pagbla? DcStcro Tweehonderd bruiloftsgasten in rijke Zeeuwse klederdracht Paraat" trekt veel belangstelling Herenmode Tip No-iron Sportshirt Mozaïek voor Oostburg Ruim 3000 pelgrims in bedevaart VNB Historie van polder Walcheren J2?5 10?s Daan de Groot zesde in le rit Ronde van Spanje Kruiningen vierde uitbundig verjaardag der Koningin Peek&Cloppenburg COLGATE! INVESTERING GOEDKOOP GELD TWEEDE BLAD DONDERDAG 1 MEI 1958 55 Enkele indrukken Voorjaaiweugde! Middelburgse Koninginnedag op grootse wijze gevierd Duizenden van buiten de stad vermaakten zich uitstekend Jubileum-geschenk voor „Juliana" SVitte tanden - frisse adem met Britse aanval ter ontzetting garnizoen in Aden Lintje verdiend Eiland veranderde van aanzien Smyslov is titel praktisch al kwijt Naar Federatie van Noord-Afrika LAATSTE NIEUWS Brits fort in Aden ontzet (Van onze speciale verslaggever) Ongeveer tienduizend personen zullen nog wel even nakaar- wilde hij een antwoord op de vraag, of ook Marien en Kee er stikvoor waren. Dat waren zij en op hun „ja's" werd telkens een geweerschot afge vuurd, zodat de menigte buiten (Krui ningen was haast te klein!) op de hoogte.was van de goede gang van zaken. De schout voltrok de huwelijksplech tigheid verder. Hij hield een felicita- tiespeech en de getuigen tekenden de registers. Daarna vertoonden zich Ma rien en Kee aan het volk en werden c> -L - -Q ilCll CU -LVGG aau nol ten over de viering van de koninginnedag in Kruinmgen. tsijna vreugdedansen uitgevoerd op het tweehonderd inwoners namen deel aan een klederdrachtenfestijn, dat zo goed in elkaar stak, dat de vele toeschouwers uitbundig applaudiseerden. Het hoogtepunt van het feest was de huwelijks voltrekking tussen Marien der Weduwen en Keeke Vereke. marktplein. Kruiningen werkte een idee perfect uit. Rond half drie zette zich de stoet in beweging. Voorop de veldwachter in een kostuum van 1850. Daarachter de sjees met het bruidspaar. Te voet gin gen de genodigden voor de bruiloft. Schout A. Schipper, met ambtsketen, was vergezeld van de getuigen voor de huwelijksplechtigheid. Hij liep te midden van de feestgangers, die zich gestoken hadden in de rijke Zeeuwse kledij. Er waren boeren en boerinnen, burgers en buitenlui uit W.-Zeeuwsch- Vlaanderen, Schouwen-Duiveland, Noord, en Zuid-Beveland, Walcheren, Tholen, St. Philipsland en zelfs van de Zuidhollandse eilanden. Poorters en poorteressen ontbraken niet in de bon te stoet, waarin veel goud van hals kettingen, armbanden, spelden en waarin veel rood van bloedkoralen blonk. De gekostumeerden (zij haal den hun kleding de laatste weken uit alle delen van het land!) klommen de bovenzaal op van De Korenbeurs. Schout A. Schipper verwelkomde daar Marien en Kee, de bruidegom en bruid. In een geestig toespraakje (in Kruinings dialect) zei hij het huwelijk te hebben zien aankomen. Want eerst kwamen Marien en Kee 's zaterdags bij elkaar, vervolgens 's zondags en toen zelfs door de week. Toen had hij de secretaris gezegd, dat daarvan een bruiloft kwam. Nu kon hij de getui gen vragen of er geen bezwaren tegen het huwelijk waren. En vervolgens Het moment, waarop Schout A. Schipper het bruidspaar Ma rien en Kee in de echt verbindt. De land- en luchtmachttentoonstelling: Paraat", die deze week in het Ter- neuzense veilinggebouw wordt gehouden, trekt zeer veel bezoekers. Vooral gisteren (prachtig weer en vrije dag) was de toeloop enorm groot. Sedert de opening werd in de vroege namiddaguren de tienduizend reeds bena derd. Ook de helikopterdemonstraties, die door een Terneuzenaar, de heer Joh. van Mossevelde, werden gegeven, trokken telkens veel publiek. De laatste stand van de tentoonstel ling dient om a.s. dienstplichtigen en de ouders inlichtingen te geven. Het is verrassend hoeveel ouders vooral benieuwd zijn te weten in welke om geving hun jongen terecht komt. Met grote openhartigheid wordt daar al les wat