Walcheren Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen 379.- Dagblad De Slem i v. Koninklijke onderscheiding voor gouden landarbeider Directrice Goese Vakschool voor meisjes geridderd Tijdens viering 40-jarig jubilé P e j e DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 2 MEI 1958 Oudheidkamer open op elke zaterdag Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding SLAAPKAMER AMEUBLEMENTEN Een complete slaapkamer van uitstekende kwaliteit NU voor 'n SPOTPRIJS! VROOM DREESMANN Een der leraressen jubileerde mee Extra Statenzitting over veertarieven Hoogwaterstanden AGENDA Vandaag Morgen MIDDELBURG ZILVEREN JUBILEUM BIJ DE P.Z.EJVL Op donderdag 1 mei vierde de heer VV. Camper, alhier, boekhouder op de afdeling Stroomverkoop der N.V. Pro vinciale Zeeuwse Elektriciteits-Maat- schappij zijn zilveren dienstjubileum. Des morgens werden de heer en mevrouw Camper ontvangen in de directiekamer van het P.Z.E.M.-kan- toor aan de Poelendaelesingel, waar de directeur, ir. T. Michielsen, de jubilaris hartelijk dank bracht voor de gedurende 25 jaren aan het bedrijf bewezen diensten en hem de gebrui kelijke enveloppe met inhoud aan bood. Des avonds recipieerde de jubilaris te zijnen huize, waar vele chefs en collega's hem geluk kwamen wensen. Namens het personeel wer den de jubilaris enige blijvende her inneringen aangeboden, terwijl me vrouw Camper bloemen ontving. Ook van andere dan PZEM-zijde mocht de heer Camper vele blijken van belang stelling ondervinden. De personeelsvereniging der PZEM bood eveneens een geschenk aan. GOES Ir. Jurriëns gaat heen Ir. G. Jurriëns, leraar aan de rijks middelbare landbouwschool is met ingang van 1 mei 1958 benoemd als directeur van de R.M.L.S. te Schagen. De heer Jurriëns is sinds oktober 1955 als leraar aan de school al hier verbonden geweest en heeft zich in korte tijd in de Zeeuwse landbouw- aangelegenheden ingewerkt. Een gewaardeerde leerkracht gaat de provincie Zeeland verlaten. Prijzen op koninginnedag Aan de winnaars van de diverse jeugdwedstrijden op koninginnedag zijn door het bestuur der Oranjever eniging mooie prijzen uitgereikt. Voor de verschillende groepen wa ren dit: Estafette meisjes: 1. groep Ria de Kok; 2. groep Nellie Landa; 3. groep Cobi Engelse; 4. groep Dini Goeree. Jongens-estafette 12 en 13 jaar: 1. groep Nieuwstraat; 2. groep de Haas. Jongens 14 en 15 jaar estafette. 1. r.-k. ulo; 2. en 3. groep Bolle en h. b.s. Behendigheidswedstrijd fietsen: 1. Rinus Tallier; 2. Ad. Parmentier; 3. Tonnie van Eijkeren. Etalagewedstrijd: 4e klassen: 1. F. Lijnback; 2. Francia Hopmans: 3. Joke Hoogesteger; 4. J. van 't West einde; 5. Louw Jobse. 5e klassen: 1. Damen; 2. Stadwijk; 3. Frans Aartsen; 4. A. Hoekstra; 5. Kentien; 6. Neeltje van Schaik. 6e klasse: 1. Simon de Witte; 2. A. Louisse; 3. J. Polfliet; 4. J. de Reus; 5. P. v.d. Singel; 6. Marga Boone. Driewegen RAADSBESLUITEN In de raadsvergadering van Drie wegen werd wethouder J. Boogert aangewezen tot lid van het algemeen bestuur van de centrale werkplaats „De Bevelanden" te Goes. In de commissie van beheer van de schoolartsendienst op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland (west) wer den als vertegenwoordigers gekozen mr. J. de Widt, W. Poppe, P. Da- niëlse, H. Bouwman, A. Schuit, D. Verrr\et, W. van Liere en mr. H. Stieger. Het krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten werd voor 1958 verhoogd tot 100.000.—. Een aanvraag van de provinciale huisvlijttentoonstelling „Bezige Han den II" voor het beschikbaarstellen van een herinneringsmedaille wees de raad af. Ten behoeve van het St.- Wille- brord-college r.