Engeland steunt voorstel Rusland Koningin Juliana wordt morgen 49 Oproep dr. Schweitzer: Staakt kernproeven Zeventig verdachten in Djakarta proces moordaanslag Soekarno Ook Polen en Tsjechen MEEUS ASSURANTIËN N.V. r Spookschip naar de sloper DAGBLAD VOOR ZEELAND MALTA STAAKT Nog dil jaar verder gesprek Bonn-Moskou Nog 20 km van Boekit Tingi Weer massaal ontslag bij Excelsior Formatiepoging van Pleven j Overwegend droog weer Engelse tanker te Balikpapan gebombardeerd Prinses Irene zal in Utrecht studeren Acrobaat stortte neer Nederlandsch Ziekenhuisverplegingsfonds NEZIFO" Acht verstekelingen op de Sibajak Hoofdverdach te bekent grif Kernwapenproef van Engeland Aanlal sterfgevallen door kanker stijgt Geheime trip per sloep Vonnissen te Cairo Geen straffen voor Haagse politie vanwege 1 april-rel Bing Crosby trekt zich terug 98e JAARGANG No. 22744 Uitgave N.V, Uitg. Mij. Neerland». Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Don gen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rech ter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 29 APRIL 1-958 Abonnementsprijs f 1.per kwar taal, 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 et Advertentieprijs voor de gehele op lage 0.35 per mm (Ing. Med. 0.85). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven, ook voor de afzonderlijke edities en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstoat 41, tel. no._35)^ KROESTJEV, premier en partijleider van Rusland, heeft Tito gelukgewenst met zijn herverkiezing als president. Hij hoopte op versterking der weder zijdse vriendschapsbanden. DE LUXEMBURGER Michel Ras- quin, lid van de Europese Commissie van de E.E.G. en oud-minister van economische zaken van het Groot hertogdom, is op 58-jarige leeftijd te Luxemburg overleden. ALS DE AMERIKAANSE luchtmacht toestemming krijgt om een reis naai de maan te beproeven en het Con gres daarvoor 16 tot 20 miljoen dol lar voteert, kan dit jaar een eerste proefraket op de maan landen, aldus topfunctionarissen van de luchtmacht in de V.S. DE WESTDUITSE boerenbond heeft te Bonn geprotesteerd tegen de in voer van boter en kaas uit Neder land, die men met ..dumping" be stempelt. Op hoog niveau vindt al overleg plaats. EEN 14-JARIGE Surinamer, Victor- Chang Pan Hno, heeft een door de K L.M. uitgeschreven tekenwedstrijd gewonnen en mag nu, met zijn va der. gratis een bezoek aan Nederland brengen. ONGEVEER 400 verzetstrijders zijn in het afgelopen weekeinde bij ver bitterde gevechten in Algerië gesneu veld. TE HEERLEN is de 54-jarige Pool S Inglot in de ondergrondse werken van de Oranje Nassau III om het f leven gekomen. DE ONDERHANDELINGEN tussen de directie van de Londense vervoer- ma;r i n>pij en vakbondsleiders ter ïnnnnï11"1- van een staking van de SU..100 Londense autobuschauffeurs op 4 mei aanstaande zijn mislukt. Koningin Juliana viert morgen haar 49e verjaardag. In ons eigen- gewest, dat zich kort geleden nog mocht verheugen in een bezoek van Hare Majes teit, kan men getuigen van haar beminnelijkheid, haar warme belangstelling voor werk en welzijn van allen, met wie zij in aanraking komt. Eenvoud en hartelijkheid kenmerken het l:arakter van onze landsvrouwe. Ook vandaag weer mag men bedenken, dat de wijze waarop zij ons volk regeert, van het begin af aan geïnspireerd is ge weest door een onwankelbare trouw aan wat zij als goed en heilzaam beschouwt voor het welzijn van haar land en volk. Dezelfde eigenschappen, die haar sieren als moeder in een gezin, hebben haar ook een plaats gegeven in de harten der Nederlanders. Met ons zullen velen haar nog talrijke jaren ran persoonlijk geluk en van 'n zegenrijk bewind toewensen. (Foto M. C. Meyboom) Engeland heeft er bij de V.S. en Frankrijk op aange drongen de Russische eis in te willigen