Wonderlijke „bestiering'1 LUYGKS 7 Zwitsaletten Rumoerige socialisten in Belgische Kamer Fraude bij landmacht Pijpleiding van Rotterdam naar Rijn Lana Turner gedagvaard Predikanten bedrogen PaeMaD pekton DE DRAAIENDE SCHIJF Sprinkhanen teisteren Midden-Oosten formule meubelen Hitiers lijfarts geen Nazi Opdracht tot woningbouw voor 24 miljoen BEURS VAN AMSTERDAM 11 VIERDE BLAD ZATERDAG 26 APRIL 1958 11 PICCALILLI Sonates van Mozart A/a banket met veel champagne PU ROL Arts te Soeinba persona non grata Proces van Neder lander in Pretoria 26 doden bij busongeluk Niet voor de poes! DROSTE PASTILLES Britse adressen soms ,.Haegse bluf" één uit vel© Onder Hollandsch Diep Verzoek ontslag KLM-stewardcssen niet ingewilligd VAX MIERLO en ZOON u. Aap onthult Laika-monument Van 21 t.m. 25 april 1958 Een wonderlijke icijze van vervoer gebruikte minister mr. J.M.L.Th. Cats in Delft, toen hij zich van de openbare weg naar een blok stu dentenflats begaf om dat officieel te openen. De minister van Onder wijs. Kunsten en Wetenschappen, beklom hiertoe onvervaard 'n kar bouwstier, welke de opgetogen stu denten ter beschikking hadden ge kregen van een circus, dat in Delft voorstellingen geeft. De foto toont de bereden minister met geleide onderweg. Adverl ^ntie) SINDSv'y60/JAAR ONMISKENBAAR AAN DE TOP „J^es Discophiles Frangais" onder neemt een poging tot het vast leggen van alle sonates voor viool en piano van Mozart op de plaat. De onlangs na jaren van afwezig heid weer eens in Nederland ver schenen pianiste Lilly Kraus werkt tezamen met Willy Boskowsky het oeuvre van 34 sonates af, een op dracht, die het voor beiden de moeite waard maakt zich volkomen op elkaar in te spelen, eikaars op vattingen aan elkaar te toetsen en tot overeenstemming te komen, daar waar er verschil van opvatting bestaat. Om een goede uitvoering van een werk te krijgen is het niet voldoende twee (of meer) goede artiesten bijeen te brengende uit voerenden dienen het met elkaar eens te zijn. Er zijn opnamen te over. waarop de namen van de grootste coryfeeën prijken en die toch niet voldoen omdat iedere mu zikant zijn individuele opvatting volgt (en een goed muzikant is nu eenmaal een individualist), zodat het geheel de hoorder koud laat. Dikwijls constateert men, dat een violist van wereldfaam een tournee maakt met een pianist als begelei der. Er zijn zelfs pianisten-begelei ders ran wereldfaam, die zich zo gemakkelijk bij de opvattingen va.n de violist aansluiten, dat zij door elke violist worden gezocht en dus met de meest verschillende mees ters optreden. Uitgegaan wordt daarbij van de opvatting, dat de voor het publiek staande violist het concert geeft en de op de achter grond zittende pianist slechts een begeleidende rol vervult, dus „dat de pianopartij er niet zo op aa.n komt". Uiteraard is dit mis. In een vioolsonate zijn het de viool èn de piano als gelijkwaardige gesprek partners die het moeten doen. Op de mij Ier beschikking staande num mers EX 25.061 t.m. 25.064 waarop respectievelijk de sonates KV 370. 373. 454 en 431 is dit ook zo. Lilly Kraus. bekend pianiste, laat zich daarop niet ondersneeuwen door de viool, tuat niet tuil zeggen, dat zij domineert; het samenspel is voortreffelijk. Het is vanzelfsprekend ondoenlijk i>' dit korte bestek de merites van deze sonates te omschrijven. De stemmingen wisselen van meesle pend enthousiasme tot diepe ge- voelsverstilling; er zijn oppervlak- '"9e passages van alleen maar uiter lijke elegantie naast de meest ver tederende melodieën. Men moet dit nu eenmaal bij Mozart nemen. Het laatste wat men dit onmiskenbaar f!r»'e verwijten kan. is eenzijdig- 20 Goed als het onzin is voor elke noot. die hij schreef, in aan- "riding te liggen. Wil men dit soort li-erken leren waarderen, dan moet men twee dingen doen: zich open