STEM-FEUILLETON Wit drink Dockers uitgewezen pagWaö §lejitcra Op de grond in haar tent overleed zigeunerkoningin KNACGeef bromfietsen eigen kleur en geel licht &t)oLter Zwart o -J Hulst erneuzen Axel cine 4 ND' ANKSTELLE" \N DE HEL NAAL OES: STESSE" ANDIETEN INGEN: INEEUW" ISSINGEN MENLEVING" derde mad vmjda-g 25 april 1938 Klaag,i :ang in vroege ochtend Stadhuizen in het zuiden in fotoboek Holle bolle Gijs Kiezers dreigen met thuis te blijven Dodenherdenking Franse militairen in Kapelle Moordenaar in Wenen gearresteerd Drie mijnwerkers omgekomen mag ik ook eens wat zeggen t Weer slachtoffer te Hiroshima water, zeep* en blauwe Gillette Veel slachtoffers bij parachutespringen door Adeline Mc Elfresh Franse Rivièra taboe Kosten legering Engelse troepen in Duitsland Half miljoen voor lucifermerken TV-RADIO-TV- RAD IO wij U deze week OLl fc£R-Z.O<3 pe^fe. HELMUT KAUTNER 5sabtfvaïJizsZakv. haar allerbeste pu- kers gevestigd met 1 worden met deze zijn. als volgt: za- 27 april om 5.15 en ir, dinsdag 29 april met 25 cent per Om ook de massa choots gelegenheid kers uit Hulst zo- maandag en dins- (18 jaar). under- en familie- OLIVER HARDY ■JE. (Elke leeftijd) J8 april, aanvang 8 7EIDER in een van tICH PONTO meest geliefde ster, ijke strijd tegen on vol uitbundige le- tOMY SCHNEIDER (alle leeftijden). il, aanvang 8 uur. MULLER GER- S.ITSCH OSKAR i schattig meisje en sonen in deze gees- it moet komen zien. (alle leeftijden) van de vloot 14 jaar iland, alle leeft, ibouw, aanvang: 7 - in het Luxor Thea- ir. Zondag 27 april - 3.15 - 4.30 - 5.15 bezoek van Kroon- Staatsiebezoek van rland. Het Staatsie films in prachtige ooit meer vergeet, en f 0.50. n tr en 9 uur. Zondag 3LAN en VIRGINIA i een gedurfd expe- periment in het nie tte. Toegang 14 jaar april aanvang 8 uur, ABIN in: lis) chril licht werpt op phter het klatergoud t de misdaad welig- Toegang 18 jaar. VRIJDAG: 18 jaar rr 14 jaar 14 j»*1 18 jaaf -*■ lint. tip. p.tnn.rf. ntthlft.- De .Koninklijke Raad", die de wacht houdt rond de tent op het plein in Lendinara, heeft officieel bekendgemaakt dat Mimi Rossetto, de koningin der zigeuners, gisterochtend om kwart voor acht overleden is. Zij stierf liggend op de grond in haar tent, het hoofd rustend op een steen, temidden van het zigeunervolk dat uit heel Europa naar de Po-vallei was gekomen om de stervende koningin bij te staan en de doods-ceremoniën te verrichten. De koningin had tien dagen in doodsstrijd gelegen. Zij was met storingen in hart, bloedsomloop en nieren in een ziekenhuis te Len dinara opgenomen en twee dagen geleden uit het ziekenhuis naar haar tent overgebracht om, zoals de zigeunertraditie het wil, daar tussen haar volk te sterven. Enkele familieleden van de ko ningin kwamen de tent uit en hie ven hun armen ten hemel toen zij het overlijden van Mimi Rossetto bekendmaakten. Een groep vrouwen ging daarna de tent binnen om het stoffelijk overschot gereed te ma- (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 In het Bossche stadhuis ontmoetten we de Parijse fotograaf Arielli, een Bulgaar van geboorte, die voor dit bouwwerk een bijzondere belangstel ling aan de dag legde. Hij is name lijk doende met het maken van de opnamen voor een boekwerk, dat bij de uitgeverij Kosmos te Amsterdam zal worden uitgegeven over 30 oude raadhuizen in Nederland^ Uit het zui den zullen er onder meer in voorko men de raadhuizen van Middelburg, Veere, Bergen op Zoom, Klundert en Den Bosch. De tekst van het boek werk, dat in december a.s. zal uit komen, wordt geschreven door Anne Mulder, met documentaire medewer king van de Rijksdienst