oni Polen en Tsjecho-Slowakije toe te la ten bij de voorbereidende be sprekingen, die aan een top conferentie vooraf moeten gaan, aldns meldt United Press. Deze Engelse houding komt voort uit de wens om de impasse te door breken, opdat de topconferentie kan doorgaan. De Russische eis om Polen en Tsjechen aan de voorbereidingen te laten deelnemen, is gesteld in een nota. die zaterdag aan de Westelijke landen is gericht. De Britse regering is geen voor stander van toelating van Sovjet- satellieten tot de besprekingen, maar zij acht de eis geen onoverkomelijke hinderpaal. Het houden van een top- Op Malta is gisteren een 24-uur staking begonnen uit protest tegen de Britse politiek ten aanzien van het eiland. De politie patrouilleert inten sief cn speciale politietroepen bewa ken het paleis van gouverneur Sir Robert Laycock en belangrijke open bare gebouwen. De stakingsleiding heeft posters uitgezet, die nadrukke lijk opdracht hebben ongeregeldheden te vermijden. In drie plaatsen, Hamrun. Pawla en Gzira. hebben stakers gisteren ochtend autobussen, die bleven rijden, met stenen bekogeld. Hier en daar probeerden de stakers het verkeer on mogelijk te maken door het opwerpen "an barricades cp de 'vegen, o.a op de hoofdweg van Hamrun naar Va- letta. Op de werven van de Britse marine kwam het werk tot stilstand, doordat een 6000 arbeiders weg bleven. Bij Pawla hebben stakers een Brit se auto in brand gestoken. Voorts zouden bovengrondse kabels van de draadomroep vernield zijn. conferentie mag hierop niet afsprin gen. De reden voor Engelands geneigd heid om deze Russische eis tenslotte in te willigen, is gelegen in de zware politieke druk waaraan de conserva tieve regering blootstaat in Engeland zelf. De Londense bladen waren giste ren vrijwel eenstemmig in hun ver langen, dat de regering de topconfe rentie niet op deze eis zal laten af stuiten. In Washington vindt druk overleg plaats tussen de Westelijke Grote Drie. Radio-Djakarta heeft bekend gemaakt. dat de regeringstroe pen zich op circa 20 km van Boekit Tinggi bevinden. Naar te Djakarta verluidt, heeft de militaire bevelhebber van Atjeh een poging tot een staatsgreep van een groep militaire leiders in de kiem ge smoord. Radio Kota Radja heeft bekendgemaakt dat een aantal „officieren en avontu riers" van plan waren om Atjeh aan de zijde van de rebeilenregering van Midden-Sumatra te laten deelnemen aan de strijd tegen Djakarta. Aan deze ec'ie zou een staatsgreep tegen de militaire bevelhebber en de burger lijke autoriteiten van Atjeh vooraf hebben moeten gaan, aldus radio- Kota Radja Het radiostation meldt, dat de mi litaire bevelhebber van Atjeh, luite nant-koolnel Sjamaun Gaharoe maatregelen" heeft genomen tegen de in verzet gekomen militaire leiders en avonturiers. (Advertentie) (Eigen nieuwsdienst) Nadat amper een week geleden bij de buizenfabriek Excelsior te Oosterhout zeventig man perso neel moesten worden ontslagen in verband met de slechte or derpositie, zullen vandaag an dermaal zeventig werknemers, onder w:e vele maandloners, ontslag krijgen Dit betekent, dat het eerst korte lings geopende bedrijf geheel stil komt te liggen. Na vandaag blijven nog dertig man personeel in de fabriek, in hoofdzaak technici, en wel voor het onderhoud van de machinerieën. De bedrijfsleiding te Schiedam, waar het moederbedrijf van Excelsior staat, had aanvankelijk verwacht de fabriek te Oosterhout althans draaiende te kunnen houden, doch sedert de dag van de eerste ontslagaanzeggingen is de orderpositie nog slechter gewor den; er zijr. zelfs geen orders meer. Mochten er intussen orders komen dan zal getracht worden deze met het res tant personeel van dertig personen uit te voeren. Het ziet er dus voorlopig niet naar uit. dat ontslagen perso neelsleden opnieuw worden aange trokken. René Pleven, die als informa teur gedurende bijna een week met vooraanstaande partijlei ders verkennende besprekingen over Algerië heeft gevoerd, zal trachten een nieuwe Franse re gering te vormen. Hij heeft of ficieel besloten deze taak op zich te nemen. J Weersverwachting v,ln j,el KNMI 5 »t vanavond, opgemaakt maan- and 2:5.15 uur; j Half tot «waarbewolkt en over- wJ5fe?" weer. Matige tot I.» £*£bSre Westel0ke Wind. hi? M. k,,s °»*®veer dezelfde, in 5 £trabta««U.nd ,ets hogere tem- J Verwachting van liet Belgisch J N'!