MENSEN EN MUZEN Ballograf ONZE PUZZEL Meneer van Dongen G 1 Raadsels Het koetje Een „ontmoeting met Willem Elsschot CE Prijswinnaars KOEN VAN DE SCHIPPER Jan Rutger en zijn oom REBUS Taboe Ongelukken met granaten Oplossingen VIJFDE BLAD DAGBLAD DE STEM ZATERDAG 26 APRIL 1938 Tante Thea in bed TAFELTJE DEKJE To [tlljz. cUje. De tekenwedstrijd J wee a A I umrijmpjcó Omgekeerde wereld rijmpjes Puzzel 3? Onderzoek kamp Stalag VIII C De oude Pgyptenaren Monografie van B. F. van Vlierden De menszijn werk en levenshouding DIE OPA TOCH Moeder en 3 kinderen door trein gedood Oplossing Allerliefste meisjes en allerbeste jongens, Wat zijn jullie goed voor me geweest Wat hebben jullie me verwend. Brieven, versjes en tekeningen heeft het geregend. Soms heb ik moeten schudden van het lachen (heel moei lijk als je het hoofd stil moet houden) en soms kon ik wel een traantje wegpinken van ontroering, want zo zijn tantes nu eenmaal. ,\u ben ik weer helemaal beter. De dokter iegt zelf dat ik nooit zo vlug hersteld zou zijn, als jullie me niet al die prettige uren hadden bezorgd. Dus allen heel veel hartelijke dank! anmorgen moest de tekening worden gekozen voor de prijs. Dat heb ik zelf niet willen doen. Ik kon het niet, want ik zou jullie allemaal een prijs gegeven hebben en dan had de di recteur van de krant een rekening voor 100 boeken gekregen. Kunnen jullie begrijpen dat ik daar een beetje bang voor was Nu heeft Oom Jan het gedaan met drie he ren van de drukkerij. Dat zijn heren die altijd erg veel met tekeningen en foto's te maken hebben en er dus heel veel verstand van heb ben. Zij hebben er vier uitgezocht die allemaal voor een boek in aanmerking kwamen. Tussen die vier hebben we geloot. En nu maar gauw lezen wie gewonnen heeft en wie er nog meer prachtige tekeningen hadden gestuurd. TANTE THEA Joke Hermans, Rijksweg 84 Dorst - ©«O® "S Q O 9 do Eens was tafeltje dekje naar een molenaar geweest. Toen hij terug kwam zag hij op zijn tafeltje alles wat hij lekker vond. Dat had de knecht van de molenaar stilletjes gedaan zonder dat hij het merkte. Wat was hij blij toen hij dit op zijn tafeltje zag staan. Marianne van Bavel, 9 j. Rulstraat 14 Oosterhout H (=3~7\ ^7 Een grapje van Jonetje Hikken, Breda. Jonetje maakte van dik te kenpapier een grote medicijnfles. Er was een kurk op getekend en een groot etiket. Op dat etiket stond het volgende te lezen: Apotheker Oom Jan, Dagblad De Stem. Reigerstraat Breda, den 14-4-1958. Tante Thea, 2x daags een eetlepel. Als je de fles omkeerde zag je het portret van tante Thea op de achterkant getekend en daar stond mder: hartelijk beterschap. Harte- ijk dank Jonetje Helma Sins die zelf ziek is en in bed ligt, maakte toch een mooie te kening. Dat is moeilijk als je in bed ligt, maar ze heeft het erg mooi ge daan. Ik hoop dat jij ook zo gauw beter wordt Helma Hier volgt iets wat Leonie van den Brand bij haar tekening maakte: Misschien weet ik wel, hoe tante Thea gestruikeld is. Tante Thea liep op huis aan met een volle tas met brieven van de krant. Al zingend ging ze de trap op, naar haar kamer. Ze merkte niet dat de poes de trap opkwam die tante Thea achterna ging. Opeens kwam de poes tegen haar been. Ze struikelde over de poes en viel naar beneden. Haar voorhoofd kwam tegen de trapleu ning aan. Gelukkig kwam Oom Jan eraan, die droeg haar naar bed en belde de dokter op. Hij verbond tan te Thea met een groot verband, net een Arabier. En nu hopen wij van harte beterschap. Langs