Politiek geschil in Zuiddorpe GOLDEN FICTION fPagbla? P* jitotw Mej. Western sprak over bejaarden-vraagstuk Huub Larosch nationale voorzitter van de KAJ Toename werkzaamheden bij ZLM boekhoudbureau STEM-toto start opnieuw met vijftig gulden Kandidaten-lijst te vroeg ingeleverd MENING EN COMMENTAAR DE PRIJS ONAAN VAARDBAAR LEERZAME PROEF Onder ons gezegdtoch maar liever TOTO-formulier TWEEDE BLAD DINSDAG 29 APRIL 1958 Wethouder contra burgemeester Prinses Beatrix maakt heden proefvaart Voor Zeeuwse Vrouwenraad Toespraak van mgr. J. Blomjous IV.P. De Vlaamse tale is wonderzoet Dr. P. Korringa Hoe de mossel verhuisde Zwervers naar vierde plaats 3 Dat de onderlinge verhoudingen te Zuiddorpe op het politieke vlak niet ideaal zijn, bleek gistermiddag maar al te duidelijk ter provinciale griffie, waar voor het provinciaal bestuur het beroep werd behandeld, dat wethouder d'Hert had ingesteld tegen het geldig verklaren van de lijst-van Waes voor de gemeenteraads verkiezing. Wethouder d'Hert, die het eerst aan het woord kwam, sprak eerst de hoop uit, dat burgemeester Puylaert zich straks zijn ambtseed zou herinneren en stelde toen, dat de burgemeester een halt uur te vroeg de kandidaten lijst had ingenomen, n.l. hall negen, terwijl hij toch zeil de kennisgeving had laten aanplakken, dat de inleve ring moest geschieden van 9 tot 17 uur. Tot tweemaal had de burgemees ter dit zeil bevestigd. Spreker be treurde, dat deze de moed niet kon opbrengen om de lout ruiterlijk te er kennen, verviel toen in persoonlijk heden en sprak de wens uit, dat in de toekomst ook voor een burgemees ter een vakdiploma zou worden ge vraagd. De waarn. Commissaris der Konin gin, de heer Philipse, verzocht hier op de heer d'Hert, de Kroon, die bur gemeesters benoemd, buiten de dis cussie te houden en ook persoonlijk heden te vermijden, waaraan werd voldaan. Burgemeester Puylaert zei, dat een samenloop van omstandigheden het incident had veroorzaakt. Volkomen te goeder trouw waren de secretaris Vanmorgen om 5 uur is van uit Kinderdijk de nieuwe pro vinciale veerboot Vlissingen- Breskens de „Prinses Beatrix", vertrokken voor een technische proefvaart. In de Parkhaven te Rotterdam zullen kompasmetingen worden ver richt en in Hoek van Holland worden proeven met de radio-apparatuur ge nomen. De boot zal na een vaart op de Noordzee vanavond in Kinderdijk aankomen. Buiten de verwachtingen zal de nieuwe veerboot niet in mei in ge bruik worden genomen doch in augus tus. Dit in verband met vertraging hij het aanbrengen van de zgn. oprij- brug. en hij in de veronderstelling geko men, dat de inleveringstijd om 8 uur begon en zonder kwaad vermoeden had hij tegen zijn wethouder gezegd, toen die met een eigen lijst kwam. dat de eerste al tegen hall negen was gebracht. Het ging juist wat beter tussen ons en we leelden niet meer als hond en kat, zei spreker, zodat het voor hem was als kreeg hij een slag in het gezicht toen de wethou der zei, dat de lijst-v. Waes niet geldig verklaard kon worden. Een ge luk noemde de burgemeester het, dat hij die morgen de ontvangstbewijzen niet kon vinden, waardoor hij tot on geveer negen uur met de heer v. Halst, die de lijst bracht, had staan praten; pas om kwart over negen was de gemeentesecretaris dit ont vangstbewijs aan de heer v. H. gaan brengen. Getekende verklaringen leg de spreker van de heren Moerdijk en v. Halst over. De heer d'Hert meende dat dit alles geen verschil maakte. De lijst was voor negen uur gebracht en aange nomen wat tegen de letter der wet is cn cjaaraan wilde hij zich houden. De heer v. Halst gal daarop zijn lezing, die in grote trekken overeen kwam met wat de burgemeester had gezegd. Hij had tot negen uur en mis schien nog wel later met de burge meester voor het loket staan praten en onderwijl had de lijst in het loket gelegen. De heer dd'Hert noemde deze le zing „terug krabbelen". Wederzijds werden nog enkele