Ed. Vermeulen Naar wij vernemen is pastoor F. S. Wolff te Lewedorp be noemd tot opvolger van pastoor A. van Raamsdonk te Kruisland. Pastoor Wolff is op 12 augustus 1900 te Leiden geboren. Na zijn studies te Hageveld en Warmond werd hij op 14 juni 1924 tot priester gewijd. Ach tereenvolgens werd hij kapelaan te Obdam Noordwijkerhout (1925), Am sterdam (1928), Hilligersberg (Rot terdam, 1937). In september 1946 werd hij benoemd tot pastoor te Tho- len als opvolger van pastoor Kok. Vervolgens werd hij op 7 november 1949 te Lewedorp benoemd, waar hij de herderlijke taak van pastoor Kra mer overnam. Men ziet hem hier na bijna negen jaar met lede ogen ver trekken, want pastoor Wblff was in zijn Zeeuwse parochie zeer bemind. Tot zijn opvolger werd benoemd de zeereerwaarde heer Ed. Ver meulen te Roosendaal. Pastoor Vermeulen werd 23 juli 1906 te Alphen geboren. Op 14 juni 1930 werd hij tot priester gewijd en benoemd tot godsdienstleraar aan de beide lycea te Roosendaal. In de bijna 28 jaren, dat hij hier werkzaam was, richtte hij de verken- nerij op, speciaal voor de lyceïsten. Daarnaast was er ook een bloeiende studentenvereniging. Jaarlijks wer den kampen ingericht. In 1938 startte de z e. heer Vermeulen ook met de welpen, doch deze groep werd tijdens de oorlog opgeheven. In 1955 werd ter gelegenheid van het 25-jarig priesterfeest een grootse reünie gehouden op de terreinen van het St.-Norbertuslyceum, waar vele oud-studenten tezamen kwamen. Deze zullen met vreugde de pastoorsbenoe ming begroeten. Voorts was de nieuwe pastoor on geveer 25 jaar werkzaam in het re- classeringswerk en trad hij op als bis schoppelijk inspecteur van het onder wijs. Aan de kampen in binnen- en bui tenland met zijn jongens bewaart pastoor Vermeulen de aangenaamste herinneringen en hij prijst zich ge lukkig de leiding nu aan een prima hopman te kunnen achterlaten. Pastoor A. Vermeulen is de derde pastoor uit de familie Vermeulen, want zijn twee broers zijn respectie velijk pastoor te Boschkapelle en de Heen. Donderdag bracht pastoor Vermeu len reeds een bezoek aan zijn nieuwe parochie, want het weer was prima en de pastoor is een verwoed lief hebber van motor- en scooterrijden. Met schrijnend hart neemt hij van Roosendaal afscheid, omdat hij als het ware met de beide lycea is ver groeid. In het pastoraat voor de prachtige parochie Lewedorp ziet hij thans zijn wens eens parochieherder te worden vervuld. ISieutve rector van „Bouvigne" Tenslotte kwam ons ter ore, dat de eerw. heer P. Theeuwes benoemd is tot rector van Bou vigne. Hij zal hier rector A. de Graauw opvolgen, die, zoals men weet, naar de missie in Afrika zal vertrekken. Rector Theeuwes is geboortig van Rijen. Na zijn studies aan de beide seminaria was hij kapelaan te Stoppel dijk en te Terneuzen. Van 1952 tot 1956 was hij werkzaam in de parochie van O. L. Vrouw van Altijddurende Bijstand te Breda, waarna hij zijn hui dige functie bij de K.A. aanvaardde. Tot godsdienstleraar aan de r.-k. lycea te Roosendaal werd kapelaan Hub. Vaarten uit Sas van Gent be noemd. Deze zal hier worden opge volgd door kapelaan O. Gielliet uit Clinge. (Advertentie) Zeeland heeft voor de toeristen en dit geldt na donderdag speciaal voor de Belgen nog niets aan aan trekkelijkheid verloren. Na de dag van gisteren, de eerste mei, die voor dit jaar als de inzet van het toeris tenseizoen beschouwd kan worden, is duidelijk komen vast te staan, dat de EXPO in Brussel niet zo'n ge vaarlijke concurrent zal zijn als ve len verwacht hadden. Dit was gisteravond de mening van de heer G.W. Oskamp, de direc teur van de provinciale Zeeuwse VW aan het eind