de weg naar Rome stonden eens vier bomen in elke boom daar stond een nest de wijfjes broeiden al zo best Toen kwam meneer van Dongen met zijn hele sterke longen hij joeg in ene harde zucht al de nesten in de lucht De wijfjes schrokken zich dood en tuimelden in een sloot in de sloot stond gelukkig geen water maar loerde wel een grote kater. BESTE JONGELUI, Door de wedstryd in het portret tekenen van tante Thea als Arabier zijn de andere tekeningen en ver haaltjes blyven liggen. Willen jullie een weekje overslaan met versjes en prentjes? Anders moet je zo lang wachten voor je er iets van in de krant ziet. Afgesproken Volgende week komen dus die inzendingen aan de beurt die we hier nu al binnen hebben gekregen. Nog wel mijn dank voor jullie hulp om tante Thea gauw beter te maken. Ze is helemaal niet lastig geweest! Dank zij alle gezelligheid van de ne ven en nichten. OOM JAN Op een heel groot karton hebben Tante Thea en Oom Jan de tekenin gen geplakt van de volgende jongens en meisjes. Het karton hangt in onze kamer boven de schrijftafel! Nieke Welsehen, St.-Ignatiusstraat 163, Breda: Rietje v. d. Maden, Vrachelsestr. 87. Den Hout; Pim de Glas, Raadhuisstr. Waspik; Ina Vandijck, Zandbergweg 9, Breda; Leonie v. d. Brand, Middelstr., Loon O.Z.; Albert Vermeeren, Kwartel- str. 26, Breda; Willy Pennings, Klooster- pi. IA, Breda; Betsie Withagen, Koevoet- str. 11, Bergen o. Zoom; Marianne de Hoon, Pr. Hendrikstr. 114, Breda; Mar- liesje Rikken, Rijsbergseweg 287, Breda; Helma Sins, Buffelstr. 3, Breda; Theo Cieremans, Hoofdstr. 107, Terheijden; Jo ke Frijters, Boomgaardstr. 22, Fijnaart; Annelies Frijters, Boomgaardstr. 22, Fij naart; Riek Nagtzaam, Dr. Ariënslaan 89, Zevenbergen; Marianne van Bavel, Rul straat 14, Oosterhout; Anneke Verbraak, Pr. Mauritsstr. 15, Oostburg; Celma Bas- tiaensen, Rucphenseweg 6, Zundert; Riet v. Dorsselaer, Kapeliebrug, Gentsestraat, Zeeland, Clinge; Boudewijn Fens, Vucht- straat 83, Breda; Lidwiente Fens, Vucht- straat 83, Breda; Jonetje Rikken, Rijs bergseweg 287, Breda; Johan Pijpers, Kloosterstraat 40, Bavel; Leon van Dors selaer, Kapellebrug, post Sint-Jansteen; Joop Vervoort, Palmstraat 74, Breda; Jeannette Janssens, Lange Geer 1.9, Hans- weert; Riet van Loenhoud, Vissersdijk 1, Ellewoutsdijk; Henrietta v. Bokhoven, Molenstr. 25, Zundert. Toen kwam een lange agent die pakte die Dongense vent hij sleurde hem mee naar 't bureau en gaf hem een schop als cadeau. Toen gaf van Dongen een zucht en ook de agent vloog in de lucht toen vluchtte de meneer met de sterke longen geruisloos als de wind naaf Dongen J. de Hoogh uit Dongen Blij] als en bloempje bloeien en als een lammetje stoeien blijf altijd braaf en rein dan pas zul je moeders kindje zijn. Potverdikke daar kom ikke zomaar in je album staan met de allerbeste wensen dat het je altijd goed zal gaan. Annelies Frijters Boomgaardstraat 22 Fijnaart En hier een versje van Marlies Elissen: Tante Thea is gewond, haar hoofd zit in doek Oom Jan is bij haar op bezoek en brengt haar de jeugdkrant en lekkere koek. En Lea Herben heeft er een prach tig vervolgverhaal in tekeningen van gemaakt. Koen, het zoontje van een schip per, was op een avond van het schip afgegaan. Hij ging aan het strand spelen met zijn bal. Maar opeens kwam de vloed. Daar kwam een golf en..... Koen ging mee. Hij riep om hulp maar niemand hoorde het. Hij schommelde op de golven langs hun schip. Daar klopte hij in het voor bijgaan aan. Zijn vader deed de deur