zij weten willen, verteld. Men kan precies zien hoe de dienstinde- ling is. Hoe van tevoren met grote nauwkeurigheid wordt nagegaan voor welk wapen of dienstvak een jongen het meest geschikt is. Indien enigs zins mogelijk wordt hij daar ook bij geplaatst. Er moet echter altijd re kening worden gehouden met het feit, dat er vaak veel meer aanmeldingen zijn dan beschikbare plaatsen. Jon gens met interesse voor techniek kun nen op vele wijzen aan hun trekken (Advertentie) komen en leren voor hun later leven. Zijn zij geschikt voor een leidende functie in het leger, de praktijk heeft al vele malen geleerd dat dit door werkgevers op prijs wordt gesteld. Positieverbetering na de diensttijd is vaak het gevolg. Ook de administra tieve mensen kunnen zich qua werk en opleiding, als zij dit wensen, ver der bekwamen. Tijdens de diensttijd gaat er geen avond voorbij of zij hebben gelegen heid een film-, toneel- of andere voorstelling bij te wonen. Ook aan hobby-clubs wordt uitzonderlijke aan dacht besteed. In dichte drommen trokken de be- j zoekers van stand naar stand. De I instructeurs werkten op topsnelheid en overal was de grootste aandacht voor. Ook op de buitententoonstelling bij de mobiele werkplaatsen, de ra dio-auto's enz., was belangstelling te over. Een stand die zeker de aandacht van de burger waard is, is die van de Mobiele Colonne. Een nieuw en bescheiden onderdeel van het leger. Zij vormen een soort militaire B.B. en zijn dan ook bestemd om de Be scherming Burgerbevolking, die wij thans kennen, in tijd van nood te helpen. Het zijn uiterst beweeglijke colonnes, die zeer kort na de ramp aanwezig kunnen zijn om te helpen erger te voorkomen. Niet alleen in oorlogstijd, ook in tijd van vrede, wanneer rampen ons zouden treffen, staan zij gereed. De tentoonstellingsautoriteiten zijn zeer tevreden over de gang van za ken. Zij ontmoeten bij de bevolking van Terneuzen zeer veel begrip voor hetgeen zij te vertellen hebben. Bo vendien zijn zij enthousiast over de gastvrijheid. Maar daarvoor zijn zij dan ook in Zeeuwsch - Vlaanderen. Advertentie) Niet alleen het huis schoon, maar ook de handen gaaf en nog mooier dan ze al waren, dankzij:Hamea-Gelei.T„be9jc Koninginnedag 1958 is in Middelburg op waarlijk grootse wijze ge vierd. Ook dit jaar weer een pluim op de hoeden der organisatoren het bestuur van de koninklijke vereniging Uit het volk - voor het volk die het programma van deze dag samenstelden in nauw overleg met het Middelburgs tamboer- en pijperkorps „Juliana", dat volgende maand 25 jaar bestaat. Het begin van de feestelijkheden van dit jubi leum viel samen met Koninginnedag en zo gebeurde het dat voor Juliana" zoveel plaats op het programma was ingeruimd. Dat op Wal cheren de verjaardag van onze vorstin over het algemeen stil wera cevierdook in Vlissingen had men slechts een zeer bescheiden pro gramma was er ongetwijfeld de oorzaak van, dat Middelburg woens dag duizenden mensen van buiten de stadsgrenzen mocht begroeten. En deze grote schare heeft zich ongetwijfeld in de provinciale hoofd stad geen moment verveeld. Reeds om zeven uur in de ochtend was er een reveille, die aangeboden werd door ..Juliana", waarna het tamboer- en pijperkorps de eerste mars door de feestelijk versierde stad begon. Padvindsters en padvinders hesen om half negen op de Markt de nationale driekleur, nadat de Mid delburgse ringrijdersver. Nooit Ge dacht" die op het Molenwater beker wedstrijden hield, met versierde paarden een rondgang door de stad gemaakt had. Om negen uur ontving „Juliana" op de Markt uit handen van burgemeester mr. J. de Widt een jubileumgeschenk, namelijk een 12- tal trommels, waarvoor het geld door de Walcherse bevolking bijeen was gebracht. Eén van de hoogtepunten van deze dag was het drumfestival, dat „Ju liana" in de morgenuren voor de Mid delburgse jeugd georganiseerd had. Toen trok een fleurige