onvriendelijkheden uitgewisseld en zells kwam het ver moeden om de hoek kijken, dat men samengespannen had, om de burge meester er te laten inlopen, wat de heer d'Hert ten sterkste ontkende; d" secretaris staat daar boven, zei hij. Mr. v. d. Weel (G.S.) stelde nog de vraag aan de heer d'Hert ol hij ont kende, dat de lijst tot ongeveer negen uur in het loket had gelegen, waarop deze niet bevestigend kon antwoor den, daar hij zeil niet aanwezig was geweest. Na enige discussie werd de zitting toch opgeheven. De einduitspraak volgt later. Zij nog gemeld, dat op de lijst-v. Waes drie zittende raads leden de eerste plaatsen bezetten. Voor de plaatselijke Raad Zeeland van de Nationale Vrouwenraad sprak mejuffrouw W. J. H. Westera, medewerkster in algemene dienst bij de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, maandagnamid dag in de bovenzaal van de Prins van Oranje" te Goes over de bejaarden zorg. De vergadering, die jammer genoeg slechts een minimale belang stelling genoot, werd geopend door de voorzitster, mevrouw E. J. van den Broecke - de Man, met een woord van welkom, in het bijzonder tot de echt genote van de Goese burgemeester, mevrouw ten Kate, de echtgenote van de burgemeester van Heinkenszand, mevrouw Derckx, en de spreekster. Mevrouw van den Broecke memo reerde nog eens de zeer langzame groei van de Zeeuwse raad en vroeg zich af, waaraan dit toch wel te wij ten was. Waarschijnlijk aan een sa menstel van oorzaken, waaraan de verdeeldheid van de provincie ten gevolge van het water en de veelheid van verenigingen waarschijnlijk niet vreemd zijn. Zij wees er echter op, dat de vele vrouwenverenigingen tal van aanrakingspunten hebben, die op eenvoudige wijze in gecombineerde vergaderingen kunnen worden behan deld. De Nationale Vrouwenraad, al dus de voorzitster, is geen overkoe pelend lichaam, maar meer een fo rum, dat als zodanig deel uitmaakt van de Internationale Vrouwenraad. Zij deelde tenslotte nog mede, dat zij thans kandidate is voor een func tie in het hoofdbestuur en wees er op, dat, indien zij deze functie inder daad gaat bezetten, dan ook Zeeland daarin dus vertegenwoordigd zal zijn. NA de rede van prof. Romme in de Partijraad zien we de poli tieke kaarten weer wat anders ge schud. De voorzitter van de A.R. partij, dr. Berghuis, had blijkens zijn jongste rede een nabije toe komst voor ogen. waarin de PvdA buiten de regering zou worden ge rangeerd. Hij zag de spanning tus sen een dirigistisch socialisme en de andere constructieve partijen al sterker worden. Hij had er een hard hoofd in, of we zo wel door kunnen gaan met het altijd maar weer op nieuw zoeken van compromissen. Vandaar dat zijn gedachten al sterk uitgaan naar een andere ba sis voor de regerings-samenstelling. Professor Romme ziet dat zo som ber niet in. Hij vindt het ook een groot goed, als de socialisten mede verantwoordelijkheid dragen. Hij wil daarvoor ook een prijs betalen, bijvoorbeeld ten aanzien van de be zitsvorming, die nu in trager tempo wordt bevorderd dan de KVP lief is. Maar die prijs van de geleidelijk heid vindt hij daarvoor niet te hoog. Als het maar geen stilstand wordt. Er kwam vanuit de Partijraad niet veel oppositie tegen dit standpunt. We moeten dus aannemen, dat de KVP in 1960 bij ongeveer gelijkblij vende verhoudingen weer op de brede basis zal aansturen. Als de socialisten maar geen te hoge prijs vragen. Wanneer is die Pr'js echter te hoog? Daarover zal in KVP-kring zeker ook verschil van mening blijven bestaan. JETS van dat verschil van mening kon men aflezen uit het lange be toog van de kring Amsterdam, waann_ Keklaagd werd over het veelvuldig gebruik van het woord „onaanvaardbaar" door de regering maakt' poIiÜek do™ gen Ga JTf" de„ ho°Wstedelin- netsdictatuur? hjken °P Kabi' Prof. Romme had het precies na gaan en hij was tot de bevinding faar'S dat Kabinet in vaardW.. lge? ,maal het »°naan- aardbaar had laten klinken. dat °*J 6en vijftal gevallen vond hij ,5efn enkele aanmerking op gemaakt kon worden. Ten aanzien van de overige betwijfelde hij dat. En alles bij elkaar zag hij toch ook een te veel een ernstige zaak. maar niet zo, dat de levende politiek er dadelijk door getroffen werd. Hier dus ook een oordeel, dat bepaalde verschijnselen niet zo zwaar tilt. Niet zo zwaar bijvoorbeeld als de voorzitter van de Eerste-Kamer- fractie mr. Kropman, die bij het jongste „onaanvaardbaar" duidelijk te kennen gaf, dat hiermee zijn lankmoedigheid onderhand uitgeput was geraakt. Het is een kwestie van subjectieve beoordeling, van tem perament misschien ook. Maar dat de situatie lekker ligt, zal toch nie mand kunnen beweren. E het maandblad van het Eco nomisch Technologisch Instituut voor Noord-Brabant staat een be langwekkend artikel over het Ar- beidsakkoord. geldend voor de Be nelux, dat in maart 1957 werd ge sloten. Arbeidsbureaus in Zeeuwsch-Vlaan- deren, Noord-Brabant en Limburg werken nu nauw samen met ge westelijke bureaus in België, o.a. te A.ntwerpen, Turnhout en Hasselt. Hier is duj reeds een over de grenzen heen reikende gemeen schappelijke arbeidsmarkt gescha pen. In de maanden maart t.m. de cember 1957 heeft dit systeem nog vrij eenzijdig gewerkt. Er werden in totaal 2600 Belgen in Noordbra bantse ondernemingen geplaatst, voornamelijk in de Bredase con- servenfabrieken. Verder in chocolade- en suiker verwerkende fabrieken alsmede in de sigarenindustrie, de textiel- en metaalnijverheid. Medio '57 waren in totaal 5600 Belgen in Noord-Bra bant werkzaam. Hierbij zijn ook de grensarbeiders gerekend. De Bra bantse arbeidsbureaus hebben voor slechts 20 Nederlanders bemiddeld bij de tewerkstelling in België, na melijk in de mijnen. Nu de over spannen verhoudingen op de ar beidsmarkt omslaan in een toene mende werkloosheid, kunnen stro ming en tegenstroming natuurlijk anders gaan verlopen. Geheel is dit niet te overzien. Er zijn risico's ten goede, maar ook ten kwade. Als we in Benelux en later ook in West- Europa naar meer eenheid en in tegratie willen streven, zullen we deze risico's echter moeten aanvaar den. Wat er nu in het zuiden des lands saimen met noord-België wordt geprobeerd, is in ieder geval een leerzame proef, welke voor het uitwerken van verderreikende sa menwerkingsplannen van grote be tekenis kan zijn. Mejuffrouw Westera begon haar lezing met een indruk te geven van het werk der Stichting Zee land. Dit was geen eenvoudige taak. gezien de gevarieerdheid van werkzaamheden, waarmede de stichting zich bezig houdt en die zich meestal beperken tot coördi neren, adviseren en stimuleren van stromingen en werkingen op veler lei gebied. Aan de bejaardenzorg zelve doet de stichting niet veel. Ook hier be perkt haar arbeid zich tot het uit brengen van rapporten, het geven van voorlichting en het verlenen van „hand- en spandiensten". Zodra ech ter een basis is gevormd, trekt de stichting zich terug en laat zij de rest aan directe belanghebbenden over. Meer dan over de bejaardenzorg sprak mejuffrouw Westera over het probleem van het ouder worden zelf en zij vertelde daarbij bijzonder in- tedessante wetenswaardigheden. Zo ligt het percentage bejaarden in Zeeland met 11 vrij ver boven het landelijke, dat ruim 8 bedraagt, en dat eerst voor 1970 op 11 wordt ge schat. De snelle stijging van het aantal bejaarden is zowel een gevolg van de stijging der gemiddelde leeftijd als van het afnemende kinderaantal per gezin en de emigratie. Het hoogste percentage bejaar den in Zeeland wordt gevonden in Dreischor met 17.8 en het laagste in Axel met 7.8. Een belangrijk probleem in de zorg voor de bejaarden noemde spreek ster de geestelijke gesteldheid van de bejaarde zelf. Vele gepensioneer den lopen namelijk kennelijk met de idee rond geen taak meer te vervul len in de maatschappij en dus over bodig te zijn. Dit is een direct ge volg van onze huidige materialisti