Walcheren Zuid-Beveland 4 kaas4050ct soedkoper! Zeeuwsch-Vlaanderen SIMON DE WIT Vaandel als geschenk bij jubileum Euterpe Dagblad De Stem Nieuw bestuur voor Poolse Oudstrijders SIMON DE WIT WEER VOORAAN IN DE PRIJZENSLAG! 3 VEEL GOEDKOPER dan de overheid mogelijk maakte! Semper Gandete naar de Expo Jeugdorkesten bij Torenfeesten Koninginnefeest Om de Breskense boulevard Op hoog niveau in behandeling Feestavonden te Heinkenszand Hoogwaterstanden Commissaris der Koningin stelt receptie uit Verkeersongeluk bij Nieuwland REGEN... AGENDA Vandaag Morgen mi VAJ DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 29 APRIL 1958 VLISSINGEN Afscheid bij PZEM Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heeft de heer J. Bimmel te Oost- en West-Souburg, portier bij de Centrale Zeeland der P.Z.E.M. alhier afscheid van bedrijf en personeel genomen. Maandagmor gen werd de heer J. Bimmel, die ver gezeld was door zijn echtgenote, ont vangen in de conferentiezaal der cen trale, waar hij in aanwezigheid van het personeel op hartelijke wijze werd toegesproken door de hoofdingenieur, ir. H. Broekhoff, die hem namens be stuur en directie dank bracht voor de wijze waarop hij gedurende vele ja ren zijn taak heeft verricht en hem, met zijn echtgenote nog vele goede jaren toewenste. Vervolgens spraken de personeelschef, de heer J. H. W. van Beuzekom, en de bedrijfsingenieur ir. J. A. M. Schoonderwoert, harte lijke woorden van afscheid. Namens het personeel bood de heer A. Lous aan de scheidende een blijvend aan denken aan, terwijl mevrouw Bimmel een plant ontving. Namens de per soneelsvereniging sprak de heer J. J. de Kok, eveneens onder aanbieding van een geschenk. Vervolgens sprak de heer Bimmel enkele dankwoorden voor de prettige samenwerking en de hem aangeboden geschenken. De heer Bimmel heeft een diensttijd van bijna 36 jaren. Met een handdruk en beste wensen werd tenslotte door het personeel van de heer en mevrouw Bimmel afscheid genomen. „Omzien in wrok" De toneelgroep „Theater" geeft aanstaande vrijdagavond in de schouwburgzaal van „Britannia" een voorstelling van het toneelspel in drie bedrijven „Omzien in wrok" (Look back in anger) van John Osborne. Deze opvoering geschiedt onder de gezamenlijke auspiciën van de Zeeuwse Volks Universiteit en het departement Vlissingen van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. De medewerkenden aan het stuk zijn: Kees Brusse, Bernhard Droog, Anna- Marie Heyligers, Anny de Lange en Jacques Snoek. De kring Vlissingen van de Vereni ging van Poolse Oudstrijders hield onder leiding van de heer B. Strenk haar jaarlijkse algemene ledenverga dering. Uit het door de voorzitter, ir. J. Minkiewicz uitgebrachte jaarver slag bleek dat ondanks emigratie, het ledental in het afgelopen jaar is ge stegen van 46 tot 52. De opbrengst van de door deze ver eniging georganiseerde inzamelings actie ten bate van de uit Rusland te rugkerende Polen bedroeg: 1450 gul den in contanten en ca. 400 kg textiel artikelen. De vergadering nam eenstemmig een resolutie aan, waarin aan de Ne derlandse Federatie voor Vluchtelin genhulp erkentelijkheid werd betoond voor het genomen initiatief tot op richting van het tijdschrift Nieuwe Verten", dat zich richt tot de ont heemden en de Nedetlanders, waar door een ontmoetingsplaats wordt ge creëerd alwaar eerbied, begrip en waardering voor elkander worden ge kweekt. In het nieuw gekozen bestuur van de Vereniging van Poolse Oudstrij ders nemen thans zitting: ir. J. Min kiewicz voorzitter, de heer P. Sakow- ski tweede voorzitter, de heer P. Benski secretaris, T. Grabik penning meester en voorts de heren J. Nar- loch, A. Olek en J. Paczek. GOES Krot verdwijnt uit winkelstraat Er zijn nog slechts twee krotten, welke de Lange Vorststraat ontsie ren. Een ervan, het pakhuis op de hoek van de Wittepaardenstraat, is aangekocht door de fa. Schrijver van het Stoffenhuis, die er een modern winkelpand voor in de plaats gaat stellen, en er daarna zijn zaak uit de Magdalenastraat naar overbrengt. De goedkeuring van het bouwplan zal wel vlug afkomen, omdat ook de gemeente verheugd is over deze verbetering. Burgerlijke stand Huwelijksaangiften: J. Gelok 22 jaar en J. Tazelaar 18 jaar; J. Polfliet 45 jaar en C. van Bijnen 32 jaar. Gehuwd: A. Andriessen. 