voor Monu mentenzorg; een voorwoord wordt erin geschreven door George Duha- mel. Arielli heeft reeds eerder in ons land een serie opnamen gemaakt voor een boewerk getiteld ^Neder land", dat bij een uitgeverij in Neu- chatel in september a.s. gaat ver schijnen. Het Rotterdamse restaurant „In de Keuken", waar men enige jaren gedurende negen tig minuten ongelimiteerd heeft kunnen eten en drinken voor een tientje, heeft dit experi ment moeten staken. Wie er zich nog eens een keer aan wil wagen moet tweemaal zo veel neertellen. De oorzaak is, dat de min of meer normale klanten het ver lies niet konden goedmaken, dat veroorzaakt werd door lie den, die er meermalen een soort weddenschap van schenen te maken. Zo heeft één klant het bestaan het volgende menu bin nen die 90 minuten naar binnen te werken: een Russisch ei, soep, drie porties tong, twee porties goulash, vijf porties icip, evenzoveel porties biefstuk, een portie ossetong, drie coupes ijs, tweemaal fruit en een kop koffie, nog ongeacht de wijnen,' die hij in onbeperkte mate zelf kon tappen. De man moet over een driedubbele maag beschikt hebben. (Advertentie) ■/fa&OSC&t, do?n Rl2rSnVun het Italiaanse d?eferi nn a ?ebeduse hebben ge- verkfezineen6 S o=an de algenaene znllon M- op 25 mei- thu's te rra H» ft"'. S zij geen weg krii" haalf f) °?P Uit Zljn Isolement vT dorpelingen hebben gewei- geid hun oproepbiljetten voor de verkiezingen te accepteren, zolang de legering geen antwoord heeft gegeven op hun verzoek, 8 seven (Advertentie) ken voor de begrafenis, die van daag plaats heeft. De mannen die hun armen ten hemel hadden geheven begonnen een klaagzang, die door andere leden van de stam werd over genomen. Een viool zette in en heel het zigeunerkamp zong het doodslied, terwijl de burgers van het Italiaanse stadje, die dagen lang tussen vrees en verwonde ring hebben gezweefd, angstig en ontroerd keken en luisterden in de vroege ochtend. De ..regentschapsraad" begon di rect te vergaderen over de opvol gingskwestie, en over de verdeling van de schat van koningin Mimi. Men zegt, dat die schat, voorna melijk bestaande uit sieraden, een waarde heeft van zoiets als 20 mil joen lire (1.2 miljoen gulden). Koningin Mimi was tussen de 50 en 70 jaar oud. De dokters, die meen den dat zij langer geleefd had dan de medische wetenschap had kun nen voorspellen, hadden haar pre cieze leeftijd niet kunnen vaststel len. Rond het stro-leger, waarop de koningin overleed, staan vier kandelaars, flessen slivovits en zigeunerjenever, en dicht naast Op zaterdag 17 mei aanstaande zal de jaarlijkse dodenherdenking van de in Nederland gevallen Franse mili tairen worden gehouden op de Fran se begraafplaats te Kapelle. Bij deze herdenking zal o.m. aan wezig zijn de minister van de oud strijders. De groepen oud-strijders verzame len zich te kwart over tien op het kerkhof. Te 11 uur ontvangt de bur gemeester de gasten op het gemeen tehuis. Daarna zal een gezamenlijk dejeuner in ,,De Korenbeurs" worden gebruikt. Op de terugweg zullen de deelnemers aan deze herdenking wor den ontvangen op de Mattenburgh door de heer en mevrouw graaf de Chambure-Cuypers. de koningin ligt de zwart gebla kerde ijp die zij rookte. Koningin Mimi stierf katholiek zij ontving het H. Oliesel en zal op een katholieke begraafplaats ter aarde worden besteld. Maar haar stam, die een der rijke zigeuner volken van Europa is, leeft van bij geloof, occulte kunstjes en aanver wante artikelen. De koningin van de Rossetto's is, naar zij zelf heeft gezegd, in Bil bao geboren en op latere leeftijd naai' Italië gegaan. Enkele jaren geleden is zij gekroond, zonder ech ter door de regentschapsraad" of een ..algemene vergadering" van haar stam tot koningin uitgeroepen te zijn. Zij was een dynamische vrouw die voorlopig vorst" was en toen. eigenlijk vanzelf, koningin werd. De stam aanvaardde haar omdat zij vasthoudend was, een goed verstand had en van goede wil was, zoals haar volgelingen zeg gen. (Advertentie) Van Nelle bestellen De Oostenrijkse politie heeft waar schijnlijk de man gearresteerd, die op 14 april de 21.