sche instelling. Men vergeet al te licht, dat de geestelijke waarden min stens zo belangrijk zijn als de mate riele. Ook wordt volgens de spreek ster ten aanzien van de bejaarden dikwijls een weliswaar goedbedoelde maar toch neerbuigende toon aange legd. Zij besloot haar relaas dan ook met de opwekking om de bejaarden met andere ogen te bezien en meer naastenliefde aan de dag te leggen Niet alleen begrip voor de ouderen', maar ook eerbied achtte zij nodig. (Advertentie) Voor extra zachtheid Met een staande ovatie en een spontaan aangeheven spreekkoor hebben de afgevaardigden van de Nederlandse K.A.J. Huub Larosch uit Born als hun nieuwe nationale voorzitter verwelkomd, nadat ze hem met algemene stemmen op een na tot opvolger van Gerard van Bakel uit Eindhoven hadden benoemd tijdens de slotzitting van de Nationale Raad, die in Huize Bergen te Vught werd gehouden. Huub Larosch had zich al op de aanvang van zijn nieuwe taak gepre pareerd: hij hield een uitvoerige rede, waarin hij dank bracht aan Gerard van Bakel voor-het prachtige voor beeld, dat hij hem gegeven heeft, en waarin hij enkele van de in de Na tionale Raad besproken punten nog eens onderstreepte. Hij dacht daarbij vooral aan de junioren-status in de ondernemingen, aan de internationale werking en aan het ledenblad „Wer kende jeugd". Namens de gehele KAJ heeft de voorzitter van de Utrechtse bond Sandro Fogarin dank gebracht aan Gerard van Bakel. Hij noemde het zijn vaste overtuiging, dat de rijk dom van dc KAJ als beweging en haar werkelijk nationale karakter vooral aan zijn persoon te danken zijn. Ondanks zijn zuidelijke afkomst is de ze voorzitter een werkelijk nationaal leider geweest. Namens allen over handigde hij de scheidende voorzitter als bewijs van waardering een boeken- bon. In Mwanza Met spontaan applaus werd op de vergadering ontvangen mgr. J. Blom jous W.P., bisschop van Tanganyika, in wiens diocees verschillende van de bent u „safe"! naar Afrika uitgezonden Kajotters werkzaam zijn. Het bezoek van deze bisschop en van de provinciaal der Witte Paters in Nederland verleende een bijzonder reliëf en een concrete inslag aan de besprekingen over de internationale Kajotterswerking. De bisschop vertelde desgevraagd een en ander over zijn ervaringen met de Kajotters in Mwanza. Zij hebben daar natuurlijk enige moeilijkheden onder vonden met de aanpassing aan het missieland, maar die moeilijkheden zijn zeker niet groter geweest dan verwacht kon worden. De resultaten ten opzichte van de jongens in de ambachtsschool, waar zij werkten, noemde mgr. Blomjous verheugend; er is een kennelijke verandering van mentaliteit onder de inheemse jon gens ontstaan, die zich met name de monstreert in een toenemende geest van samenwerking en het nemen van initiatieven tot nieuwe projecten. Overigens was hij ook van mening dat de Nederlandse Kajotters van hun Afrikaanse vrienden nog wel iets kunnen leren met betrekking tot de instelling ten opzichte van de arbeid. De Afrikaan ziet de arbeid nog steeds als een dienst aan de gemeenschap; de stam-eenheid, waarin zij steeds geleefd hebben, spreekt daarin nog een sterk woordje mee. Van een res pect voor de blanke als zodanig bij de Afrikaan is geen sprake meer: dat kan alleen verworven worden door karakter-eigenschappen, aldus mgr. Blomjous. Het was een gesprek, dat vooral voor de Kajotters, die binnen kort naar .Afrika gaan vertrekken bijzonder leerzaam was. „Over de stand der werkzaamhe den", aldus het jaarverslag van het Z.L.M. boekhoudbureau, „kunnen wij tevreden zijn. Het is opvallend dat ons werk allerwege zeer toeneemt. De eisen, welke van fiscale zijde aan de boekhouding worden gesteld en vooral de steeds toenemende con trole brengen zeer veel werk mee. Bovendien vragen onze deelnemers ons in steeds toenemende mate al lerlei diensten, welke niet of slechts in zeer verwijderd verband tot de fiscale boekhouding staan. De afwikkeling