optocht van naar schatting vijftienhonderd kinde ren door een zonovergoten stad met blikken bussen, wasketels, panne deksels en bezemstelen (voor de tam- bour-maitres), waarbij velen voor een potsierlijlke kledij gezorgd hadden. De stoet ging vergezeld van de Pad vindersband. de drumband „Achil les" en „Juliana". De kinderen lie ten zich van hun beste zijde zien; niet alleen dat het spektakel een uur- lang in de lucht hing. maar vooral ook omdat alles ordelijk in zijn werk ging. Voor de ringrijderij met versierde fietsen op de Markt bestond bij de 12-15-jarigen eveneens veel belang stelling en zo werd het in het begin van de middag een spannend treffen. Om kwart voor drie begon in het „Schuttershof" een jeugdvoorstelling in het kader van het nationaal pro gramma van de N.R.U. Een pro gramma, dat door de heren P. Plok- hooy en J. Soetekouw bijzonder aar dig was samengesteld en dat van half vier tot kwart voor vijf werd uitgezonden. In de namiddag volgde er op de Markt een ontmoeting tussen de Mid- delburge Volleybalclub en het team van „Zuid-Westers" uit Souburg. De hoofdstede] itigen beslisten het duel, niet geheel verdiend, in hun voordeel met 21 t setstanden 15-8. 4-15, en 15-10). E.M.M. uit Middelburg en „Walcheren" uit Vlissingen speelden hierna een aantrekkelijke partij ze- venhandbai. die ook op een zege voor de hoofdstedelingen uitliep. De Mid delburgers waren sneller en het schieten was beter verzorgd, zodat zij de 18-10 overwinning verdienden. Het middagprogramma was hier mee teneinde. Hiervan zij echter nog wel vermeld de tientallen veelkleu rige ballonnen, die ieder ogenblik vanaf de Markt het luchtruim kozen. Het was een wedstrijd, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Padvindersband. Voor de verstkomen- den zijn prijzen beschikbaar gesteld. 's Avonds was het al muziek wat de klok sloeg. „Excelsior" begon het programma op de Markt, waarna te gen dat het donker begon te worden een lampionoptocht door de stad trok. Na een concert door het Mid delburgse Muziekkorps, volgde ten slotte een openluchtbal op de Markt met medewerking van „The Moon- liners". Evenals vorig jaar was in de avond uren dank zij de verlichtingscommis sie van V.V.V. een aantal van Mid delburgs fraaiste bouwwerken ver licht. Het Abdijcomplex, de Nieuwe Kerk, de Koorkerk en de Lange Jan „koesterden" zich in felle stralen bundels van het floodlight. Tallozen maakten gebruik van de gelegenheid deze monumenten te be zichtigen. Waarmee dan in Middel burg Koninginnedag 1958 weer tot het verleden behoorde. Exclusief voor P C. y\/^t Vervaardigd door de fabri kant van een vooraanstaand Nederlands merkoverhemd. „Sunshine" sportshirts zijn van de fijnste kwaliteit mat glanzende no-iron poplin en in zomerse kleuren. Open en gesloten te dragen. Niet-strijken-fuxe voor 'n „onweerstaanbare" prijs. lange mouw korte mouw ^/AN belang is het ook nog even terug te komen op de vraag, hoe het nu moet gaan met de particu liere investeringen. Men kan nu wel roepen om vermindering in het ka der van de bestedingsbeperking de socialisten roepen heel hard maar, zo zegt dr. Holtrop, er dient toch zeer ernstig te worden bedacht, dat er geen aanwijzingen zijn, dat het peil der particuliere investe ringen in Nederland de werkelijke behoeften te boven gaat. Ondanks de bevolkingsaanwas heeft de stij ging van de industriële produktie in Nederland eerder de neiging bij die van andere OEES-landen ten achter te raken dan daarop vooruit te lopen. Onder die omstandighe den kan beperking van particuliere investeringen ten gunste van investeringen van de gemeenten, zelfs wanneer die de woningbouw ten goede komen, nauwelijks over weging verdienen. De president van de Nederlandse Bank is een man, die men wel eens onder de ..progressieven" rang schikt. Hij is het tegendeel van een ouderwetse liberaal. Maar hij meent toch ernstig te moeten waarschu wen