van de kajuit open en keek. Heel in de verte zag hij Koentje drijven. Heel gauw riep hij zijn vrouw. Die schrok heel erg. Vader nam zijn roeiboot en ging Koen na. Vlak voor zijn ogen schommelde hij nu verder. Vader nam hem in zijn armen en bracht hem naar huis. De dokter werd opgebeld. Die was er heel gauw. Hij zei, dat Koentje te veel water had ingeslikt. Koen moest naar het ziekenhuis en was een paar we ken later weer thuis. Cécilie Walschot Jan Rutger had een oom een kerel als een boom en die oom was heus zo sterk als een reus. Laatst werd die oom eens boos hij slaakte een zucht als een windhoos zo ontstond er een orkaan en alle schepen vergingen op de oceaan Rob Stigter, 12 jaar Dr. Kuijperstraat 7 Dongen N.-Br Marliesje Rikken, R\jsbergseweg 287, Breda. De straat reed door de bus Het matje sliep op het katje De vloer schrobde de moeder Het bord schreef op de juffrouw De toren stond op de haan De val zat in de muis De wei liep op de koe De schoenen poetste Jan Het gebedje begon met Amen. Marianne Kooien, 10 J, Torenstraat 86 Drunen Taboe, tabammetje j?n®ste broer heet Brammetje taboe tabemmetje hij kent zijn les op een remmetje taboe tabommetje hij doet water in een kommetje taboe tabimmetje ik ken een kabouter en die heet taboe tatammetje Pimmetje een melkkannetje taboe talammetje ik heb een ijzer kammetje. René Kooien, 10 j. Torenstraat 86 Drunen 1. Welke boer hoeft nooit te maaien? 2. Een man liep over de brug. Iemand ging hem voorbij, die sprak; „Dag vader". De man zei; ,,Ik ben wel je vader maar jij bent mijn zoon niet". Hoe kan dat 3. Waar worden de meeste zure ha ringen gevangen Ingezonden door Zulma Verschueren Oude Galgenstraat 1 St. Jansteen. Regendruppels vallen neer op die gindse heide koetje, koetje, klein en teer jij moet naar de weide hier regent het niet daar regent het niet wel op die gindse heide maar niet in de weide. Jannie de Jonge, 11 1. Weldijk 1 Driewegen (Z.B.) 2 3 9 5 6 7 5 9 to tl il '3 'V is tl >r t<9 9 20 tl Zl 21 2 «4 2 5 tó V 10 29 30 3/ 32 33 3V 35 36 39 90 9i 92 IJ VV 15 96 V/ 90 99 SO 5' SI 55 59 55 56 5? 50 59 6o 6/ és ÖV 65 66 6/ 6<9 *9 ro Horizontaal; 1. Huisdier, 5. ge wicht, 9. gewicht, 13. verl, tijd ne men, 16. onbeken de, 18. afsluiting van huis, 21. deel van mast, 23. fa milielid, 26. Cal- vé - wapen, 30. godsdienstig, 36. oude maat, 38. grap, 41. jongens naam, 43. plaats in Gelderland, 46. lidwoord, 49. tel woord, 51. reli gieuze, 54. in or de, 56. met, 60. duw, 63, God van Mohammed, 67. vader. Verticaal: 1. nachtkleding, ft jongensnaam, 3. boomsoort, 6. voorz., 7. insec ten - jong, 8. fa milielid, 12. uit roep van kakatoe 18. ingewanden, 20, tapijtwerk maken, 24. min der vaart, 27. voorzetsel, 29. muzieknoot, 32. uitroep (2x), 35. rivier in Italië, 37. eetgerei, 41. legt men in een touw, 49. familie lid, 52. voorzetsel 55. uitroep van kraaien, 58. oude maat, 60. per adres. Vier kinderen de jongste 5 en de oudste 11 jaar zijn te Maubeu- ge in noord-Frankrijk om het leven gekomen, toen een granaat waarmee zij speelden ontplofte. Twee andere kinderen, van 7 en 13 jaar werden ernstig gewond. De kinderen hadden de granaat op een open veld in de stad gevonden. Waarschijnlijk was het dodelijke ap paraat afkomstig uit de tweede we reldoorlog. In Hongarije gebeurde een soortge lijk ongeluk waarbij zes kinderen wer den gedood en drie andere ernstig gewond. Volgens het in Boedapest verschij nende blad „Magyar Nemzet" vond een groep kinderen van tussen de 5 en 