steller, voor de charme, die uitgaat van twee beden, die samenspelen en zich openstellen voor steeds wis selende stemmingen zonder er sr(cs ii) ts willen nadenken wat de componist nu eigenlijk bedoelt. uto'sonates z„n geen verhaaltjes; het zijn evenmin speeches met 'een concrete inhoud Ze zijn gewoon: ..muziek". Als ,k u kon vertellen, wat dat is dan zou ik het doen nel weet ik. dat hele gebieden der muziek voor velen een gesloten boek in. omdat zij zich zelf en ook de muzwk niet los kunnen denken van de dingen van alle dag een tekst een verhaal, in ieder geval iets con creets terwijl het er in de meeste gevallen slechts om gaat zich te leien voortjagen of te laten voort- dobberen met alle nuances daaraan of daartussen. „Wij zetelen niet met zatte- riken", riep de heer Van Els- lande, die daarmee de mening van de C.V.P. tot uitdrukking bracht. Dat verwijt gold de so cialisten, die voorafgaande aan de laatste Kamerzitting in België van een vierjarig socia- listisch-liberaal bewind een stevig banket hadden genuttigd. Waar geen enkel bezwaar tegen is. Evenwel: de champagne had zo mild gevloeid, dat het meren deel van de socialistische frac - tie bijzonder rumoerig te keer ging in de laatste Kame zitting, waarin de socialisten nog te laar (Advertentie) verdwijnen met Op het westelijk deel van het eiland Soemba schijnt een buitenlandse arts ..waarschijnlijk van Nederlandse na tionaliteit". zich de ontstemming van de bevolking op de hals te hebben ge haald door een „onsympathieke hou ding". Het Indonesische persbureau Anta- ra meldde dat de bevolking de arts dr. J. Kuiper, tot ..persona non gra ta" heeft verklaard. Het initiatief tot actie tegen de arts werd genomen door de nationalistische partij (P.N. Dr. Kuiper zou zich niet hebben kunnen aanpassen aan de nieuwe toe stand in Indonesië en hij zou bij een gelegenheid het personeel van het ziekenhuis opdracht hebben gegeven het ziekenhuis op 30 april te sluiten. Omdat op deze datum de Nederland se koningin verjaart, kwam het per soneel tegen het bevel van dr. Kui per in verzet, aldus Antara. Ook zou dr. Kuiper bezwaar hebben ^eSen het opplakken van aan plakbiljetten met ..Bevrijd West- Irian erop. op de muren van het ge bouw. Voorts zou hij zijn sympathie hebben betuigd met de opstand in Midden-Sumatra en gezegd hebben dat de revolutionaire regering een betere regering" was. Antara voegde hieraan toe verno men te hebben dat de arts zich thans in handen van de militaire autoritei ten bevindt. verschenen ook, of wel zijn roes lag uit te slapen. De rode heer Paque sprong om de haverklap recht, sloeg zich op de borst en verkondigde „luid lallend on zin". om de termen te gebruiken, die de Gazet van Antwerpen bezigt. Diverse fractiegenoten hadden kennelijk plezier in, dat „de jongens' zo vrolijk waren, maar er was toch ook een enkeling in het socialistische kamp, die zich diep schaamde over deze taferelen. "Woordvoerders van de C.V.P. wei den overstemd door het lawaai van de linkse groepering en zij verlieten tenslotte uit protest deze laatste zit ting. Het kamerlid de Paepe had gelijk, toen hij destijds eens uitriep: „Cham pagne is een drank voor rijke lui, door arbeiders betaald, en door syn- dikalisten opgedronken...." De heer van Elslande schreef later de kamervoorzitter een brief om de onparlementaire uitdrukking van zatteriken" in te trekken eraan toevoegend: „Dat woord gebruikt men alleen maar voor iemand, die regelmatig dronken is. Ik heb alleen maar de voorbijgaande toestand wil len kwalificeren, waarin de leden van de meerderheid zich bevinden". Oh ja: de mijnwerkerspensioenen en het ontwerp inzake de financiering van de kolen voorraden waren aan de orde. De C.V.P. had de kamerzitting verlaten en de al te vrolijke socialis ten waren met hun liberale vrienden in voldoend