tegen beknibbeling op en af remming van de particuliere inves teringsactiviteit. Wie hiertegen waarschuwt, krijgt nogal eens gauw het verwijt naar het hoofd, dat hij aan de zijde van „het kapitaal" staat en tegenover de arbeiders. Maar het zijn uitein delijk de arbeiders, die het lootje moeten leggen, als wij achterop ra ken met onze industriële produktie. Het is dan ook pure demagogie te beweren, dat het pleiten voor een herleving van de investeringsaftrek iets te maken zou hebben met voor liefde voor „de bezitters". Het is eenvoudig de vraag naar verster king van een prikkel voor onze welvaart. JTR is aanleiding om op nog enkele aspecten van het jaarverslag van de Nederlandse Bank terug te ko men. Reeds wezen we erop, dat hij niet de particuliere investeringen, maar die van de overheid, in het biizonder van de lagere organen, als de oorzaak van de crisis aanduidde. Die lagere organen echter zijn door de Rijksoverheid aangemoedigd o. m. door de politiek van goedkoop geld. waarbij het rentegamma een belangrijke rol speelde. Doch, zoals dr. Holtrop opmerkt, een lage ka pitaalrente is slechts verwezenlijk baar bij vertrouwen in het geld. En slechts een overheid die de sta biliteit van de munt als volstrekte beleidsnorm aanvaardt, heeft het morele recht miljarden aan bespa ringen tegen een zo laag mogelijke rente tot zich te trekken. Het zijn eigenlijk waarheden zo simpel ais „tweemaal twee is vier". Doch ze werden verduisterd in een periode, waarin we ons allen zon den in de stralen van een „hoog conjunctuur". Als de les nu maar geleerd is! De nationale bedevaart der V.N.B. Jijk grote bedevaart heeft het treffen welke op 12 mei naar Lourdes gaat, j van talrijke maatregelen noodzakelijk zal de grootste zijn in de geschiedenis! gemaakt, der V.N.B. Meer dan 3000 pelgirmsj nemen eraan deel onder wie 2000 leden van de Katholieke Boerenbond. De bedevaart duurdt korter dan ge woonlijk. Op 18 mei vertrekt zij weer in verband met de grote drukte, die op dit tijdstip in het genadeoord aan breekt. Er nemen 300 zieken aan deel, die grotendeels door liefdevolle giften van de broeuerschap Heil der Zieken daartoe in staat gesteld zijn. Ruim 80 verpleegsters hebben zich beschikbaar gesteld deze zieken te verzorgen. De medische leiding berust bij dok ter O. Verhaak uit Breda, met assis tentie van de doktoren Schasvoort, Breda; Bus, Nijmegen; Jansen. Don gen; Vos, Schiedam en Laane, Vught.. Zes extra treinen zullen de 3000 pel grims vervoeren, waarvan er vier uit Roosendaal en twee uit Maastricht vertrekken. Onder de deelnemers bevinden zich de bisschop-coadjutor van Den Bosch mgr. W. M. Bekkers, de president van de V.N.B. mgr. Th. v.d. Bom en het voltallig bestuur van de K.N.B.TB De voorbereiding van deze uitzonder- Britse infanteristen en inheemse troepen uit het Protectoraat Aden zijn gisteren, met steun van vlieg tuigen en pantserwagens, een aanval begonnen op een groep van zeshon derd tot duizend opstandelingen om het belegerde garnizoen van de grenssterkte Assarir te ontzetten. Het belegerde garnizoen bestaat uit 26 Arabische soldaten en de Britse functionaris Fitzroy Somerset. Zij hebben reeds acht dagen aan de bele gering het hoofd geboden. De strijd tegen de opstandelingen speelt zich af ine en bergachtig ge bied op een hoogte van ongeveer tweeduizend meter. De opstandelin gen zouden onder leiding staan van Jemenieten. Mevr. de weduwe R. Roegies Riteco te Hoofdplaat, die op 13 juli vijftig jaar vroedvrouw zal I zijn, heeft ongewild getoond, hoezeer zij de haar toegekende j bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassault verdient. Al was het alleen maar J voor haar trouwe plichtsbe- trachting. die haar ook thans, nu zij bijna 77 jaar is, nog siert. B. en to. van Hoofdplaat hadden de bejaarde dame, die van de J onderscheiding nog niets wist, 2 verzocht om op het gemeente- 2 huis te komen. Plechtig