-k. hogere burgers- school A en B te Goes is voor 1956 en volgende jaren een subsidie ver leend van 50.per leerling. Het bouwterrein aan de Smitsweg zal voor 1958 verhuurd worden voor volkstuintjes tegen 10.per per ceel per kalenderjaar. Men besloot een demonstratie aan te vragen met een motormaaimachine. De begroting 1957 werd gewijzigd. 's-Gravenpolder Om de damtitel Voor het plaatselijk damkampioen schap werden nog de volgende partijen gespeeld: H. J. Mol-Jac. op 't Hof 1-1; M. C. Huibregtse-Jac. op 't Hof 0-2; J. Verdonk-H. J. Mol 0-2. Al is nu de kampioen bekend ge worden, de spanning is nog niets ver minderd, omdat het nog een grote vraag is. wie in de staart van het le en wie in de kop van het 2e tiental zal komen. Voor de bekerronde werd als volgt gespeeld: A. Karman-F. Harthoorn 1-1; L. J. Verkerke-H. Nieuwdorp 0-2, L. Boogert-A. Dubbelman afgebroken. s-Heerenlioek EINDLES R.-K. LAGERE LANDBOUWSCHOOL De eindles aan de r.-k. lagere landbouwschool had een apart karak ter. De leerlingen van de vierde klas se vormden een forum en onder lei ding van Piet Martens en later van Piet Zuiderwijk weerde dit forum zich om de vragen welke het door de derde klassers van de school op zich afgevuurd kreeg op 't gebied van veevoeding, plantenteelt en be mestingsleer, naar voldoening te be antwoorden. Hierbij genoten de ouders van de slagvaardigheid van hun jongens. Vervolgens reikte ir. Versteeg met Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen; Hulst Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen RayonbeheerderL. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes. Westsingel 98, Tel. 2236. RayonredacteurN. Karhof Redacteur voor Walcheren: J. Maas RayonbeheerderJ. Fait Prijs voor Icssc advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 per mm. Voor Ingezonden Mededelin gen" 0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Kleintjes"' 3 regels of minder 0.90; elke regel meer 0.15. Bij 3 achtereen volgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. een hartelijk woord de diploma's uit aan de leerlingen. Bas Martens en Piet Zuiderwijk van Heinkenszand. Bertus Ars, Adrie Boonman en Piet Martens van Ovezande. Emiel Meul- blok van Kwadendamme en Kees de Baar van Nisse Leerlingen en ou ders ontvingen de gelukwensen van voorzitter Waelput, die de leerlingen nu wilde zien als gezellen die zich voor het meesterschap gaan bekwa men. De heer Steijn, hoofdbestuurs lid wees op de belangrijkheid, zich niet alleen op technisch maar ook op sociaal-economisch terrein te be kwamen. Pastoor Holtkamp attendeerde op 't volledig mens zijn in godsdienst-zede lijk opzicht nu zij op weg zijn in hun groei naar volwassenheid. Het hoofd dankte de ouders en de instan ties die de zorg voor het onderwijs dragen, alsmede de leraren, die hun beste krachten er voor geven. Uit naam van alle leerlingen sprak Piet Zuiderwijk een vlot en hartelijk dank woord aan allen en bracht aan di recteur Duijvestijn, kapelaan de Bruijn en de heer Oreel een „rook- offer". De hoofdassistent, de heer van Lie re, zorgde voor een instructieve film, vaarin getoond, werd hoe het klein bedrijf gerationaliseerd kan worden, waarin getoond werd, hoe het klein- een waardig slot vormde aan deze eindles. Een kleine tentoonstelling van gebruiksvoorwerpen in de hand- vaardigheidslessen gemaakt trok veel belangstelling. 's-Heer Arendskerke VERKIEZINGSLIJSTEN GEMEENTERAAD Het centraal stembureau voor de gemeenteraadsverkiezing .heeft in de maandag gehouden vergadering aan de politieke groeperingen, die aan de komende raadsverkiezing deelnemen de navolgende lijstnummers toege kend. 1. C.H.U. 2. A.R. 3. K.V.P. 4. lijst C.P. Meijgaard, 5. V.V.D. 6 S GP 's-H.