WINNER-SHAG PHILIPS Mr. van Doorn over verkiezingsuitslag Kaasoorlog verwacht in West-Duitsland Fantastisch verhaal pseudo-ingenieur STEM-FEUILLETON Dt door sius i I Kom Opnieuw moeilijkheden in KNBB Voetbalprogram voor 30 april en 4 mei ronde en renners Toekomstige koers van P. v. d. A. een mysterieuze zaak Rook er b&tW van Lékker. als de echte Amerikaanse cigar et! &£)oLter ane Cheryl Crane stond terecht een maand >r worden \GENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 28 APRIL 1958 KAB bespreekt werkgelegenheid STURMEY Grote ravage na autobotsing D0UWE EGBERTS Brand in ziekenhuis te Jerusalem BOEKENPLANK Ontsnapt langs Krakatau door Adeline Mc Elfresh TV-R ADIO-TV-R ADIO-TV- Advertentie) zeker nerveuze ver- isteloosheid en gemis ijn meestal te wijten g van de orde bloed- bloed, euw bloeden herwin oor het volgen van de ch lusteloos voelt, dan gste tijd bij elke maal- al ijzer in te nemen, pillen dit bevatten. Ze rend, dat 4 weken vol- 500.000 tot 700.000 rode jes per mm3 bloed te et aldus weer gezond ed kan wederom al het uit de versterkende van het voedsel en uit achtige zuurstof der 1 in die mate, dat de alle cellen van het ordt hersteld. Van de if krijgt men weer eet- en worden van dag tot Verzwakte mannen of bloedarmoede worden dynamisch. apothekers en drogis- 1,35 doo<r aankoop doos voor een volledige et. De eindsprint moest ssing brengen en reeds or de finish viel de Belg gde er in de kop te ne- Zeeuw gaf zich nog niet viel op zijn beurt aan. ras echter minder succes- lonsius sloeg de aanval net enkele meters voor- erste over de eindstreep, van Riel van Dynamo r 800 meter licentie door doen noteren van 2.32.6. lamelijk 2.40. Marie Pois- 3roede bleek een goede r en won dit nummer, ntnummers bij de heren s A bleek Emiel Kal van seds nu in uitstekende :eren en hij ging dan ook eerste door de finish in van Dynamo nam op r revanche op Jan Leen- t Zwin voor de vorige Wallencross te Hulst ge- aag. Na spannende strijd ddelburger winnaar. Bij oonde Matty Theune van ch op de sprintnummers snelste. Bovendien won verspringen. iaar Jo Beers is zaterd»? nskerke met één been nen op de weg over 300 m in de Zeeuwse wielerclub :lkamp". weer heeft zowel ren- ïliek er van weerhouden de op te komen. Er ver- ;hts vijf renners op het was een handvol publiek, lebrand en v. d. Weele g) plaatsten zich na de In de herkansing stre- renners gelijktijdig, dus ieën, met dien verstande staankomende afviel; dit Weele. In de finale had moeite Hillebrand in twee >ppen en mocht zich dus oemen. afgevaardigd naar het rintkampioenschap dat op en Haag wordt gehouden. (Advertentie) R I X O N iOSTUVMS Grandioos van meesterlijk van subliem van irking! tegen zulke dage ;en als U niet had 'en denken. •nagazijn HOLLAND Tolbrugstraat 8-14 BREDA md: Bonjour Tristesse, 18 F G Electro: Schurken gaan ïl, 18 j. Schouwburg: Bloed 14 j. Alhambra: De wilder- samenleving, 18 j. Luxor: e sneeuw, 14 j. eer 8 uur: Jaarvergadering vengilde. Ledel 5 en 6.15 uur: Het onze kroonprinses aan de 45 uur: Kaiserball, a.l. Luxor 8 uur: Drootfi- t Centrum 8 uur: Onveilig- j. 5NT ang. Olympia 8 uur: Voor mg. Klnema v. Dijk 7.30 uur. ioscoopgebouw 8 uur: Monpti ;nig voorbeh. Ledel ezoek van st enz. Luxor ankstelle, a.i. ENT Olympia i, 6,15, 7,30 en 8.45 onze kroonprinses 8 uur: Die drei J. 8 uur: Coav 18 j. met enig n moord, Kinema v. Dijk 7,30 uur: ioscoopgebouw snig voorbeh Q X.Tna nrl orum Nat. 8 u.: Monpti. Nederlands Koffiehui» Vrouwenraad. w-- Ons volk heeft op de 26e maart het bewijs geleverd, dat het de christe lijke partijen niet aan de kant wil hebben. Aldus mr. H. W. van Doorn in zijn openingsrede voor de Partij raadsvergadering