15 jaar de granaat in een bos na bij Besynue, ten zuiden van de Hon gaarse hoofdstad. Polen heeft de regeringen van de Sovjet-Unie, Frankrijk, Engeland Ita lië, België, Canada, Joegoslavië en Nederland medegedeeld, dat een onderzoek zal worden ingesteld naar de afkomst van de Nazi-slacht offers die bij Zagan begraven liggen. Aangenomen wordt dat het hier 20.000 gevangenen van het vroegere Duitse kamp Stalag VIII C betreft. De Poolse regering wil bij Zagan een monument oprichten. (Advertentie) gebruikten reeds de opwekkende be- standdelcn van de pepermuntplant. Tegenwoordig gebruikt men dir zelfde middel ter opwekking en *rkwikking, maar dan in veredelde vorm. Men gebruikt thans Kingpepermunt. Kmg is 'ebfcer en gezond. kfi/ - l; m WÊMÊ De Uitgeversmij. Desclée de Brouwer te Bussum heeft onder de verzameltitel „Ontmoetingen" een serie boekjes over bekende figuren uit de letterkunde op stapel gezet Het tweede deeltje in de reeks betreft Willem Elsschot, die zijn otium cum dignitate in de Lemmestraat te Antwerpen geniet, waar hij een overbuur is van zijn jongere collega Gerard Walschap. Het boekje is geschreven door Ber- nard-Frans van Vlierden, die enkele jaren geleden in het tijdschrift „Stre ven" al een artikel wijdde aan het „cynisme" van Willem Elsschot. Hij verdeelt het werkje in twee gedeel ten, namelijk over de mens en zijn werk en over de schrijver en zijn le venshouding. De voornaamste biografische bij zonderheden heeft Elsschot zelf ver strekt in de brief, die hij aan het Haagse gemeente-archief zond en die vorig jaar in „De Gids" gepubliceerd werd. Ook aan de schoolherinnerin gen van Ary Delen in hetzelfde tijd- schift werd een en ander ontleend. De mededeling, dat Alfons de Ridder na zijn studiejaren in Amsterdam be landde (blz. 13), moet op een vergis sing berusten. Het is voldoende be kend, dat Villa des Roses te Rotter dam ontstond. Tot de biografische bijzonderheden, die we misten, be hoort de omgang met de zenuwach tige onderwijzeres Anna Christina van der Tak, aan welke „trouwe vrien din" Elsschot zijn eerste roman op droeg. Zijn poëzie Lies moest aardrijkskunde leren O, wat vond ze dat toch naar Ze zat nu al een uur te leren Maar ze was nog steeds niet klaar. Opa weet u soms, vroeg Liesje Waar ergens de Betuwe ligt Opa, die nogal verstrooid was, Trok een nadenkend gezicht. Dan, al na een poosje denken Heeft hij tegen Lies gezegd Kindje, ik weet echt, héél echt niet Waar je dat hebt neergelegd. Vally Sluyter tiv D af, Ria Verhagen, Victoriestr., Waalwijk. Van het geheimschrift: DE SCHAT IN HET OUDE KASTEEL. Goed ant woord van Jan van Meer, Kerkdijk 48, Hooge Zwaluwe. Kees v.d. Brand Middelstraat 18, De Moer. De dames en heren hadden de vol gende beroepen: 1. naaister, 2. ver pleegster, 3. verkoopster, 4. kamer juf, 5. meld, 6. tandarts, 7. beenhou wer, 8. reporter, 9. advocaat, 10. po litieagent. In het hoofdstukje over het werk van Elsschot geeft van Vlierden een bondige samenvatting van elk boek. Daarna komt in de tweede afdeling eerst de dichter aan de beurt. Het blijkt, dat Elsschot op jeugdige leef tijd al gedichten heeft geschreven in het tweemaandelijks tijdschrift „Al- voorder". Hier had ook het periodiek „De Arbeid" genoemd kunnen wor den. Helaas wordt slechts terloops ge rept over de politieke bewogenheid van de dichter, o.a. in zijn aangrij pend vers bij de executie van dr. August Borms, welke felle aanklacht een moedige daad was, en in zijn niet minder gedurfde versregels