-jarige Weense mannequin Ilona Faber heeft ver moord en haar heeft begraven in een bloemenbed achter het Russische oor logsmonument op een plein in het centrum van Wenen. De verdachte is de 30-jarige Jo- hann Gassner, die kort na de ontdek king van het naakte lijk al door de politie werd verhoord en toen een alibi opgaf dat de politie steekhou dend achtte. Na een nieuw onderzoek bleek ech ter, dat aan het alibi van Gassner wel een en ander mankeerde. Zijn arrestatie heeft thans plaats gehad op grond van een tekening die bij hem werd gevonden. Op deze te kening staat de weg aangegeven die de moordenaar bij zijn ontsnapping heeft gevolgd. (Advertentie) s „fris" is geen nieuw merk! -• r. ."v alle goede koolzuurhoudende, alcoholvrije dranken zijn fris-dranken Het gele bromfietsplaatje, op het fietsers zich plotseling een bromfietser Drie Oostenrijkse mijnwerkers zijn gestikt in een verlaten mijngang van de Timmelkamm-naijn in Opper-Oos- tenrijk. Volgens de directie van de mijn waren de mijnwerkers de mijn gang binnen gegaan, ondanks het feit dat de directie hen had verboden dit te doen.. In de betreffende gang bestaat namelijk een tekort aan zuur stof. voorspatbord en in de lengte-as ge plaatst, is onvoldoende voor een tij dige herkenning. Beter zou het zijn, als dit plaatje loodrecht op de lengte as van de bromfietsen en tegen de voorzijde van het stuur werd gemon teerd. Maar een werkelijk goede her kenbaarheid van de bromfietsen is ook daarmee nog niet bereikt. Een voorschrift om alle bromfietsen in een bepaalde, opvallende kleur bij- Voorbeeld geel uit te voeren, zou een veel gunstiger effect geven. In dien tevens een geel gekleurd koplicht werd verlangd, zou bij duisternis eveneens een duidelijke herkenbaar heid verzekerd zijn. En tenslotte is het nog de moeite van het overwegen waard, om de bromfietsers te ver plichten ook overdag verlichting te voeren. Deze gezichtspunten zijn door de KNAC naar voren gebracht in een adres aan de minister van Verkeer en Waterstaat. De klachten over de moeilijke her kenbaarheid van bromfietsen zijn legio, zo zegt de KNAC in dit adres. In het bijzonder voor kruisende voet gangers, fietsers en motorrijtuigbe stuurders doet zich telkens weer het probleem voor, dat uit een "roep Gisteren is in een ziekenhuis te Hiroshima de 42-jarige timmerman Kazuto Sato overleden, afkomstig uit Miwa (in de prefectuur Hiroshima), aan longkanker en verschijnselen van radioactieve besmetting. Hij is het elfde slachtoffer van de atoombom op Hiroshima, dat dit jaar. bijna negen jaar na de aanval, overlijdt. (Advertentie) Van Nelle bestellen Ik vind alleen maar die mannen aantrekkelijk die weten hoe het hoort, die schoon, fit en fris zijn en die er goed verzorgd uitzien, s avonds nog net zo als 's morgens. Ik bedoel man nen die zich scheren met losmaakt, waardoor de situatie voor het kruisende verkeer geheel ver andert. De KNAC is dan ook erken telijk, dat gezocht wordt naar wet telijke maatregelen voor een betere herkenbaarheid van de bromfietsen. Maar zij gelooft niet, dat het gele plaatje op het voorspatbord zoals