aantal aanwezig om het vereiste quorum te halen. Voor de rechtbank in Pretoria heeft de zaak gediend van de Ne derlandse immigrant J.A. van Til burg. die van het hoofd van de doua ne teruggave eist van een grote col lectie kunstvoorwerpen, in beslag ge nomen bij de invoer in Zuid-Afrika. Naar verluidt, is de verzameling zo groot, dat zij niet in de rechtzaal kan worden getoond. De heer van Tilburg is in 1951 naar Zuid-Afrika gekomen en volgens zijn raadsman was hij van plan een deel van zijn verzameling aan een mu seum te schenken. Do collectie bevat o.m. Chinees porselein, metalen marmeren- en ivoren kunstvoorwer pen, juwelen, oude wapens en uitrus tingen, schilderijen, etsen en antiek meubilair. Er zouden een veertigtal schilderijen van van Meegeren bij zijn. Het hoofd van de douane heeft aan gevoerd, dat de invoerpapieren on juistheden bevatten wat betreft waar de, aard en beschrijving van de voorwerpen. Volgens hem is het be slag wettig. De artikelen vallen naar zijn zeggen niet onder enige categorie van vrygestelde goederen. Talloze sprinkhanen zwermen uit over 10 landen van het Midden-Oos ten en mogelijk zal deze „alarme rende invasie" zich nog verder uit breiden, zo heeft de Voedsel- en Landbouworganisatie der Verenigde Naties (FAO) bekend gemaakt. Verteld werd dat 60 internationale ploegen de sprinkhanen bestrijden, geassisteerd door nationale organisa ties. Hun werk zal misschien onvol doende blijken en aan diverse rege ringen is dringend om hulp gevraagd door de FAO. De kolossale zwermen, die kenne lijk uit broedplaatsen in Oost-Afrika kwamen, hebben zich met een verba zingwekkende snelheid verspreid en in zes maanden ruim drieduizend ki lometer afgelegd. Een enkele zwerm waarover uit het noorden van Irak een rapport kwam, had een lengte van 80 kilometer. In januari staken zwermen de Ro de Zee over en verspreidden zich in noordelijke richting door Jemen en Saoedie-Arabië. met een buitenge wone snelheid. In februari en maart kregen Jordanië, Israël, Syrië. Irak en Iran veel overlast en minstens een zwerm bereikte Pakistan. In april was Turkije aan de beurt, een land dat sedert 1953 voor de woestijnsprinkhaan gespaard was ge bleven. Ondanks de grote strijd tegen dit insekt, bestaat het gevaar, dat zich nieuwe zwermen zullen vormen en de plaag zelfs tot in India zullen brengen. Andere zwermen zullen mis schien naar Afrika terugkeren. Door geldgebrek is het de FAO niet mogelijk aan alle aanvragen om hulp te voldoen. Tengevolge van een busongeluk bij Bobo-Dioulasso. Haute-Volta in Frans West-Afnka. zijn 26 personen om het leven gekomen. De bus viel van een helling en vloog in brand. De verrukkelijke Dropte flikken genieten de voorkeur van de fijnproever. In vier delicieuze smaken dessert, melk, mokka, bitterzoet. Altijd welkom! (Advertentie) De samensteller van de jongste af levering van ..Debrett's peerage, ba ronetage, knightage and companio- nage", C. Hankinson, heeft verklaard dat er snel veranderingen komen in de Britse aristocratie. In de „Who's who" van de Britse adel komen adressen en andere bij zonderheden voor van 40.000 volwas sen Britten van adellijke afkomst. Ongeveer duizend van deze adressen zijn echter niet juist meer. De men sen die op deze adressen hebben ge woond zijn intussen verhuisd. Volgens Hankinson heeft vooral trots hiermee te maken. Als mensen van hoge af stamming door economische omstan digheden gedwongen worden hun voorname verblijven te verlaten en hun intrek te nemen in eenvoudige woningen, geven zij er meestal de voorkeur aan, dat hun oude adres wordt gehandhaafd. Hankinson vertelde dat hij had ont dekt. dat een van de in Debrett's voorkomende aristocraten woont in wat er is overgebleven van een kas teel dat 200 jaar geleden werd ver woest. Een andere aristocraat die in het boek staat