van de KVP, Jl. za terdag te Utrecht gehouden. Meer nog. Een voor deze dagen van ontkerste ning en religieuze verslapping indruk, wekkend percentage van het Neder landse volk heeft op sprekende wijze zijn sympathie uitgesproken voor een christelijk-sociale politiek, die gedra gen wordt door partijen en politici, die gestuwd worden door de diepe overtuiging, dat Gods Woord ook in de staatkundige arbeid het eerste en gewichtigste houvast behoort te zijn. Mr. van Doorn ziet in de laatste verkiezingsuitslag ook een duidelijke aanwijzing, dat de kiezers meer on derscheidingsvermogen bezitten dan hun door sommige partijen is toege dacht. De leugen, dat de KVP, als zij het in de Regering en in de Kamers voor meer dan 50 pet. te zeggen zou hebben, een conservatieve politiek zou voeren, is aan de kaak gesteld door onze politieke daden. Aan de socialistische voormannen, die na de verkiezingen hun nederlaag weten aan valse voorlichting van de andere kant, stelde hij de volgende vragen: Mogen de katholieke kiezers alsje blieft van de heer Drees zoveel onder, scheidingsvermogen hebben, dat zij begrijpen, dat er een zeer reëel ver schil was tussen de socialistische en de katholieke opvatting omtrent de doorzet van de bestedingsbeperking en inzake het waarborgen van een ruime werkgelegenheid? Mogen de katholieke kiezers in het natuurlijk weer apart vermelde zuiden alsje blieft van de heer Suurhoff zoveel onderscheidingsvermogen hebben, dat zij liever katholiek stemmen op een lijst van uitsluitend katholieke kandi daten? Mogen de kiezers alsjeblieft van de heer Hofstra zoveel onderscheidings vermogen hebben, dat zij begrijpen, dat Schmelzer méér voor de bezits vorming is dan Hofstra, al zitten de heren dan samen in de Regering, het geen meebrengt, dat zij beiden (dus ook de heer Hofstra) te dezer zake verantwoording dragen? In de toeloop naar de WD ziet mr. van Doorn allerminst enige vergro ting van de kansen op een sociaal beleid, waarin aan de economisch zwakkeren de bijzondere aandacht wordt gegeven, die hen om wille van de rechtvaardigheid toekomt. Wij we. ten in Nederland wel wat de WD niet wil, maar de liberale partij moet ons, willen wij weten wat wij voor de toekomst aan haar zullen hebben, meer vertellen van wat zij wèl wil. Is de WD bereid haar opvattingen te wijzigen ten aanzien van de PBO, de kinderbijslag, de urgentie van een voorziening voor weduwen en wezen, de woningbouw voor kinderrijke ge zinnen, om maar enkele vraagstukken zij het belangrijke te noemen. Het blijft een grote vraag, wat de brede laag van lieht-rose kiezers, die nu de WD koos, in 1960 ervan zal denken. Gaat de PvdA een poging doen de pacifisten en de volgelingen van Sam de Wolff en zijn sociaal democratisch Centrum te contenteren, dan zal de WD haar nieuwe aanwinst niet gauw zien teruglopen naar de PvdA. Maar zal men de moed hebben de uiterst linkervleugel af te knippen, dan lijkt het zeer goed mogelijk, dat de heer Oud zijn nieuwe winst niet tot de blijvers mag rekenen. De toekomstige kans van de PvdA ziet mr. v. Doorn als een mysterieuze zaak. In de Nederlandse politieke ver houdingen is deze onduidelijkheid een kwalijk geval, niet in het minst voor de andere partijen, die zouden willen weten welke, opvattingen de PvdA (men herinnere zich haar houding in de Eerste Kamer) ter zake van de socialisatie, de bewapening, de buiten landse politiek en de doorbraak nu eigenlijk zal blijken te koesteren. Binnenkort zal door de" diocesane K.A.B. van het bisdom Breda een studiedag te Breda georganiseerd worden, waarop de problemen van de werkgelegenheid aan de orde ge steld zullen worden. Dit deelde dioc. voorzitter G. Jacobs