/' ,1*; matige wind tot noordwest. Verander- i UjKo bewolking met af cn toe periode" n,otre*«n- °ok innige 0 «indaagzon onder 20.00 uur. t Waan op 14.57 uur. J Morgen zon op 5.14 uur. Maan J onder 3.34 uur. Tijdens een luchtaanval door een vooralsnog onbekend vlieg tuig op de haven van Balikpa pan, werd het Engelse tankschip „San Flaviano" van 12.278 ton en toebehorend aan de Eagle Tanker Company te Londen door een bom getroffen en in brand gezet. Een andere Engelse tanker, de 8139 ton metende „Daronia" van de Shell, ontkwam ternauwernood aan hetzelfde lot, doordat een bom op geringe afstand terecht kwam. Dit schip liep geen schade op. De bemanning van de ..San Flavia no", 50 koppen, werd overgenomen door de ..Daronia". De schepen lagen in de haven van Balikpapan voor anker. Er zijn geen gewonden. Prinses Irene zal in september aan de rijksuniversiteit te Utrecht gaan studeren. Evenals prinses Beatrix zal prinses Irene zich bij haar studie in de eer ste plaats toeleggen op de inleiding in de staats- en rechtswetenschappen en economie. Daarnaast zal de studie van prinses Irene zich richten op de Spaanse taal- en letterkunde. Prinses Irene zal haar intrek ne men ten huize van mevrouw L. de Monchy aan het Lepelenburg te Utrecht. Tijdens een circusvoorstelling te Palm Springs in Californië, die door 2000 toeschouwers, meest kinderen, werd bijgewoond, is een 34-jarige acrobaat van een hoogte van 27 me ter van een paal gevallen, waarop hij 'n balanceer-manoeuvre maakte met drie stoelen. Hij overleed korte tijd na zijn val. De acrobaat, Trygve Teigen, was twee jaar geleden met zijn vrouw uit Noorwegen gekomen orri zijn geluk in Amerika te beproeven met een aantal zeer gewaagde toeren. Zijn vrouw zag hem vallen. In zijn val trachtte Teigen zich nog vast te grij pen aan een tuikabel van de mast waarop hij werkte, maar dit lukte niet meer. De Sovjet-Unie en de Westduitse Bondsrepubliek zullen in de loop van dit jaar onderhandelingen voeren om de onderlinge culturele cn weten schappelijke technische betrekkingen op een vastere grondslag te plaatsen. Dit wordt verklaard in het communi qué, dat gisteren in Bonn is uitge geven aan het slot van het bezoek, dat de eerste vice-premier van de Sovjet-Unie Mikojan aan de Bonds republiek heeft gebracht. De Sovjetregering en de Bonds republiek zullen ervoor ijveren dat alle nog hangende vraagstukken in een geest van begrip en met vreed zame middelen worden opgelost, zon der inmenging in elkanders binnen landse aangelegenheden. Den Haag lo 2o 3o 4o biedt U: volledige uitkering bij ziekenhuisverpleging, d.w.z. verpleeg- kosten, specialistische hulp, operatiekosten, medicijnen en ver dere biikomendp kosten. volledige uitkering bij sanatoriumverpleging. vergoeding voor specialistische hulp zonder dat ziekenhuis verpleging plaatsvindt. indien gewenst vergoeding van kosten huisarts en apotheker. Dit alles. voor ONBEPERKTE DUUR; op PARTICULIERE BASIS; in de door U GEWENSTE KLASSE; tegen de LAAGSTE PREMIE; zonder UITSLUITINGEN en zonder WACHTTIJD voor degenen, die genoodzaakt zijn het ziekenfonds te verlaten. Voor meer dan 2 kinderen beneden de leeftijd van 16 jaar wordt GEEN PREMIE berekend Voor andere branches willen wij gaarne