over de moord op v. d. Lubbe: Jongen, met je wankel hoofd aan de beul vooruit beloofd, toen je daar je lot verbeidde stond ik wenend aan je zijde. In de laatste drie hoofdstukjes be handelt van Vlierden de prozaïst, met name de ontwikkelingsgang van zijn cynisme, de raamvertelling en de cynische gespletenheid, de eigen stijl en het spel der zelfkritiek. Met enkele woorden is de enige literaire studie van Elsschot vermeld, namelijk zijn essays over Multatuli, met wie hij ook vergeleken wordt. De schrijver noemt hem de virtuoos van het cy nisme naast Douwes Dekker als de virtuoos van het sarcasme. Deze ro mantische Nederlander schreef zijn meesterwerk in Brussel, terwijl de nuchtere Vlaamse realist in Rotter dam zijn debuut voltooide. Omissies Gezien het klein bestek bevat het boekje teveel herhalingen. Liever hadden we iets gelezen over Els- schots brieven, waarvan men er een aantal in de letterkundige musea van Antwerpen en Den Haag kan aan treffen. Vervolgens had in deze uit gave van Desclée de Brouwer wel gereleveerd mogen worden, dat de vrijzinnige auteur soms dingen schreef, die de katholieke lezer te gen de borst stuiten. En misschien was deze monografie iets minder ge degen, maar ook iets meer leesbaar Op een spooroverweg in Legnano, Italië, is een bijzonder tragisch on geluk gebeurd, waarbij een moeder en drie kinderen door een trein wer den gedood. De vader, Augusta Davoli (35) was zijn gezin voorgegaan door een ge sloten overweg, juist toen de expres van Domodossola met een snelheid van meer dan 100 km per uur na derde. Davoli en twee kinderen konden de spoorlijn nog net oversteken, maar de moeder met een baby van 10 maan den in de armen en twee kinderen onder de 5 jaar werden door de trein gegrepen en op slag gedood. geworden als enkele van de talrijke anekdoten rond Elsschot opgenomen waren. Ten slotte waren ook enkele regels over Elsschot als spreker wel kom geweest. Zijn recente voordracht in de Rotterdamse Bijenkorf is zelfs door de radio uitgezonden. Bescheiden heid En hiermee komen we bij de veel geroemde bescheidenheid van Els schot. Van Vlierden spreekt zelfs van „bedeesdheid". We menen, dat het hiermee nogal losloopt. Het is niet erg waarschijnlijk, dat de publici- teits-manager ten opzichte van zich zelf alle reclame verwaarloosd zou hebben. Het slot van bovengenoemde brief aan het Haagse archief wijst in een andere richting: „Mocht u in Nederland mensen kennen, die hier reclame willen maken, dan houd ik mij voor de uitwerking aanbevolen". Herhaaldelijk stond de schrijver in het middelpunt der belangstelling. Zijn neef Frans Smits schreef zijn biografie. Was een manuscript vol tooid dan kon men in de pers lezen, dat de auteur het in kleine kring had voorgelezen. Daarna verscheen het in een tijdschrift en weer wat later in boekvorm. Denken we ook aan de verschillende huldigingen. In 1942 bij de zestigste verjaardag, in 1952 bij de zeventigste met een plechtige zitting te Antwerpen, waar Frans Smits, Al- bert Westei-linck, Raymond Herre- man en Martinus Nijhoff het woord voerden. Daarna verschenen bij ge legenheid van de 75e verjaardag de verzamelde werken in een band. De ze gebeurtenis bracht een huldiging op het Antwerpse stadhuis met zich mee. Ook de bekroning van „Het Dwaallicht" met de driejaarlijkse staatsprijs, zette vele pennen aan het werk. Alles bijeen kan men moeilijk volhouden, dat de kunstenaar in stille bescheidenheid zijn dagen gesleten heeft. Een al te summiere