STRIJD OP SUMATRA PRAKTISCH BESLECHT Drukte in de veiling Bollenzondag? 't Mocht wat! ES EUM DIJN Ernstige ontstemming bij vervoersbonden Prof. Romme„Niet afgaan op liquidatie der socialisten in regering Hingen Ultimatum op Cyp rus Eén winnaar in Stem-toto Sjafroeddin lopend ontkomen Veebless Beneden de afspraken fCS Irigheid .ST DAGBLAD VOOR Z Imels a.s. kCTUEEL! iet 1.75 m/ Tegenregering gevlucht Westelijke wind Oud-Vlissingen bofte Miljoenste bezoeker op Expo Vandaag berechting aanslag Soekarno Vier doden en twee gewonden bij auto-ongeval Spoorwegionen vastgesteld Demonstratie in Oost-Berlijn Demonstratie in Algiers Kabinetsdictatuur is overdreven Tito waarschuwt Rusland Uitslagen top-voetbal TING 'EL. 162 IÜLST s •••«ml» immmmimmmimimi 98e JAARGANG No. 22743 ÏBtgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. ïSrectcnu E. H. B. Brade», fSoctöredactean J. J. H. A. Brttna. Redactieraad: J. M. A. C. Don gen, C. J. v. Hootegem, tar. dr. A. J. J. M. Mes. mr. H. M. L. de Rech ter, P. V. M. Vercawteren, L. i v. t Vestende. Bureaus; Breda, Reigerstraat >6. Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Voor GodKoningin en Vaderland Abonnementsprijs J 7.— per kwar taal, t 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 ct. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0.35 per mm (Xng. Med. t 0.85). Bij contract aanzieniyke reductie. Volledige tarieven, ook voor de afzonderlijke edities en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaander en: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bybureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBUR liardigen van es tot 12 uur, jgeen kan ge- Iwe fabriek lOOSENDAAL MANS, Rektor Ind voor de vel, de Neder- ioen besluiten liceerde docu- 'e: 5heuvel espotisme. SEN. ilisme". JOEGORD1JN. „halfbloeden" ger. Een nog ipanse vliegers \REND .90) ijning van dit ïog steeds (bij ers en aan de OOSENDAAL, WAALWIJK, GOES, West- Nieuwstraat 41 ran achter het ,75 werd heden ger afgedragen. Reigerstraat 16, De leider der Grieks-Cyprische ver zetsorganisatie, Dighenes, heeft za terdag in pamfletten, die in Nicosia zijn verspreid, verklaard, dat aan slagen op Britten zullen worden ge pleegd als er niet binnen 48 uur een einde komt aan de „mishandeling" Van Cyprische gevangenen. Ongeveer 5000 Turkse Cyprioten hebben gisteren op een bijeenkomst te Nicosia besloten afzonderlijke Turkse gemeentebesturen in de voor naamste steden van Cyprus te vor men en geen gemeentebelastingen meer te betalen aan Grieks-Cypri sche gemeenteraden. Ongeveer negen maanden geleden traden alle Turkse leden van de ge meenteraden op het eiland af, omdat de Griekse raadsleden, die in de meerderheid waren, de rechten van de Turken met voeten zouden hebben getreden. IN HET MEER van Brienz (Zwitser land) zijn zaterdagavond vijf jeugdi ge personen verdronken, nadat hun boot was gezonken. OP EEN BEWAAKTE overweg te Menton Garavan in de Franse Ri- vièra is zaterdagnacht een auto door een trein vermorzeld. Vijf Ita lianen, onder wie vier vrouwen, von den de dood. DE RECHTBANK van Bystrica heeft een lid van de vroegere fascistische organisatie ,,Hlinka"-garde, Ludovit Lavo, wegens medeplichtigheid aan het vermoorden van 400 Slowaken te Kremnicka, ter dood veroordeeld. Elf andere Hlinka-gardisten kregen straf fen van 13 tot 15 jaar. VOOR DE EERSTE maal sinds de kerstvakantie hebben leden van de onder federaal gezag gestelde Natio nale Garde niet de wacht betrokken bij de geïntegreerde school van Lit tle Rock. Incidenten deden zich niet voor. SAMUEL KARDINAAL STRITCH van Chicago, 70 jaar, is te Rome in een ziekenhuis opgenomen wegens een stoornis in de bloedsomloop". Zijn toestand laat zich ernstig aan zien. DE POLITIE van Hongkong heeft een organisatie ontmaskerd, die zich bezig hield