van een dag, die dan over het geheel genomen in Zeeland misschien iets minder druk was dan 1 mei van het vorige jaar. maar waarop toch weer talrijke Belgen de sprong" over de Westerschelde maakten. „Miniatuur Walcheren" in Middelburg boekte ongeveer hetzelf de aantal bezoekers als in 1957 op dezelfde tijd, hoogstens enkele tien tallen minder. Hieruit kan men dus afleiden, dat ook het beeld van Wal cheren in het klein nog weinig of niets aan aantrekkelijkheid heeft in geboet. Wel is in Middelburg donder dag een belangrijk kleiner aantal autobussen gesignaleerd dan voorgaande jaren, maar men heeft de indruk, dat er meer personen auto's en vooral meer motoren op de weg waren. Dit kwam tegen de avond tot uitdrukking bij het veer Vlissin- gen-Bréskcns, waar wachttijden van een uur werden genoteerd. De heer Oskamp zei ons van me ning te zijn, dat hem dit alles niet ongunstig voorkomt. „Zeeland blijft attractief, speciaal voor het dagtoe- risme. En dat is voor onze provincie van grote waarde", aldus de heer Os kamp. QNLANGS heeft de Staatssecre taris van Financiën voor min of meer belangstellende ingewijden een voordracht gehouden over de financiële omstandigheden in ons land. Terecht waarschuwde hij, dat de financiële verbeteringen in het kapitaal-verkeer niet tot hoge ver wachtingen aanleiding moesten ge ven. Het is nog maar een eerste be gin va nverbetering, waarvan men niet zeker kan zijn, of deze aan houdt. Zeer juist: de bestedingsbeper king heeft de invoer van allerlei grondstoffen en halffabrikaten uit het buitenland doen verminderen, terwijl de grote voorraden in 1956 uit het buitenland aangevoerd, in 1957 en nu nog in 1958 worden op gebruikt en niet in dezelfde mate aangevuld. Daardoor is het bedrag aan deviezen, voor de aankoop no dig, verminderd, terwijl gelukkig de uitvoer eerder iets toenam dan afnam. Maar deze. voor onze financiële positie zo 'gelukkige omstandigheid blijft niet duren! Misschien dat de overvloed van bezoek, die men bij de Expo te Brussel verwacht, in het zuiden extra-inkomsten brengen zal, maar dat zal niet doorslagge vend zijn om blijvend de financiële positie te verbeteren. Maar wat die secretaris-generaal ook meedeelde, was, dat bij het op maken van de rijksbegroting voor 1959 blijkt, dat alle uitgaaf-posten nog stijgende zijn. Alle uitgaafposten, dat wil dus zeggen, dat de verschillende mi nisteries nog niet tot juiste bezui- nigingsmzichten zijn gekomen. En daarop is juist het wachten. Vooral op de vermindering van personeel en de totaal-som van de salarissen zit geheel Nederland te wachten. En daarover kwam uit de mond van de toch wel ingewijde secretaris generaal geen enkele verblijdende mededeling. Integendeel: zijn gehele betoog, in voorspellende geest, was er op ge richt ..duidelijk" te maken, dat er wel belastingverhogingen zouden moeten komen. Het is wel gemak kelijk voor de regering, er niet aan te denken de tering naar de nering te zetten en met belastingverhogin gen het eigen „bedrijf" veilig te stellen. De tienduizenden, die tot inkrim pingen zijn MOETEN overgaan en eigenlijk daarmee blij waren, steekt het vanzelfsprekend, dat er geen duidelijk waarneembare bezuini gingen worden ingevoerd in de in terne diensten van de rijksregering. En zo moet het opvallen, dat er nu reeds leiders bij die regering zijn, die door een eenzijdig gerich te en propagandistisch getinte voor lichting, de basis leggen voor be lastingverhogingen, die ook zeker niet komen mogen en die. als men mag afgaan op de geest der niet- socialistische politieke partijen, ook niet aangenomen zullen worden. Er zijn niet veel kiezers, die zich