32 jaar en C. Dominicus 20 jaar; P. Dingemanse 31 jaar en C. Huissen 18 jaar; W. Dingemanse 23 jaar en A. Bage, 24 jaar. Overleden: Johannes de Visser 25 jaar, ongehuwd; Simon Schrijver, 61 jaar, echtg. van J. Lepoeter; Dinge- nis Kole 79 jaar, echtg. vanM. Mieras; Jacomina Oele, 45 jaar, echtg. van J. de Munck. STEMMEN BIJ VOLMACHT De Goese afd. der K.V.P., over tuigd van het feit gezien de cij fers bij de statenverkiezing dat men alle zeilen bij zal moeten zet ten om de derde raadszetel te be houden, gaat ook haar aandacht be steden aan het stemmen bij vol macht voor de a.s. raadsverkiezing. Het is n.l. zo dat iedere kiezer of kiezeres, die op 28 mei a.s. verhin derd is naar de stembus te gaan, dit door een ander kan laten doen. Dit geldt zowel bij ziekte als bij uitste- digheid of anderszins. Het bestuur der afdeling is be reid al het werk daar voor te ver richten mits men het tijdig verwit tigt; uiterlijk 14 mei moeten de vol machten n.l. ter gemeente-secreta rie worden ingeleverd. Men kan zich opgeven bij de le den van het dagelijks bestuur: de he ren C. Vervest, Heernisserweg 153; G. de Kok, Beestenmarkt 7 en J. j Bookelaar, Zuidvlietstraat 49. Baarland Vergadering Oranje, vereniging De Oranjevereniging hield een al gemene vergadering in café Traas die slecht bezocht werd, en onder voorzitterschap stond van de heer L. Frenks. Het jaarverslag van de penning meester, de heer G. Moerland, ver meldt, dat de vereniging een batig saldo heeft, terwijl het jaarverslag van de secretaris, de heer I. van de Repe, vermeldt dat de vereniging 100 leden telt. Besloten werd f 10,bij te dragen in de aanschaffingskosten van het biljart voor de bejaardensociëteit. De aftredende bestuursleden, de heren J. van Doorn, J. C. Mol Hzn en I. van de Repe, werden allen her kozen. De heer J. P. Pot werd herbenoemd als bode. De viering van de Koninginnedag werd besproken, waarbij dit jaar op Koninginnedag des namiddags om half 2 in het verenigingsgebouw een pro gramma voor de leerlingen van kleu terschool en lagere sèholen zal wor den gegeven, bestaande uit poppen kastvoorstelling, zang, een filmpje en Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes, Westsinsgel 98, Tel. 2236 Rayonredacteur: N. Karhof Redacteur voor Walcheren: 3. Maas Rayonbeheerder: J. Fait traktatie. Des namiddags om half 4 zal er op het sportterrein een voetbal wedstrijd worden gespeeld tussen de C J.M.V.-jongensclubs van Baarland en Hoedekenskerke. s-Heerenhoek GOEDE OPVOERING VAN „HET EENZAME HUIS". De katholieke parochiële toneel groep heeft een zeer aanvaardbare vertoning gegeven van dit goede toneelspel van Jan Naaykens. Grote bewondering moet men hebben voor de toewijding, waarmede gespeeld wordt en waardoor een opvoering, die toch wel haar feilen heeft, door de toeschouwers met bijzondere waar dering wordt gevolgd. Jammer is, dat een- gebouw als de jeugdhoeve, dat op velerlei gebied over een prachtige accommodatie beschikt, zo karig is be deeld met zijn toneelruimte en dat daardoor bij de opvoering van aller lei technische problemen zoveel moei lijkheden oplevert, dat het een goede opvoering schade doet. Het vertoonde spel was van behoor lijk gehalte, 'n Goede prestatie lever de de heer Limonard, die zijn rol met veel overtuiging vervulde. Ter wijl ook juffrouw C. Haas