met het smokkelen van verdovende middelen naar de V.S. In Amerika zijn acht personen aange houden, onder wie een Chinees, die in het bezit was van heroïne ter waarde van een half miljoen dollar. EEN 38-JARIGE vrouw en haar vijf jarig zoontje, vrijdag door de Haar lemse politie als vermist opgegeven, zijn terecht. Zij logeerden bij kennis sen. ALS OPVOLGER van de heer H. Postma is tot directeur-generaal der belastingen benoemd de heer F. I. Wethmar, thans directeur. (Advertentie) iip»' BINNENVERINGBED hei besfe bed l ooit gemaaki ,/j Hazet-Fabrieken De woordvoerder van het Indonesische leger, overste Rudy Pirngadie, heeft meegedeeld, dat de premier van de tegenrege ring, Sjafroeddin, op een haar na aan gevangenneming is ont snapt. Sjafroeddin reed enkele dagen geleden door Allahan Pand- jang, niet wetend dat de stad een dag tevoren door regerings troepen was veroverd. Enkele leden van zijn lijfwacht werden echter gevangen genomen, toen hij in de stad arriveerde. Sjafroeddin redde zijn leven door het op een lopen te zetten. De premier was Allahan Pandjang binnengereden fri een konvooi van vier auto's. Toen het konvooi door de regeringstroepen was opgemerkt, opende men het vuur en een achter volging werd ingezet, aldus het com muniqué. Alle vier auto's werden in beslag genomen. Drie leden van Sja- froeddin's lijfwacht werden gedood, drie anderen gewond en met nog drie anderen gevangen genomen. De rest, onder wie Sjafroeddin, ontkwam. Volgens een bericht in de „Strait Times uit Singapore, zou de premier van de tegenregering in Indonesië, Sjafroeddin, in een watervliegtuig van Singapore zijn vertrokken naar Noord Celebes. Volgens de „Strait Times" was hij vergezeld door de minister van ecoonmische zaken van de opstan dige regering, dr. Sumitro, de minis ter van defensie, Burhanuddin Hara- hap, de minister van voorlichting, overste Djambek, kolonel Simbolon (buitenlandse zaken), stafchef Hoes sein en Mohamed Natsir, leider van de gematigde Masjoemi. In Noord-Celebes zouden, aldus de „Strait Time?" de opstandelingen voor nemens zijn een laatste tegenweer te bieden. De acties Pirngardie heeft zaterdag ver der verklaard, dat de centrale strijdkrachten nog slechts twee dagen nodig zouden hebben om de laatste opstandelingen uit de bergen op Midden-Celebes te ver jagen. De provincie Koelawi is bijna geheel door de regeringstroepen bezet. Solok, 65 km van Padang, is in handen van de troepen van Djakarta. Ook Taroe- toeng in Noord-Tapanoeli, de enige plaats die, buiten Boekit Tinggi, nog in bezit was der opstandelingen, is gevallen. Beschuldigingen De revolutionaire regering heeft verklaard, dat zeven Tsjechoslowaakse piloten vliegtuigen van de centrale regering bestuurden bij de aanvallen op Padang cp 17 april. Zij noemt de namen der piloten en hun paspoort nummers. Djakarta wijst de beschul digingen van de hand. Weersverwachting van het KNMI tot vanavond, opgemaakt zondag- i avond 23.15 uur. J J Toenemende bevolking met in de t loop van de dag van het westen enige regen of motregen. Ma- J lot krachtige wind uit wes- J telijke richtingen. Dezelfde mid- aaRtemperaturen als gisteren of i iets hogere. J Verwachting van het Belgisch J Weerkundig Instituut: i Vrij sterke tot matige westen- I wind. Zwaar bewolkt met mooie J "PWaringen. Plaatselijk neerslag- Een weinig regen of motregen vanaf het westen. Vandaag: zon onder 19.58 uur Maan op 13.38 uur. Morgen: zon op 5.16 uur. Maan i onder 3.07 uur. i Vijf dagen eerder dan verwacht werd is zaterdagmiddag ne gen dagen en drie uur na de ope ning voor het publiek de mil joenste bezoeker de Benelux- poort van de Wereldtentoonstel- j ling te Brussel gepasseerd. Het was de 32-jarige Nederlandse mevrouw Lidie Dons, afkomstig uit Vlissingen en momenteel woonachtig te Aalst in België. Zij