mee, tijdens de voorjaarskringvergadering in hotel Vissenberg te Steenbergen. Twee bij uitstek deskundigen zullen uitgeno digd worden dit op het ogen blik wel zeer actuele onderwerp te behandelen. Men verwacht er drs. H. Moonen, directeur van het Econo misch Technologisch Instituut te Til burg over „Werkgelegenheid in Noord-Brabant met die van west- Brabant in het bijzonder" en drs. Bogaarts, economisch adviseur van de K.A.B. over „De werkgelegenheid in het algemeen". (Advertentie) „Heuvels of tegenwind deren mij niets Een Sturmey Archer naaf geeft vleugels aan mijn fiets!" Archie de onvermoeibare fietser STURMEY ARCHER GEARS HOLLAND N.V., NASSAU KADE 387. AMSTERDAM-W. I Een enorme ravage was het gevolg van een aanrijding op de rijksweg Delden-Goor, toen twee vrachtauto's met aanhangwagen met elkaar in botsing kwamen. Beide wagens re den in de richting Goor. De chauffeur van de voorste auto de 40-jarige P.P. uit Zwolle wilde linksaf slaan om het toegangshek van de N.V. Chemische Fabriek Servo binnen te rijden. De achter hem rij dende 33-jarige F.H. uit Elft bemerk te dit te laat en om een botsing tus sen beide wagens te vermijden hield hij links aan. Niettemin raakten ze elkaar en drukte H. de afremmende auto van P. voor zich uit, verloor zelf de macht over het stuur, schoot door de botsing omhoog over een geparkeerd staande personenauto en dook door de muur van de rijwielstalling van de N.V. Servo. In deze rijwielstalling werden ongeveer dertig rijwielen, bromfietsen en scooters vernield of beschadigd. De auto bleef anderhalve meter boven de grond hangen. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. (Advertentie) Het Augusta-Victoria ziekenhuis in de Jordaanse sector van Jeruzalem is door brand grotendeels verwoest. Driehonderd vijftig zieken, allen Ara bische vluchtelingen uit Palestina, konden tijdig in veiligheid worden gebracht. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Vijf dagen nadat de vrede tussen KNBB en de NNBB gesloten was, dreigen opnieuw ernstige moeilijk heden te ontstaan in de nationale biljartwereld. Vrijdag kreeg de KNBB in antwoord op de aanmelding van Henk Scholte als tweede Nederl. deelnerper voor het Europees kampioenschap 47/2 in Gent een brief van de secretaris van de Belgische bond, de heer Druart, waarin deze mededeelde dat de in schrijving van Scholte niet geaccep teerd wordt, omdat de Eindhovenaar in de deze week in Amsterdam ge houden selectiewedstrijd niet het ge middelde heeft gehaald, waardoor hij aanspraak zou kunnen maken op een plaats in de Europese titelstrijd. Vol gens de internationale reglementen 'moet een speler, die nog niet inter nationaal in een bepaalde spelsoort is uitgekomen tenminste 10 procent boven de minimumgrens gespeeld hebben. In het geval Scholte betekent dit, dat de Eindhovenaar in het se- lectietoernooi met een algemeen ge middelde van minstens 17.60 pnt. had moeten eindigen. Maar Scholte kwam slechts tot 16.98 pnt., een prestatie die beslist beneden zijn kunnen ligt en die dan ook voornamelijk gewe- Volgens de Deense zuivelbond is een Deens-Nederlandse prijsoorlog op de Westduitse kaasmarkt op handen. Verwacht wordt, dat hierdoor de we reldmarkt verder zal inzakken. Woordvoerders van het centrale zui- velbureau te Aarhus zeiden, dat vol gens berichten uit Nederland, de Ne derlandse kaasproducenten van plan zijn de kaasprijs te verlagen met een bedrag dat neerkomt op 0.62 kroon per kilo. Zij zeiden dat de Deense producenten gedwongen zouden zijn dit voorbeeld onmiddellijk te volgen. De tegenwoordige prijs van Deense kaas van hoge kwaliteit is 3.25 a 3.40 kroon per kilo, tegen 3.60 3.75 een jaar geleden. West-Duitsland