een gave vertolking gaf van haar zeer moei lijke rol. Ook in de overige rollen zagen we dikwijls zeer goed spel. Sto rend was soms de lelijke uitspraak, die wel een gevolg is van het taal eigen van deze streek. Al met al een verdienstelijke op voering, die een veel belovend begin vormt voor deze nog jonge vereni ging. Heinkenszand WIELRIJDSTER IN BOTSING Juist toen de wielrijdster mevr. Tr. - de W. de bocht in de onover zichtelijke wegsplitsing Dorpsstraat - Kerklaan had genomen, werd zij ge grepen door een achter haar komen de personenauto, bestuurd door de heer A.E. De wielrijdster bekwam hierbij een kneuzing van haar enkel, bloeduit stortingen en een snijwonde. Na medische hulp kon zij per auto naar haar woning worden vervoerd. s-Heer Arendskerke KANDIDATENLIJST Door de S.G.P. is voor de aanstaan de gemeenteraadsverkiezingen de volgende kandidatenlijst ingediend. 1. J. Elenbaas, Lewedorp; 2. A. Moer dijk, Nieuwdorp; 3. H. Remijn, 's- Heer Hendrikskinderen; 4. A. Witte, Nieuwdorp; 5. W. Moerdijk, Nieuw dorp en 6. C. Weststrate, Nieuw dorp. Kruiningen ADJ. J. BUSCOP NAM AFSCHEID In de raadszaal van het gemeente huis te Kruiningen is op bijzonder hartelijke wijze afscheid genomen van de groepscommandant der Rijks politie te Kruiningen, adjudant J. Buscop. Wegens zijn benoeming tot districtsadjudant te 's-Gravenhage met ingang van 1 mei a.s. heeft adj. Buscop Kruiningen reeds veriaten. Een groot aantal leden van de groep Kruiningen was in de feestelijk met bloemen getooide zaal aanwezig om van de commandant afscheid te ne men. Nadat op de stoep van het ge meentehuis aan mevrouw Buscop bloemen waren aangeboden door Ronnie Mauer, het zoontje van de waarnemend commandant, verwel komde burgemeester A. Schipper het gezelschap en gaf hij 't eerst 't woord aan de luitenant D. van Ooijen. adsp. officier der Rijkspolitie te Middel burg. Deze sprak namens de districts commandant in Zeeland en wees op de bijzondere kwuliteiten van de thans van Zeeland scheidende functionaris. Burgemeester Willemse van Yerseke voerde het woord als oudste van de burgemeesters van de groep Kruin- ningen. Als dank voor de prettige samenwerking met de burgemeesters als hoofd van de plaatselijke politie, bood hij, mede namens de burge meesters van Kruiningen, Krabben- dijke, Rilland-Bath en Waarde, die hierbij ook tegenwoordig waren, die heer Buscop een paar zilveren man chetknopen aan. Van de brigade commandant der Kon. marechaussee J. A. Gommers ontving de scheidende voorts een sigarettenstolp, van de wachtmeester A. C. L. van Hove, na mens de Ned. politiebond, een boe- kenbon en bloemen voor mevrouw (Advertentie) dé kaasspecialist sinds 90 jaar Breskens OPZICHTER ONDER AUTO De opzichter H. uit Breskens kwam bij werkzaamheden aan de nieuwe veerhaven mpt zijn been onder een vrachtwagen terecht. Dokter van der Maas verleende eerste hulp en achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg ge wenst voor een nader onderzoek. Clinge Het jeugdorkest Semper Gaudete is uitgenodigd om op te treden tij dens de Nederlandse dag van de We reldtentoonstelling te Brussel, woens dag 20 augustus. Deze invitatie vormt een bijzondere erkenning van de kwaliteiten van het nog jonge jeugd orkest uit onze gemeente, dat onder leiding van de heer J.H. Mannaert spoedig naam maakte en overal en thousiaste bewonderaars kreeg. Het is niet uitgesloten en het zou voor de jeugdige leden van Semper Gaudete een bijzonder feest zijn dat de koninklijke Familie, welke op de Nederlandse Dag aanwezig zal zijn, de uitvoering van Semper Gaudete zal beluisteren. LUCHTACROBATEN TREDEN OP Op 10 en 11 mei organiseert de voetbalvereniging Clinge een aantal feestelijkheden ten bate van de ver enigingskas. Men heeft het bekende gezelschapvan luchtacrobaten ,,The Diavolo's" gecontracteerd: deze groep zal voorstellingen komen ge ven. Het feest wordt opgeluisterd door de plaatselijke fanfare en door het jeugdorkest Semper Gaudete. Graauw FANCY-FAIR VOOR DE MISSIE Onze plaatselijke missienaaikring zal op zondag 11 mei in het patro naatsgebouw een fancy-fair organise ren ten bate van de missie. Was vorig jaar de opbrengst be stemd voor de missiën van de pa ters Maristen, deze keer zal onze Graauwse missiebroeder Maenhout de gelukkige zijn. Broeder Maenhout werkt in Belgisch Kongo in Bokoro en is reeds een paar maal op va kantie geweest. Dat men deze keer extra aan de fancy-fair zal offeren spreekt van zelf, nu het een dorpsgenoot betreft. 's Avonds om acht uur zal een mooie film worden gedraaid, aange vuld door een kleinere film, waar op broeder Maenhout in eigen per soon te zien zal zijn in zijn missie statie. t Hontenisse Raad vergaderde De gemeenteraad heeft in zijn zit ting een aantal voorstellen vlot en zonder veel gepraat afgehandeld. Zo werd aan de heer F. J. de Nijs ontslag als ambtenaar van de burgerlijke stand verleend en in zijn plaats werd als derde ambtenaar van de b.s. be noemd de heer C. M. Roctus. Tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim werd gekozen de heer L. A. de Theye van Terhole. Voorts verklaarde de raad twee woningen (Zoutedijk 19 en Water straat 10) onbewoonbaar en b. en w. kregen machtiging tot het aangaan van gasgeldleningen tot 300.000 gul den (voor 1958). De voorgestelde herziening van het algehele uitbreidin-gsplan hield een verlenging in. Uiteraard had de raad hiertegen geen bezwaren. De Stich ting Luchtverbinding Zeeuwsch-Vl. kreeg een subsidie toegewezen van 100 gulden. Tenslotte voteerde de raad 1000 gulden voor het opstellen van een Buscop, van de waarnemend com mandant de opperwachtmeester A. Mauer, namens het gehele personeel een vulpen en van de reserve-wacht meester J. Harthoorn namens het reserve-personeel sigaren. In een vlotte speech heeft de schei dende adjudant daarna nog eens het licht doen vallen op verschillende toestqpden en verhoudingen in de we reld van de politie, waarna hij dank bracht aan allen, die van hem op de ze middag op onvergetelijke wijze af scheid hebben genomen. Lewedorp VERGADERING VAN DE BOERENLEENBANK De Boerenleenbank Lewedorp hield haar jaarlijkse ledenvergadering. Na opening door de voorzitter W. Remijn, werd door de secretaris Bilterijst ver. slag gedaan van het boekjaar 1957. Uit de daarbij overgelegde balans en verlies- en winstrekening bleek, dat ook dit jaar wederom in ruime mate gebruik is gemaakt van de diensten van de bank. De totaal toevertrouwde middelen stegen tot een bedrag van f 3.233.926. daaronder begrepen f 2.552.331.53 spaargelden: f 566.405,52 gelden in lo pende rekening en reserve f77.101,97. De totale omzet steeg van f 19.160.043.66 in 1956 tot f23.515.605.24 derhalve 'n toename van f 4.355.561,58. Het ledental steeg met 23 leden tot 404. De winst 1957 bedro-"; f 13.935,36. Periodiek aftredend was een lid van de raad van toezicht, 1$ Remijn, die met grote meerderheid van stemmen werd herkozen. plan voor de gezamenlijke afvoer van afvalwater (in het oostelijk deel van oost-Z.Vl.waarvoor een bijdrage van 1250 was gevraagd. HULST Er wordt door de organisatoren al druk gewerkt aan de komende Toren feesten. Men heeft reeds verscheide ne afspraken gemaakt. Zo staat vast dat de jeugdmuziekvereniging Tremola Thalia uit Axel op zaterdag 5 juli zal optreden om de Torenfees ten te openen. Daarna concerteert de Kon. Stedelijke Harmonie. Een beiaardconcert en de eerste opvoe ring van het torenspel besluiten de eerste dag van het feest. 