in hun huisgezin, in hun dagelijkse omgang en hun zaken niet bekrim pen of bezuinigen. Welnu, deze al len worden gestoten door het ver schijnsel, dat de bestuurskringen niet of te weinig bezuinigen. Dat schept die gespannen sfeer, welke ieder die oor en oog de kost geeft in onze tegenwoordige tijd, kan waarnemen. Daarom is de ti tel: „Om van te schrikken" ook juist. B.o.Z. Ir. J. In Moskou en Peking en in de hoofdsteden van alle satellietlanden staat nu „de nieuwe klasse" van machthebbers op het bordes en schouwt over de massale legers en een menigte, die geleerd heeft haar blindelings te gehoorzamen. Nei gingen tot verzet en opstand wor den door een geheime politie en-een meedogenloze justitie zo streng be waakt en onderdrukt, dat ze geen kans meer krijgen zich te uiten. De rollen zijn dezelfde, die van onder drukkers en onderdrukten, alleen de spelers zijn verwisseld. JTN in de democratische landen? In „Het Parool" stond dezer dagen een ingezonden stuk, waarin iemand uit Hengelo, de vraag stelt: Wat is het dat mij en vele anderen van de PvdA af doet drijven? Antwoord: de verfoeilijke neiging om van de socialist een echt burgertje te ma ken. Een burgertje, dat op zijn geld zit en niet verder wenst te kijken dan de punt van zijn pantoffel. Ik moet u eerlijk bekennen, dat de socialis tische voormannen, zoals ik die in diverse verenigingen en besturen heb leren kennen, voor mij een verbijste rende afwijking vertoonden van wat ik me ervan heb voorgesteld: geen greintje revolutionair elan; verstaat u mij goed: revolutionair elan is voor de jeugd van heden niet het verlan gen om grote betogingen, met vlag gen of hooivorken, te organiseren. Neen: onder elan versta ik: een be zielde onvrede met het heden. Dit is een typerend „jong" ge luid, dat natuurlijk met haarfijne redeneringen ontzenuwd kan wor den, maar dat toch duidelijk tekent, hoe men de echte bezieling, „hart en vurigheid" mist. Het socialisme, dat ongetwijfeld een stuwkracht is geweest voor ver betering en hervorming maar vast niet de enige! kan na de verkregen resultaten zijn inhoud en koers moeilijk meer bepalen. Het heeft de neiging zich als een echte conservatief tot het behoud en het verdedigen van het nu bereikte te bepalen. Omtrent nieuwe doelstel lingen is er aarzeling en onzekerheid bij de voormannen. Dit maakt de 1- mei-dag tot een dag van rustige vergaderingen en nette betogingen. Tot verdriet van een onstuimige jeugd. Deze had op de avond van de der tiende februari op de Hulsterseweg onder Terhole onder invloed zijn per sonenauto bestuurd. Het was reeds voor de derde keer. dat de man on der invloed achter het stuur werd ge signaleerd. i j Een wachtmeester die de dronke- kantine_van de Generaal Majoor Berg huyskazerne te Middelburg, waar de mansrit had gadegeslagen vertelde „V bent voor ons de bouwmajoor. En hoewel de nieuwbouw nu nog niet is voltooid zal dit binnen niet al te lange tijd toch het geval zijn. Buiten dit zijn wij II bijzonder dankbaar voor de leiding, die U de afgelopen 10 jaar gegeven heeft." Dit zei majoor J. v. d. Slikke tijdens een bijeenkomst in de De officier van justitie te Middelburg heeft een boete van 250.als mede één maand hechtenis voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en in trekking van het rijbewijs tegen de Goesenaar S.B. geëist. overste J. Pottenboom werd gehuldigd in verband met het feit, dat hij tien jaar geleden het commando over de le C.O.A.K. te Middelburg aanvaardde. Dit jubileum werd geheel in eigen kring gevierd. Een huldrgingscomité had voor een uitgebreid feestprogram ma gezorgd met de afwerking waar van reeds om acht uur 