is de voornaamste afnemer van Deense kaas. Ongeveer de helft van de Deense kaasexport komt daar op de markt. Momenteel wordt wekelijks 600 a 700 ton aan de Westduitse markt geleverd. In de laatste jaren heeft Denemarken zich een plaats naast Nederland veroverd op deze markt. Een verlaging van 0.65 kroon per kilo voor de Deense kaas, zou de Deense kaasproducenten wekelijks 500.000 kronen kosten. Het centrale zuivelbureau verwacht dat de prijs verlaging naar andere markten zal overslaan, waardoor het verlies nog aanzienlijker zal worden. De Rotterdamse poli tie heeft de 32-jarige B. B. die in Amsterdam dimicilie heeft, aange houden, omdat hij een caféhouder voor 50.- zou hebben opgelicht. Verder is bij de Rot terdamse politie niets ten nadele van hem be kend, doch hij kwam zelf met een verhaal op de proppen, dat de po litiemannen met grote verbazing hebben aan gehoord. Zo vertelde hij kans gezien te hebben twee jaar lang zijn vrouw, ouders, verdere fami lieleden en kennissen een rad voor de ogen te draaien. Hij vertelde in Delft gestudeerd te hebben. In strijd met de waarheid zei hij af gestudeerd te zijn en een baan als chemisch- ingenieur bij een groot Amerikaans concern te hebben gekregen. Ge durende deze twee jaar heeft hij geen dag in Amsterdam gewoond, maar steeds met zijn vrouw in hotels in di verse steden in Europa gelogeerd. Naar hij zeide moe$t hij ver schillende fabrieken, be zoeken. Zijp „zakenbe- zoeken" deed hij af als zijn vrouw winkelde. De manier van leven kostte hem handenvol geld. Bij ouders, fami lie of kennissen zag hij kans met duizenden guldens tegelijk geld te lenen. Een familielid van zijn vrouw stuurde eens 3.000.naar Duitsland. Als men op terugbetaling aandrong stelden zijn ouders zich voor hem garant. Hij heeft hun echter een groot financieel verlies berokkend. Sedert fe bruari jl. deed hij zijn zaken af in een gehuur de auto. De wagen was voor slechts drie dagen gehuurd en af en toe belde hij uit het buiten land de verhuurder op en wist dan met een smoesje de termijn te verlengen, echter zon der te betalen. De laat ste tijd ging hij ook an deren oplichten dan zijn familieleden, aldus zijn eigen verhaal. Een Am sterdammer vloog erin voor 900.een in woner van Arnhem voor 80.in Vlaar- dingen en Deventer kreeg hij resp. 82. en 94.los. Tenslotte kwam hij bij een Rotterdamse caféhouder terecht, die hij kende, maar in tien jaar niet had gezien. Ook hier had hij zijn praatje klaar en kreeg 50.te leen. Reeds de volgende dag pro beerde hij de kastelein te bewegen hem nog eens 100.te geven, maar de man kreeg argwaan. Hij vroeg hem te komen en waar schuwde tegelijk de po litie. Eerst trachtte hij nog de politie om de tuin te leiden, maar viel door de mand toen bij controle van de autopapieren bleek, dat zijn vrouw nog in de wagen zat. Hij had na melijk gezegd het geld nodig te hebben om zijn vrouw uit het buiten land te kunnen halen. ten moet worden aan de zeer slechte toestand van het laken en de rumoe rige sfeer in de biljartzaal. Toen Henk Scholte gisteren deze beslissing hoorde was hij woedend. Hij nam direct contact op met Kees van Oosterhout, voorzitter van de biljartclub Holland en besloten werd, dat deze biljartclub waarin alle top- spelers verenigd zijn, die zich vorig jaar uit de KNBB hadden terugge trokken, de inschrijving bij de KNBB ongedaan te maken, tenzij alsnog een oplossing in de kwestie Gent wordt gevonden. Van Oosterhout vertelde ons het volgende: ,,Het bestuur van de KNBB had, voordat de selectiewedstrijd in Amsterdam begon, moeten mede delen dat die grens van 10 procent gehanteerd zou worden. Het opmer kelijke is, dat men dinsdagmiddag van