zaten zij mevr. Roegies op te wachten, doch die liet weten dat zij ver- hinderd was, aangezien haar hulp als vroedvrouw zojuist 2 weer was ingeroepen. En b. en to. hadden het nakijken. Mevr. Roegies heeft haar onder- scheiding niettemin gekregen. Burgemeester Temmerman liet 2 het er niet bij zitten en ging de 2 vroedvrouw opzoeken om haar het grote nieuws mee te delen. En onmiddellijk leverde de kra- nige dame haar tegenprestatie: 2 zij deelde de burgemeester mee, 2 dat het getal van zijn gemeente- naren zojuist met één was uit- j gebreid en Het vol trots de nieuwe Hoofdplater zien. 2 (Speciale berichtgeving) De eerste etappe van de gis teren begonnen Ronde van Spanje (Bilbao-San Sebastian, 163 km) is gewonnen door de| Spanjaard Miguel Pacheco in uur 31 minuten 6 sec. Daan di Groot kwam als eerste Neder lander, tezamen o.a. met Rik van Looy (die derde werd) als zesde door de finish in 4.33.23. Wim van Est bezette de 22e plaats in 4.35.58 en Mies Stolker eindigde als 27e in dezelfde tijd als Wim van Est. In het jaarverslag van de polder Walcheren doet ook de archivaris, de heer M. de Bruin "een boekje open" over zijn werkzaamheden, die zich behalve over ordening en be schrijving der archiefstukken uit strekten tot de historie van de polder. Sinds 1870 heeft de polder Walcheren 'n ander aanzien gekregen en dat niet alleen bestuurlijk gezien. Walcheren raakte eiland af, door de aanleg van de Sloedam en kreeg na de Kreek- rakdam verbinding met het vaste land. Het kanaal door Walcheren snijdt het eiland in twee delen en de open havenverbinding van Mid delburg naar Veere werd in het ka naal opgenomen. In Veere en Vlis singen kwamen sluizencomplexen en laatstgenoemde gemeente verander de van aanzien door haar havenwer ken. Zowel de aanleg van de kanaal- werken als die van de spoorlijn brachten voor de polder grote con sequenties mee wat de afwatering be treft. De polders onder Nieuw en St. Joosland verloren hun uitwate ring in het Sloe en gingen sue- ren over het gebied van de polder. Dit heeft complicaties meegebracht die tot heden doorwerken. Heel wat onderzoekingen hebben nu betrekking op de gevolgen van deze diepingrij pende wijzigingen. De nieuwe verbindingen brachten vreemdelingen op Walcheren die naar Vlissingen en Domburg trek ken. Hotels bleken nodig die in en op de duinen werden gebouwd. Bou levards werden aangelegd. Allemaal zaken waar de polder mee te maken krijgt tot op de dag van heden. On derwerpen ook, die vermelding ver dienen. Verkeer Het verkeer begon toe te nemen. Eind 1899 meende het polderbe stuur bezwaar te moeten maken te gen te grote snelheid van motorrij tuigen en "achten wij een grootere snelheid dan 13 km in het uur ge vaarlijk met het oog op onze smalle en kronkelende wegen", De ontwik keling van het verkeer was niet te remmen, met als gevolg dat in 1918 de hinderlijke tollen werden afge kocht. Steeds meer vroegen de we gen de aandacht. Langzaam maar zeker kwamen er betere bestratin gen, die nog al eens opgebroken moeten worden voor de aanleg van telegraaf- en telefoonverbindingen, van gas en elektriciteit. De eeuw wende gaf de aanleg van de stoom- trambaan Middelburg-Domburg te zien, die alweer verdwenen is even- als de tramverbinding Vlissingen- Middelburg. De hiervoor in de plaats gekomen bussen eisen goede wegen. Onderwerpen als deze, die niet di rect van praktisch belang meer zijn mogen uit historisch oogpunt niet verwaarloosd worden. Het "grond"-gebied van Walche ren werd uitgebreid met de bedij king van de Arnemuidse haven (1891) en van het gedeelte van het in 1817 geopende Middelburgse havenkanaal bij Wulpenburg (1908), dat niet op genomen was in het Kanaal door Walcheren. Hierbij komt ook weer de afwatering ter sprake. Proble men wat de afwatering betreft gol den voor heel Walcheren, die voor een deel worden opgelost door de aanleg van het gemaal "Boreel" (1929), welks