der fiscale gevol gen van de watersnoodramp 1953 vroeg in 1956 nog vrij veel werk, maar was per 31 december 1957 vrij wel gereed, hoewel nog wel enkele punten om een afdoening vragen. Een regeling voor de moeilijke si tuatie t.o.v. de vergoeding voor ver woeste boomgaarden vroeg veel aan dacht. In 1957 kwam een o.i. bevre digende regeling tot stand. Een me de door ons tot voor de Hoge Raad gevoerde procedure betreffende ge schenkzendingen aan watersnood slachtoffers werd met gunstige uit slag bekroond. Per 31 decembef 1957 was nog een belangrijke procedure voor de Hoge Raad lopende. Dit betrof de positie van in 't bedrijf meewerkende meer derjarige kinderen t.a.v. de Loonbe- Een chroom-glanzende slee die voor het hotelletje stopt doet kelner en stamgasten bewonde rend naar buiten kijken. Het nummerbord heeft rode cijfers. De donker-gebrilde heer 'stapt aan de éne kant uit; aan de andere kant madame, zéér om vangrijk, royaal in de verf en in de sieraden. Tegelijkertijd springen twee knapen van een jaar of 7, 8 uit het achterportier. Het gezelschap verkent de out- geving en komt druk-gebarend en luid (Frans) pratend naar binnen. De conversatie der stamgasten valt stil bij zoveel deftigheid. Plotseling heerst er een andere sfeer in de gelagkamer. Meneer kijkt vorsend rond, en men ruikt een duur merk parfum. De jongetjes stoeien rond een stoel. De ober gaat op het ge zelschap af en ofschoon hij. als alle anderen gehoord heeft dat men Frans spreekt, hoopt hij in stilte dat men misschien wel gebroken Vlaams spreekt. Hij heeft pech. Noch meneer, noch madame spreken ook maar één ■woord Vlaams. Maar apéritief en „limonaad" (twee met de uingers aangeduid) verstaat iedereen. De ober zal zijn plan verder wel trekken. Na een kwartiertje waarin heel druk Frans werd gesproken wordt de ober weer geroepen. Het kleine beetje hoop is uit zijn hart verdwenen. Met veel moeite brengen meneer en ma dame hem aan het verstand dat zij willen eten. Dit is dan de eerste overwonnen moeilijkheid maar nu: wat wil men eten. ..Voor de beide jongens kebak- kèn aardappelen en biefstick (met een zeer duidelijke klem toon op „stick"). Voor madame na veel nadenken, wenkbrau wenfrons en proberen van haar kant: „Kiekèn, comprenez vous monsieur, kiekèn." Monsieur begrijpt... En plotseling, m een vergeten ogenblik, noch de ober, noch de stamgasten kunnen het wonder geloven als madame zegt: „In gè Kamiel, moede gè euk nen biefstick?" Kamiel antwoordt: „Maor neen-ik, geef mè euk maor 'n kieken." De stamgasten krijgen het be nauwd en durven elkaar niet aankijken. Als meneer, me vrouw en de jongens even later in de eetzaal verdwijnen, horen zij een bulderend gelach. Zij zijn beiden woedend; op zichzelf en... op elkaar. Dr. P. Korringa, directeur van het Visserij-proefstation te IJmui- den, heeft tijdens een bijeenkomst van bestuur en personeel van de Visserij op de Zeeuwse Stromen in De Korenbeurs te Bergen op Zoom, de biologische achtergronden be licht in de verhouding tussen de mytilus en de mytilicola, tussen de mossel en haar parasiet. Eind 1949 werden in de Zandkreek plotseling dode mosselen aangetroffen in de tot dan toe uitstekend ontwik kelde mosselcultuur in de Zeeuwse wateren. De oorzaak van deze plot selinge dood moest gezocht worden in een kreeftachtig diertje, dat zich in de darm van de mossel had genes teld, de z.g. mytilicola. In 1950 werd de mosselcultuur in Zeeland door dit diertje volkomen ontwricht. Dr. Korringa vertelde, mede aan de hand van lichtbeelden, over de jaren lange bestudering van dit probleem. Dit onderzoek dat door het rijksinsti tuut voor de visserij ter hand werd genomen en waarbij vergelijkingen werden gemaakt met ervaring in het buitenland heeft er toe geleid, dat drie-kwart van de mosselteelt werd verplaatst naar de Waddenzee, waar de mytilicola niet voorkomt. Hoewel de mosselteelt in Yerseke dus sterk is afgenomen, bleef deze plaats