KNBB-zijde nog getracht heeft Scholte, Metz en Jacobs te bewegen de selectiewedstrijd niet te spelen, zodat Wijnen naar Gent zou kunnen gaan. Maar ook voor Wijnen gold die bepaling dat hij met 17.60 pnt. zou gespeeld moeten hebben. De heer Christiaan Bolle, vice-voorzitter van de KNBB die de laatste maanden de samensmelting van de beide bonden zo sterk heeft bevorderd, deelde ons desgevraagd mede, dat men bij het begin van die selectiewedstrijden, en ook aan het eind daarvan niet aan die limiet heeft gedacht. ,,Wij hebben ongelooflijk veel pech met deze hele zaak", zei hij. Inmiddels zijn de heren Bolle en van Oosterhout overeengekomen za terdagochtend gezamenlijk te trachten de heer Druart te bewegen om Henk Scholte, gezien de bijzondere omstan digheden en gezien ook het feit dat het enkele jaren geleden ook aan van Oosterhout is overkomen dat hij in een Europees kampioenschap mocht meespelen, zonder dat hij aan de in ternationale eisen kon voldoen, toch nog tot het kampioenschap in Gent toe te laten. Alleen in dat geval zou een nieuwe breuk in de Nederlandse biljartsport voorkomen worden. (Advertentie) lichtgewicht-snelstrijker Alistair Maclean heeft in dit boek weer een brok oorlog beschreven, ditmaal zich afspelend in zuidoost- Azië ten tijde, dat de Japanners in hun eerste elan onweerstaanbaar op drongen in Malakka en Indonesië. Het verhaal begint op de dag vóór de val van Singapore. In het haven gebied van de op vele plaatsen bran dende en grotendeels verlaten stad treffen elkaar toevallig brigadegene raal Farnholme, hoofd van de Britse contra-spionage, een aantal gewonde militairen, verpleegsters, een oude Engelse dame, een geheimzinnige Hollander en een klein verweesd jon getje. Ze trachten weg te komen op een schip, door schurken bemand en het wordt een tocht vol verrassing en gevaar. Een Japans bombardement brengt het schip tot zinken. Door een motortanker worden de schipbreuke lingen opgepikt. Dit wordt ook zwaar gehavend door luchtaanvallen. Onder ongelovelijke ontberingen bereikt men eindelijk de westkust van Java, nadat de brigadegeneraal door zelfopoffering het gezelschap heeft gered van aan houding door een Japans oorlogs schip. Alles schijnt echter vergeefs te zijn geweest, als het gehavende, me rendeels gewonde en uitgeputte groep je tenslotte toch in. handen van de Japanners valt. De schrijver heeft echter een serie volkomen onvermoe de verrassingen in petto. Tenslotte ontsnapt men met kostbare gegevens langs Krakatau en daar wacht een Brits oorlogsschip. Maclean verstaat evenals in Zr. M. Ulysses en in ,,De kanonnen van Nayarone" de kunst de ene hopeloze situatie na de andere te scheppen en dan toch oplossingen te vinden, even boeiend als verras send. Hij doet echter meer. Hij schept ook mensen en menselijke ontmoetin gen welke het uiterlijke gebeuren verdiepen en in het bloedige oorlogs spel toch de elementen van warme mensenliefde en humor, van moed en solidariteit te doen blijven stralen, we mogen aannemen, dat dit boek van Maclean evenals de beide vorige velen zal trekken en fascineren. De vertaling door Rob Limburg ver- senten weer bjj Elsevier. 