men dit denkt voor te schrijven een bevredigende oplossing biedt. De grootste gevaren doen zich voor in situaties, waarin men de bromfietsers van voren kan waarnemen. Iets gun stiger zou het daarom reeds zijn, wanneer de plaatjes tegen de voor zijde van het stuur werden aange bracht. In dat geval kunnen zij ook nooit het karakter van gevaarlijke uitsteeksels krijgen; een karakter dat zij bij opstelling in de lengte-as, on geacht het materiaal, toch altijd blij ven houden. Verder vreest de KNAC. dat wan. neer alle bromfietsers met het gele plaatje (op welke wijze ook aange^ bracht) zijn uitgerust de berijders onbewust zullen rekenen op een tijdige herkenbaarheid èn zich daardoor maar ten onrechte veilig zullen wanen. De KNAC blijft daarom de voor keur geven aan een oplossing, die zij reeds in 1953 naar voren bracht, na melijk één bepaalde kleur voor alle bromfietsen. Daaraan zijn ongetwij feld bezwaren verbonden, maar naar de mening van de automobielclub we gen deze niet op tegen de voordelen. Men zou reeds een eind in de goede richting komen, wanneer althans voor voorspatbord, voorvork en balhoofd een gele kleur werd voorgeschreven. Indien aan de juistheid van deze visie wordt getwijfeld, dan wettigt het be lang van de zaak in elk geval, dat vergelijkende, proeven worden geno men bij verschillende omstandigheden. Mocht de suggestie m.b.t. de kleur- geving niet realiseerbaar zijn, dan aldus de KNAC in het adres blij ven er nog andere maatregelen mo gelijk, die een tijdige identificatie beter waarborgen dan de gele plaat. In dat verband wordt genoemd een voorschrift, dat aan de bromfietsers bij oitsluiting het gele koplicht aan- «fewijst en dat zowel bij duisternis als oveVdag brandend licht verlangt. Hiervan zou tevens een voordeel zijn. dat aan de ernstige hinder van ver blinding door te hoog afgestelde en niet te dimmen koplichten van brom fietsen, een eind wordt gemaakt. Elke man die zich met Gillette scheert, kent dat heerlijke schone, frisse gevoel, dat de gehele dag blijft. Haal ook meteen Uw pakje Gillette. 5 stuks 75 ct. ..Gillette sch'eercrème is het beste! Vijf Amerikaanse parachutisten zijn woensdag om het leven gekomen en honderd gewond, bij manoeuvres te Fort Campbell in Kentucky. De slacht, offers maakten deel uit van een groep van 1300 man die allen tegelijk om laag sprongen. De ongelukken zijn gebeurd bij de landing. Een krachtige wind sleurde de parachutisten over ruw terrein ver weg van de plaats waar zij terecht hadden moeten komen. (Advertentie) Van Nelle bestellen .,zo Van Nelle bestellen I 13) Arme ziel, dacht Jane. Ze was bang en dat was geen wonder! Zo helemaal alleen, ver van ieder een vandaan. Ze zei, Blijft u nu maar lekker liggen, oma, en rust wat uit. De oude dokter zal zo wel komen". „Maar jij zou toch hier blijven? Of heb ik alleen maar gedroomd dat je dat zei". ..Ik blijf hier", beloofde Jane lang u me nodig hebt". Het was een overijlde, Lance zou zeggen belachelijke, belofte, want oma Masqn moest minstens vijfen zeventig zijn. Haar herstel zou zeker een langdurige geschiedenis worden; niet alleen door de verminderde weerstand uit ouderdom, maar ook doordat ze in de afgelopen winter voortdurend verkouden was geweest terwijl ze toch haar eigen huishou dentje was blijven verzorgen. „Maar ze kan hier werkelijk niet alleen blij ven", herhaalde Jane tegen Bill toen ze met hem naar buiten liep. „Dat weet ik", beaamde hij. ..Maar ze heeft niemand. Ze heeft wel een zoon gehad, maar die is al jaren dood, hebben ze me verteld". Hij ging de auto in. „Ik zal zien dat ik wat kolen voor haar