was vergezeld van haar man. Op de vraag wat zij op de ten toonstelling wilden zien. bleek hun speciale wens te zijn een bezoek aan het Nederlandse paviljoen. Daar wer den zij rondgeleid door de Nederland se gastvrouw mejuffrouw Didi Stan- daert uit Terneuzen. Daarna volgden interviews voor de BBC en Franse televisie, waarna de heer en mevr. Dons. begeleid door fanfarekorpsen, per auto de reis aan vaardden naar de folkloristische afde ling van de tentoonstelling, waar zij door de burgemeester van „Vrolijk België" werden ontvangen. Gisteren waren er, regen en storm ten spijt. 150.000 bezoekers. De berechting van vier beklaagden in verband met de moordaanslag op president Soekarno in november j.l. zal vandaag te Djakarta beginnen. Het gebouw van de rechtbank zal onder sterke bewaking staan en tij dens de verhoren zal het straatver keer in de nabijheid van de recht bank worden beperkt. President Soe karno zal de zittingen niet bijwonen. Bij het uitgaan van de Gerefor meerde Kerk te Nieuw Buinen om streeks vier uur gisterenmiddag stak een 14-jarig meisje, Margien Bakker, plotseling de weg over met het ge volg, dat zij werd gegrepen door een passerende auto uit Stadskanaal met vijf inzittenden. Het meisje werd door de auto geschept en kwam om het leven. De auto is daarna tegen een boom gevlogen en totaal vernield. Van de vijf inzittenden werden een dame en een heer op slag gedood. De drie an dere inzittenden werden in ernstige toestand naar het Academisch Zie kenhuis in Groningen vervoerd, waar een van hen in de loop van de avond is overleden. De vijf inzittenden,, drie jongens en twee meisjes, waren allen h.b.s.-ers uit Meppel en leden van de tennisclub ..Meppel", waarvan zij het tweede team vormden. Van hen zijn om het leven geko men:: de 16-jarige F. Deutman en mej. Jeanne van der Wal, 17 jaar. Zeer ernstig gewond werd mej. L. de Jong. ongeveer 18 jaar, die later in het ziekenhuis overleed. De bestuur der T. Idema, 20 jaar en de onge veer 18-jaiige R. Deutman. een broer van de om het leven gekomen F. Deutman, waren er ernstig aan toe, doch verkeerden laat op de avond buiten levensgevaar. De beschikking over de spoorwegionen, die het College van Rijksbemiddelaars heeft medegedeeld aan de directie van de Ne derlandse Spoorwegen en de samenwerkende vervoersvakorgani- saties, heeft zeer ernstige ontstemming gewekt. De ministerraad had tevoren uit voerig beraadslaagd over het advies, dat de looncommissie van de Stich ting van de Arbeid via het College van Rijksbemiddelaars had uitge bracht over deze loonvoorstellen. Zaterdag had de regering haar visie op dit advies wedei'om ter kennis ge bracht van het College van Rijksbe middelaars Dit College heeft direct daarop zijn beschikking inzake de spoorwegionen mondeling medege deeld aan de directie van de Neder landse Spoorwegen en de samenwer kende vakorganisaties. Deze beschikking volgt het advies van de looncommissie voor wat be treft de lonen voor het spoorwegper soneel dat een lagere onderwijs- en een lagere technische opleiding geno ten heeft. Het College wil het spoorwegper soneel met een U.L.O.-. middelbaar onderwijs-, en een middelbaar tech nische opleiding een salarisverhoging van drie procent toekennen. Het Col lege van Rijksbemiddelaars laat daar bij de mogelijkheid open om, indien aan een aantal voorwaarden is vol daan, boven deze drie procent nog een toeslag van anderhalf procent te verstrekken. Over deze anderhalve procent zal dan nog overleg moeten plaats vinden. De looncommissie van de Stichting van de Arbeid had voorts geadviseerd om een ovurbruggingsuitkering toe te kennen van twee a drie procent. Het College van Rijksbemfddelaars heeft nu beschikt dat deze uitkering, dïè conform het advies van de looncom missie van de Stichting van de Arbeid voor