's moi'gens werd begonnen. Want toen bracht het tamboerkorps van de Ie C.O.A.K. voor de woning van de jubilerende over ste een aubade, waarbij tevens het bijzondere diensttableau voor deze dag bekend werd gemaakt. Een uur later volgde op 'het gemeentelijk sportterrein een parade, met de ma joor van der Slikke als comman dant, die door overste Pottenboom werd afgenomen, waarna er een de- filé werd "gehouden op het Molenwa ter. In de morgenuren was er voorts een voetbalwedstrijd tussen de leer lingen uit de Berghuyskazerne en die van „Modderoord", waarbij eerstge- noemden met 30 zegevierden. De of ficieren wonnen de ontmoeting tegen de onderofficieren met 10. De huldrgingsbijeenkomst in de kantine werd o.a. bijgewoond door de garnizoenscommandant, de overste A. Kornet en zijn echtgenote. Ook mevrouw Pottenboom was aanwezig, toen de majoor van der Slikke zijn toespraak begon. Deze wees er in de eerste plaats op. dat een jubileum van een commandant een bijzondere gebeurtenis is, omdat hij gewoonlijk niet lan-g op dezelfde plaats blijft. Hij stipte aari, wat er allemaal is gebeurd en welke grote uitbreidingen er zijn geweest sinds 1 mei 1948. Ook in de bezetting ver anderde het één en ander. Tien jaar geleden waren er slechts een staf en twee compa-gnieën en behalve de staf telt de school thans vijf compagnieën. Hij vestigde speciaal de aandacht op de goede verhouding, die er tussen de overste Pottenboom en de genie bestaat, een verhouding waarvan de school verschillende vruchten heeft kunnen plukken. In 1954 maakte over ste Pottenboom één van de hoogte punten uit zijn militaire loopbaan mee. Toen namelijk werden zijn tal rijke verdiensten beloond met de be noem iirg tot ridder in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. Bouwpastoor" Het is algemeen bekend, dat de overste toen nog majoor Potten boom geijverd heeft voor de bouw van een nieuwe kazerne. In dit ver band vergeleek majoor van der Slik ke hem met een bouwpastoor. Namens officieren, onderofficieren, korpo raals. manschappen en burgerperso neel bood de majoor overste Potten boom een driedelige encyclopedie aan. Mevrouw Pottenboom kreeg or chideeën en een doos bonbons. „De dankbaarheid over dit jubi leum is 'geheel aan mijn kant." aldus de overste Pottenboom in zijn ant woord. „Dankbaarheid jegens God, jegens de legerleiding, die mij op de ze plaats gezet heeft, maar vooral ook dankbaarheid jegens U allen." De overste stelde zich in dit verband de vraag, wat 'n dirigent zonder or kest is. „En de leden van ons „orkest" hebben steeds blijk gegeven uit het goede hout gesneden te zijn. Ik wil hen dus in deze hulde laten de len." aldus overste Pottenboom, die mede namens zijn vrouw majoor van der Slikke dank bracht voor zijn vriendelijke woorden en geschenken. Hierna maakten velen gebruik van de "gelegenheid de overste persoonlijk met zijn jubileum geluk te wensen. DE OFFICIER van justitie bij de Haarlemse rechtbank heeft vier jaar gevangenisstraf geëist tegen de 40- jarige assuradeur J. van H., die ver dacht wordt van fraude voor enkele tonnen. de politierechter, mr. B.S. Sieper- da, welke capriolen B. zoal had ge maakt. Toen hij een flauwe bocht doorgereden was, schoot de wagen over het rijwielpad en botste bijna tegen een huis. De auto draaide toen scherp naar links en vloog rakelings langs een benzinepomp aan de linker kant van de weg. B. vervolgde zijn tocht verder langs de linkerzijde van de weg. „Het was miezerig weer en een passerende vrachtauto had mijn voorruit bevuild", was het verweer van de verdachte. Daardoor zou zijn zicht sterk verminderd zijn. ,,Èn hoe verklaart u die 