15) „Doe niet zo mal, Lance", waar schuwde ze hem bij een scherpe bocht waar hij de auto op twee wie gen zijn niet op jouw soort snelheid len doorheen liet suizen. „Deze we- berekend". „Je moet me zo langzamerhand wel een reuzenstumper vinden.' ne haar. Ze protesteerde niet zo hef tig als Jane verwacht had. „Nee", zuchtte ze een beetje spij tig, „ik zal wel niet meer zo veel kunnen doen als vroeger. Maar als ik 't nou allemaal heel langzaam doe?" „Ook dan niet, oma". - De hele terugweg was Jane met Maar hij ging toch wat langzamer haar eigen gedachten bezig, al was rijden en even later zei Jane hem Lance over z'n kwaadheid heen Hij J?e „f.ec. te™,eg.te ne" Probeerde wat belangstelling men en daarna uit te kijken naar het pad de heuvel op, dat bij oma Masons huis uitkwam. Delia Burton, de vrouw die Bill had gevonden om de oude juffrouw Mason te verzorgen, kwam bij hun nadering de deur uit en liep hen te gemoet. Haar blik scheen de prach tige wagen en de vreemde jonge man achter het stuur niet los te kun nen laten. „Een vriend uit de stad?" vroeg ze Jane, terwijl ze terugliepen naar het huis. „Hoe is 't met oma?" ontweek Ja ne de vraag. „Een stuk beter. Bent u met hem verloofd?" Jane gaf het op. „Nee, dat niet". Ze deed de deur open en ging naar binnen. „Fijn. oma. Ik ben blij te horen dat u 't veel beter maakt". De oude vrouw zat rechtop in bed met een stapel kussens in haar rug. „Als dat die dominee is, kan hij toch wel binnenkomen?" haar werk daar te tonen. Öm het aan dr. Mac te kunnen vertellen, dacht Jane. Nu, vooruit maar; hij mocht 't vertellen en dan zouden ze wel vinden dat ze haar tijd en haar kennis hier verknoeide. Maar dokter Mac had geen patiënten zoals de ou de juffrouw Mason, die voor haar bestaan afhankelijk was van een klein lapje heuvelachtige grond Bill Latham en Leila zaten in ge- gen; het huis te verhuren en in het dorp te komen wonen". „Bill", riep Jane uit. ,.Wat zou die arme ziel op een gemeubileerde ka mer moeten uitvoeren? Ze zou ster ven van verlangen naar haar bomen, zoals zij ze noemt, en haar kippen, 't Lijkt mij beter als ze iemand zou kunnen vinden die bij haar introk". Nadenkend streek Bill zich door z'n lichtblonde haar. „Dat weet ik niet. Ik heb zitten denken". Hij stopte en de peinzende uitdrukking in z'n ogen maakte weer plaats voor z'n vrolijke lach. „Maar daar kun nen we beter een andere keer over hebben. Het vraagstuk waar we nu eerst eens over moeten prsften, be treft ons diner. Het lijkt Leila heer lijk om warme worstjes op toast te maken in mijn achtertuin. Hoe den ken jullie tweeën daarover?" vroeg hij aan Lance en Jane. „Tja.." Jane aarzelde. ,.Ik geloof dat 't tijd voor ons wordt eens op te stappen en terug te rijden naar Central City", zei Lance vrij makkelijke tuinstoelen onder de gro te iep in de tuin van het dokters huis. Leila wuifde hen vrolijk toe „Het is Bill niet, oma". Jane deed toen Lance binnenreed" en zijn auto haar tas open, haalde de stethoscoop achter het bescheiden donkergroene eruit en begon het onderzoek. „Kom laten we maar 'ns luisteren.Umm" Juffrouw Mason snoof minachtend. van Jane tot stilstand wagentje bracht. Precies Ed Johnson! Wat zegt rièp^ze^uide? dan nodigt geha^! is een geweldige gids!" ,,Ummm" mij nou? „Dat betekent góed", lachtte Jane. „Hummm" is slecht. Wilt u even uw mond open doen?" Ze stopte de thermometer onder de tong voordat oma verder iets kon zeggen. Juffrouw Burton had gelijk gehad. Oma was beslist een stuk beter. Maar ze moest toch nog een paar dagen in bed blijven en het daarna nog een tijdlang kalm aan doen; niet meer dat eind naar de brieven bus en terug lopen, niet meer haar eigen hout hakken en kolen schep pen en de koe melken. Dat was er was. „Bill geweldige gldS!" Bill, dacht Jane; nu al. En Bill zag er helemaal niet uit of hij onte vreden over de middag was Zijn brede glimlach sprak van het te gendeel en zijn grijze ogen stonden vrolijk. „Oma gaat goed vooruit, Bill", zei ze, toen ze bij hen kwam. Lance ging op de armleuning van Leila's stoel zitten. „Fijn!" „Ze vroeg of je eens bij haar kwam". „Ik hoop dat dat betekent dat ze allemaal niet meer bij, vertelde Ja- besloten heeft mijn raad op te vol- kortaf. Hij stond van de armleuning op. „Oh. maar Lance,." begon Leila kribbig; maar dan vervolgde ze: „Nou vooruit dan maar. 