bibliografie betreffende de werken van Elsschot had aangevuld kunnen worden met de vermelding van enige vertalingen. Maar misschien verlangen we al te veel van een boekje, dat slechts 62 bladzijden beslaat en dus kennelijk bedoeld is als een beknopte inleiding. Een bibliografie van de werken over Elsschot geeft de belangstellende le zer volop gelegenheid zijn studie te vervolgen en te verdiepen. Een prach tige foto siert het omslag van deze korte, maar aangename „ontmoe- WILLEM v. d. VELDEN (Advertentie) jggl dn, Horizontaal: 1. moesplant; 5. leeftijd (Eng.); 7. het zijn; 11. afvoerkanaal; 13. prompt; 16. deel v.e. vogel; 17 plaats in Japan; 19. kleur; 20. staart (Eng.); 22. uitstekende rots punt in zee; 24. vreemde munt (afk); 26. karakter; 28. vaartuig; 29. een heid van kracht (afk.); 30. genees heer; 32. in orde; 34. plaats in Noorwegen; 36. omroepvereniging; 37. rekenraam; 40. lichaamsdeel; 42. putemmertje; 43. tegen; 44. wiel; 45. zijn; 49. meisjesnaam; 50. romeins keizer; 52. liefkozing; 53. vruchtbare plaats; 55. frans voeg woord; 56. hulproep; 58. bloem; 60. duur van eb en vloed; 62. vader (Fr.) 64. lust, zin; 66. stuk land bij een huis; 67. larve; 70. rivier in Neder land; 71. glazen uitbouw; 73. be scheiden, karig; 75. kreupel; 76. deel v.e. boom; 77. in het jaar. Verticaal. 2. plezier; 3. zeerover; 4. en omge keerd (afk.); 5. meisjesnaam; 6. eu- ropeaan; 7. vogelprodukt; 8. soort koekje; 9. bevel; 10. voorzetsel; 12. kleurstof; 14. indische winkel; 15. on ingewijde; 18. voegwoord; 21. druk; 23. sloom, moe traag; 25. uitsprin gend; 27. gek; 28. meisjesnaam; 29. afbeelding; 31. strafwerktuig; 33. ei land i.d. Middellandse Zee; 35. voor zetsel; 36. voertuig; 38. aanzien; 39. op de wijze van; 41. chinees gerecht; 45. landbouwer; 46. vruchtenat; 47. houding; 48. europeaan; 51. plaats in Utrecht; 54. ademhalen; 55. delf stof; 57. gelooide huid; 59. jongens naam; 61. plaats in Friesland; 62. plaats in Italië; 63. lidwoord; 65. werktuig voor boterbereiding; 68. voorzetsel; 69 luchtst .ijdki achten (afk.); 72. godsdienst (afk.); 74. uit roep. Horizontaal: 1. trom; 4. r.o.6. du; 7. emma; 10. ei; 12. pas; 15. a. e.; 16. struik; 19. kapper; 22 te; 23. water; 24. si; 25. vara; 26. epos; 27. ad; 29. af 31. ct.; 32. en; 33. las; 35. idolaat; 38. alt; 39. mees; 41. elp; 42. lena; 44. perk; 45. st; 46. er; 48. pint; 50. leem; 52 u.s.; 54. teelt; 57. rampspoed; 61. Ie; 62. os; 63. verdwijnen; 67 banka; 70. es; 71. etui; 73. amen; 76. t.p.; 78. en; 79. mals; 81. isar; 83. ier; 85. rose; 86. p.t.t.; 87. knagend; 90. tel; 92. os; 94. os; 95. ne; 97 k.o.; 98. flat; 100. geel; 101. id; 103. irene; 104. se; 105. eerste; 108. noemer; Ui. la; 112. n.t.s.; 114. al; 115. mist; 116. jr; 117. a.p.; 118. stal. Verticaal: 2. rete; 3. oir; 5. op; 6. ds; 8. map; 9. mees; 11. r.i.; 13. anti; 14. da; 16. staal; 17. utah; 18. kwaad; 19. kreta; 20. pook; 21. riant; 28. dame; 30. foeteren; 31. cape; 32. elan; 34. serie; 35. is; 36. 1.1.; 37. t.l.38. animo; 40. e.k.; 43. e.p.; 44. pit; 45. se; 47. rups; 49. tijd; 50. lt; 51. ma; 53. s.s.; 55. ere; 56. lid; 58. monteren; 59. pia; 60. enk; 61. lijst; 63. via; 64 roest; 65. we; 66. ee; 67. bi; 68. naast; 69. aas; 72. un; 74. mits; 75. na; 77 pias; 79. m.o.80. leek; 82. r.k.; 84. eg; 85. r.d.86. porie; 88. notie; 89. negen; 91. lover; 93. glas; 96. re de; 99. vest; 102. deli; 104. sela; 106. ras; 107. tij; 109. o.a. 110. mat; 112. nr.; 113. s.a.

de Stem | 1958 | | pagina 9