1.32 pro mille", wilde mr. Sieperda weten. B. kon hier alleen op antwoorden dat hij de vorige dag op een feest je was geweest. ,.B heeft opvallend gevaarlijk ge reden", meende de officier, mr. J. L. Andreae, die er op wees, dat de Op 5 mei zal het 60 jaar geleden zijn dat het echtpaar De Vos-Naeye te Biervliet in het huwelijk trad. De heer en mevrouw De Vos-Naeye zijn beiden nog goed gezond, niettegen staande ze reeds 85 en 79 jaar oud zijn. Beiden zijn geboren Biervlieters, in welke plaats ze ook hun hele leven gewoond en gewerkt hebben. Beiden genieten nu van een welverdiende rustige oude dag. Op 26 april was het 35 jaar ge leden dat een zoon van dit echtpaar in het huwelijk trad. terwijl op 12 mei een andere zoon 20 jaar getrouwd zal zijn. Bovendien wordt de echtgenote dit jaar tachtig. Al met al dus een ge denkwaardig jaar. verdachte reeds twee maal eerder voor hetzelfde feit werd veroordeeld. „Het waren steeds voorwaardelijke straffen", aldus de officier, „maar van deze twee lessen schijnt hij nog steeds niets geleerd te hebben". De politierechter veroordeelde B. con form de eis. Dinsdag 13 mei zal voor de zeven de maal de KNVTO-toerwagenrally worden gehouden. Dit jaar wordt van vier startplaat sen Delft, Nijmegen, Zevenbergen en Zwolle in een rit, tijdens welke aan bijzondere opdrachten moet wor den voldaan, gereden naar het Olym pisch stadion in Amsterdam, waar een klassementsproef wordt afgelegd. Des middag wordt een tweede rit met bijzondere opdrachten gereden, die eindigt op de Bosbaan in Am sterdam, waar de prijsuitreiking zal geschieden. De opdrachten tijdens de ritten zijn zodanig, dat ook nu weer de inzittenden daarbij kunnen worden betrokken. Een groot aantal Walcherse gemeen tebestuurders is te Oostkapelle voor gelicht over een door de n.v. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten ont wikkeld systeem van paneelbouw voor eengezinswoningen. Er werd daartoe een bijeenkomst belegd in de veel te kleine gemeenteraadszaal van Oostkapelle, waar burgemeester F. G. Sprenger als gastheer optrad en waar de heer R. R. Karsten, algemeen on derdirecteur van het bouwfonds, een eenvoudige uiteenzetting gaf over het systeem. Nadat een filmpje vertoond was over de bouw van enkele van deze woningen, werd een bezoek ge bracht aan de bouwplaats aan de Torenstraat, waar sedert twee dagen een dergelijke woning in aanbouw is. Tenslotte was er een koffietafel, waar bij ook nog de gelegenheid bestond om met elkaar over de systeembouw van gedachten te wisselen. Burgemeester Sprenger vertelde zijn toehoorders, dat hij en zijn wet houders er lang over hadden nage dacht, alvorens zij toestemming ga ven voor de bouw van een dergelijke woning binnen de grenzen van hun gemeente. Men heeft immers in de laatste jaren meer dan eens onprettige ervaringen gehad met systeembouw- woningen. Tenslotte besloot de raad om de toestemming maar te verlenen onder het motto „er kome van wat er van komt". De oorspronkelijke argwaan, aldus de burgemeester, ver dween echter spoedig, toen men eens een kijkje ging nemen op het bouw terrein, waar jongstleden dinsdagmor gen om zeven uur met de bouw was begonnen en waar twaalf uur later een glasdichte woning onder de pan nen stond. De heer Karsten vertelde, dat dit resultaat enigszins geflatteerd was, omdat men normaliter toch twee dagen nodig heeft om zover te ko men. Daarna wordt er een normale halfsteense muur omheen opgetrok ken, die echter niet dragend is, maar waardoor het huis niet te onder scheiden is van een, dat op de tra ditionele wijze is gebouwd. De af bouw, zowel buiten- als binnen werks, duurt ongeveer drie