het gehele spoorwegpersoneel geldt, twee procent zal bedragen. Deze twee procent-uitkering moet gezien worden als compensatie voor het feit, dat de nieuwe spoorwegionen niet, zoals was overeengekomen tussen di rectie en personeelraad van de spoor wegen, zullen ingaan op 1 november 1957, doch op 1 juli 1958. Protest-congres Volgens de hoofdbesturen van de drie samenwerkende vervoersbonden blijft deze beslissing belangrijk bene den de door de directie van de spoor wegen en de vakverenigingen over eengekomen loonvoorstellen. De hoofdbesturen zijn ernstig teleur gesteld over het feit. dat deze beschik, king werd vastgesteld in volledige af wijking van de resultaten van het ge organiseerde overleg en de daarover na langdurige studie uitgebrachte ad viezen van de instanties van de ge leide loonpolitiek. Met verbijstering, zo werd meege deeld, hebben de vakorganisaties er van kennis genomen, dat by deze be slissing geen of nauwelijks rekening is gehouden met de in het spoorweg bedrijf bestaande verhoudingen, ge- Meer dan normale drukte heerste er zaterdagochtend in 't Amsterdamse veilinggebouw, waar de bezittingen van „het heertje" verkocht zullen wor den. Sic transit gloria... Naar schatting 120 Oostberlijnse communisten hebben zaterdag ge tracht de bijeenkomst van de syno de van de Duitse Evangelische kerk te verstoren. De betogers drongen het gebouw binnen waar de synode wordt gehou- den te Weissensee, een voorstad van Oost-Berlijn en riepen bisschop Otto Dibelius, het hoofd van de Evan gelische kerk, „atoom-bisschop" toe. Zoals bekend, wenst de Oostduitse regering, dat de kerk zich keert te gen het besluit van de Westduitse bondsdag, de strijdkrachten met atoomwapens uit te rusten. De Evan gelische kerk doet hierover geen uit spraak. Voorts heeft het besluit van de synode, legerpredikanten ter be schikking van de Bundeswehr te stel len. in Oostduitse regeringskringen veel ontstemming gewekt. Ondanks het verbod van minister president Lacoste hebben 15000 Euro peanen zaterdag in Algiers gedemon streerd „ter waarschuwing aan de politici in Parijs, Algerije niet over te geven". De route was afgezet door ca. 5000 man politie en soldaten, versterkt met 3000 man inderhaast overge brachte parachutisten. Dezen traden •chter niet tegen de demonstranten op en incidenten deden zich niet voor. (Van onze speciale verslaggever) In zijn voorlichting omtrent de huidige staatkundige toestand en het parlementaire werk der K.V.P.-fractie heeft prof. mr. C. P. M. Romme zaterdag tijdens de te Utrecht gehouden Partijraadsvergadering duidelijk stelling genomen in de politieke vraagstukken, welke zich sedert de jongste Statenverkiezingen hebben voorgedaan en nog bezig zijn tot klaarheid te komen. Op het tot hem gerichte verzoek van de kring Amsterdam om het standpunt van de fractie te vernemen terzake van het steeds meer her haalde „onaanvaardbaar" van de regering in de beide Kamers, een on aanvaardbaar, dat volgens Amsterdam hoe langer hoe meer op „kabi netsdictatuur" gaat lijken, ging hij uitvoerig in. is voor hen, die de geestelijke vrijheid in het liberale beginsel geheel aanvaarden. Dan is er nog een derde gevolg: het ongestoorde voorlichtingscomplex van het Vrije Volk. Dat Vrije Volk weet te vertellen, dat de KVP-voorzitter gezegd heeft: ..de koers moet om". Zo poogt men langs de verdachtma king van anderen voor zichzelf de positie op te bouwen van dreigend martelaarschap. En in dit verband kan ik verklaren, dat wij voort zul len gaan met onze christelijke socia le politieke koers. Vervolgens kwam prof. Romme te spreken over het „onaanvaardbaar" van het kabinet. Sinds oktober 1956 heeft het „on aanvaardbaar" negen maal in de Tweede Kamer geklonken. Daar naast nog een enkele keer in de Eerste Kamer voor dezelfde aange legenheden. Het