-H endrikskinderen TONEELCLUB OPGERICHT Een dezer dagen is alhier een plaat selijk toneelgezelschap opgericht, dat de toepasselijke naam ,,Heer Hen drik" heeft aangenomen Het voorlo pige bestuur is als volgt samenge steld. J. Dubois, voorzitter, J.J. Lin- denbergh, secretaris, P. Schipper, penningmeester, mevrouw R. Dekker Kuilder en mevrouw H. Janse-Gle- rum, bestuursleden. Y erseke SLECHT BEGIN VAN VISSERIJ Nauwelijks was de mosselvisserij op de Wadden geopend of op een der vissende vaartuigen gebeurde een ongeval dat nog goed is afgelopen. Op de mosselkotter van Ph. v. Dam me schoot tijdens het ophalen van de korven een schijfblok uit de bok. waardoor de zoon H. het gevalletje op zich kreeg. Voor twee flinke hoofd wonden moest doktershulp worden ingeroepen. Bij onderzoek werd te vens nog een gebroken schouderblad (Advertentie) Biervliet FEEST VOOR KINDEREN R.-K. SCHOLEN In verband met de viering van zijn 25-jarig pastoraat bood pastoor E. P.G. Burm, aan de kinderen van de r-k. kleuterschool en de r.-k. lagere school een feestmiddag aan in de zaal van 't café Willem Beukelszoon. De kinderen werden hier onthaald op enkele traktaties, terwijl ze tevens konden genieten van het optreden van een goochelaar. Deze wist zijn kleine toeschouwers buitengewoon goed te vermaken. Aan de glundere gezichten van de kinderen was wel te zien, dat ze van deze middag met volle teugen hadden genoten. Graauw FANCY-FAIR Abusievelijk is gemeld, dat de fan cy-fair voor broeder Maenhout in het patronaatsgebouw zal gehouden wor den op 11 mei. Dit moet zijn op 4 mei, dus nu zondag. SCHOOLREISJE Dit jaar zullen de kinderen van de twee hoogste klassen onzer lagere school onder leiding van het perso neel der school een trip maken naar de bollenvelden. Ook R'dam staat op het programma. De reis zal op dinsdag 6 mei worden gemaakt per autobus. HULST Oprichting fotoclub Onder verscheidene amateurfotogra fen in Hulst heeft altijd de wens ge leefd een fotoclub op te richten. Dit verlangen kwam tot uiting tijdens de uitermate goed geslaagde fototentoon stelling in de Burgerzaal. Men heeft bij die gelegenheid eens gepolst naar de animo voor een dergelijke ver eniging. Als gevolg hiervan zal a.s. dinsdagavond een oprichtingsverga dering worden gehouden in de kan tine van het Jansenius Lyceum. Voor het eerst in de geschiedenis van de oudheidkundige kring ,,De vier ambachten", zal de ouheidkamer in het stadhuis dit seizoen geduren de alle zaterdagmiddagen geopend zijn. Dit is mogelijk geworden dank zij de medewerking van twaalf dames en heren, die zich beschikbaar ge steld hebben om bezoekers rond te leiden. Aanstaande zaterdag (3 mei) is de ouheidkamer voor 't eerst ge opend en de openstelling duurt tot 30 september. De entreeprijs is „voor oorlogs": ze bedraagt een kwartje. Koewacht EEUWFEEST ZUSTERS VAN OUDENBOSCH Deze zomer zal alhier het feest worden gevierd dat de zusters van Oudenbosch 100 jaar hier werkzaam zijn. Dit zal waarschijnlijk worden gevierd op 20 juli. Om dit feest zo groots mogelijk voor te bereiden is geconstateerd. Per trein keerde de onfortuinlijke visser naar zijn woon plaats terug. VIERING KONINGINNEDAG Bij gelegenheid van de verjaardag vzn H.M. de Koningin was door het Oranjecomité een feestprogramma opgesteld om voornamelijk de school jeugd bezig te houden. Begunstigd door het fraaie weer heeft zo wat heel de bevolking er een feestdag van gemaakt. Ook het grote aantal uitgestoken vlaggen ver hoogde de feestvreugde. Des avonds werd met medewerking van Mo zart" een lampionoptocht gehouden. De honderden kinderen met hun brandende lampions brachten velen op de been, zodat er ook 's avonds nog een gezellige drukte was. er een vergadering gehouden waar bij alle verenigingen aanwezig wa ren. Hieruit is een feestcomité ge vormd waarin o.a. de volgende per sonen zitting hebben. Pastoor Ligt- hart, mej, Klara Zwartele, mej. A. Dierick en mevr. d'Herdt-Auij. en de heren G. Vercauteren. burgemees ter Dierick, Alb. de Waele, J. van Megroot, H. Nelemans, A. Geerards en P. Apers. VERGADERING BOERENBOND De r.