weken. Al het werk kan worden gedaan door plaatselijke aannemers, die een of twee huizen onder toezicht van een opzichter bouwen en het dan verder we.l zelf af kunnen. Het grote voordeel van de systeem bouw is volgens de heer Karsten de tijdwinst. De prijs van een dergelijke prefab-woning ontloopt die van een gewone niet veel. De gebruikte ma terialen zijn namelijk gedeeltelijk veel duurder, maar er is een grote besparing op de arbeidslonen. Een woning als die, welke momenteel te Oostkapelle in aanbouw is, kost rond f 14.000, inclusief de rijkssteun, de be tegeling, een geiser, het passeren van de hypotheekakte en dergelijke. De woning bevat beneden een woonka mer van 5.31 bij 3,50 meter, een keu ken. van 2,80 bij 2.60 meter, een slaap kamer van 3,10 bij 2,70 meter, een hal van 2.00 bij 2.70 meter, een schuurtje van 2,70 bij 2,60 meter met kolen bergplaats en voorts zijn er nog een doucheruimte en een toilet. De ver dieping bevat twee slaapkamers van elk 3,60 meter breed en respectieve lijk 3,65 en 3,10 meter lang. De woning, die thans in Oostkapelle in aanbouw is, is de eerste van dit ssyteem in Zeeland. Binnenkort zal begonnen worden met de bouw van een dergelijke woning te Kwaden- damme en de heer Karsten zei, dat ook reeds plannen bestaan voor het bouwen van dergelijke huizen in an dere Zeeuwse gemeenten. Als op 17 mei a.s. over het ter rein van de Frederik Hendrikkazer ne te Vught in de namiddag de hoornblazers het signaal zullen ge ven om een minuut stilte aan te kon digen, dan zal het de laatste maal zijn dat de oud-strijders van het O. V.W.-bataljon van het Garderegiment Jagers hun gevallen kameraden her denken. Terwijl de vlag halfstok ljangt zullen hun namen weerklinken bij dit dodenappèl. Het waren de mannen, die samen met de nu nog levenden de geschie denis gemaakt hebben van het eer ste garde-bataljon Jagers, dat op uit drukkelijke wens van Z.K.H. Prins Bernhard vlak na de bevrijding van het zuiden van Nederland in Frank rijk geformeerd werd. In Breda jubileerde het assurantie- bedrijf van de heer H. van Opstal, dat 25 jaar bestond. Oorspronkelijk •werkte de heer van Opstal met zijn firma in Goes, daarna verplaatste hij de zaak naar Halsteren. Enkele ja ren geleden vestigde hij zich in Bre da. Het feest is in intieme kring ge vierd. De Walcherse stranden, mei hun reeds velen een duik in het zilte overspoeld zal worden door toeris- tutstekende ligging op het zuiden, nat hebben genomen. Moeders l ten, die dit eiland zullen gebruiken sinds enkele dogen gekoesterd door trekken met hun kinderen naar het als springplankvoor de Wereld een warm zonnetje, zijn niet langer strand waar zij nu nog rust kun- meer leeg en verlaten. Het bad seizoen is nog nergens officieel ge opend doch dit neemt niet weg, dat ven vinden evenals de bussen met dagjestoeristen. Over enkele weken is dit voorbij, wanneer Walcheren tentoonstelling in Brussel. Eerst in september keert de rust weer. Hierbij een beeld van het strand te Vlissingen. Op zijn wekelijkse persconfe rentie in Washington heeft Dulles gezegd, dat de V.S. de activiteit van Amerikanen, die misschien als militaire avontu riers in Indonesië opereren ten behoeve van de rebellen, niet kunnen controleren en daartoe ook geen wettelijke verplichting hebben. Wij weten niet, of er Ameri kanen in Indonesië zijn die een dergelijke rol spelen, aldus Dul les. Maar het is mogelijk, dat zij er zijn. Overal in de wereld zijn Amerikanen, die zich met dit soort ondernemingen inla ten. En hij besloot: ,,Het is zelfs mogelijk, dat enkele Amerika nen Russische wapens naar Je men vliegen..."

de Stem | 1958 | | pagina 3