't Zou an ders veel leuker zijn geweest worste- broodjes met Bill en Jane te eten dan naar dat vervelende partijtje in de Ark te gaan". „Een andere keer misschien", stel de Bill voor. Misschien wel, maar ik betwijfel 't zei de knik van Lance. Zijn ogen bleven even op die van Jane rusten waardoor ze het bloed naar haar wangen voelde stijgen. Met een vol daan lachje wendde hij zich tot Lei- la. „Zeg dan maar goeiendag, klein tje". Gehoorzaam deed Leila dat en voegde er voor Bill nog aan toe. „Heel erg bedankt, hoor. En ik kom nog eens terug voor die worstjes al zou ik dan misschien alleen moeten komen". „Dat is uitstekend", zei Bill har telijk. Hij liep met haar mee naar de auto en een half vermaakte, half verblufte Lance volgde met Jane. Leila benutte die ogenblikken tot het uiterste, het knappe gezichtje keek vol animo naar Bill op en de stem had die licht gesluierde klank, die ze gewoonlijk alleen voor Lance re serveerde. Het tafereeltje deed Jane plotseling beseffen, dat Lance gelijk had ge had. Ze stond op 't punt van Bill Latham te gaan houden! Maar dat wou ze helemaal niet! Liefde was haar veel te gecompliceerd, kijk maar 'ns hoe 't met Lance was ge lopen. De auto was als een helblauwe blik semschicht uit het gezicht verdwe nen, voordat Bill naar haar keek. Jane was dankbaar voor dit uitstel. Nu kon ze hem tenminste aankijken zonder iets te tonen van haar ge kwetste gevoelens, zonder iets van haar tegenzin in een nieuwe liefde te laten zien. Het zou Bill trouwens een hevige schrik bezorgen, bijna even groot als de hare geweest was toen ze ontdekt had hoe 't met haar stond bij het zien van zijn aandacht voor Leila. „Hij houdt van je", merkte Bill bedaard op. „Nee, dat is niet zo; hij vindt me alleen maar dwaas". Er kwam een vrolijke schittering in de grijze ogen. „Sinds wanneer is dat een beletsel voor liefde?" „En dan is er Leila.." begon Ja ne, maar hij viel haar in de rede. „Die betekent voor hem niet het zelfde als jij". Ze liepen terug naar de stoelen en Jane nam haar tas van de tafel voor ze weer wat zei. „Ik geloof toch dat je 't mis hebt. Bill. Weet je, ik durf de haar zelfs bijna niet voor te stel len als Leila Appelby. Een tijdje ge leden heeft ze me verteld, dat ze zouden gaan trouwen en ik wist niet of dat in die tussentijd nu gebeurd was of niet". „En toen besloot jij dus daar weg te gaan en hierheen te komen", merkte Bill op, zacht en nadenkend, alsof het de natuurlijkste zaak van de wereld was dat ze daar samen, in de schaduw van de grote iep, de reden bespraken van haar komst naar Halesville. (wordt vervolgd) Deze foto laat zien hoe Cheryl Crane, de veertien jaar oude dochter van de Amerikaanse actrice Lana Turner, in gezel schap van Jeannette Muhlbach, directrice van de jeugdgevange nis te Santa Monica in de Amerikaanse staat Californië, waarin Cheryl is gedetineerd geweest, aankwam bij het ge rechtsgebouw te Santa Monica. Zij moest terecht staan omdat zij Johnny Stompanato, een vriend van haar moeder, met een mes heeft gedood. Het ho£ bepaalde, dat het meisje twee maanden bij haar grootmoeder moet doorbrengen, waarna ver der over haar toekomst zal worden beslist. BETAALD VOETBAL. Ere-divlsie. NOAD-Feijenoord. Ie Divisie A. VSV-EDO. 2e Divisie B. Veendam-Heracles. BEKERWEDSTRIJDEN. 2e ronde. Volendam-Amsterdam, Xerxes-Gou- da (le ronde), Hermes DVS-HVC, AGOW-Zwolse Boys, Helmondia '55- VW, Rigtersbleek-Velocitas. 