-k. Boerenbond kwam in een zeer druk bezochte vergadering bij een. Het woord werd gevoerd door de heer Selten van de N.C.B., te Til burg, die sprak over sociale wetten. De lezing had een aandachtig ge hoor en was zeer interessant. Be sloten werd met de leden der afde ling een excursie te maken naar de Expo te Brussel. Sas van VIERING Gem KONINGINNEDAG blank eiken uitvoering zeer solide keurig afgewerkt kast 150 cm breed 1/3 hang - JA legkast met 2 grote laden massieve deuren en zijkanten groot twee persoons ledikant 130 cm breed met breed achterstuk en 2 aangebouwde nachttafeltjes leuk model tafeltje en 2 beklede krukjes Een stelletje wat U, zo nodig ook in de zit kamer bij kunt zetten. De normale prijs van 450.- is al zeer laag voor dit ameublement. Door bijzondere omstandig heden zijn wij in staat 24 slaapkamers aan te bieden. Alleen morgen ZATERDAG koopt U dit Slechts zolang de voor raad strekt, nalevering is NIET MOGELIJK! BREDA - BERGEN OP ZOOM Begunstigd door goed weer is Ko ninginnedag in Sas van Gent op een buitengewoon goede en sfeervolle wijze verlopen, 's Morgens brachten de kinderen van de kleuter- en lagere scholen een aubade voor het stadhuis waarna de burgemeester een korte toespraak hield over de betekenis van deze dag. De aubade werd gevolgd door een rondgang door de gemeente waaraan werd deelgenomen door de harmonie „De Verenigde Vrienden", door diegenen die nu en in het verlë- den met een koninklijke onderschei ding zijn vereerd, door de schoolkin deren en door diverse plaatselijke verenigingen. Na deze rondgang werd aan de kinderen een traktatie ver strekt. De poppenkastvoorstelling, die des middags in het Olympiatheater werd gegeven, was een succes, evenals de rijwieloriëntatierit, die tegelijkertijd voor de ouderen werd gehouden. Niet minder dan 56 paren hebben aan deze rit deelgenomen. 's Avonds verzorgde de harmonie ..De Verenigde Vrienden" op de kiosk in het park een concert, waarvoor veel belangstelling bestond. De lam pionoptocht die hierna werd gehou den en waaraan door jong en oud werd deelgenomen, was een waardig slot van de officiële viering van ko ninginnedag. Sluis Koninginnefeest Het koninginnefeest werd in de ochtenduren gevierd door de school kinderen op het gemeentelijk sport terrein. Daar werden verschillende kinderspelen georganiseerd en werden de kinderen door het Oranjecomité getrakteerd. De burgemeester, de heer P. F. van Hootegem, reikte na afloop prijzen uit aan de vele geluk kige winnaars. De winnaars waren: Jongens 6 en 7 jaar: Blokjes rapen: 1 Reinier van de Luyster. 2 Egbert Scheele, 3 Ro nald Reynders, 4 Paul de Wis-pelaere, 5 Jan van Liere, 6 Richard Andries. Meisjes 8, 9 en 10 jaar, zaklopen: 1 Maryke. van Höey, 2 Maryke van Overmere, 3 Semustien Dutre, 4 Ga- briële D'Hoore, 5 Anneke Tollenaar, 6 Ans Herrel. Jongens 8. 9 en 10 jaar zaklopen: 1 Theo Wimaer, 2 Sjaak Basting, 3 Adrie van Hal, 4 Luc Verheye, 5 Jan Wes- terwele, 6 Johan Roland. Meisjes 11 jaar en ouder wasophan- gen bij vier latten: Lies van de Vijver, Els van Poecke, Rina Franeke, Addy Jansen. Jongens. 