krijg, maar ik ben bang dat ik nog eens met die bijl zal moeten komen zwaaien. Maak je nergens ongerust over, voor donker ben ik terug". Ze keek hem na tot hij uit 't ge zicht was, voordat ze het kraakzin delijke, maar vrij verveloze huisje weer in ging. Juffrouw Mason sliep of deed net alsof. Jane legde een koele hand op het brandende voor hoofd en luisterde naar de onregel matige, moeilijke ademhaling. Ze wou dat de oude dokter maar gauw kwam. Hij kwam pas toen het in huis al donker begon te worden door de ho ge bomen die er om heen stonden. Jane liet hem binnen zonder veel te zeggen, want de patiënte lag nu wak ker en was bang het ergste te horen te krijgen. „Schaam je je niet, oma", beknor de dokter Johnson haar, „wat heb je nu weer uitgevoerd, net terwijl ik even niet keek?" De oude vrouw stak een bevende hand uit bed. „Ik vind dat een aar dig meisje". „Ik ook", lachte de dokter, maar zijn ogen keken bezorgd toen hij haar snel onderzocht. „Ze heeft de dominee zelfs hout laten hakken". ,,Hoe is de temperatuur?" vroeg de dokter aan Jane. „Negenendertig, vijf". Met een glimlach zei ze tegen hun patiënte: „Hij komt terug om nog meer te hakken. Als er nog iets is wat ge daan moet worden, moet u het maar tegen hem zeggen". Als antwoord liet oma Mason een zacht,kakelend lachje horen. Later zei de oude dokter, dat ze op dat ogenblik beter begon te worden; het was de gedachte aan Bill Latham die de oude koe zou moeten melken. Maar het was Jane die dat deed, met veel moeite en erg onhandig, „Maar nu kan dat wel", zei Jane geruststellend. „U voelt zich immers al wat beter, niet waar?" De oude dokter lachte om hen al lebei. Hij gaf oma nog een standje, omdat ze zo slecht voor zichzelf ge zorgd had, en nadat hij weer, weg was, zei oma eens precies tegen Ja ne, wat ze van hem dacht, „Hoe haalt ie 't in zijn hoofd. Mij te wil len vertellen wat ik doen of laten moet; hij is waarachtig minstens net zo oud als ik". Jane bleef twee dagen bij haar; toen bracht Bill een oudere vrouw mee die hij voorstelde als juffrouw Burton en die een tijdje bij oma zou blijven. Maar Jane ging toch nog tweemaal per dag naar haar kijken. Juffrouw Mason was nu haar patiën te, evenals Tommy Peters en, ver spreid over een vrij groot gebied, nog een zestal anderen die dagelijks be zocht moesten worden. De oude dok ter was z'n vakantie aan het voor bereiden wat betekende dat hij iedere dag wat meer tijd besteedde aan het in orde brengen van zijn vistuig. In vond ze. Ook voerde ze de kippen, maar vergat de eieren te rapen. Toen Bill pas laat kwam, herinner de hij haar er aan en zei plagend: „Je bent een echt grotestads-kind geworden, Jane. Kippen leggen wer kelijk eieren weet je". Oma Mason had een rustige nacht velden waren groen en wit van het „j kon van zIchzelf niet het- gras en de klaver toen hij vertrok; zelfde beweren en de volgende naar de meren of de bergbeken; wei morgen was ze heel .wat beter. De ke hij 't eerst zou kiezen om in te koorts was gezakt en haar ademha- vissen wist hij nog steeds niet. Jane ling ging minder moeilijk. In de loop keek hem ontroerd na toen hij weg- werkelijkheid wachtte hij tot z'n ern stigste patiënten aan de beterende hand waren; Jane wist dat wel en kon 't best begrijpen. De kleine, goudgele kelkjes van de forsythia waren uitgebloeid maar de weer dlrect m zijn oude plaagtoon bomen stonden volop in blad en de vervallen. „Nee. zo zat 't trouwens en nog allerlei andere gevallen toen buiten een harde claxon klonk. Nog voor ze zich met de kraken de draaistoel naar het raam had kun nen keren om naar buiten te kijken, begon