onaanvaardbaar met een crisisdreiging kwam vijfmaal voor. Aan de overige onaanvaardbaars verbond de regering het intrekken van 'n wetsontwerp, waartegen prof. Romme geen redelijke mogelijkheid tot bedenking kon hebben. ..Toch kan ik mij niet onttrekken aan de indruk, dat de regering in dit opzicht specu leert op een grotere prudentie bij de Kamer, dan bij haarzelf aanwezig is," aldus prof. Romme, die vervol- Na een. voorzichtige voorbereiding van de jongste Statenverkiezingen d°°r de „ideeënbus der democratie" heeft de stembus der democratie ge zorgd voor enige „verrassingen op P.T aldus prof. Romme. Er lijkt iets te hebben plaatsgehad als een schokwerking bij de socialisten en de liberalen. Voor de socialisten is de gi ootste schok de groei van het „stekje der Pacifistische partij en bij de liberalen verkeert de schok thans m gejuich, omdat het „kunnen" van prof. Oud nu niet alleen meer een gevelversiering a la Stikker betekent. Behalve deze schokwerking is er nog een ander onmiddellijk ge volg van de 26ste maart 1.1.: de onbarmhartige tentoonstelling van de doorbraak in haar hemd Voor de KVP is dit geen verras sing. Een verrassing is het wel, dat de socialisten dit willen ver hullen door er nog eens een hemd overheen te gooien, een hemd van de vrijheid en democratie. Van socialistische zijde is die reactie wel begrijpelijk, maar toch ook een beetje roekeloos, omdat de „doorbraak-WD" er alleen maar gens uitvoerig inging op de onaan-, In christelijke geest geformuleerd vaardbaars met crisisdreiging. Mar- moet dit gezien worden niet in tegen kant was in dit verband de crisis- stelling van belangen, maar in even dreiging bij de huurwet en de beste- wijdigheid van belangen. Een koers, dingsbeperking met de daarbij be-1 gericht op eigen verantwoordelijk- trokken landbouwpolitiek. De rege- heid van belangen. Een koers, gericht ring heeft hier in haar voorstel te veel onder haar noemer van de grote lijn gebracht, hetgeen aan gezond, gemeen overleg met de Kamer af breuk doet. De mening, als zouden deze on aanvaardbaars de politiek hebben doodgemaakt met als gevolg een ze kere „kabinetsdictatuur" achtte prof. Romme echter schromelijk overdre ven. Politieke samenwerking Sprekend over de politiexe samen werking citeerde prof. Romme een uitspraak van dr. J. Berghuis, voor zitter van de A.R.-partij, die onlangs had aangedrongen op een sterke for matie van prot.-chr.-groeperingen, welke de relatie met de KVP aan zienlijk zou vergemakkelijken. „Ik ben hel hiermede eens, als dr. Berghuis hier op het oog heeft een prot.-chr. politieke eenheid, welke onze grootte nabijkomt. Die eenheid juich ik toe, omdat in zo'n eenheid de blik naar de toekomst zal overheersen"zo stelde prof. Romme onder luid applaus vast. Als dr. Berghuis in een richting wijst met als consequentie het te rugdringen van de Staat, dan ben ik het ook daarmede eens. doch als koersbepaling vind ik het te wei nig, te negatief. Het geeft geen uitdrukking aan de positieve taak, welke in de koersbepaling tot uiting moet komen, willen wij niet in de socialistische en liberale fuik gevangen worden. De juiste gedachte, dat de burgers het niet van de Staat moeten hebben, moet nog aangevuld worden met de zekerheid, dat de burgers het van el kaar moeten hebben. op eigen verantwoordelijkheid en mede-verantwoordelijkheid en die de richting bakent en verlicht, hoe men elkander kan vinden. Zullen de socialisten deze koers niet kunnen meemaken? Prof. Romme zou het in hoge mate betreuren, als de socialisten dit in derdaad niet zouden kunnen. Een politiek, welke zich bewust richt op evenwijdigheid van belangen, moet steunen op medewerking van de maatschappij. Daarom is het van be lang. dat de grootste groepen van die maatschappij daarin opgaan. „Ik zou daarom niet graag