11 jaar en ouder touw trekken in groepen van vier: Jac. Rij_ pert, Han Beusenberg, Joop Basting en Adri de Feyter. In de avonduren werd door de mu ziekvereniging Apollo een concert ge geven op de Markt. Hieraan ging vooraf een aubade bij de burgemees ter. Deze sprak zijn dank en voldoe ning hierover uit en bracht verschil lende wensen voor deze vereniging naar voren. Ook de drumband ..De Jantjes" was hierbij aanwezig. De tal rijke aanwezigen konden genieten van een werkelijk goed geslaagde muzi kale avond. De beer L. de Broek onderscheiden Op het gemeentehuis kwamen ge meenteraad, brandweer en gemeente- personeel bijeen. Dit naar aanleiding van het 35-jarige jubileum van de heer L. de Broek, als ondercomman- dant van de brandweer. In verband daarmee was hij onderscheiden met de zilveren eremedaille in de orde van Oranje-Nassau. Burgemeester P. F. van Hootegem speldde hem de me daille op en sprak een hartelijk woord tot de heer de Broek, waarbij hij deze roemde om zijn sportieve geest in de plaatselijke brandweer. Tevens ont ving de heer de Brock van de konink lijke Nederlandse vereniging van brandweercommandanten de hieraan verbonden onderscheiding. De heer de Broek sprak een woord van dank tot alle aanwezigen en besprak nog eens de moeilijke tijden, die de brandweren in de oorlogsdagen meemaakten. Als jeugdvriend sprak de heer F. Dusar- duyn, tevens raadslid. Hij sprak over de grote moed, welke bij de heer de Broek steeds 'aanwezig was. In de zelfde geest sprak commandant H. F Bogaard en als jongste raadslid de heer S. A. van Hal. TERNEUZETV DRUKKE FEESTAVOND Niet alleen tijdens de namiddag uren van Koninginnedag was het druk, ook vroe- in de avond was er weer heel wat volk op de been om te luisteren naa het zeer geslaagde concert dat door de ..Harmonie Ter- neuzen" op de Markt werd gegeven. Bij de muzikale omwandeling die daarna volgde werd ook .Paraat' een muzikale surprise gebracht. Dit werd door het tentoonstellingspersoneel zeer gewaardeerd. Het tamboer en pijperkorps „Ire ne" trok met dit mooie weer ook door de straten en had weer veel belangstelling. In alle gelegenheden was het dansen en ..Paraat" bleef tot het sluitingsuur druk bezocht. JEUGDTONEEL Tot slot van de feestviering op 30 april gaf de toneelvereniging van de Gereformeerde Meisjes- en Jongens vereniging in het Concertgebouw een geslaagde opvoering van het toneel spel in drie bedrijven „Om de Ka- rashoeve". Door de vele andere fes tiviteiten en het mooie weer was de zaal maar matig bezet. De opvoering had zeker een grotere belangstelling verdiend. GESLAAGD KINDERFEEST Zevenhonderd meisjes en jongens hebben deelgenomen aan de feeste lijkheden die door de jeugdraad wer den georganiseerd. Vooral het grote Lunaspel mocht zich in een grote belangstelling verheugen en ook aan de hinderniswedstrijden op fietsen werd druk deelgenomen. Na afloop van dit zeer geslaagde feest reikte de voorzitter de heer E. de Groene, een groot aantal prijzen uit. Philippine SERENADE AAN TWEE GEDECOREERDEN Op Koninginnedag had de fanfa re een druk programma te verwer ken: een serenade aan de twee ge decoreerden uit onze gemeente. Eerst was de heer C.A. Barbe aan de beurt, die om zijn vele activiteiten op al lerlei gebied onderscheiden is. Ook de heer Jos Cornelis, nog maar onlangs gepensioneerd bij de P.T.T.. heeft de erkenning mogen ontvangen voor zijn 40-jarige trouwe dienst aan de P.T.T. Na deze sere nades gaf de fanfare nog een wel verzorgde uitvoering op de Markt ter ere van de verjaardag van onze Ko ningin. V ogelwaarde NUMMERING VAN DE KANDIDATENLIJSTEN Tijdens een daartoe belegde zitting van het centraal stembureau voor de verkiezing van de gemeenteraad vond de nummering plaats van de ingeleverde geldige