's Zondags zijn er kinderfeesten, zoals reeds bekend. Die dag treedt een ander jeugdorkest op, nl. het be kende en terecht reeds beroemde Semper Gaudete uit Clinge, onder leiding van onz stadgenoot de heer J.H. Mannaert. Er is die dag op nieuw een beiaardconcert, vervolgens treedt de harmonie ,,De Verenigde Vrienden" uit Sas van Gent op, eerst als muziekgezelschap met een licht programma, daarna als boerenkapel. Ook die dag wordt door het open luchtspel van drs. L. Lockefeer be sloten. 's Maandags geeft de Kon. Stedelijke Harmonie een slotconcert. Morgen, Koninginnedag, wordt om elf uur 's morgens een kinderoptocht gehouden,waaraan heel de jeugd mag meedoen. Het is de bedoeling dat de jongens en meisjes hun fietsen step pen enz. versieren. Ze zullen de stad rondtrekken achter de drum band van de Kon. Stedelijke Harmo nie. Om 3 uur verzorgt het Hulsters Gemengd Koor in de Burgerzaal van het stadhuis een aubade. De Burger zaal is uiteraard voor iedereen toe gankelijk, voor zover er plaats ge noeg is. Daarna, om half vier, wor den op de Markt volksspelen gehou den en 's avonds om 8 uur houdt de Kon. Stedelijke Harmonie een mu- ziakele -ondwandeling door de stad. Ds. Thinners opende fancy-fair In aanwezigheid van burgemeester A.L.S. Lockefeer en wethouder J.D.J. Martens werd in het groot patronaat door ds. R.G.J. Timmers de fancy- fair officieel voor geopend verklaard, De dominee had tevdren een korte uiteenzetting gegeven van het doel van deze bazaar, namelijk voor de bouw en inrichting van een jeugd honk op de zolder boven de consis torie van de Ned Hervormde Ge meente. Na deze opening bezichtigden de autoriteiten de verschillende stands waarna burgemeester Lockefeer in een korte toespraak tot zijn genoegen kon constateren, dat het bestuur van het groot patronaat deze lokaliteit had willen beschikbaar stellen ten behoeve van de jeugd van de Ned. Hervormde Gemeente. Hij noemde dit een prachtig staaltje van samen werking. Tenslotte wenste spreker de bazaar commissie veel succes toe. Circus naar Hulst Zaterdag en zondag a.s. strijkt in onze stad weer een circus neer. Het is circus ,,Espanol", dat op genoem de dagen voorstellingen zal geven op het terrein aan de Poorterslaan (NieuW Hulst), dat intussen al het traditionele Hulsterse circusterrein" geworden is. De eerste boden van het komende circus hebben zich, in de vorm van een directiewagen enz., gemeld. OOSTBURG VERKEERSEXAMEN Aan het schriftelijk gedeelte van het jeugdverkeersexamen werd in deze gemeente door 115 leerlingen van de lagere scholen deelgenomen, waarvan 45 leerlingen waren van de openbare lager school. 47 leerlingen van r.k. lagere school en 23 leer lingen van de Christelijke school. Voor het schriftelijk gedeelte, dat zo spoedig mogelijk gevolgd zal wor den door het praktisch gedeelte, wer den 7 leerlingen afgewezen. Sas van Gent Harmonie naar Namen De Harmonie ,.De Verenigde Vrien den" heeft een bijzonder eervolle uit nodiging ontvangen. Het gezelschap is aangezocht het avondconcert te verzorgen van de feestelijkheden rond het op tweede pinksterdag te Namen (B). te houden bloemencorso. Uiter aard heeft onze harmonie, onder lei ding van de directeur de heer J.H. Mannaert uit Hulst, deze vererende invitatie aanvaard. Sas van Gent Koninpinnedag.viering De verjaardag van de koningin zal ook dit jaar op waardige wijze ge vierd worden. Het comité ter voor bereiding van de feestelijkheden heeft een uitstekend programma samenge steld. 's Morgens om tien uur zal de harmonie ..De Verenigde Vrienden" de kinderen van de diverse scholen afhalen, waarna de gezamenlijke schooljeugd, met medewerking van de harmonie, een aubade brengen vóór het stadhuis, gevolgd door een korte toespraak van de burgemees ter. Hierna volgt een muzikale wan deling door de gemeente. De kinde ren zullen op school een traktatie ontvangen, 's Middags is er voor al le kinderen een poppenkastvoorstel ling in het Olympiatheater. Eerst voor de kinderen van de kleu terscholen en de eerste en tweede klas van de lagere scholen en daar na vooi' de rest. Tegelijkertijd zal voor de ouderen (van 13 tot 80 jaar) een rijwieloriën- tatierit gehouden worden over een afstand van 12 km. De deelname ge schiedt per koppel. 