4 MEI. le Divisie A. AGOVV-RBC, Roda Sport-EDO, Hermes DVS-Fortuna VI., Sittardia- Rigtersbleek, Leeuwarden - Helmon dia '55. Bekerwedstrijden 2e ronde: Haarlem - Sparta, Zwartemeer -Vi- Res. 2e Divisie B. ONA 2-SVV 2, Fortuna VI. 2-UVS 2, EBOH 2-DOSKO 2, RBC 2-Baronie 2, Res. 2e Divisie C. Rode Sport 2-Eindhoven 2, Wilhel- mino 2-Willem n 2, LONGA 2-Sit- tardia 2. le Klas A. Zeeburgia-DWV. le Klas B. ZAC-Sneek. le Klas C. Kimbria-Vlissingen. 2e Klas A, O DC-JVC '31. 2e Klas B. TSC-WVO, rest. 29M min., stand 1-1. 3e Klas D. RKFC-Axel. 4e Klas H. 's-Heer Arendskerke-Aardenburg. Res. 2e Klas A. TSC 2-De Valk 3. Res. 2e Klas B. Middelburg 3-Hontenisse 2, Axel 2- RCS 2. Res. 3e Klas B. GW 2-RKC 2. DINSDAG 29 APRIL HILVERSUM I 402 m KRO: 7,00 Nws. 7,10 Gram. 7,45 Morgengebed en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Tulpenrallye 8,25 Gr. 8,50 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9,40 Gram. 9,45 Lichtbaken 10,00 V. d. kleuters 10,15 Gram. 10,30 Schoolradio 10,50 Gram. 11,00 V. d. vrouw 11,30 Schoolradio 11,50 Als de ziele luistert 12,00 Middagklok-nood klok 12,03 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Lichte muz. 12,50 Tulpenrallye 13,00 Nws. en kath. nws. 13,20 Gram. 13,30 Dansmuz. 14,00 Viool en piano 14,30 Wij vrouwen v. h. land 14,40 Gevar. progr. 16,00 V. d. zieken 16,30 Ziekenlof 17,00 V. d. jeugd 17,40 Beursber. 17,45 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee. Twee Antilliaanse dichteressen, door Frank Martinus 18,00 Lichte muz. 18,20 KVP, pol. caus. 18,30 Lichte muz. 18,50 Vragen beantw. 19.00 Nws. 19,10 Comm. 19,15 Lichte muz. 19,35 Gram. 20,20 Katechismus 20,30 Akt. 20,45 Die Schöpfung, oratorium 22,45 Avondgebed en lit. kal. 23,00 Nws. 23,15-24,00 Nou veautés. HILVERSUM H 298 m AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. VPRO: 7,50 Dagopening. AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Gram. 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,15 Gram. 9,40 Morgenwijding 10,00 Gram. 10,50 V. d. kleuters 11,00 Orgel en trombone 11,30 Gram. 11,40 Alt en piano 12,00 Lichte muz. 12,20 Regeringsuitz.: Landbouwrubr. Wij bezoeken het proefbedrijf voor boe renkaas te Zegveld 12,30 Land- en tuinib. meded. 12,33 Annus, muz. 13,00 Nws. 13,15 Meded. of gram. 13,20 Dansmuz. 13,55 Beursber. 14,00 Tulpenrallye 14,10 Gram. 14,40 Schoolradio 15,00 Koperens. 15,25 Gram. 15.35 V. d. zieken 16,30 V. d. jeugd 17,30 Jazzmuz. 18,00 Nws. 18,16 Act. 18,25 Cabaret 19,00 Paris vous parle 19,05 Gr. 19,45 Nws. 19,50 Wie opent de kluis 20,50 Hotel Doradio 22,30 Tulpenrallye 22,40 Volksmuz. 23,00 Nws. 23,15 Koersen van New York 23,16 New York calling 23,21- 24,00 Kamerork. en solist. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,15 Pianorecital 12,30 Weerber. 12,34 Piano recital 13,00 Nws. 13,15 Gr. 14,00 School radio 15,45 Gram. 16,00 Koersen 16,02 Gr. 16,30 Vlaamse muz. 17,10 Pianorecital 17,45 Boekbespr. 18,00 V. d. jeugd 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereldten toonstelling 20,00 Syndicale kron. 20,10 Gram. 21,00 Idem 21,30 Omr. ork. 22,00 Nws. 22,15 Kamermuz. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m 12,00 Gram. 12,35 Chansons 13,00 Nws. 13,15 Gevar. muz. 14,45 Omr. ork. 15,30 Gram. 16,05 Jazz muz. 16,30 Gram. 17,00 Nws. 18,40 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Groot symf. ork. (om 21,00 Graim) 21,50 Gram. 22,00 Nws. 22,10 Vrije tijd 22,55 Nws. Televisie DINSDAG 29 APRIL NTS: Nationaal progr.: 15,45-16,00 Bij zetting in de Nieuwe Kerik te Delft van Prins Willem V. NTS: 20,30 Journ. en weeroverz. 20,43 Ambacht onder water 21,00-22,30 Filmprogr. VLAAMS BELG. 17,30-19,00 Wereld tentoonstelling 19,00 Van uitzinders en patenten 19,30 Nws. 20,00 Speelfilm 21 30 Literair progr. 22,00 Nws.

de Stem | 1958 | | pagina 3