kandidatenlijsten. Slechts één fractie uit de thans zit ting hebbende raad had gebruik ge maakt van de gelegenheid een kan didatenlijst aan te bevelen voor een voorkeursnummer. Deze lijst, met als eerste kandidaat de heer F.A. de Bakker kreeg dus lijstnummer één toegekend. De lijst van Hove kreeg bij loting nummer twee, de lijst de Poorter nummer drie en de lijst Ser- rarens nummer vier. IJzendijke FILM OVER KINDERACTIE Het Nederlands comité voor kin derpostzegels heeft in het Hofzicht- theater een gratis filmvoorstelling ge geven aan de kinderen boven de 10 jaar. Op aanschouwelijke wijze werd de jeugd het doel getoond van de actie „Door het Kind, voor het Kind": zij, de gezonde kinderen, helpen hun minder bedeelde kameraadjes. OLIEBOLLEN Onder het motto „Eet een oliebol en steunt het jeugdwerk" organiseer den de gidsen en kabouters een olie bollenactie. Huis aan huis werd de lekkernij gepresenteerd. Er werd veel verkocht, zodat de actie een suc ces werd voor de kas. Voetbal op koninginnedag Ter gelegenheid van koninginne dag werden op het voetbalterrein wedstrijden georganiseerd voor de jongens der r.-k. jongensschool en de openbare lagere school. De uitslag der gespeelde voetbalwedstrijden voor de grotere jongens was: 1. Eerste elftal r.-k. jongens school, 2. openbare lagere school, 3. 2e elftal r.-k. jongensschool. Het mu ziekgezelschap Geduld Overwint gaf in de avonduren een concert op de markt, waarna een rondgang door het dorp volgde. (Advertentie) stoffen voor maatkleding best fabrics only vraagt uw kleermaker Daverend applaus klaterde op toen de burgemeester van Goes tijdens de feestelijke herdenking van het 40-jarig jubilee der Vakschool voor meis jes, meedeelde, dat de Koningin mej. W. Weststeijn, de dirctrice, die sinds 1922 de touwtjes in handen heeft van deze inrichting, had benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De feestelijke herdenkingsbijeenkomst vond plaats in de grote zaal van de Ambachtsschool en werd geopend door de voorzitter, ir. M. Stoel Feuer- stein, die het welkom toeriep aan b. en w. van Goes;' de inspecteur L.O., mr. Wolf en in het bijzonder aan mej. Zimmerman?, de eerste directrice, uit Castricum en mej. D. Ossewaarde, die van de oprichting af aan de school als lerares verbonden is geweest. Ir. Stoel gaf eerst een historisch over zicht van de vakschool, hulde bren gend aan wijlen de heer v.d. Wart, directeur dar Ambachtsschool, die 40 jaar geleden de stoot gaf tot de op richting der vakschool. Spreker me moreerde de uitgroei van school en lesrooster en sprak de hoop uit, dat over Chige maanden het nieuwe ge bouw gereed zal zijn. Daarna huldigde spreker de oudste lerares, mej. Ossewaarde en overhan digde haar met de bekende enveloppe ook een bloemenmand. Zijn grote erkentelijkheid betuigde ir. Stoel aan de directrice, mej. W. Weststeijn, die 36 jaar de school leid de en haar groot maakte. De burgemeester van Goes, m". ten Kate, complimenteerde het bestuur en prees het voor zijn vele activiteiten en zijn inspanningen ten opzichte van de nagestreefde nieuwbouw Namens het gemeentebestuur dankte spreker ook de directrice, van wie hij de uit stekende hoedanigheden schetste. Hij wees op haar streven de vrouwelijke jeugd een degelijke vorming te geven, waardoor zij de school voortreffelijk maakte en een goede naam gaf. Nadat hij de ridderorde aan de di rectrice had overhandigd, wenste spre ker mej Ossewaarde geluk met haar 40-jarig jubilee, namens het gemeente bestuur zegde hij haar een fraaie ets toe. De oud-directrice, mej. Zimmermans haalde oude herinnringen op en wens te de school een verdere groei uit. Mej. Weststeijn richtte zich