's Avonds zal de harmonie „De Verenigde Vrienden" een concert ver zorgen op de kiosk in het park, waar na een lampionoptocht voor jong en oud dit mooie programma besluit. Tot één uur zal er gelegenheid zijn tot dansen. Sluisk Jeugil niet naar Terneuzen Met hoeveel kinderlijke en oprechte hoogachting de jeugd van Sluiskil ook opziet naar vaderstad Terneuzen, toch is het vooral deze groep, die met grote voldoening zal vernemen, dat zij voor de viering van de koninginne dag niet naar Terneuzen hoeft. Dank zij de activiteit van de Terneuzense Jeugdraad, waarin ook plaatselijke afdelingsleden zijn ondergebracht, zal men thans op eigen bodem in de mor genuren de voetbalwedstrijden kun nen bijwonen, die tussen de drie scho len gespeeld worden. De Antonkis school, die op grond van technische overwegingen al herhaaldelijk getoond heeft de sterkste te zijn moet ook nu weer als beste kanshebber gezien worden. H lijdt echter geen twijfel of de afgevaardigden van het open baar en christelijk lager onderwij: zullen in hun vaste wil tot overwin nen niet onderschat mogen worden. Voor de jeugd van vier tot en met zeven jaar zal negentig minuten gra tis filmgenot verschaft worden om tien uur, terwijl de leeftijdsgroep van acht tot en met twaalf in de namid dag aan een Luna-spel zal kunnen deelnemen. Kaarten zijn tegen een ge ringe vergoeding aan de scholen ver krijgbaar. Omstreeks vier uur zal op het terrein achter de Veldstraat de beslissings-schoolvoetbalwedstrijd worden gespeeld, wat voor de jeugd tevens het einde betekent van deze attractievolle dag. Lourdes-reizigers bijeen De plaatselijke Kajotters, die de reis naar Lourdes hebben meege maakt, kwamen in de handwerkzaal van de Antoniusschool met hun aal moezenier en de leden van de afde ling bijeen. Voorzitter H. van Kou teren verwelkomde in het bijzonder de bedevaartgangers. Actieleider A. Bleijenberg mocht een compliment ontvangen voor zijn grote activiteit om deze reis mogelijk te maken. Hij werd met algemene stemmen tot vice-voorzitter benoemd. Hierna wer den de meegebrachte medailles en souvenirs overhandigd. De aalmoezenier, pater Vicaris, prees de prachtige prestaties van de afdeling en nam in overweging om in 1960 de voltallige afdeling naar Rome te doen afvaardigen. Ook de zelf ont worpen afdelingsvlag kwam ter spra ke, omdat het hoofdbestuur had laten weten, dat deze vlag te Lourdes spe ciaal de aandacht had getrokken. Ze werd tijdelijk beschikbaar gesteld voor de bijeenkomst van de KAJ- kringbesturen te Vught. GEANIMEERD BAL Zaterdagavond vond in clublokaal van v.v. Sluiskil, hotel de Kroon, een zeer geslaagd bal plaats, hetwelk het bestuur van de voetbalvereniging aan haar leden, donateurs en begunstigers had aangeboden. Het van overde grens gekomen dansensemble uit Ertvelde wist met oude en nieuwe tophits de stemming er in te houden en tussen de dans bedrijvigheid door werd menigmaal rust geblazen om het dansveld te verlaten en aan de rand van het toon- bankgebied in stimulerende assisten tie van een koel glas geestrijk vocht te redekavelen over de nog resteren de kansen in de voetbalcompetitie. Omstreeks kwart voor twaalf zette de bandleider het laatste fluitsignaal in voor de finale. TERNEUZEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelis zv S. Jansen-de Feijter; Heidrid dv P. Meertens van Liere; Cornelis zv W. Heijboer-Moer- land; Anneke dv A. de Moor-Ramme- loo; Izak zv J. Fluijt-Griffioen; Wer ner zv L. van der Bent-de Cooker. Huwelijksaangiften: W. Reijngoudt 21 j. en J. van Leiden 21 