vermeld woont in een woonwagen op het erf van zijn ver blijf dat hij wegens economische om standigheden heeft moeten verhuren aan iemand die welgestelder is dan hijzelf. (Advertentie) Namens de 10-jarige zoon van de gangster Johnny Stompanato heeft een advocaat tegen Lana Turner een eis tot schadevergoeding ingesteld, omdat zij, als moeder, mede-verant woordelijk is voor de dood van Stom panato, welke haar dochter Ciryl ver oorzaakt heeft. De schadevergoeding welke in de dagvaarding genoemd wordt bedraagt 750.000 dollar, ruim 2.5 miljoen gulden. De bedienden van de advocaat stel den Lana Turner en haar advocaat de dagvaarding ter hand toen zij het gerechtsgebouw inging, waar beslist zou worden over de voogdij van Ciryl. De voogdij over het meisje is. ge lijk eerder bericht, toegewezen aan Lana Turner. Het staat nog niet vast dat Stephen Crane, de vader van Ciryl. met dit vonnis akkoord gaat. In de dagvaarding terzake van de eis tot schadevergoeding werd ge steld, dat èn Lana Turner èn Stephen Crane onvoldoende toezicht hebben uitgeoefend en te weinig leiding heb ben gegeven aan hun dochter. Het is niet bekend of Crane, die van de filmster gescheiden leeft, ook reeds is gedagvaard. Het eerste onderzoek in de zaak van de schadevergoeding zal op 20 mei plaatsvinden. Het heeft de vorm van een voorlopig overleg. Worden daarbij geen resultaten be reikt. dan kan de eisende partij zich tot het gerecht wenden. Modern kastje met in gebouwde houder voor platenwisselaar. Eén greep uit de enor me collectie. Vraag rijk geïllustreerde catalo gus door storting van f 3.- op giro no. 5316 van Kempkes' Meubel fabrieken N.V., Wad- dinxveen. Vermeld no. ST 264 EEN KEMPKES PRODUCT Wij Zijn broeders in den Here en zijn buiten onze schuld in moeilijk- heden geraakt. Kunt u ons ook aan wat geld helpen om materiaal te kopen?" Onder dit voorwendsel klopten twee woonwagenbewoners, de 33-jarige Joseph W. en de 30-jarige A. S. bij verschillende Nederlands Her vormde predikanten in Friesland aan. Zij deden zich voor als stoe lenmakers, die geen geld meer had den om materiaal te kopen. Dp die manier wisten zij ds. Hettinga te Oude Mirdum te bewegen hun 'n briefje te geven goed voor f 32.50, Daarmee gingen de beide ..broe ders" naar een diaken. ..Dominee heeft per ongeluk 32.50 op het briefje gezet, maar dat moet 52 zijn", zo zeiden zij. En de diaken eveneens met ontferming bewogen betaalde prompt 52.uit. In Oudehaske stapten ze naar de kashouder van de Nederlands Her vormde kerk met het verhaal, dat de plaatselijke predikant ziek was en gezegd had. dat zij 37.van de diakonie mochten lenen. Ook dit bedrag werd hun uitbetaald. In an dere plaatsen hadden ze minder succes. Gisteren stonden ze terecht voor de politierechter te Leeuwarden die hen conform de eis tot een maand gevangenisstraf met aftrek veroor deelde. „De dominee's moeten tegen der gelijke grapjes worden beschermd" aldus de officier van justitie, die een lage eis stelde, omdat naar zijn zeggen „de dominee's nu een maal geneigd zjjn zich ambtshalve beet te laten nemen". Toen de ver dachten de zaal verlieten, voegde de officier van justitie hen nog toe: „Nu niet bjj de pastoors gaan pro beren". Mr. J. Buiel, een der raadslieden, beschouwde het als een lichtpuntje dat de verdachten, waarvan de een in zijn kinderjaren wel eens een zondagschool had bezocht en de andere Rooms-Katholiek was opge voed, nu ook eens met christelijke barmhartigheid hadden kennis 'ge maakt. Misschien heeft hun dit iets gezegd, aldus mr. Buiel. By controle is onlangs ©en fraude zaak ontdekt, waarbij een aantal of ficieren en onderofficieren uit het in fanterie schietkamp de Harskamp, de legerplaats Ermelo, de luchtmacht- technische school te Deelen, het ba rakkenkamp te Schoonhoven, het garnizoenscommando Arnhem, het