het geloei opnieuw Een ogenblik hield ze van schrik haar adem in. Lance! En Leila Ap- pelby of zou het al Leila Hart zijn. Ze was er de laatste tijd niet meer toe gekomen regelmatig de familieberichten in de krant te lezen, dus het kon zijn dat ze dat nog niet wist. Ze zag Leila iets tegen Lance zeg gen en beiden keken naar het splin ternieuwe bord dat de oude dokter met alle geweld in de tuin had wil len laten zetten DR. ED JOHNSON DR. JANE LANGFORD en ze begonnen te lachen. Langzaam stond Jane op en ging naar buiten. HOOFDSTUK 6 „Hallo, Lance, Leila". Lance Hart keek keurend om zich heen. „Dit is dus Utopia, het wonderland", zei hij. „Oh Lance" gierde het blonde meis je naast hem. „Dit is Halesville, antwoordde Ja ne koel. „En ik heb erin toegestemd de praktijk van dokter Johnson waar te nemen terwijl hij met vakantie is; wat hij trouwens nodig had". „Dat weet ik. Oom Mack heeft me dat verteld". „En toen ben je. meteen in de auto geklommen om ons te komen bekij ken". „Vlieg maar niet op, kleintje. Dat staat je helemaal niet". Lance was niet. We zijn eens komen kijken, wat, waarom, of wie de reden kon zijn dat je weken achtereen in dit dorp blijft hangen. Is dat niet zo, Leila?" „Vooral wie". Een schalks lachje vormde allerliefste kuiltjes in Lei- VONNIS In Middleton kreeg de rechter een meneer voor zich, die zijn 12-jarig zoontje een aframme ling had gegeven, omdat hij hem rokende in bed had aan getroffen. De rechter bepaalde, dat de vader voortaan een as bak in de onmiddellijke nabij heid van het kinderbed diende te zetten. „Leve de vrijheid, zeg ik maar," aldus de rechter. Rechtvaardig In Niagara reed politie-in®pecteur4 Joe Rousse met een patrouillewagen een andere auto naar de vanen. De man stapte uit, bekeek de schuld vraag en ontdekte, dat de botsing aan hemzelf te wijten was. Daarom vaardigde hij een arrestatiebevel te gen zichzelf uit en liet zich gevan kelijk naar de rechter van instructie brengen. „Recht is recht," aldus onze Joe. Wraak Automobilisten te Jeruzalem moesten zo lang voor een gesloten overweg wachten, dat ze na een half uur knarsetandend en wel op wraak gingen zinnen. Ze vondén ten slotte de mogelijkheid om de spoorwegen een hak te zetten. Ze ontkoppelden de trein, zodat de locomotief eindelijk vertrok, met achterlating van twintig wagons. Achteraf gezien hadden de auto mobilisten zichzelf het hardst, want de wagons bleven geduUüq de weg versperren en het duurde anderhalf uur, vooraleer een an dere locomotief de wagons kwam ophalen. W/orstebrood Uit ons eigen goede Ooeierhoaf komt het verhaal van het batsfc worstebrood, dat na een teeravond nog over was. Er waren twee kandidaten, die er wel trek in hadden en daarom schoot er nie#l anders over dan een worstówft®» strijd. Een deskundige zou ais Jur^ lid beslissen, wie winnaar werd én die zou meteen het begeerde woreée? brood krijgen. Het jurylid keek hg gevecht een poos aandachtig aft» verklaarde toen vastbeslotens strijd is remise." Waarop er meer in de weg was om xeU worstebrood op te eten- Ik wil wedden dat jullie dachten dat Paps naar be neden kwam stommelen! Sir Bernard Docker is gisteren per vliegtuig van Londen naar Cannes vertrokken, waar hij zich bij zijn echtgenote, lady Norah Docker heeft vervoegd. Voor zijn vertrek gaf Sir Bernard een verklaring uit, waarin ge zegd werd: „Als het verbod al leen betrekking heeft op Mona co kan me dat niets schelen. Maar als het ook van toepassing is op Frankrijk, zal ik het grote geschut in stelling moeten bren gen, juridisch en anderszins' Zoals bekend heeft de regering van Monaco bekend