naam de gedachte le vend houdt aan een voor de polder zeer verdienstelijk ingenieur. Dit is, aldus de archivaris, slechts een keur uit de onderwerpen, die bij de beschrijving van de Relatieven een plaatsje vinden. Om door de bo men het bos te blijven zien, is be perking noodzakelijk. Ten einde de toegang nog meer te vergemakkelij ken, ligt het in de bedoeling de be schrijving met een uitvoerige index van namen en zaken te besluiten. De beschrijving eindigt niet bij 1940, maar wordt voortgezet tot en met 1953, een logisch eindpunt nu het re gistratuurstelsel volgens het decima le systeem zijn intrede heeft gedaan en teruggewerkt is tot laatstgenoemd jaar. De buitenlandse ploegen en daaron der ook de Nederlandse hebben deze eerste dag de kat een beetje uit de boom gekeken. Hetgeen trouwens de Belgen, de Fransen en de toonaan gevende Spanjaarden, zoals Baha- montes en Suarez, eveneens deden. Zij lieten de, althans hier, onbeken de Spanjaard Jacheco en de Portu gees Barbossa, rustig weglopen en., wegblijven, maar bleven eikaars ge dragingen (dat plegen favorieten al tijd te doen) nauwlettend gadeslaan. In ieder geval was Daan de Groot in van Looy's nabijheid toen liet naar de finish ging. Wim van Est en Mies Stolker bevonden zich in een wat verder achterop liggend peloton en eindigden daarin op de plaatsen hierboven reeds vermeld. De overige Nederlanders sloten nog weer wat verder in de achterhoede de rij. v. d. Pluym werd 42e (4.44.51), 46e, in dezelfde tijd, Pieter de Jongh; 63e Geldermans, 68e Huissoon (beide 4.45.30>; 71e Gramser (4.49.57). Op deze eerste dag waren reeds drie uitvallers te noteren. De Span jaard Luis Otana kwam ten val en brak een sleutelbeen; Barotia gaf op wegens ziekte, evenals onze landge noot Steenvoorde. De uitslag 1 Pacheco (Sp.i 4.32.06; 2 Barbosa (Port.) z.t.3 Riek van Looy 4.33.23; 4 Botella (Sp.) z.t.; 5 Bahamontes (Sp.) z.t.; 6 Daan de Groot z.t.; 7 Suarez (Sp.) z.t.; 8 Hilaire Couvreur z.t.; 9 Cardoso (Port.) z.t.; 10 Man- zaneque (Sp.) z.t. 22 Wim van Est 4.35.58; 27 Stolker z.t. De 20e partij uit de tweekamp tussen Smyslov en Botwinnik om het wereldkampioenschap schaken is na 48 zetten in remise geëindigd Botwinnik, die met wit speel de, heeft nu een voorsprong van drie punten (11^-8^). Zoals bekend krijgt het nieuwe schoolgebouw van de katholieke HBS en MMS te Oostburg een schat van kunstwerken. In alle afdelin gen van het gebouwencomplex (dat in september in gebruik komt) wor den door bekende kunstenaars de coraties aangebracht, die stuk voor stuk uitstekend geslaagd mogen he ten. Hier ziet men de Middelburgse artiest Hans Heeren bezig de laatste hand te leggen aan het baksteen- mozaïek in de gymnastiekzaal, dat over de gehele breedte van de zaal de naam van de leerlingenvereni ging verzinnebeeldt. Afgevaardigden van de Marokkaan se Istiqlalpartij, de Tunesische Neo- Destour en het Algerijnse bevrijdings front hebben zich uitgesproken voor een federatie van Noord-Afrika, met een raadgevende vergadering, samen gesteld uit delegaties van de parle menten van Tunesië en Marokko en de Algerijnse nationale revolutionaire raad tijdens de overgangsfase. Dit besluit van de afgevaardigden dat zij op een conferentie van drie dagen in Tanger hebben genomen, staat vermeld in een slotresolutie, waarin voorts wordt gezegd, dat er een onafhankelijke Algerijnse rege ring moet worden gevormd, in over leg met de Tunesische en de Marok kaanse regering. De afgevaardigden doen een be roep op „bepaalde Westelijke landen en de NAVO" om aan Frankrijk geen financiële of militaire hulp meer te geven voor de strijd in Algerië. Een compagnie Arabieren van het Britse leger onder bevel van de Britse majoor Boucher Myers is er gisteren avond in geslaagd het door opstande lingen belegerde fort in het gebied van Aden nabij de Jemenitische grens te ontzetten.

de Stem | 1958 | | pagina 5