Uw aandacht vestigen op onze dochteronderneming: N.V. Algemene Verzekering Maatschappij „NEZAM". Ook hier de ruimste voorwaarden tegen de laagste premies. Voor inlichtingen en bezoek kunt U zich wenden tot: WILLEMSTRAAT 17 BREDA Tel. 22121 (toestel 25) Dr. Albert Schweitzer, de be roemde zendelingarts en Nobel prijswinnaar voor de vrede, heeft in zijn strijd tegen het voortduren van proefnemingen met kernwapens een radiobood schap gezonden aan een kleine honderd omroepstations, ver spreid over de hele wereld. „Er is geen tijd te verliezen", aldus de boodschap. „Er mogen geen nieuwe kernwapenproeven, die de gehele mensheid genetisch in gevaar brengen, meer genomen worden. We moeten ons er terdege van be wust, zijn dat zelfs zonder nieuwe proefnemingen het gevaar in de ko mende jaren nog zal toenemen". Dr. Schweitzer herinnert eraan, dat de Europeaan en Amerikaan bij voortduring tegenover de term „toe gestane stralingsdosis" worden ge plaatst, „Wie staat toe? Wie heeft het recht dit toe te staan?" zo vraagt Schweitzer zich af. Hij acht de vraag of men moet stoppen of doorgaan met kernproeven er niet een, die slechts de mogendheden aangaat, welke over kernwapens beschikken. ..Wie geeft deze landen het recht om in vredestijd met wapens te experi menteren, die de gehele wereld op de ernstigste wijze bedreigen?" Schweitzer meent het beslissende woord over de gevaren van kernproe ven niet aan de natuurkundige toe te kunnen kennen, omdat die slechts de straling uit de lucht in aanmer- kind neemt, maar aan de bioloog en de arts, die de gevolgen van interne cn externe bestraling hebben bestu deerd of aan de natuurkundige, die aan de onderzoekingen van biologen en artsen aandacht schenkt. Schweit zer wijst erop. dat de kwade gevol gen van straling van binnen uit of van buiten af pas na jaren blijken. Niet minder dan acht versteke lingen heeft de Rotterdamse ri vierpolitie gisterenmorgen om vier uur al van boord gehaald van het m.s. „Sibajak". dat uit Nieuw-Zeeland. Australië en In- nesië kwam. Het was een record aantal en onder hpn bevond zich de eerste vrouwelijke versteke ling uit Indonesië, een 19-jarig meisje. Bij de andere verstekelingen was er een van 37 jaar, de leeftijd der overigen varieerde rond de 20 jaar. Het zijn allen zgn. spijtoptanten, die zelf of wier vader destijds als Ne derlander toch de Indonesische natio naliteit hadden geprefereerd. Zij worden naar ,,De Kruisberg" te Doetinchcm gebracht, in afwachting van wat de minister van justitie over hen beslissen zal. Een voor een had den zij zich in de loop van de eerste zeedagen bij de boordgeestelijke, pa ter C. J. Agasi, gemeld. De onderwijzer Joesoef Ismail, oud 24 jaar, een van de vier hoofdverdachten in het proces van de moordaanslag op presi dent Soekarno, heeft gisteren bekend dat hij op 30 november de eerste van vijf handgranten naar president Soekarno heeft geworpen. Ismail verklaarde lid te zijn van een anti-communistische jeugdorganisatie l)e aanslag maakte deel uit van een plan ter bestrijding van het commu nisme in Indonesië, verklaarde hij. Voor de krijgsraad staan, behaive Ismail, verder nog terecht Saadon Bin Mohammed, student in Arabische ta len. Tsrif Bin Hoessein, onderwijzer en Mohammed Tasrim, leraar machi-' neschrijven. Hun groep van vier hoofdver dachten zal, wanneer is nog niet bekend, gevolgd worden door 66 andere personen, die eveneens van medeplichtigheid aan de mislukte, aanslag worden verdacht. Ismail en de andere verdachten wordt niet alleen poging tot moord en to- brengen van zwaar lichamelijk letsel ten laste gelegd, maar ook ,.een sa menzwering om. illegaal en door ge bruik van macht, de structuur van de eenheid van de republiek Indonesië te veranderen in een federale staat, welke gebaseerd is op de