j. Huwelijken: L. Dieleman 23 j. en G. Postma 20 j. Overleden: A. Michielsen 81 j. echtg. van N. Verhage; P. van Dix- hoorn 55 j. echtg. van G. Goossens; J. de Lege 72 j. echtg. vjn N. Schee- Ie; J. van Dijke geh. gew. met J. Feij; A van Alten 90 j. echtg. van A. Wolfert. Zuiddorpe LATE ASPERGES Werden in 1956 de eerste asperges gestoken op 16 april en in 1957 van wege de lang aanhoudende koude nachten eerst op 24 april, dit jaar mag men van een record spreken want er zijn op de kwekerijen nog steeds geen asperges te bekennen. Over de te verwachten oogst of kwa liteit kan dus door de telers nog geen oordeel worden uitgesproken. VIERING KONINGINNEDAG Door het Zuiddorps feestcomité is ditmaal een zeer origineel program ma samengesteld. De Europastraat zal die dag door burgemeester Puy- léert feestelijk worden geopend. In het kader daarvan worden voor de oudere jeugd op verschillende plaat sen in de gemeente verschillende vlaggen van Europese landen uitge hangen waarvan de voorletters een bepaald woord vormen dat geraden moet worden. Hetzelfde idee is uit gewerkt voor de kleintjes, maar dan met verschillende sprookjes. Een sterrit voor iedereen waaraan prachtige prijzen zijn verbonden en een uitgelezen dansgelegenheid in het parochiehuis completeren de feeste lijkheden. Tenslotte wordt v.oor de di verse spelen geld verstrekt als aan vuring vbor extra-krachtmetingen van de deelnemers. (Advertentie) De moderne stimulans voor /l( hedendaagse vrouw Bij opotheek en drogist Bij de hoogste regeringsinstanties, zo vernamen wij, is thans aanhangi( de kwestie van het aanleggen van een boulevard te Breskens, om welk boulevard is gevraagd door het be drijfsleven aldaar, als compensatie van het omleggen van het verkeer naar de provinciale boot, waardoo» de middenstand zeer wordt gedu. peerd. De schade voor Breskem van dit omleggen is geschat op tien miljoen terwijl de boulevard een paar ton moet kosten. Het is voor de regering echter e«g zware beslissing, omdat het gaat over schade veroorzaakt door een recht, matige overheidsdaad en kent mes daar een vergoeding voor toe, da» heeft dit natuurlijk zijn conseque» ties. Dat deze zaak indertussen op hoof niveau terecht gekomen is o.m. té danken, zo deelde de middenstands, consulent, de heer Korstanje, ons mede, aan het bezoek dat de staat», secretaris voor de middenstand vo. rig jaar aan Zeeland bracht. De jaarlijkse uitvoering: van de mu ziekvereniging Euterpe, te Heinkens zand, welke twee avonden een goed bezette zaal trok, stond ditmaal in het teken van haar 65-jarig bestaan. Als onderdeel van de uitgebreide viering rond het bereiken van de ze mijlpaal, werd voor de aanvang van Euterpe's muzikaal optreden, het feestgeschenk van de burgerij aan geboden. Dit blijk van sympathie en waardering voor de jubilerende ver eniging, bestaande uit een stylvol en fraai bewerkt nieuw vaandel,werd na mens de vele muziekminnenden door burgemeester Derckx. officieel aan de vereniging overgedragen. Hij verrichtte deze overdracht met het uitspreken van een speech, waar in hij uitbundig de loftrompet stak over het jubilerende gezelschap, welks kwaliteiten spr. op een niet te miskennen wijze schetste. Voorzitter dr. H.P. v. Maanen dankte voor dit bijzonder geslaagde geschenk en als reactie kwam voor deze keer 't applaus van 't podium, waarmee de muzikanten de dank woorden van hun voorzitter onder lijnden. Het oude vaandel zal als zinvol te ken van een verdienstelijk muzikaal verenigingsleven een plaats krijgen in de hal van het gemeentehuis. Het muzikale programma, uiter aard de hoofdschotel van de avond, was met zorg gekozen en werd we zijn langzamerhand geneigd te zeg gen gewoontegetrouw uitste kend ten gehore gebracht. Naast de magistrale muziek van Offenbach uit Orpheus in de onderwereld klonk