depot cavalerie Amersfoort en het in middels opgeheven kamp de Drie sprong te Ede, alsmede een burger eigenaar van een levensmiddelenfir i, bleken te zijn betrokken, aldus deelt de Legervoorlichtingsdienst mede. De firma leverde diverse produk- ten aan de militaire „messen" welke leveranties betaald werden uit de zo genaamde tafelgelden. Deze „mes sen" worden zelfstandig beheerd door het mess-bestuur, maar staan onder controle van de organen van de mi litaire administratie. In deze zaak hebben een aantal van de militaire verdachten giften in geld of goederen aangenomen, terwijl verder enkele malen fictieve rekeningen werden in gediend voor niet geleverde goede ren, die later door de respectievelij ke korpsadministrateurs werden vol daan. De burgerverdachte, die aan vankelijk in verzekerde bewaring werd gesteld, bevindt zich thans we derom op vrije voeten. Tegen de be trokken militairen is door de konink lijke marechaussee proces-verbaal opgemaakt, terwijl enkelen van hen in hun dienstbetrekking zijn ge schorst. De militaire verdachten zul len, indien daartoe termen aanwezig blijken, te zijner tijd terecht staan voor de Krijgsraad. De overleden lijfarts van Hitier, dr, Theodor Morell. was volgens een de nazificatiehof in Berlijn geen Nazi. Zijn erfgenamen kunnen thans aan spraak maken op Moreli's bezittingen ter waarde van 30.000 mark. In Den Haag is de N.V. Rotterdam-Rijn Pijpleiding Maat schappij opgericht. Deze maatschappij heeft tot doel de aanleg en de exploitatie van een pijpleiding voor het vervoer van ruwe olie tussen het Rotterdamse havengebied en het Duitse Rijnland. Drie maatschappijen houden de aan delen van de N.V. Rotterdam - Rijn Pijpleiding Maatschappij, namelijk: 1. N.V. De Bataafsche Petroleum Maatschappij (Koninklijke Shell Groep) te 's-Gravenhage; 2. Gelsen- berg Mobil Oil Handels- und Trans port Gesellschaft m.b.H., te Ham burg; 3. California Texas Corporation (Caltex) te New York. Het aandelenkapitaal van de ven nootschap bedraagt 35 miljoen gul den. De ruwe olie die in raffinaderijen Duitsland zal worden verwerkt, zal per tanker naar Rotterdam worden aangevoerd en aldaar in tanks wor den opgeslagen. Van daaruit zal de olie door de pijpleiding naar Duits land worden gepompt, waardoor het transport onafhankelijk wordt ge maakt van weersinvloeden. De begincapaciteit van de pijplei ding is ongeveer 7,5 miljoen ton per jaar; deze capaciteit kan, door het vergroten van het aantal pompsta tions, tot meer dan het dubbele wor den opgevoerd. De route loopt over praktisch ge lijke afstanden door Nederlands en Duits grondgebied. Het eerste gedeel te loopt van Rotterdam tot een punt nabij Venlo. Daar splitst zich de pijp leiding in een aftakking naar Godorf en Wesseling, beide gelegen ten zui den van Keulen en een noordoostelij ke aftakking naar Wesel, welke al daar zal worden aangesloten op een bestaande pijpleiding naar Gelsenkir- chcn. Volgens het huidige bouwprogram ma zal het hele systeem waarvan de lengte ongeveer 300 kilometer zal bedragen in ongeveer 2 jaar tijd voor gebruik gereed komen. De directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Amsterdam heeft afwijzend beschikt op het verzoek van de K.L.M. in verband met het ont slag van de stewardessen, omdat het motief van de K.L.M. in zijn alge meenheid voor deze groep niet steek houdend is. Met deze groep wordt be doeld de stewardessen van 35 jaar en ouder. Naar wij nader van de zijde van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Am sterdam vernemen, heeft de direc teur zijn beslissing genomen na ad vies te hebben ingewonnen van enke le daarvoor in aanmerking komende instanties. Aan de directeur van het G.A.B. is advies uitgebracht door de speciale vertrouwensinstantie, die de aangelegenheden over het personen- en vrachtverkeer (waar