afgaan op een liquidatie van de socialisten in de regering, tenzij deze wordt op gedrongen. Dit „afgaan" op zo'n si tuatie is niet in 's lands belang. Het is echter ook van belang, dat wjj daartoe en prijs zouden moeten be talen nl. de prijs van de geleidelijk heid, welke waard is betaald te wor den voor een breed maatschappelijk volgen van onze koers naar vrede en vertrouwen in eigen volk. De een met de ander! In dit verband vroeg prof. Romme zich af, of de KVP op het punt van de bezitsvorming in 1960 verder ge vorderd zal zijn. Het vertrouwen aan kabinetsmedewerking op dit stuk wordt wel op de proef gesteld. Voor een prijs van stilstand, voel ik ech ter helemaal niets, aldus de fractie leider, die tenslotte nog een beroep deed op de partij en vooral op de jongeren om de internationale en su pranationale organen te steunen, op dat zij straks gedragen zullen wor den door de medewerking en het ver trouwen van het volk. zodat eens de geschiedenis zal kunnen getuigen, dat de KVP ook in dit opzicht beslist de grootste was. Jawel, het was zondag „de eer ste bollenzondag"maar vraagt u niet hoe ze het hebben ge steld, daar in de bollenstreek, nu ons land door herfstweer werd geteisterd. Beter dan hele verhalen maakt dit trieste plaatje van een bloemenverko- pertje met handschoenen aan op een verlaten en kletsnatte weg u alles duidelijk. baseerd op gezag en verantwoorde lijkheid. De toepassing van cHe^e be slissing zou. volgens de hoofdbesturen van de bonden, tot onaanvaardbare consequenties in het spoorwegbedrijf moeten leiden. Het. bekend worden van deze be schikking van Rijksbemiddelaars heeft reeds tot een groot aantal seherpe telegrafische en telefonische reacties uit geheel het land bij de hoofdbe sturen geleid. De drie hoofdbesturen hebben besloten tot het beleggen van een bijzonder gezamenlijk congres op 2 mei aanstaande te Den Haag om aan de verontwaardiging uiting te geven. Op een in Utrecht gehouden ver- gadering van de personeelsraad der Nederlandse Spoorwegen heeft de di rectie van de spoorwegen medege deeld. het voornemen te hebben stap pen te doen bij de daartoe geëigende instanties, waardoo- haar ernstige ont stemming over de huidige gang van zaken officieel zal blijken. President Tito heeft zaterdag in een redevoering op de slotvergade ring van het partijcongres te Ljublja na de Sovjet-Unie gewaarschuwd, dat de hoop. dat Zuid-Slavië zijn politiek zal wijzigen, „alleen maar tijdver spilling is en schadelijk" voor de communistische wereld De aanvallen van het Sovjet-blok op Zuid-Slavië „bieden geen roos kleurig vooruitzicht voor onze toe komstige betrekkingen", zei hij. „Wij zouden onze geschillen in de toekomst op een andere, meer kameraadschap pelijke wijze willen oplossen." Tito werd als secretaris-generaal van de Zuidslavische communistische partij herkozen. Reeds enkele ogenblikken nadat de sorteerploeg gisterenmiddag aan het werk was getogen kwam een volledig juist ingevuld toto- formulier te voorschijn. Het bleef bij die ene briefkaart, die hiermede in één slag f 100.- waard werd. De inzender was: J. ROOVERS, Spoorstraat 29A, Breda. Nog draait de competitie op volle toeren. Wij gaan dus ook verder met onze toto ditmaal met een inzet van opnieuw f 50.-. De juiste uitslagen van gisteren waren: Rapid - Blauw Wit 1; ADO - Sparta 3; PSV - NAC 2: Elink- wijk - Amsterdam 1; WV - For- tuna 2: Willem II - RBC 1; Vo- lendam - HVC 1; Wilhelmina - Dosko 1; Baronie - EBOH 2; Zeist - ONA 2; Controle totaalcij fer 16. De uitslagen van de eredivisie luiden als volgt: Rapid JC-Blauw Wit 3-1 ADO-Sparta 3-3 MVV-DOS 0-4 Spel. Enschede-GVAV 3-2 PSV-NAC 0-1 Ajax-BVV 3-1 Elinkwyk-Amsterdam 2-1 VVV-Fortuna '54 0-1 Voor verslagen en actie-foto's mogen wij U verwijzen naar onze sport pagina's.

de Stem | 1958 | | pagina 1