gemaakt dat het echtpaar Docker het prinsdom niet meer mag betre den, omdat lady Docker de vlag van het prinsdom beledigd heeft Frankrijk moest dit verbod over nemen op basis van een verdrag met het prinsdom. Lady Docker had tevoren vanuit Cannes opgebeld. Sir Bernard vertelde over dit gesprek: „Zij meldde dat er geen nieuw of fensief heeft plaats gehad en dat de situatie rustig is. De geschen ken die wij aan prins Albert heb- West-Duitsland zal drie jaar lang jaarlijks twaalf miljoen pond sterling aan Engeland betalen krachtens arti kel 3 van het NAVO-verdrag voor wederzijdse bijstand. Dit zou volgens het Westduitse persbureau DPA de kern zijn van een compromis-oplossing voor de kwestie van de kosten ver bonden aan de legering van Britse troepen in Duitsland. Bovendien zou de Westduitse regering in Londen een rekening openen van vijftig mil joen pond ter betaling van wapen leveranties door Britse firma's. Ten slotte zou West-Duitsland dit jaar drie jaar vooroorlogse schuld aan Engeland ineens aflossen. Dit zou een bedrag zijn van ongeveer 22,5 miljoen pond sterling. (Advertentie) Van Nelle bestellen ben gegevenzijn niet terugge stuurd. Ik hoop dat ze wel té? rugkomen, met een volledige wi ontschuldiging. Misschien hun nen ze door iemand gebruikt worden die deze geschenken waardiger is." Onmiddellijk nadat sir Bernard op het vliegveld van Nice was aangekomen, werd hij door ie politie gesommeerd mee naar i bureau te gaan. Hier werd Britse industrieel een zingsbevel ter hand gesteld, miet de mededeling, dat hij gehouden was zich aan dit bevel te hou den. Binnen 24 uur moesten en zijn vrouw hun koffers ken. Tegen verslaggevers zei sir Ber nard: „Ik ben woedend, ik niet begrijpen waarom men uitwijzingsbevel tegen me uitgevaardigd" Toen hij even later naar het res taurant van het vliegveld Hapfér, vanwaar zijn vrouw hem hort tevoren met een kleine Britst vlag had toegewuift, hoorde een verslaggever hem mompelen'. „These bloody people mafêe" merf (Advertentie) "i"» "i Van Nelle besteilen r'üijo De Engelsmail George heeft te horen gekregen, dat zameling lucifer-merken hou- Ber k kan m «e® heeft schijnlijk 500.000 gulden waardij!, verzameling bestaat uit ongevëèr 1 merken. George heeft de colleetie van Indische vader gekregen, die weer van zijn vader had gekre_ In de verzameling zitten merken" de gehele wereld. Thetwall, die 100 gulden par week verdient, hoorde vorige week, dat zijn verzameling geld waard is. Iemand bood hem 4000 gulden voor de ver. zameling. Hij weigerde toen echter de zaak te verkopen, omdat hij eerft een deskundige in de arm wenste të nemen. Die deskundige is intussen dan gekomen en heeft verteld, dat de betrekkelijk kleine collectie misschien wel 500.000 gulden zal opbrengen. van de ochtend kwam de oude dok- reed. Hij was zo uitgelaten als een *a's wanëen- ..Ik wil er wat om ver ter en tegen die tijd had ze al met kleine jongen En twee maanden wedden, heb ik tegen Lance gezegd, veel klem beweerd dat ze best in bed lang zou zij haar eigen baas zijn ^at er eeP,nieuwe man in je leven op kon zitten. -Ze was wel helemaal er zouden mensen zijn die haar no- ëekomen is S5£venbus êel°pen toen ze dig hadden en op haar vertrouwden. De zenuwachtige spanning waarin Vaar 5* °,VeS het volgeP™Pte, ou- Jane sedert hun komst had veTkeerd ioA'iu gebeurt dat in derwetse cüinderbureau en pakte de was door de steeds groeiende erger- L de5 ™lg?b°<*te agenda. Ze zat hem nog nis nog toegenomen, en het verbfas- haar. ,,U blijft lekker in bed en laat zich door mij bedienen". steeds te bestuderen de gebroken de haar dan ook dat