mohamme daanse wetgeving" De moordaanslag op Soekarno had tot gevolg dat elf toeschouwers bij de rjinkinischool gedood en dertig, van wie velen kinderen, ernstig gewond werden. De voormalige waarnemend chef staf Zeelkifïi Loebis wordt genoemd als de „beschermer" van de anti-commu- nistrsche beweging, die het komplot had beraamd. De zittingen van deze bijzondere krijgsj-aad worden gehouden in een der zalen van het gebouw van het ministerie \an defensie. Het gebouw werd zwaar bewaakt en het verkeer in de buurt ervan werd omgelegd. Buiten stonden luidsprekers opge steld. Er was weinig publieke belang- ling in de zaal. Drie der beklaagden beefden over hun gehele lichaam, toen zij de zaal werden binnengeleid. Al leen Joesoef Ismael scheen zich te kunnen beheersen. Hij trok een eer dere bewering, dat hij na zijn arres tatie door zijn ondervragers zou zijn geslagen, in. Bij zijn verhoor bekende hij ook het gooien van handgranaten, enkele maanden geleden, naar het hoofd kwartier van de communistische partij en naar de woning van het hoofd van de Indonesische militaire inlichtingen dienst. Voorts vertelde hij de krijgsraad reecis tweemaal eerder met hand granaten op de president en chef staf Nasoetion te hebben gewacht. Ismael zeide geen berouw te koes teren, doch voldaan te zijn, dat hij de hem gegeven opdracht had uitgevoerd. Hij verklaarde niet het plan te heb ben gehad onschuldige schoolkinderen te doden. „Wij moesten het commu nisme aanvallen", zo zeide hij. De Britse minister van bevoorra ding heeft meegedeeld, dat er een Brits kernwapen in het midden van de Stille Oceaan op grote hoogte tot ontploffing is gebracht. In de desbe treffende ministeriële verklaring wordt gezegd, dat men een bericht heeft ontvangen van vice-maarschalk John Grandy, waarin dit werd ge meld. Het bericht is afkomstig van Christmas Island. Uit een statistisch verslag van de Wereldgezondheidsorganisatie (W.H. O.) blijkt een voortgaande daling van het aantal sterfgevallen als gevolg van infectie- en parasitaire ziekten en een stijging als gevolg van kanker aan de ademhalingsorganen en hart en leverziekten. In de circa 28 landen en gebieden waarvan de cijfers in het verslag zijn verwerkt, is het aantal sterfgevallen door complicaties bij de zwanger schap en de geboorte tussen 1950 en 1956 met bijna 50 procent gedaald. Denemarken had in 1956 het laagste sterftecijfer van deze categorie <48.2 per 100.Ó00 levend geborenen) en Cey lon het hoogste (376.5). Voor Nederland was dit cijfer 67. Van de ..moderne" ziekten is kan ker van de ademhalingsorganen de snelst toenemende van de oorzaken van overlijden in veel hoog ontwik kelde landen. Hieronder volgen en kele cijfers voor 1955, per 100.000 in woners en vergeleken met 1950: Canada 14.3 (10.8), Ver. Staten 18.5 f14.3). Frankrijk 19.3 (15.4), Neder land 20.0 (14.9), Engeland-Wales 41.7 (31.2), Schotland 37.9 (30.3), Austra lië 14.5 (11.2). Alleen zij, die nooit de geboorte van een misvormd kind en het schrei en of de ontsteltenis van de moeder hebben meegemaakt, durven volhou den dat het risico van het voortgaan met de proeven onder de gegeven omstandigheden moet worden geno men. Het is in het bijzonder de plicht van de vrouwen om te voorkomen dat men deze zonde tegen de toekomst begaat. Vooral zij moeten hun stem verheffen en dan op zo'n manier, dat men er gehoor aan zal schenken", aldus dr. Schweitzer. Eén lange nacht heeft ernstige on gerustheid geheerst over het lot van drie opvarenden van Hr. Ms. onder zeebootjager „Utrecht", die zich te Torquay bevindt. Met de drie opva renden was ook de motorsloep ver mist. Men vreesde een ongeluk en vliegtuigen en schepen gingen op on derzoek uit. Inderdaad werd de sloep ontdekt, met de opvarenden. Zij bleken in de nacht van zondag op