met haar felicitaties ook namens het gehele per soneel tot het bestuur, dat haar steeds terzijde stond. Zij hield zich bezig met de toekomst en betuigde tenslotte haar waardering voor het initiatief de taak en het beleid van de voorzitter en offreerde hem voor het nieuwe ge bouw een koperen pot met plant. De directeur der Ambachtsschool, de heer Buurman, vervlocht zijn geluk wensen in een hoffelijk-geestig speech je en liet een bloemenhulde door zijn dochtertje brengen aan mej. Zimmer mans en mevrouw Stoel en aan het bestuur zelf. De grote bloei van het nijverheidsonderwijs schreef hij toe aan al wat er school in hoofd en hart van de bestuurders. Daarna fe liciteerde hij de directrice met de Op de hoeve van de heer Theophiel Dierikx, gelegen op het grondgebied van de gemeente Schoondijke naby Oostburg werd het feit gevierd, dat de heer Alphons Bernardus van de Veire, wonende te Oostburg, 50 jaar lang, in dienst van de familie Die rikx, als landarbeider werkzaam was Als 13-jarige jongen was van de Veire bij de vader van de huidige eigenaar in dienst getreden op 30 april 1908. Dat er reeds lang een sterke band bestaat tussen de familie Dierikx en van de Veire blijkt duidelijk aange zien ook de vader van de huidige ju bilaris 33 jaar lang, tot aan zijn dood bij de familie Dierikx heeft gewerkt. De heer Dierikx had er prijs op gesteld dat het 50-jarig jubileum niet ongemerkt zou voorbijgaan en dat het feest bij hem op de boerderij op zijn kosten zou worden gehouden. Vanzelfsprekend gaf een en ander op de boerderij een drukte van be lang. Beide families waren bij het feest voltallig aanwezig, terwijl langs de oprijlaan naar de hoeve vele au to's af en aan reden om de belang stellenden aan te voeren. Nadat de heei P. Vinwe lid van het hoofdbestuur van de r.-k. landar- beidersbond, in gezelschap van de heer A. Termont, voorzitter van de afd. Oostburg van deze bond. de ju bilaris en zijn werkgever hadden ge feliciteerd. kwamen ook de burge meesters van Oostburg en van Schoon dijke, en kapelaan Leijgraaf van Oostburg, het bestuur van de N.C. B., bestaande uit de heren A.P. Mod- de. C. Nowé en M. Romijn hun fe licitaties aanbieden. Het hoogtepunt van het feest was het ogenblik, waarop de burgemees ter van Oostburg, mr. K. Hoekze- ma bekend maakte, dat het Hare Majesteit de Koningin had behaagd, aan de jubilaris, de medialle in brons in de orde van Oranje Nas sau toe te kennen. In zijn daarop volgende toespraak belichtte hij uitvoerig de loopbaan van de jubilaris, waarbij hij zowel de verdiensten van de heer van de Vei re als van diens werkgever naar vo ren bracht. Tevens wees hij er op, dat de heer van de Veire, behalve zijn werk op de boerderij ook nog diverse functies in het openbaar le ven bekleedt, en dat nimmer tever geefs een beroep op hem wordt ge daan. De burgemeester van Schoondijke sloot zich gaarne bij de woorden van zijn collega uit Oostburg aan en zei er trots op te zijn, dat er nog zulke werknemers en werkgevers in Zeeuwsch-Vlaanderen voorkomen. Vervolgens werd door de heer A. P. Modde aan de heer van de Veire een diploma van de N.C.B. uitge reikt, terwijl kapelaan Leijgraaf de jubilaris in het bijzonder prees om zijn werkzaamheden in de kerk te Oostburg, als bewaarder van rust en orde. Namens de voetbalvereniging Oost burg bood de voorzitter van die ver eniging, de heer H. Gruson, de jubi laris een vulpen aan, vanwege het feit, dat hij voor deze club reeds 25 jaar lang de loketten aan het terrein bedient. Nadat de heer T. Dierikx als werk gever woorden van dank had gespro ken aan allen die er aan hadden medegewerkt om zijn trouwe arbei der deze hulde te