de KLM on der valt) behandelt en door de hoofd inspecteur-directeur van de arbeids inspectie in Haarlem. Deze adviezen waren unaniem afwijzend ten aan zien van het verzoek van de K.L.M. om een aantal stewardessen die de 35-jarige leeftijd hebben bereikt, te ontslaan. Desgevraagd verstrekte de K.L.M. de volgende commentaar: De betrok ken dames blijven dus in dienst van de K.L.M. Op het ogenblik wordt overwogen van welke aard de werk zaamheden van de betreffende ste wardessen in de toekomst zullen zijn. (Advertentie) Bankiers Anno 1884 EFFECTEN-COUPONS Mocht in een later stadium een transeuropees pijpleidingnet tot stand komen, dan zou het desgewenst prak tisch uitvoerbaar zijn. de Rotterdam- Rijn pijpleiding een deel van een zo danig systeem te doen uitmaken. Uitvoering Bij de aanleg van de pijpleiding zal voorzover mogelijk gebruik wor den gemaakt van de diensten van Ne derlandse aannemers voor de aanleg in Nederland, en van Duitse aanne mers voor de aanleg in Duitsland. Een Amerikaanse maatschappij die grote ervaring op dit gebied heeft opgedaan in vele landen, zal belast worden met het ontwerp, het voor bereidende werk en het toezicht op de aanleg van de pijpleiding. De benodigde hoeveelheden gespe cialiseerd pijpmateriaal zullen wor den geleverd door Duitse fabrieken. De pijpleiding, die een diameter van 600 mm zal hebben, wordt over de gehele lengte onder de grond ge legd. De rivierkruisingen, Hollandsch Diep, Maas en Rijn zullen interes sante technische objecten vormen. Daartoe gemachtigd door b. en w. van Amsterdam heeft een achttal wo ningbouwverenigingen in de hoofd stad aan de Rijnlandse Betonbouw Maatschappij N.V. een dochteron derneming van de N.V. Verenigde Aannemersbedrijven v.h. Zwolsman (VABj opdracht gegeven tot de bouw van in totaal 1409 woningen voor de som van 24.101.218,De bouw zal drie jaar vergen. Dit is, volgens het aannemingsbe drijf, de grootste opdracht op het ge bied van de woningbouw, die ooit in ons land werd verstrekt. Deze wonin gen zullen volgens het RBM-systeem worden gebouwd in de tuinsteden „Overtoomsche Veld" en „Osdorp". (Advertentie) Bestrijd UW PIJNEN met: Jonathan, een 2 1/2 jarige film acteur, van afkomst chimpansee, heeft de eer en het genoegen gehad een monument te mogen onthullen, dat opgericht is ter nagedachtenis aan Laika, de eerste hond, die in een kunst satelliet het luchtruim door kliefde en zijn leven offerde aan de wetenschap. Terwijl de chimpansee, gekleed in een rose gebreide robe. het witte doek van het drie meter hoge monument wegtrok, ston den 12 honden, kwispelstaartend en in zondags pak, het plechtig gebeuren gade te slaan. Hun bazen legden bloemen aan de voet van het monument. Laika's gedenkteken is opge- l richt op een dierenkerkhof in Villepinte, een kleine plaats in het departement Seine-et-Oise in Frankrijk. Vrijd. 25-4 Koersverschil Laagste Hoogste laatste t.o.v. koers koers tijdvak 174 5/8 vorige week Alg. Kunstzijde Unie 170 1/2 175 1/2 4 1/2 Van Berkels Patent 193 194 1/2 194 1/2 1/2 Van Gelder Zonen 174 177 175 1/2 2 1/4 Kon. Ned. Hoogovens 284 290 290 14 Ned. Kabelfabriek 220 224 1/2 220 3 1/2 Philips 268 1/2 282 1/2 275 1/2 9 7/8 Unilever 328 1/2 338 331 1/8 3 5/8 Wilton - Feijenoord 201 202 201 1/2 7/8 Kon. Petroleum 160.50 165.30 164.85 7.30 Holl. - Amerika Lijn 131 1/2 137 1/2 135 3/8 4 7/8 Kon. Ned. Stoomboot Mij. 130 134 132 1/2 1 7/8 Ned. Scheepvaart Unie 110 121 1/2 111 1/4 3 Van Ommeren •198 200 199 1/2 Amsterdam Rubber 50 5/8 58 55 1/4 3 3/8 H.V.A. 92 3/4 95 93 3/4 1 Ver. Deli Mijen 77 82 80 5/8 1 5/8 3-312 Nederland 1947 91 3/4 91 15/16 91 13/16 0 3 O Invest, cert. Ned. 93 1/2 91 11/16 93 21/32 5/32 3 Ned. 1962-64 92 13/16 93 3/8 93 3/8 9/16 6 7c Woningbouw 107 3/4 108 108 0 ex. div. 10H 7r slotdiv. per 25/4.

de Stem | 1958 | | pagina 7