toch het centrum van de mos selcultuur. De in de Waddenzee ge kweekte mosselen worden namelijk voor de bewerking naar Yerseke over gebracht. De mosselteelt levert op het ogen blik ongeveer 50 miljoen kilo per jaar op. De exportwaarde is ca. 10 miljoen gulden. Na deze lezing, die o.m. werd bij gewoond door dr. A. Grijns, bacte rioloog bij de Visserij Zeeuwse Stro men, konden de aanwezigen vragen stellen over de mosselteelt in de Wad denzee aan ir. H. v. Erp, inspecteur van de visserij voor het 2e, 3e en 5e district. lasting en Vereveningsheffing ener zijds, de Inkomstenbelasting ander zijds. Deze procedure wordt ook nog in andere provincies gevoerd. In 1957 werden voor de aangeslo tenen 742 bezwaarschriften tegen aanslagen ingediend, waarop onge veer zes ton werd terugontvangen. Het aantal aangeslotenen nam in 1957 met 100 toe tot 2045; Walche ren staat bovenaan met 535 en dan volgt Z.-Beveland met 509. Het per soneel vermeerderde met drie leden enbedraagt nu een-en-vijftig. In de 2de klasse B van de lande lijke korfbalcompetitie werd slechts een wedstrijd gespeeld. Zwervers en Achilles deelden de buit eerlijk door elk één maal te scoren (1-1). Door een plaatsje op de ranglijst, die er nu als volgt uitziet: Ready 15-26; Algemene 16-22; Swift 15-18; Zwer vers 12-14; HSV 13-14; Olympiaan 15- 13; Achilles 1611; Zuiderkwartier 14- 10; D.K.C. 14-2. Nu er ditmaal vrij vlug na drie weken immers een winnaar uit de bus kwam, die de al tot honderd gulden uitge dijde STEM-totopot voor zich opeiste, komt er als eewoonliik weer een nieuw bedrag: van vijftig gulden, als inzet voor de toto van komende zondag, 4 mei. Nu er voor die dag slechts een beperkt aantal competitiewed strijden is vastgesteld (in verband met de interland Nederland Turkije), kon het op bijstaande toto-formulier alleen maar een mengelmoes van ontmoetingen worden. Het is zeer de vraag of al deze wedstrijden doorgang kunnen vinden, hoewel daar zeker goede mogelijkheid toe bestaat. In ieder geval: waag ook deze week uw kans en volg het voorbeeld van de ontelbare duizenden, die dat vóór u hebben gedaan. Zoals U weet, moet ingevuld worden: 1 als U denkt, dat de thuisclub wint; 2 verliest en 3 bij gelijk spel. X. Ieder kan aan onze Stem-toto deelnemen. De deelneming is geheel gratis Men kan het hiernaast staande Toto-formulier gebruiken en op een briefkaart plakken, echter is het óók geoorloofd de wedstrijden op een brief kaart over te schrijven. Niet oer brief Frankering van briefkaarten, die op één van onderstaande adressen worden ingeleverd is niet nodig. Dit moet natuurlijk wel met briefkaarten geschie den, die per post verzonden worden. 5. De inzendingen moeten uiter lijk a.s. vrijdagmiddag te 12 uur op een der onderstaande adressen aanwezig zijn. Later binnengeko nen formulieren worden terzijde gelegd. Over de uitsiag kan niet wor den gecorrespondeerd. Indien twee wedstrijden, voor komende op het Toto-formu lier. worden afgelast, blijft het bedrag, dat beschikbaar is, staan tot de daarop vol gende week. Er kan maar één uitslag per briefkaart worden ingevuld. Nederland-Turkije AGOVV-RBC Roda Sport-EDO Hermes DVS-Fortuna V Sittardia-Rigtersbleek Leeuwarden-Helmondia Haarlem-Sparta Zwartemeer-Vitesse Kimbria-Vlissingen TSC-WVO Controle-totaalcijfer: Reservewedstrijd: Zeeburgia-DWV Op de uitslag behoeft U niet lang te wachten. Die vindt CJ maandag- morgen in onze krant. De adressen van onze kantoren, waar de briefkaarten kunnen worden ingeleverd, zijn: Hoofdkantoor DAGBLAD DE STEM, Reigerstraat 16, Breda. Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 45 Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26 Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189 Bijbureau OOSTERHOUT, Kloosterstraat 50 Bijkantoor GOES, Westsingel 98. Bijkantoor HULST, Dubbele Poort 7 Bijbureau OOSTBURG, Nieuwstraat 41. Bijbureau TERNEUZEN, Noordstraat 56.

de Stem | 1958 | | pagina 3