brengen, dankte met een kort woord de heer van de Veire. (Advertentie) Riskeer niets! Het gebouw van de Vakschool voor meisjes te Goes, die gis- teren veertig jaar bestond. koninklijke onderscheiding en mej. Ossewaarde me thaar jubilee. Ook voor hen waren er bloemen. Mej. Huge bood namens de lerares sen mej. Ossewaarde een divankleed aan en de jongedames Dieleman en Korstanje vertolkten de gevoelens van de leerlingen. Kapelaan M. de Jong sprak nasnene de Mater A.mabilisschool, wijzend op de betekenis van gevormde mensen en de heer de Munck deed dit namens de Zonnebloem. Laatste sprekers waren de heer Willemse (afd. Goes bond van leraren N.O.) en mej. K. Dekker (leden eet tafel), de heer Hart (ambachtsschool Zierikzee) en mej. Slabbekoorn (oud- leerlinge) en de heer van Liere (Goe se scholen). Mej. Weststeijn betuigde nog haar dank voor de hoge onderscheiding en alle goede woorden en geschenken; mej. Ossewaarde volgde dit voorbeeld en ir. Stoel sprak een slotwoord. Het ligt in de bedoeling van de commissaris van de koningin om, behoudens machtiging van de Kroon, de staten in buitengewone zitting bij een te roepen tegen 19 mei. De machtiging hiervoor is reeds aange vraagd. Op deze zitting zal de nota nopens de tarieven voor de veren over de Westerschelde worden be handeld, zoals de minister van Wa terstaat die met ingang van 1 juli a.s. zou willen zien ingevoerd. Morgen, zaterdag 3 mei, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 2.31 en 15.06 uur; te Terneuzen om 1.48 en 14.15 uur en te Vlissingen om 1.18 en 13.46 uur. (Advertentie) DE IDEALE OPLOSSING De man verlangt dat zijn overhemd èn zijn boord onbe- rispelijk zijn. Dat lean ook! Door Kerko „Espresso" shirts van sneeuwwit no-iron poplin, die u wérkelijk niet of nauwelijks behoeft te stri ken. En door de oronized boord, die 16 uur per dag onberispelijk zit! Slechts f 13,50, dank zij zeer grote produktie. GOES Prins: Toneelavond ZVU. Grand: De held van Benghazi, 14 j. MIDDELBURG Electro: Kaserwalzer a.l. Schouwburg: De woestijn zonder genade, 18 j. VLISSINGEN Britannia 8 uur: Theafc' met Omzien in wrok. Alhambra: Esther Costello, 18 j. Luxori Zwarte Jack de desperado, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Sale- burger Geschichten, a.l. OOSTBURG Ledel 7,45 uur: Mijn hart zingt voor jou, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De laatsten zullen de eersten zijn, 18 j. m. voorbed. GOES Grand: De held van Benghazi, 14 jaar. MIDDELBURG Electro: De dijk dicht, a.l. Schouwburg: De woestijn zonder genade, 18 j. VLISSINGEN Werf Schelde 12.15 uur: Tewaterlating „Argo Delos". A'hambra: Esther Costello, 18 j. Luxor: Zwarte Jack, de desperado, 14 j. KEMSEKE-PAAL Adolf de Bakker 3 uur: Schieting. LAMSWAARDE A. v. Driesschen 3 uur: Schieting. HULST Aug. de Gucht 3 u.: Schieting DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 u Martin en Lewis te Hollywood, a.l. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Davy Crockett, 14 j. P. de Bruyn: Bromfiet senshow. KOEWACHT J. de Guchteneire: Schieting. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ais Parijs ontwaakt, 18 j. met voorbeh. OOSTBURG Ledel 7,45 uur: Mijn nan zingt voor jou, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De Iaat£*JL zullen de eersten zijn, 18 j. m. voorben. Concertgebouw 9 uur: Parachutisten vallen aan, 14 j. TERHOLE -- F. Schreurs 3,30 uur: Pun- tenschieting. AXEL Centrum 9 uur: Inspecteur Callaghan en de geheime code, 18 J- IJZENDIJKE Hofzlcht 8 uur: Tarzan en de ivoordie ven, 14 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse OP«r» 8 uur: De parelvissers (ballet).

de Stem | 1958 | | pagina 2