de zwierige, speelse walsme- lodie uit ,,Weense meisjes" van Zieh- rer. Grossman's csardas uit ,,De geest der Wojwoden", bracht een misterieuze steppensfeer, welke in de finale culmineerde in een spran kelend -slot. De muzikale veelzijdigheid van Eu terpe werd kundig gedemonstreerd in de technisch alles van de muzi kanten vergende variaties over een oud volkslied van Oehs. Na de pauze kregen de aanwezigen een ruime toegift in de vorm van een door de toneelvereniging Kunst naar Kracht opgevoerd toneelspel. Dit werk van Feenstra en Spierings, on der de titel Achter de wolken schijnt toch de zon", muntte voor wat het gegeven betreft zeker niet uit in ori ginaliteit.. Aangesneden werd he: overbekende thema van een groeier conflict tussen ouders en zoon, waai bij de dochter en haar verloofde, na talrijke verwikkelingen, voor het hap- py end zorgden. Kunst naar Kracht gaf over het geheel genomen echter een redelijk goede vertolking, waarvoor zij aan het slot van het publiek een welver diend applaus ontvingen. Morgen, woensdag 30 april, gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 12.24 uur; te Terneuzen om 11.49 uur en te Vlissingen om 11.23 en 23.44 (Advertentie) Tn verband met de ziekte van de Commissaris der Koningin heeft deze de gebruikelijke receptie, bij gele genheid der jaardag van de konin gin, moeten uitstellen. Die zal nu eind juni of begin juli plaats hebben en wel aan boord van de nieuwe veer boot „prinses Beatrix". Een ernstig verkeersongeluk heeft plaats gevonden ip de bocht van de Nieuwe Rijksweg te Nieuw- en Sint- Joosland, m de onmiddellijke omge ving van het café De rode leeuw. Op dat moment naderde op de rijksweg een auto. bestuurd door de 56-jarige C. H. uit Souburg uit de richting Goes toen een bvomfietsr, de 42-jarige G. J. N. uit Middelburg, komende uit de richting Nieuwland, de weg overstak. De bromfietser werd door de auto gegrepen en liep een ernstige been breuk en een hersenschudding. Per ambulance werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Middelburg overgebracht. Dokter P. J. Brons uit Nieuwland verleende de eerste hulp. De auto werd licht beschadigd en de bromfiets vrijwel vernield. De politie stelt een onderzoek in naar de schuld, vraag. REGENJASSEN in effen en fantasie dessins de beken de merken Mercury Guildhall Falcon Shelter, in diverse m od ellen 48, f 58, f 68 Wollen gabardine regenjassen f 98 f 105 f 114 magazijn HOLLAND Tolbrugstraat 8-14 BREDA GOES Grand: De schrik der bandiet 14 jaar. MIDDELBURG Nederlands Koffiehui» 2,30 uur: Forum Nat. Vrouwenraad. Electro: Richard III, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Aan het doodvonnis ontsnapt, 14 j. Luxor: D* spookkoets, 14 j. OOSTBURG Ledel 5, 6,15, 7,30 en 8.45 uur: Het bezoek van onze kroonprinses aan de West enz. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Die dr« von der Tankstelle, a.l SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Con trabande en moord, 18 j. met emf voorbehoud. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7,30 uur: Ontsnapt. HULST Bioscoopgebouw 8 u.: MonpUi 18 j. met enig voorbeh. GOES Grand: De schrik der bandieten, 14 jaar. MIDDELBURG Electro: Richard IR- 14 jaar- u*t VLISSINGEN Alhambra: Aan doodvonnis ontsnapt, 14 j. Luxor: spookkoets, 14 j. OOSTBURG Ledel 3, 4,15, 5,30 uur- Het bezoek van onzte kroonprinses aa de West enz., 7,45 uur: Jacht op l<>ua en ivoor, 14 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Die ar» von der Tankstelle, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: va der tegen wil en dank, 14 j. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7,30 u Gevaarlijke grens. KOEWACHT A. de Nijs 3 uur: Schieting. - ZUIDDORPE R. Dankaart: Scnieune- ST. JANSTEEN Jan Pluym 3 uur. Schieting.

de Stem | 1958 | | pagina 2