maandag heimelijk per sloep de „Utrecht", die te Torquay voor an ker lag, te hebben verlaten. Per sloep keerden zij te Torquay terug. Hr. Ms. „Utrecht was inmiddels al voor oefe ningen vertrokken, doch wendde in de loop van de dag haar steven naar haar uitgangspunt. De drie vermisten hebben die resterende uurtjes gast vrijheid genoten van de politie. Het Hoge Militaire Gerechtshof in Cairo heeft de vroegere minister van binnenlandse zaken, Mortada El Na- ragy en de gewezen officier van de luchtmacht Hoessein Chairy bij ver stek tot levenslange dwangarbeid veroordeeld op beschuldiging van po gingen tot herstel van de monarchie cn het beramen van een aanslag op president Nasser. Drie anderen zijn op dezelfde beschuldiging tot 15 jaar veroordeeld. De openbare aanklager heeft gezegd, dat koning Saoed van Arabië, Engeland, Frankrijk, Ameri ka en Irak bij het komplot .varen betrokken. De burgemeester van Den Haag, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, heeft aan het slot van de gisterenmiddag gehouden vergadering van de ge meenteraad mededelingen gedaan met betrekking tot het uitvoerig on derzoek. dat is ingesteld naar de ern stige rel die zich op 1 april j.l. heeft voorgedaan, 's Middags omstreeks half een trok een groep leerlingen van de Koninklijke Academie voor Beel dende Kunsten, bestaande uit 50 tot 60 man, ingevolge een tevoren ge maakte onderlinge afspraak, in op tocht en onder meevoering van een spandoek naar een beeld, dat naast de Bijenkorf aan de Grote Markt straat staat. Zoals gemeld heeft dit ter plaatse en later bij de politiepost op het Buitenhof tot "zeer ernstige on geregeldheden geleid. Hij motiveerde het optreden van de politie en stelde vast. dat „van enig exces in de Grote Marktstraat" geen sprake is geweest. Wat de daarna op het Buitenhof ontstane moeilijkheden betreft, acht te de burgemeester echter de beslis sing van de op dat moment als wachtcommandant dienstdoende ad junct-inspecteur van het bureau al daar om de actie door middel van sabels kracht te doen bijzetten be paald niet gelukkig en zeker achter af gezien onjuist. Hij vroeg echter begrip voor de zeer moeilijke situatie, waarin een aantal politieambtenaren, door de voorafgaande gebeurtenissen tot het uiterste geprikkeld, zich bevond. „Het omstandig onderzoek", zo be sloot de burgemeester, „heeft geen feiten aan het licht gebracht, welke disciplinaire correctie der politie ambtenaren als strafmaatregel zou den wettigen". De beroemde filmacteur-zanger Bing Crosby heeft, in een interview met het tijdschrift Look verklaard, dat hij zich terugtrekt, omdat er niets is wat hij werkelijk graag zou willen doen. „U kunt wel zeggen, dat ik mij terugtrek. Ik zou wel weer in actie komen als zich iets werkelijks groots voordeed, maar op he togenblik geloof ik niet, dat zoiets er is. Ik verklaar liever niet formeel, dat ik er uitscheid. Ik verdwijn onopvallend naar de ach tergrond, tenzij er iets komt waar wat groots inzit aldus Crosby. Het passagiersschip „Reina del Pacifico'' (17.872 ton, eigendom van de Pacific Steam Navigation Company) is van zijn laatste wereldreis in Liverpool aange komen. Het schip zal naar de sloper gaan, inplaats van ver kocht te worden. In 1931 maakte de „Reina del Pacifico" zijn eerste reis. En kele jaren later was het in zee vaartkringen al bekend als een spookschip. Ramsay MacDonald stierf aan voord van de (Reina del Paci fico" in 1937. Tien jaar later eiste een ontploffing in de ma chinekamer 30 doden, vorig jaar juli heeft het schip dagen lang vastgezeten op een koraal rif voor Bermuda, en tweemaal zijn bemanningsleden spoorloos verdwenen. De directie van de maatschap pij verwacht, dat het spook schip tegen half mei door de slopers zal worden aangevallen.

de Stem | 1958 | | pagina 1