die ergernis To v." arm van Bobby Donner die eerst- zich nu kon oplossen in een harte- herifene^ J bllJven daags uit het gips moest, de nade- lijke lach; maar het was zo. oedienen rende bevalling van juffrouw Smith (wordt vervolgd) ZATERDAG 2« APRIL HILVERSUM I 402 m KRO: 7,00 Nws. 7,10 Gram. 7,15 De zingende kerk 7,45 Morgengebed en lit. kal. 8,00 Nws. 8.15 Gram. 8,50 V. d. huisvrouw 10,00 V. d. kleuters 10,15 Gram. 10,30 Ben je zes tig? 11,00 V. d. zieken 11,45 Gram. 12*00 Middagklok-noodklo'k 12,03 Metropole ork. en sol. (12,30-12,33 Land- en tuinb. meded.) 12,55 Zonnewijzer 13,00 Nws. en kath. nws. 13,20 Gram. 13,30 Dansmuz. 14,00 KVP, pol. caus. 15,00 Amateurprogr. 15,20 Eng. les 15.40 Amateurprogr. 16,00 V. d. jeugd 16,50 De schoonheid v. h. Gregoriaans 17,20 Sportpraatje 17,30 Dansmuz. 17,45 Pianospel 18,00 Journa listiek overz. 18,10 Gram. 18,15 Van het Binnenhof 18.25 Lichte muz, 18,45 Rege- ringsuitz.: Atlantisch allerlei. Een en an der over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact 19,00 Nws. 19,10 Comm. 19.15 Gram. (19,25-19.30 Sport) 20.10 Lichtbaken 2b,25 Act. 20 40 Gevar. progr. 22,10 Lichte muz 22,35 Wij luiden de zondag in. avondgebed en lit. kal. 23,00 Nws. 23,15 Nws. in Esperanto 23,25- 24,00 Nouveautés. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 Gram. 9,00 V. d. vrouw. VPRO: 10,00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10,05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Oude en nieu we dansen 10,55 Buitenl. overz. 11,10 De familie Doorsnee, hoorsp. 11,40 Viool en piano 12,00 Promenade ork. 12,30 Land en tuinb. meded. 12,33 Orgel en zang 13,00 Nws. 13,15 Vara-varia 13,20 Politie- kapel 13,45 Sportpraatje 14,00 V. d. jeugd 14,35 Vers van de pers 15,00 Boekbespr. 15,20 Koorzang 15,40 Van de wieig tot het graf, caus. 15,55 Concertgebouwork. en soliste 16,57 Geen vrede" zonder af schaffing van het concentratiekamp- systeem. caus 17,12 Lichte muz. 17,30 Weekjourn. 18,00 Nws. en comm. 18,20 Kamerork. en sol. 19,00 Artistieke staal kaart. VPRO' 19,30 Passepartout, caus. 19,40 Dag Hammarskjöld 19,55 Deze week caus. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Waar gaan Wij heen...? 20,13 Gevar. progr. 21,46 Socialistisch comm. 22,00 Roemeens ork. 22,30 De straat in de mist, hoorspel 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12.30 Weerber. 12,34 Caus. 12,45 Gram. 13,00 Nws. 13,15 Muz. kaleidoscoop 14,30 Gram. 15,00 Idem 15,15 Lichte muz. 15,45 Gram. 16,00 Lichte muz. 16,45 Engelse les 17,00 Nws. 17,10 Dagklapper 17,20 Lit. gezangen 17.30 Gram. 18,00 Wereldtentoonstelling 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereld tentoonstelling 20,00 Gevar. muz. 22,00 Nws. 22,15 Dansmiuz. 22,45 Gram. 23,00 Nws. 23,05-24,00 Gram. BRUSSEL 484 m 12,15 Lichte muz. 12,54 Gram. 13.00 Nws. 16,30 Gram. 17.00 Nws. 18,42 Gram. 19.30 Nws. 20,00 G-evar. progr. 22,00 Nws. 22,10 Lichte muz. 23,00 Jazzmuz. 23,55 Nws. T elevisie ZATERDAG 26 APRIL NCRV: 17,00-17.30 V. d. kleuters. NTS: 20,00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.15 Gesprek aan de schrijftafel 20,25 De oude draaidoos 20.40 Pension Hommeles, mu zikaal blijspel, plm, 21,25-22,00 Amus. pr. FRANS BELG. 17,00-17,30 En direct de... 17,30 Tentoonstellingskron. 19 00 La pensee et les hommes 19.30 Feuilleton 20,00 Nws. 20,30 G«var. progr. 22.45 We- reldnws. VLAAMS BELG. 16,00-17,30 Wereld tentoonstelling 19,00 Religieus progr. 19.30 Nws. 19,40 De week in beeld 20,15 Gevar. progr 22,00 Qui2pr0.gr. 22,45 Feuilleton 23.10 Nws. (Advertentie) Van Nelle bestellen I

de Stem | 1958 | | pagina 5